Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár...

Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár zmanipulovaných ovcí, spřízněná media a veřejné mínění je hotovo.

Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár zmanipulovaných ovcí, spřízněná media a veřejné mínění je hotovo.

Do bohaté diskuse ke zdejšímu článku o červených kartách Zemanovi [článek] jsem vstoupila příspěvkem, že den po oslavách výročí naši Sametové jsem cestovala napříč republikou a že na mě všude civěly dva obrázky. Prvním byl bilboard Havel-Žantovský, který propagoval biografii našeho prvního polistopadového presidenta. Druhým byla titulní strana MF dnes, ze které se na mě všude valil obrázek s nadpisem: “Zemane, odstup, volal dav” , vidět jej můžete zde:  [1] Ve své tehdejší reakci jsem dále napsala: “Tak jsem si hned řekla, jak červené kartičky splnily účel (je snad někdo, kdo by věřil, že to byla spontánní akce lidí ???) a hlavně jak se několik stovek (tisíců?) naprostých blbců, kteří nemají ani párů, o co jde, nechalo vmanipulovat do role ovcí. Především jsem si ale uvědomila, jak stačí věci správně „zmanažovat“ a dílo se daří přesně podle plánu mocných”.

K tomu se mi dodatečně vybavil jeden nedávný příklad o tom, jak se vytváří veřejný (to znamená tzv. davový a to znamená tzv. většinový názor, protože “jako” přichází z ulice), ale o tom až v závěru.

Nemohu totiž jen tak přejít fakt, jak mezitím zdejší článek o červených kartách, upozorňující, odkud asi vítr vane, způsobil v Česku docela dost velký rozruch. Pominu-li skutečnost, že má za dva dny nějakých 138 tisíc přečtení a nějakých 365 diskusních reakcí, pak za ještě větší zamyšlení stojí pozornost, jakou mu věnují nejen některá naše média, ale dokonce i naši politici – posuďte sami:

Echo 24: “Akce proti Zemanovi řídily USA.’ Ruská propaganda jede, uvěřil i Huml” [2]

Tn.cz: “Kde se vzaly ČERVENÉ KARTY pro Zemana? ČTYŘI TEORIE” [3]  (U tohoto odkazu si všimněte především hlasování čtenářů!)

A když pominu spoustu zesměšňujících reakcí, jako například tato: “Exkluzivní výpověď spoluorganizátora demonstrace proti Zemanovi: Díky Američanům si vás teď koupím všechny” [4]

pak jako vrchol všech reakcí mi přijde text, který zveřejnily Blisty: “Americké velvyslanectví odmítá podíl na demonstracích proti Zemanovi” Proč jako vrchol? Protože je to oficiální reakce na nějakou “pitomou konspirační teorii”, cituji z textu článku: „Velvyslanectví USA se žádným způsobem nepodílelo na organizování protestů proti prezidentu Zemanovi. Tvrzení, že Velvyslanectví USA je jakkoli zapojeno do těchto veřejných demonstrací nebo politických kampaní, je zcela mylné.“ [5]

Ale zpět k pointě mého článku. Ta je v závěrečném videu, které je celé o tom, jak se vyrábí “dav” a “davový názor”. A kdo to potřebuje opravdu polopaticky, tak video je mým vyhodnocením toho, jaký účel měly červené karty proti Zemanovi splnit:

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
stano
Návštěvník
stano

Stačí sa pozrieť na tie ksichty, aby človek okamžite vedel s akou naivnou a tupou pubertálnou zberbou má “tú česť”. No a o kartách už sa vie všetko, kto a ako to organizoval, tak ako sa vie kto platil Hitlera, Lenina… kto a prečo financuje farebné revolúcie, arabské jara a podobné zverstvá . Staré príslovie”vlkovi v ovčom kožuch odzvoní, keď príde čas dojenia!”

