Česká brokerská firma doporučuje ČR neofeudalismus a migranty. Netuší ale, jak to...

Česká brokerská firma doporučuje ČR neofeudalismus a migranty. Netuší ale, jak to vypadá za hranicemi v Německu! Cesta do pekel je dlážděna už dokonce i chamtivostí!

Česká brokerská firma doporučuje ČR neofeudalismus a migranty. Netuší ale, jak to vypadá za hranicemi v Německu! Cesta do pekel je dlážděna už dokonce i chamtivostí!

Pokaždé, když si přečtu článek od nějaké analytické nebo brokerské firmy, tak se mi začne otevírat kudla v kapse. Neměl jsem číst diskusi na Aeronetu pod posledním článkem, kde jsem našel odkaz na článek na serveru Novinky [1],  kde brokerská firma Cyrrus (což je dceřinka Cyrrus Group, která se zabývá nemovitostmi… aha, asi mají prázdné byty a chtějí je pronajmout migrantům, zatímco nájem za ně bude platit stát…) dokládá jakousi studii, podle které Česko zvládne přijmout a zaměstnat 80,000 migrantů. Obchodní rejstřík mluví sám za sebe, info o dceřince zde a matka zde. Brokeři si tedy chtějí na migraci přihrát malou domů v podobě nových nájemníků? Na trhu práce je prý spousta volných míst a těmi migranty se ta volná místa zaplácnou. Pánové brokeři z Cyrrus jsou vtipálci, možná jenom i šíbrové, kteří čmuchají velký zisk z možností, které příliv migrantů do Česka bude znamenat na realitním trhu s tzv. sociálně-integračním bydlením, což je tady v Německu teď doslova business č. 1 dnešních obchodníků s realitami. Jelikož Cyrrus Group se zabývá právě tímto realitním odvětvím, troufám si odhadovat, že tato zmíněná analýza je přímo motivována báječnou představou napakování se na migrační krizi, kterou by ovšem platil stát, a tím pádem potažmo daňový soustrastník.

3-format6001.jpg
Německý úřad práce. Mizerně placená místa neosloví ani migranty, to je realita!

Abychom pochopili realitu, a hlavně, aby jí pochopili i brokeři z Cyrrus, musíme si nejprve říct a vysvětlit, co je to tzv. strukturovaná nezaměstnanost v ČR a proč tato nezaměstnanost nesmí být dávána do souladu s nezaměstnaností plošnou. Mám totiž pocit, že tento problém nevnímají nejen různí analytici a brokeři z drahých a luxusních kanceláří, ale i politici, zejména různí Sobotkové a další, kteří se neustále zaklínají poklesem nezaměstnanosti a velkým počtem “volných” pracovních míst. Pokud ve společnosti dlouhodobě je vysoký počet volných pracovních míst stále stejného typu a pokud na straně druhé je velmi těžké získat některé pracovníky do určitých oborů a odvětví na trhu práce, i když platy jsou nabízeny celkem vysoké, jedná se o fenomén trvalé strukturální nezaměstnanosti, která je projevem tzv. neofeudalismu, což je jeden z klíčových faktorů Nového světového řádu. A důvodem strukturální nezaměstnanosti není nedostatek populace ve společnosti, ale nezájem nebo nedostatečná kvalifikaci ze strany lidí.

