Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu...

Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů! Za projektem stojí americká detektivní agentura Pinkerton, která zpracovala pro hlavní město studii sledování obyvatelstva pomocí softwaru, který v Londýně příliš neuspěl! Projekt zahrnuje sběr stovek tisíc obličejů, porovnávání s centrální evidencí obyvatelstva a s databázemi zahájených osob doma i v zahraničí! Policie využije gumového zákona o policii a ustanovení o monitorování veřejného prostoru!

Britský Orwell už dorazil i do Prahy, pražská policie požaduje po magistrátu zpřístupnění kamer pro využití softwarem pro rozpoznávání obličejů! Za projektem stojí americká detektivní agentura Pinkerton, která zpracovala pro hlavní město studii sledování obyvatelstva pomocí softwaru, který v Londýně příliš neuspěl! Projekt zahrnuje sběr stovek tisíc obličejů, porovnávání s centrální evidencí obyvatelstva a s databázemi zahájených osob doma i v zahraničí! Policie využije gumového zákona o policii a ustanovení o monitorování veřejného prostoru!

Český rozhlas dnes přinesl neuvěřitelnou informaci, že krajské ředitelství policie v Praze požádalo pražský magistrát o poskytnutí přístupu k celkem 6 pouličním kamerám na frekventovaných místech v Praze pro testovací pilotní a zkušební provoz amerického sledovacího a analytického softwaru pro rozlišování obličejů [1]. Projekt ve spolupráci s českou policií připravila a studii [2] vypracovala česká pobočka americké detektivní agentury Pinkerton, která spadá pod švédskou agenturu Securitas AB.

Navržený systém má pracovat na základě algoritmu pro rozlišování obličejů (Facial Recognition System) a lze očekávat, že v budoucnu bude pracovat i ve spojení s centrální databází obyvatelstva ČR a dalšími databázemi, jako je např. registr řidičských průkazů, databáze pohřešovaných osob nebo databáze pachatelů trestných činů, bude možné v reálném čase v pražských ulicích sledovat stovky tisíc občanů v jeden okamžik a analyticky vyhodnocovat jejich pohyb a s kým se stýkají.

Facial Recognition System

Systém je již nějakou dobu testován v ulicích Londýna, ale výsledky jsou rozpačité, protože v celkem 81% případů systém identifikoval podezřelého chybně a jednalo se o jinou osobu. Londýnský policie však projekt brání s tím, že chyba se vyskytne jenom v jednom z tisíce případů, protože používají jiný vyhodnocovací systém, než jaký testují výzkumníci v oblasti FRS technologií. Tyto technologie rozlišování obličejů mají jediný účel, sbírat obličeje účastníků demonstrací v Praze a přesně identifikovat každého jednotlivého účastníka.

Facial Recognition System je určený pro hromadný sběr tisíců obličejů za minutu pro vytváření kompilovaných databází o celém obyvatelstvu

Přesně z tohoto důvodu byl před lety přijat zákon v ČR, že účastníci demonstrací si nesmí zakrývat obličeje. Není to kvůli tomu, že by policisté neuměli výtržníka identifikovat, nebo že by mu neuměli sundat šátek z obličeje, ale jde právě o identifikaci ex-post, tedy po skončení demonstrace, když policie podle video záběrů a fotografií identifikuje stovky osob a předává informace do interní databáze ministerstva vnitra pro účely evidence osob podílejících se na extrémismu.

Rozeznávání identit bez tokenů.

Říká se tomu mezi policisty “zahájení bez realizace”, to znamená, že když se zúčastníte nějaké demonstrace, dostanete se do databáze vnitra, pokud se váš obličej objeví na některé fotce nebo videu, které policisté v civilním oblečení natáčí, ale nikdo vás nestíhá, jenom vás registrují a zařadí si vás do skupiny osob. Velká část účastníků sobotní demonstrace na Letné může být v klidu, bylo jich velmi mnoho a takto velké demonstrace nelze “zahajovat” ručně a pomocí fotografií a natáčení na kameru. Tolik desítek tisíc lidí nejde archivovat a jejich obličeje zachycovat ručně, k tomu je potřeba automatizovaný systém FSR, který za sekundu z pouličních kamer zachytí stovky obličejů v ultra-vysokém rozlišení. Po nasazení tohoto systému do praxe bude policie znát jména a adresy všech účastníků demonstrace na Letné, a tedy i přesné počty.

