Bomba: Údajné čínské investice CEFC v ČR jsou ve skutečnosti úvěrový tunel...

Bomba: Údajné čínské investice CEFC v ČR jsou ve skutečnosti úvěrový tunel za půl miliardy EUR od slovenské J&T Bank a Poštové banky! Čínská Huaxin (CEFC) ve skutečnosti v ČR neinvestovala ani jedinou korunu, pohledávky po Tvrdíkově firmě CEFC Europe nyní bude hasit čínský gigant CITIC na přímý pokyn čínského prezidenta pro zakrytí stop po skandálu! Stopy vedou k čínské Futienské mafii a z celé konstrukce o čínských investicích v ČR nakonec může zůstat jen další tunel jako zůstal po Českých Aeroliniích!

Bomba: Údajné čínské investice CEFC v ČR jsou ve skutečnosti úvěrový tunel za půl miliardy EUR od slovenské J&T Bank a Poštové banky! Čínská Huaxin (CEFC) ve skutečnosti v ČR neinvestovala ani jedinou korunu, pohledávky po Tvrdíkově firmě CEFC Europe nyní bude hasit čínský gigant CITIC na přímý pokyn čínského prezidenta pro zakrytí stop po skandálu! Stopy vedou k čínské Futienské mafii a z celé konstrukce o čínských investicích v ČR nakonec může zůstat jen další tunel jako zůstal po Českých Aeroliniích!

Redakci Aeronetu byla postoupena snad nejvýbušnější kauza za posledních několik let. Materiály a informace, které pochází z okruhu operativní činnosti českých zpravodajských služeb, z vyšetřování pražské expozitury americké FBI a útvarů pro odhalování závažné trestné činnosti, odhalují největší skandál v historii České republiky a mezinárodních vztahů. Když jsme v redakci procházeli materiály, zůstali jsme úplně jako opaření, protože všechno, co se dosud v České republice psalo a tvrdilo o čínských investicích v ČR, je podle nálezu tajných služeb a vyšetřovatelů jeden z největších tunelů po roce 1989 v České republice a na Slovensku. Naše redakce přináší informace exkluzivně jako první zpravodajský portál v ČR.

Celá věc začala ve chvíli, kdy Marcele H. byla před několika dny udělena fyzická ochrana ze strany tajných služeb poté, co česká zpravodajská operativa zachytila telefonát a objednávku “řešení” a fyzické likvidace této ženy, která má veškeré informace o jednom z největších polistopadových skandálů v České republice. Z bezpečnostních důvodů zde neuvádíme celé jméno a ani objednavatele tohoto “řešení”. Důležité je, že celá kauza se týká společnosti CEFC Europe, která dosud byla vykreslována jako vlajková loď čínských investic v České republice.

Jaroslav Tvrdík, místopředseda představenstva CEFC Europe.

Pravda je však taková, že CEFC Europe Holdings a.s. je česká firma, nemá s Čínou a čínskými investicemi nic společného a peníze, které měla v ČR investovat, ve skutečnosti jsou v současné chvíli nedobytné pohledávky za úvěry od slovenské J&T Bank a Poštové banky. CEFC Europe má jediného a zjevně anonymního majitele a akcionáře, firmu Rainbow Wisdom Investments Limited z Hong Kongu, více zde. Pokud máte slabý žaludek, neměli byste pokračovat ve čtení. Budeme bourat vzdušné zámky a budou lítat třísky velké jako náklaďáky. Po přečtení článku přijdete o vešekré iluze, protože i když Česko snese fšecko, tohle už nesnese ani náš žaludek v redakci. Musí to ale jít ven, nedá se nic dělat, pokud chceme být nezávislou a tvrdou alternativou.

Začneme zeširoka a půjdeme do historie. V roce 1999 byla na pokyn americké ministryně spravedlnosti Jannet Rennové v Praze zřízena expozitura FBI [1], a to v přímé souvislosti s rostoucími aktivitami čínské futienské mafie, která se  snažila infiltrovat do politických struktur  v ČR. Mafie “Futien” je obdobou japonské Yakuzy a v hierarchii patří do tzv. Triády Kantonského trojúhelníku. Futienská mafie (nazývaná v překladu z mandarínštiny jako Futienská brigáda) zasahuje až do nejvyšších špiček čínské komunistické strany a předsednictva Ústředního výboru Komunistické strany Číny.

Expozitura americké FBI v Praze a sledování čínských triád ve Střední Evropě

Již koncem 90. let si americká FBI začala ve Střední Evropě vytvářet zázemí a vlastní operativní útvary na rozkrývání mafie. Kvůli jazykové a kulturní bariéře mezí Čínou a ostatním světem vznikají v Číně firmy a organizační složky, které vystupují jako čínští investoři napojení na čínskou vládu, ale ve skutečnosti jde o projekty Triád a čínských mafií na vytunelování bohatých západních bank. A právě obětí jednoho z takových projektů čínské mafie se staly dvě zmíněné slovenské banky.

Prezident ČR Miloš Zeman prohlásil před českými novináři v Pekingu, že mu čínský prezident Xi Jingping řekl, že Jie Tienming (bývalý poradce Miloše Zemana a majitel CEFC) není ve vězení [2]. Prezident Miloš Zeman ovšem neříká pravdu. Jie Tienming sedí v současné chvíli ve vyšetřovací vazbě v Pekingu, a to proto, že Jie Tienming je členem futienské mafie, což podle naších zdrojů rozkryla čínská tajná služba. Tedy slyšíte dobře, poradce prezidenta ČR a údajný majitel investiční skupiny CEFC Jie Tieming je ve skutečnosti čínský mafián a člen Triád. A to je vážný domácí  problém pro čínského prezidenta.

Jie Tienming, šéf čínské CEFC Shanghai.

Ten totiž vyhlásil před svým posledním zvolením válku korupčníkům a mafiánům v Číně. A teď sám čelí zapeklité situaci, že jeho přítel a politický spojenec Miloš Zeman jmenoval mafiána Jie Tienminga svým poradcem a veřejně tlačí na čínského prezidenta, aby ho propustil z vazby. Tedy aby propustil z vazby astronomického korupčníka a podvodníka a ještě ke všemu příslušníka té nejhorší čínské spodiny a galérky, tedy futienské mafie! To je jako by čínský prezident jmenoval Radovana Krejčíře svým poradcem pro české investice a požádal přes čínské novináře jihoafrického  a českého prezidenta, aby jej omilostnili, tím že bude tvrdit, že mu oba prezidenti řekli, že Krejčíř není ve vězení.  Jistě všichni chápete absurditu této situace! Miloš Zeman v Číně prohlásil, že čínský prezident mu potvrdil, že se již tak stalo.