Život v neofeudalismu

Neofeudalismus je procesní prvek NWO, kdy ceny práce v západní civilizaci klesají, lidé si vydělají méně, takže nakupují méně, ovšem nechtějí chudnout, takže to kompenzují půjčkami a celoživotním trvalým zadlužením. Vytvoření dluhu kompenzuje pocity chudoby. Všimněte si televizních reklam před 20 lety, jaké byly v roce 1996. A srovnejte je s dnešními reklamami. V roce 1996 nikde nebyly v televizi reklamy na půjčky, na převody hypoték, na sloučení půjček a úvěrů, na rychlé půjčky, na půjčky bez čekání, na půjčky, které vám vrátí peníze při pravidelném splácení, na půjčky od nebankovních společností, na internetové půjčky. V roce 1996 bylo normální na nové věci spořit. Dnes je normální si na nové věci půjčit namísto procesu spoření. To je proces neofeudalismu, tedy novodobého nevolnictví, kdy člověk bude do konce života připoután ke svým půjčkám a bude ručit vším, co má. Situace jde až tak daleko, že dnes se dědí už i dluhy, hypotéky, takže dlužník umře a děti přijmou dědictví i s dluhem, aby nepřišly o dům, který jejich rodiče spláceli 15 let, ale bohužel je třeba ještě 10 let platit dál. Nevolnictví nové doby se tak opírá o dluh. Kdo dluhy nemá, je svobodný. Ale tím pádem i podezřelý.

Volných míst je pořád více… a lidé se jim vyhýbají obloukem!

Úřady práce v ČR vloni zveřejnily momentovou statistiku (více v článku zde) volných pracovních míst v červenci, která odhalila děsivý fakt, ovšem nijak překvapující, že tzv. volná pracovní místa, kterými se zaklíná Sobotkova vláda, jsou generována v oborech nekvalifikované práce s nízkými mzdami, mnohdy minimálními. Pomocné práce, montážní dělníci, řidiči, hlídači a vrátní, pracovníci obsluhy, “perspektivní” volná místa na pozicích “podrž a podej”, prodavači, údržbáři (kterým se říká honosně teď “provozní technici”). V seznamu jsou ovšem i opačné extrémy, kdy platy by sice byly lukrativní, ale není nikdo, kdo by nabídku mohl přijmout kvůli demografické proměně společnosti. No, řekněte sami, kolik z vás je rozhodnuto, že pošle své dítě na učební obor, aby se z něj stal kovář nebo slévač? Takže řemesla vymírají a vzniká tak obrovský převis poptávky po těchto lidech na trhu. Je to přirozený proces nárůstu volných míst. Mezi tato místa patří i vysoce kvalifikované obory, kdy lidí na trhu práce je tak málo, že počet volných míst stále roste, ale nedaří se zaměstnance najít.

Pozice červenec 2015 Meziroční změna
1. Pomocní pracovníci ve výrobě 6 442 + 4 729
2. Řidiči nákladních automobilů, autobusů, tramvají 5 326 + 2 533
3. Kováři, nástrojaři 5 154 + 2 682
4. Montážní dělníci výrobků a zařízení 4 767 + 2 572
5. Pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy 3 877 + 1 357
6. Obsluha pojízdných zařízení 3 176 + 2 439
7. Řemeslníci a kvalifikovaní pracovníci hlavní stavební výroby 2 233 + 1 231
8. Slévači a svářeči 2 101 + 768
9. Provozovatelé maloobchodních a velkoobchodních prodejen, prodavači 1 881 + 920
10. Technici ve fyzikálních a průmyslových oborech 1 735 + 617

 

Ačkoliv tabulka pochází z loňského roku, její výpovědní hodnota je stále aktuální a za ten rok se nic nezměnilo. Proč jsou volná pracovní místo v těchto oborech? Protože tyto práce nikdo dělat nechce za těch pár šupů, které tam člověk vydělá. A to není problém natality ve společnosti, že by se rodilo málo českých dětí, to je problém nenažraných firem, které přišly do ČR “optimalizovat” výrobní náklady a mzdové náklady. Proč by měly firmy ze zahraničí přesouvat výroby do Bangladéše, když za ty mizerné mzdy budou lidé pracovat i v Česku? Problém, který teď vyvstal, je ale znepokojující pro firmy, protože se ukazuje, že o takto mizerně placené práce už není zájem. Více a více lidí nechce pracovat na těchto pozicích, takže vzrůstá počet volných pracovních míst na trhu a Sobotkova vláda si tleská, že je to prý plus a jejich zásluha. No, do jisté míry ano. Je to jejich “zásluha”, ovšem v ironickém slova smyslu.

fluechtlinge-arbeitsagentur-100~_v-img__16__9__xl_-d31c35f8186ebeb80b0cd843a7c267a0e0c81647.jpg
Integrace v Německu za pomoci úřadu práce ukazuje, že volná pracovní místa, o která nemají zájem místní, neoslovují ani migranty.
Migrace nevyřeší zaplnění volných míst, o která nestojí ani domorodci!

