Budoucnost USA stojí a padá s Řeckem – zasáhne i NATO? Komu...

Budoucnost USA stojí a padá s Řeckem – zasáhne i NATO? Komu posloužil Tsipras? Od ISIL ke Kurdistánu a přes Írán k finále boje o Evropu (a o dolar)

Budoucnost USA stojí a padá s Řeckem – zasáhne i NATO? Komu posloužil Tsipras? Od ISIL ke Kurdistánu a přes Írán k finále boje o Evropu (a o dolar)

Nabucco jako projekt k odstavení Ruska z Evropy a k udržení petrodolaru 

Projekt Nabucco vznikl v roce 2002. Je to dosud nepostavený plynovod, který měl snížit závislost Evropy na ruském plynu a měl do Evropy přivést kaspický plyn z Ázerbájdžánu. Jen přes Ukrajinu ale pošle Rusko do Evropy 120 miliard kubíků plynu ročně, zatímco kapacita Nabucca by měla  nanejvýš 31 miliard kubíků. Pokud by ale došlo i k připojení Íránu, kapacita by byla plně pokryta jen z jeho zdrojů. A protože íránské zdroje byly pro Evropu v nedohlednu a kaspické dodávky by byly nedostačující, stavbu Nabucca Evropa ve svém zájmu a proti vůli USA oddalovala (viz krach Nabucca v roce 2013 a jeho  fiasko ). A nyní vše stojí na Řecku.

Zde je mapa, která ukazuje ne tolik, kudy Nabucco mělo vést, jako především ukazuje, s jakými zdroji projekt do budoucna počítal:

Na mapě je zřetelný význam Gruzie, Ázerbájdžánu, Arménie  a – Íránu

Pro sebe jsem si z toho vydedukovala, že je jen otázkou času, kdy bude nutné se nějak domluvit s Íránem – což se právě stalo. A ač svět vzhlíží k íránským dohodám především optikou jaderného programu, resp. „hrozby“ další velmoci s atomovými zbraněmi, mě zajímalo především odstranění embarga na vývoz íránských energetických zdrojů. Jednání ve Vídni se sice nekonečně táhla, ale jejich výsledkem je to, co dle mého bylo od začátku účelem – Írán své energetické zdroje může vyvážet. Tomuto výsledku předcházely aktivity, nad kterými svět žasnul, např. po 30-ti letech (!) první telefonáty mezi USA a Íránem. A k tomuto výsledku se dospělo i přes velikou nevůli Izraele (slovy jednoho komentáře: „Izrael to časem pochopí“) a dokonce přes v podstatě zradu USA vůči Saúdské Arábii. A jaký byl první efekt íránské dohody? Ceny ropy padaly. Byla to jen krátkodobá reakce – dohoda ještě bude procházet schvalováními a její efekt ještě není citelný, ale pokles cen ropy signalizuje, že iniciativa Bílého domu sleduje především tento zájem, protože nízké ceny ropy se v minulosti již osvědčily jako anti ruská zbraň (viz “Rozklad Ruska podruhé“). Už předtím se Írán nechal slyšet, že pokud bude embargo odstraněno, zvýší produkci ropy na dvojnásobek (zde). To pro Rusko a SA nebyla pozitivní zpráva a Saúdská Arábie se začala spojovat s Ruskem, tušíc roli stejného outsidera (více).

Ale k pochopení íránských dohod je nutné se podívat na to, co bylo nezbytné udělat předtím. A to „nezbytné“, se jmenuje Kurdistán, jehož vznik byl naplánován už v roce 2006 – tady je mapa, jak se na úkor jeho vzniku má změnit území Iráku, Sýrie, Arménie, Íránu  a Turecka:

A potom:

 

Podíváme-li se na mapu Kurdistánu, nelze si nevšimnout, jak se íránský uhlík blíží ke Středozemnímu moři (nemluvě o Jerevanu, ve kterém to v současnosti také vře – viz Arménie, další země v zájmech NATO).

Kurdistán označuje oblast, jež je obydlená většinovou populací Kurdů, indoevropským národem žijícím na Blízkém východě. Kurdistán sahá svou plochou hned do pěti samostatných států, a to do: TureckaSýrieIrákuÍránu a Arménie.

Kurdistán se tedy stal spojnicí mezi Íránem a Středozemním mořem a způsobem, jak obejít Irák a Sýrii, stojících na straně Ruska, resp. způsobem, jak obejít překážky k ovládnutí Středozemního moře (“Vznik kurdského státu se blíží”, více).