O zdraví Miloše Zemana se spekuluje, sluníčkáři vidí pana prezidenta pomalu na marách, ale pokud jde o Zemanovu hlavu, tu musí prezidentovi stále 99% Čechů závidět. Prezident veřejně obviňuje čučkaře, že mu  nedávají žádné relevantní informace. Není jasné, jaké tajné zprávy nosí Michal Koudelka na Pražský hrad za zprávy, ale podle informací operativy a jejích všech složek dodaly svým šéfům spoustu zpráv o celé téhle kauze. Nemůžeme vyloučit, že se Zemana snaží tajné služby úmyslně udržovat v nevědomosti a informace o Jie Tienmingovi mu zamlčují, v redakci by nás to vůbec nepřekvapovalo.

Čínská CEFC v Česku, která nikdy nebyla čínská a peníze v ní nebyly z Číny, ale ze Slovenska

Čínský prezident je ovšem přesně informován svými tajnými službami o aktivitách Huaxin Europe (čínský gramatický fonotyp pro CEFC Europe) a nevíme, kam až dojde ve své ochraně Miloše Zemana v tomto skandálu, protože Xi Jingping čelí vážnému domácímu problému. V Číně bojuje s korupčníky a mafiány, a o tento boj opírá svoje postavení, změnu ústavy, která mu dovolila setrvat v úřadu na neomezenou dobu a na druhou stranu, tady jeho nejdůležitější evropský, tedy západní spojenec, po něm chce, aby propustil korupčníka a mafiána, a ještě zaplatil za Tvrdíkovy miliardové dluhy. Jaroslav Tvrdík je místopředsedou představenstva CEFC Europe Holdings a.s. a předsedkyní představenstva je čínská občanka Xia Ren.

Nejprve si musíme vysvětlit, že žádné čínské miliardy do ČR vlastně nikdy nepřitekly. Tedy že za prvé, Číňané v Čechách neinvestují více, než kdekoliv jinde a za druhé, to, co v ČR Miloš Zeman a Jan Hamáček představují jako čínské investice, to jsou ve skutečnosti vlastně slovenským bankám vytunelované peníze, které banda futienských mafiánů přelila do ČR, aby se tak řečeno miliardy vyčistily, darebáci se napakovali a Miloš Zeman to nešťastně a nevědomě označil za čínské investice z Číny, přičemž jde o peníze ze Slovenska poskytnuté v podobě úvěru.

Jie Tienmnig a prezident Miloš Zeman.

Tato kauza je výbušná v tom, že Miloš Zeman spojil svůj politický kredit s velice nekredibilními mafiány z čínské Triády. Pokud se toto nepodaří tzv. ošetřit a přikrýt, bude český prezident za hlupáka v lepším případě, v horším případě za komplice rejdů čínské mafie s cílem vyvést peníze ze dvou slovenských bank. Čínský prezident chce Miloši Zemanovi pomoci, a proto čínská CITIC převezme pohledávky od slovenských bank, ale ta pomoc bude limitována vlastní bezpečností čínského prezidenta, který nemůže držet ochrannou ruku nad Jie Tienmingem a čínskou Triádou.

Podle zprávy [3] renomovaného berlínského institu Mercis, který se zabývá čínskými studiemi, bylo v letech 2000 – 2018 do ČR Čínou investováno v segmentu FDI (Foreign Direct Investment), tedy v češtině přímé zahraniční investice, celkem 1 miliarda EUR a tím to hasne. Šmitec! Srovnatelně velké evropské státy s ČR jsou na tom takto: Portugalsko 6 miliard, Řecko 1,9 miliardy, Rakousko 1 miliarda, Belgie 2,2 miliardy, Holandsko 9,9 miliard, Maďarsko 2,4 miliardy, Rumunsko 1 miliarda, Finsko 7.3 miliardy, Švédsko 6,6 miliardy, Polsko 1.2 miliardy a Slovensko 0,1 miliardy. Tedy na první pohled je jasné, že nás politici v ČR tahají za nos. Žádné mimořádné investice ČR nepřitáhla. Hůř jsou na tom už jenom Slováci. O to tragičtější je, že právě dvě jejich banky utopily v ČR přes půl miliardy EUR. Takže investice nejsou a Miloš Zeman by měl s těmi superlativy o čínských investicích opravdu brzdit. Žádné totiž skoro (až na výjimky) nejsou.

Namísto investic nabízí Číňané úvěrové rámce pro české podnikatele na rozvoj projektů česko-čínské spolupráce v ČR. O nějakých investicích není vidu, ani slechu. Jde pouze o úvěry, ne o investice!

Další důkazy, že se z čínské strany ani neplánují investice, jsou také k dispozici. Známý bývalý komunistický a ekonomický guru z dob transformace a hlavně likvidace českého průmyslu v Klausových vládách, Vladimír Dlouhý, se tento týden chlubil, že hlavním výsledkem cesty Miloš Zemana do Číny bude příliv přímých čínských investic do ČR. Dlouhý však podepsal pouze Memorandum s Bank of China [4]. Tedy memorandum není smlouva a je to jenom nezávazný příslib, to za prvé. A za druhé se v dokumentu píše, že Bank fo China bude v budoucnu ochotná půjčit českým podnikatelům, poslouchejte dobře, rámec 1,5 – 2 miliardy dolarů na investice do české ekonomiky a do rozvoje česko-čínského obchodu.

A to je problém! Tedy nebyly dojednány žádné přímé čínské investice, ale pouze nezávazná dohoda, že vyvolení čeští podnikatelé si budou moci v Číně půjčit, aby mohli investovat do české ekonomiky. Tedy Číňané vybraným českým podnikatelům laskavě za úrok jenom půjčí peníze, nikoliv investují a oni jim za ně budou platit úroky a českým občanům  se přitom bude tvrdit a lhát, že jsou to přímé čínské investice! Pane prezidente Zemane, netahejte české občany za nos! Pozor na to, sledujeme tyto procesy a vydávat půjčky za investice je podvod na české občany! Dupněte na brzdu, dokud to ještě jde! A máme na to i další důkaz.

Jie Tienming.

