Česká média začala na objednávku vyhrožovat občanům, aby je odradila od protestů...

Česká média začala na objednávku vyhrožovat občanům, aby je odradila od protestů proti Dragounské jízdě americké armády. Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

Česká média začala na objednávku vyhrožovat českým občanům, aby je odradila od protestů proti Dragounské jízdě americké armády. Házení rajčat na Zemana je OK, na amerického vojáka nikoliv!

Jak nás upozornil jeden ze čtenářů AE News, na serveru TN.cz byl uveřejněn článek [1], který varuje občany před jakýmkoliv odporem a protestem před americkou armádou během jejího průjezdu a dočasného pobytu na území republiky. Dikce je zjevná, článek je naprosto evidentně zpracován někým z ministerstva obrany ČR. Podobná varování znají pamětnící z roku 1968, kdy státní úřady podobně varovaly před protesty proti okupačním vojskům Varšavské smlouvy.

Doporučené rady jsem si přečetl a nestačím se divit. V textu se píše, že za hození rajčete na vojáka US Army hrozí až dva roky natvrdo. Opravdu? To máme nějaké speciální zákony pro Američany a jejich ochranu? Posledně, když několikatisícový dav házel na Albertově rajčata na prezidenta republiky Miloše Zemana a spolu s ním na další prezidenty evropských zemí, tak policie stála a přihlížela. Mám to napsat ještě jednou? POLICIE STÁLA A PŘIHLÍŽELA! Následně pořadatelé akce dostali pozvánku do ČT, do rozhlasu a získali mediální prostor a dokonce morální podporu od bývalého ministra zahraničí a pospávajícího šlechtice. Není tedy něco v našem právním systému špatně? Je snad pódium s prezidenty evropských zemí něco méně, než americký voják?

[FOTO] Američtí vojáci během cvičení v Estonsku

Druhé rýpnutí si dovolím ohledně informace TV Nova, která se odvolává na MO ČR, že američtí vojáci budou muset dodržovat zákony ČR během přesunu. No, to je takové obecné a pěkné, ale je to pravda jenom do chvíle, než se něco stane. Pokud by americký voják, např. při zkratovém jednání, zastřelil českého občana, před český soud nepůjde, protože v rámci dohod SOFA a zejména VFA mezi USA a členskými zeměmi NATO jsou američtí vojáci vyjmuti z jurisdikce státu a souhlas s jejich vydáním k trestnímu stíhání v ČR by muselo udělit americké ministerstvo obrany (Pentagon), pod nějž spadají američtí vojáci, a to na návrh vrchního velitele amerických ozbrojených sil v Evropě.

VFA upravuje jurisdikci práva při přesunu a krátkodobém pobytu vojsk. Američané se musí řídit jen rozkazy svých velitelů a trestní zodpovědnost nesou jen před americkými vojenskými soudy. Je podivné, že ministerstvo obrany ČR tuto informaci televizi Nova neposkytlo. To je totiž podstatný detail. Pokud Američané z úleku nebo ze strachu začnou střílet do demonstrantů, nic se jim nestane. Prostě řeknou, že si spletli letící rajče za odjištěný granát.

A jak jistě víte, Američané své občany, natož vojáky, cizím zemím nevydávají. Jistě si vzpomínáte na pana Dahlgrena, který povraždil své příbuzné v Brně a poté utekl do USA [2]. Tam ho sice zadržela FBI, ale do Česka se jen tak nevrátí, protože není politická vůle ho vydat. Důvod? Americká justice je založena na precedenčním právu a vydání pana Dahlgrena by ohrozilo mnoho jiných amerických občanů, zejména pak zaměstnanců zpravodajských služeb, investičních podvodníků a dalších, na které jsou v jednotlivých zemích zatykače. Precedenční právo je silná zbraň u amerických soudů. Takže už jistě chápete, proč se USA s vydáním pana Dahlgrena tak ošívají. Nejde vůbec o něj, ale o vznik precedenčního modelu.

