Byl by Majdan, nebýt ukrajinských nacistů? Strana Svoboda: “ Existují jen...

Byl by Majdan, nebýt ukrajinských nacistů? Strana Svoboda: “ Existují jen dvě možnosti Ukrajiny – banderizace Ukrajiny anebo banderizace Ukrajiny“. Video

Byl by Majdan, nebýt ukrajinských nacistů?  Strana Svoboda: “ Existují jen dvě možnosti Ukrajiny – banderizace Ukrajiny anebo banderizace Ukrajiny“. Video

Konrad Stachnio, nezávislý polský novinář, který se účastní  řady rozhlasových a televizních programů pro polské vydání Prison Planet a píšící výhradně pro on-line časopis “New Eastern Outlook”, se vyjadřuje k současné Ukrajině. K výročí Majdanu část jeho článku vkládám.

Ukrajina nad ostatními národy

Lidé často říkají, že nejsou špatní lidé, že jsou jen zlé ideologie. Na tomto místě bych chtěl dodat, že ideologie ukrajinských nacionalistů byly vytvořeny ne cizinci nebo ukrajinskými rolníky, ale tyto myšlenky byly vynalezeny ukrajinskými  intelektuály,  často se vzdělávajícími na polských vysokých školách. Ve srovnání s ideologií ukrajinského nacionalismu se islámský stát nebo nacismus zdají  být mírnými (poznámka – viz článek zde). Aby to nebylo neodůvodněné, dám několik příkladů:

Hlavní ideologové ukrajinského nacionalismu, Dmytro Dontsov a Michajlov Kolodziejski, psali o této otázce zcela jasně: „Potřebujeme krev, moře krve, potřebujeme hrůzu. Učiňme to peklo pro volný ukrajinský stát všemi prostředky. Pojďme na všechny stezky a nemusíte se stydět za zabíjení, rabování a žhářství, v boji neplatí žádná etika“.

Tyanibuk Oleg, šéf strany Svoboda, komentuje toto prohlášení  26. ledna 2011 takto: „Naše ideologie je založena na práci Dmytro Dontsova, my se jen  snažíme ji aktualizovat a přizpůsobit současné realitě“.

Prohlášení aktivisty strany Svoboda, Jurije Michalczyszynského, vedoucího propagandy a analýzy Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) 12. dubna 2011: „Jsme si vědomi kultu síly ve službách ideje. Myšlenka ukrajinského národa dává Ukrajincům prioritu před ostatními národy – ukrajinský život a zdraví především. Když jsou v ohrožení tyto hodnoty, je nutné přijmout opatření, vztahující se k zabití každého, kdo  je nepřátelský. Samozřejmě, musí být provedena potřebná opatření … To je můj postoj, to je postoj strany, to je náš způsob práce“. Řekl to v komentáři pro ZAXID.NET,

Iryna Farion ze strany Svobody po masakru v Oděse v květnu  2014 s 38 mrtvými a poté, co byla budova zapálena, napsala na své osobní webové stránky: „Bravo, Oděsa. (…) Ať démoni shoří  v pekle“.

13ledna 2011 řekla následující slova: „Existují pouze dvě možnosti  pro Ukrajinu: banderizace Ukrajiny, nebo banderizace Ukrajiny. Neexistuje žádná jiná možnost“

13. dubna 2011 ve Lvově, pokud jde o divize SS Galicia, Juriji Michalczyszyn řekl: „ Jsou to naši hrdinové, my jsme na ně hrdí a budeme je hájit a pokračovat ve své práci …“

Mohl bych citovat znovu a znovu, ale pojďme se podívat na stranu Svoboda. Sociálně-nacionalistická strana Ukrajiny byl její název do 14. února 2004, kdy na devátém kongresu změnila název na současný, strana Svoboda. Již v polovině devadesátých let strana navázala kontakty s extrémními evropskými pravicovými stranami a hnutími. Na podzim 2009 začala hlásat ideologii tzv. sociálního nacionalismu, který se odkazuje na německý národní socialismus. Pokud si někdo myslí, že Rusko má imperialistické ambice, stačí poslouchat toto:

„Oficiální program strany Svoboda od roku 2009 a projekt jejich “ústavy” z roku 2007 uvedl, že strategickým cílem “ukrajinského státu” je stát se velmocí co by  “evropský Ukrajina-centrismus”. Ukrajina se má stát geopolitickým centrem Evropy a k tomu potřebuje posílit armádu  vstupem do NATO a následně získat přístup k taktickým jaderným zbraním“.

Vyvolení ze Spojených států budou sponzorovat vyvolené z Ukrajiny

Dalo by se říci, že strana Svoboda jsou jen neškodní šílenci. Nicméně, pokud bych měl vyjmenovat politiky z ukrajinského parlamentu, kteří pocházejí z ultra – pravého křídla, nebo jen do očí bijící neo-nacisty, tak bych musel napsat další článek. Takže tu máme situaci, ve které si “vyvolený“ národ chce podřídit  okolí stejně, jako neokonzervativci z Washingtonu svět. Jinými slovy, vybraní lidé budou sponzorovat ty, kteří se pro vznik nové Ukrajiny neštítí žádných prostředků.