Tím důkazem jsou rozdílná podání v českém a čínském tisku, která vysvětlují celou situaci. Prezident Miloš Zeman se na svých webovkách dne 18 dubna 2019 pochlubil [5], že dal interview čínské televizi CCTV. Za prvé, interview v Číně nebylo vysíláno, respektive nikdo neví, kdy a kdo ho vysílal. To je jak s tím futienským mafiánem Jie Tiemingem, prezident Miloš Zeman tvrdí, že je na svobodě, ale nemůže ho ukázat. Prezident Zeman tvrdí, že dal čínské CCTV interview a nikdo ho nemůže najít.

Místo toho jsme našli ve shodné době, tedy v dubnu a březnu 2019, jiné zpravodajské pořady o prezidentu Zemanovi, a ty v překladu z čínštiny hovoří jinak, než se v Čechách chlubí prezident Miloš Zeman. Podle hradní verze interview Miloš Zeman kritizoval Čínu za pomalé investice a vymlouval se, že za průšvih Jie Tienminga a CEFC nemůže. Čínskou verzi [6] zveřejnila agentura Sin chua a její znění převzali další kanály čínských televizí.  Miloš Zeman v ní nic nekritizoval a pouze vyjádřil očekávání investic  tedy v čínském překladu Zemanových slov bylo použito sloveso čchi-taj – očekávat, porovnání je zde. Vzhledem k tomu, že čínská média jsou pod striktní kontrolou státu, je zřejmé, že se jednalo o závazný pokyn vedení státu.  Dále v celém interview není zmínka o CEFC, žádná kritika a jenom chvála čínského prezidenta Si, Číny a firmy Huawei a projektu OBOR, to je zkratka pro novou hedvábnou stezku.

Čínské investice ze Slovenska

Jak je to tedy s těmi čínskými investicemi v ČR? Jaroslav Tvrdík jménem své CEFC Europe si napůjčoval od slovenských bank v úhrnu 520 milionů EUR.  Tyto peníze však nebyl schopen vracet. Slovenské banky začaly na Jaroslava Tvrdíka velmi, ale opravdu velmi tlačit, aby je vrátil. A potom nastal sešup. Najednou prasklo, že vlajková loď čínských investic do ČR, tedy CEFC Europe, vůbec není čínská firma, ale firma Jaroslava Tvrdíka, že peníze nejsou čínské, ale slovenské a jejich majitelé, tedy slovenské banky, se nejspíš staly obětí úvěrového podvodníka, který je z nich vylákal, podle vyšetřovatelů zřejmě falešnými údaji o své kredibilitě, a když bublina splaskla a bylo třeba začít dluhy splácet, tak nastal pro všechny problém. Prezidentu Zemanovi hrozí skandál s podvodnými čínskými investicemi, kterým naletěl, ČSSD hrozí politický kolaps, Jaroslavu Tvrdíkovi trestní stíhání a Slovákům zmizení půl miliardy EUR. To je megaprůser pro všechny. Musíme tady odkázat na článek investigativce Erika Besta, který je na jeho blogu [7]:

New York Times měly tento týden na titulní straně článek o rizicích otevírání dveří Číně a zvládly v něm nepřijít vůbec s ničím novým o česko-čínských vztazích. Autoři měli šanci dát příběhu nové vyznění, tu ale nevyužili. Požádali Citic Group, kterou pevnou rukou ovládá Peking, o vyjádření k memorandu o nákupu téměř poloviny CEFC Europe, Citic ale nereagovala. Autoři článku si mohli položit otázku, zda to není zvláštní. Proč by velká mezinárodní společnost nadšeně nevyužila šanci pochlubit se velkou evropskou investicí? Obzvláště poté, co odcházející čínská velvyslankyně v ČR Ma Keqing v rozhovoru pro MF Dnes 1. srpna prohlásila, že společnost Citic už převzala aktiva CEFC. NYT se také mohly ptát, proč Citic využívá nedohledatelnou společnost na Britských Panenských ostrovech, aby získala „výlučnou kontrolu“ nad CEFC Group (Europe) Company a.s., když má Čína svůj vlastní offshorový ráj jménem Hongkong. A pokud už obchod proběhl, jak prohlásila bývalá velvyslankyně, proč to není vidět v obchodním rejstříku? Velká česko-čínská záhada, kterou NYT přehlédly, je identita vlastníků CEFC Europe.

Začneme tedy tu záhadu kolem CEFC rozplétat. Státem kontrolovaná čínská megafirma Citic group dostala od čínského prezidenta za úkol vyřešit Tvrdíkův průser futienské mafie, protože tento průser začal ohrožovat už i samotnou čínskou politiku a jejího předního hlasatele na západě Miloše Zemana, a vlastně tedy i čínského prezidenta Xi Jingpinga. List The New York Times požádal Citic Group aby se vyjádřila k nákupu CEFC a Citic group na to neodpověděla. To je ve světě businessu nevídané. My jsme ale odpověď získali z překladu záznamu výroční tiskovky ředitele CITIC Čhang Žen-Minga v Hongkongu ze dne 29. 3. 2019, odkaz zde. Tedy pouze tu část, která se nás týká:

OTÁZKA: Média informovala, že firma CITIC přebírá Evropská aktiva Huaxin (CEFC), mohu se prosím zeptat, jak vypadá situace? Kromě toho, CEFC má v zahraničí dolarové dluhopisy. Budou tyto dluhopisy upsány (garantovány) akciemi CITIC? Jestliže budou tyto zahraniční dluhopisy CEFC přebrány a ovládány CITIC, kdy budou tyto dluhopisy proplaceny (=věřitelé odškodněni) ?

ODPOVĚĎ: Za prvé, tato záležitost má souvislost s firmou CITIC, ale nemá nic společného s akciemi CITIC. Před rokem padla od médií tato otázka a nedali jsme na ni odpověď. Nyní na ni mohu odpovědět. Je třeba zdůraznit, že CITIC Holding nepřebírá (nepřejímá) aktiva CEFC. CITIC pouze převezme aktiva CEFC v České republice (tzn. aktiva CEFC Europe Jaroslava Tvrdíka). Navíc, o veškerých aktivech CEFC v České republice, které přebíráme, vedeme jednání na komerčním obchodním principu.

Ohledně garantování dluhopisů, dluhopisy CEFC přebere jedna naše dceřiná firma. Současně je to dceřiná firma CITIC Securities (investiční banky), ve které držíme 16% akcií (v dceřiné firmě). S tím, že přebíráme aktiva CEFC (v ČR) to nemá vůbec nic společného.

Konec citace.