Zatím jenom 6 kamer v Praze pro pilotní provoz na frekventovaných místech, kde se pohybují desítky tisíc lidí za den, aby bylo možné systém kalibrovat a prověřit

Policie zatím požádala magistrát o poskytnutí přístupu na 6 kamerových CCTV bodů a mezitím se rozhořela diskuse, kdo bude mít jaké pravomoci, pod koho budou kamery podléhat, kdo bude se sbíranými daty nakládat a jak dlouho se budou uchovávat, ale to je v podstatě nepodstatné, protože se jedná o klasické Overtonovské okno, protože už to není v pozici nemyslitelného skandálu a myšlenky, která je vyloučená, ale už se okno posunulo do pozice, že se o tom diskutuje jako o možnosti, řeší se parametry a podmínky nasazení technologie. Systém FSR je považován v bezpečnostních složkách za komplementární systém, který dosáhne svého plného významu až po rozšíření 5G sítí, protože dosud je policie závislá na kabelových CCTV rozvodech městských kamer v Praze.

Čínský program na rozpoznávání obličejů z CCTV kamer.

Policie musí žádat magistrát, ten musí dát pokyn Městské policii, která kamery obsluhuje, aby dali přístup státní policii ke kamerám. Tohle s sebou nese byrokratické obtíže a problémy s médii. Po nasazení 5G sítí tyto problémy zmizí, protože policie si vybuduje vlastní bezdrátovou 5G síť vlastních kamer, které budou zasíťovány bezdrátově skrze 5G infrastrukturu. Dnes to není možné na starých sítích operátorů, protože ty jsou plně vytížené. Právě proto FSR a 5G zasíťování přinese do ČR prvky Nového světového řádu.

Ochránců lidských práv bude argumentováno, že sledování bude probíhat anonymizovaně pomocí tokenů, stejně jako je tomu již v Číně

Systém bude umět po zadání dotazu do systému určit polohu a místo pohybu jakéhokoliv občana ČR během zlomku sekundy. Pohyb občanů bude monitorován pomocí anonymních tokenů, aby se obešlo GDPR. Ke ztotožnění tokenů dojde až ve chvíli zahájení osoby. GDPR a ani české zákony totiž nezakazují shromažďovat anonymizovaná data, ale ani nezakazují ztotožnění anonymizovaných dat v případě, že k tomu dá souhlas soud. Sledování tak bude probíhat anonymizovaně a všechny osoby budou reprezentovány kódy a tokeny, přičemž policista nebude vědět, kdo to je. Uvidí jen číslo, token.

Anonymizovaný sběr obličejů rozlišených tokeny na displeji čínského policisty.

Ke ztotožnění tokenu dojde jen podle předpisů zákona. A v tom je právě ten skrytý Orwell. Sledováni budou všichni, ale nebudou identifikovatelní do chvíle, než někdo z nich něco provede. Systém bude prezentován jako budoucnost ultimátní bezpečnosti. Praha se tak stane po Londýnu další laboratoří NWO, kde bude testován americký sledovací systém, který mezitím v americkém San Franciscu rovnou zakázali, že představuje nejnebezpečnější nástroj na sledování pohybu lidí, který kdy vznikl.

Dnešním nejrozšířenějším nástrojem na sběr obličejů z fotografií jsou chytré telefony, ze kterých tajné služby čerpají rozsáhlé databáze selfíček

Stejně tak je potřeba si uvědomit, že vzniká celosvětová databáze obličejů všech obyvatel planety, data jsou získávána z mobilních telefonů. Lidé si pořizují selfie snímky a dobrovolně tak poskytují společnostem Google a Apple své obličeje pro identifikaci, nemluvě o odemykání telefonů obličejem, protože firmy, které vyrábějí telefony, postupně odstraňují většinu tlačítek, aby se odemykání telefonu realizovalo více a více pouze obličejem a případně skenem oční sítnice. Ze stejného důvodu se úplně přestávají vyrábět telefony s vyměnitelnými bateriemi, takže telefony nelze fyzicky odpojit od zdroje napětí a tím je spolehlivě a doopravdy vypnout.

Japonský tokenizovaný systém rozeznávání obličejů, postav, jejich výšky a rasy.