Haw
Návštěvník
Haw

ty si pako 😉

malik
Návštěvník
malik

Vážení, může někdo vysvětlit kde se najednou našlo tolik „uvědomělých hlídačů naší demokracie“ a štváčů proti prezidentovi? Kde byli zalezlí všichni ti „Stránští, Přikrylové, Němcové, Mlýnkové, Vocelové, Gajdečkové, Rozehnalové, Pánkové, Kalvodové, Patroni, Brouskové, Sudové, Šindelářové, Noskové, Šteindlerové a další? Proč ještě před půl rokem jsme nevěděli nic o Kadlecové, Kotkové, Vaňkové, Václavíkové nebo Stavinohové? Vždyť měli tolik příležitostí projevit své organizační schopnosti v nedávné minulosti. Uvedu několik příkladů: po protlačení církevních restitucí pomocí jednoho trestance mohli svolat průvod v černých sutanách končící před parlamentem, po návštěvě prezidenta v Peru mohli chodit po Praze a mávat svými pery, po nehorázné amnestii bývalého prezidenta mohli svolat průvod v pruhovaných pyžamech a jediné co ještě mohou stihnout je organizace průvodu před parlamentem mávaje bankovkami co největších hodnot. Ženy se naproti tomu mohly zúčastnit průvodu s kabelkami v reakci na chování slečny Nagyové. Kdo hradí jejich výdaje? Nechce se mně věřit, že to organizují jen z lásky k naší vlasti, ale spíš kvůli tomu aby se zviditelnili. Nebo doufají v budoucnosti v nějaké teplé místečko v politice? U nás je možné všechno a o to je to smutnější! Apropó, to co jsem zde popsal asi bylo a je naprosto v pořádku, nemám pravdu? Nebo to byly takové prkotiny, že nestály za protest? Přemýšlejte!

Jumbo
Návštěvník
Jumbo

Zeman ustoupí, Satan zůstane. Vsaďte se.

Mili
Návštěvník
Mili

Pokud by jste rádi věděli, co se opravdu děje ve světě, za tou pomyslnou oponou, za kterou obyčejný smrtelník nemá šanci nahlédnout, pak Vám všem vřele doporučuji pravidelné týdennní komentáře Benjamina Fulforda. http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/
Nezapomeňte si přečíst 1.článek na úvodní straně a také archiv. Narazila jsem na Fulfordovy články před více, než rokem a od té doby klidně spím. 🙂

Martin
Návštěvník
Martin

Prosím Vás, můžete smazat z podmínek uveřejňování příspěvků tuto informaci? “Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně a kultivovaně. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, ale bez sprostých formulací nebo urážek…” Ve svých dvou příspěvcích jsem Vás slušně upozornil, že Vaše údajné důkazy o zapojení Americké ambasády do protestů proti Zemanovi jsou zmanipulované, dokonce jsem Vám nabídl originál Vámi zveřejněné fotografie, která měla údajně sloužit jako důkaz. Vy jste mé příspěvky, ačkoli neporušovaly kodex, smazali. Tak prosím o odstranění nepravdivých informací, že názory necenzurujete a přispěvatelé mohou uveřejňovat jakékoli kritické formuláře, pokud jsou formulovány bez urážek. Není to pravda. Cenzurujete, co se Vám nehodí, mažete. Děkuji, Martin

vitalino
Návštěvník
vitalino

Doufám, že nás je stále většina, kteří volili Zemana. Nejde o to, že volba stejně nic neřeší, ale o to….Ruce pryč od naší země, anglosaské hovado! Pokud tu ma být nějaká demokracie, tak tu je a ve volbách se národ jasně vyjádřil volbou Zemana. Není to demokracie na americký způsob a ta menšina na Václavaku se musí podřídit většině!

Alois
Návštěvník
Alois

Většina Vás nebyla nikdy, neb byl Zeman zvolen 31% hlasů z celkového počtu voličů.

Astaroth
Návštěvník
Astaroth

Vedouci to opet rozlouskl!
“s cizími nápisy, cizími prapory a cizími ideály” – spravne, pryc s cizaky, zejmena Angloamerickymi imperialisty!
“V angličtině se tomu říká „hijacked protests“ – ehm, nemelo byt cilem zbavit se cizich napisu? :O

Zajimalo by mne, proc Americka ambasada nezaplatila protesty i na Vysocine, v Usti nebo Ostrave?
Vyslo by to levneji nez v bohate Praze a zasahlo naseho milovaneho presidenta citelneji. On se nikdy s Prahou zcela neidentifikoval, je to dobry clovek ze slovanskeho venkova.

taras2
Návštěvník

Na Vysočině, Ústí či v Ostravě by demonstranti z pražské kavárny patrně dostali na budku. Příkop mezi hrstkou zfanatizované a dlužno říci i směšně hlupácké mládeže, tvořicí SA abteilungy havloidní a schwarzenbergovské elity národa (ani nemusím dávat uvozovky) a mezi zbytkem národa je stejně hluboký, jako je mezi Bakalou a člověkem, tísnícím se ve frontě na úřadu práce.