Takže tady máte odpověď na otázku, na kterou nedostal odpověď ani The New York Times. A samozřejmě, zase zde firma CITIC mlží, nicméně již se dá pochopit, jaký dostala od čínského prezidenta úkol, a ten úkol je v klíčové větě, že firma CITIC přebírá pouze aktiva CEFC v České republice, veškeré ostatní aktivity CEFC po celém světě CITIC od CEFC nepřebírá, pouze na jednu svoji dceřinou společnost převezme dolarové dluhopisy. Přeloženo do řeči obyčejného člověka: Převezmeme aktiva CEFC Europe – tedy Tvrdíkovy dluhy, a zbytek není naše starost. Dluhopisy převezme naše dceřiná firma – tedy se naznačuje, že dojde ke změně jejich platby, prostě investoři budou nakonec rádi, že je levně někomu prodají. Třeba do USA, takže z čínských investic v ČR se stanou jednoho dne investice americké a proti-zemanovské. Možné je všechno. Toto je první klíčová odpověď – čínský prezident vydal úkol čínskému státnímu gigantu, aby vytáhl Miloše Zemana a socialisty z okolí ČSSD z průseru, a jak nařídil, tak se už i stalo.

Zachránce CITIC Group přispěchal na povel čínského prezidenta

Slovenské banky tak převedly své dluhy za Tvrdíkem a jeho CEFC Europe na společnost Citic group. Banky jsou v doličném notářském zápisu o převodu dluhů na CITIC Group zde označeny jako POBA (Poštová banka) a JTB (J&T Bank) a majitelem jejich dluhů je odteď CITIC Europe zastoupená Ren Xia, což je ale paradoxně a současně předsedkyně představenstva zadlužené Tvrdíkovy CEFC Europe. Předsedkyně představenstva dlužníka předsedá jako šéfka představenstva zachránce a vykupitele dluhů. Doufám, že už vám dochází, jaká habaďůra se tady odehrává.

Tedy z 1 miliardy EUR veřejně potvrzených čínských investic do ČR je celých 520 milionů EUR z peněz, které si Jaroslav Tvrdík jménem CEFC Europe napůjčoval ze slovenských bank POBA a JTB, přelil je do Číny tzv. wired bankovními převody, které nyní čínská policie vyšetřuje a předstíral, že jde o čínské investice do české ekonomiky. Těchto 520 milionů EUR nikdy nebyly čínské investice, ale slovenské půjčky! A ani teď to nejsou čínské investice, ale české dluhy Číňanům! A my se musíme vrátit k textu výroční konference CITIC Group.

Čínský prezident Xi Jingping.

V něm se doslova píše, že o veškerých aktivech CEFC v České republice, které CITIC přebírá, vede firma jednání na komerčním obchodním principu.  Je to jednoduchý deal: Vy, Češi – tedy Tvrdík a Zeman máte aktiva a dluhy, a nás Číňany ze Citic group pověřil náš prezident Si kulantně Váš problém s Vašimi dluhy vyřešit v rámci zachování dobrých vztahů ČR a ČLR, takže koupíme vaše aktiva a vaše dluhy, a jejich pozdějším rozprodáním ve světě se nám investice vrátí. Tvář bude zachována a zadarmo to také nebude, ještě na tom vyděláme. Proto ředitel CITIC zdůrazňuje, že jednání jsou vedena na KOMERČNÍ BÁZI, nikoliv na bázi POLITICKÉ.  Toto může být také alibi pro zainteresované politiky ČLR, ale vzhledem k tomu, že se toto děje na příkaz prezidenta, napadá nás jen jediný možný zainteresovaný čínský politik, tedy čínský prezident!

Historie se vtipně opakuje. Jaroslav Tvrdík prostě zase jednou po čase napáchal dluhy, jako kdysi v ČSA, nebo jako když nakupoval Gripeny, ale teď ty dluhy vlastní Číňan, a ten bude něco chtít. A že Číňan, tedy prezident Si, už v roce 2018 jasně sdělil, že Ji Tienming a další jeho kumpáni mafiáni budou potrestáni, a že v tom jel i Jaroslav Tvrdík a Jan Hamáček, a možná i napálený a pro svoji důvěřivost zneužitý Miloš Zeman, se lehce dočtete v článku ze dne 18. října 2018, který publikoval server SINA.com, tedy hlavní čínský portál mobilní komunikace, odkaz je zde. Pokud si článek dáte do překladače Google Translate, tak jména v čínštině Dworkik, Hamachken a Minash jsou fonotypy Tvrdík, Hamáček a Mynář. Je zvláštní, že žádný český čučkař neumí takový základní článek na největším čínském web-portálu, tedy čínském “seznamu” s půlmiliardou uživatelů přeložit do češtiny, ani novinář, ani politik nebo diplomat.

Číňané si vybrali v ČR své kádry, mezi nimi i Jana Hamáčka

Na jaře 2016, týden před příjezdem generálního tajemníka KS Číny Si Ťin-pchinga, zaštiťoval Jan Hamáček z pozice předsedy Poslanecké sněmovny (PS) spolu s čínskou velvyslankyní Ma Kche-čching seminář pod názvem Zkušenosti pro řízení a rozvoj státu. Hlavní naplní semináře byla propagace knihy prezidenta  Si “O správě státu”. Kromě obvyklých aktérů jako byl exministr zahraničí Jan Kohout nebo ředitel Střediska bezpečnostní politiky na FSV UK Miloš Balabán, se ho zúčastnili přední ideologové KS Číny, například profesor stranické školy Ústředního výboru KS Číny Ču Ling-ťün.

Ještě zajímavějším účastníkem byl profesor Š’ An-pin z Univerzity Čching-chua. Ten na svém blogu dokládá na základě analýzy dat o dopadech čínské propagandy, že indoktrinaci (v čínštině doslova si nao 洗脑 – vymývání mozků) je třeba cílit na rozvojové a východní země, protože na vyspělém Západě čínská propaganda tolik nezabírá. Mezi rozvojové země vhodné k vymývání mozků zjevně počítá i východní Evropu včetně ČR. Takhle tedy Čína uvažuje o slovanských zemích v Evropě.

Znovu se ukazuje, že svobodné národy nesmí hledat cesty mezi deštěm a okapem, nebo louží a blátem, ale musí razit vlastní a suverénní politiku. Jednou pod kuratelou Habsburků, poté Francie a Británie, poté nacistů a Německa, potom Sovětského svazu, potom Bruselu a USA, v blízké době pod kuratelou Číny? Méně USA, méně Číny, méně Bruselu a více národních pastvin, luk, polí, vodních zdrojů, průmyslu a práce národa. Jenže jak těžký je tento úkol, když nejsou kádry, a některé z těch kádrů se dokonce vzhlíží v Číně a také v různých Jeruzalémech, Izraelích a výrocích o tom, že je hrdost být Žid.

