Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od...

Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od CNN! RRTV se odhodlala k přelomovému verdiktu. Něco se děje a pohledy míří za moře!

Česká televize informovala zaujatě ve prospěch Clintonové a přebírala informace jenom od CNN! RRTV se odhodlala k přelomovému verdiktu. Něco se děje a pohledy míří za moře!

A je to tady. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vynesla přelomový verdikt, který nemá obdoby. Podle nálezu RRTV prý Česká televize během pokrývání americké volební noci z 8. na 9. listopadu jednostranně nadržovala Hillary Clinton. Stejně tak se ČT provinila tím, že za jediný zdroj z USA považovala americkou stanici CNN, kterou na AE News jsme celý minulý rok obviňovali z jednostranného zaujetí proti Donaldu Trumpovi a sám Donald Trump dodnes kvůli tomu odmítá stanici poskytovat rozhovory.

My bychom jenom dodali, že to nebyla jenom jedna zmíněná relace, ale celý rok 2016, který byl ze strany České televize prostoupen jednostrannou agitkou ve prospěch Hillary Clinton. Níže je uvedený celý nález RRTV. Česká televize má 7 dnů na zjednání nápravy. Ovšem to nás bude velmi zajímat, jak bude vůbec možné něco takového napravit. To se v Událostech televize omluví za nevyváženost? Tak to bude opravdu platné jako mrtvému zimník. Strukturální změny a reforma statusu České televize jsou jedinou cestou, jak udělit tomuto médiu určitý charakter nezávislosti.

1786937-rtsly9v.jpg
Česká televize stranila Hillary Clinton, rozhodla RRTV.
Vyjádření rady k vysílání Americké volební noci na ČT24

Rada v rámci své působnosti dané ustanovením § 5 písm. a) a f) a § 59 odst. 1–3 zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů (dále jen zákon č. 231/2001 Sb.), v platném znění, upozorňuje provozovatele Česká televize, IČ: 00027383, sídlem Kavčí hory, Praha 4, PSČ 14070, na porušení ustanovení § 31 odst. 2 a 3 zákona č. 231/2001 Sb., kterého se dopustil tím, že v rámci pořadu, charakterizovaném provozovatelem jako zpravodajský pořad s názvem Americká volební noc, dne 9. listopadu 2016, v časovém úseku 03:00 – 08:00 hodin, na programu ČT 24, odvysílal nevyvážené a neobjektivní zpravodajství, během něhož docházelo k nadržování jedné straně, zejména soustavnou a zcela jednostrannou kritikou jen jednoho z kandidátů na amerického prezidenta. Porušení ustanovení § 31 odst. 2 zákona č. 231/2001 Sb. se provozovatel dopustil zejména těmito konkrétními momenty ve vysílání:

  1. V čase 4:35 hodin (reálný čas – SEČ) došlo k manipulativnímu spojení obrazu a slova během reportáže o postoji amerických celebrit k oběma kandidátům – v okamžiku, kdy v komentáři zněla informace, že „proti Donaldu Trumpovi už mezi hvězdami vznikla i petice, připojilo se k ní na 70 tisíc lidí s heslem: zastavte nenávist“, byly v obraze zařazeny fotografie osobností, čímž mohl být u diváka vytvořen jednoznačný dojem, že se jedná právě o osoby, které se připojily ke zmiňované petici. Mezi těmito zobrazenými osobami přitom figurují mj. i Clint Eastwood nebo Chuck Norris, tedy herci, kteří naopak v kampani otevřeně Donalda Trumpa podpořili. Toto podsouvání obrazové informace do falešného kontextu s komentářem tedy vytvořilo nepravdivý a zavádějící obraz reality.
  2. V čase 7:15 se moderátor v rámci otázky pokládané americkému velvyslanci odvolává na výrok Trumpova potenciálního ministra Newta Gingriche, který řekl, že si není jist, zda stojí za to riskovat jadernou válku kvůli takovým předměstím Petrohradu, jako je Estonsko. Moderátor však vztáhl tento výrok na všechny baltské státy a položil otázku v tomto znění: „Jak si vysvětlit výroky, že baltské státy jsou předměstím Petrohradu?“, čímž se dopustil nepravdivého tvrzení a hrubým způsobem zveličil a překroutil realitu.
  3. Ve studiu nebo v rámci rozhovorů natáčených na kameru mimo studio (v živém přenosu nebo předtočených) dali autoři pořadu široký prostor k vyjádření celkem čtyřem zainteresovaným respondentům – občanům inkriminované země, tedy USA. Všichni tito respondenti byli transparentními příznivci Clintonové a odpůrci Trumpa (jeden člen administrativy demokratické strany – Andrew Schapiro, druhý ideový a finanční podporovatel Clintonové – Brady Clough, třetí republikán angažující se v hnutí NEVER TRUMP – Tom Nichols, a čtvrtá lidskoprávní aktivistka – Anne Petráková). Byli tedy pozváni hosté zastupující výhradně jen jednu stranu, a to v poměru 4:0. Tento výběr respondentů výrazným způsobem ovlivnil vyznění pořadu. Provozovatel se tedy v uvedených případech dopustil porušení povinnosti poskytovat objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů.
  4. V rámci pořadu došlo opakovaně k situacím, kdy nebyla respektována zásada, že názory nebo hodnotící komentáře musí být odděleny od informací zpravodajského charakteru, když od moderátorů nebo reportérů např. zaznělo: „Jako jednoznačného nepřítele vnímá Donald Trump islám. Plošně. (čas 5:31); „Ženy jsou velkým břemenem muže, který dvacet let vlastnil soutěž Miss Universe.“ (5:32); „Trumpův sexismus korunovala nahrávka z roku 2005.“ (5:32); „I tohle se snažil obrátit ve svou přednost jako efektivní práci pro firmu v souladu se zákony.“ (5:34); „Američané se postupně smiřují s tím, že budou mít jako nového prezidenta Donalda Trumpa.“ (6:36); „Outsideři uspěli.“ (zdůvodnění Trumpova úspěchu, 6:37); „Nakolik se (Trump) oprostí od těch dosavadních zvyklostí, kdy on měl opravdu ve zvyku se lidem, kteří mu zkřížili cestu, kteří se mu nějakým způsobem postavili, i mstít. (7:52); „Je otázka, nakolik ta bizarní někdy až divoká kampaň se přenese do výkonu funkce Donalda Trumpa.“ (7:53).