 

 

Strategické Středozemní moře

Cesta k nahrazení ruského uhlíku do Evropy vede přes Středozemní moře. V něm plní velmi strategickou roli Suezský průplav. A v něm Sýrie, Libanon a Izrael. A turecký přístav Ceyhan, přes který vedou všechny energetické zdroje

Poloha města Ceyhan

Ještě lépe to lze vidět zde:

„Všechny trubky vedou do Ceyhanu“

Dalo by se říct: „Všechny trubky uhlíku pro Evropu vedou přes Černé a Středozemní moře a ty blízkovýchodní pouze přes Ceyhan“. Ale jak do Ceyhanu dostat ty íránské a odstavit ruské? Turecko, vědomé si své strategické polohy jak pro ruský (Černé moře a v něm navíc ruský Krym) tak pro blízkovýchodní uhlík, chtělo ze své role maximálně těžit a lavírovalo na obě strany – s Ruskem i s EU  (stejně tak EU a Rusko s ním), zatímco Irák a Sýrie bránily a dosud brání nejen své, ale v obraně před USA i ruské zájmy. A protože jiné cesty k překonání Iráku (ZHN) a Sýrie (chemické zbraně) nevyšly, řešením se stal vznik Kurdistánu. A s ním město Kobáni na syrsko-tureckých hranicích. Kobáni, o které velmi prazvláštní boje sváděli Kurdové s ISIL (m.j. viz Tereza Spencerová)  se nově stalo součástí právě Kurdistánu. Kobáni, ze kterého je to do Ceyhanu kousek a Kobáni, které se ukazuje jako strategická spojnice blízkovýchodního uhlíku do Sředozemního moře. Kobáni jako součást Kurdistánu, který “náhodou” má už několik let nasmlouvány exporty uhlíku do Evropy (“V průběhu posledních tří let Kurdistán podepsal řadu smluv se zahraničními ropnými společnostmi, včetně Exxon mobil, Chevron a francouzský Total”).

 

Ukrajina, ISIL, Kurdistán, Írán

Může se zdát, že tohle s Řeckem nijak nesouvisí, proto nyní částečné shrnutí, že vše souvisí s udržením petrodolaru a s odstavením Ruska co by velmoci, rovnocenné USA.  Projekt Nabucco z roku 2002, základní to projekt, jak odstavit ruské zdroje z evropských trhů a tím (kromě všech jiných sankcí) Rusko oslabit, nevyšel. Mým pohledem byl důvod neúspěchu Nabucca především ten, že neměl kapacitu, která by naplnila potřeby Evropy – neměl zdroje.

Aby bylo možné jej realizovat, bylo nutné 1) vybudovat cestu pro íránské zdroje vyřazením vlivu Iráku a Sýrie a omezením pozice Turecka (obojí splnily Kurdistán a ISIL), 2) současně pracovat na odstavení ruských zdrojů (plní Ukrajina a její Majdan), 3) dohodnout se s Íránem a následně použít jeho zdroje (stalo se). Ale navíc – 4) udržovat Řecko v roli takového vazala, aby splnilo finální část strategického místa ve Středozemním moři.  Shrnuto: když se vše zdaří, dolar pořád bude petrodolarem.

V bodech 1-3 je téměř hotovo (a kolik úsilí to stálo!), ale těsně před finále (dohoda s Íránem o zrušení embarga) se jako hlavní problém ukázalo Řecko.

Řecký přístav Pireus, brána do Evropy – ale v rukou Číny

Řecký přístav Pireus je po Suezském průplavu považován za druhý největší a nejvýznamnější ve Středozemním moři.

Ve videu hovoří výkonný ředitel COSCO, čínské společnosti China Ocean Shipping (Group) Company, která od roku 2010 ovládá řecký přístav Pireus 

Samaras: „Budeme privatizovat“. Tsipras: „Nebudeme privatizovat“ – o to šlo?

