Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila....

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

Česká televize maže ze svého archívu ideologicky závadné pořady, které sama natočila. Éra trezorové tvorby a indexů se vrací!

Do redakce AE News nám přišel zajímavý email od jednoho z našich čtenářů (jméno neuvádíme, ale pokud se ozve a bude mít zájem, uvedeme jeho jméno do zdroje na konec tohoto článku), který si všiml, že Česká televize začala ze svého veřejného videoarchivu odstraňovat některé díly cestopisných pořadů ze zemí světa (viz. screenshoty, které nám čtenář zaslal), kde dnes zuří boje a války, anebo mají ideologickou linku na USA nebo Izrael. My jsme se pokusili v redakci tuto podivnou věc prozkoumat a výsledek je opravdu zarážející. Máme totiž najednou pocit, že do České televize se vrací éra autocenzury, trezorové tvorby a indexů, která má zaručit ideologickou čistotu obsahového profilu této státní vysílačky, ovšem placené z peněz daňových soustrastníků. Pojďme se tedy podívat na to, co jsme zjistili.

lzou_460x306.jpg

Cestománie a svoboda ano, ale archív jen vocuď pocuď!

Z archívu cestopisného cyklu Cestománie zmizel kompletně celý díl o Sýrii. Tento díl byl natočen v roce 2000 a zachycoval vyspělost a kulturu země a především její sekulární význam, kde spolu spokojeně žijí Arabové i křesťané. Při pokusu o přehrání tohoto dílu na vás vyskočí hláška, že pořad není na iVysílání dostupný. Vzhledem k tomu, že ostatní díly dostupné jsou a ČT celý cyklus zaplatila ze svých peněz, tedy pardon, z peněz občanů ČR, je naprosto skandální, že něco, za co občané zaplatili, není náhle dostupné. Pokud je to kvůli autorským právům, jak univerzálně pokaždé tvrdí mluvčí ČT, tak by nás zajímalo, proč jiné pořady z toho samého cyklu žádný problém s autorskými právy nemají. To jako ČT podepisuje s tvůrci pokaždé smlouvy trochu jinak na každý jednotlivý díl? A nemělo by to sakra být tak, že veřejnoprávní televize platí tvorbu z veřejných peněz a výsledná tvorba tedy musí zůstat veřejně dostupná veřejnosti?

image2.png
O Sýrii není video k dispozici, pro jistotu…

Toto jsou všechno jenom lži a výmluvy. Je to ten pověstný Augiášův chlév. Neprůhledný systém, který slouží režimu z kapes plátců daní, aby následně panáčkové z ČT těmto plátcům ve vysílání lhali ve zprávách a zamezovali jim v přístupu k archivním pořadům, za které si občané zaplatili. V USA existuje takové pěkné přísloví: “No Taxation Without Representation”. Tedy ve volném frazeologickém překladu “Žádné daně odváděné za nic”. Pokud za daně občan nedostane protislužbu, žádné daně odvádět nebude. Je-li systém veřejno-právní televize (ale i rozhlasu) nastaven tak, že tato média jsou placena ze 2 zdrojů, ze státního rozpočtu a ještě k tomu navíc z koncesionářských poplatků, tak potom veškerá tvorba těchto médií musí být veřejně, zdarma a napořád dostupná v archivech. Soukromé právo a právo autorské nemá ve veřejno-právní tvorbě co pohledávat. Ale tato kauza s Cestománií a chybějícími díly nemá s autorskými právy nic společného. ČT nechce ukazovat některé země, jak to tam vypadalo dříve. To je celé.

Další díl, který byl vymazán z archívu Cestománie, je o Jemenu. V této zemi nyní válčí armáda Saúdské Arábie podporována USA, země je rozvrácená, zničená boji, podobně jako Sýrie. Takže díl o Jemenu musel asi z archívu pryč, aby nebylo vidět, jak to tam vypadalo před několika lety.

image4.png
Starší webové rozhraní Archivu ČT nabídne místo dílu o Sýrii jenom bonusy…

Další zemí, která chybí a byla z archivu odstraněna, je Turecko. Není příliš jasné, proč. Zřejmě se ČT snaží neupozorňovat na současnou roli Turecka v migrační krizi. V pořadu totiž bylo Turecko vykresleno jako ortodoxní arabská země, kolébka Osmanské říše, a to by mohlo asi dost diváků ČT vyděsit. Takže díl o Turecku byl odstraněn.