Podle mého názoru, jedinou aktuální a životaschopnou politickou silou na Ukrajině je ta, která je tvořena dobrovolnickými prapory. Podle informací poskytnutých Olegem Tsarevem, bude Porošenko brzy svržen. Pravděpodobně ho vystřídá Jaceňuk, ten ale také nemá žádné prapory ke své obraně.  Jak Porošenko tak Jaceňuk nemají soukromé armády. Ale Kolomojskij  svou vlastní armádu má.

A v této situaci vojenská podpora USA kyjevské juntě nepovede k situaci, ve které  Evropané budou moci lépe spát.. Podle mého názoru, pokud Porošenko a Jaceňuk budou odstaveni od moci, nacionalisté jako strana Svoboda a soukromé prapory Kolomojského se dostanou k moci. Ty ale je nutné odněkud financovat a podporovat a pokud k tomu dojde, bude to tragédie.

Pokud ne, bude to jen přechodné období, ve kterém  Ukrajina upadne do stále většího chaosu a ekonomického kolapsu. Stále více a více lidí bude mít dost neonacistů a možná, v takové chvíli zhroucení, Putin převezme umírající Ukrajinu spolu s Číňany za dolar. Možná, že Putin také čeká, až  Ukrajinci sami zjistí, co pro ně spojenectví se Západem znamená.

Celý text, ve kterém autor m.j.  v úvodu popisuje volyňská zvěrstva, je zde.

Já dodávám, že pro své zájmy (Krym, Černé moře, Kurdistán) se Západ neštítí žádných prostředků a metod (ukrajinský nacismus, ISIL). Pro své zájmy bude vyzbrojovat Ukrajinu a v ní podporovat u moci každého, kdo tančí tak, jak  USA zpívají. Merkelové, které snad „bliklo“, že Evropa se stává rukojmím USA, je už vyhrožováno. Angele Merkelové přišlo zpoza oceánu vážné varování – pokud prý bude k Putinovi takto vstřícná, čekají ji velké problémy v EU (zde).

Volání po vyzbrojení Ukrajiny Západem graduje, západní svět oslavuje výročí Majdanu a mě to všechno stále více připomíná dobu hajlování napříč Evropou v časech Hitlera (a dobu, kdy těch několik málo, kteří v tom viděli budoucí nebezpečí, bylo umlčováno):

 

– Pozorovatelka –  23.2.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Paní Pozorovatelko, děkuji za odvahu napsat takový článek! Kdo četl něco od Noama Chomského, tak ví, že by USA mohly vyprodukovat fašismus. Taky jsem si myslel, že to asi není možné. Ale když si uvědomíme, že Amerika je historicky o 512 let mladší než Evropa, že nám Američané závidějí naše kulturní památky, které naši předkové stavěli ještě před objevením Ameriky 1492, potom by bylo téměř logické, že čím si prošla Evropa, tím si asi projde i Amerika. Třeba i tím fašismem. Když si uvědomíme, jakou popularitu měl při svém zvolení prezident Obama, tak něco podobného si prožil také Hitler. Ve své době byl oblíbený a Němci do něho vkládali také hodně nadějí. Hitler také potom chtěl dělat svůj pořádek i za hranicemi Německa. Také Hitler si myslel, že bude poučovat svět, že Němci jsou něco víc než ostatní národy. Také Obama má zřejmě dojem, že by mohl ve světě šířit svou “demokracii”. Dokonce oba, Hitler i Obama, jsou určitou měrou ve stejné situaci. USA jsou zadlužené, v krizi, jakou ještě nepoznaly. Před Obamou je dnes prakticky stejný úkol jako před Hitlerem roku 1939.
I “mě to všechno stále více připomíná dobu hajlování napříč Evropou v časech Hitlera (a dobu, kdy těch několik málo, kteří v tom viděli budoucí nebezpečí, bylo umlčováno):

„Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem; nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem; nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem; nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro Židy, mlčel jsem, nebyl jsem přece Žid.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat….“

Martin Niemöller

lima
Návštěvník
lima

Iba rozumovo vytesneny clovek nevidi, co sa v skutocnosti deje. Paralela s obdobim nastupu nacizmu a Hitlera k moci je na Ukrajine priam do oci bijuca. Tak ako by si ani Hitler bez vydatnej pomoci zapadu velmi neskrtol, tak by skoncila aj Ukrajina, ale je tu ALE. Prebieha ten isty scenar. Dosadenie babky do vlady na UA, podpora zapadu financna a potazmo aj vojenska, len este nie zoficialnena a nasledne vyostrovanie situacie, az pokial nedojde k zazehnutiu vojny, samozrejme na uzemi Europy. A uz po treti krat v historii za sebou by na tom opat ziskal jeden a ten isty stvac a hegemon s 50 hviezdami a pruhmi na svojej vlajke zahalujucej pentagram. A svet len mlci a caka. Na co? Na svoj zanik?