Do dluhového vazalství zatlačené Řecko přišlo v roce 2012 s vyjádřením, že na svou záchranu bude privatizovat část státního majetku. Konkrétně s ním přišel Antonis Samaras , který v letech 2012–2015 zastával úřad předsedy vlády Řecka (studoval ekonomii v Massachusetts a má titul z Harvardu): „Řecký premiér Antonis Samaras ohlásil rozsáhlou privatizaci podniků a nemovitostí. Rozsah prodeje státního majetku půjde nad rámec dohod s eurozónou o finanční pomoci, která zaštiťuje zemi před bankrotem. Privatizace se dotkne všech struktur ekonomiky, včetně energetického průmyslu, námořní infrastruktury a železnic

„Hlavním cílem je zastavit recesi,“ prohlásil Samaras před shromážděným parlamentem v červenci 2012. „Provedeme strukturální změny ne proto, že to vyžaduje dohoda s eurozónou a Mezinárodním měnovým fondem, ale protože to musíme udělat. Položíme důraz na privatizaci a podpoříme další, které už nepatří k smluvním závazkům, jako jsou železnice i uvolnění trhu s energií,“ zdůraznil premiér

 

Až dosud by se zdálo vše podle plánu a v zájmech Západu, ve vyhlášené privatizaci se však jako vítěz o přístav Pireus ukazuje čínská společnost Cosco.  A tu v předčasných řeckých volbách v lednu 2015 vítězí Syriza a její vůdce Tsipras. A ten ihned po vítězství oznamuje, že jako první krok má v plánu zastavit privatizaci přístavu Pireus, který chtěla ovládnout čínská dopravní společnost Cosco Group. „Vzhledem k tomu, že jde o velmi citlivé téma, Tsipras se v úterý setkal s čínským velvyslancem v Řecku a ujistil ho, že i nadále jsou pro ně dobré vztahy s Pekingem důležité“.

První, co tedy Tsipras učinil, bylo zastavení privatizace státního majetku Řecka, a to především toho, ve kterém se ukazovalo jasné vítězství Číny: „Zhen Hong, generální tajemník Shanghai International doprava Institute říká, že je vysoce pravděpodobné, že COSCO vyhraje  nabídku na privatizaci“. Ruku v ruce s tím jdou plány Číny o tom, jak z řeckého Pireus učiní konkurenta Hamburku a Rotterdamu, které by se privatizací naplňovaly. A spolu s těmito plány by se naplňovala i představa čínské brány do Evropy:

Čínská brána do Evropy v číslech: 

1961 – Na příkaz Mao Ce-tunga vzniká Cosco (China Ocean Shipping Company) na základech Čínsko-polské rejdařské společnosti, prvního joint venture v dějinách komunistické Číny

451. místo patří firmě (Cosco Group, konglomerátu desítek firem), v žebříčku Fortune Global 500; celkový obrat čítá 26,8 miliardy dolarů

2000 – Firma zakládá loďařskou společnost Cosco Shipyard Group; má šest loděnic, dvanáct doků s kapacitou 30 lodí o celkovém výtlaku 1,85 milionu tun

490 milionů eur zaplatila firma v roce 2008 za licenci na provozování druhého mola přístavu v řeckém Pireu; za 35 let má investovat dalších 470 milionů (včetně stavby nového mola, které bude také provozovat)

3 miliony kontejnerů firma v Pireu naložila a vyložila v roce 2014; do roku 2016 to má být 6,2 milionu

30 milionů dolarů firma ročně investuje do řecké infrastruktury (Číňané ji využívají, ale patří řeckým subjektům, obvykle státu)

1200 řeckých dělníků pracuje v Pireu pro Cosco, každý z nich si vydělá zhruba 1000 až 1200 eur měsíčně

270 milionů eur je dnešní odhadovaná hodnota přístavu v Pireu

500 milionů eur je cena, kterou chce dostat řecká vláda za prodej dvoutřetinového podílu ve společnosti, jež jej spravuje

18 milionů odbavených cestujících činí z Pirea nejživější cestovní přístav v Evropě

Zdroj

Tsipras zastavuje privatizaci

A tu Tsipras privatizaci zastavuje, na druhou stranu ale přistupuje na podmínky mnohem tvrdší, než jaké souvisely s privatizací, a to dokonce po referendu, které mu má potvrdit řecký postoj vůči věřitelům. Souhlasí s řešením až protektorátním, ve kterém bude část státního majetku Řecka zabavena způsobem až exekučním. A v seznamu tohoto majetku se nachází i přístav Pireus. A k tomu na něj navazující infrastruktura (letiště, železnice – více seznam majetku). Nabízí se otázka, jestli Tsipras skutečně hájí řecké zájmy anebo jen slouží cizím. A možná se v tom skrývá i vysvětlení jeho nepochopitelných veletočů…

Tsipras vítá čínskou delegaci v přístavu Pireus 

Pád čínské burzy, zavřená Wall Street – Goldman Sachs a boj o Evropu?

