Červencový úplněk – Ramadán je ve své polovině

Červencový úplněk – Ramadán je ve své polovině

Červencový úplněk – Ramadán je ve své polovině

Ramadán je měsíc, ve kterém údajně prorok Mohamed obdržel první boží zjevení. Na paměť toho drží muslimové v měsíci ramadánu zvláštní půst a jeho smyslem je (pomocí dočasného zřeknutí se některých pozemských potřeb) přiblížit se více k duchovní podstatě islámu. Pro islámský stát je to nejvýznamnější měsíc. Co je důležité, islámský kalendář je jedním z těch, které se řídí nikoliv Sluncem, ale fázemi Luny. Ramadan je svátek pohyblivý, jelikož jeho začátek spadá na den (dokonce na okamžik), kdy se po novoluní objeví první srpek Luny a jeho konec na den posledního srpku Luny před dalším novoluním. Ramadan tedy trvá 29-30 dnů a ten letošní začal 18. června a skončí 17. července.

Youth with backpack of explosives arrested at Bourguiba mausoleum in Tunisia

Útok v Tunisu

Z toho je patrné, jaký význam Luna pro islámský svět má a to znamená, že stejný význam mají i její cykly. Jak už jsem zde několikrát uváděla, Luna má fáze, které jsou označovány za kritické. Mezi všeobecně nejznámější patří novoluní (žádná Luna není vidět) a úplněk (je vidět maximálně). Mezi těmito fázemi jsou ještě dvě, považovány za stejně kritické, a je to Luna ve své první a poslední čtvrti (po dvakrát je osvětlená jen z poloviny, jednou jako dorůstající, podruhé jako ubývající). Tyto dvě fáze jsou jediné, kdy má jinak vždy zakulacená Luna ostrou hranu a říká se o ní, že má sekyrový tvar.

Na obrázku lze vidět jak čtyři zmiňované fáze Luny, tak první a závěrečný srpek, který určuje trvání Ramadánu

 

Pokud jde o Ramadán, tak ten je nyní ve své polovině a určuje jí právě ten úplněk, který dnes vidíme na obloze. Pro nás je to „jen“ ´úplněk, ale co my víme, co vše to znamená pro islám? Ani bych to nedávala do souvislostí a nevěnovala tomu pozornost, ale k nedávným třem útokům islamistů došlo v den, kdy Luna byla ve fázi první čtvrti, to znamená ve fázi „sekyrové“, ostré.

Horoskop z 25.6.2015, kdy Luna vstoupila do fáze první čtvrti (je to ta červená přerušovaná čára mezi symboly Slunce a Luny°) a je to postavení, kdy se Luna od Slunce vzdálila o 90°, je to jako když hodiny ukazují „čtvrt“.

O den později, 26.6., kdy došlo ke třem teroristickým útokům, se Luna v trvající “sekyrové” fázi posunula do přesné opozice na planetu Uran (červená čára mezi symbolem Luny a protilehlou zelenou značkou) a do kvadratury k planetě Pluto (červená čára mezi symbolem Luny a modrou značkou “do čtverce”). Uran je symbolem náhlé akce, Pluto symbolem fatalismu. 

Ač mezi nimi všemi akcemi nebyla nalezena souvislost, nemusí to znamenat, že individuální akce nemají souvislost právě s fázemi Luny. Netvrdím, že tomu tak musí být, přesto mě nepřekvapí, když právě nyní, když Luna vstupuje do další vyhrocené, tentokrát úplňkové fáze, o nějakých podobných akcích uslyšíme či přinejmenším bude odhalena nějaká podobná hrozba.

Horoskop pro 2.7.2015  Luna vstupuje do úplňkové fáze (jsou to ty červené čáry mezi symboly Slunce a Luny), tzn. že se od Slunce vzdálila o 180°, je to jako když hodiny ukazují „půl“.