Dnešní smartphony používají pouze režim Soft Off, kdy telefon se zdá, že je vypnutý, ale když ho necháte vypnutý týden, plně nabitá baterie vám klesne o cca. 5 až 7 procent. Telefony totiž udržují v chodu úsporný tzv. Wake Up obvod, který udržuje v chodu interní hodiny a některé další obvody, které periodicky v cyklech naslouchají celulární síti, ale ve výchozím stavu s ní nekomunikují, pouze naslouchají. Jakmile nejde z telefonu snadno vyjmout baterie, jedná se o telefon, jehož cílem je primárně vaše nepřetržité sledování, ne telefonování… (Edward Snowden).

Nasbírané informace z kamer bude policie uchovávat dlouhé roky, dost možná i natrvalo

Česká policie již dnes ukládá informace o pohybu a průjezdu všech vozidel na dálnicích a kamerami monitorovanými úseky dalších silnic. Ukládají se do databáze nejen SPZ značka, ale i fotografie řidiče a spolujezdce na předním sedadle [3]. Tyto záznamy údajně policie uchovává po dobu 10 let, ale ve skutečnosti nikdo nemůže ověřit, jaká je skutečná doba, protože nikdo nemá právo policii kontrolovat, pouze policie může kontrolovat sama sebe prostřednictvím útvaru GIBS.

Sběr obličejů z ulice.

Takže, zatímco demonstranti na Letné v sobotu protestovali proti Andrej Babišovi a Marii Benešové, že prý je ohrožena demokracie, tak ve skutečnosti mnoho z účastníků demonstrace netušilo, že kamery v ulicích nepřetržitě natáčely jejich příchod. Mezitím si policie pod vedením ministerstva vnitra a Jana Hamáčka nechala zpracovat studii americkou detektivní agenturou Pinkerton a chce pražské pouliční kamery namontovat do systému sběru a rozeznávání obličejů. Díky gumovému zákonu o policii, který neomezuje rozsah monitorování veřejného prostoru, se dočkáme v českých městech přesně těch samých sledovacích nástrojů pohybu lidí, o kterých se psalo v Orwellově románu 1984.

S námi čtete, s námi objevujete… i ke konci roku.

Vážení čtenáři Aeronetu, blíží se konec měsíce listopadu a potřebujeme Vaši pomoc a podporu, abychom mohli mluvit a psát svobodně a bez cenzury i nadále. Do konce tohoto měsíce zbývá 10 dní a zatím jsme vybrali jen 18% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Blíží se Vánoce a chápeme, že toho máte moc na starosti, ale… pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás po celý rok děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Ekklesian
Návštěvník
Ekklesian

spolupracujete (automatické opravy…)

Šplhoun
Návštěvník
Šplhoun

Ještě jako děti, “za socialismu”, sme si říkaly takový vtip – že jednou budeme psát do životopisu formulku “Již v mládí jsem rád jedl rýži” 🙂

Teď už to jako vtip nevypadá 😐

klokan
Návštěvník
klokan

Vykydat.
Od brutopýra se možno dozvědět že prý Stvořitel žádný není, pvoda kecá takyblbosti v podobným duchu, oba se místo narození asi “vyskytli” a vesmír vznikl třeskem pleskem a na dotaz ” Co tedy podle Vás JE, když myslíte, že Bůh NENÍ?” Nic jen mlčí, mlží a mlčí.
jaris tu zas čile propaguje jehovu či jinej satanhnuj a že je to prej v bibli psáno to asi píšete do Dikobrazu anebo kterou verzi bible máte to jste neuvedla něco jako aktualizace windovs to se značí číslíčkama. Anebo žeby jste tu bybli tenkrát sama napsala.
To aby se z toho jeden semtam nevobskočil.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

… oba se místo narození asi “vyskytli” a vesmír vznikl třeskem pleskem

Co to plácáš za nesmysle, ty jelito? Nic takového brutopýr nikde nenapsal a netvrdí. Pokud jde o “stvořitele”, napsal jsem že je to vadná představa, konkrétně blbinec z “abrahámovských” náboženství, která jsou jen lunatická temnota.