Za vlády Syrizy a Tsiprase Řecko nadále potřebuje další záchranné balíčky, ale tentokrát dění velmi vázne. V době, kdy se rozhoduje o Řecku (dle mého nikoliv o jeho dluzích, ale o uzlovém a finálním bodě ve Středozemním moři), se odehrávají další klíčové celosvětové události: summit BRICS a ŠOS a vídeňská jednání o Íránu. BRICS a ŠOS určitě USA netěší, zatímco íránské dohody jistě vítají. Ale ve stejné době padá čínská burza a vzápětí je na několik hodin zavřená Wall Street. Dle mého to byl signál Goldman Sachs Číně, ať se z Řecka stáhne,  na což ovšem Čína odpověděla jak kyber útokem na Wall Street a na americké aerolinky, tak i zastavením „iracionálních prodejů“ na své burze. Tento pohled potvrzuje i názor globálního ekonoma:

Čínské ekonomické problémy jsou vyráběny v USA” 

Kdo skutečně zachraňuje Řecko a kdo USA?

O dalším záchranném balíčku pro Řecko mezitím naplno rozhoduje Velká trojka: MMF, ECB a EK. V této trojce je Mezinárodní měnový fond tím, který od začátku nejvíce trvá na záchraně Řecka odpuštěním části jeho dluhů. Když si to přeložím, MMF nechce řecké oddlužení přes zabavování jeho majetku, ale (snad?) skutečně odpuštěním části dluhů. Když s exekutorsko-protektorátním řešením Řecka přišly ECB a Německo, MMF se dokonce ozval, že to stejně nebude k ničemu a že odpuštění části dluhů bude tak či tak nezbytné (kupodivu totéž hlásila ústy Camerona i VB). Dosud jsem měla dojem, že je to MMF, kdo „kope“ za USA (ač mi to neladilo s projevem Lagardeové v Pekingu při zakládání AIIB) a že je to Merkelová a ECB a Draghi, kdo „kope“ za zájmy Evropy. Dnes si myslím, že je tomu právě naopak – že MMF a VB vítá roli Číny v Řecku co by v bráně do Evropy, resp. že je to krok globalistů k opuštění dolaru jako světové měny, zatímco Merkelová a ECB a Draghi nadále poslušně slouží americkým zájmům a odstranění vlivu Číny (a Euroázie) z Řecka (viz Draghi a banky).

Jakou roli v tom plní Tsipras, je těžké říct, cituji : “Když čínská Cosco ovládla Pireus, byl jen jedním ze stávkujících a protestujících. V roce 2008, když vláda dohadovala s Číňany pouze pronájem přístavu, sešli se odboráři a organizovali stávky, protesty, pochody sem a tam okořeněné trochou násilí. Běžný řecký pracovní den, řeknete si; jenže mezi demonstranty tehdy byl i jistý Alexis Tsipras, dnešní premiér. Těsně poté, co letos posledního ledna vyhrál v čele silně levicové strany Syriza parlamentní volby, prohlásil, že plánovaná privatizace se konat nebude. Během několika týdnů se však zjistilo, že furiantství čerstvého premiéra bylo neuvážené. Společný tlak čínských partnerů a evropských věřitelů na něj patrně dolehl tíživěji, než si v povolební euforii představoval, a privatizace se najednou ocitla znovu na stole.” (zdroj)

Nad tím vším ale stojí Řecko co by středozemní brána do Evropy. Z vyšší perspektivy – nad vším stojí finále toho, o co šlo projektem Nabucco (nyní naokolo a se zpožděním), tedy o to, co plnil stát ISIL, vznik Kurdistánu a k tomu závěrečná dohoda s Íránem.

Jenže svět se od roku 2002, kdy byl projekt Nabucco vypracován jako další budoucnost petrodolaru, změnil. Summity BRICS, ŠOS a letošní příklon světa k AIIB potvrzují, že svět nestojí jen na USA, resp. že USA nejsou jeho pupkem. Spojeným státům, zvyklým od doby svého vzniku hrát prim, to zřejmě pořád nedochází a nelze se tedy divit jejích lpění na udržení moci. Nelze se divit, že hrají vabank a že jejich sny o globálním hegemonovi, ke kterým vzhlížejí od dob Gorbačova a revolucí 1989, nakonec žijí i padají s Řeckem. Nelze se divit, že k udržení své moci chtějí použít i NATO tak, jak o tom píše americký novinář.