Česká televize odstranila i díl o Izraeli. Tady už není vůbec na první pohled jasné, proč a jaký byl důvod. Vzhledem k tomu, že pořad zachycoval zemi jako nábožensky vyrovnanou, kde vedle sebe žijí v neustálém napětí a strachu o život židovské, křesťanské a arabské rodiny (ovšem pouze za dozoru izraelské armády v ulicích, v autobusech, v nákupních centrech, ale stejně to nestačí a sebevražedný atentátník občas někde někoho i tak zabije…), tak asi takový obraz budoucnosti Evropy by mohl v někom vyvolávat zděšení. Proto musel pořad o Izraeli pryč.

Cestománie vůbec neobsahuje Libyi. Ani odkaz o nedostupnosti v archívu. Zřejmě tento díl ani neexistuje a nebyl natočen. Zato ale zcela určitě byl o Libyi v roce 2009 natočen 3-dílný cyklus Expedice Libye. Česká televize tento dokumentární pořad o Džamahíriji v Libyi pro jistotu zcela natvrdo odstranila z archívu, včetně odkazu, takže jejich server rovnou hlásí, že stránka nebyla nalezena. Asi by se těžko občanům ČR vysvětlovalo, jak vypadala Libye v roce 2009, a jak to tam vypadá dnes. Těžko by se vysvětlovalo, že ministr veřejného chrápání a bývalý poskok a sluha amerických páníčků z Bilderbergu pronesl o bombardování Libye letadly NATO, že přinesou do země novou etapu a demokracii. Česká televize odstranila z archívu také díly o USA, o Floridě a Středozápadu. Ponechala pouze díl o Texasu. Pochopitelně, že cenzuře neunikl ani díl o Kubě, který je také už nedostupný.

browser.png
Trilogie o Libyi je pro jistotu z archívu natvrdo vymazána

Vrcholem cenzury je potom nedostupnost dílu Cestománie, který pojednává o České republice s podtitulem “Myslíme jinak” a není divu, že tento díl z roku 2000, by měl dnes již opravdu velké problémy s autocenzurou v České televizi. Chce snad ČT tvrdit, že nemá autorská práva k vlastní “cestopisné” reportáži o Česku z roku 2000?

V zemi, kde chodí hodiny na příkaz Brusele a přání Berlína už nejspíš pozpátku, kde se městské tunely pro auta staví déle a stojí více, než jiným zemím trvalo a stálo vybudování kosmického programu, kde premiér vlády si nechává tajné dokumenty posílat na freemail, v zemi, kde bývalý ministr zahraničí většinu doby, co byl ve funkci, prochrápal za tučný plat, zatímco jiní jednali o nás bez nás, v zemi, kde bývalý agent státní bezpečnosti káže o morálce, lepším placení daní a nestydí se drobné živnostníky označovat za zloděje, ač sám k obrovským majetkům v 90. letech pochybně přišel, tak v takové zemi se nikdo nemůže divit, že televize maže své vlastní pořady, které kdysi natočila. Je to éra hlav zabořených hluboko v pozadích cizích mocností, které ve skutečností řídí politiku ČR.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Frydort
Návštěvník
Frydort

“Jemen – Zastavený čas” je v i-vysílání čt taky nedostupný.

bypol
Návštěvník
bypol

…proč je smazán film, kde Švýcarské úřady přitvrdily. Odletu s policejní eskortou se bojí každý nelegální imigrant. Touha po důstojnějším životě a hrozba smrti po návratu do vlasti nejsou závažné argumenty. Na mnoha festivalech oceněný snímek režiséra F. Melgara (V původním znění s titulky) http://www.ceskatelevize.cz/porady/10430220378-zvlastni-let/21338255526/, že by se někdo bál aby nebyl vzorem?…