Idea “zpeněžení” migrační krize je velmi lákavá. Ovšem vychází z mylných premis a předpokladů. Brokeři z Cyrrus, podobně jako vláda Angely Merkel, si myslí, že cizinci a jmenovitě migranti prý obsadí ta volná pracovní místa, o která nemají domorodci zájem. Jenže to je brutální a fatální omyl, jak se ukazuje i tady v Německu. Brokeři zřejmě nečetli Davisovu finanční teorii rovnovážnosti trhu, která popisuje problém nízko-placených pracovních pozic a jejich obsazování cizinci s “nižšími sociálními standardy”. Už tehdy na počátku 20. století se ukázalo, že cizinci v USA jsou ochotni pracovat za nízké mzdy zpočátku, ale očekávají stejný růst platů, jako mají místní američtí zaměstnanci ve fabrikách. Tlak na růst mezd je podle Davise způsoben tím, že cizinci žijí ve stejném ekonomickém prostoru a tudíž ceny a náklady na život musí odpovídat mzdám a platům domorodců.

Německý Davis systém na migranty neúčinkuje

Davis z toho odvodil řešení, že aby systém fungoval, tak cizí dělnící (tzv. gastarbeiteři) musí bydlet a žít jinde, než kde pracují. Aby náklady na život hradili ve své vlastní zemi a do bohaté země jezdili denně jen za prací. Tím se předejde tomu, že by nastala situace, že budou chtít průběžně zvyšovat mzdy. Tento “Davis systém” uplatňovalo Německo dlouhá léta od roku 1990 na gastarbeitery z ČR a Polska. Lidé z těchto zemí dostali pracovní povolení na práci, ale nikoliv k pobytu. Museli se každý den vracet přes hranice domů. Je ovšem jasné, že Davisovu teorii nelze nijak uplatnit na migranty, kteří budou natrvalo žít v jednom ekonomickém prostoru s domorodci. A tím pádem budou muset dříve či později platit stejné nájmy za bydlení, plné ceny za služby, plné náklady na pojištění atd. To všechno povede k tomu, že i migrantům budou muset růst mzdy, protože jinak to povede k tomu, že ani oni už nebudou chtít pracovat na špatně placených pracovních místech. Viz. turecká menšina v Německu, která dnes bere už stejně jako rodilí Němci. A tím se opět v kruhu vrátíme do stejného bodu. V zemi bude spousta volných pracovních míst, ale nikdo o ně nebude stát. Ale s tím rozdílem, že budeme mít v zemi půl milionu Arabů, kteří změní kulturu celé země.

tuerkische-gastarbeiter-102~_v-gseagaleriexl.jpg
Rodiny gastarbeiterů z Turecka přijížděly do Německa v 50. až 80. letech za prací s celými rodinami (viz. foto). Dnešní invazní vlna migrantů je jiná. Jde hlavně o mladé a svobodné muže. Přijíždějí za sociálním standardem Německa, za dávkami a také za sňatky. Jejich cílem není pracovat na budování Německa, ale na jeho kulturní a sociální demontáži.

