Brusel – obrázek dnešní Evropy. A viníkem je… Putin! Aneb jak Radiožurnál...

Brusel – obrázek dnešní Evropy. A viníkem je… Putin! Aneb jak Radiožurnál opět perlil!

Nejméně 26 lidí přišlo o život při atentátech na bruselském letišti Zaventem a v bruselském metru ve stanici Maalbeek nedaleko institucí Evropské unie. Belgická prokuratura je podle televize RTBF přesvědčena, že šlo o sebevražedné teroristické útoky. Při teroristických útocích v odletové hale letiště zahynulo 11 lidí a dalších 81 utrpělo zranění; dalších 15 mrtvých je hlášeno po explozi v metru; desítky lidí utrpěly zranění, v deseti případech je stav hospitalizovaných označován jako kritický. K útokům se přihlásilo radikální hnutí Islámský stát. Prohlášení IS učinil přes agenturu Amak, která islamisty podporuje.

Teroristé nejprve krátce po 8.00 udeřili v odletové hale letiště Zaventem, nálože podle médií explodovaly u přepážek společností Brussels Airlines a American Airlines. V místě vypukla panika, lidé překotně opouštěli terminál, uchýlili se mimo jiné i na letištní plochu.

Zhruba o hodinu později otřásl výbuch v metru stanicí Maalbeek, v jejíž blízkosti se nacházejí instituce Evropské unie. Při explozi zemřelo 15 lidí.

“Na letišti Zaventem je 11 mrtvých a na stanici metra Maalbeek poblíž institucí Evropské unie, kde došlo k mohutné explozi, jsou další oběti,” řekl mluvčí hasičů v belgické metropoli M. Meys. “Většina zraněných již byla evakuována, ale situace je hodně chaotická,” dodal.

“V tomto okamžiku to vypadá, že policisté v Bruselu řeší koordinovaný teroristický útok,” prohlásil prezident Evropské policejní konfederace EuroCOP Angels Bosch. “Nejnovější události nám ukázaly, že terorismus nezná hranic. Více než kdy jindy musejí policejní síly spolupracovat. Musíme zajistit, aby všichni naši policisté, nejen ti elitní, byli náležitě vycvičeni k reakci na takovéto incidenty v budoucnosti,” dodal.

Belgické ministerstvo vnitra krátce po výbuších zvýšilo v celé zemi varování před teroristickými útoky na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň. Belgický premiér Charles Michel svolal mimořádné zasedání bezpečnostní rady státu.

Za nejčernější den v historii Belgie od konce druhé světové války označil úterní události předseda N-VA a antverpský primátor Bart De Wever.

Belgické úřady v souvislosti s útoky posílily bezpečnost kolem jaderných elektráren v zemi. Do Bruselu byly vyslány bezpečnostní posily; jedná se o 225 vojáků.

Převzato a kráceno ze zdroje zde

Útok je reakcí na zatčení Salaha Abdeslama

Nedávno zatčený Salah Abdeslam, který se měl podílet na teroristických útocích v Paříži, údajně teroristické útoky připravoval (více ), jiné zprávy říkají, že dnešní útoky jsou odvetou za jeho zatčení.

Ať tak nebo tak – co se čeká? Že Evropa všechny případné další teroristy uhlídá? A pořád věří tomu, že mezi uprchlíky další potenciální teroristé nejsou? Politici útoky odsuzují, vyjadřují soustrast pozůstalým obětí, a to hlavní – lidem doporučují nejezdit do Bruselu a těm v Bruselu nevycházet z domu.  Brusel vyhlásil čtvrtý stupeň ohrožení, Česko první stupeň.  Jak dnes uvádí Echo 24, v Evropě je 90 sebevražedných teroristů – opravdu jen 90? A kolik jich je na cestě?

V Bruselu umírají lidé a Radiožurnál řeší proruské weby

A to nehovořím o tom, že Bezpečnostní služby údajně o útocích věděly – jak právě zdůraznil i prezident Zeman, jeho vyjádření v čase 0:45 ZDE. A o tom, že k útokům došlo 22.

Ale to už je na jiné téma, které velmi souvisí s tím, že Evropa nemá jiný problém, než řešit tzv. ruskou propagandu, jak dnes opět předvedl Radiožurnál, v jehož vysílání se téma útoků v Bruselu stalo jen takovou nepodstatnou informací, což účastníkům relace vůbec nevadilo a jejich žaludky s tím neměly problém, ač to pro každého soudného člověka bylo k blití! Totéž se týká i Aktuálně.TV s pořadem “Proruské weby se snaží oslabovat Sobotku a působit Čechům v hlavách chaos“. Tak snad jim jednou historie “poděkuje” za jejich “záslužnou” práci a poděkuje tak, jak se už nejednou v minulosti stalo!

