Bezvízový styk s Tureckem? “Ano, Turecko udělalo velký pokrok” – aneb dvě...

Bezvízový styk s Tureckem? “Ano, Turecko udělalo velký pokrok” – aneb dvě bitky v tureckém parlamentu. Videa

V posledním týdnu došlo v tureckém parlamentu k dvěma bitkám. A začnu tou druhou. Parlament projednával odnětí imunity zákonodárců a během diskuse mezi zástupci vládnoucí strany a zástupci opozice došlo ke konfliktu a spor vyústil v řešení pěstmi. Do bitky se zapojili i další účastníci jednání a debata eskalovala v hromadnou rvačku, která skončila až po půl hodině.

Přitom už před několika dny skončilo jednání tureckého parlamentu podobně (úvodní video), ale tehdy byly na programu protikurdské zákony. Prezident Erdogan a další členové vládnoucí Strany spravedlnosti a rozvoje zahájili kampaň proti pro-kurdské demokratické lidové straně. Prezident dokonce označil některé z poslanců za opoziční frakci teroristů a požadoval zahájit proti nim trestní stíhání. Čestný předseda Demokratické strany národů Turecka Ertugrul Kyurkchu varoval: “Podobná opatření v již tak napjaté situaci v zemi mohou dostat situaci zcela mimo kontrolu.”

Bezvízový styk s Tureckem

“Evropská komise podpoří ve středu „podmíněný“ souhlas Evropské unie s bezvízovým stykem s Tureckem, ačkoli Ankara nesplňuje potřebné podmínky jako svobodu slova či spravedlivé soudnictví. Informovala o tom stanice BBC s odvoláním na nejmenované diplomatické zdroje” – zdroj a více.  

Takže – Turecko zavírá novináře, zavírá členy vlastní armády, na přání Erdogana Merkelová stíhá německého satirika, EU Turecku platí “výpalné” za uprchlickou vlnu a tak či tak je Tureckem držená v šachu a zítra bude projednávat jeho další požadavek – bezvízový styk s EU. Nebude-li vstřícná, Turecko do Evropy pošle další vlnu uprchlíků.

Jak píše idnes v odkazu výše, “Brusel podpoří bezvízový styk s Tureckem. Udělalo velký pokrok”. Tak nevím, ale kromě toho, jakou rukou vládne Erdogan, videa z dvou posledních jednání tureckého parlamentu působí spíše dojmem, že Turecko je někde na úrovni Ukrajiny, tudíž o “velkém pokroku” se hovořit asi nedá. K tomu nezapomeňme, že vytvoření samostatného státu Kurdů – Kurdistánu, je stále ve hře a že Evropa Kurdy podporuje (kromě islamizace Evropy je to další úkol z “vyšších míst”). A jestliže Erdogan je si toho vědomý a proto už nyní neví, kudy kam, bude to ještě horší. A že uprchlíci, nahromaděni v Turecku,  jsou jediným trumfem, který mu zbyl v ruce.  A jak vidno, je to trumf úspěšný, když na něj Evropa slyší.

Ale nakonec, pokud EU zítra bezvízový styk s Tureckem schválí, nebude to prašť jako uhoď (doslova jako v současném tureckém parlamentu), protože turecké hranice budou otevřené tak či tak? To to Evropa dopracovala!

PS – Napadá mě, o co je Rusko horší než Turecko, že vůči Rusku je to samá sankce a vojenská základna, zatímco vůči tureckému vůdci a jeho uprchlíkům sama vstřícnost….?  A nebude Evropa opět jednou (jako za Napoleona a Hitlera) volat nakonec to “zlé” Rusko na pomoc?

-Pozorovatelka-  3.5.2016

AKTUALIZACE: do článku vložené video z bitky v tureckém parlamentu bylo z YouTube odstraněno, vložila jsem jiné ze stejné události.

-Pozorovatelka- 3.5.2016, 20:27

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Marek
Návštěvník
Marek

Tak další super nápad. Bezvízový styk s Tureckem. Turci dají své občanství a tím pádem i pasy, všem těm “krasavcům” co mají v táborech a máme je tu všechny zcela legálně.

vivic
Návštěvník
vivic

tak to je mazec … generace našich prapra s nimi válčily.. a ted se tady ten do….k bude prohánět bez víza, jenom ukážěë pas a “vítejte v Evropské unii, příjemný pobyt”

Patricia
Návštěvník
Patricia

Hned jak jsem si ho poslechla – Kundru – ucítila jsem nutkavou potřebu k bankovnímu převodu.
Čekám. Pátrání pokračuje.