V případě Arabů ale nastává jeden další zásadní problém, který analytici z brokerské společnosti neuvedli, anebo o něm ani neslyšeli. Arabové mají problém s tím, aby pracovali za méně peněz, než ženy. A protože tady v Německu jsou ve firmách ženy na pozicích manažerek a vedoucích, v takových firmách prakticky nenajdete arabského zaměstnance. Nemůžou pracovat ve firmě, kde by třeba ředitelkou byla žena. Ve Francii to řeší tak, že velké firmy mají přímo divize, kde v hierarchii divize jsou jenom muži arabského původu. Od ředitele až po vrátného. Tady v Německu je s tím problém a muslimové to řeší tak, že jdou raději podnikat. Od islámské obce si vezmou úvěr, otevřou si kavárnu nebo obchod, aby nemuseli pracovat pod bílou ženou v nějaké firmě.

Fenomén uzavřeného kruhu je už v Německu realitou

Jenže, tím se opět dostáváme v kruhu do stejného bodu: Kdo bude pracovat na mizerně placených pozicích pomocných dělníků, když muslimové si místo práce s lopatou nebo mopem otevřou obchod? V Německu je problém s obsazením nízko placených pracovních pozic úplně stejný, jako je v Česku. A už i tady Němci chápou, že tato mizerně placená místa žádní migranti nikdy neobsadí. Co říkají migranti na tato místa? Obvykle na to reagují slovy, že nepřišli do Německa dělat otroky za minimální mzdu. A to v Německu jsou “mizerné” mzdy opravdu pořád lepší, než ty “průměrné” v Česku. Kolik migrantů v ČR půjde pracovat na české mizerné místo montážního dělníka za 11 tisíc hrubého? Pánové z Cyrrus by si měli dát pár facek, aby se probrali. Anebo lépe, aby sedli do auta a jeli se zeptat do Německa na zkušenosti úředníků z německých úřadů práce. Německo má kvanta migrantů a multikulti etnik, ale počet volných pracovních míst v segmentu nízko placených prací se pořád zvyšuje. Hmmm, čím to asi bude, páni brokeři…

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
ROB
Návštěvník
ROB

Naší povinností je pomáhat potřebným k získání finanční stability Aby se setkají s požadavky života a pomáhat těm, kteří jsou ve finančních krizí. Ti, kteří byli odmítnuti jejich bank a dalších finančních agentur, které vedou ke svému rozdělení finančních prostředků, neztrácejí naději. Půjčky jsou pro ty, kteří mají zájem za přijatelnou úrokovou sazbou 3% z minimálně € 3000 až maximálně € 5.000.000 k dispozici.
kontaktujte nás emailem na wixfinancialcorporation@outlook.com

palo
Návštěvník
palo

Když je po celou generaci (v Německu dvě generace) porodnost mezi 1.1 až 1.3 děcka na ženskou, tak se to v prvé řadě projeví na poptávce po nemovitostech. (Si myslí můj selský riozum.)

A když se nám tady ti realitní makléři a právníci za 20 let přemnožili (10 víc než za toho strašného socialismu) a chtějí 10x větší platy než je průměr, tak se to taky nějak projeví.

Třeba úmyslným rozbíjením rodin a rodinných vztahů justicí, sociálními jeziňkami a justiňkami, exekutory, státními zás-tupci, soudními rádoby-znalci,…

Pronásledováním otců, ponižováním otců před jejich dětmi … (cca 20 až 40 procent otců v každém ročníku je buď zavřeno nebo dostane podmínku), podporováním “syndromu zavrženého rodiče”, …

Výsledkem je totální demotivace (ztráta dětí = ztráta smyslu života) a obrácení kreativity proti státu – nebudu přece živit zmrdy, kteří mne připravili o děti, takový stát pro mne ztratil smysl.

No když tak o tom přemýšlím, možná by ti chlapi tu Šáriu nakonec uvítali. Ale budeme si muset ještě tak dvacet let počkat. Ale naše děti budou za 20 let už zřejmě neplodné, takže je to v podstatě jedno.

Rozpadem institutu rodiny pro lidi ztrácí stát smysl – a o to tady zřejmě jde!