Jie Tienming, Miloš Zeman a Xi Jingping.

Aparátčíci z Číny a Čech si tak v Praze dali sraz pod záštitou Jana Hamáčka. Za Čechy tam byl Jan Kohout a také jistý Miloš Balabán. Toho asi neznáte. Je to bývalý člen předlistopadové KSČ. Později pod vedením dalšího aparátčíka, plzeňského Václava Šlajse, zamířil do ČSSD a stal se jejím placeným kádrem pod řízením Miroslava Pocheho a Jana Hamáčka. Miloš Balabán ve svém životopise skromně vynechává fakt, že má vystudovanou Vojenskou politickou akademii Klementa Gottwalda v Bratislavě, což byla neblaze proslulá škola pro tzv. politické kádry v armádě, tedy politruky.

Hamáčkovy čínské stopy

Rovněž se můžeme v čínském tisku dočíst zde,  že již v září 2014 (tedy rok předtím, než CEFC začala s “nákupy” v ČR) Jan Hamáček spolu s Jaroslavem Tvrdíkem v Šanghaji navštívili sídlo čínské společnost a setkali se s jejím “prezidentem” Čchen Čchiou-tchuem, v anglické verzi Chan Chauto:

Během setkání Jan Hamáček poznamenal, že v Praze se minulý týden úspěšně završilo čínské investiční fórum, a že česká vláda a vedení jsou rozhodnuti pokračovat v bilaterální spolupráci a výměně s Čínou, stejně jako věří v pragmatické rozvíjení spolupráce. [Hamáček] Věří, že v blízké budoucnosti dosáhne spolupráce České a Čínské lidové republiky nové úrovně. Zároveň poděkoval CEFC za to, že hraje tak důležitou roli v posilování česko-čínské spolupráce a vyjádřil se, že bude pokračovat v podpoře spolupráce mezi CEFC a Českou republikou v různých oblastech. Prezident Čchen zdůraznil, že vzájemná spolupráce a spolupráce v oblasti obchodu jsou stále těsnější. Lídři obou zemí dosáhli konsensu ve strategických otázkách, což otevřelo široký prostor pro spolupráci firem z obou zemí.

A na podzim 2016 Jan Hamáček prohlásil pro čínský tisk:

Předseda poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček řekl, že institucionální rámec KS Číny pro pevné řízení strany si zaslouží být zdrojem inspirace pro české vládnoucí politické strany.

A hned měsíc poté Hamáček podepsal slavný dopis čtyř [8], ve kterém prohlásil loajalitu čínské straně proti dalajlámovi. Tedy Hamáček, Štěch, Sobotka a Zeman. Mimochodem, Bohuslav Sobotka se po odchodu z politiky stal poradcem pro obchod s Čínou [9].

Hamachken a Dworkik jako hlavní spojky čínské expanze do ČR

V létě 2017 létě se Hamáček vydal do Bukurešti na akci Mezinárodního oddělení ÚV KS Číny pod názvem „Dialog politických stran střední a východní Evropy s Čínou“. O Hamáčkově účasti na této akci referovala pouze čínská média. V ČR se o účasti soudruha Hamachkena mlčelo

Podle agentury Nová Čína, tedy čínského Rudého práva, Hamáček na setkání prohlásil, že „je pyšný na to, že se Česká republika stala leaderem, který razí iniciativu Pásu a stezky ve střední a východní Evropě“. Česká republika podle jeho slov nachystala jako první stát vůbec založení „Centra pro česko-čínskou spolupráci“.

Za čínskou stranu přednesl v Bukurešti projev Liou Jün-šan, tehdy jeden ze sedmi nejmocnějších můžu Číny (mezitím potichu odstavený), který poté pokračoval v cestě do ČR. O jeho návštěvě opět informovala pouze čínská média. Soudruh Liou Jün-šan přiletěl v neděli 16. července a v pondělí se opět podle čínského tisku – setkal s Hamáčkem v Mladé Boleslavi. O schůzce nereferovaly ani stránky Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce, která pořádá Investiční fórum. Přijetí nezmiňoval v kalendáři akcí ani Jan Hamáček, ani Poslanecká sněmovna a chybělo v aktualitách na stránkách ČSSD. O návštěvě mlčely webové stránky českého velvyslanectví v Pekingu i čínského velvyslanectví v Praze. Schůzku podle našich informací sledovaly pouze tajné služby, a to hned několika zemí a stejně tak expozitura FBI v Praze, která sleduje činnost čínských Triád v Evropě.

Podle agentury Nová Čína měla Liou Jün-šanova návštěva za cíl především prohloubení “stranické spolupráce” mezi KS Číny a Hamáčkovou ČSSD:

Agentura Sin-chua dále referuje, že do ČR Liou Jün-šan přijíždí na pozvání místopředsedy ČSSD a předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka, a že také tato návštěva má mít především mezistranický ráz. Během přijetí u Hamáčka, které proběhlo v Mladé Boleslavi 17. července, Liou Jün-šan „jako vysoký představitel KS Číny vyzval k tomu, aby politické strany ČLR a ČR udržovaly kontakty na nejvyšší úrovni a posílily výměnu v oblasti spravování státu a budování strany s cílem usnadnit praktickou spolupráci mezi oběma zeměmi“.

Jan Hamáček o svých čínských kontaktech v posledních dvou letech oficiálně příliš nereferuje, ale pěstuje je o to čileji. Čeští novináři jsou slepí a hluší, čučkaři situaci monitorovali, ale jestli o ní hlásili Zemanovi, to nevíme. Spíše se domníváme, že Miloš Zeman je držený stranou, aby nic nevěděl.

Jaroslav Tvrdík s čínskou delegací.

Jan Hamáček podporuje Číňany [10] a výměnou za to jej Jaroslav Tvrdík s napojením na Miloše Zemana proloboval do funkce  předsedy strany.  Proč k tomu došlo? No, protože v roce 2015 došlo v Číně k zatčení podvodníků ze CEFC a už nebyli schopni čistit peníze pro předstírání čínských investic v Praze, a proto museli všichni sehrát dojemnou komedii, představit futienského mafiána Ji Tienminga prezidentovi Si jako Zemanova poradce. Každý sinolog, který viděl tvář prezidenta Si pochopí, co se v jeho tváři právě stalo. Ale slovenské banky byly napáleny a půjčily Dworkikovi, a proto Hamachkenova skupina mohla Čechům sehrát za půjčené slovenské peníze dojemnou komedii o slavných čínských státních investicích. Čínské investice v ČR jsou na tom stejně jako ta jitrnice v pohádce, kterou svět neviděl, jak je velká. Tak přesně takové jsou čínské investice v ČR.

