Bývalý velvyslanec USA v Rusku: “Odchod Británie z EU je vítězstvím Putina”

Bývalý velvyslanec USA v Rusku: “Odchod Británie z EU je vítězstvím Putina”

Bývalý velvyslanec USA v Rusku: “Odchod Británie z EU je vítězstvím Putina”

Britové si právě odhlasovali odchod z Evropské unie a svět přichází s prvními reakcemi. V nich vítězí reakce na způsob “Evropa je v šoku”, ale také se už objevily zprávy z Holandska či Francie o požadování stejného referenda. To vše dohromady může naplnit scénář, kterého se evropští lídři nejvíce obávají – že odchod Británie způsobí dominový efekt a že EU se začne rozpadat.

Z čeho ale je největší strach je to, že podobu nejednotné Evropy uvítá Rusko a naopak bude velkým neštěstím pro USA. A v obou případech to má to logiku. V případě Ruska by sankce už nemusely být otázkou centrálního rozhodnutí EU, ale rozhodnutí jednotlivých zemí. A pokud jde o USA, platí totéž, ale v tomto případě pro dohodu TTIP.

O co Evropskou unií především jde a že je slouhou zájmů USA, to nedávno potvrdil Soros: „Pokud se Evropská unie zhroutí, tak se z Ruska stane globální velmoc. Cítím, že více než kdy jindy je osud Evropské unie spojen s budoucností Ukrajiny,“ prohlásil Soros na akci pořádané opozičním hnutím Otevřené Rusko, které založil někdejší „Putinův vězeň“ Michail Chodorkovský. (zdroj a více)

A Sorosův názor potvrdil bývalý velvyslanec USA v Rusku Michael McFaul (post opustil v únoru 2014 (!) z rodinných důvodů), který odchod VB z Evropské unie okomentoval slovy, že vítězem Brexitu je Putin a poraženými EU, UK a USA (více).

 

Proč Cameron referendum vyhlásil ?

Já Brexit považuji především za prohru USA a zde nemohu nedodat, že pro mě odchod Británie překvapením není. Dlouhodobě jsem totiž přesvědčená, že její členství v EU bylo pouze optické, že nikdy neměla v plánu být členem Eurozóny (stejně jako Švýcarsko, které v době před Brexitem “náhodou” po 24 letech zrušilo žádost o přijetí za člena, se rozhodně nechtěla vzdát své národní měny) a dlouhodobě dokonce podezírám N. Farage, že plnil ten úkol, aby se ve správné chvíli stal lídrem odchodu.

Británie měla v EU spoustu výjimek, přesto si v loňském roce vyjednala další (něco o tom zde) a i když Británie měla podmínky, jako by snad členem EU ani nebyla, přesto Cameron vyhlásil referendum. S referendem navíc přišel před rokem, kdy začala přistěhovalecká vlna a kdy bylo jasné, že Evropa už je dostatečně rozložená, tudíž „služeb“ Británie v tomto směru už nebude potřeba, ba naopak, Británie musí utéct, aby na ní byl dopad rozkladu co nejmenší.

Tím chci říct, že globalisté mají se Švýcarskem a Británií stále jiné plány, než se zbytkem Evropy, o čemž  zřejmě svědčí i výrok královny ve prospěch brexitu, která jej později popírala zřejmě jen proto, že se nesmí k politickým otázkám vyjadřovat.

 

Když to shrnu, Cameron měl za úkol vyhlásit referendum a Farage měl za úkol dovést jej ke zdárnému konci. A důvod? Dokonat konec USA. Marně se Obama při návštěvě Británie a Německa snažil o opak a marně apeloval na urychlené uzavření TTIP (Obama dělá v Evropě pořádky).  Souhlasím tedy s názorem bývalého amerického velvyslance, že brexit je vítězstvím Putina. Ale i zde to vidím pouze jako optické vítězství – odchod Británie z EU považuji za podobnou facku USA, jako když Británie hned mezi prvními vstoupila do čínské AIIB v březnu 2015, což USA vnímaly jako zradu.

Ale tak jako tehdejší krok Británie nebyl podporou Ruska, ale ve skutečnosti upřednostněním Číny před USA (což následně britská královna potvrdila uvítáním čínského prezidenta), tak i současný brexit není podporou Ruska, ale opětovným upřednostněním Východu před Spojenými státy – přesně v souladu se zájmy globalistů. A myslím, že to byl hlavní důvod, proč Cameron referendum vyhlásil, ač pro to Británie se svými výjimkami měla nejmenší potřebu.

Co ale dále může Evropa očekávat je, že v ní bude ještě více Německa a obávám se, že opět s plány globalistů s dalším tažením na Rusko (historie z doby Mnichovského diktátu jako by se přes Británii opakovala), což ale je na jiný článek. Zatím je přinejmenším zábavné pozorovat, jak jsou eurohujeři, sloužící zájmům dožívajících USA, na infarkt a jak vůbec netuší, která bije.