Islamizace Evropy, Jade Helm, cvičení NATO, obnovení armády Japonska, závěry šetření pádu Boeingu 777

Můžeme se nyní domýšlet, jestli islamizace Evropy nebyla vůdcům ISIL slíbena odměnou za vytvoření Kurdistánu (a čemu slouží studiové nahrávky ISIL poprav), můžeme se domýšlet, jaký význam má cvičení Jade Helm v USA a následné podzimní manévry NATO. A o čem jsou zprávy, že Japonsko poprvé od konce války bude smět opět použít vlastní armádu (a kdo jiný by měl být nepřítelem, ne-li Čína) a o čem jsou závěry vyšetřování pádu Boeingu 777 na území Donbasu, obviňující z jeho sestřelení proruské separatisty (zde ovšem stojí za pozornost, že i Česká televize dala prostor názoru, že za vším je třeba hledat ropovody a plynovody  – viz v čase od cca 03:00 zde). Zatímco si USA myslí, že už stačí jen zvládnout Řecko a plán na udržení dolaru a odstavení Ruska bude ve finále, nevšimly si, že svět je mezitím odepsal. Ten Írán, pro jehož zdroje se dělo arabské jaro, Ukrajina, Kurdistán a ISIL (a zřejmě i islamizace Evropy), se v příštím roce chystá přidat k BRICS a ŠOS.

Ale úplně z nejvyšší perspektivy není náhoda, že právě v místech přístavu Pirea se v 5. století p.n.l. odehrála zásadní bitva mezi Západem a Východem a k níž se váže toto proroctví:

“Až budou obydlí všechna, jež objímá Kekropův kopec (pozn. Akropolis) 
Spolu s posvátným Kithairónem, v nepřátel rukou,
Dopustí Zeus, že Heladě zůstanou dřevěné hradby,
Které nápory vydrží. Prospějí vám všem i dětem.
Neradím vyčkávat v klidu, až přijde po souši jízda,
Také k četnému pěšímu vojsku se obraťte zády,
Stejně se s nimi setkáte, až přijde vhodná chvíle.
Ó božský ostrove Salamis, staneš se příčinou zkázy,
Až bude setby čas či až nastane pro sklizeň doba.”

Salamis je původní název pro přístav Pireus. Citace je ze sudby pro Pireus z časů bitvy Atéňanů s Peršany u Termophyl (Maraton) v  5. století p.n.l. (zde a zde). Pro úplnost – tehdejší Persie, to je dnešní Írán (jinými slovy Árijec), ale to už je na jiný článek. Pointa dnešního je o tom, že Řecko plní mnohem významnější roli, než jak se to jeví kolem bankovních kont.

– Pozorovatelka-   18.7.2015

Související: zde, zde, zde a  především zde

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Fanda
Návštěvník
Fanda

To že nejde o svobodu lidí nebo lidska práva musí být jasno každému myslícímu člověku, jen placení vymývači mozků se nám snaží podsouvat cizí propagandu

Martin
Návštěvník
Martin

Zajímavé čtení.
Ale vidím tam spoustu nelogičností už v první kapitole o Kurdistánu. Např. Kurdistán má být nutný pro cestu z Íránu do Turecka pro obejítí Sýrie a Iráku, přitom ale Turecko a Írán spolu přímo sousedí. A turecká silná role má být vytvořením Kurdistánu potlačena, ale přitom pořád všechny linky jdou přes turecký přístav.
Nebo vy mě zajímala logika úvahy, proč by byl projekt Nabucco nevýhodný pro Evropu (první odstavec – Evropa projekt prý ve svém zájmu oddalovala). V čem je nevýhodné mít dva dodavatele plynu místo jednoho?

Ještě zajímavější je ta úvaha o klíčové řecké roli, resp. přístavu Pireus (“Řecký přístav Pireus je po Suezském průplavu považován za druhý největší a nejvýznamnější ve Středozemním moři.”). Pokud jde o objem překládky, tak ve Středomoří jsou největší francouzský přístav Marsailles (současně největší ropný přístav ve Středomoří) a španělské přístavy Algeciras a Valencia. (např.: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_busiest_ports_in_Europe )
A to pomíjím fakt, že do projektu plynovodů a ropovodů zapojené Turecko sousedí také s Bulharském, takže zase nechápu tu klíčovou roli řeckého přístavu, když by i pevninskou cestou šlo Řecko obejít.

A je to i na jiných místech dost popletené, např.: “Salamis je původní název pro přístav Pireus.” – ne, není, Salamis je ostrov poblíž přístavu Pireus, který leží na pevnině.

