Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani...

Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní. Je to prý zvrhlost! Smyčka se pomalu utahuje okolo laboratoře Porton Down, poslední informace ukazují, že laboratoř dokonce testovala bojové látky na morčatech v bytě bývalého agenta GRU!

Britští experti nedokázali zjistit původ Novičoku, jenže nikdo je o to ani nepožádal. Londýn je pobouřen, že si Rusové dovolili svolat zasedání Organizace pro zákaz chemických zbraní. Je to prý zvrhlost! Smyčka se pomalu utahuje okolo laboratoře Porton Down, poslední informace ukazují, že laboratoř dokonce testovala bojové látky na morčatech v bytě bývalého agenta GRU!

Redakce AE News přináší článek Jiřího Bati na téma posledního vývoje dramatických událostí okolo kauzy Novičoku, ale k doplnění článku pana Bati níže připojím úvodem neuvěřitelnou informaci, která odhaluje zoufalou pozici Londýna. Rusko totiž na dnešek svolalo mimořádné zasedání OPCW v Haagu, což je Organizace pro zákaz chemických zbraní, která má roli tzv. watchdog agentury, tedy dozorového orgánu, který dohlíží na zákaz chemických zbraní. Rusko se po skandálním obvinění ze strany Londýna obrátilo na OPCW, aby jako nejvyšší orgán v této věci jasně vyzvala Londýn k transparentními chování a předání vzorků a všech důkazů o útoku v Salisbury mezinárodní vědecké obci, kterou zastřešuje OPCW.

Organizace pro zákaz chemických zbraní.

Britové na tento požadavek zareagovali jako hysterická žena, protože řev a jekot z Londýna nadzvedl obočí dokonce u samotných představitelů OPCW. Šéf ruské zahraniční rozvědky SVR Sergej Naryškin při konferenci v Moskvě uvedl, že Rusko chce navrhnout „civilizované řešení“ incidentu s otravou Skripalových na mimořádném jednání výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu. Britové však označili ruský návrh za zvrhlý. „Jde o taktiku odvádění pozornosti a jenom další dezinformaci určenou k vyhýbání se otázkám, na které ruské úřady musí odpovědět,“ uvedla britská delegace [1]. Tento skandální výrok jenom potvrzuje skutečnost, jak se Londýn bojí toho, že OPCW by mohla začít útok v Salisbury vyšetřovat v oficiální rovině, a to by byl pro Londýn průser. OPCW má totiž podle mezinárodních dohod nejvyšší pravomoci a smí vstoupit a zkontrolovat jakoukoliv chemickou laboratoř na světě a požadovat po provozovateli laboratoře plnou spolupráci.

Británie skrývá v Porton Down tajemství, Skripal mohl spolupracovat s laboratoří ze svého domu, ale došlo k nehodě. Jedna věc totiž opravdu nehraje, jak rychle se u domu objevila protichemická jednotka

Rusko odeslalo už před 2 týdny do Londýna nótu s více než 20 otázkami, na které má Londýn odpovědět Moskvě, jednou z hlavních otázek je především dotaz, kde vzala britská strana tak rychle a pohotově protilátku, když nemohla v okamžiku incidentu v Salisbury tušit, o co se jedná, jestli je Sergeji Skripalovi jenom špatně od žaludku, nebo má infarkt, protože diagnostikovat zásah nervově paralytickou látkou vyžaduje zkušenosti lékařů a vlastnictví tzv. chemických prekurzorů, kterými je možné následně vzorek látky porovnat s referenčním vzorkem v laboratoři.

Jenže britská policie přispěchala ke Skripalovým do jejich domu ihned a pohotově s antidotem proti A-234. To vyvolává podezření, že Sergej Skripal spolupracoval s laboratoří v Porton Down na nějakém tajném projektu a zřejmě došlo u něho doma k nehodě, viz. morčata bývalého agenta GRU níže v článku pana Bati. Z toho důvodu potom logicky Britové věděli, s jakým antidotem musí honem rychle za Skripalem přispěchat. Pokud by toto dopředu nevěděli, trvalo by několik dnů, než by lékaři přišli v nemocnici na to, že pacient nezabírá na léčbu proti běžným jedům.

Protichemická jendotka před domem Sergeje Skripala v Salisbury.

