Čas vánoční roku 2017 – “Dobro s láskou zvítězí”

Čas vánoční roku 2017 – “Dobro s láskou zvítězí”

Především předesílám, že vložené video nemá vůbec nic společného s interpretkou (tedy kromě toho, že právě Iveta Bartošová shodou okolností píseň nazpívala), ale že jinak jde pouze a jen o text písně, a – jak jinak – pohádkové písně. A protože Vánoce jsou především o pohádkách (a ty české a celkově slovanské jsou prostě bezkonkurenční jak v moudrosti, tak ve smyslu pro humor), na čas vánoční jsem jednu takovou píseň vybrala k pozornosti. Myšlenkový pochod k této realizaci však nevznikl tím, že zrovna i tato pohádka náhodou v televizním vysílání čt1 běžela, ale byl to je výsledek jiného myšlenkového pochodu předvánočních dnů. A ten u mě (a nikoliv poprvé) začal asi takto – z nějakého toho supermarketu si přinesete mouku, ořechy, tuky, cukry a další ingredience a můžete péct cukroví.

Pak přinesete brambory,mrkev, hrášek a další a můžete se pustit do bramborového salátu. A pak nejen na stůl, ale i na štrůdl, by se hodila jablka a tak je opět přinesete. A doma vše čistíte a zpracováváte a podáváte a přesto, že nakonec mnohého přebývá tak, že to končí v tříděném (v lepším případě) odpadu, u většiny lidí převládá pocit, že bylo-li by více peněz, bylo by možné všeho nakoupit ještě více.

A “všeho nakoupit ještě více”, to je ta pointa! Když jsem čistila brambory, ale také mrkev či jablka, u všeho mě napadlo, jestli lidem ještě vůbec dochází, že NIC Z TOHO v žádném supermarketu prostě NEROSTE! A že do všech supermarketů se to jen vozí a tam pak prodává za nicotné papírky, ze kterých se nikdy nikdo nenají a žádný chléb z nich neupeče,, dokonce je ani do auta nenatankuje, protože skutečnost je taková, že když ZEMĚ NEDÁ, všechny supermarkety ztratí smysl stejně, jako papírky, které zatím pořád živí iluzi, že člověk se bez darů země prostě obejde…

A co tím chci říct?

Stokrát si člověk může hrát na technokratického tvora, nezávislého na biologické podstatě své existence, ale to vše je pouze iluze, protože ve své podstatě je člověk stále biogenním tvorem, tzn. tvorem, který potřebuje jíst a pít naprosto stejně, jako například člověk neandertálský, ale také naprosto stejně, jako to potřebuje veškerá fauna a flóra.

A planeta Země – to stále je fauna a flóra a tvor Člověk sice je nejvyspělejším článkem, ovšem pouze v tom smyslu, že ne rozdíl od rostlin a zvířat je schopen se orientovat v čase, což mu ale nijak neumožňuje zbavit se závislosti na své biologické existenci. A i přes veškeré technické pokroky, kterých docílil, je stále ve stavu, že nedá-li Země své plody (půda, obilí, voda, vzduch – tzv. primární ekonomické hodnoty, od kterých teprve se mohou odvíjet hodnoty sekundární, tzn. nábytek vyrobený ze stromů, či hodnoty terciární, kdy už zisky plynou jen ze směny peněz, na jejichž počátku byl strom) člověk zahyne.

V písničce z pohádky, kterou jsou vložila, se m.j. zpívá: “uvidíte sklízet lán i stavět komín domovní”. Naše doba je plna tématu revoluce 4.0, ale už nyní existují odborné studie o tom, že ve věcech, kde bude nutné okamžité operativní rozhodování, žádný robot člověka nahradit nemůže (záchranářské práce, např. hasiči, dále služby všeho druhu, ale i taková věc, jako výměna rozbitého okna u auta). Jinak řečeno – můžeme roboty (AI) naprogramovat na tisíc různých situací, ale pořád budou existovat situace, kdy vyhodnocení situace bude stát čistě na lidském – a klidně tomu říkejme emocionálním a intuitivním faktoru – se kterým si poradí pouze a jen Člověk.

