Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár...

Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár zmanipulovaných ovcí, spřízněná media a veřejné mínění je hotovo.

Červené karty splnily účel: “Zemane, odstup, volal dav”. Aneb – stačí pár zmanipulovaných ovcí, spřízněná media a veřejné mínění je hotovo.

Do bohaté diskuse ke zdejšímu článku o červených kartách Zemanovi [článek] jsem vstoupila příspěvkem, že den po oslavách výročí naši Sametové jsem cestovala napříč republikou a že na mě všude civěly dva obrázky. Prvním byl bilboard Havel-Žantovský, který propagoval biografii našeho prvního polistopadového presidenta. Druhým byla titulní strana MF dnes, ze které se na mě všude valil obrázek s nadpisem: “Zemane, odstup, volal dav” , vidět jej můžete zde:  [1] Ve své tehdejší reakci jsem dále napsala: “Tak jsem si hned řekla, jak červené kartičky splnily účel (je snad někdo, kdo by věřil, že to byla spontánní akce lidí ???) a hlavně jak se několik stovek (tisíců?) naprostých blbců, kteří nemají ani párů, o co jde, nechalo vmanipulovat do role ovcí. Především jsem si ale uvědomila, jak stačí věci správně „zmanažovat“ a dílo se daří přesně podle plánu mocných”.

K tomu se mi dodatečně vybavil jeden nedávný příklad o tom, jak se vytváří veřejný (to znamená tzv. davový a to znamená tzv. většinový názor, protože “jako” přichází z ulice), ale o tom až v závěru.

Nemohu totiž jen tak přejít fakt, jak mezitím zdejší článek o červených kartách, upozorňující, odkud asi vítr vane, způsobil v Česku docela dost velký rozruch. Pominu-li skutečnost, že má za dva dny nějakých 138 tisíc přečtení a nějakých 365 diskusních reakcí, pak za ještě větší zamyšlení stojí pozornost, jakou mu věnují nejen některá naše média, ale dokonce i naši politici – posuďte sami:

Echo 24: “Akce proti Zemanovi řídily USA.’ Ruská propaganda jede, uvěřil i Huml” [2]

Tn.cz: “Kde se vzaly ČERVENÉ KARTY pro Zemana? ČTYŘI TEORIE” [3]  (U tohoto odkazu si všimněte především hlasování čtenářů!)

A když pominu spoustu zesměšňujících reakcí, jako například tato: “Exkluzivní výpověď spoluorganizátora demonstrace proti Zemanovi: Díky Američanům si vás teď koupím všechny” [4]

pak jako vrchol všech reakcí mi přijde text, který zveřejnily Blisty: “Americké velvyslanectví odmítá podíl na demonstracích proti Zemanovi” Proč jako vrchol? Protože je to oficiální reakce na nějakou “pitomou konspirační teorii”, cituji z textu článku: „Velvyslanectví USA se žádným způsobem nepodílelo na organizování protestů proti prezidentu Zemanovi. Tvrzení, že Velvyslanectví USA je jakkoli zapojeno do těchto veřejných demonstrací nebo politických kampaní, je zcela mylné.“ [5]

Ale zpět k pointě mého článku. Ta je v závěrečném videu, které je celé o tom, jak se vyrábí “dav” a “davový názor”. A kdo to potřebuje opravdu polopaticky, tak video je mým vyhodnocením toho, jaký účel měly červené karty proti Zemanovi splnit:

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
stano
Návštěvník
stano

Stačí sa pozrieť na tie ksichty, aby človek okamžite vedel s akou naivnou a tupou pubertálnou zberbou má “tú česť”. No a o kartách už sa vie všetko, kto a ako to organizoval, tak ako sa vie kto platil Hitlera, Lenina… kto a prečo financuje farebné revolúcie, arabské jara a podobné zverstvá . Staré príslovie”vlkovi v ovčom kožuch odzvoní, keď príde čas dojenia!”

Haw
Návštěvník
Haw

ty si pako 😉

malik
Návštěvník
malik

Vážení, může někdo vysvětlit kde se najednou našlo tolik „uvědomělých hlídačů naší demokracie“ a štváčů proti prezidentovi? Kde byli zalezlí všichni ti „Stránští, Přikrylové, Němcové, Mlýnkové, Vocelové, Gajdečkové, Rozehnalové, Pánkové, Kalvodové, Patroni, Brouskové, Sudové, Šindelářové, Noskové, Šteindlerové a další? Proč ještě před půl rokem jsme nevěděli nic o Kadlecové, Kotkové, Vaňkové, Václavíkové nebo Stavinohové? Vždyť měli tolik příležitostí projevit své organizační schopnosti v nedávné minulosti. Uvedu několik příkladů: po protlačení církevních restitucí pomocí jednoho trestance mohli svolat průvod v černých sutanách končící před parlamentem, po návštěvě prezidenta v Peru mohli chodit po Praze a mávat svými pery, po nehorázné amnestii bývalého prezidenta mohli svolat průvod v pruhovaných pyžamech a jediné co ještě mohou stihnout je organizace průvodu před parlamentem mávaje bankovkami co největších hodnot. Ženy se naproti tomu mohly zúčastnit průvodu s kabelkami v reakci na chování slečny Nagyové. Kdo hradí jejich výdaje? Nechce se mně věřit, že to organizují jen z lásky k naší vlasti, ale spíš kvůli tomu aby se zviditelnili. Nebo doufají v budoucnosti v nějaké teplé místečko v politice? U nás je možné všechno a o to je to smutnější! Apropó, to co jsem zde popsal asi bylo a je naprosto v pořádku, nemám pravdu? Nebo to byly takové prkotiny, že nestály za protest? Přemýšlejte!

