Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?

Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?

Biskup Malý, myslitel velký. Čemu dá přednost, chlebu nebo papíru?

     Stojí za povšimnutí, že představitelé pravicového spektra české politické scény, tzv. havloidi, se „chytají stébla“ v podobě apelu na lidská práva. Ty často upřednostňují před jinými závažnými problémy společnosti, včetně cizích zemích, po kterých by nám to z pohledu nevměšování se do vnitřních záležitostí státu mělo či mohlo býtjedno, ale jak vidno není. Prezidentovi Zemanovi vyčetli, že v Číně loboval za větší a efektivnější obchodní a ekonomickou spolupráci mezi oběma zeměmi a vůbec nekritizoval čínské představitele z nedodržování lidských práv a svobod a nezasadil se tak o propuštění politických vězňů. Na stejnou notu hrají i při výtkách a kritice M. Zemana, když on kritizuje neefektivnost sankcí proti Rusku, dává přednost (dokonce je to prý patolízalství) ekonomickým zájmům, než tvrdě kritizovat Rusko za postupu ve věci Ukrajiny. Ale zpět k lidským právům a svobodám.

[FOTO] Biskup Václav Malý

     Na ČT24 se v pořadu Interwiev účastnil i biskup Malý, který mj. také dost důrazně zmiňoval lidská práva a svobody v souvislosti jak jinak, než s oblíbencem Václavem Havlem. Kdyby šlo o pouhou všeobecnou připomínku existence tohoto dokumentu OSN, bylo by to v pořádku. Pan biskup však, zachovávaje tradice naší církve, že se „nevměšují“ do politiky státu, dost významně a varovně vytýká prezidentovi Zemanovi již zmíněné neakceptování lidských práv a svobod při jeho návštěvě Číny. Pan biskup Malý rovněž neopomněl zpochybnit účelovost jednání prezidenta Zemana v ekonomické oblasti a dost nevybíravě naznačil, že lidská práva a svobody mají přednost před nějakými obchodními záležitostmi.

   Lidé, jako je pan biskup Malý, K. Schwarzenberg a všichni ti, kteří se tak ohánějí lidskými právy a svobodami, oni lidskými právy a svobodami překypují, jejich sociální záležitosti jsou zcela okrajové a nepodstatné a celospolečenský zájem na rozvoji a zkvalitňování ekonomiky státu a životní úrovně obyvatel jsou pro ně, z pohledu jejich postavení a zabezpečení, naprosto nepodstatné. Je nezajímá, zda stát ekonomicky prosperuje, jaké jsou společenské potřeby státu. Oni sobecky dávají přednost lidským právům před zabezpečení občanů, hlavně dětí chlebem, máslem, mlékem, masem, ale i teplem, světlem, vodou, bydlením, zdravím, vzděláním atd. atd. Oni jsou totiž natolik zabezpečeni, že je tyto skutečnosti ne snad nezajímají, ale oni je záměrně upozaďují na úkor lidských práv.

     Pan biskup se totiž nechtěně prořekl, když poukázal na skutečnost, že jsme jako stát, tedy Česká republika, získali ve světě díky Havlovi velkou prestiž a uznání, když jsme upozornili a požadovali v OSN uplatňování lidských práv ve světě. No a aby to všechno nevyznělo příliš jednoduše, pan biskup upozornil na tuto jedinečnost, kterou jsme ve světě získali a kterou prý, bohužel, neodpovědným jednáním některých lidí (čímž měl v první řadě na mysli prezidenta Zemana) tuto prestiž a uznání ztrácíme. Ale pozor, tady nejde ani tak o tu ztrátu uznání jako takového, ale ztrátu posvátného odkazu ve smyslu Havlova významu ve světě navzdory tomu, že mu byla v Kongresu USA odhalena jeho jakási nepodařená busta (jeden by mohl hádat, kdo to je). Havel, pravda a láska a jiné koncepce jeho pohledu na svět, ztrácejí glanc. Navíc vypatlaní havloidi ztrácejí nervy, Schwarzenberg volá po válce s Ruskem , vadí mu několik politických vězňů v Číně nebo v Rusku, ale jak si stojí ekonomika a jak jsou na tom občané ČR je až tak moc nezajímá. Usácký velvyslanec Schapiro nás poučuje a dává nám lekce, co a jak máme dělat, jak bychom měli zatočit se Zemanem a dát tak průchod lidským právům a svobodám po „americku“, kromě jiného samozřejmě!

     Nechť mi pan biskup Malý promine, ale kdyby se zabýval věcmi náboženského charakteru, udělal by lépe, než plácat takové zhovadilosti. Stejně i pan Schwarzenberg by se měl odporoučet do svých luhů a hájů v Rakousku a nerozeštvávat české občany jeho militantními, trestuhodnými požadavky na řešení ukrajinské krize. Těm ostatním bych doporučil, mají-li dobře, jak vyplývá z jejich hodnocení 25 let po listopadu 89 a vadí-li jim už jenom ty problémy s lidskými právy, tak ať se odstěhují ke svým přátelům do SSA (svobodných států amerických) a tam mohou dělat velkou politiku s lidskými právy. Náš stát potřebuje vyrábět a obchodovat, občané potřebují práci a peníze na živobytí. Neboli:

   Lidská práva ano, ale napřed se musí najíst naši občané, pak bude možné zabývat se lidskými právy kdesi v cizině. Ne naopak!