A když to píšu, na mysli tím mám BIOLOGICKÉHO tvora, přirozeného obyvatele planety Zem. A tedy tvora závislého na fauně a flóře planety Zem.A tedy tvora závislého nikoliv na tom, kolik toho do všech supermarketů kamióny právě navezli, ale na tom, kolik toho Země dala! Jistě – může se to někdy změnit a člověk se může stát biologicky existenčně nezávislým, jaký ovšem smysl pak ještě planeta Zem bude mít?

Já prozatím zastávám ten názor, že tvor Člověk by měl v úctě a s pokorou smekat před vším, co si z darů Země za směšně papírky může z těch všech supermarketů přestěhovat do svých příbytků, aby to tam následně zamrazil, pak rozmrazil a pak vyhodil (v “lepším” případě skončil jako obézní a s cukrovkou a náběhem na infarkt k tomu).

A dle mého by neměl ani ceknout, že k tomu ještě bude platit za parkování či dokonce platit nějakou daň za benzín či elektřinu pro svoje autíčko – já naopak bych všechny takové daně ještě zvýšila…!   Je snad za cca 100 let málo asfaltových silnic, betonových měst a aut až po 3ks v rodině? A málo řepkových polí, která dávají přednost autům před chlebem a obilím?

Tak tolik vánoční myšlenkový pochod a k tomu text písně z úvodního videa ještě jednou v psané podobě:

Až vám to čas dovolí,
vyjděte cestou pro pěší,
do vesnic a do polí,
to vaše oči potěší,

Uvidíte sklízet lán
i stavět komín domovní,
jak se peče marcipán,
jak jsou tu lidé šikovní.

Rolník umí pšenku sít
a vorař proplout povodí,
mlynář ví jak mouku mlít
a domky zedník nahodí.

Každý z nich má svou zem rád
pro ni i život nasadí,
hlavu za ně můžu dát,
vždyť já jsem také z podhradí.

Je to pěkné sklízet lán
i stavět komín domovní,
péct i mlsat marcpián,
na to jsme také šikovní.

Dovedeme mouku mlít
i pecny vkládat do pecí.
Kdo chléb neměl má ho mít
a k tomu porci kuřecí.

Těmhle lidem vládnout máš,
lidmi měl bys být i milován.

Jen mou pěst drž svou dlaní,
spolu můžem zem svou vést,
aby ráj byl na ní.

Jak se píše v příbězích,
čestný se nemá čeho bát,
dobro s láskou vítězí
a pyšné čeká jenom pád,

Jako vždy i tentokrát
řešení je jen jediné,
mám tě ráda, mám tě rád,
je konec hezčí nad jiné.

Jak se píše v příbězích,
zlo má jen šanci nevelkou,
dobro s láskou vítězí
a všechno končí veselkou,

Jako vždy i tentokrát,
chytrému hlupák naletí
mám tě ráda, mám tě rád,
to platí v každém století.

na na na na…

Až vám to čas dovolí,
vyjděte cestou pro pěší,
do vesnic a do polí,
to vaše oči potěší,

Uvidíte sklízet lán
i stavět komín domovní,
jak se peče marcipán,
jak jsou tu lidé šikovní,

Uvidíte sklízet lán,
i stavět komín domovní,
jak se peče marcipán,
jak jsou tu lidé šikovní,

na na na…

PS: Zároveň si tímto dovoluji popřát krásné a pohodové Vánoce i panu prezidentu Zemanovi, tomuto, podle pražské kavárny, kandidátovi těch “hlupáků”, ke kterým se hrdě hlásím.

