Brexit podle Číny posílí americkou hegemonii ve světě. Velká Británie místo TTIP...

Brexit podle Číny posílí americkou hegemonii ve světě. Velká Británie místo TTIP přistoupí ke smlouvě NAFTA? Brexit udělal čáru přes rozpočet FEDu. Skotsko je trojským koněm globalistů!

Brexit podle Číny posílí americkou hegemonii ve světě. Velká Británie místo TTIP přistoupí ke smlouvě NAFTA? Brexit udělal čáru přes rozpočet FEDu. Skotsko je trojským koněm globalistů!

Čínská státní média včera s odstupem konečně reagovala na výsledek Brexitu a reakce by se dala označit jediným slovem: Šok. Vlivný čínský list Global Times, který používají skrze čínský státní tiskový odbor především globalisté s vlivem na čínskou ekonomiku k prosazování svých tezí, uvedl článek, ve kterém čínská vláda varuje před důsledky Brexitu. Ten pomůže především posílit americkou hegemonii ve světě, protože Evropa bude oslabena, uvádí list. Dále připomíná, že kdysi centrum světového obchodu leželo na obou stranách Atlantiku (pozn. NYLON), ale postupně se hlavní ekonomická moc světa přesunula do východní Asie, zatímco EU se stala turistickou destinací pro zbytek světa. Brexit je podle Číny pokusem, jak tento historický proces zvrátit. Čínský ministr zahraničí varoval ve vztahu ke skupině BRICS před vážnými důsledky Brexitu pro globální zájmy a čínskou ekonomiku. Dopady budou na všech úrovních, nejenom ve vztahu Čína-Británie, uvedl ministr. Čína potřebuje Evropu jednotnou, ministr uvedl mj. toto:

“Čína podporuje evropský integrační proces a rádi bychom viděli Evropu hrát pozitivní roli v mezinárodních záležitostech. Máme plnou důvěru v perspektivu vývoje vztahů mezi Čínou a EU.”

Obavy Číny z Brexitu pramení v mnoha směrech, největší hrozba leží v posílení vlivu USA na EU a celou Evropu a také v posílení pozice amerického dolaru, uvádí list Global Times. Velká Británie v EU byla pod globalizovanou kontrolou Bruselu, i když se jednalo o kontrolu velmi omezenou. Tady jenom malá odbočka. Čína a její globalizační struktury velmi ostře, až skoro hystericky, reagovaly za zavřenými dveřmi na premiéra Tsiprase a jeho výroky o “Grexitu” z Eurozóny přesně před rokem. Reakce Pekingu byla tehdy až podivně divoká a ostrá, což zaskočilo i samotné Athény. Do médií se dostala jen strohá konstatování jako např. zpráva Reuters, ale atmosféra byla taková, že Tsipras poté otočil o 180 stupňů a přistoupil na požadavky Německa a prohlásil, že Grexit není řešením. Tlak Pekingu byl proto klíčový. Brexit je podraz na Čínu a výstřel na globalismus, jak napsala hlásná trouba globalistů v USA, tedy list The New York Times, ale k tomu se ještě dostaneme.

Union-europenne-faut-il-etre-pour-ou-contre-le-Brexit.jpg
Odchod Velké Británie z EU nejhůře hned po Bruselu nese Čína.

Grexit si dobře pamatujeme. Peking tlačil na věřitele Řecka, aby se s Athénami dohodli za každou cenu a Čína za to nabídla investice do Řecka. Strach Pekingu byl logický. Řecko a jeho odchod z Eurozóny by ohrozilo čínské eurové investice v celé Evropě a dlouhodobé zájmy Číny na procesu opouštění dolaru za pomoci Eura a Evropské unie a jejího jednotného trhu. Peking zaregistroval i vstřícnou snahu IMF pod kontrolou amerických národních elit, který až nezvykle ochotně nabízel Řecku pomoc v případě odchodu z Eurozóny, ovšem za tvrdých podmínek IMF. Ale vraťme se zpátky k Brexitu. List Global Times totiž ohledně posílení americké hegemonie ve světě po Brexitu a změnách, které EU čekají, uvedl toto:

“Z takových změn (EU) budou těžit USA, které ztratí silného rivala ve smyslu dominance své měny (dolaru). Politicky bude mnohem snazší pro USA ovlivňovat Evropu.”

