Brusel začne od 1. ledna 2015 vymáhat DPH od všech internetových prodejců na světě, kteří prodávají zboží nebo služby rezidentům v EU. Součást dohody konvergenčního programu EU nutného pro přijetí smlouvy TTIP postihne prodejce softwaru, hostingů, digitálních distribucí, telefonních služeb, cloudových služeb. Vyplatí se zřídit si virtuální adresu v USA

Média v Evropě zdatně vrtí psem. Díky Rusku a Rublu odvádějí pozornost od nové daňové úpravy pro výběr daní na internetu v prostoru EU. Od 1. ledna 2015 začne v celé EU platit zcela nový systém výběru VAT (tedy po našem DPH) v oblasti telekomunikací a elektronických služeb [1]. Nová úprava zcela mění pohled na způsob výběru DPH při nákupech na internetu.

Od 1. ledna 2015 bude každý obchodník kdekoliv na světe, který prodává elektronické služby (na internetu, na poli mobilních operátorů, streamovacích služeb, cloudových a hostingových služeb, prodejci digitálních programů a her), povinnen vybírat DPH (VAT) od svých zákazníků, pokud tito zákazníci žijí trvale v EU [2]. Tato povinnost vyplývá pro všechny prodejce na internetu na světě, pokud chtějí prodávat zboží občanům EU a nechtějí se dostat na seznam tzv. “rogue market operators”, tedy provozovatelů ničemných trhů. Takové firmy se podle plánu EU dostanou potom na seznam firem, kterým evropské a americké banky zablokují přístup k bankovním transférům systému SEPA a SWIFT, firmy nebudou moci používat PayPal ani další elektronické monetární služby navázané na západní banky a de facto takové společnosti nebudou schopné prodávat své služby zákazníkům v EU a v USA, pokud se tomuto systému výběru daní nepodřídí.

[FOTO] O čem je pád Rublu? Především o pádu suverenity EU do područí USA a Dolaru…

Je neuvěřitelné, že tato převratná změna, kdy EU a USA diktují zbytku světa, co mají cizí firmy v cizích dalekých zemích dělat se svými zákazníky a jak mají od nich vybírat cizí DPH jménem cizích zemí EU, zůstává bez povšimnutí médií a různých ochránců občanských práv. Možná, že někomu to v dnešní době přijde už normální, ale normalita už dávno zaklepala v EU i v USA bačkorama. Toto už je naprosto absurdní divadlo. Nyní si povíme, jak bude výběr VAT, tedy DPH, vypadat po Novém roce.

Prodejce v EU prodává služby nebo software na internetu fyzické osobě mimo EU

V tomto případě prodejce žádné DPH vybírat od zákazníka nemusí, protože kupující je mimo EU. Toto je základní informace, ke které se ještě později vrátím. Jak vidíte, DPH se nově bude určovat ne podle místa prodejce, kde operuje, ve které zemi, ale podle místa, kde se nachází zákazník.

Prodejce kdekoliv na světě prodává telekomunikační, vysílací (včetně streamovacích) služby nebo software fyzické osobě v EU

Prodejce v tomto případě musí od zákazníka na internetu vybrat DPH, a to v takové výši, jaká je zákonem ustanovena v zemi, kde má zákazník trvalý pobyt, resp. kde se trvale nachází. Pokud máte např. smlouvu na mobilní telefon ve Švýcarsku, ale telefon používáte ve Francii, protože tam žijete většinu roku, tak švýcarský operátor vám musí naúčtovat francouzské DPH. Liguééére…

Prodejci mimo EU, kteří prodávají služby firmám v EU, nemusí vybírat DPH od firemních klientů

Klient však bude povinen se přihlásit v EU k tzv. reverznímu zdanění, pokud zboží nebude určeno k dalšímu prodeji.

Ve světle této bolševizace evropského daňového systému, který rozhodně doproučuji nerespektovat a bojkotovat, bude potřebné co nejrychleji ošetřit “trvalý pobyt”. Záleží na tom, jak benevoltně budou prodejci mimo EU ověřovat trvalé bydliště svých zákazníků. Co jsem se teď díval, několik shopů z USA už rozeslalo informace, že budou požadovat informaci do nákupního profilu o místě trvalého pobytu klienta. Jde pouze o roletku, kde si člověk zvolí stát a potvrdí OK a je to hotovo. Tam prostě nic neřešíte, nahodíte USA a šmitec.