Porušení ustanovení § 31 odst. 3 zákona č. 231/2001 Sb. se provozovatel dopustil zejména těmito konkrétními momenty ve vysílání:

  1. Soustavným jevem ve vysílání bylo bezprostřední verbální spojování potenciálního vítězství Trumpa s pocitem ohrožení, interpretace jeho vítězství jako negativního jevu, a to jednak za použití emočně zabarvených výrazů odkazujících na živelné pohromy (červená barva značící pro Trumpa hlasující státy je nazývána „tsunami“), nebo účelovým řazením informací: po zprávě, že už je pravděpodobné, že se Trump stane prezidentem, následuje informace, že mnoho Američanů sděluje na sociálních sítích, že budou raději z USA emigrovat. Stejný účinek mají emočně zabarvené dotazy moderátorů: „Nakolik, tedy podle názoru některých expertů, může být Donald Trump v Bílém domě ohrožením bezpečnosti, světové bezpečnosti možná můžeme říci? nebo „Jak funguje ta pojistka, jak zabránit řekněme extrémnímu prezidentovi v extrémním chování?“
  2. Jako hlavní a kromě několika okrajových zmínek jediný zdroj informací přímo z mediálního prostředí USA byl vybrán televizní kanál CNN, z něhož byly opakovaně zařazovány i několikaminutové přímé vstupy. Jedná se o televizní program, který před volbami otevřeně sympatizoval s kandidátkou Clintonovou. Tento výběr zdroje informací přispěl rovněž k celkově jednostrannému vyznění pořadu Americká volební noc.

V těchto případech tedy došlo k porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti. Rada stanovila lhůtu k nápravě 7 dní ode dne doručení tohoto upozornění.

Zdroj: [1]

K převleku kabátů připravit, tři, dva, jedna…

Je naprosto jasné, o co se jedná. V USA se schyluje ke střídání stráží a současný proti-trumpovský éthos Pražské kavárny, se kterou jsou Kavčí hory spojené doslova pupeční šňůrou, nebude v budoucnu již akceptovatelný. Miloš Zeman je prvním politikem, který dostal od Donalda Trumpa pozvání do Bílého domu po své inauguraci a toto samo o sobě je signálem, jak důležitý vliv bude mít Donald Trump na Českou republiku. Nebude od kavárníků tolerovat útoky proti své osobě, ani náznakem. To, co předvedl Donald Trump ve středu při tiskové konferenci, to je jasnou ukázkou toho, že Trump se s nikým mazat nebude a novináři, kteří nebudou informovat pravdivě a nezaujatě, bude hluboce opovrhovat.

maxresdefault.jpg
Kvalita zpravodajství CNN… Hillary podle průzkumu stance vedla nad Trumpem o 11 procentních bodů.