V totalitní Číně za to zavřeli hlavní podvodníky z čínské futienské triády,  Ji Tienminga, dále Cha Chauta, sedmý nejmocnější Číňan, se musel pakovat do důchodu a velvyslankyně Ma přežila jenom z úcty k jejímu úctyhodnému nomenklaturnímu původu. V Čechách byl “Hamachken” povýšen na předsedu partaje a Češi zaplatí Číňanům Tvrdíkovy slovenské dluhy a budou poslouchat Miloše Zemana a české novinářské hlupáky, jak se chlubí, že zařídili čínské investice. Na závěr zbývá pouze říci, že není náhodou, že Michal Koudelka dostal v Langley vyznamenání od CIA,  ale přitom nedostal od Miloše Zemana hodnost generála, a není divu, že Donald Trump pozval do Bílého domu raději Andreje Babiše než prezidenta Miloše Zemana, který se dostal do nebezpečné blízkosti operací čínských triád. Tajné služby v ČR, expozitura FBI v Praze, čínská rozvědka a diplomatické sbory několika zemí se tak snaží diskrétně vyžehlit skandál s prorůstáním čínského organizovaného zločinu do mezinárodních vztahů mezi Čínou a členskou zemí Evropské unie, Českou republikou.

Tragická výslednice pro Miloše Zemana, české podnikatele a národní zájmy

Je třeba zdůraznit, že CITIC Holding nepřebírá (nepřejímá) aktiva CEFC. Máme to přímo z úst Čchang Žen-minga, prezidenta CITIC. CITIC nepřebírá aktiva CEFC, jak všude už rok píší čeští i zahraniční novináři. Přebírá pouze aktiva Tvrdíkovy firmy CEFC Europe Holdings a.s, která s Čínou neměla nikdy nic společného a jejíž věřitelé jsou pouze slovenské banky.

S dluhy čínské CEFC toto nemá nic společného. Samozřejmě, protože Tvrdíkova CEFC Europe je česká firma, byla to pouze dceřinka privátní firmy SHANGHAI HUAXIN GROUP (HONGKONG) LIMITED s akciemi na doručitele vedené bílými koníky s bydlištěm v Hong Kongu, kteří už dávno kdesi zmizeli. Tvrdíkova CEFC Europe neměla nikdy žádný vztah s propletencem nastrčených a falešných firem zvaným “Shanghai CEFC”. Pouze v ní figurovali v ČR stejní kriminálníci z futienské triády s hong-kongskými pasy jako Jie Ťienming nebo Chan Chauto, ale firmy byly striktně odděleny.

Jie Ťienming zjevně použil svůj kontakt s Milošem Zemanem jako návnadu pro obě slovenské banky, aby žádostem CEFC Europe o úvěry bylo vyhověno, aby byla vytvořena důvěra, protože kontrakt měl charakter obchodu s nulovým rizikem pro banky, protože to vypadalo, že jde o projekt zastřešený čínským polostátním kapitálem, který zastřešuje politicky český prezident.

Sídlo CEFC Europe / Huaxin Europe v Praze.

Zároveň ale neměl Tvrdík odpovědnost za podvody čínské CEFC, což by měl, kdyby byla CEFC Europe spojená se CEFC Šanghaj. V tom případě by nebylo třeba nic “přebírat” a složitě jednat, protože by CEFC Europe jako dceřinka CEFC Šanghaj by automaticky spadla do bankrotu a konkursu jako celý konglomerát firmy CEFC v Číně. To se nestalo a nastala podivná akce “CITIC přebírá CEFC”, která probíhá pouze v ČR a byla inicializována nikoliv Čínou, ale opět intervencí prezidenta Zemana u prezidenta Si Ťin-pchinga. Vytunelovat ze slovenských bank 520 milionů EUR (cca 15 miliard korun) byl totiž pravděpodobně hlavní účel celého podvodu se CEFC Europe, což se také podařilo.

Otázka je, proč slovenské banky J&T Banka a Poštová banka mlčí (kromě krátkého intermezza “Jardo klame”, článek zde). Logická vysvětlení jsou dvě. Buď tyto banky jedou s Tvrdíkem v takových kšeftech, jejichž utajení má top-most priority a stojí jim to za zmizelé peníze, nebo se stydí za to, že krutě naletěly, nechtějí vyděsit své současné klienty, vkladatele a partnery z nezodpovědného půjčování lidem napojeným na triády v Číně a žijí v naději, že dluhy za Tvrdíka zaplatí CITIC, což je dost pravděpodobné. Logicky však je jasné, že neexistuje jediný právní důvod, proč by CITIC splácel Tvrdíkovy dluhy u slovenských bank, které s Čínou nemají nic společného. Jediný důvod je tak logicky ten politický.

Čínský prezident nezachraňuje ani tak CEFC Europe jako spíš vlastní politickou pověst bojovníka proti korupci

Kdyby byla CEFC Europe čínská firma, neřešilo by se nic na “na komerčním-obchodním principu”. CEFC Europe by nikdo nepřebíral, jako 100% dceřinná firma čínské CEFC by jako první krok vyhodili okamžitě Tvrdíka a CEFC Europe by se zařadila do konkursu, ve kterém je celý soubor firem spadajících pod CEFC Šanghaj. Aktiva by správce konkursní podstaty rozprodal a z výdělku uspokojoval věřitele (tedy spíš neuspokojil, protože prázdné schránky nemají z čeho a koho uspokojovat).

To, že se toto nestalo, je společně s notářským zápisem konečným důkazem, že Tvrdíkova česká firma CEFC Europe je jen a jen Tvrdíkova, nikdy nedisponovala žádnými čínskými investicemi a CITIC k tomu přišel jako slepý k houslím. Konec konců, sama CEFC Europe to prohlásila na svých stránkách hned po zatčení Jie Tienminga [12]  (černé na bílém, viz: “….Je nutné zdůraznit, že CEFC Europe je samostatná entita, její projekty, které provozuje v sedmi evropských zemích, jsou soběstačné a fungují nezávisle na mateřské společnosti sídlící v Hongkongu….tedy i na té původně mateřské v Číně” )

Jaroslav Tvrdík balancuje na nebezpečně tenké hraně obchodů s čínskou triádou.