A že čínské obavy na nejvyšších místech nejsou bezpředmětné, o tom svědčí hned několik signálů, které teď o víkendu začaly přicházet zpoza oceánu z USA. Brexit najednou odhaluje své skutečné důsledky a ukazuje se, co všechno se díky odchodu Velké Británie najednou vytahuje na světlo, co dříve jaksi bylo neprůchodné a kvůli bruselskému aparátu neprosaditelné. Čína, která má ve Velké Británii finanční centrálu pro veškeré své finanční operace pro celou EU a v britských bankách deponuje část svých státních rezerv na tzv. swapových účtech EUR/USD, je z Brexitu zděšena a reakce čínské komunistické strany skrze jimi vydávaný list Global Times je pochopitelná. Oslabená Evropa bude více podléhat americké válečné lobby a Velká Británie vystoupí z EU, ale už hledá, kam vstoupí místo ní. A je to zase jedno ne až tak velké překvapení.

Velká Británie odkopne TTIP, aby se místo ní připojila ke smlouvě NAFTA?

Už celý víkend se na amerických finančních a analytických serverech vynořují zprávy a informace o tom, že Velká Británie bude hledat nové ekonomické partnerství a proč USA by měly oslavovat Brexit jako své vítězství. A protože smlouva TTIP je příliš kostrbatá, Velká Británie zřejmě zváží připojení se k dohodě Severoamerické zóny volného obchodu NAFTA, která se velmi trefně přejmenuje, aniž by se zkratka musela měnit. Namísto The North American Free Trade Agreement se slovo “American” pouze zamění za “Atlantic”. A jsme doma. Američané tím nejen obejdou problematické dojednávání TTIP ve Velké Británii, ale navíc zřejmě udělají z Londýna druhý Zurich a z Velké Británie druhé Švýcarsko. Britská libra na tom vydělá a úloha Velké Británie vzroste ve vztahu k EU. Pokud ovšem se země naopak nerozpadne, ale k tomu se také dostaneme.

Země by se měla stát vstupní a výstupní branou zboží z Evropy do USA bez cel a daní, zatímco na opačném směru by proudily do Velké Británie čerstvě natisknuté zelené dolary. Velká Británie totiž i přes velký bolehlav EU zůstane v prostoru EHS, tedy v jednotném hospodářském prostoru a může tak dojít k situaci, že Američanům bude postupně více vyhovovat tato varianta, kdy budou realizovat prvky a teze TTIP skrze již platné instrumenty ve smluvě NAFTA. Vlivný časopis Forbes zhodnotil Brexit a uvedl, že finanční centrum v New Yorku vyjde z Brexitu jako vítěz.

NAFTA.jpg
NAFTA – Volná obchodní zóna mezi Kanadou, USA a Mexikem.

The New York Times má jasno, Brexit je výstřelem proti globalizaci a mrtvol je v této chvíli 27 v celé Evropě. New York Post souhlasí a dodává, že v dlouhodobém horizontu Brexit pomůže americké ekonomice. Stejně tak vlivný analytický server Foreign Policy upozorňuje, že USA by mohly profitovat z Brexitu a dodává, že USA již nepotřebují Velkou Británii k prosazování svých zájmů v EU, včetně tezí proti Rusku, protože úlohu Londýna v tomto ohledu více než úspěšně převzal Berlín. No to je ale překvapení, kdo by to řekl? Samozřejmě, to je ironie z mé strany. Víme moc dobře, jak obrovský vliv americké elity na vládu Merkelové mají. Londýn už Američané opravdu, ale opravdu nepotřebují k lobbingu v EU.