Znamená to, že teprve nemocnice by zalarmovala po několika dnech Úřad protichemické obrany Velké Británie a teprve poté by laboratoř v Porton Down začala testovat krev Sergeje Skripala a až potom by mohla přijít na to, že byl zasažen nervově parlaytickou látkou. Důležité je slovo “mohla”, protože to není zaručené. Laboratoř je schopna zjistit jedy jen v případě, že laboratoře ví, co konkrétně se hledá. Od toho slouží tzv. referenční vzorky.

Nemá smysl tady zacházet do podrobností, ale funguje to tak, že pod elektronovým mikroskopem se izoluje obrazec jedem zasažené látky jedem a poté se vezme druhý vzorek, např. čisté krve a přidá se do ní referenční vzorek  jedu č. 1 z referenční báze chemických agentů. Pokud výsledný obraz reakce vytvoří stejný obraz předlohy z těla pacienta, byl původ otravy nalezen. Pokud vzorek nesouhlasí, jde o jiný jed a musí se test zopakovat s novým vzorkem čisté krve a jiným referenčním vzorkem jedu, vzorek č. 2 atd.

Britové utíkali s protilátkou ke Skripalovi domů způsobem, že museli vědět dopředu, co se mu stalo a co mu mají podat za antidotum

Pokud laborant neví, co hledá, může se stát, že bude hledat shodu a vzorek i celý měsíc a bude zkoušet tisíce vzorků jedů z referenčního skladu jedů, kterými disponuje každá státní laboratoř. V tomto případě ale měli Britové hned jasno a hned přiletěli ke Skripalově domu v Salisbury jako s keserem a hned Skripalovi a jeho dceři podali antidotum proti A-234. Jak lze tedy tušit, Britové jsou takoví lháři a podvodníci, že si neuvědomují, že odborníci z OPCW budou Britům pokládat mnohem brutálnější otázky, než jaké do Londýna zaslala Moskva. A Britové si mysleli, že stačí slovo jejich premiérky Mayové a tvrdé prohlášení slovy: “Víme, že s největší pravděpodobností to byli Rusové!” A hotovo, tečka! Alergická reakce Londýna na zasedání OPCW tak pouze potvrzuje to zapáchající máslo, které mají Britové na hlavě. Kdyby totiž OPCW začala vyšetřovat práci v laboratoři Porton Down, asi by vyplavaly na povrch opravdu děsivé informace.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Porton Down: Nikdo nás nežádal, abychom zjistili původce chemické látky ze Salisbury!

Že by byli Angláni až takové trubky, aby když už zjistí, o jaký plyn jde, že by už nezjistili odkud pochází? Psal jsem na jiném místě, že  v Ústavu laboratoří tzv. DSTL v Porton Down, jsou studovány  různé vlivy chemických, biologických a jiných radiologických materiálů ve vztahu na bezpečnost a stav britské armády. Tam se mj. v posledních letech také testoval britský předchůdce „Novičoku“, což je de facto látka pod označením VX. Testování a pokusy byly prováděny na morčatech.

Psal jsem rovněž o tom, že vývoj a výzkum “Novičoku” byl pozitivní reakcí SSSR na vytvoření britského jedovatého agenta (plynu) VX, který sloužil jako model sovětským vědcům. “Rookie” je skupina agentů modelovaných na základě VX nahrazením různých chemických skupin za účelem zvýšení jejich letality. Látky jako VR, Substance 33, A-232, A-234, stejně jako všechny typy „Novičoků“ jsou vysvětleny a popsány v článku na web stránkách University of Melbourne.

Ředitel Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu G. Aitkenhead  k výsledkům jejich šetření lakonicky prohlásil, že „Byli jsme schopni látku identifikovat jako „Novičok“ a potvrdit,  že jde o armádní nervový jed. “Nezjistili jsme však přesný zdroj a původ,  neboť nebylo naším úkolem říci, kde byla vyrobena, ale poskytli jsme vládě vědecké informace.“ Pozoruhodné je však konstatování pana ředitele DSTL, že prý „látka vyžaduje extrémně složité metody výroby a jen některé metody má k dispozici jedině stát“. Toto tvrzení je tak neskutečně naivní, že pan ředitel by za toto vyjádření měl jít zpátky do školy. Je to naprostý nesmysl když zvážíme, že Novičok je schopen vyrobit každý zkušený chemik, pokud k němu zná příslušný chemický vzorec. Ten je ostatně dispozici takřka v každé odborné knihovně, viz  také web stránky University of Melbourne.