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

“Iba rozumovo vytesneny clovek nevidi, co sa v skutocnosti deje.” … a těch je, obávám se, většina.

Kartářka mi před rokem tvrdila, že třetí světová nebude, ale že budou vznikat další a další lokální konflikty a živelní katastrofy, a taky že Česká republika je v bezpečí pod jakousi ochranou. Říká se, že karty nelžou (i když někdy mám pocit, že toho trochu moc namluví), tak budu doufat, že tentokrát mluvily pravdu.

Lock
Návštěvník
Lock

Obáváte se správně, já také. A karty mohou mluvit pravdu, ale kartářka může blábolit. ČR může být pod zrádnou ochranou nevědomosti, pod manipulací s vědomím a švejkováním odpovědných. Magická bedýnka, která večer mluví, zase lže a manipuluje. Po přečtení článku na http://www.novarepublika.cz/2015/02/rusofobie-ne-nebezpecna-blbost.html mě došlo, že oni nemají názor ale vypěstovanou xenofobii, respektive ona je jejich názorem, aniž by si to připustili! Cituji jen toto: Obvykle se jako „rusofobie“ neoznačuje strach, ale nenávist k Rusům. Oni totiž nic jiného než tu nenávist nemají, nic jiného a ani argumenty vlastně nemají. Je to syndrom soc. vláken bulvárních mainstreamových webů. Dokáží jen papouškovat, že Rusové stále zbrojí a pak věří i ruské invazi a ruským raketám padajících na Dělbacevo střílené z Aktuálně.cz

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Locku, pak se tedy nabízí otázka что делать? (rusky neumím, ale přítel google překladač pomohl)

V posledních dnech jsem se chvilku setkala i s televizí (což normálně nedělám) v době zpráv a také si přečetla článek p. Mitrofanova (což také normálně nedělám). Tento krátký exkurs mě utvrdil v přesvědčení, že vůbec o nic nepřicházím, ba naopak, že se mi žije podstatně lépe bez nich. Jen tedy představa, že většina lidí tyhle mediální kanály sleduje a dokonce jim i věří, je hrozná. Ony ty vládnoucí “elity” dobře vědí, že většina lidské populace je rozumu poměrně mdlého a dá se s ní dobře manipulovat. To jen my jsme ta protivná menšina problémistů, co neustále chodí oklikou, přestože jí bylo řečeno, že má jít rovně. Třeba bychom měli zvážit doporučení v následujícím videu a “zapadnout do davu”. 😉
https://www.youtube.com/watch?v=FXlXuh-D_dE

Lock
Návštěvník
Lock

Je mě smutno z toho, co vidím a slyším. Chodím na jisté nejmenované herní fórum s velkým věkovým rozsahem. Za svůj názor jsem byl od sestřelu MH17 označen za rusofila a vůbec se za to nestydím. Jsem totiž na straně práva a proto na straně RF. Horší byly urážky, které jsem za to sklízel od těch nemocných rusófobů…
Já jsem před tímhle rozepsanou delší věc, ale nebyl jsem přihlášený a tak to padlo. Řeknu jen jednu větu od jedince ročníku 57(!, já jsem ročník 54)….”na co by bylo ovčanům, kdyby věděli”. Zíral jsem na to a nevěděl, jestli to myslí vážně! On, který by si mohl pamatovat bolševické vymývání mozků a měl možnost srovnat. Soudím, že kus žvance a firma je mu milejší než právo na pravdivé informace. Zůstala mu, bohužel, se spoustou dalších, jen ta antiruská doktrína a potřeba třídního nepřítele. A takoví ani nepůjdou protestovat, když jejich děti půjdou do války, na rozdíl od těch východních Ukrajinců, ptz to bude za “správnou věc”. Spoustě lidem už patrně nezbyl ani selský rozum.

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

Tak si to zase tolik neberte. Smutek je negativní emoce a ta Vám neprospívá. Zkuste se místo toho naopak radovat z toho, že máte oči a vidíte, že máte uši a slyšíte a že svůj mozek používáte k něčemu víc než jen k zajištění vegetativních funkcí. 🙂 Prostě si na tom hledejte to pozitivní. Jsem přesvědčená, že v ročnících Vám blízkých najdete vícero lidí, kteří myslí. Navíc si i pamatují a srovnávají. To spíš já, která jsem ve věku Vašich dětí, mám problém potkat někoho rozumně smýšlejícího. A ještě ke všemu koncentrace takových lidí se směrem k hlavnímu městu limitně blíží koncentraci léčivé látky v homeopatikách.
Tak a teď nevím, jestli jsem to s těmi příměry nepřehnala. 😀 Když tak to berte jako menší mozkové cvičení a autorům se omlouvám za diskusi, která se odchýlila od tématu. Ale pokecali jsme si pěkně, což!? 😉