Shrnuto jednou větou: Zemanova “Vlajková loď čínských investic” CEFC nikdy neexistovala, Čína v ČR neinvestovala prostřednictvím Tvrdíka a prezidenta Zemana ani juan a Tvrdík, přestože je největším odborníkem na čínské investice a zvláštní zmocněnec Hradu a poradce pro Čínu,  nezajistil ani korunu z investic Číny. Za 10 let práce a podpory nejvyšších politiků České republiky byl vytvořen pouze dluh 520 milionů EUR u slovenských bank.

Nejsilnějším a nezpochybnitelným důkazem jest notářský zápis [13] ze dne 6.12.2018. Ovšem pozor, aby chaos byl ještě větší, mateřská čínská CEFC Shanghai, tedy ne ta Tvrdíkova česká vyluftovaná schránka, usilovala v roce 2017 o koupi 50% podílu právě ve slovenské J&T Finance Group. Jenže česká ČNB akvizici zamítla počátkem loňského roku [14]. Podle informací naší redakce to bylo na základě varování českých tajných služeb, že čínskou CEFC ovládají osoby napojené na čínské triády, které hledají evropskou vhodnou banku, kterou odkoupí v Evropě a použijí ji pro praní špinavých peněz Kantonské triády.

Toto je podle názoru naší redakce jeden z největších skandálů v České republice po 17. listopadu 1989, je to kauza, ve které dokázala čínská mafie a jej triáda prorůst až do nejvyšších pater české politiky a do blízkosti prezidenta republiky, který však podle všech indicií se stal pouze obětí a figurou, která byla zneužita k tomu, aby dodala punc serióznosti celému mafiánskému tunelu pro dva důvěřivé slovenské bankovní ústavy, které rozhodovaly o mamutích půjčkách pro firmu Jaroslava Tvrdíka. Celou situaci podle zdrojů naší redakce právě nyní řeší čínské i české tajné služby, expozitura americké FBI v Praze a diplomatické sbory ČR, Číny a Slovenska. Pokud vás tento článek šokoval, je to pouze vrchol ledovce. O prorůstání mafie, nejen té české, ale i čínských, arabských a dalších, se dozvíte v pořadech Michala a Petra na YouTube, první díl z jejich série najdete zde, další díly si již sami snadno najdete na jejich YT kanále.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
honza prague
Návštěvník
honza prague

ani se mi to nechce číst….. stejně prvním tunelářem po převratu v roce 1989 byl “tunel-dědek” klaus.
číňané a slováci jsou druzí.

jorg
Návštěvník
jorg

statem vlastnena spol.citic sice 31.brezna dokoncila akvizici ceske csfc europe,tim,ze koupila jeji aktiva (hotely,slavii,lobkowicz,zdarske strojirny)
https://www.citiceurope.com/media_center/news/citic-group-dokoncila-prevzeti-cefc-europe
nikde ale neni uvedeno,kolik za to cele vlastne zaplatila.

podle scmp loni v zari byla nabidnuta sleva 44%, takze
z puvodni ceny 1,75miliardy USD meli zaplatit jen 980milionu USD tj. 840 milionu EUR
https://www.scmp.com/business/companies/article/2162216/chinas-leveraged-asset-buyers-must-now-brace-discounts-their

nechapu duvod slevy a proc tu vyslednou sumu tak uzkostlive tajej,protoze na strankach zdasu uvadej odkup za 475milionu EUR
zdroj zde
https://www.zdas.com/cs/2018/12/06/zastupci-citic-group-projednavali-ve-zdasu-plany-dalsiho-rozvoje-spolecnosti/

ty prachy jim v tom nejak divne litaj,pokud tedy to prevzeti nebyl nakej dalsi kouzelnickej trik,tentokrat s pekingem

tehu
Návštěvník
tehu

Tuto situaci už nelze nijak komentovat. Proto následující text je pouhé zamyšlení…

Podstata problému tkví v tom, že ti šílenci v mocenské křeči vyvraždí vše okolo sebe a v konečném důsledku i sami sebe. Ale pořád to smetají se stolu a odmítají vidět, protože jich se to netýká.
Žijí totiž v naprosto jiném světě, světě iluzí, chorých představ a předstírání – a proto se bláhově domnívají, že vše, co napíšou na papír se stává a stane zákonem.

Pokud se na tento problém podívám a aplikuji zde východní filosofické názory v tomto případě Reinkarnaci a Karmu, Karmický dluh – a ignoruji názor: Žijeme jen jednou a víc nic.

(Na toto tema bylo již napsáno mnoho – pro i proti).

Pak je to pro “architekty” tohoto šílení velmi nahnuté – jeden každý pak nese karmickou odpovědnost – s té ho žádný pozemský soud neosvobodí…

Dále zarážející je ten fakt – stále hledají cestu, jak to, co napsali na papír v zájmu vlastního prospěchu obejít a zlikvidovat jakoukoliv “konkurenci”. Lapidárně řečeno: Co největší stoh potištěného papíru pod sebe nahrnout bez ohledu na vše okolo sebe.

Takže řízené sebeničení – komu to ale prospěje..?

Vrátím se k tomu všemu co bylo o otmto problému napsáno.
(Stačí jen hledat, informace jsou stále dopstupné…)

A pokud s na to podívám pragmaticky – tedy z pohledu inteligence, která toto vše cleně řídí, zůstane tu sice poškozená, ale opravitelná planeta a s tím co už mají – i dostatek genetického materiálu k výrobě otroků. Dále pak velké množství surovin, které v důsledku nízké úrovně technologického pokroku tato civilizace nedokáže využít a použít…

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

Radši budu spolupracovat s Futienskou mafii než z CIA … asi tak jednoduše to řeknu …

konzerva
Návštěvník
konzerva
Adolf Veřmiřovský
Návštěvník
Adolf Veřmiřovský

Dne 1. května jsem se zapojil do dotazovny na řed. TV Barrandov otázkou :
Proč usilujeme o čínské investice, když máme nedostatek pracovních sil pro náš vlastní průmysl,
a když zisky a dividendy z podnikání jakož i daňové výnosy by odtékaly do zahraničí – Číny.
Přínosem pro nás by mohly být pouze výnosy z prodeje vody a energií, a to zase jen za předpokladu,
že bychom byli majiteli dodavatelských firem. Ty jsou ale rovněž v majetku zahraničních subjektů.