LadaH
Návštěvník
LadaH

Podobne zmizel i pořad “Já muslim” z roku 2005. To je ale náhodička.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1092583393-infiltrace/405235100011019-ja-muslim/

No jistě
Návštěvník
No jistě

Ono by stačilo se podívat na jiné díly Cestománie a zjistilo by se, že jsou odstraněny všechny, a ne pouze ty citované v článku. Takže žádná cenzura, ale nějaký jiný důvod. Nicméně to by nebylo tak senzační, že ano?

zdenekb51
Návštěvník
zdenekb51

co chcete v zemi kde potomek fašistických kolaborantu je pomalu za národního hrdinu

Není důležité
Návštěvník
Není důležité

„No taxation without representation“ – znamená zcela něco jiného, a k tomu stačí otrocký překlad. Znamená to “Žádné daně bez toho, abychom měli své zástupce ve vládě a rozhodování.“ Tato slova byla vyřčena v USA v době, kdy byly ještě britskou kolonií, odváděli daně, ale neměli žádný hlas ve vládě, ani žádnou svou reprezentaci. O několik málo let později po tomto vyřčení vyhlásilo USA nezávislost.

Nezlobte se na mě, článek je dobrý, ale neměli byste používat termity, pokud v nich nejste suterén. Přináší to značné rizito, že to skončí fiakrem.

Nepoužívejte v článku angličtinu, pokud jí alespoň elementárně nerozumíte. Tohle je hodně velký zásek vedle.

Toptopic
Návštěvník
Toptopic
Karl-z-Bahnhofu
Návštěvník
Karl-z-Bahnhofu

Tak to je tedy síla ! Doporučuji shlédnout až do konce.
https://gloria.tv/media/hnrU1osDc48

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Svatá pravda. To co ten pán říká, snad ale musí vědět každý alespoň trochu soudný člověk, ne? Leda že by byl “idiot nebo politik”. Svatá pravda.

Lukas Kucera
Návštěvník
Lukas Kucera

Proc se tedy sefredaktor oznacuje jen zkratkou, proc se nezepta i na nazor CT a proc neporovna se situaci v jim evidentne milovanem Rusku, kde je prezidentem agent KGB v Nemecku, cast verejnosti si stale mysli, ze Ceskoslovensko v roce 68 potrebovalo jejich pomoc a kde se za jiny nez oficialni nazor cas od casu strili lidi na ulici?

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Protoze bys na nej psal udani a posilal policajty.
Protoze AE News neni verejnopravni medium zive z vypalneho vydreneho ze vsech obcanu jako CT.
Protoze je moudry a vi, ze neni mozne porovnavat opravdovou zpravodajskou stanici jako treba RT s propagandistickou cenzurovanou stvavou vysilackou CT, ktera na nas pod vedenim agentu CIA pousti americke vetry. Proto je v Rusku prezident byvaly agent KGB, protoze vi, kdo jsou agenti tajnych sluzeb na druhe strane a da si na ne majzla, na rozdil od americkeho cernouska, ktery vylezl nekde z chatrce a nemel ani rodny list a ta slavna CIA mu nebyla schopna ani udelat slusny rodny list, jen nepodareny neverohodny padelek a tak pro jistotu vsechny co o tom mohli mluvit pozabijeli, vcetne te urednice na Hawaii, ktera pry ten list mela vydat a chtela to poprit.
Ano, ta vzdelanejsi cast spolecnosti totiz vi, ze se v zime 1967/68 zakopalo sto tisic americkych vojaku s plnou vyzbroji v Bavorskem lese z nemecke strany Sumavy a cekalo jen na povel Drang Nach Osten! a Varsavska smlouva musela necim vyvazit tak obrovsky nepomer sil na svych hranicich se zapadnimi imerialistickymi agresory.
A na posledni otazku “kde se za jiny nez oficialni nazor cas od casu strili lidi na ulici?” je odpoved jasna. V USA. Nejen ze si postrileli mnoho vlastnich prezidentu, ale McCarthysmus padesatych let tam nikdy neskoncil a v jeho duchu zabijeji ty, kdo si dovoli zpochybnit lzi zidoamericke statni mafie, jako treba stavebni inzenyri zpochybnujici 9/11 (dva tisice jich podepsalo nesouhlas s oficialni verzi a jsou postupne na odstrel) nebo jako zabijeji doktory co si dovoli mluvit proti vakcinacim a farmaceutickym korporacim. Internet je takovych kauz plny.
Jeste nejake otazky?
Rad ti pomuzu a poucim te.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Hezký, DRUIDE – jasné a výstižné, nenapsala bych to líp.
Lukáš Kučera asi po výplachu mozku zabloudil mezi pamětníky…..
Pozitivní je, že se může něco doopravdy dozvědět…..
Luky, odhoď Ray-Bandáž, držím palce 🙂