Víš starou Bellu, vobskoč se. Anebo se dovzdělej.

klokan
Návštěvník
klokan

brutopýr

“Bůh” je pojem “vo ničem”. Čili je zbytečné mudrovat zda je, či není.
Lis 21, 2019 15:26
————
brutopýr

Člověk není jen “produktem přírody”, na rozdíl od zvířete. A není “stvořen”, stejně jako příroda a vůbec hmota není “stvořena”.
Lis 22, 2019 6:35
—————————-
Níže jsou vypsané odpovědi jak si tam notujete s pvodou kdy píšete a odpovídáte ve smyslu “CO NENÍ” ale dotaz naopak zněl “CO TEDY JE když podle vás Bůh není?” takže opět a potřetí to samé a na to jste neodpověděli ani jeden takže si ty brutentovné otočky strč za klobouk a neproplétávej se jako had a hadice a řekni Ř Mařeno.
Nic jen mlčet, mlžit……

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

klokan
a tys zamrzl ve středověku, nebo co? Je možné že by ještě ve 21 století někdo věřil blábolům
že ho stvořil “bůh” a naopak nevěřil vědeckým závěrům o vzniku vesmíru, planet a země? To už
snad ani není možné. Že se lidé bez sebevědomí, s jednodušším myšlením mimo realitu upřou
k nějaké víře ještě lze pochopit ,ale vážně věřit v nějakého stvořitele a naprosto ignorovat
přírodu a její zákonitosti to už je trochu na palici,ne? Kde ten tvůj stvořitel a bůh má sídlo. A
to jeho stvořitelské podnikání je akciovka, nebo sróčko, nebo to jede jen tak na živnostňák?
Popiš nám to blíže ať je randa.

klokan
Návštěvník
klokan

To chce nebýt jak malý jarda a nevěřit záměrně naservírovaným vědeckým závěrům o vzniku vesmíru, planet a země … Když voláte “Boha” záleží na správnosti čísla či telefonní linky.
Sama Příroda je ten “Bůh” a je tedy všude kdesepodíváte je ve vás i ve mně a také ve všem živém žádné Jeho “sídlo” venku nehledejte a lidé marně chodí v nedělu do kostela tam ale nic není to je omyl tam jen mají to špatné číslo.

Petr
Návštěvník
Petr

Vidíte a i já vím, že mě Bůh stvořil, včetně té vaší přírody a všech zákonitostí, a to dokonale. Tak, že by to člověk nevymyslel. Jděte do přírody přemýšlejte a hledejte Boha.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Klokane, odpověděl jsem jasně. Je to, co vidíš. Vesmír, příroda. TO JE. A bůh není, jde o židovský výmysl. Nepříchází v úvahu žádný stvořitel páč by někdo musel stvořit jeho a jedeme v bludném kruhu. A velký třesk? To akorát někomu třesklo v palici a začal to tvrdit.

Nemá cenu se přít o tom, kdo má pravdu páč každý má své informace pouze vyčtené jako teorii. Nepříkláním se k žádné. Prostě jsem produkt přírody a nemám šanci zjistit, jak vznikl vesmír a život.

Ekklesian
Návštěvník
Ekklesian

Přít se opravdu nemá cenu. Král a mesiáš lidí se vrací; každý uvidí dílo Boha a před Králem poklekne. Problém je, že vy se klaníte a nakonec “uznáte a uctíte” zlého, který má právo a moc vás zmařit a od Boha odvést (my to prostě jen nejsme schopni s klidem snášet a pak nám vadí ti z vás kdo se zlým aktivně a dobrovolně spolupracujeme a vnášíte zhoubu mezi “své” druhy).

raspberry
Návštěvník
raspberry

V Kmotrostánu musí být na ovčany přísnost.

Marketka
Návštěvník
Marketka

Orwell (Eric Blair), bol ziakom Aldousa Huxleyho, ktoreho zivotopis a diela su este hrozivejsie, ako sameho Orwella. Jeho brat
Julian Huxley, bol predsedom spoločnosti Eugenics Society, ktorá sa zaoberala aplikáciou výsledkov Mendelovej dedičnosti na ľudí a spoločnosť (eugenika).