Krásné vánoční dny všem přeje

-Pozorovatelka-   24.12.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Media hlavního proudu konečně 4 dny po útoku na naše občany ze strany cizích migrantů nenápadně zareagovala, aby se neřeklo…
(radio 30 sekund, region. TVBrno 1 minuta ? / o popelářích 5 minut…/)
Parlamentní listy:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/FOTO-a-VIDEO-Svedectvi-k-utoku-cizincu-v-Brne-Pry-obtezovali-divku-a-jeji-zastance-chteli-zabit-Ti-skoncili-s-porezanymi-hlavami-517785
… a Ziskoví rádobytakySoudruzi už vyrážejí do útoku za obranu svých ziskových zdrojů:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Manipulatori-Velmi-zajimave-pokracovani-kauzy-pobodani-po-utoku-cizincu-v-Brne-Do-dila-se-dal-anarchista-od-Zelenych-Cemper-517807

Za velmi závažnou považuji větu z druhého odkazu:
“Policie pro hlavního jednatřicetiletého útočníka žádala uvalení vazby, soudce však její návrh neakceptoval.” ….???!!!

Co to kruci je? Kde je ten “právní stát” kterého mají Soudruzi plnou hubu???
Kdo je ten soudce, a kolik bere z našich peněz za tuto “službu” naší Republice???
Já CHCI, aby za naše peníze KONALI svoji povinnost, a zajistili naši bezpečnost, a bezpečnost našich dětí! Za TO berou všichni ti trestní tajtrlíci ty naše peníze!

Hestie
Návštěvník
Hestie

Vážená redakce,
to co se stalo v Brně, se zdá být v současném dění jako si hrozivý avšak ne příliš podstatný děj,

to je ale veliký, veliký omyl !!!!
právě toto a ted potřebuje důraznou reakci, řekla bych , že až rovnající se kauze lithium
a proto Vás vyzývám a žádám o patřičnou reakci, takovou, která poletí světem internetu jako blesk

pokud tuto kauzu, toto varování přejdeme, dáváme prostor pro něco dalšího a většího
i naši dávní předci věděli, že s jídlem roste chut

pokud jste opravdová vlastenecká alternativa, tak Vaše reakce bude hodná hromu

děkuji anazuz, že reagovala tak, jak je správně a včas
nastává čas činů a ne zbabělého fnukání
zpráva z “poslanecké sněmovny” nám naprosto jasně říká, že jsme v tom samotní, vláda, senát, policie, nikdo nám nepomůže a pravomoc prezidenta tak veliká není

opakuji, pokud nezareagujete ted, bude hůře
a navíc, za náma stojí i právo, ano, vše napíši až budu mít sílu, máme právo, které nám zamlžují, máme ho

a pro skutečné vlastence doma i v cizině, stojí nás to 2, možná 5 minut času, udělejme to co anazuz a navíc i na policii, mim. vnitra, a nové vládě
ničeho se nebojte, je to naše právo, je to tak veliké právo, že nám ho dosud nemohli vzít
ukažme ted před volbou prezidenta, že víme a chceme toho, kdo nám nebude lhát, kdo nás bude podporovat, i to naší reakcí řekneme
děkuji

norach
Návštěvník
norach

Treba namiesat “vybusnu zmes” , potom v pravej chvili skrtnut zapalkou , a uz to nezastavi nikto.

Ordo ab chao.

Veci sa dali do pohybu. Tak ako boli a su naplanovane.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Multikulti incident v Brně už zamlžuje celý mainstream. Díky všem, kteří dodali informace. Věřím, že právě to, že se to objevilo zde, na AENews, tuto akci odstartovalo. Zajímavé je, kdo je ale ten hlavní tiskový cenzor, který vydá pokyn a do půl hodiny se to smí objevit všude? Kdo bdí nad vším tiskem v CR? Dokonce i PL reagovali ve stejnou dobu jako Novinky.

anazuz
Návštěvník
anazuz

K tomu napadení v Brně….. Na cthh@mvcr.cz jsem napsala “žádost ” 😉 o prošetření serveru Novinky cz , za článek -V Brně se poprali cizinci- . Kdyby se někdo přidal , bylo by to fajn. Daňoví poplatníci přece tento úřad za hledání desinformací platí , ne? ;-). Asi to bude bez efektu , ale ať pracují i na něčem jiném , než na ruských propagandistických webech. 😉 .