Brisbane-TTIP.jpg

[FOTO] Téma smlouvy TTIP bylo hlavní náplní rozhovorů během schůzky G20 v Brisbane v Austrálii

Jiná firma oznámila, že od 1. ledna 2015 bude své zákazníky identifikovat nově podle IP adresy. To lze tedy potom ošetřit pomocí VPN, kdy se člověk na stránku přihlásí z výhodnější IP adresy. Ovšem jedna společnost z Kanady, od které nakupuji zboží, poslala email, že budou vyžadovat oskenovanou kopii cestovního pasu. Na to jsem jim odpověděl, že to je v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů (v Německu i v ČR). Na to mi firma odpověděla, že v tom případě mi dál nebudou moci prodávat zboží. To mi nedalo, dotázal jsem se jich tedy, na základě jakého kanadského zákona musí vyžadovat cestovní pas kupujícího, když zboží není regulovanou substancí. Odpověděli mi, že vůbec nevědí, jestli to kanadské zákony umožňují, ale že nechtějí mít problémy s orgány v EU. Odpověď mně úplně zazdila, bez komentáře.

Kdo si tedy vytvoří virtuální adresu v USA, americké telefonní číslo dnes také není problém, včetně přeposílání pošty, tak bude moci ušetřit na nákupech nemalé prašule, protože aby člověk za americký softwarový produkt nebo hosting, od americké firmy, se sídlem, serverem a prodejem v USA, platil evropské DPH, na to se vám, soudruzi bruselníci, můžu leda tak víte co.

[VIDEO] O čem je TTIP? Raději ani nedomýšlet…

Tato daňová úprava je nezbytným krokem k přijetí smlouvy TTIP o jednotném trans-atlantickém trhu EU a USA, neboť bez této úpravy by evropské státy tratily obrovské peníze z DPH u elektronických transakcí. TTIP je hlavně o tom, jak otevřít evropský trh pro americký břidlicový plyn a ropu, GMO potraviny, vymahatelnost intelektuálních práv amerického zábavního a hudebního průmyslu v EU a především vybudování závislosti EU na USA jako jediném odbytovém trhu, kam bude Evropa posílat svojí produkci výměnou za americký print-dollar, aby americká parazitická ekonomika si mohla nadále udržet svůj blahobyt, neboť petrodolar již ztratil svoji moc.

Velký otazník zatím spočívá nad způsobem danění ostatního zboží po otevření jednotného trhu s USA. Americké zboží, které by si lidé z EU nakupovali pro zaslání poštou do EU, by katastrofálně převálcovalo evropské prodejce, kteří zatěžují ze zákona své zboží skandálně vysokou daní okolo 20% DPH v průměru. USA odmítají danění tohoto zboží podle stejného klíče jako u výše zmíněných elektronických a telekomunikačních služeb, tedy podle bydliště kupujícího, takže v této věci ještě není jasno a mezi Bruselem a Bílým domem probíhají tvrdá jednání. Každopádně cesta k vytvoření jednotného trhu byla nastoupena a nic už jí nemůže zastavit, Rusko je odstaveno z cesty, jak bylo naplánováno, ale o tom zase až v jiném článku. Bude to ale občan EU, který celý tento monstr-tyjátr zaplatí ze své kapsy.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
svetlo
Návštěvník
svetlo

Vazeny pane Admin, v tomhle zrovna s Vami silne nesouhlasim, a vase posilovani malomyslnosti a pesimismu mne velmi mrzi, vnimam jej jako nedostatecne podlozene znalostmi.
Viz Nigel Farage a jeho vysvetleni o evt. vystoupeni Britanie z EU, a dale kokretni Norska cesta z EU – oboji videa na youtube.
Tvrzeni o izolaci se ukazala jako DALSI EU-LZI a nepodlozene hrozby za ucelem ZASTRASOVANI. EXISTUJI OBCHODNI VAZBY a cesty NEZAVISLE na EU, pres celou Evropu, ktere ze zachovaji, a FUNGUJI – mate-li zbozi/sluzby v prodejne kvalite. Naopak – bez nesmyslnych a nechutnych byrokratickych eu-barier a administrativni zateze probihaji obchody daleko volneji a zivotaschopneji.
PROSIM: NEROZSIRUJTE DESORIENTACI A MALOMYSLNOST, ZAVIRANI MOZNOSTI.
Tech je uz tak dost. Je potreba se orienovat a PROSTUDOVAT CESTY A MOZNOSTI – navic pokud tyto EXISTUJI, a nekdo se na ne VYDAVA nebo DOKONCE VYDAL. A OBCHODUM SE DARI!
Bez stupidniho vmesovani molocha, jez navic nekope za lidi v Evrope…