 

Nechci zatěžovat vysvětlováním astrologické symboliky, ale i laik musí rozpoznat, že červená čára mezi Sluncem (červený kroužek s tečkou uprostřed) a Lunou (modrý půlměsíček) není jen jedna. To je proto, že tento úplněk probíhá v místech, kde stojí planety Mars (vedle Slunce) a Pluto (vedle Luny). Dá se říct že současný úplněk aktivuje energie těchto dvou planet, které samy o sobě v tvrdém opozičním postavení nevěstí nic dobrého: Mars je symbolem akce, v negativním smyslu symbolem meče, ohně a primitivní energie, Pluto je symbolem transformace, v negativním smyslu symbolem doslova plutonia, tedy výbuchu, po jakém nezůstává kámen na kameni. A aby nebylo málo, jsou tyto energie opět v kvadratuře i na planetu Uran (ta zelená značka v Beranu), který symbolizuje akce bleskové, náhlé a nečekané. Celkově tedy úplněk opět aktivuje stejné energie, jako za první čtvrti a to tak, že ještě intenzivněji.  Pro úplné laiky – čím více červených čar v horoskopu, tím větší napětí (a varování).

Vkládám to jen jako zajímavost, sama budu sledovat zprávy, jestli tyto dva-tři dny nebudou něčím konkrétním extra vyhrocené. To jsou všeobecně tak nějak všechny v naší současnosti, ale až Luna je vždy katalyzátorem a všeobecně se současný úplněk může ukázat jako výbušný a nehodový atd. i v jiných oblastech. A podobně tomu bude i za příští čtvrti Luny.

– Pozorovatelka –   2.7.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
b.k
Návštěvník
b.k
Lucie Nováková
Návštěvník
Lucie Nováková

Zdravím Pozorovatelku. Dočetla jsem Tajemství Ameti a pointa je vlastně stejná jako byla pointa Vašeho seriálu O potopě světa – mluví o kosmickém nádechu a výdechu, přičemž se nyní nacházíme v situaci nejdále od Zdroje těsně předtím, než začne opět s nádechem a my se začneme přibližovat zpět ke Zdroji. Kladla jsem si otázku, proč temné nestíhala karma tak, jako nás lidi, kteří pociťovali následky i za sebemenší přestupky anebo karma byla nastavená tak blbě, že člověk ani nevěděl, proč se mu děje co se mu děje. Teď už to vnímám tak, že je to prostě tak, jak to je, že temnoty přibývalo z důvodu kosmické zákonitosti. Teď, když se vše začne vracet ke Zdroji, tak osobně předpokládám, že k transformaci začne docházet i u těch zmetků, kteří si doteď dělali po tisíce let, co se jim zachtělo, bez vážnějších následků. Tato teorie může vyznít tak, že věci se dějí mechanicky, beze smyslu a záměru a že Bůh je vpodstatě cynický. Já ovšem věřím, že všechno je světlem a Bůh je Láskou. A že navzdory vesmírným cyklům má každé individum možnost svůj osud ovlivnit, protože každý je tvůrce svého života.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Pociťování postihu za “sebemenší přestupky” je projevem milosrdenství Božího. Bůh ve své laskavosti a dobrotě nechává tápající, ale světlé duše, aby ihned pocítili a odčinili své nepochopení a své omyly a mohli tak s čistým štítem pokračovat dál bez toho, aby za sebou zanechali karmický dluh. Nechtěl bych proto být v kůži těch, kterým všechno “prochází”, protože budou muset žít stovky a tisíce životů, než pochopí a odčiní a vyčistí svůj karmický chlívek…

Vabio
Návštěvník
Vabio

Lucie Nováková: v návaznosti na Vaši poslední větu Vám mohu vřele doporučit http://www.metodarus.cz
a začít s ní třeba knihou
http://www.jatomamjinak.cz
–> to je podle mě nejlepší/nejjednoduší/nejpřímější cesta, která svojí věcností bude blízká pro téměř každého.

Když si každý sám pomůže, bude pomoženo všem. Jak prosté.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Doporucoval bych byt nanejvys obezretny k jakymkoliv filozofiim, ktere se snazi svuj obsah komercionalizovat, tezit z nej prospech, svazovat jej copyrightem ci jinak z nich ziskavat svuj osobni prospech. Metoda RUS pro me na prvni pohled vypada jako ze spada do teto kategorie, chteji jen penize je kurzy a lekce.

Dalsi priklad je Thrive Movement. Napakovat se na lidech typickou americkou zaprodanosti a cestou vymyt mozky co nejvice lidi dezinfomacema obsahujicimi pravdu promichanou s klamem. Jejich mluvi je typicky uhlazeny falesny american co by prodal i vlastni matku.