[FOTO] Obrněné vozy Stryker budou během přesunu plně vyzbrojeny ostrou municí, v Estonsku dostali lidé stojící na chodnících doporučení, aby nedělali rychlé pohyby a nic neházeli pod kola transportérů

V článku TV Nova je ještě jeden zásadní a sporný moment. V jednom odstavci se píše: “V případě, že by pak došlo například k větší potyčce s americkými vojáky, hrozí útočníkovi odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. V případě vážnějších zranění může útočník dostat až desetiletý trest.” To je poměrně silná káva. Američané ještě k nám ani nepřijeli, ale média už sugestivně upozorňují, že rozlobený český občan, který nechce konfrontaci a válku s Ruskem, by mohl dostat až desetiletý flastr, kdyby snad nedejbože hozené vajíčko způsobilo vojákovi větší než malé “bebí”.

Na Generálním štábu z toho pomalu nespí, protože český odpor proti radaru v Brdech byl obrovský, ale průjezd americké armády, to je úplně jiný level. Chystají se uzavírky silnic, odklánění dopravy i chodců a dojde i na Potěmkinovu estrádu, s americkými vojáky promluví vybraní studenti gymnázií a fakult, kádrově prověření, s pro-západním smýšlením, obyčejný plebs bude z bezpečnostních důvodů odháněn od silnic hlavních tras přesunů.

Zastrašování obyvatelstva je jasným důkazem toho, že přesun vojsk přes naše území měl být organizován jinak, komorněji, tiše a bez provokací, a že armáda a politici teď mají z celé akce obavy. Česko bylo několikrát okupováno a jediná armáda, která by měla pořádat dragounské jízdy po naší zemi, je ta česká. Všechny ostatní armády, i když jsou spojenecké, by měly přes naše území přejíždět co nejméně nápadným způsobem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pepe
Návštěvník
Pepe

mě by zajímalo jak by zavřeli třeba jen 1000 nasranejch lidí co by něco hodili

Vlada
Návštěvník
Vlada

Nečetl jsem všechny komentáře, tak jenom pro autora jinak pěkného článu: Není náhodou Dahlgren už dávno v české vabě?

Pepanmat
Návštěvník
Pepanmat

Po dlouhých průtazích snad už je.

Sony
Návštěvník
Sony

Za mojí éry ty svině americké mohli jen poskakovat na naší demarkaci a pokud byli v přesile, tak si odvážili machrovat s bitevním vrtulníkem na dva kluky s padesátosmičkou v ruce. Jak se jim na obzoru ukázal soupeř, tak zdrhali do vnitrozemí. Jen jim kolaboranti otevřeli hranice, tak si hrají na okupanty..

vlastislav hanzl
Návštěvník
vlastislav hanzl

Jsou to buzeranti ovladani vladou.

Slovan
Návštěvník
Slovan

Fasisticke svine….medialne zastrasovanie….Cesi bratia moji….nemajte strach…keby bolo najhorsie ubijeme ich capkami vidlami…Mocny rod slovanov sa snazia kompletne vyhladit…nesmieme to dovolit!!!

Marcinka
Návštěvník
Marcinka

…děkujeme za podporu..

Richard Szentivanyi
Návštěvník
Richard Szentivanyi

Podivejte se na video-PETR CHOBOT-KDO VLADNE NA PLANETĚ 1-2 dily

Karel Ondroušek
Návštěvník
Karel Ondroušek

Proč, v rámci objektivity, tu vážený VK, něco mi ty iniciály připomínají, nenapíše kolik našich občanů postříleli v rámci bratrské pomoci v r.68 bolševici a kolik životů zmařili a jaké škody tu tito “osvoboditelé” napáchali za dalších 20 let “dočasného” pobytu?????

frosty
Návštěvník
frosty

nemec, rus, nebo american, vsechno jsou to dobyvatele

Jan
Návštěvník
Jan

A kolik lidi pozabijeli SSA vsude mozne po svete. Jenze to se nestalo u nas nak nas to neboli a je nam to u riti. Kolik lidi u nas pozabijeli nemci behem valky. Nespocetne vickrat , ale na to uz nejak zapominame a ani o tom nechceme mluvit. Ale ted nemcum lezeme do prdele stejne jako americanum

Putin is my leader
Návštěvník
Putin is my leader

A kolik lidi tu pozabijelo americký bombardování za 2. Světové války?? Taky myslim ze asi vic!!!