Jinak: diky za dobrou stranku.
Videla bych vsak jeste vetsi prinos v necem vic, nez nastvanem konstatovani nehoraznost: jit o krok dal a naservirovat ci aspon nastinit moznosti.

Aaron
Návštěvník
Aaron

Můžete doporučit službu na zřízení virtuální adresy v USA?

MH17
Návštěvník
Kivis
Návštěvník
Kivis

A co ještě pokřivuje?

Volný trh dovedl protagonisty až na okraj dluhové propasti, bankrotu a III. sv. války.

25 let fiskálního úpadku českého dolíku.
Občanská válka na Ukrajině je jasně čitelným výsledkem.

Jak velký má být podnět pro nouzový start alespoň základních kognitivních funkcí?

Vladimír
Návštěvník
Vladimír

No, ono to částečně není nic nového, jen to dokurvili. Mluvím je o prodeji elektronických služeb (webhosting, domény, prodej digitálních produktů apod, protože tím se přioživuji již 15 let. Tedy napřed situace – já jsem prodejce:

Dnes platí tzv. Směrnice EU č. 6 a od ní odvozen náš zákon ( §10 a násl). Pokud je kupující občanem (firma má sídlo) v EU, jsou dvě možnosti. Pokud kupující není osobou povinnou k dani (nepodniká) prodej je s DPH ve výši našeho zákona. Pokud je kupující osobou povinnou (podnikatel, firma) pak je prodej bez DPH a nastupuje tzv. reverse charge, t.j. kupující je povinen si VAT vypočíta sám podle výše platné v jeho státě a tuto přiznat svému FÚ. Já jako prodejce o tom musím poslat INFO mému FÚ. Pokud je kupující z třetí země prodej je bez VAT, (viz Zákon o DPH § 2, odst. 1, písm. b).

Poku já jsem kupujícím elektronické služby a jsem registrovaný plátce DPH: Zase, pokud je prodejce z EU účtuje mi službu bez VAT a já jsem povinen si DPH vypočítat sám dle našeho zákona. Pokud je prodejce z třetí země,účtuje mi službu podle jeho zákona (většinou s VAT) a já mám na vstupu tuto částku k odpočtu DPH.

Problémem při prodeji digitálních produktů, zejména přes PayPal z 80% nevím KDO je kupujícím, z jaké je země, protože znám jen jeho emailovou adresu. Na mé prodejní stránce mám tlačítko KOUPIT, kliknutím na něj se otevře stránka PaPal, dotyčný to zaplatí, a otevře se mu moje Thanks stránka s URL pro download. Tím je obchod uzavřen, aniž bych já věděl kdo si ten produkt koupil. Jak to hoši chtějí sledovat nedokáži pochopit.

Kivis
Návštěvník
Kivis

2 poznámky / 2 různé problémy
Autor, dle mého názoru, míchá hrušky a brambory v jednom zlostně-vyčůraném košíčku.

1) Tržní regulace je nezbytný nástroj pro rovnováhu ekonomickou, politickou i sociální.

2) Smlouva TTIP je pro Evropu a EU ekonomicko-politický prů–r.
a) Nevím proč, ale EU jedná o něčem, co poškozuje ji samotnou.
b) EU se chystá (já doufám že, NE) podepsat pakt, vykonstruovaný partou ekonomických a politických grázlů, kteří zavedli svou zemi a lidi na pokraj bankrotu a ve světě po nich zůstává jen smrt a zkáza.