Stejny pocit jsem mel z Tajemstvi Amenti, ktere jsem cetl, ale dospel jsem k nazoru, ze je to zase dalsi dezinformace. Hned na zacatku deklaruji, ze jedine autor ma patent na pravdu a vsechno ostatni jsou lzi. Je to smes pravd, polopravd a lzi zamerne usporadanych do smesice oslovujici hledace, ale zaroven pripoutavajici je okovy k jednomu prorokovi a vsemu co on rekne. Dle meho nazoru pekna dezinformacni kampan z fondu GP.

Komercni filozofie budou vzdy neco skryvat, zamerne se stavet tak aby ziskaly co nejvice ovci, aby vytriskaly co nejvetsi moc, pro svou vladu temnot. Ten potrebny dalsi krok umozni jen za dalsi uplatu at financni ci jinou, extremnim prikladem budiz scientologie.

jedine volna “open source” filozofie ma skutecne smysl. Jedine filozofie, ktera nikomu nic nenuti, nevyhrazuje si pravo na pravdu, ale zaroven ma takovou hloubku, ze ustoji jakekoliv bocni utoky. Z toho duvodu se obracim na nase slovanske ruske bratry, odkud k nam proudi filozofie naprosto otevrena, nezistna a pristupna vsem. Navic kvalitativne na zcela jine urovni ve srovnani s tim, cim vymazava mozky svetu komercni amerika – osa zla cesty glorifikace vlastniho ega a chtice po moci a bohatstvi, typickym prikladem budiz Ayn Rand a dalsi.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Doporučuji obezřetně, ale dobré zboží se doporučuje snadno. Ano, metoda RUŠ není zadarmo … kurs(y) něco stojí a kniha také … ale, když si tu knihu koupíte a pozorně přečtete, tak máte šanci si sám pomoci s čímkoliv co Vám vadí (úplně s čímkoliv) a to pomoci trvale, tj. nejen v tomto Vašem životě.

Open source je fajn věc, ale zatracovat něco, jenom proto, že to není zdarma, to je předsudek. Cena je vyjádřením hodnoty. Což neznamená, že něco zdarma je vždy bez hodnoty. Open source je někdy v budoucnu možná dobrá cesta pro všechno, ale aktuálně to všude fungovat nebude … vše není a nefunguje jako software (rohlíky se špatně kopírují, atd.).

Ne každému se RUŠka povede pochopit hned (ale to platí zcela univerzálně pro úplně všechno a každého) neboť každý má v sobě originální uspořádání svých vnitřních bloků, které mu v tom více či méně efektivně brání (moderně se to nazývá ego=soubor bloků). Vím o čem mluvím :o)

Kursy jsou relativně drahé. Při prvním seznámení se webem RUŠky se mi zdála zajímavá, ale drahá. O cca rok později byl prvním kurz za mnou. Tupost a nechápavost mě sice dost během něho provázely, ale i tak mě došlo, že je to úžasná metoda, která dokáže změnit můj život zcela od základu, resp. zcela do základu.

Takže v rychlém sledu následoval druhým a třetí kurs. Až teprve na něm a po něm mě asi spousta věcí došla, neříkám, že se vyřešila, ale něco se pohlo a od té doby je to stále lepší a lepší (všechno …. vztahy, vnitřní pocity, lidé okolo mě, práce, peníze, …). Čím více se svých nepříjemných pocitů (bloků v sobě) zbavuji, tím lépe se mi jich zbavuje.

Je težké, to pak nedoporučit. Ale vím a chápu, že to není pro každého. Jako vše, né každý je schopen to pochopit. To není povyšování se, to je zcela běžná realita. Když je žák připraven, učitel se najde, ale každý není připraven :o).

Pokud se Máničko rozhodnete, že se sebou něco uděláte (Vaše volba), tak klidně na to vyzkoušejte cokoliv (jakoukoliv metodu/způsob) budete chtít … ale věřte, že s pomocí metody RUŠ vám to určitě může jít také. Nemusíte mi věřit, ale můžete se o tom přesvědčit :o)) … klidně Vám s tím osobně pomohu pomocí metody RUŠ.

Manicka
Návštěvník
Manicka

Ja studuju velky okruh filozofii a podle tech, ktere souhlasi s mou intuici se ridim. Nepotrebuji k tomu ale zadne prostredniky, zadne knezi, kteri mi budou zprostredkovavat styk s vedomim vesmiru za uplatu nebo za upsani sve duse. Kazdy clovek je schopen (pokud uz neni totalne vymyty) uskutecnit dane spojeni.