Situace dnes totiž velmi připomíná dobu za Hitlera (viz Německem nejdříve rozvrácená Evropa a pak tažení na Rusko – video) a slovy jednoho diskusního komentáře na těchto stránkách: “Chystejme šeříky”.  Ale to jsem odbočila a na závěr ještě pár videí o podobě dnešní Evropy, za jejíž stav – jak jinak – může Putin! A “jeho” proruské (a antipřistěhovalecké!) weby.

-Pozorovatelka- 22.3.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Miloslav Dědek
Návštěvník
Miloslav Dědek

Svět by se mněl v boji proti terorismu sjednotit. K tomu je třeba dodat, že státy by nemněly prosazovat své zájmy silou, což je odsouzeníhodné.
Současnost je velmi neuspokojivá. Např. USA jsou největším světovým obchodníkem se zbraněmi. Podle některých odhadů vyrábějí tři čtvrtiny světové produkce zbraní. Spotřeba zbraní ve válkách je bytostním zájmem vojenskoprůmyslových komplexů. Z hlediska výrobců zbraní je každý důvod k válce dobrý důvod. Výrobci zbraní jsou skutečnými vítězi každé války. Zisky vojenskoprůmyslových komplexů jsou podmíněny mařením lidských životů a ničením vytvořených hodnot ve válkách. Je čas tuto uvedenou skutečnost změnit.
V současném politickém uspořádání světa pořád platí: peníze=bohatství=moc. Je neoddiskutovatelným faktem, že i na začátku 21. stol. pořád existuje na zemi mnoho bohatých velmi inteligentních lidí, kteří svůj um a schopnosti soustřeďují na vzájemné soupeření, které nepřináší žádné hodnoty, ale naopak války, tj. maření lidských životů a ničení vytvořených hodnot. Je nejvyšší čas začít něco globálně v lidských vztazích měnit. Solidní přežití lidstva vyžaduje zásadní změnu reálných mezilidských vztahů nejen v mezinárodní politice.
Z hlediska možnosti dosažení míru na celé planetě vypadá poslední vývoj mezinárodní politiky nadějně. Např. americký prezident Barack Obama nabídl Belgii veškerou pomoc k vyšetření teroristických útoků v Bruselu. “Musíme být spolu v boji proti terorismu bez ohledu na národnost či rasu či víru,” zdůraznil Obama při projevu v kubánské metropoli Havaně. V čínské TV prezident Miloš Zeman konstatoval, že se ČR vymanila z vlivu USA a EU, což v podstatě znamená, že se lidé v ČR přidali k “mírovému táboru světoobčanů”. Více je možné najít v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

BertrandDeBorn
Návštěvník
BertrandDeBorn

Kolikrát jim už historie poděkovala za jejich záslužnou práci? Ne že bych jim to poděkování nepřál, ono uznání vždycky potěší, ale nějak si teď nemůžu vzpomenout…

r.m.
Návštěvník
r.m.

Bakalí Kundra to musí dobře vědět. Jeho dědeček byl náčelníkem Lidových Milicí na Praze 1.
Žádný řadový trouba s páskou LM a starým samopalem, ale ten co dával rozkazy k bití Čechoslováků, třeba 21. srpna 1969 na Václaváku.
Pořád je vpředu jedna a ta samá pakáž nezávisle na poměrech.

mami
Návštěvník
mami

v reportazi sa blysol aj aeronet http://www.liveleak.com/view?i=b6d_1458922642

rakos
Návštěvník
rakos

Nezapominejme, ze 322 je ve znaku tajne spolecnosti Skulls and Bones Society na universite Yale v New Havenu (Connecticut), jejimiz cleny jsou napr. George Bush a John Kerry. No a datum v USA je co, prevracene, tedy 3/22 roku 2016.
comment image