V těchto souvislostech je jasné, že RRTV nasadila záchranný kruh a zařadila zpátečku. Nastává období čistek. Kdo šel proti Trumpovi, musí se honem rychle překabátit, anebo bude odejit. Hillary Clinton je zapomenuta, okolo Vánoc zmizela z amerických médií, odstěhovala se na venkov. Pokusy o zabránění Trumpovi v cestě do Bílého domu selhaly a Česká televize si bude muset změnit naraci, protože jinak přijde ze shora befel na výměny židlí. A ze shora není myšleno z české vlády, ale z vyšších procesů nadnárodního řízení. Je absurdní a ironické, že to dosud je Česká televize, která AE News označuje neustále za proruský server, ale přitom je to ČT, která byla nyní shledána jako neobjektivní, zatímco my jsme na AE News celý minulý rok správně upozorňovali na manipulace a zaujatost CNN a také českého mainstreamu proti Trumpovi. No řekněte, není to paradox?

CTnoc-moc.png
Česká televize zrušila v archívu přístup k záznamu svého vysílání z americké volební noci, takže nikdo už nemůže vidět ten koncert redaktorů ČT a hostů se zelenými obličeji. No jo, raději to stáhli… sami se přesvědčte zde.

A když o tom mluvíme, kde jsou lidé z Chovancova CTHH? Jak se k tomu vyjádří, že ČT šířila dezinformace během volební kampaně v USA? Není to tak, že teď by měla paní Romancovová sledovat ČT místo Aeronetu? Že by stavěla informace vypadávající z ČT na pravou míru? To by bylo celkem absurdní. Z peněz daňových soustrastníků placená ČT by byla korigována CTHH, který je také placený z daní. Občané si tak de facto platí dezinformace ČT a navíc si platí “vysvětlovače” z CTHH, kteří budou uvádět dezinformace ČT na pravou míru. Komedie. Kocourkov. U blbejch na dvorku. Anebo svět podle zelináře? Rozhodněte se sami.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejhlasovanějších
joejoe
Návštěvník

Jediny program u teto smrdute tv je ct2 s dokumenty o prirode. Za ten neobjektivni hnuj od te cenzorske verbeze bysme meli vsichni do jednoho pozadovat vraceni koncesionarskych poplatku !!!!!!!

Na každou vlastizrádnou sviňi se někde vaří voda
Návštěvník
Na každou vlastizrádnou sviňi se někde vaří voda

comment image

Kazatel
Návštěvník

Proč to sem, furt cpeš to ti nařídilo M.Vnitra provokovat lidi.

Kazatel
Návštěvník

Tomio Okamura: Česká televize podvádí diváky
https://www.youtube.com/watch?v=EFjTNXk2avM

Emitor
Návštěvník

Nevěřím, že nikdo z ČT nesledoval předvolební meetingy obou prezidentských kandidátů a nevšiml si skutečnosti, že Trump svými příznivci zaplnil velké sportovní haly, či hangáry pro Boeingy. Zato psycho Hillary nedokázala svými feministkami zaplnit ani školní tělocvičnu, pokud nešlo o její domovský New York, nebo státy okolo něj.. Za druhé ČT úplně ignorovala fakt, že Donald Trump zvlád 3-4 meetingy za den, načež Clintonka pouze 1.
PS: Jeli podle zadaného úkolu, a to propagovat kandidátku globalistů.
…to je vše

Václav Havel
Návštěvník

ČT nesleduju ani neplatím poplatek letos již desátým rokem.
comment image

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Vždyť seš mrtvej teprv pět let, ty šmejde ulhanej!

(To je Dáša nebo Olga?)

Kazatel
Návštěvník

Pohřeb byl podvod,žadné slze a pláč.Mluvil o tom vězen který znal Fašistu Havla.
Šokující novinky o Havlovi Vězeň, který se nebojí a mluví dál.
https://www.youtube.com/watch?v=9tMPTmIHZG0

Václav Havel
Návštěvník

To je moje milenka, kterou mám u sebe v apartmánu v Pekle, odkud píšu. I Peklo musí jít z dobou a dávno bylo bylo připojeno na WWW.