Open source je treba vnimat jako generalni pojem nesouvisejici s IT. Neznamena to, ze je nezbytne zadarmo, ale to, ze je otevreny zdroj, prvotni myslenka, souhrn pravidel, ktere jsou pristupne kazdemu a bez omezeni. Jedine otevrena filozofie nic nezamlcuje a obsahuje celou pravdu, prave proto, ze je volna. Kazdy muze pomoci pravidel overit dane myslenky ci navazat. Uzavrena filozofie je vzdy pouze dogma odkazane na sveho proroka, po jehoz smrti filozofie zanika, pokud vnitrnim bojem mezi cinovniky filozofie nezvitezi novy prorok. Uzavrena filozofie ma uzky okruh cinovniku, kteri jsou kontrolovani a nedochazi k zadnemu vyvoji vpred, protoze kazda myslenka je kontrolovana nejvyssim prorokem. Jedine open source je provazen vyvojem, protoze se pridava vice a vice lidi, kteri maji sve myslenky a temi doplnuji a opravuji tu puvodni, ktera tim padem neni dogmatem.

Cena neni vyjadrenim hodnoty, to je myslenka, kterou nam nabulikovala globalni mafie, je to lez, kterou byly vymyty mozky masam a proto jsme takto dopadli. Jedinou hodnotu ma prace (prace fyzicka ci dusevni cloveka, nikoli prace jako fyzikalni pojem) a mnozstvi prace je vyjadrenim hodnoty.

Vabio
Návštěvník
Vabio

Mám dotaz k poslednímu odstavci –> pokud je možství práce vyjádřením hodnoty, tak jakou hodnotu má dílo, které já např. budu dělat 3 hodiny a Vy (protože jste šikovnější) uděláte za 1 hodinu … pořád je to stejné dílo, ale každý z nás ho dělá jinak dlouho ???
… zde to řeší ta cena, resp. přepočet ceny/hod. … nebo něco špatně chápu?

bantustan
Návštěvník
bantustan

Bdění.tot vše…Zmínil Pauwels v Jitru kouzelníku Gustava Meyrinka..Němec Tolle to zopakoval https://www.youtube.com/watch?v=1DgPaoObetE dr Dyer ve filmu The Shift https://www.youtube.com/watch?v=ueftYtqcs_0&feature=youtu.be No a tento okamžik je ZAJÍMAVÝ https://www.youtube.com/watch?v=QiTCkTPf68E

Shimi
Návštěvník
Shimi

To poslední video je zajímavé, k zamyšlení. Teorii o tom, že to smrtí nekončí, začínám věřit čím dál tím víc. Ono když se nad tím člověk trošku zamyslí, tak by to bylo hrozně jednoduché a nedávalo by to žádný smysl. A tomu se mi nechce moc věřit, páč když se podívám kolem sebe, hlavně na ekosystém planety, faunu, flóru a v podstatě i na sebe jako člověka, tak je to všechno až moc dokonalé. A to mi nějak neštymuje s myšlenkou, že by to bylo všechno jen na jedno použití. No každopádně o tom mluví i Neruda v kontextu Wingmakers.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Až když jsem před 12 lety přijal reinkarnaci, začalo mi dávat smysl všechno kolem mě a můj život jako takový. Rázem bylo po depresích, rázem přišlo “aha, tak takhle to tedy je” a další jevy s tím spojené. Naše duše nese všechny informace, které potřebujeme k čemukoliv čím a pro co žijeme. Až tohle všechno člověk přijme a pochopí, vyleze na něj jedno veledůležité slovo, které nejdřív nechce vůbec přijmout. Tím slovem je ZODPOVĚDNOST. Za všechny myšlenky, slova a skutky, za všechno, co kolem sebe jedinec vytváří. A to je to, co právě mocní tohoto světa nechtějí, protože všechno v našem světě je v jejich pojetí postaveno na “jednorázovosti”. A nechtějí to ani všichni ti běžní, všední a každodenní věděčtí materialisté, neznabozi, kteří se u svých pohodiček u grilování domnívají, že tím, že v tom něvěří, budou nějak ospravedlněni. Velký omyl 🙂

Vabio
Návštěvník
Vabio

Nevím, zda to nazývat zodpovědností či primárně to nazvat zodpovědností. Zcela určitě (podle mě) je to o uvědomění si vlastních nekonečných možností, uvědomění si neskutečné síly a moci, kterou v sobě máme … a na ni (až teprve pak) je navázána také ta zodpovědnost, bez které by se to zvrhlo (viz. pohled na dnešní eleity, které z té celkové moci využívají/mají jen nepatrnou část).