Marketka
Návštěvník
Marketka

V.Klaus: Huxleyovo dílo bylo prorocké. Brave New World předjímá komunistické, fašistické, anarchistické, zelené, technologické a jiné utopie. Za komunismu jsme ho četli jako varování před režimem, v němž jsme žili, varování před manipulací a znásilňováním myšlení. Kniha je neméně aktuální i dnes – jako výzva k odporu proti soudobým, neméně nebezpečným kolektivistickým ideologiím. Světový stát pod heslem „komunita, identita, stabilita“ nápadně připomíná Evropskou unii. Huxleyho knihy bychom měli pozorně číst i dnes.
https://www.klaus.cz/clanky/3518
Je to zamerne zavadzanie? Pretoze A.Huxley bol zasvätenym spolutvorcom…
https://www.veteranstodayarchives.com/2013/06/24/aleister-crowley-and-the-drug-revolution-part-i/

Aldo
Návštěvník
Aldo

V Rusku se také pomalu chystá zavádění 5G a jako i u nás o negativních dopadech na lidské zdravi,zdraví živočichů a přírody vůbec, se na nejvyšších místech mlčí. Peníze mají velkou moc a kontrola obyvatel bude i zde probíhat.
Na začátku videa je vidět, že v některých zemích se lidé rozhodli vzít spravedlnost do svých rukou a ze strachu o své zdraví, ničí nové vysílače 5G.
https://youtu.be/XDY-1EWlWuw

raspberry
Návštěvník
raspberry

Huawei právě spustil 5G s Putinovou podporou v Rusku (v Moskvě)
1. září 2019
Huawei Just Launched 5G In Russia With Putin’s Support: ‘Hello Splinternet’
https://www.forbes.com/sites/zakdoffman/2019/09/01/hello-splinternet-huawei-deploys-5g-in-russia-with-putins-support/

Zdraví nebezpečné a škodlivé je již 3G (řada vědeckých studií), natož 5G. “Vysílání v 5G se podobá 17 minutám ohřívání v mikrovlnce.”

Alanis
Návštěvník
Alanis

Prezident USA Donald Trump (73) byl odvezen na neplánovanou prohlídku do nemocnice. Obavy z otravy jídlem:

https://www.infowars.com/white-house-source-trump-made-unexpected-hospital-visit-to-test-for-poisoning/

https://youtu.be/o-TZRI2kDt4

Milada
Návštěvník
Milada

Tak to uz je treti pokus o atentat.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Alanis
uvidíme jestli se blbcům z CIA podařil ten “novičok” namíchat lepší, než těm šaškům z MI v
Salizbury.

jasňan
Návštěvník
jasňan

A proč se to všechno děje? Protože se bojí svobodného lidského ducha, bojí se svobody lidí a tak veškerou dostupnou technologii se snaží s neuvěřitelnou panickou posedlostí ještě a donekonečna zdokonalovat a vylepšovat, aby mohli tu svobodu všech ostatních mít zmáčknutím knoflíku pod totální kontrolou. Kdo jim dal právo se povyšovat nad druhé? Již to tady píši leta. Technologie vyvíjená člověkem je obsedantní způsob lidstva, kterým se snaží překonávat krizi ve vlastním životním systému, způsobenou našimi tvůrci vývojem člověka jako takového. Ten nevznikl přirozeným způsobem, ale manipulací s prvky zóny, do které jsou odvrženy všechny zamítnuté idee entit originálního a původního stvoření – Pozitivního stavu. My to tady potom nazýváme zlem, nepravdami, podvody, parazitismem, zlodějinou a přitom tady ani nic jiného není. Jen to špatné a zvrácené a TO ZDÁNÍ NORMÁLNOSTI místního životního systému je způsobeno JEDINOU VĚCÍ: Pro zachování funkčnosti jakéhokoliv systému, který se má zachovat při životě je nutné zachovat alespoň nfizimální množství duchovních ideí, zahrnujících nějakým byť nenápadnym způsobem původní pravdu (formy) a lásku (proces). Bez toho by systém ztratil funkčnost. A tak jsme svědky polopravd, pseudohumanismu, pseudofilantropie, pseudolásky naklonované do animální ve skutečnosti odporné matrice vypěstovaé a darwinovsky vyvinuté v pozemských podmínkách. K tomu byli pravěcí vzájemní požírači se (vzájemná prospěšnost – duchovní princip, zde ve své negativní konotaci) prospěšní. Pak to zničili, uložili do trezoru geny a začali nanovo, na vyšším levelu. Je to tady tak
zkrátka se vším a cílem je úplná závislost entit na pseudotechnologiích -lidské technologie = závislost na neduchovních principech. Pro lepší pochopení – entity normálně letadla, ochranné obleky, mobily, rakety, auta, buldozery a svářečky nepotřebují. Stačí prokázat společensky prospěšnou věc, úmysl a vše je hotovo, vyřízeno. Zde je vše tak složité, aby byla závislost.