Jumbo
Návštěvník
Jumbo

Zeman ustoupí, Satan zůstane. Vsaďte se.

Administrator
Admin
X
Návštěvník

Počkat. Takže důkaz spočívá v tom, že se odkaz na článek na Aeronetu rychle rozšířil? Hoaxy se přeci taky lavinovitě šíří a o jejich pravdivosti to nic nevypovídá… A druhým důkazem má být, že to ambasáda popřela? Takže když někdo někoho z něčeho veřejně obviní a on prohlásí, že to neudělal, je to důkaz toho, že to udělal?
Fakt bych chtěl vidět ty lidi, kteří něco takového budou považovat za další důkaz. Co takhle věci nazývat pravými jmény?

Administrator
Admin

Důkaz spočívá v tom, že neziskovky pořádající demonstrace jsou sponzorovány z americké ambasády. O tom není dnes už pochyb, důkazy jsou jasné. Krabice a jména na nich jsou nepodstatná a dost možná i účelově někým zaměněná, což redakce nemůže ověřit ani ovlivnit, zda-li nám čtenáři zasílají pravé nebo podvržené materiály ve snaze zdiskreditovat informaci o zapojení amerického velvyslanectví do celé kauzy. Vrtění psem. Odvést pozornost k nějaké krabici a následným zpochybněním jména na ní potom zdiskreditovat informaci o americkém zapojení jako celku. Jako z té absurdní americké divadelní hry Flying Dog… novinář odhalí, že kouzelník Higgins má bílého létajícího psa a když se ukáže, že ten pes není bílý ale takový spíš šedý než bílý, všichni obyvatelé ve městě označí novináře za lháře. Nikoho potom nezajímá, že ten pes kolem nich létá jako jediný pes na světě… všichni prostě křičí, že pes není dokonale bílý. Absurdita spočívá v tom, že věc, která stojí za pozornost, obdiv nebo ohromení, je přehlížena a místo toho je tvrdé kritice vystavena nepodstatná věc, která ale odvádí pozornost od tzv. tančícího slona uprostřed místnosti. Náš článek pomohl odkrýt americké praktiky v ČR, a to nás těší více, než cokoliv jiného.

Mili
Návštěvník
Mili

Pokud by jste rádi věděli, co se opravdu děje ve světě, za tou pomyslnou oponou, za kterou obyčejný smrtelník nemá šanci nahlédnout, pak Vám všem vřele doporučuji pravidelné týdennní komentáře Benjamina Fulforda. http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/
Nezapomeňte si přečíst 1.článek na úvodní straně a také archiv. Narazila jsem na Fulfordovy články před více, než rokem a od té doby klidně spím. 🙂

Administrator
Admin

To zní jako báječná reklama na Rohypnol ta poslední věta… 🙂

Martin
Návštěvník
Martin

Prosím Vás, můžete smazat z podmínek uveřejňování příspěvků tuto informaci? “Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně a kultivovaně. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, ale bez sprostých formulací nebo urážek…” Ve svých dvou příspěvcích jsem Vás slušně upozornil, že Vaše údajné důkazy o zapojení Americké ambasády do protestů proti Zemanovi jsou zmanipulované, dokonce jsem Vám nabídl originál Vámi zveřejněné fotografie, která měla údajně sloužit jako důkaz. Vy jste mé příspěvky, ačkoli neporušovaly kodex, smazali. Tak prosím o odstranění nepravdivých informací, že názory necenzurujete a přispěvatelé mohou uveřejňovat jakékoli kritické formuláře, pokud jsou formulovány bez urážek. Není to pravda. Cenzurujete, co se Vám nehodí, mažete. Děkuji, Martin

Administrator
Admin

Zdravím. Prosím, přečtěte si v článku “Update 19/11/2014”. V něm je jasně uvedeno že redakce AE News se nebude dále podílet na šíření dezinformací s krabicemi a adresáty. Máme k dispozici věrohodné fotografie od našeho kontaktu z blízkosti amerického velvyslanectví, ale nemůžeme si být jisti jejich pravostí. Není to ale důvodem k tomu, abychom fotografii z článku stahovali, je to čtenář, který si musí udělat názor, třeba i proto, proč potichu zmizel z Linkedin profil slečny/paní Kadlecové záhy poté, co vyšel náš článek, proč pohotově americká ambasáda vydala dementi k celé kauze, přestože se nikdy předtím k tzv. konspiračním zprávám nevyjadřovala, v případě našeho článku to bylo poprvé v historii, kdy na tzv. konspiraci ambasáda pohotově reagovala. Není to zvláštní? Disponujeme verzemi fotografíí s krabicemi, kde jsou různí adresáti a nedokážeme posoudit, která fotografie je skutečná a která fotomontáž. Jistě jste také zaregistroval v médiích pokusy o klonování objektů ve Photoshopu pro navýšení počtu účastníků demonstrace proti Zemanovi na fotkách, byl o tom článek tuším na Parlamentních listech, kde autor analyzoval záběr fotografie, kde si všiml lidí “ve vzduchu” apod. artefaktů.