Možná to někomu bude znít absurdně, ale přijmout svoji nekonečnou a neskutečnou sílu/moc/schopnosti/atd. to není žádná sranda. Ačkoliv je to zcela určitě triviální a jednoduché. Ovšem dojít k jednoduchosti čehokoliv může být docela dřina/složitost/dlouhá cesta/atd.

Alespoň pro mě je to zatím cesta, která ještě není u konce, ale to pochopení, že je to jednoduché je čím dál tím víc realné/jasné/zřejmé.

Na počátku úplně všeho je myšlenka. Nejenom proto je to jednoduché, protože na počátku všeho je něco zcela jednoduchého.

Když se dobře/správně/vhodně přeloží původní slovo LOGOS (původní význam je jako “slovo” i jako “myšlenka”), tak je to napsáno v Bibli.

K té Bibli a tomu “nepřesnému” překladu mě docvaklo, jak krásně to kardinálně mění úhly pohledu.

„Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo bylo Bůh” –> „Na počátku byla Myšlenka, ta Myšlenka byla u Boha, ta Myšlenka byla Bůh”

Takže nedej Bože, aby se lidé dověděli, že jejich myšenky mají božskou sílu (sílu/schopnosti Boha). To raději, ať si myslí, že na počátku bylo slovo od Boha, se kterým je možné komunikovat postřednictvím církve.

Vědět o svém božství či si myslet, že mi někdo musí říci, co jak má být … to je jako černá a bílá … a stačilo tak málo.

Pozorovatelko, již delší dobu si všímám, že takových drobných “chyb” či spíše úmyslů (přesnější označení) je všude okolo nás plno. A protože ďábel je vždy ukryt v detailu, tak pak na čemkoliv dobrém stačí změnit právě jen ten detail, aby to již nemělo takovou sílu či dokonce to fungovalo zcela naopak. Myslím, že těch příkladů mimo zde uvedenou Bibli najdete při Vašem širokém úhlu pohledu více a mohlo by to být dobré téma na nějaký další článek.

S úžasným vědomím, že i u těch špatných věcí stačí změnit jen detail a bude to vše jinak vám všem přeji příjemný den.

xerox
Návštěvník
xerox

Vabio … k tomu logosu … z budhistického pohledu dává ten verš z bible také tento výklad – na počátku bylo vědomí to vědomí bylo u boha a bůh bylo to vědomí , neboli bůh si uvědomil že je sám sebou , došlo tedy k sebeuvědomění , chceteli – bůh nabyl vědomí …
bible to ještě zdůrazňuje tušim opakováním na konci toho verše slovy – to bylo na počátku u boha …

jinými slovy , došlo k prvnímu vědomí vůbec a tím vlastně i k prvotnímu vědomému bytí jako takového , samo o sobě nezávislém tedy svobodném , jenž má atributy vědomí , bytí , blaženosti …
a podle bible tedy bůh postupně stvořil svět , zřejmě ze samé radosti a lásky se o tento zázrak podělit …

v indické filosofii se v tomto spekulativním popisu procesu dostali nejdál , dokonce rozebírali samotné vědomí , po křesťansku tedy boha , a došli k tomu , že vědomí se dostává i do fáze nevědomí , bůh usíná , a nic neexistuje , neboli není nikoho , kdo by si byl vědom čehokoliv … existuje jenom potenciál k něčemu , možnost k něčemu … zřejmě nirvána …

xerox
Návštěvník
xerox

Vabio … k tomu logosu … z budhistického pohledu dává ten verš z bible také tento výklad – na počátku bylo vědomí to vědomí bylo u boha a bůh bylo to vědomí , neboli bůh si uvědomil že je sám sebou , došlo tedy k sebeuvědomění vědomí , chceteli – bůh nabyl vědomí …
bible to ještě zdůrazňuje tušim opakováním na konci toho verše slovy – to bylo na počátku u boha …

jinými slovy , došlo k prvnímu vědomí vůbec a tím vlastně i k prvotnímu vědomému bytí jako takového , samo o sobě nezávislém tedy svobodném , jenž má atributy vědomí , bytí , blaženosti …
a podle bible tedy bůh postupně stvořil svět , zřejmě ze samé radosti a lásky se o tento zázrak podělit …

v indické filosofii se v tomto spekulativním popisu procesu dostali nejdál , dokonce rozebírali samotné vědomí , po křesťansku tedy boha , a došli k tomu , že vědomí se dostává i do fáze nevědomí , bůh usíná , a nic neexistuje , neboli není nikoho , kdo by si byl vědom čehokoliv … existuje jenom potenciál k něčemu , možnost k něčemu … zřejmě nirvána …