Pozorovatelka
Návštěvník

Otevřený dopis členům Rady pro rozhlasové a televizní vysílání
V Praze, dne 13.1.2017

Vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání,
dne 12. ledna jste zveřejnili tiskovou zprávu ze zasedání vašeho orgánu, v níž konstatujete, že „Česká televize v pořadu Americká volební noc odvysílala nevyvážené a neobjektivní zpravodajství, během něhož docházelo k nadržování jedné straně, zejména soustavnou a zcela jednostrannou kritikou jen jednoho z kandidátů na amerického prezidenta.“ Toto vaše konstatování doprovázíte nejdřív čtyřmi a poté ještě dvěma údajnými prohřešky, od jedné doprovodné obrazové informace, přes podle vašeho názoru nevhodných otázek moderátora, neoddělování komentářů od informací zpravodajského charakteru, až po údajnou zaujatost hostů.
Vaše zdůvodnění vyvolalo mezi tvůrci a spolupracovníky pořadu rozhořčení a pocit nespravedlnosti, zejména kvůli účelovosti a zřejmé zaujatosti vaší zprávy. Nikdo z desítek lidí připravujících toto vysílání neměl samozřejmě sebemenší zájem na vyjadřování preferencí kteréhokoliv z kandidátů.
Jako lidé, kteří za toto vysílání nesou plnou odpovědnost, bychom vás proto rádi požádali o odpovědi na následující otázky:
1) Proč ve své výtce nehodnotíte celé dvanáctihodinové vysílání, ale jen jeho zlomek?
2) Podle jakého klíče jste vybrali zrovna tuto část vysílání?
3) Ve vysílání vystoupilo celkem 27 hostů, včetně otevřených příznivců Donalda Trumpa a tvrdých kritiků Hillary Clintonové např. Eliška Hašková Coolidge nebo Roman Joch. Proč je ve svém textu vůbec nezmiňujete?
4) Na základě čeho označujete velvyslance USA A. Schapira za transparentního příznivce Hillary Clintonové a neberete jej jako nejvyššího reprezentanta USA v ČR?
5) Na základě jakých analýz a kompetencí označujete CNN za „televizní program, který před volbami otevřeně sympatizoval s kandidátkou Clintonovou“?
6) Máme vašemu textu rozumět tak, že televizní moderátoři nesmějí pokládat otázky reflektující atmosféru ve veřejném prostoru (otázky na bezpečnostní dopady rozhodnutí amerických voličů)?
Závěrem bychom vás rádi upozornili, že „červené tsunami“ není „emočně zabarveným výrazem odkazujícím na živelné pohromy“, ale standardním mediálním obratem, který v českém veřejném prostoru figuruje minimálně od voleb roku 2008 a je synonymem pro drtivý triumf ve volbách, a že červená barva je tradiční barvou amerických republikánů.

Předem děkujeme za vaši odpověď

Michal Kubal, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT
František Lutonský, zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT
http://echo24.cz/a/wti2p/nenadrzovali-jsme-clintonove-pisi-vedouci-redaktori-ct-vysilaci-rade

Administrator
Admin

ČT opravdu zrušila v archívu přístup k záznamu z volební americké noci. Píše se tam, že záznam lze přehrát jenom během živého TV vysílání… tak to už je peklo v přijímači. To aby člověk čekal 4 roky do dalších voleb v USA, než ten záznam z archívu zase pojede? Za 6 miliard z kapes občanů, to je opravdu síla a plivnutí do tváře.

Pozorovatelka
Návštěvník

Právě tu větu jsem níže v čase 1:13 popisovala.
Co v archívu zůstalo, je toto:
– kromě předvolebních debat – pořad ze 7.11., kde je fanděno H. Clintonové hostem Michaelem Žantovským
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/216411034000113-usa-voli-prezidenta
či pořad z 9.11., kde hlavním hostem je Schapiro
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10997918455-mimoradne-porady-ct24/216411034000114-novy-prezident-usa

Ředitel ChazarTV nesouhlasí
Návštěvník
Ředitel ChazarTV nesouhlasí

comment image
comment image

Jewrej
Návštěvník

Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe kolaborante Dvořáku!

Oprava informace o členství v bolevické straně, ta svině byla i členem. Kandidátem na členství v KSČ stal v červnu 1987 a jejím členem 20. září 1989!

Jewrej
Návštěvník

Prefesionální reakcionář, oportunista, kolaborant, prospěchář, kanditát na členství v KSČ p. Bohdalka poletí z TV jako úplně první a bez zlatého padáku!
comment image

Patricia
Návštěvník

Pro admina:
Kde jsou ti ruští hackeři ? Chce to hacknout SIPO. Jestli tam bude číslo účtu AE, pak nemám s placením koncesionářských poplatků problém.

okal
Návštěvník

To chce vytvořit inciativu pro neplacení poplatků ČT, protože určitě vysílá jen pro část koncesionářů a o druhé si demokraté v ČT otírají boty.

Jakub Janda EH
Návštěvník

s panem prezidentem Zemanem nekdy nesouhlasim, ale je to nas clovek