BRICS a ŠOS ukázaly, že Rusko má spoustu přátel

BRICS a ŠOS ukázaly, že Rusko má spoustu přátel

Ze závěrečného komuniké zemí BRICS

Jsme  stále hluboce zklamáni porušováním ze strany Spojených států ratifikace reforem MMF 2010, které pokračuje v podkopávání důvěryhodnosti, legitimity a účinnosti MMF.”

“Na BRICS připadá více než 17 procent světového obchodu, 13 procent na trhu globálních služeb a 45 procent světové zemědělské produkce v roce 2014.  V souhrnu HDP pěti zemí BRICS země činilo 10,000,000,000,000 dolarů v roce 2001 na 32,500,000,000,000 dolarů v roce 2014”.

“Nová rozvojová banka” (NDB) bude sloužit jako mocný nástroj pro financování investic do infrastruktury a projektů udržitelného rozvoje v zemích BRICS a v jiných rozvojových zemích a v rozvíjejících se tržních ekonomikách.”

“BRICS Banka bude schvalovat inaugurační investiční projekty v prvním čtvrtletí roku 2016 a bude úzce spolupracovat s Čínou, která vede AIIB. Všech pět zemí BRICS jsou členy AIIB.”

BRICS leaders meeting in Ufa, Russia on 9 July 2015

“Vítáme návrh NDB úzce spolupracovat se stávajícími a novými mechanismy financování, včetně Asijské infrastrukturní investiční banky”

“Vyjadřujeme náš závazek rezolutně odmítnout pokračující snahy zkreslit výsledky druhé světové války. A zatím, co je vzpomínána minulá válka, my klademe důraz na naši společnou povinnost vybudovat budoucnost míru a rozvoje “

“Čínsko-japonské vztahy nejsou dobré v důsledku toho, co Čína a Jižní Korea prohlašují a u Japonska schází dostatek lítosti pro jeho válečná zvěrstva.”

“Čína a Rusko budou podporovat Radu bezpečnosti OSN a její aktivity v Brazílii, Jižní Africe a v Indii. Vedoucí představitelé BRICS budou spolupracovat s OSN, prosazovat mezinárodní smlouvy, ale zároveň kritizovat používání “dvojího metru”.

“Klademe důraz na potřebu všeobecného dodržování zásad a pravidel mezinárodního práva ve vzájemných vztazích, na bezúhonnost a na vyhýbání se upřednostňování některých zájmů nad jinými.”

Země BRICS dále kritizovaly intervenční zahraniční politiku Washingtonu, včetně leteckých úderů v zemích Blízkého východu, jako jsou Sýrie a Irák. Země BRICS se postavily proti západním sankcím vůči Rusku kvůli konfliktu na Ukrajině. Vyzvali k uznání Palestiny a k ukončení izraelské výstavby osad. “Jsme proti pokračujícím izraelským osídlovacím aktivitám na okupovaných územích, které porušují mezinárodní právo a závažným způsobem podkopávají mírové úsilí,” uvádí dokument.  Ten také uvedl, že BRICS důrazně odsuzuje porušování lidských práv všemi stranami konfliktu v Sýrii.

Navrhovaná “Strategie BRICS o hospodářském partnerství” je plánem pro obchod a investice skupiny až do roku 2020. Ty budou mimo jiné zaměřeny na zvýšení konkurenceschopnosti zemí BRICS v globální ekonomice.

Pět ministrů zahraničí rovněž podepsalo dohodu o vytvoření společné webové stránky BRICS, která bude působit jako virtuální sekretariát skupiny. Centrální banky pěti zemí také podepsaly dohody o spolupráci s Novou rozvojovou bankou (New Development Bank, NDB)

A ještě Putin na Summitu 10.7. : “Americký hospodářský dluh je hrozbou pro ekonomiku celého světa”:

Použité zdroje: zdroj,  úvodní video zdroj

– Pozorovatelka –  11.7.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Občan zeměkoule
Návštěvník
Občan zeměkoule

hysterie kolem Ruska? představte si , aby měli američané někde jako Rusáci statisíce svých občanů navíc na území co bylo kdysi Ruské a nechali by je utlačovat napři. ukáčskou nacionalisticko zlodějskou a mafiánskou mašinérií , která okrádá nejen své občany ale každého- později po vstupu do unie i EU už nyní okradla Rusko o miliardy dolarů- a neplatí za plyn, ropu atd.- ANO američané by to nedovolili stejně jako Rusáci. Krym byl odjakživa Rusko! Ožralý Chruščov ho daroval ukáčkám? No tak právě proto když američané neuznávají kroky ruských bolševiků – tak nemůžou uznat ani tento krok podle nich krutého bolševika-takže Krym je Ruský. Toť na vysvětlenou. Amíci táhnou na Rusáky neboť jejich dluh je 18 bilionů dolarů a vylézt z této bezvýchodné situace je jenom jeden způsob a to rozpoutat někde peklo nebo dobýt nerostné bohatství Ruska prostřednictvím podplácení nějaké jakákoliv Ruské opozice. Tam ale opozice za prachy udělá vše – jenomže je tam silné vedení a lidé a nedovolí to. Navíc raketová technika Ruska je nepřekonatelná a i kdyby se nakonec Rusko muselo bránit tak má tolik jaderných zbraní, že nikdo by to na světě nepřežil. válkou to proto imperialisté ani nezkoušejte!§ nikomu z nás válka nechybí nebo těmto prasatům ano? Jak může být Turecko v sev. alianci když pomáhá vrahům , kteří bojují nejenom proti amíkům ale i proti EU!proč nechali žít společně s OSN dodnes vrahy z IS, které navíc obchodují a spolupracují s Tureckem?nevadí amíkům rozpad EU? ne protože je to konkurence!Rusko a Čína pro amíky konkurence atd. Jste vůbec ještě někdo z těch agresorů a miliardárů normální vůbec?

xerox
Návštěvník
xerox

něco k řecku – kvalitní slovenský ekonom petr stanek – 15 min. video …
https://goo.gl/XIAwhQ
jeden z mála lidí , který dovede sdělit fakta … celkové zadlužení světa je kolem 200 biliónů dolarů …

vendel
Návštěvník
vendel

Jediná šance na život skupiny BRICS,je naprostá emancipace od židovského globálního finančního systému!
Další podmínkou je vyhostit všechny americké a britské občany,jimi kontrolované zaměstnance všech nevládek a jiných parazitů,včetně jejich rodinných příslušníků,ty zbavit občanství a deportovat do us nebo británie,a to na min.10 let!
Jinak je veškerá snaha o blaho vlastních občanů marná!
Stalin by tohle vyřešil radikálně za pár dní,no my demokraté a humanisté každým coulem,třeba za měsíc!

romgator
Návštěvník
romgator

Za měsíc? Pán je optimista : )