Proto budu mazat z diskuse všechny pokusy o rozpoutání dezinformační kampaně s fotografiemi, možná pravými, možná z Photoshopu, my to ale nedokážeme rozklíčovat, a proto nechceme v diskusi žádné další samply fotek. Z tohoto důvodu jsem smazal Vaše komentáře, které obsahovaly linky na (podle mého názoru) Photoshopem upravené fotografie (Clone tool, Dither, Amplify, Edge, Raterize… co jsem na cílovém fotu analyzoval, a to jsem amatér, a takové foto potom není důkaz ale falzum, zřejmě jste se stali obětí dezinformace stejně, jako celý server Disidenti.org, kde mají to samé falzum a ještě se buší do prsou, že mají důkaz proti Aeronetu, ach bože, do koho jsi to tam duši dal…). Nejsme zde ale foto fórum, kde si nadšenci zkoumají fotky a odhalují falza.

Redakce AE News se nebude podílet na šíření těchto dezinformací, které znehodnocují zmíněný článek a jeho zásadní fakt, že demonstraci organizovaly neziskové organizace s napojením na U.S. Embassy, což je skandální a nevyvratitelný fakt. Bez ohledu na krabice, které hrají jen zástupnou roli. Jestli se stala redakce AE News obětí americké dezinformační kampaně s fotkami krabic, to opravdu nevíme, každopádně pokud si někdo dá práci s výrobou photoshopových falz, tak to znamená, že tím něco sleduje. A to něco je diskreditace alternativních serverů, s čímž vyrukoval jako první server Echo24 bývalého šéfredaktora Lidových Novin, pana Balšínka, jehož startupový zpravodajský portál o nás rozšiřuje nehorázné a prachsprosté lži, že jsme ruský server, placený z Kremlu, že nás řídí Moskva a že se asi topíme v penězích. Ne, netopíme. Naopak, uvažujeme, že v blízké době požádáme naše věrné čtenáře o příspěvek na provoz, protože finance potřebujeme, abychom mohli alespoň symbolicky začít honorovat naše přispěvatele a autory. I když píšou z přesvědčení a nedělají to pro peníze, nějakou finanční odměnu by si určitě zasloužili za skvělou práci. Sídlo máme v Holandsku, s ním nám pomáhají přátelé z Česka, kteří tam žijí a kteří nám fandí v tom, co děláme. Mohu vás ubezpečit, že kdybychom měli za sebou opravdu ten údajný ruský kapitál, měli bychom zázemí jako RT News nebo Hlas Ruska.

Nechceme být ale v něčí režii, chceme zůstat nezávislí. A každá dezinformace, mediální hra, fotomontáže s krabicemi, s počty demonstrantů, to všechno poškozuje nezávislá média a jejich zpravodajství. My máme nezvratné důkazy o rozdávaní karet z těchto krabic České pošty na demonstraci v Brně, v Praze se rozdávali karty z krabic od Tatranek, z přistavené dodávky v plastových přepravkách, anglicky mluvící koordinátoři rozdávali transparenty s anglickými nápisy, polsky mluvící osoby rozdávaly vlaječky Ukrajiny a také červené karty. Toto je barevná revoluce. Toto je Majdan. Má to stejné prvky, stejné parametry, stejný modus operandy jako v Kyjevě. A každá dezinformace, jejímž úkolem je znevěrohodnit článek jako celek, má svého autora a architekta. My víme, že toto organizují v Česku neziskové organizace, které jsou koordinovány přímo ze zahraničí, skrze americkou ambasádu. Uvidíte v následujícíh dnech a týdnech, jak se naše informace z článků o chystaném útoku na prezidenta začnou naplňovat. Jsme vlastenci, stojí za prezidentem, bez ohledu na to, jestli se jmenuje Zeman nebo jinak. Jde o naši vlast. Nebuďte k ní lhostejní, že cizí mocnost plánuje sesazení našeho legitimního prezidenta.

vitalino
Návštěvník
vitalino

Doufám, že nás je stále většina, kteří volili Zemana. Nejde o to, že volba stejně nic neřeší, ale o to….Ruce pryč od naší země, anglosaské hovado! Pokud tu ma být nějaká demokracie, tak tu je a ve volbách se národ jasně vyjádřil volbou Zemana. Není to demokracie na americký způsob a ta menšina na Václavaku se musí podřídit většině!

Alois
Návštěvník
Alois

Většina Vás nebyla nikdy, neb byl Zeman zvolen 31% hlasů z celkového počtu voličů.