Mike 123
Návštěvník
Mike 123

Sledování lidí jsou přece StBácké praktiky. Prezident Zeman řekl ( myslím , že to bylo pro Parlamentní listy), že lidi věděli, že A. Babiš byl u StB a přesto ho volili. Hamáček by se bez Babiše nestal ministrem vnitra. Navíc je to premiér, který má zodpovědnost za vládu. Bohužel spousta lidí toho pravého gaunera stále nechce vidět a Babišovi se tak daří stále se za někoho schovávat . Teď se odkopal na Ukrajině, ale jeho zmanipulovaní. čtenáři vůbec netuší k jakým zvěrstvům došlo na Ukrajině a že to bylo pod taktovkou USA. Jak jinak. Vždyť Nulandová z USA rozdávala na Ukrajině sušenky a proamerický podpindosník Babiš rozdával lidem koblihy.

bezejmenny
Návštěvník
bezejmenny

Za vším zlem hledejme tajné společnosti naslouchající a sloužící svému páníškovi , jsou u všeho důležitého .

sys
Návštěvník
sys

Za vším zlem hledejme především zneužívání peněz k uplácení.
Bez peněz by si totiž tyto pochybné společnosti ani neškrtly.
Cesta peněz je vždy nejdůležitější. Dokud budou platebním prostředkem.

Bezejmenny
Návštěvník
Bezejmenny

Za vším stojí skupina nenasytných namyšlených psychopstů ,vlastně duševních mrzáků i když mají nekonečné prostředky

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Mike 123
ty seš ale opravdu blbeček. Babiš byl u StB? Copak on sloužil u Sboru národní bezpečnosti? Tobě už opravdu hrká v hlavě. Víš co vůbec StB byla? A jen tak mimochodem, rozvědku a tajné služby má každá země a všechny mají i takový odbor jako měla StB, kdy jeden z nich, myslím že 3 odbor měl na starosti tzv. “vnitřního nepřítele”. Dnešní BISka která ji nahradila v podstatě ani jiné zaměření než šmírování lidí a snahu o blokování pravdivých správ a informací o dění ve světě , jejich zkreslování a upravování do podoby kterou pak šíří taková štvavá media jako ČT nemá, protože je řízena CIA a USA a západ šmírovat nesmí. USA mají na šmírování lidí celkem 17 tajných služeb. A ty seš jen blbeček s vymetou hlavou kterej tu papoškuje protistátní propagandu a vůbec neví o čem mluví, protože z normálního myslícího člověka nemůže taková hovadina vylézt.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Pořádně ses teď sekl, SNB a STB není totéž a on psal o STB, ne Sboru národní bezpečnosti.

Babiš byl agentem STB.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
ty víš taky prd o čem mluvíš. StB /neumíš to ani napsat, protože je to zkratka pro Státní bezbečnost”/ byla součástí sboru národní bezpečnosti, tedy SNB. Sdíleli s nimi i služebny, jen byli většinou jejich kanceláře na uzavřených patrech. A “agent StB” je rovněž blbost. Lidé byli státní bezpečností vedeni jako “spolupracovníci” od doby kdy na ně byl založen
spis. Někteří o založení spisu ani nevěděli, než se je StB v pohovorech, či nějakým vydíráním pokusila pro skutečnosu spolupráci získat. Z některých se pak stali ti kteří “spolupracovali” a donášeli, na ostatní byl spis jen veden a plnili ho záznamy jen samotní pracovníci StB aby vykazovali činnost. Ostatně vyplácelo se to, protože peníze které “jako” vyplatili takovýmto ” spolupracovníkům” za informace ,strkali do své kapsy. Někteří aktivně spolupracující pak získávali různé výhody , jako třeba kulisák. A co se týká Babiše,spis na něj byl veden , ale nebyl předložen jediný dokument, že by spolupracoval, či podal nějakou informaci,či zprávu. Ostatně u soudu oba pracovníci bývalé StB kteří ten spis vedli, řekli, že spis na něj vedli fiktivně a nikdy nespolupracoval. To, že zmanipulovaný soud jejich svědectví prohlásil za nedůvěryhodné nic nemění na tom, že důkaz proti němu neexistuije a Babiš se proto odvolal k mezinárodnímu soudu.
Takže hochu, buď seš hloupej, nebo navedenej. Věz,že obojí je špatně.

pvodatvp9h
Návštěvník
pvodatvp9h

Dobře, když chceš tak to takto rozeber, ovšem Stb byla tajná politická policie, informační služba. Zatímco SNBáky lidi znali, tihle byli utajovaním aby mohli donášet.