jorg
Návštěvník
jorg

tahle kauza smrdi ze vsech stran…
uplne staci,kdyz se clovek podiva na stranky “smisene cesko cinske komory vzajemne spoluprace” a hlavne kdo vsechno sedi v jeji rade
http://www.czechchina.com/?page_id=1916
krome tvrdika treba pan meloun (jehoz historie v obchodnim rejstriku je slusne receno pestra),hradni kastelan sklenar,tomas kocka (home credit),j.birke z cssd a take byv.eurokomisar fule,ktery nas v ceskych novinach ujistuje o kontrole cinskych investic – koupi podilu v j&t fin.skupine posvetila evropska centralni banka,zdroj zde:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/vyuzijme-potencial-ktery-se-nabizi-rika-stefan-fule/1674758

zda se ze pan eric best vi asi vic,nez muze zverejnit,protoze se zda,ze k zadnemu prevzeti skutecne nedoslo,protoze alespon oficielne(verejne) to zatim nikdo nepotvrdil.
vsechno je to jen ze nekdo neco rekl…

existuje vyjadreni uradu pro hospodarskou soutez
https://www.uohs.cz/cs/hospodarska-soutez/spojovani-soutezitelu/oznameni-o-pripravovanem-spojeni-soutezitelu/2437-oznameni-o-pripravovanem-spojeni-soutezitelu-hengxin-enterprises-limited-citic-group-corporation-cefc-group-europe-company-as-a-.html
kde je oznameno toto spojeni ,tj. cinsky firmy z panenskych ostrovu hengxin(dcerinky citic group),ktera ma ridit prostrednictvim dalsi firmy,tj. rainbow wisdom z hongkongu, ceskou cefc group europe a.s. a lapasan sro.
a uohs to schvalil ve zkracenem rizeni,jestli to dobre chapu,jde o kontrolu monopolu a vlivu na ceny,nejde o vlastnictvi,tj.kolik kdo vlastni akcii,jak peking pres citic realne ruci za firmu,kterou nejak ridi jeho dcerinka,atd.
cinani tady skupujou hodne nemovitosti,ktery nam pak budou se ziskem pronajimat.a vyhnou se i prevodni dani,protoze to koupej pres ceskou cefc.
neverim ani cesky strane,pani marcela h. po vyhazovu z te hlavni fy, “musela skoncit i v dalsich 12 firmach”, jejichz nazvy byli variacema nazvu te hlavni(jako asset01,asset02…),proste ceska klasika…ale nejenom nase spiiinka: generalni tajemnik neziskove odnoze cefc patrick ho je v usa souzenej za nelegalni obchody se zbranema(lybie,sudan…),asi tam amikum bral ksefty
ceska firma lapasan sro (zni to jak lampasak 🙂 ),ktera spolu s cefc take podleha “pekingu”, ma v rejstriku firem moc zajimavy povidani o “zakazu zcizeni a zatizeni” pekingskyho-citic podilu ve firme lapasan:
https://rejstrik.penize.cz/03311384-lapasan-s-r-o

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Zákaz zcizení a zatížení je nový výraz podle NOZ (Nového Obchodního Zákoníku) a znamená, že se nesmí prodat dál a nesmí být zatížen např. hypotékou. Obě formulace se bohatě využívají i v případech, kdy rodiče např. darují svým dětem byt a sichrují si tím stávající stav, kdy s věcným břemenem v jejich prospěch se nic dalšího neočekávaného nebude dít.

jorg
Návštěvník
jorg

dekuji za osviceni 🙂 ted uz to dava smysl-kdyz j&t nedostala vcas penize od cefc za nakoupene nemovitosti a hrozila,ze vyuzije zastavni pravo( a proda je ),vstoupila do toho citic,vyrovnala to a takhle si svuj majetek posychrovala.
no pokud vetsina z tech 11,5 miliard kc sla do lukrativnich nemovitosti,tak to je investice o dost vyhodnejsi pro cinu nez pro nas.

pražka
Návštěvník
pražka

Celou dobu si říkám, že průšvihář Tvrdík v jakékoli vlivné pozici je prů…švih. Jen mi přišlo, že je nějak moc dlouho takřka neviditelný. A vida ho…

Dáša
Návštěvník
Dáša

Kdysi jsem četla o pražském parku Cibulka, jak je zdevastovaný. Včetně soch a různých drobných staveb. Některé se dodnes nedochovaly a přitom je to kulturní památka. Je tam prý i jakýsi čínský pavilon, kdysi jej zdobila socha Číňana se slunečníkem, který měl na sobě zvonkohru. Ta socha prý tam ještě před pár lety byla a nejednou je Číňan fuč.
My si nemáme s Číňany co vyčitat, rozdíl je ale v tom, že donedávna byly v Číně za krádeže veřejného majetku tresty jak ve středověku. Je ale otázka, jestli se díky tomu Čína nedostala tam, kde dnes je.
Sluníčkáři kvičící o osobních právech ničemníků si tam zřejmě neškrtnou.

r.m.
Návštěvník
r.m.

Kdyby se “pan Michal” alespoň pokusil potlačit svou řečovou vadu podpořenou astmatem, mohli posluchači vědět o čem mluví. Takhle se hodnota do éteru sdělovaných informací doslova odpařuje.
Vítek, který má rozhlasácký talent, tam velmi chybí. Čert vem ráčkování, ale zcela vypustit písmeno a při čtení “…usazeného v České republice pana Erika Besta a následně ve všech podobných slovech to je na logopeda.
Pokoušel jsem se ty pořady poslouchat, ale nejde to. Pan Michal by měl psát podklady, to ano, ale v zájmu Alternativy je sebrat mu mikrofon.
Ve starších pořadech se snažil soustředěním své řečové vady potlačit a šlo mu to. Teď na to hází bobek a potápí tím celou sérii pořadů s cennými informacemi.
Nic proti němu nemám, naopak. Jenže takhle u pořadů vydrží jen omezený počet fanoušků. O nich rozhlasová práce není, je o co nejširší veřejnosti.

Já se skutečně divím jaká moc toho zjevného blba Tvrdíka drží v luftu. Možná právě jeho blbství. Z pohledu mafiánů je to u bafuňáře cenná komodita. Když vyšlo najevo, že je šéfem firmy k restartu česko – čínského obchodování po sametovém pádu, bylo všem alespoň trochu sečtělým jasné, že je to zase nějaká bouda.
Pokud čemukoliv “šéfuje” člověk, který Korejcům prodal nadpoloviční podíl v ČSA za cenu jednoho leteckého motoru Boeingu, nemůže to pro ČR dopadnout dobře.
Celej Jarda jednou zmizí v nějakým sudu. Nejlépe v plastovém s kyselinou fluorovodíkovou. Ta žere biologický materiál bezezbytkově.