duorealista
Návštěvník
duorealista

Pokusím se “výbuchy” dát do širšího rámce.
K výbuchům. Sledují jeden cíl. Okleštit svobodu běžných občanů. Lidé si budou muset zvykat na ozbrojence v ulicích, policejní hodinu a nakonec i na stanné právo. Politici budou ronit krokodýlí slzy a potichu schvalovat a vydávat zákony, které nakonec zruší všechny občanské svobody. Nejsem přívržencem náboženství, ale likvidace křesťanství už začala. Nejsem křesťan, ale držím se názoru S. Castellia. “Není důležité jaké učení vyznáváte, ale jaký skutečně jste”.Za vzor je dáváno manželství mezi lesbami a gayi, propaguje se homosexualita, pedofilie a dokonce i sodomie (v Dánsku legální, bordely se zvířaty). Co vlastně chcete? Porošenko s Bidenem pracují na tom , jak osvobodit zrůdu Savčenkovou a celá EU podniká nové sankce proti Rusku atd. A migrace je velmi dobře organizovaná a řízena. A tzv. “elity” o všem vědí a podporují to. Buď nastane anarchie nebo výměna všech politiků v rámci celé Evropy. To je ovšem jaksi utopie.
Kolik z vás je ochotno jít bojovat (nic jiného nezbude)? Česká povaha: hlavu do písku a nožičky v teplíčku, knedlo, vepřo, zelo a pivínko. Sedět u Tv a mobilovat s kamarády novým iPhonem. Pohodlíčko a zase pohodlíčko. A postoj “mě se to netýká”. Teprve až se nás to dotkne všech …. Ale to už většinou bývá pozdě.
V jednom příspěvku jsem konstatoval, že “bude válka”. To byl omyl. Válka už nastala!
A ještě upozornění. Určitě se nezájem netýká lidí zde. Ti aspoň diskutují.

Jiří Žák

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Lidé Český prober se konečně! Mi volíme politiky, mi jim dáváme tu moc. Oni pouze žvaní o humanitě a solidaritě.Je třeba obnovit vojenskou službu, navýšit počty policistů. Založit domobranu a mít možnost se legálně bránit. Zavést pravidlo:Můj dům, můj hrad!
Vojáky na hranice a zkusit nácvik mobilizace. Tohle byla pouze předehra. Bude hůř.

Aeronet
Návštěvník
Aeronet

Strel se do hlavy, mobilizatore.

Jana
Návštěvník
Jana

Tiež jeden z hlupákov, aeronet.

Evropa 2029-10=2019
Návštěvník
Evropa 2029-10=2019
rakos
Návštěvník
rakos

Pekne shrnuti udalosti, jeden z prispevku diskuze lziDnes 🙂
http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A160322_133631_zahranicni_mlb

Martin Svoboda 48384
Jsem ješte v práci, tak mám kusé informace,ale tipuji si, že po zpravodajské stránce to bude mít asi takový scénár:

1. info o výbuchu, pocty mrtvých
2. info o obetech, císlo se zvýší
3. analýza, kdo, proc apod.
4. rozhovory s politiky a s ocitými svedky, jaká to byla hruza ¨
5. najde se pro PR cernoch ci Arab, co zachranoval životy, vrhal se do výbuchu aby ochránil Evropany a PR tím dokázalo, že “nejsou všichni stejní”.
6. vystoupí nejaký eurohujerský politik, co “vyzve k tomu, abychom se sluníckársky semkli a neprisuzovali ty útoky islámu a uprchlické krizi
7. najdou se viníci, samozrejmne islámské víry a arabského puvodu,ale opet výzva,abychom to nespojovali s islámem a uprchlíky.

U kterého bodu to ted práve je? Výbuchy v 8 ráno, jsou vde odpoledne, tipuji že jsme tak u bodu 5-6, nebo se mýlím?

+266/-5 doporucit 22.3.2016 13:56

Ufono
Návštěvník
Ufono

Mýlíš, za všechno múže Putin ..

rakos
Návštěvník
rakos

Den pote … a lziDnes je uz u bodu cislo 7:
Muslimové v belgických no-go zónách: S těmi zvířaty nemáme nic společného
http://zpravy.idnes.cz/muslimove-v-belgickych-no-go-zonach-s-temi-zviraty-nemame-nic-spolecneho-1oy-/zahranicni.aspx?c=A160323_192532_zahranicni_mcn

rakos
Návštěvník
rakos

Stanice metra Maelbeek, kde doslo k jednomu z vybuch, je par kroku od EEAS (European External Action Service). Toto stredisko, ktere vzniklo po schvaleni nechvalne zname Lisabonske smlouvy, zodpovida za jednotnou zahranicni a bezpecnostni politiku Evropske unie. A hned vedle je pak nejstarsi mesita v Belgii (Great Mosque of Brussels), ktera je povazovana za islamske kulturni centrum v zemi. Tolik symboliky na jednom miste!