Jiří Baťa

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Malý,Malý, Malý, co Vám to zase strčili za hovadiny před nos, aby jste plácal. Vy jste taková parodie na jezuitu, vážně neštěstí. To Halík, to je jiný formát.

Salam Aleikum
Návštěvník

Není ten biskup Malý náhodou Klein?

TSq
Návštěvník
TSq

“Internet snese všechno” ..lidi v Čechách asi taky
Havloidy a pravdoláskaře miluje asi jenom ten, který z toho těží, tady se dějí taková zvěrstva až oči přechází 🙄
No když česká nezávislá justice pracuje pravomocně s fiktivní osobou http://forum.class1.cz/viewtopic.php?f=127&t=14351#p16326 , tak je to opravdu na palici ..když se jí to důrazně připomene, tak TO jenom přepíše na někoho skutečného a jedeme dál močálem černým kol bílých skal a výsledkem je bizarní result : Jmenovaný je paranoidní šílenec, neboť soud má za prokázané, že má 3 biologické matky a je sám sobě vlastním bratrem ..punktum ..beran, muří noha a je to pravomocné a silou vymahatelné a ovčane podělej se do vejšky,
MY máme razítko a moc nad každým člověkem, na kterého ukážeme prstem!!
To pak jedou exekuce jedna báseň !! 2Mio občanů je prozatímní výsledek, každý ochutná, kdo vlastní alespoň něco.
Stačí ukázat prstem a šupem jedete.
To se pak kradou děti z rodin,
to se to pěkně havlodině vydírá, buď budeš poslušná loutka NEBO !!!!

..a co k tomu řekne biskup ??
Je TO Boží Vůle a nazdar hodiny, jdu se modlit.
Nemám rád preláty od osobní zkušenosti s konkrétními lidmi přímo z Práglu a jejich hnízda teofakulty

Petr
Návštěvník
Petr

Ach jo. Internet snese všechno :(. Mně nevadí, že má někdo jiný názor než já. Ale ať to má aspoň hlavu a patu. Ať v tom je klidně ironie, ale kromě toho i nějaké argumenty. Ať je v tom sarkasmus a satira, ale ať to má věcný základ. Tohle je JENOM ironie, JENOM satira, JENOM sarkasmus. Myšlenka nikde. Je to amatérské, zamindrákované, ubohé. Divím se autorovi, že se mu chce ráno vstávat a večer jít spát s takovou nenávistí k Havloidům. Mě by z toho kleplo.

Frank
Návštěvník
Frank

Samozřejmě je to tak. Církev kdyby mohla, tak dodnes učí, ze Země je placka na moři a další bláboly.

Jiří Jecha
Návštěvník
Jiří Jecha

Malý je velmi nebezpečný člověk, stejně jako Halík,Duka,Vlk,Graubner a další kryptohebrejci.

Fero
Návštěvník
Fero

:-)))))

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

To: Scotty

Dost dobrý, jsou holt vyvolení 😉

Náboženství vzniklo, když se sešel podvodník s hlupákem. (Voltaire) Jako kdyby ten moudrý frantík znal osobně duku, kalouska a trautenberka 😆

Scotty
Návštěvník
Scotty

Pravdoláskaři fakt si mě rosekal 😀 a tenhle znáš.

Přijede nejvyšší rabi do Vatikánu na návštěvu. Všechno si prohlédne, lecos se mu líbí, ale nechápe, proč uprostřed chrámu stojí telefonní budka. Zeptá se tedy: „Svatý otče, k čemu je ta telefonní budka?”
„To je spojení k bohu.”
„A mohl bych si zatelefonovat?”
„Ale zajisté.”
Rabi vejde do budky, vytočí číslo a takových deset minut hovoří s bohem. Po skončení hovoru vyjde z budky a ptá se: „Co zaplatím?”
„500 dolarů.”
„Cože, 500 dolarů za deset minut?”
„No, ono to jde přes satelit a to stojí hrozný peníze,” odpovídá svatý otec.
Rabi nekomentuje, vytáhne pět set dolarů a zaplatí.
Po nějakém čase vyrazí papež do Jeruzaléma, všechno si prohlédne a všimne si, že v největší synagoze stojí také telefonní budka.
„To je spojení s bohem?” ptá se.
„Jistě, svatý otče.”
„A mohl bych si zavolat?”
„Zajisté, svatý otče.”
Papež vejde do budky a asi deset minut hovoří s bohem. Po skončení hovoru vyjde a ptá se: „Co zaplatím?”
„10 centů, svatý otče.”
„Cože, jen deset centů, ale u nás to stojí takový peníze?”
„To víte, místní hovor.” 🙂

Scotty
Návštěvník
Scotty

Protože už ani není čas vychovávat, dítě dnes vychovává škola. Žasnu jaká moudra si nosí kluk ze školy jak nám hezky materiálně zaměřují že zisk je nadevše, bohužel kde vládnou prachy není pravda, ta totiž negeneruje zisk. A rodiče většinou vyměnili svůj život za denním sháněním peněz, což nás stojí ne jen většinu našeho času ale i sil. Něco je špatně. 🙁