Forbes upozorňuje, že Velká Británie nemusí mít úspěch v dojednání čisté bezcelní unie s EU, takže bude hledat nové trhy a nové svazky. Imperiální Británie je minulostí a v dnešním světě nejde odněkud vystoupit a zůstat mimo. Lze pouze vystoupit, ale vzápětí vstoupit někam jinam. Mimochodem, to známe na vlastní kůži v ČR. Vystoupení z Varšavské smlouvy a hned vstoupení do NATO. Vystoupení z RVHP a poté vstup do EU. V dnešním světě nelze stát mimo. Dokonce i Švýcarsko má s EU asociační dohodu, a to je země etalonem nezávislosti. A dokonce i muselo podepsat smlouvy FATCA s USA, takže nezávislost je v dnešní době do značné míry iluze. Naopak Německo získá v EU na obrovské síle po odchodu Velké Británie a bude naprosto dominovat. Problém je ovšem v tom, že to nebude dominance německá, ale tvrdě americká, protože nejenom vláda Merkelové, ale všechny řídící struktury celého Německa jsou dnes kontrolované americkými národními elitami, od ústavního soudu až po neziskovky vítající migranty.

Brexit udělal tlustou čáru přes rozpočet FEDu

Ještě podivnější souvislostí, která vyplouvá na povrch až nyní, je dopad Brexitu na americký FED. Ten vzhledem k tomu, že do USA bude přitékat více investic a v dlouhodobém horizontu bude americký dolar považován za bezpečnější měnu, než mnoha problémy zatížené EURO (zadlužené Řecko, Euroval, Brexit, nejistota celistvosti Eurozóny, nebezpečí vzniku dvourychlostní Evropy atd.), nebude moci zvednout úrokové sazby dolaru, jak původně plánoval. Tohle je největší zpráva a výsledek celého Brexitu. Zvednutí úrokových sazeb by ještě více posílilo atraktivitu pro investory a růst dolaru by tak poškodil americké firmy na exportu. Brexit poslal nahoru americký dolar, ale naopak dolů americké burzy, komodity i kompozitní trhy šly dolů. Pochopitelně, tyto trhy jsou závislé na globalizaci tak zoufale, jako narkoman na své pravidelné dávce kokainu. V této chvíli opravdu nemůže FED zvedat úrokové sazby. Trh musí být stimulován, aby se oživil a zároveň nesmí dolar posilovat, protože by poškodil americký export.

Wall_Street_(5899300483)-1440_4.jpg
Reakce na Wall Streetu byla na Brexit stejná jako všude jinde. Zděšení globalistů, že se globalizační mašina zadřela.

Současná úroková sazba FEDu je 0.5% a důsledky Brexitu mohou v příštích měsících vést k opětovnému snížení úrokové sazby. Snižování sazeb prosazují v USA americké národní elity dlouhodobě. Sionisty ovládaný FED tak nemůže generovat zisky, jaké by potřeboval na prosazování svých tezí. Projednávání vystupování Velké Británie výhledově bude destabilizovat Eurozónu hlavně v tom, že investoři nebudou mít jistotu až do chvíle, než země doopravdy z EU odejde. Současné tlaky v zemi Albionu na opakování referenda mají největší dopad právě na investice v Evropě, protože vzniká značná nejistota ohledně budoucnosti Evropské unie. Celou EU eventuálně čekají série referend, které vyvolají vlny a pokaždé oslabí Euro.

Čína je proti Brexitu, čínský prezident v Londýně lobboval proti němu

Obrovské obavy a strach Číny pramení právě z těchto vln a procesů destabilizace Evropy. Čína se snaží dlouhodobě diverzifikovat své mamutí dolarové rezervy a hlavním cílem této diverzifikace je Euro. Čína vsadila na EU svojí diverzifikační kartu, ale Brexit je doslova odjištěný granát do tohoto procesu. Kdyby Čína chtěla investovat do britské libry, dávno by to už udělala. Ale nemá o to zájem. Naopak, Čína pozvala britské banky ke vstupu do Asijské mezinárodní investiční banky AIIB právě s cílem, aby více připoutala Velkou Británii k tezím globalismu, aby se země více otevřela EU a Evropě. Někteří tento proces mylně interpretují jako snahu Číny odtrhnout Velkou Británii od EU, ale pokud sledujete Čínu, kroky Číny a všechno, co dělají čínské investiční kruhy, tak je to nesmysl, protože Čína stojí a padá s globalizací a mohutná podpora Pekingu projektu EU a Bruselu je toho jasným důkazem. Čína potřebuje EU jednotnou, USA potřebují EU rozloženou. Pořád je to dokola, princip teze a antiteze.