TSq
Návštěvník
TSq

Díky za perfektní myšlenky, ano myšlenky se zhmotňují a že těm bestiím to jde až moc dobře 🙂
Když jste zmínil Bibli, já jsem náhodou shlédl dokument historická akta X (National Geografic), kde je zmíněn Orfický amulet, moc zajímavé zamyšlení, Orfeus by mohl být Kristus, na amuletu je typická ukřižovaná osoba Krista s nápisy Orfeus, Bakchus.
Ještě se vrátím k síle myšlenky, od setkání s jedním člověkem ji trénuji, kladl mi na srdce hlavně zodpovědnost, tuto sílu nesmíš použít proti Bohu, jinak tě zničí, jen pro dobro člověka. Mysli na blbosti a budou tě obklopovat, mysli na věci Bohu milé a výrazně se zlepší tvoje okolí, tvůj život.
Vím, že náhoda neexistuje, dostalo se mi do rukou více dokumentů o tom, jak se světové civilizace zoufale bránily křesťanství, žel marně, křížem a mečem, zvláštní, kříž i meč vypadá stejně

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Bible je zavádějící. Vědomí skutečnosti je pro každého dosažitelné. Bible to nabízí, zároveň ale uzavírá do svazujícího rámce. Tedy vezme elementární pravdu, ale vyloží ji takovým způsobem, aby následně zmanipulovala čtenáře ve víru v božskou autoritu, které se zodpovídá. Věřící se nesmí dovědět, že zodpovídají sami sobě, modlitbou žádají sami sebe o její realizaci a tak podobně. Tato manipulace je dovršena církví, která předkládá “úředníky”, pouze přes které může věřící komunikovat z bohem. Bible dále zásadně přiživuje fikci lineárního času, na které je postavena iluze současného světa. Myslím si, že to můžeme shledat u více svatých písmen.
Jedna věc je ta, že Pravda je nesdělitelná, tu musí zřít každý sám. Písmo ji ale musí nějak podat, tím se však zkreslí. U Bible je to značné zkreslení ale úmyslné.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Je příjemné vnímat to podobné naladění zdejšího čtenářstva. Aeronetu se podařilo přitáhnout pozornost a přivábit lidi, kteří neřeší jestli “čssd” nebo “ods” (záměrně přeháním .-), ale kteří přijímají jistý přesah pozemského divadýlka, kteří respektují duchovní rozměr všeho stvoření a kteří díky tomu mají obrovský nadhled nad vším, co se jim předkládá. Zde nejlépe sedí parafráze na Ježíše: “Viď, kdo máš oči k vidění, slyš, kdo máš uši k slyšení.”
PS: Moje příspěvky jsou permanentně odmítány systémem jako závadné (žeby nějaká symbolika?), dost mě to nebaví, takže asi změním login.

Administrator
Admin

Ten problém je ve Vaší IP adrese, která je nahlášena v několika databázích jako zdroj spamu. Pokud jde o komerční dynamickou IP adresu, předchozí uživatel Vaší IP adresy asi posílal emaily někam, kam neměl anebo spamoval diskusní fóra. Změna účtu Vám tedy nepomůže, musíte změnit IP adresu. Buď proveďte žádost o release nové IP adresy na routeru (jednotlivé routery to mají různě v admin rozhraní schované tuto volbu), abyste získal od providera internetu novou dynamickou IP, anebo použijte VPN.

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Mám normální ADSL internet od O2, toto je jediná diskuze do které přispívám a e-mail na seznamu používám jenom ke komunikaci s Aeronetem. Zbytku Vašich informací bohužel nerozumím.