Zighartice
Návštěvník
anazuz
Návštěvník
anazuz

Už jen to, že mi cthh na můj mail odpovědělo ( beze jména, pouze pod hlavičkou cthh MV Čr během chvilky , s odkazem na jejich twitter , beru za to , že lžou. Ale hezky poděkovali za projevenou důvěru. 😉 . Apropo , jeden z útočníků už tady cca 9 měsíců nemá co pohledávat. Žádala jsem je , o vyjádření k článku na hovinkách, měli tam uvedený přesný název i čas. Za tu dobu ho ani nemohli přečíst. Prostě naštudované odpovědi s jistotou , že MSM vypustila ven jen to, co bylo schváleno . Prostě … Manus manum lavat. Hnus. Cenzura horší , než před hadrákem.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Vsak se jim to vrati temhle zradcum, anazus. Uz ted to maji nahnute a lidi jim neveri.

Hestie
Návštěvník
Hestie

anazuz, děkuji, toto je správná věc a je úplně jedno jestli to je, nebo není úplně pravda, důležitá v tuto chvíli je naše reakce
proto znovu děkuji

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/210956-zakaze-evropa-islam-politici-hledaji-zpusob-jak-viru-postavit-mimo-zakon/
No, toho se celkem bojim. Napred si zapadni Evropa pozvala (Merkelova) do svych zemi miliony a miliony migrosu z valecneho prostredi, zacala jim stavet mesity, a pak, kdyz uz maj ve svych mestech davno nogo zony, kam se boji i policajti, tak si milankove vzponenou, ze zakazou islam. Uvedomuji si vubec, ze se tim zakazem v Evrope klidne muze rozpoutat nabozenska valka? To si meli snad rozmyslet v dobe, kdy migracni krize zacala. Co se to na Evropu zase chysta za podraz? Neprijimat a vracet migranty, ano s tim souhlasim, ale zakazem islamu se v poloislamizovane zapadni Evrope zapali rozbuska, a muze to byt pekne peklo. Vzpomente si na Jugoslavii. Mimochodem dnes jsou v Kosovu, myslim, americke zakladny, a radikalni islam tam buji v jejich stinu. Mimochodem v Iraku to tak bylo take. Isil tam vznikla Anericanum primo pod rukama. V Syrii operovali Rusove, a isil je od tamtud uz vymyceny. V Iraku jsou (bez pozvani a bez svoleni) nalezly Americane a isil tam radi dodnes. To bylo od Trumpa kecu, ze uderi na isil, az se divit budem ?

konzerva
Návštěvník
konzerva
Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Brňáci, je to fake nebo pravda? Trochu jsem už na podobné „zaručené info“ háklivý. Obousměrně.
comment image:large

Avari
Návštěvník
Avari

Nevíte o tom něco?? Den před Štědrým dnem , byli v centru Brna napadeni nožem dva kluci. Útočníci byli klienti z uprchlickeho tábora, původem z Libanonu a Afghánistánu. https://stredoevropan.cz/2017/12/26/v-brne-meli-byt-imigranty-napadeni-mladi-lide/

Zvědava matka
Návštěvník
Zvědava matka

Avari, je to nize. Veskera hlavni verejna media o tom – jiz od dne, kdy k napadeni doslo – neinformovala ani carkou!

Vsichni tu informaci rozesilejte – vsem, koho znate, a hlavne Brnakum, co maji deti v disco veku!
V diskotece Caribic v Brne “chudi uprchlici”, muslimove z Afghanistanu, Libanonu a Egypta (4 ks), muslimove – posilneni drahym alkoholem, sexualne obtezovali ceske divky. Nase mlade gentlemany, kteri jim v utoku na divky chteli zabranit, brutalne napadli nozi, a pobodali a porezali v obliceji. Privolana Policie je sice zadrzela a odvezla, ale o utoku nikde neinformovala, stejne jako neinformovala o tomto brutalnim agresivnim a krvavem napadeni (ktere se stalo v miste koncentrace mnoha mladych lidi) ani zadna media – ani regionalni TV, ani tisk!