davdandxi.jpg
Čínský prezident Xi Tin-Ping na tiskovce s Davidem Cameron vloni v říjnu v Londýně.

Dokonce i čínský prezident přijel do Londýna lobovat za “globalistické” směřování Británie a silnější integraci Londýna do EU. Čínský prezident v říjnu v Londýně vyslovil svůj hluboký nesouhlas s referendem o Brexitu. Čína má především strach o to, kde najde Velká Británie své nové místo. Zemi nelze zapřáhnout lanem a odtáhnout od Evropy někam doprostřed jižního Pacifiku. Strach čínského prezidenta a celé vlády pramení z toho, že země se dostane pod kontrolu amerických mocenských sil, které použijí Velkou Británii jako stabilizační faktor pro svůj americký dolar, ale hlavně pro vytvoření druhého Švýcarska, což by byla tragédie pro globalisty a hlavně pro Čínu, protože plán na demontáž amerického dolaru by tím padl na hodně dlouhou dobu.

Globalisté se nevzdávají, Skotsko je jejich trojským koněm

Na pořadu dne může být i rozpad Velké Británie, protože Skotsko chce prý v EU zůstat. To je zajímavě rozehraná partie. Nakonec může otázka možného opakování referenda o Brexitu, o kterém se hovoří, stát úplně jinak. V novém referendu o Brexitu se bude hlasovat o zachováni celistvosti Velké Británie, a to může pomoci tomu, že nakonec Velká Británie vůbec z EU nevystoupí. Tohle je záchranný proces globalistů, to vychází od nich. Už v pátek jsem na Svobodném rádiu upozorňoval, že globalisté se Velké Británie jen tak lehce nevzdají a pokud Britům bude vadit, že jim hrozí rozpad Velké Británie, raději si nechají na Brexit zajít chuť. Skotsko se stalo trojským koněm globalistů ve Velké Británii. První kolo zápasu o záchranu amerického dolaru vyhráli Američané. Druhé kolo je před námi.

brexit-696x522.jpg
Skotové chtějí v EU zůstat, Angličané chtějí pryč.

Informační pole ve Velké Británii je zaplavováno predikcemi rozpadu země, Skotsko by v referendu zřejmě opravdu Velkou Británii opustilo, pokud by Brexit byl realizován a země by opravdu EU měla opustit. Košile není kabát, psal jsem v minulém článku. A globalisté opravdu tuto tezi začínají využívat. Otázka nově před Brity může být položena jako ultimátum, buď setrvání v EU a Velká Británie zůstane celá, anebo odchod z EU a Velká Británie už nebude tak velká a Skotsko se odtrhne. Pamatujete? Elity udělají cokoliv,  aby země Albionu v EU zůstala. Takto postavená realita by dohnala mnohé ty, kteří hlasovali pro Brexit k tomu, že by podruhé raději hlasovali pro setrvání v EU v zájmu zachování integrity Británie, přesně podle přísloví o té košili a kabátu. Zápas o globalizaci Evropy tak bude pokračovat. Irsko si již v minulosti vyzkoušelo, jak funguje globalismus v praxi. Když neprošlo první referendum o Lisabonu, referendum si země zopakovala. A napodruhé Lisabon prošel. Bylo by naivní si myslet, že globalisté to v případě Británie nezkusí úplně stejně.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Konec zla v Čechách a na Planetě I.až III. d
Návštěvník
Konec zla v Čechách a na Planetě I.až III. d

Petr Chobot, SUPERROZHOVOR – Konec zla v Čechách a na Planetě I.až III. díl
Rusko bude supervelmoc do deseti dvaceti let. Chystá velké překvapení.