Zajímavé úvahy. 🙂 Ale IMHO kulhají na obě nohy. Ne že by na nich nemohl být velký kus pravdy, ale takto splácané to spíš vypadá na neohrabaný pokus podepřít vlastní líbivé konspirační teorie než na pokus o objektivní zpravodajství.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

romgator – zajimavy nazor. Ale nezapominejme na dulezity fakt, ktery se v souvislosti s islamem mozna zamerne vubec nepublikuje: Islamske zeme maji uz davno v praxi provereny bezurocny financni system (samozrejme ne vsechny ho opraktikuji jako jediny – ve vetsine zemi jede soucasne s ‘nasim’ zapadnim – jinymi slovy – zidovskovyderacskym – systemem, ktery nas dostal tam kde prave jsme).
Jestli prave urok a honba za ‘trvale udrzitelnym rustem’ – tyto dva nejhorsi principy dnesnich ekonomik kterych se zatim zapadni svet zuby nehty drzi uz nejsou v planu budouci eliminace. Neni nahodou, ze podivate-li se na temer kterekoliv proroctbi (Indicke palmove listy, Mother’s Shipton, aj.) vsude se pravi ze nekdy po r. 2030 bude prevladajicim financnim systemem na svete prave ten bezurocny. Desifrujte si to sam 😉

Martin
Návštěvník
Martin

Pozor, bezúročný není totéž co beznákladový. V islámském finančnictví také vrací dlužník věřiteli víc, než si půjčil, ale jinou formou. Nejde o úrok, ale o marži nebo podíl na zisku.
Více např. http://www.fek.zcu.cz/tvp/doc/akt/tvp-4-2013-clanek-2.pdf

romgator
Návštěvník
romgator

Přiznám se, že to s tou islamizaci Evropy nevidím jasně. Dejme tomu, že USA slíbila IS islamizovat Evropu, co z toho budou IS mít? Pro IS by bylo výhodnější si zabrat část území Iráku nebo Sýrie. Pokud by Američané slíbili předělat Evropu na muslimský kontinent, tak to je práce na dalších několik set let. Nehledě na to, že muslimská Evropa nemůže být pro USA silný obchodní partner. Každý přeci ví, že muslimové nemají prakticky co světu nabídnout. USA potřebuje vyspělý trh, kde je kupní síla, ne kontinent na úrovni třetího světa. Navíc mnoha lidem začíná docházet, kdo za migrací stojí, takže by se mohlo stát, že se Evropané na USA vykakají, jakože už k tomu tady máme naběhnuto.

gape
Návštěvník
gape

Obávám se, že pokud někdo už několik set let na něčem pracuje, jen tak toho nenechá. Nehledě na to, že dnes se události dějí takovým tempem, že odhadovat vývoj situace je vážně risk.
USA potřebují obchodní partnery a trhy dnes, žijeme v relativní svobodě, kde je vše založeno na obchodu. Vydělávání je prostředkem pro uspokojováni spíše požitkářství, než životních potřeb. Životní nezbytnosti máme zajištěný od mala tak, že už to pomalu bereme za samozřejmost jako třeba vodu, která tekouc z kohoutku bude pro migranta víc, než pro nás třeba let balonem.

Mi to prostě připadá celý až vulgárně jednoduchý. Bílej Křesťan se svejma ideálama o svobodě a demokracii je už poněkud nežádoucí materiál pro stavbu nové společnosti. Problém ale je, že obývá ty nejúrodnější oblasti, který si ještě navíc staletími práce vyladil ať už co se týče infrastruktur, tak průmyslu a distribuce energií. O našich domovech nemluvě.

Těm co seděj nad šachovnicí je putna jak partie probíhá, jde jim jen o výsledek. Lid USA, jakkoliv zmanipulovanej, jsou jen pěšáci jako my, dokonce i stejný barvy.

Pokud tu partii vyhrajou, tak tu budou makat černý pěšáci a ještě rádi jen za vodu z kohoutku. A o nějaký ekonomice se budou učit jako o úpadkovym přežitku.
Kdo tu hru hraje, odkud má takovej přehled o čase, proč má v něm zájmy na tak dlouhý míle a s jakym záměrem tak jedná, je veřejná záhada.

Pořád mi vrtaj hlavou slova princezny Diany krátce před smrtí. “Oni nejsou lidé”

Crow G.
Návštěvník
Crow G.