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Úplně stejně v ČT zlikvidovali Rumlovi spacákoví gestapáci webové diskuse k pořadům. První byly Zprávy a Události, komentáře. Nejdřív začali cenzurovat, mazat a dávat bany. Asi po půl roce to zrušili úplně a na stránku dali nápis zhruba v tomto znění: “Diskuse k pořadu byla zrušena kvůli vulgárním komentářům. Všem slušným divákům se omlouváme.” Následovaly další nejsledovanější pořady a dál už rušili jednotlivé diskuse bez vysvětlování.
Potom je osvítil duch svatý nebo hlas poradce z americké ambasády a diskuse k pořadům byly údajně předány k provozování jakési soukromé firmě, která si vymínila odškrtnutím speciálního políčka souhlas s tím, že to co se jim nebude líbit můžou smazat. ČT si umyla ruce, že to ona přece necenzuruje, když diskuse spravuje soukromá firma a Rada ČT mohla dál spát a házet stížnosti koncesionářů na cenzuru do koše.
Minulý týden jsem se podíval na video s tou edukátorkou kalouskismu a už tam není ani ta debata provozovaná “soukromou firmou”. Takže asi zrušili všechno, kde by se mohla objevit kritika, politická nekorektnost či ideová nejednotnost s evropskými hodnotami reprezentovanými americkými ambasádami a americkými vojenskými základnami v Evropě, nikým nevolenou Evropskou komisí, ukrajinským židem – agentem CIA Jefimem Fištejnem, jeho bráchou Ivanem Gabalem, gigazlodějem Miroslavem Kalouskem s jeho pussy Helenou Langšádlovou, satanistou Halíkem, mentálně postiženým Laudátem, zlodějkou rohlíků Němcovou a jejich společným synem Jakubem Jandou alias homokládou Patrikem Jaklem.

Lži a proamerickou válečnou propagandu vysílanou hlásnou troubou Rotschildovy Reuters Českou televizí jsem nadobro vypnul po úvodním ceremoniálu zahájení XXII. zimních olympijských her v Soči v únoru 2014, což mne zřejmě zachránilo před hospitalizací v psychiatrické léčebně kvůli totální depresi z bezmoci proti tomuto lžimédiu a v něm nasazených agentů a vypláchnutých mozků.
Tohle byla po jejich propagaci krvavého puče na Ukrajině ona pověstná poslední kapka:

7.2.2014 16:00 ČT sport
Zimní olympijské hry v Soči 2014

Slavnostní zahájení her
179 minuta a 15 sekunda přenosu
Komentář moderátora ČT:

“No asi by se těžko při slavnostním zahájení na ploše stadionu vyjímaly stalinské gulagy, lágry nucených prací a milióny mrtvých, to vše ve jménu vlády komunistické strany.”

Znovu opakuji, slavnostní zahajovací ceremoniál Olympijských her!!!
Od té doby jsem televizi nepustil a přirozeně jim to ani neplatím.

Díky internetu a šikovnějším než jsem já, mám relevantních informací dostatek a nejsem neustále nasranej, pod propagandistickým tlakem a na pokraji nervového kolapsu.
Takže díky český i slovenský Svobodný vysílači, díky Honzo Korále, díky Vedoucí, Pozorovatelko, Admine a všichni, kterým není jedno co se děje.