Kdo s čím zachází, s tím také schází. Anglické tajné služby v minulosti stvořily nejhohorší formu islámu – saláfismus. Dokonce až tak, že královská rodina v Saudské arábii jsou údajně židé. Odkazuji na rozhovor s jasnozřivcem Petrem Chobotem. Vysvětluje to tam historicky, současnost i jak naciťuje energie do budoucnosti. Říká,že bude líp,ale že to nás nikdo neudělá . I. až III. díl.
http://cestyksobe.cz/petr-chobot-superrozhovor-konec-zla-v-cechach-a-na-planete-iii-dil/14066

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Co se týká EU a řízení světa nevěřím na náhody..
Jestli je tedy těch pár těch nahoře, co to řídí, museli mít dopředu rozmyšleno, co a jak se stane, když proběhne v Británii referendum, že to může skončit i Brexitem..
Británie vždycky stála (i vzhledem ke geografii) tak trochu stranou, navíc je to pravá ruka USA.
Co když s tím už dopředu počítali, nebo dokonce chtěli, aby Británie z tohoto svazku vytoupila?
Europapaláše to ještě více semklo, chtějí ještě více integrace, mluvit jedním hlasem, zatím si čelní představitelé pořádně nesypou popel na hlavu, nikdo neodstupuje, hodně politiků Brexit svádí na populisty a hloupé voliče..

Ve hře je zase evropský superstát (o čemž se už nějakou dobu mluví). Tady na polském portálu se píše, že šéf německé diplomacie by měl na setkání V4 v Praze představit ultimátní dokument (podepsaný ministry zahraničí Německa a Francie) o vzniku jednoho centra na řízení společné vízové a zahraniční politiky, daňového soustavy, obranné politiky Evropy, atd..
Prostě jednotlivé státy by už nerozhodovaly samostatně o ničem..
http://www.tvp.info/25939371/nasz-news-superpanstwo-zamiast-ue–ultimatum-francji-i-niemiec

V podobném duchu mluví i Mogherini:
..
„Samotný důvod existence naší Unie je stále většímu počtu jejich obyvatel nejasný. Přitom právě nyní naši občané, a s nimi i celý svět, Evropskou unii potřebují více než kdykoli dříve,“
..
“Nová strategie, která má redefinovat cíle společné evropské bezpečnostní a zahraniční politiky, je vyvíjena již celý rok. Prací na ní byla Mogheriniová pověřena v červnu loňského roku. Nová strategie by měla být produktem společné práce jednotlivých členských států, evropských institucí, občanské společnosti, včetně několika evropských think-tanků.”
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Svet-ted-potrebuje-Evropskou-unii-vice-nez-kdy-driv-Ctyri-dny-po-k-o-integraci-komisarka-Mogheriniova-opet-rozviji-fantasticke-vize-budoucnosti-442261

marmaris
Návštěvník
marmaris

Takové rozumování je nám k ničemu. Češi a jiné slovanské národy jsou stejně určeni na porážku, nedělejte, že o tom nevíte. Smyčka se stahuje a mudrování nám k ničemu nepomůže. Možná jen k tomu, aby odvrátilo naši pozornost od skutečného stavu věcí. Pašík už je vykrmenej a apatickej, teď je nutné jenom navést ho správným směrem k palici.

Kari
Návštěvník
Kari

Nedavne namyslene vyroky Billa Clintona na adresu Polaku a Madaru ( ze jim demokracie zrejme cini potize, a maj radeji doktatorske vlady ve stylu Putina) ukazuji, jaky vztah americke elity ke slovanskym narodum vcetne Cechu maji. Myslim, ze se z jejich strany mame na co tesit

marmaris
Návštěvník
marmaris

Přesně tak. V Rusku to už dávno vědí, co mají SSáci za lubem.