Je spousta okruhů konspirací a kontroverzních teorií a všechny jsou prezetnovány v přehnaných až obludných rozměrech a jsou i přiživovány systémovými složkami (CIA, FBI, církev, media atd). Mluví se o iluminátech, mluví se o mimozemšťanech, mluví se o démonech, mluví se o podzemních ještěřích lidech, mluví se o židech, … O všem se mluví hodně a přehnaně, ale jednotlivě! Když z každého tohoto tématu-okruhu ubereme 70% a začneme o nich přemýšlet dohromady a v souvislostech, pravděpodobně se dobereme skutečnosti.
Smyslem života je Láskou opětovně sjednotit Jednotu do nekonečného Míru, která byla impulsem Myšlenky (biblického Logos) “rozvibrována” na dva Principy. V rámci tohoto není pravděpodobně náš vesmír jediným vesmírem, ale i tak je málo pravděpodobné, že budoucnost našeho Vesmíru spoléhá pouze na Lidstvo. Nejsme sami a do značné míry nezáleží na tom v jaké době, protože lineární čas neexistuje – ten je pouze fikcí, na které je založena současná iluze světa. Mám za to, že evoluce myslících bytostí je skoková a my máme za úkol probrat se z iluze, dospět a projít dalším evolučním krokem. Rozhodně nás někdo hlídá a v reálném čase ladí program vytvářející tu iluzi, jejíž součástí je Systém, který je lidmi ve vnitř iluze dnes označován jako Matrix. A je zde tedy předpoklad, že ti řídící disponují dožitím jedince dalece přesahujícím 100 let. Pro tyto se vžívá označení GP a těžko říct z jaké dimenze (úrovně vědomí) “operují”. Osobně tedy globálního prediktora škatulkuji jako entitu.

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Objevuje se tvrzeni ze s uvolnenim iranskych energii by doslo k ‘oslabeni vlivu Emiratu a tim potazmo i Saudske Arabie’ na poli energii. S tim zasadne nesouhlasim. Iran je s nimi obchodne silne projen a diky nim dochazelo i tak k obbchazeni americkeho embarga. Emiraty pomohly irancum s dostavbou nejvetsiho plynoveho terminalu uvnitr Perskeho zalivu i pres vsechna embarga, hlavne s registraci Iranem vlastnenych firem, ktere by jinak podlehaly embargu. Pochybuji ze by za to na oplatku nic nechtely.To vse pochoipitelne USA tolerovaly zase oplatkou za Emiratskou loajalitu jim – staci se podivat na neotresitelnou provazanost meny AED a USD. Pokud by Iranci zacali prodavat za jinou menu nez USD (zavilost Iranu na Cine je obrovska) Emiratum mozna nezbude nez se pripojit a dusledky pro region – a samosebou na USD – pak ani nechci domyslet.

romgator
Návštěvník
romgator

Zajímavá myšlenka. Pro Írán by Juan by výhodnější, jestli ty obchodní vazby mezi těmito zeměmi jsou tak provázané, je logické, že sáhnou po Juanu a ne po USD. Ale kdo ví, jak to dopadne.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Ještě bych přidala jednu poznámku k plynu a ropě z Iránu..O podepsání dohody se zasloužil ministr Lavrov. Byl odvolán z jednání v Ufě a narychlo přiletěl do Vídně, kde jednání ustrnuli na mrtvém bodu. Takže z nějakého důvodu je podpis této smlouvy výhodný pro Rusko. Tím důvodem může být jedna věc. Pokud skutečně se USA podaří to, že protáhnou plynovod z Iránu, může se klidně stát, že Irán bude prodávat svůj plyn za juany nebo za nějakou jinou měnu a ne za dolary. Včera jsem četla zprávu z MZ USA, že sankce vůči Iránu zatím ponechají v platnosti Ptám se proč? Že by Američané v dohodě nedosáhli to co chtěli? A podepsalo se něco, co chtělo Rusko?

Aksal
Návštěvník
Aksal

Díky za článek, zase jste nezklamala. Já bych trochu okomentovala poslední dění kolem spadlého letadla.
Před časem bylo oznámeno, že Holanďané chtějí tribunál v OSN. Proti tomu protestovali Rusové a Číňané prohlásili, že budou tuto snahu v OSN vetovat. Pokud někdo jenom testoval podporu Číny vůči Rusku, dostal odpověď.
Jako odpověď na snahu Holandska a spol. s tribunálem se najednou objevuje sestříhané video v Austrálské TV, proti čemuž Austrálie rozhořčeně zareagovala. Dělá to dojem, že Rusko dalo vědět USA a ostatním, že vlastní přesvědčivé důkazy o sestřelení a v případě nepříznivého vývoje je hodlá zveřejnit. Po zveřejnění videa najednou Holandsko vyhlásilo, že na tribunálu už netrvá a OSN projednávání žádosti odsunulo. Další důležitou věcí je, že od září předsednictví OSN přechází na Rusko. Holanďané také oznámili, že výsledky vyšetřování se odsouvají na příští rok. Co z toho plyne. Viník byl určen, jako proruští povstalci, ale Rusové nebo někdo jiný (možná GP), rázně zakročil a dal vědět, že toto jim neprojde.