-Pozorovatelka-  24.6.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Nemám
Návštěvník
Nemám

Pokud administrátor dovolí, zde názor na brexit serveru duchdoby.cz.

https://www.duchdoby.cz/divadelko-v-podobe-britskeho-brexitu-pomalu-vrcholi/

Mimochodem dá se zde zaregistrovat kvůli rezervaci jména?

monsanto
Návštěvník
monsanto

Zvedavcuv Rencin na vikend:

comment image

VM64
Návštěvník
VM64

Vím, že se všechna vina světa hází na Voloďu, ale mám takový dojem, že včera kluk trochu slavil, když vidí, kam to makrela a žabožrout dopracovali…anebo chtsal smíchy.

jakub
Návštěvník
jakub

Dobrý den,

věci neumím dávat do souvislostí jako Vy, proto dotaz k větě
“Tím chci říct, že globalisté mají se Švýcarskem a Británií stále jiné plány, než se zbytkem Evropy”

Kdo jsou globalisté a jaké mají plány?

Děkuji

pedros
Návštěvník
pedros

Že neumíte dávat věci do souvislostí je důsledkem mizerného vzdělání.To chcete po pozorovatelce aby v několika větách tento váš hanbicap dorovnala?Požádejte vašeho neziskového chiefa ať vás pošle dostudovat do ameriki!

Rushman
Návštěvník
Rushman

Pedros, ty jsi nejvetsi kokot a ignorant,co tady pise. Divim se,ze uz nemoderujes spolu s V.K patecni porad. Kdo nema Tvuj nazor,tak je dle Tebe uplne blbouckej. Ze uz nebydlis v Rusku. Co tady jeste delas… Pozdravuj Putina a ty Vase globalisty. Zdar borce.

pedros
Návštěvník
pedros

p.Jakube Rushmane,s názorama je to asi takhle-každý má jeden, jako díru do zadku!”Názor”se utváří na základě faktů,třeba od p.VK,p.Pozorovatelky…nebo taky od p.Jandy Geyropského…faktů ověřitelných,jasných, jako u prvně zmiňovaných nebo jiných!Teprve svěřepé setrvávání na názorech nepodložených relevantními fakty je IGNORANTSTVÍ!
A že si připadáte blbouckej,je vaše výhra,to je první krok k tomu se odblbit!Co tak začít čtením toho co AEnews nabízí?

Forever
Návštěvník
Forever

Dobrý den paní Pozorovatelko, opět pěkný článek. Mám jednu otázku ohledně Nigela Farageho:

Z čeho usuzujete, že Farage slouží zájmům globalistů?

Já se na Farageho koukám z objektivního hlediska:

On VŽDY prosazoval VÝSTUP BRITÁNIE z EU, už celé dlouhé roky.
VŽDY kritizoval samotnou podstatu EU – vždy byl proti SAMOTNÉ EU!

Farage nikdy nepodporoval snahu EU o vybudování jednoho evropského superstátu a zničení národních států – proti této snaze EU elit vždy vystupoval – vždy hájil existenci národních států!

VŽDY hájil myšlenku suverenity národních států, vždy vystupoval proti snahám EU potlačit národní státy a roli národních vlád!

Odmítl podpořit Lisabonskou smlouvu a vždy vystupoval proti multikulturalismu a invazi islámu a migrantů do Evropy!

Postavil se proti zvolení člena Bilderbergu Van Rompuyo jako prezidenta EU! Viz:

https://www.youtube.com/watch?v=d57L6B-dJOE

Ale samozřejmě, kdoví, i pan Farage, jako každý známý evropský politik, je možná pod tlakem globálních nadnárodních elit, proč ne, je to možné.

Forever
Návštěvník
Forever

Ještě jedna otázka:

Jestliže odchod Británie z EU je další tah globalistů (je to možné), tak proč se globalisté Zeman a Fico vyslovili pro setrvání Británie v EU? Vždyť Zeman a Fico jsou podporováni východním křídlem GP, tak proč prosazují něco, co by šlo proti zájmům elit GP?

Předem děkuji za vaše odpovědi a přeji vám hodně úspěchů do dalšího období 🙂

Ema
Návštěvník
Ema

Chtěla bych se zeptat pozorovatelko, co si myslíte o šatech paní premiérové, co měla dnes na sobě při vyhlášení Cameronova odstoupení?
Šachovnice, uprostřed brouk stejný jako při otevření tunelu ve Švýcarsku…
http://www.lidovky.cz/brexit-zive-hlasovani-skoncilo-pruzkum-favorizuje-setrvani-v-eu-priznava-to-i-farage-g4a-/zpravy-svet.aspx?c=A160623_231853_ln_zahranici_gib

Ema
Návštěvník
Ema

comment image

pedros
Návštěvník
pedros

Nedělejte z toho vědu!cameronka si vzala co ji zrovna dorazilo z čistírny!Kdyby se natáhla do rudých šatičků jako ta nebožka,tak by jste za tím viděli rusko nebo fidéla kastra!?

jandův nadřízený
Návštěvník
jandův nadřízený

Dneska to chce flašku – teď ještě dokopat k CZexitu naše bruselské kolaboranty, kteří tu rozhrkanou kárku jménem EU chtějí tlačit snad až do samého konce.