anazuz
Návštěvník
anazuz

Jeden z těch chrabrých chlapců, který se dívky zastal byl z Armnénie. Už značně zkresleně o tom informují hovinky cz. A komentáře pod tím lejnem , které nazývají článkem, jsou také dosti výživné.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

http://zahranicni.eurozpravy.cz/amerika/210893-pentagon-ma-vazny-problem-americky-general-nesetri-kritikou/
mimo tema, ale zajimave. Clanek pise, ze americky pentagon pry v zivote neprosel auditem. Sec se tam na audit nejak vnitrne pripravuji (asi se hodne modli :- )), nejak se pry pentagonu nechce zpristupnit sve ucetni knihy. To by asi bylo poctenicko ? . Pry se pentagon ale vynasnazi, chacha. To se to vsude valci a proleva krev, kdyz jim nehrozi jakakoliv financni kontrola a prakticky jsou tedy nejspis stat ve state Myslim, ze by jim mel Trumpeta ukazat, jak vypada vezeni zevnitr.

Rus
Návštěvník
Rus

Nebyla jste to Vy , kdo obhajoval vstříctnost a soucit s muslimy ? Čtěte výše ty příspěvky , Vy Káčo ! Nadáváte na Okamuru a o těhle incidentech ani muk ? Blondýno ? !!! Vzbuďte se ! Crrrrrrrrrrr 🙂

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

co mi nadavas ty jelito Ruse? Vzdycky jsem na aeronetu byla proti migraci a proti prijimani uprchliku. Muzes si moje prispevky zpetne precist. Byla jsem tu v diskuzich i kari a Stara mama. Ale jdyz uz jsou ti migrosi v Evrope bouzel nalezly, tak je naprosta kravina v zapadno Evrope islam zakazovat, muze z toho byt nabozenska valka. Napred je maj nejak odlifrovat zpet . V Evrope snad existuje policie a soudy, ktere maj cizince, co dela trestnou cinnost , zavrit, po propusteni pak vyhostit. Ve vezeni by si mel na sebe vydelat.
A jestli mi ty blbecku nadavas za soucit, je mi te lito.

ZenSho
Návštěvník
ZenSho

” Rus” může nadávat! Proč?

Za a: Podporuje ho zde admin – nikdy mu ty jeho vulgarity nesmaže, ale když se ozvu já a to bez vulgarit, ale napíšu Pravdu, tak to admin nepustí. 🙂 ( Ok, devět názorů zcenzuruje a jeden pustí… )

Za b: ” Rus” si hraje na ” buddhistu” a ti podle ” Rusa” můžou cokoliv, jelikož pro ” Rusbuddhistu” je ego ” jáství”, což vyčetl v encyklopidei. 🙂 🙂 🙂

Za c: ” Rus zde píše skoro vždy pochvalně pod články ( prd…lezec ) a tím si nerozhází zdejší vlastníky! A pokud kritizuje, tak jen ” Pozorovatelku”…

Na osobní setkání nemá, napsal jsem zde můj email, ale nezareagoval. Strach se postavit Pravdě?! 🙂

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

Rus z diskuze na aeronetu si rika Rus, ale je to blba kus ???

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

nemit rada nejakeho politika, bit se jedna o Okamuru, je snad moje pravo . Ty si ho vol, ja ho volit, ani podporovat nebudu, tot vse. Jinak uz ted je zamer splnen, jak vidite, konflikty a agresivni energii mezi lidma spory kolem zakazu islamu a vubec agresivite migrantu vyvolavaj. Tam jsou po staleti zasete nenavisti a negativni emoce a v tehle dobe se to dere ven. Tak se hod do klidu a premyslej. Kdyz budu milovat nejakou zem, nejaky kontinent, tak na nem nebudu chtit sirit nenavist, nebudu na nem v diskuzich vyzyvat k rasove valce, jako jste to tady v diskuzich delali vy. Jednak je to pod moji uroven, a jednak mam svoji zem rada.