Každý, kdo za socialismu cestoval na Západ, měl prověrky Stb, musel spolupracovat a být v KSČ.
Jestli si Babiš někoho podplatil, aby řekl, že byl veden bez jeho vědomí, je věc jiná.

Babiš byl estébák a potřeboval bys mluvit s lidmi na Slovensku, ti znají i detaily. Byl viděn a navíc ani on to nepopírá.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

pvodatvp9h
ty prostě umatutě meleš nesmysly i když už ti někdo vysvětlí,že nevíš o čem mluvíš,že? Tvrvrdit o někom že “byl StBák” když u sboru národní bezpečnosti nesloužil je nesmysl. Vytákánána je mu jen údajná spolupráce s StB a to navíc těmi, kteří s StB opravdu
aktivně spolupracovali , ale stihli si zařídit skartaci svých spisů.
Další nesmysl jsou nějaké prověrky StB při cestě na západ. Každý bezúhonný člověk si kdykoliv mohl požádat o devizový příslib a vycestovat kamkoliv. Upřeno to bylo jen lidem se záznamem v trestním rejstříku, kriminálníkům a lidem které StB vedla jako “vnitřního nepřítele” protože se projevovali snahou rozvracet zřízení jako třeba dnes činí ten nedouk a debil z milionchvilek a další. Pro ty a také pro povaleče a nefachčenka bylo cestování nedostupné a zejména do “kapitalistické ciziny”. Já jsem s kamarády jezdil každý rok na závody Formule 1 do Zeltvegu v rakousku, na Neuburing v NSR a dvakrát jsme byli i v Monaku. Jezdili jsme auty, jen v jednom případě té Velké ceny monaka jsme byli autobusovým zájezdem. Devizový příslib byl vždy na 7 dní a přitom den vjezdu a výjezdu se nepočítal, což znamenalo 9 dní v cizině, které jsme si vždy řádně užili. Nebyla potřeba žádná “prověrka”, to ti nakukal nějakej havloidní blb a ani členství v KSČ. Bezúhonnost a být
řádně zaměstnán naprosto stačilo. Jeinné co člověk po návratu musel písemně prohlásit , že nebyl kontaktován žádnou cizí rozvědkou, a že ne republiky nepřevezl žádné politické tiskoviny. To
v podstatě bylo požadováno při návratu do země našimi celními orgány. Ti blbečkové co vám dnes lijou do hlavy,že se nesmělo nikam cestovat, zřejmě patří mezi tu sortu kterou jsem výše vyjkmenoval a to považuji za naprosto v pořádku. A k těm tvým “tvrzením” k Babišovi. S lidmi na slovensku mluvíme častěji než si myslíš, protože jezdíme 4x do roka na termály na slovensko a ještě nedávno jsem tam jezdil i pracovně. A tito obyčejní lidé opravdu znají i detaily špíny házené na něj havloidními pohrobky stejně jako u nás.A sám Babiš nejen, že popírá svoji aktivní spolupráci, ale u soudu svědecky právě těmi co na něj spis vedli prokázal,že spis vedli jen fiktivně a soud nepředložil jedinný listinný důkaz o tom, že by Babiš vědomě, či dokonce aktivně spolupracoval. Ten listinný důkaz znamená /pro hloupější/, že by mu byla nějakým “hlášením,zprávou, udáním” v listiné podobě založené v tom
fiktivně vedeném spise prokázáno, že opravdu spolupracoval. Proto se také odvolal k meziunárodnímu soudu. Takže tu nelži.

Mike 123
Návštěvník
Mike 123

Ty svoje výrazy si nechej pro ty stejné jako jsi sám. Při trošce inteligence by ti neuniklo, že jsem napsala, co řekl prezident. Jinak vidím, že trolli Babiše používají stejné výrazy jako v době, kdy jim vadilo vše proruské.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Mike 123
teď jsem si všiml, že říkáš “já napsala” . Mnohé to objasňuje i to číslování jako v drůbežárně. 123 je kroužek na noze?