Alex
Návštěvník
Alex

Mně to celé přijde na hlavu. Nejdříve kopec zpráv, jak je EU projektem USA, aby USA mohly ovládat jednoduše celou Evropu a nyní je to akce taky USA, aby EU rozbily a mohly ji snadněji ovládat.

lenka
Návštěvník
lenka

A tak nevím, ale uzrál čas asi. Připomíná mi to 89. rok. Nic náhodného. Možná přijde na řadu Francie. Jsem zvědavá, kdo se chopí příležitosti.

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Věřte – nevěřte: Vrah britské poslankyně Jo Coxové a potenciální vrah Donalda Trumpa byli mentálně naprogramováni CIA
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/4725-vrah-britske-poslankyne-jo-coxove-a-potencialni-vrah-donalda-trumpa-byli-mentalne-naprogramovani-cia

P.N.
Návštěvník
P.N.

nezavisle od toho, ci sa ten clanok zaklada na pravde, alebo nie, ma vyroba nevedomych vrazdiacich biorobotov (alebo urcenych na ine ulohy) uz tradiciu niekolkych destaroci… kedysi to trvalo dlho, ale aj toto sa iste vyvija a dnes to uz ide ovela rychlejsie… ja som dokonca nachylny verit aj tomu, ze posledne strielacky v amerike aj v europe (kde je pachatel vzdy zlikvidovany policiou) vykonali taketo bioroboty…

heron
Návštěvník
heron

zdroj orgonet a ti to okopirovali z cizojazycne obdoby sebe sama. Sorry, ale neni ti to podezrely, kdyz si predstavis, jake pozdvizeni by to v Rusko vyvolalo? A v Rusku nic. Putin by byl v Americe prohlasen u poloviny americkeho naroda za hrdinu a ze zachranil americkou demokracii : )
A to se nebavim o tom, ze zadna tajna sluzba takhle verejne neplytva informacemi. Tohle by kdyby to byla pravda nikdy nespatrilo sverlo sveta. Proc by rusove si takto vystrileli naboje. Naopak by na tom dale staveli a ne to vyzvanit, protoze by jine tajne sluzby mohli diky tomuto vydedukovat urcite informace. Ten orgonet je nebezpecnej.

Lex DRUID
Návštěvník
Lex DRUID

Zdroj je WhatDoesItMean.Com a ano, pro spoustu lidí je jedině možné přijímat informace od ČT a tím propagandu od Reuters. Jenže ČT podobné informace zcela jistě ve svém “vyváženém” vysílání nenabídne. Ať si každý věří čemu chce. Ale já chci mít možnost si vybrat, čemu budu věřit a jsem za podobná upozornění a weby jako WhatDoesItMean rád. Konec konců, stejně jako se heron dívá na WhatDoesItMean se spousta lidí dívá i na AE News.

sensitiv
Návštěvník
sensitiv

Je tak těžké si připustit, že odhlasování brexitu je jen chyba Matrixu a plivanec do tváře elity jako celku od obyčejných lidí? Nikoli plánovaný záměr.

monsanto
Návštěvník
monsanto

Uz se objevuji prvni zpravy, ze tomu tak skutecne bylo:

comment image

comment image

People are hoping Brexit was a glitch in the Matrix because Keanu Reeves is in Parliament

http://metro.co.uk/2016/06/28/people-are-hoping-brexit-was-a-glitch-in-the-matrix-because-keanu-reeves-is-in-parliament-5972191/

Spektátor Čumilovič Puk
Návštěvník
Spektátor Čumilovič Puk

Já sem dám odkaz na zajímavý článek:
http://afinabul.blog.cz/1606/buridanuv-osel
Možná jde zde právě o to dělat z ná ne ovce, ale osly. Ještě než GB z EU vystoupí, tak se udělá další referendum…, kde to dopadne zase na 51% pro remain… a GN bude ještě více rozdělena…

Karel
Návštěvník
Karel

Nesouhlasím s článkem, takřka v ničem.