Proton
Návštěvník
Proton

Nezdá se Vám že v poslední době stoupenci euroreichu stále zuřivěji útočí na poli islamské kontaminace našich kultur?
V této otázce se vybarvuje stále víc škůdců. Nebo je to jen můj dojem?

.B.
Návštěvník
.B.

Už se chystají i oficiálně, Kundra to jen uvedl do prostoru:

https://twitter.com/RadkoHokovsky/status/730726028591665153

Ano, i “propaganda”

Pozorovatelka
Autor

Včera celá “devadesátka” čt24 na téma “Projevy extremizmu v Česku”. Řeč byla i o Bartošovi, Kotlebovi, o demonstracích i o Ukrajině a Rusku http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11412378947-90-ct24
Hlavní dojem ale byl, že režim je docela zoufalý ((“extrémistických” demonstrací se účastní už i rodiny s dětmi a důchodci…)

Pozorovatelka
Autor

Poslechněte si úvod včerejšího interview čt 24 (možná by stálo za to vložit i jako samostatné video) – Cyrrus: Česká republika potřebuje až 80 tisíc uprchlíků, ale ne těch z Ukrajiny http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/216411058040511/

Norman
Návštěvník
Norman

Po dnešku co jsem viděl v práci jsem došel k závěru, že Ukrajinci způsobí rozklad EU stejně jako SSSR. Mají na to genetické vlohy.

14:00 – začátek šichty
16:30 – Бля! Problémy se stabilitou.
17:00 – Бля! Vyklučene električestvo – tma. Po nahození CNC program v 3,13či = zmetek.
17:40 – jeden z nich se ztratil. Zjistil jsem, že nefunguje jeřáb…
18:00 – Бля! Zakousnutý materiál v mašině.
19:00 – nikdo nikde
2:00 – zítra. Odpíchnutí směny.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny
frank
Návštěvník
frank

Předpokládám, že se každý těší na muslima jako řidiče autobusu, který uprostřed trasy zastaví, vystrčí svoji smradlavou prdel a začne se modlit.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Nemůžu to teď najít. Tahle slečna “La Blonde” v jednom ze svých videí povídala, že pokud nastane situace, že před muslimským autobusákem jede jiný autobus za jehož volantem sedí žena, zastaví a odmítá jet.
https://www.youtube.com/watch?v=SNbwXdDUIF0

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

To ale v tom lepším případě.
V tom horším to rozjede autobusem co to dá a za řvaní toho jejich pomateného pokřiku “Aloha Snackbar”, to se všemi cestujícími napáli někam do dálničního pilíře, nebo na přejezdu pod vlak!

Petr
Návštěvník
Petr

Pěkná dedukce, která má malý háček. CYRRUS se zrovna realitami vůbec nezabývá. Obchodují s akciemi. Zjistěte si o tom něco.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Vtip o práci v roce 2035.
V obrovské fabrice pracuji roboti a pouze dva živí zaměstnanci.
Je to pes a člověk.
Člověk živí a venčí psa.
A pes hlídá, aby ten debil na nic nesahal.

Tak to dopadne s civilizací. Je úplně jedno jestli do Evropy přijde žid, muslim, křesťan, budhista.
Civilizace se svými novými technologiemi vytváří roboty a co budou dělat lidé, to nikdo neřeší.
Naštěstí v Česku to tak hned nebude. Nastane určitě jistá automatizace v nákupních centrech, fabrikách, ale ne všude. Nejsou na to prachy! RUR od Karla Čapka to ukazuje.
Kdo pracuje v provozu, kde jde vytvořit robota či linku pro nahrazení lidského faktoru měl by se nad budoucností zamyslet.
Pokud nebudou občanské nepokoje z důvodů turistů odjinud. Určitě nastanou kvůli robotizace.
Dějiny se opakuji, bude druhá průmyslová revoluce.
Tak ať žijí aplikace, nové technologie a líní puberťáci.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny
respekt
Návštěvník