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jaryn
Tak za tento komentar vam davam minus.

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jaryn
Proc Mike123 nadavate? Babis mel u StB pseudonazev Bures a spolupracoval s nima, ackoliv to zapira zuby nehty. Pro CR je Babis se Zemanem hotove nestesti. Oba jsou bezpaterni plastelinove figurky. Zeman vcera Babise pochvalil za proslov k 89′ roku, kde vyzdvihoval obejdu Hejvla. To ze Babis se Zemanem neuznavaji ‘anexi’ Krymu mluvi za vse jaci jsou to vlezprdelisti zapadu. Hlavne, ze Zeman uznal samostatnost Kosova. Jakpak je asi daleko s odvolanim a napravenim chyby, jak to nedavno slibil?

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Jaris
přestávám si tě vážit. Papouškuješ bláboly z dílny takových ubohých ožralů jako je tibetskej nalejláma Kalous. Já taky netvrdím,že Babiš je to pravé ořechové a v poslední době mě hodně se.e, ale bohužel vedle toho šmejdu z demobloku který má na svědomí rozkradení a rozprodání republiky a ten 30 letý naprostý marasmus který tu vládne je pořád ještě výrazně lepší a ty zlodějny jim zarazil a blokuje to aby se k nim vrátili. Ale ty kecy o jeho “činnosti v StB” jsou už trapné a ti co to plácají vůbec neví o čem mluví.
Ano na Babiš byl StB veden spis pod návem”Bureš”. Takový spis byl veden na minimálně polovinu národa. Z toho jen část opravdu s StB spolupracovala, tím,že dodávala informace o dění ve svém okolí. Na tu zbývající větší část byl spis ze strany StB veden, aniž by ten člověk “spolupracoval”. Pracovník StB se jej buď pokusil ke spolupráci přesvědčit, a nebo pokud měl čím tak jej i vydírat. Když to nevyšlo, spis vedl dál a sám do něj zaznamenával údajné schůzky a nicotné informace bez reálného základu a strkal do kapes penízky které pak ve spise uvedl jako vyplácené “spolupracovníkovi” za informace. Ti kteří opravdu aktivně spolupracovali se rychle postarali okamžitě po převratu v 89 aby jejich spisy byly “skartovány”, protože jednak k tomu měli přez své vedoucí pracovníky StB blízko a jednak patřili mezi ty, kteří se na přípravě převratu podíleli. Těchto šikulů jsou strany demobloku a tím i funkce ve státě plné. Skartace byly provedené hned za prvního ministra vnitra po listopadu Sachra a jeho nástupce Ruml těm “skartovaným” pak briskně vydával “čistá” lustrační osvědčení. A to jsou právě ti, kteří o těch jejich spisy skartovány nebyli, ty pomluvy šíří. Ti jejichž spis byl jen formálně veden neměli zapotřebí se
starat o skartaci svých spisů a v mnoha případech o nic ani nevěděli a měli čisté svědomí. A mezi ty zjevně patří i Babiš, protože nikde,ani u soudu mu nebyl prokázán jediný případ, že podal nějaké “hlášení”, informaci, či dokonce někoho udal. I ti dva příslušníci kteří jeho spis “vedli” přiznali, že jej vedli fiktivně, aby vykázali činnost. Proto je absolutní blbost a pomluva , pokud někdo bez jakéhokoliv důkazu a jen na základě obecného faktu
že spis”Bureš” existoval, jej obviňuje z aktivní spolupráce. A tvrdit dokonce,že Babiš byl u StB, to už není jen neznalost věci, to může říct jen debil a neví o čem mluví.

Habeš
Návštěvník
Habeš

A proč ne, když Hrabiš a Hamaczek to chtějí a ovce je volí. Ještě, že nejsem z Praglu a pokud tam pojedu, tak jen takhle a s tmavými brýlemi.
comment image

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Habeš
až v tom Práglu budeš, tak hlavně ať tě nenapadne dát si tam pivo. Jednak ho mají asi o 400%
dražší než všude jinde v česku a navíc nestojí za nic. A jednak by měli tvou DNA a rvůj fantomas
a černé brýle by ti byly na prd.