Libuna
Návštěvník
Libuna

Napište kolik a hlavně napište,jak nás bombardovali,zničili města,vesnice,zemědělství,průmysl a zabili přitom tisíce a tisíce občanů….porovnejte to s Vietnamem nebo humanitárním bombardovánín bývalé Jugoslávie,kdy se toho v rámci Nato zúčastnili i naši vojáci a bylo to podporováno pravdoláskařem Havlem a jeho poskokem knížetem.Myslím si,že ty počty by vyšly lépe pro vojska VS.

Prokurátor
Návštěvník
Prokurátor

Za házení rajčat po někom na veřejnosti opravdu hrozí dva roky natvrdo. Chápu, že to vedoucí kolotoče nechce pochopit, ale bohužel (pro něho) je to tak. Sice se snaží formulovat tuto myšlenku tak, že se týká pouze situace, kdy je rajče hozeno na amerického vojáka, ale ve skutečnosti (patrně k jeho velkému zklamání) to platí i v případě, že terčem je německý voják, ruský velvyslanec, liberecký popelář …. no prostě kdokoliv.

Jinak co se týče serveru – BRAVO! Goebbels by vás pochválil.

Firefox
Návštěvník
Firefox

Proč to neplatilo, když házeli vejce a rajčata na Zemana a ohrožovali i další tři prezidenty jiných zemí ?

hanz
Návštěvník
hanz

To jsme to dopracovali,ústava platí jen když se to hodí.Amík má větší práva v česku než čech. Nám tady Rusi nejezdí s transportéry s plnou municí ale amíci v pohodě-ukázka zrůdnosti NATO. Varšavská smlouva není tak proti komu nám tu demonstruje sílu US army.Havel tvrdil, že žádné pakty,žádné cizí armády a co z těch myšlenek snílka ještě platí. Zbrojovky jsme skoro zrušili,transportéry nakupujeme od sousedů.Sklady pro bojovou techniku za hubičku vyprodáváme.Naše 20000 armáda stojí více než původní 200000 armáda, která byla schopna naši zem bránit,ted s ní máme expediční zbor pro pomoc amíkům,kde se jim to hodí.Antonov Mria s tanky T72 a OT lítá z Mošnova přes Polsko a Ukrajinu do Nigerie a ještě toto letadlo provozuje Ukrajina a pak se oběví modernizované na přehlídce v Kievě jako nové zabavené domobraně.Že nám oficiálně Nigerie nepoděkovala za tu nadílku tanku a oteček,kdo zaplatil dopravu-charita od fa Exkalibr Army.

Fanny
Návštěvník
Fanny

Vy chudáci, nebýt Amíků, tak si ty vaše slinty můžete tak doma šeptat pod peřinou, aby vás komančové nezašili anebo neposlali do gulagů.

Petr
Návštěvník
Petr

Co vás v té škole učí? To ti ještě paní učitelka neřekla, že “komančové” už tady více než čtvrt století nevládnou.
A vůbec, máš už napsaný úkoly?

Brňák
Návštěvník
Brňák

Toto jsou fakt otřesná fakta-neoddiskutovatelná fakta. Tato zrůdnost Američanů je odrazem podstaty vzniku Ameriky-vystěhováváním největších lotrů z Evropy (tím se nechci dotknout chudých poctivých a slušných lidí, kteří tam hledali možnost přežití). A jak vývoj a fakta hovoří-tu zločinnost mají v genech. A naši politici? Přece platí – vrána k vráně sedá……

Ludvík-Antonín
Návštěvník
Ludvík-Antonín

Škoda, úroveň diskuze svědčí o úrovní lidí v této zemi, vede se jim až příliš dobře,když nemají jiné starosti.Těch pár křiklounů s rajčaty opět potvrdí světu ,jako v případě Zemana, jakou jsme vyspělou zemi.