Britové nestojí o vyšetření kauzy v Salisbury, protože vědí moc dobře, co se tam stalo a účelem není najít viníka, ale obvinit z útoku Rusko

Provedeme-li  souhrn úkolů, které měly Laboratoře DSTL v Porton Downu zjistit, pak jediným pozitivním výsledkem je, že identifikovali použitý plyn jako „Novičok“, a   že jde o armádní nervový jed, což je za cca měsíc od samotné události jediné pozitivní zjištění v rámci vyšetřování útoku na S. Skripala a jeho dceru. Pro úplnost nutno dodat, že se tímto zjištěním potvrdilo lživé tvrzení o tom, že na území Velké Británie se dnes nenachází a nikdy nenacházela nervová bojová látka Novičok, alias A 234. To ovšem odporuje sebevědomému vyjádření ředitele Laboratoří když říká, že „Neexistuje žádný způsob, jak by se mohl (plyn Novičok) dostat od nás nebo opustit zdi našeho ústavu“.  Dělá blbce z nás, nebo ze sebe pan ředitel? Jak by se mohlo něco dostat někam nebo opustit zdi ústavu, když to neexistuje?

Demontáž weaponizovaných chemických zbraní, ruské zařízení OPCW pro likvidaci zásob chemických zbraní.

Úplně na hlavu pak je vyjádření zmíněného ředitele který odmítl obvinění Ruska, že by jed mohl pocházet právě z britské laboratoře Porton Down. Současně ale odmítl sdělit, zda laboratoř vyvinula Novičok nebo ho uchovávala. Paradoxní ovšem je, že Laboratoře obranné vědy a techniky (DSTL) v Porton Downu v  roce 2015 zkoumaly vliv toxických látek VX a VM na morčatech. Ironií osudu je, že na základě výzkumu agentů VX a VM byla navržena jako „začátečníci“ dvě morčata, která žila v domácnosti bývalého plukovníka GRU.

Protože laboratoře, díky svým „schopným“ laborantům, byly schopny identifikovat pouze použitý plyn jako Novičok, ale už nikoli jeho původ, poskytly však vládě cenné vědecké informace, které mohou být vládě užitečné v dalším (ne)šetření případu Skripal. Podstatné však je, že když v laboratořích Porton Down byli schopni plyn Novičok identifikovat, asi by nebyl problém jej také vyrobit. Ale proč by to přiznávali, když by tím praskla bublina obvinění vůči Rusku, že? Jsou si toho vůbec Angličani, zvláště pak  madam Mayová, vědomi?

Jiří  B a ť a , 4. dubna 2018

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
aamater _ tato
Návštěvník
aamater _ tato

Tak to som zvedaví na reakciu. Ak Rusko oficiálne požiadalo tak by OPCW mala reagovať!!! Ak to nechá tak vznikne precedens ktorý bude potom platiť pre všetkých!!! Ktokoľvek by niekedy potom požiadal o prešetrenie, tak ten čo by mal byť vyšetrovaný, môže poslať všetkých do ri. ti!!! Tak, že brechanie VB nie je na mieste a mali by spolupracovať, inak budú niesť zodpovednosť za prípadné odmietnutia v budúcnosti!!!

Mili
Návštěvník
Mili

jaká madam Mayová…je to stará, smradlavá, prolhaná čarodějnice.

sys
Návštěvník
sys
Jarek
Návštěvník
Jarek

Mohl by zde prosím někdo vysvětlit jak je možné že skoro celá EU a GB takhle hnusně dehonestuje RF a p. Putina když ropa a plyn z Ruska kryje jejich spotřebu v řádu 87 – 92 % průměru ? Pokud míníte že je to byznys tak se ptám proč by RF nezavřela kohouty pro Evropu a nepustila to Číně , Indii ? Proč nikdo nechce ropu z Venezuely ? Inflace tam dosáhla přes 8 000 % , byla by určitě za dobrý peníz .
Jak je možné proti někomu bojovat a tankovat jeho naftu , benzin , do svýho tanku , letadla , topit protivníkovým plynem ve svých kasárnách . Ve všech těch vládách a bezpečnostních radách státu sedí idioti ? Prosím řekněte někdo že je to jinak a že se pletu . . .

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Ne idioti, zaprodanci bez svědomí.