Čína není vázána na Británii coby člena EU, ani bankovně – vždyť City a Frankfurtská burza je jeden podnik, takže není problém, zda EUR/USD operace běží tam nebo tam.

USA Brexitem podstatně ztrácí, protože Británie prosazovala všechna embarga proti Rusku, Íránu, etc. na půdě EU, byl to americký “trojský kůň”. Přes britské off-shory propírali EU politici americké úplatky. Centrály financování všech amerických NGOs proti EU a Rusku jsou v Londýně. Americké řízení evropského zbrojního průmyslu probíhá přes britskou BAE. Británie je americká nepotopitelná letadlová loď proti Evropě, je tam nejvíce amerických základen – sice výstupem z EU NATO zůstává, ale díky členství v EU mohli všechno vyřizovat přes britskou administrativu, což teď nepůjde.

Takových věcí se dá uvést spousta, žádné bláboly o národních a globálních prediktorech s tím nic neudělají. Z Ameriky nezní zatím řev, protože tamní mluvící hlavy upadly do hlubokého šoku nebo referendum považují za okrajovou administrativní potíž, která bude brzy odstraněna.

Martin O.W.
Návštěvník
Martin O.W.

Muj nazor na cely tento brexit je, ze to rozhodne nezorganizovali Americane. David Cameron prislibil referendum proto, aby zabranil narustani euroskepticismu v UK a tim i zvoleni UKIP Nigela Farage, který by podobne referendum vyhlasil stejne. To ale bylo v době před imigracni krizi, kdy nikdo neveril, ze by referendum mohlo dopadnout brexitem. Proto si ho také Cameron dovolil slibit a zajistit si tim vyhru ve volbach. Pak ale naplno propukla imigracni krize, v plne nahote byla videt nechopnost (a neochota) EU resit problem, který muze byt pro evropsky kontinent smrtelny a bylo zle. Jenze slib referenda se jiz nedal vzit zpet. Americane nejsou nejake ultimatni zlo, jen vyuzivaji neschopnosti evropskych politiku. Pokud by Merkel, Juncker, Hollande a další byli schopni a silni politici, tak se Americane se svymi pokusy na destabilizaci muzou jit tak akorat klouzat. Stacilo na všechny americke vymysly, jako protiruske sankce, migraci islamu, TTIP a další věci rict jasné NE! Stacilo, aby tvrdě a nekompromisně branili hranice a nezabyvali se zahnutymi banany a uspornymi zarovkami. Stacilo by prestat zivit ruzne pochybne neziskovky a naopak, snazit se o napravu vysokeho skolstvi, aby prestalo produkovat zdegenerovanou mladez atd. Všechny tyto věci a mnoho dalsich samozrejme, lze provest ve velmi kratkem casovem horizontu, ale ne v dnesni EU. A proto EU v této podobe proste musí pryc! O tom jsem naprosto presvedcen a ti, kdo jsou zodpovední za brexit a další exity, jsou jen neschopni a slabi politici v Evrope. Po padu EU se pak muzeme vydat po te, jak říká VK, treti ceste. Ale po treti ceste se nemuzeme vydat, když nas EU drzi nasilne na jiné ceste. Krome toho si myslim, ciste logicky, ze pro Americany je lepsi mit centralizovanou moc v Bruselu a prostrednictvim nevolene komise ovladat všech 28 clenskych státu EU najednou, nez se snazit rozbijet a nasledne ovladat plno malych statecku a korumpovat jednu vladu po druhé.

tom
Návštěvník
tom

k zamyšlení:

http://qz.com/717182/a-brexit-conspiracy-theory-nails-the-no-win-situation-boris-johnson-now-finds-himself-in/

Jde o to, že nikomu se do podání dle článku 50 najednou nechce, Cameron původně sliboval, že v případě exitu to podá okamžitě, ale jakmile bylo rozhodnuto, otočil. A přední “brexiťáci” jako Johnson a Gove taky “nikam nespěchají”; není divu, jejich pozice dobře vysvětluje uvedený článek.