Administrator
Admin

Nejde o to, kam přispíváte Vy, ale kam přispíval člověk, který měl přiřazenou Vaši současnou dynamickou IP adresu před Vámi v minulosti. Vaši IP adresu náš Vanguard detekuje jako “spam positive”. Pro získání nové IP adresy někdy stačí vypnout ADSL modem alespoň na 30 minut (IP záznamy na gatewayích operátorů mají obvykle TTL=1800), což je obvyklý standard u providerů, než dojde k dropnutí IP adresy z public poolu na gatewayi operátora. Když poté zapojíte znovu modem po 30 minutách, získáte novou dynamickou IP adresu. Jde to ale udělat softwarově přes router, kdy si přímo požádáte o release nové IP adresy a nemusíte čekat půl hodiny.

Pokud je to nad Vaše technické možnosti, zkuste požádat někoho ve svém okolí, aby Vám pomohl. Já jsem provedl override pravidel pro Vaše komentáře, ale Vanguard stále Vaši IP adresu zachycuje a posílá mi emaily, že IP adresa byla nově znovu nahlášena jako zdroj spamu od posledního overridu. Tzn. někdo dále nahlašuje Vaši IP adresu jako zdroj spamu. Nepoužívá Vaši IP adresu někdo další v rodině bez vašeho vědomí ke spamování? Pokud jde o domácí internet, máte zabezpečené WIFI (pokud WIFI používáte)? Nepřipojuje se někdo cizí na internet přes váš otevřený Wifi Hot Spot?

Na naší straně s tím nic nemůžeme udělat, já můžu maximálně ručně schvalovat Vaše příspěvky, které zadrží Vanguard. Je potřeba, abyste dropnul současnou dynamickou IP a získal novou a zároveň si zabezpečil připojení k internetu a do WIFI sítě, pokud jí tedy používáte.

TSq
Návštěvník
TSq

Mne zaujaly příspěvky VK svojí technologickou cestou,
v provoze na prázdné keci není čas
a naprostý protipól Pozorovatelka, která svým osobitým nadhledem nutí přemýšlet o detailech v jiné souvislosti,
zde nějaký detail prominu, je důležitá souvislost a tu umí proklatě dobře.
Dobrá kombinace autorů, nebezpečně dobrá, pořád totiž se svými známými přemýšlíme na tou neskutečnou nenávistí vůči AEN, ať otočíme, jak otočíme, vychází jenom jedno, není slyšet “ich melde gehorsam….” , ale svobodný názor na věc, žádný demokraticky doporučený a záhy pak vyžadovaný od poslušných ovčanů

TSq
Návštěvník
TSq

Crow G., další perla díky,
“Pravda je nesdělitelná, tu musí zřít každý sám.
Písmo ji ale musí nějak podat, tím se však zkreslí.”
Nejen písmo, každý ji vidí jinak, podle vzorců, který mu do hlavy natluče jeho okolí, rodiče, učitelé, partner, zaměstnavatel ….ČT :o)
Dostali mne Jehovisti, když bazírovali na slovu Božím psaným v Bibli, já je vykostil na jejich vlastních větách o chybovosti člověka, stahli vocasy a šli. Předvedli mi dokonalou Hlavu XXII. Ještě se však vzedmuli na poslední atak až taran, že bych byl naprosto ideální člověk do jejich řad, zvláštní, stejnou jsem zažil i při lanaření od obchodní činnosti různých společností. Korunu tomu nasadila jedna známá vědma, která mi řekla (bez honoráře), že mám obrovské charisma a stejné lidi budu přitahovat a se jimi obklopovat

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Díky za článek! Skutečně není třeby býti astrologem, aby člověk poznal, že “něco visí” ve vzduchu. Napětí, choas a komplikovaná orientace ve významu dějů se v posledních pár dnech dá krájet a nemusím být ani řecký premiér, abych to cítil na vlastní kůži. Plne postačí “malá” každodenní trápení od pobodání vosami, přes nečekané útoky v práci ze strany kolegů, po nejezdící vlaky, chaos na silnicích… “společné” úmrtí tolika známých a vysloveně prospěšných osobností (Masopust, Chudík, Winton)… atd. Mimochodem situace kolem Řecka je pro mě dost nečitelná, dokonce bych snad i věřil mainstreamu, že se Tsipras chová nevypočítavě a že vlastně spolu s vládou nevědí, co chtějí? Možná by to stálo za nějaký článek?

YAN
Návštěvník
YAN

Včera na ČT24 zajímavý a zcela pragmatický rozhovor s Ilonou Švihlíkovou právě k Řecku. Dokonce ji ani Tvarůžková neskákala do prostoru. Myslím, že by to mohlo pomoci k orientaci.