Dan
Návštěvník
Dan

Protože USA “zařízené” sankce, a to pod hlavičkou celé té slavné OSN (ad Venezuela)

Jarek
Návštěvník
Jarek

Správná odpověď p. Dane , máte +*

Alanis
Návštěvník
Alanis

Chovanec vzkázal ČSSD: Musíte vyjednat vnitro. Bojí se prý kvůli tomu, co vyváděl s „uzinou”
https://www.securitymagazin.cz/zpravy/chovanec-vzkazal-cssd-musite-vyjednat-vnitro-boji-se-pry-kvuli-tomu-co-vyvadel-s-uzinou-1404059650.html
Jeden z členů týmu securitymagazinu.cz sdělil: „Chovanec nám vzkázal, a to zcela jednoznačně, že musíme za každou cenu vyjednat právě resort vnitra, kam si chce dosadit i svého náměstka – jednoho expolicistu. Jinak že je mrtvý muž, řekl. A opravdu byl rozklepaný.”

Iva
Návštěvník
Iva

nechci čssd na žádném ministerstvu a vůbec ve vládě obecně, volební výsledek dokazuje, že to není jen můj názor.

na-co
Návštěvník
na-co

Kdo ví jaké kostliuvce má čssd zavříté ve skříních

.lak
Návštěvník
.lak

hulibrka jandu?

Jarek
Návštěvník
Jarek

Proč třeba Babiš neřekne ČSSD, chcete pátý křeslo nebo vadí že jsem obviněn ? Vyrovnejte dluh s p. Altnerem , jeho rodinou ! Baba půjde od válu a ČSSD taky . . .

raspberry
Návštěvník
raspberry

Dvě místa v centru města zůstala uzavřená: restaurace Zizzi na Castle Street, kde dvojice pila bílé víno a jedla rizoto s mořskými plody, a hospoda The Mill, kde si dali drink.
Svědek, který viděl dvojici v restauraci, řekl, že Skripal se choval “divně” a byl “velmi nervózní (rozrušený)”. Svědek řekl: “Zdál se (Skripal), že neměl dobrou náladu… a hned začal křičet vysokým hlasem, že chce účtenku a chce odejít.”

https://www.standard.co.uk/news/uk/russian-spy-nerve-agent-plot-police-officer-talking-to-investigators-in-hospital-as-sergei-skripal-a3784531.html

na-co
Návštěvník
na-co

Ruský televizní kanál uveřejnil nahrávku rozhovoru Julie Skripalové se sestřenicí
Pořad 60 minut na televizním kanálu Rossija 1 uveřejnil nahrávku rozhovoru Julie Skripalové se svou sestřenicí Viktorií.

Během rozhovoru špionova dcera říká, že „všechno je dobré, všechno se dá vyřešit, všichni se uzdravují, všichni jsou živí”.
V odpovědi na otázku o stavu otce Julie řekla, že je s ním vše v pořádku, teď spí. Dívka také uvedla, že „zdravotní stav všech je normální, u nikoho není nic nenapravitelného,” a řekla, že ji brzy propustí z nemocnice.
Na začátku pořadu moderátoři uvedli, že Viktorie Skripalová sama předala nahrávku telefonního rozhovoru, který probíhal včera večer. Přitom však uvedli, že nemohou potvrdit pravost nahrávky.

Minulý týden bylo uveřejněno, že stav Julie Skripalové se zlepšil: nabyla vědomí a začala mluvit. Dívčin otec zůstává na jednotce intenzívní péče.
https://cz.sputniknews.com/svet/201804057097654-Rusko-kanal-televize-rozhovor-sestrenice/
———–
Vídeň odmítla vyhostit ruské diplomaty, aby si zachovala dobré vztahy s Moskvou. V pořadu televizního kanálu Puls 4 o tom hovořil rakouský kancléř Sebastian Kurz.
https://cz.sputniknews.com/svet/201804057097483-Rakousko-vysvetleni-odmitnuti-vyhosteni-diplomat/

raspberry
Návštěvník
raspberry

Jak dole píše Jaris, spíš Skripalovi snědli něco zkaženého a britské vládě to přišlo vhodné k útoku na Rusko…

Skripalovi byli v restauraci ZIZZI a jedli seefood rizotto (fotografie), pili bílé víno a vodu
comment image

Je to na menu ZIZZI v dolní třetině webu:
Risotto pesce
King prawns, mussels & squid rings in a tomato, chilli & white wine risotto.
https://www.zizzi.co.uk/food

CML
Návštěvník
CML

Jakmile někdo (obvykle nesvéprávný žurnalista, tentokrát se zesměšnili angláni) použije výraz “utajený nejmenovaný zdroj z okruhu tajných služeb” tak se směji, až se za břicho popadám.

raspberry
Návštěvník
raspberry

Tunelář Jidáš Kobliha, ven z premiérského křesla!