Moon
Návštěvník
Moon

Opravdu budou “výsledky” až příští rok. To jsem nevěděl, i když má to svou logiku. Zdroj?

Jsem zvědav jestli Írán zůstane spojencem USA (zachráncem petrodolaru), nebo přejde na druhou stranu…

gape
Návštěvník
gape

Jo jo, dvacet tři a třicet dva, nic není jak se zdá 🙂 To je ta skutečná iluminace. Uctivá poklona před šíří záběru Pozorovatelko.
Mám potenciál vnímat jen hrubší okruhy informací, takže řadu detailů přehlížim a najít je pak takhle po kupě je paráda.

Podle mne všechny konflikty pramení z touhy po moci a jelikož pro víru je člověk ochoten udělat mnoho, má i většina válek náboženský pozadí. Zkrátka mít kontrolu nad vírou lidí dává téměř neomezenou moc nad jejich jednáním. Když se na situaci podívám v jejích hrubých obrysech vidím, že poslední desetiletí se jde po krku předevšim Srbsku, Řecku a v posledních letech i Rusku. Patrně náhodou vše pravoslavné národy. Ve stejně hrubých obrysech chápu i první světovou, stačí si přebrat účastníky po identitě víry a je jasno které církve válčily proti jediné.
Snahy mísit Muslimy s Křesťany na západě jsou mnohem starším plánem, jen hlubší patra sociálního inženýrství a snah o globální vládu skrze sjednocení vírou.

Pro změnu, pikantností jsou informace jistých zdrojů, že kořeny radikální frakce Iluminátů snažících se převzít veškerou moc mají svůj střed dávno na staletí v historii a kdesi v Afganistánu. V sektě Hašašínů. Byla to prej parta vrahů vedená nějakym čmoudem, teď nevim jméno, ale byli ochotní svrhnout jakoukoliv autoritu.
Nástrojem ideologie i odměnou byl hašiš. Pro členy sekty byl vstupenkou do zaslouženého “ráje”
Dodnes nám to připomíná francouzské slovo asasin.
http://procproto.cz/historie/i-stredovek-mel-sve-teroristy/

Adam
Návštěvník
Adam

Právě že víra je jediná věc na světě, nad kterou nemůže mít nikdo cizí kontrolu. Můžu se nějak chovat, něco říkat, ale to co cítím ve svém srdci je skutečná svoboda, kterou nikdy nikdo nijak neomezí. Pravoslaví je dosud poměrně “čisté” náboženství, které neudržuje věřící ve strachu, jako např. katolíci, a nemanipuluje masami. Proto pravoslaví zažívá na východě takový vzestup, protože je stále ve spojení s Bohem a to mu dává sílu. Katolíci svůj kontakt s Bohem povětšinou ztratili, však víme, kdo řídí církev.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Hezky se to poslouchá,jen to kazí ta vyzáblá tvářička pana DUKY,takže takové řeči,ač stravitelné, NEŽERU.. https://www.youtube.com/watch?v=MwRYpmWolWQ&feature=player_embedded

|Gan
Návštěvník
|Gan

Další a další floskule z agitačních výblitků v kolektivistickém plurálu, nic víc.

Adam
Návštěvník
Adam

Díky za hezký článek. Ano, takhle to dává všechno o moc větší smysl. A poučení? Přestaňte se dívat na televizi a jděte ven a radujte se ze včel na barevných květech a z ptáků, co letos vyvedli už druhé mladé a hledejte světlo a naději uvnitř sebe, protože tam u každého čeká na své objevení. Nikdy jsem moc nechápal nauku o “světě iluzí”, ale teď jí rozumím dokonale. Nic není, jak vypadá a jak se nám předkládá. Neexistuje ani možnost, jak to konáním navenek nějak změnit. Jenom objevením a šířením vlastního světla, jenom pevnou vírou ve vyšší smysl a řád můžeme změnit vlastní postoj k celé věci a o to asi jde.

bantustan
Návštěvník
bantustan
Pavel
Návštěvník

Hezke, zacina to hezky vsechno ladit dohromady.