Kosk
Návštěvník
Kosk

TTIP a podobně je nejspíše krok špatným směrem, který nás zlikviduje. Ale danit dle místa prodeje není špatný nápad. Tím, že některé internetové globální společnosti zde neodvádějí daně a jsou registrovány v “daňových rájích” nejenže stát přichází o velké sumy (jasně, oni by je stejně rozfofrovali..) ale také to likviduje naše vlastní výrobce a prodejce, kteří nemají šanci konkurovat, když daně platit musí.

A zdejší výrobci/prodejci jsou pro nás důležitější, radovat se z levnějšího nákupu na Amazonu (či podobně) je krátkozraké. Zdejší výrobce, či prodejce se totiž potom neuživí, zkrachuje a skončí na pracáku, zatímco by se jinak mohl živit sám. Potom ho stejně platíme ze svých jiných daní. Jediný kdo na tom vydělá je ten Amazon. Není to v našem zájmu. V našem zájmu je málo nezaměstnaných.

Vánoční dárky, pokud to šlo, jsem také raději objednal ze zdejších obchodů, nejlépe ve vlasním městě. Zaplatím o pár korun více, ale vrátí se mi to jinak. Spokojím se s méně zboží, konečně nejsem vyloženě konzumní typ. Ale Vy si to dělejte jak chcete, jasně

TSq
Návštěvník
TSq

Hodně drsný článek, díky za něj, mám rád pravdu na tvrdo a bez příkras.

mexdex
Návštěvník
mexdex

víte nejsem tak vzdělaný ale mýslím že mám svůj selský rozum, vše co se momentálně děje nejen na Ukrajině, vede do “pekla´”= do velký ale opravdu velký prdele! co si kdo před tím představuje je jeho věc. Já jen vím že to nedopadne dobře!
A naskýtá se otázka co dál, co s tím?
Jí t bojovat, pro pocit že jsem něco udělal, nebo jít bojovat s pocitem že ochráním rodinu?=( vlast, národ beru jako svojí alternativu rodiny, přeci jen tady vyrostli a zemřeli moji předci)
Jen vím že je mi částečně smutno, když vidím(vnímám) jak je naše společnost rozpolcená. Ta část která se staví na stranu ruska, je za bolševiky, druhá je označována za kapitalisty(vydřiduchy)
Nechci a nenemohu věřit tomu že by mohl zabíjet soused souseda jen pro to že má jiný názot. Skoro dvě desetiletí si říkám že to není možný, opak je pravdou, přesto moje přirozená naivita není schopna pochopit že se pletu!
Za sebe přeji všem lidem na planětě aby se měli dobře bez rozdílu!

Omlouvám se za příspěvěk, jen mi je z toho všeho upřímě smutno!

J.Jung

Čtenářka
Návštěvník
Čtenářka

…. a tak že bychom vystoupili z EU? 😉 (Berte to částečně jako vtip. Ale když se nad tím zamyslím, tak by mě docela zajímala reakce USA a zbytku EU, pokud by se některý stát opravdu rozhodl tohle udělat.)

Napadá mě jiná věc. Víte, jak uvařit žábu? Když ji hodíte do hrnce s horkou vodou, tak vyskočí. Pokud ale tu vodu budete postupně ohřívat i s žábou, tak máte dost velkou šanci, že ji uvaříte. Dá se to popsat i jen jedním slovem: desenzitizace. A teď si tenhle princip všichni převeďme na to, jak nám po troškách věci servírují, postupně přidávají, utahují šroubky, utahují smyčku. Jak moc velká šance vyskočit z pomyslného hrnce nám ještě zbývá?

Administrator
Admin

Pokud by některý stát EU se rozhodl unii opustit, dopadl by jako Rusko… v izolaci, zatěžkaný sankcemi, nemožností přístupu k dluhovému trhu západních bank, neschopný vývozu zboží do EU atd. Británie hovoří o vystoupení z EU, Cameron chce vypsat referendum, ale to referendum dopadne stejně jako ve Skotsku. Británie je klíčovou součástí plánu bankovní unie US-EU, TAFTA a TTIP. Američanům slouží Londýn v EU jako Trojský kůň jejich zájmů, vystoupení Británie z EU proto ani USA neschvalují. Referendum je pouze cesta, jak lidem zatnout tipec. Referendum se uskuteční, lidé vystoupení zamítnou (výsledek se klidně i zfalšuje) a je klid na dlouhá léta.