paa tal czechia
Návštěvník
paa tal czechia

Jistě toto souvisí s tématem,aneb manipulace s loutkami http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=48

tana
Návštěvník
tana

Bezvízový styk , podle mne, by měl být symetrický – vždy by se měly obě strany vzdát práva na udělování víz.
Kdyby migranti mohli dříve cestovat do EU, mnozí by dnes neutíkali. Věděli by, že se tady musí pracovat, vydělávat na nájem, i základní potraviny, elektřinu, vodu, sociální a zdravotní pojištění – to vše např. v Iráku za Husaina platit nemuseli.
Vždyť i mnozí Češi by za totáče neemigrovali, kdyby měli jistotu, že možnost cestování je limitována pouze stavem jejich peněženky a ochotou jiných států udělit jim víza.
V současnosti je doba velice vyhrocená a korupce všudypřítomná.
Zrovna včera jsem sledovala film VB o archeologickém nálezu dětské kostry z doby Římské, kde ze zubu dítěte bylo zjištěno, kde žilo cca 3 roky před smrtí – bylo to ve Španělsku.
Takže u koster cca 1600 let starých to zjistit lze, u živých nelze?
Jak je možné, že se vetřelci bez platných dokladů nemusí podrobit vyšetření, které stanoví jejich zdravotní stav, skutečný věk i míso, odkud pochází.
Našinec se při nástupu do zaměstnání podrobí důkladné lékařské prohlídce a ani ho nenapadne remcat, dokonce si ji sám zaplatí. A to má všechny doklady, zápočtové listy atd. vpořádku.
Ve všemožných diskusích se mudruje o počtu odpracovaných let a věku ochodu do důchodu.
Jenže 45 letý imigrant toho nikdy nedosáhne, co s ním?

marmaris
Návštěvník
marmaris

comment image
comment image

KevSpa
Návštěvník
KevSpa

Ten dvojí metr u Turecka a Ruska je něco neuvěřitelného. Oproti Turecku je Rusko zlaté.

.B.
Návštěvník
.B.

Doufám, že toto je jen rafinovaná ironie, aby se rozproudila debata, protože v opačném případě je to NAPROSTÝ MASAKR.

http://www.extra.cz/pozitivni-diskrimace-pro-uprchliky-musi-platit-mekkci-zakony-a-pravidla-jinak-se-jim-v-cesku-libit-nebude

.B.
Návštěvník
.B.

citace z článku pro jistotu:

“Tito lidé jsou zvyklí na zákonitosti své kultury a je logické, že na zemi svých předků nechtějí zapomenout. Evropská byrokracie nemůže po těchto lidech chtít, aby začali ze dne na den žít podle zdejších pravidel. Je třeba vytvořit speciální pravidla pro uprchlíky, aby si pomalu zvykali a nebyl na ně vyvíjen nějaký nepřiměřený společenský tlak.

Tak jako zdravá společnost chrání matku a dítě, tak by měla chránit slabé hosty, kteří k nám přichází. Jak? Nová pravidla pro naše hosty budou vznikat postupně a zasáhnou všechna odvětví lidského života. Kvůli uprchlíkům bude třeba upravit rodinné právo, daňová pravidla a navýšit sociální dávky a kapesné. Bude to ještě dlouhý a bolestivý proces, ale čím dříve jsou tyto otázky na stole, tím dříve můžeme uprchlíkům vytvořit nový domov, jaký očekávají.”

MauMau
Návštěvník
MauMau

A proč takovýto prosces dělat? Řešení je nepouštět je sem a ne se přizpůsobovat jejich kultuře. To naše kultura bude zničena. Především německá.

Honza Honza
Návštěvník
Honza Honza

Rozumi tedy spravne. Nekomentovat bezvizovku s Turkem, nekomentovat bezvizovku s Ukrajinou, nekomentovat pozitivni diskriminaci ekonomickych pristehovalcu, nepodporovat alternativni weby. Nechat si libit lustrovani. Pokud porusim, tak STBaci doma… Lustrovani v bance, zamestnani, atd…

p. Kundro, bojim se Vas, citim se ohrozeny Vasim vyhrozovanim, bojim se o svou praci – jsem zivitel. Bojim se Vas a Vaseho vlivu na banky, politiku, asi i policii.

p. Kundro, jste nebezpecny clovek a vsichni pred Vami potrebujeme ochranu. Podle zakona samozrejme.

Lidi, pojdme p. Kundru nechat radeji prosetrit policii, ja se ho opravdu bojim, uz podle vyrazu v obliceji to je bezcharakterni, vsehoschopny clovek.

yoshi
Návštěvník
yoshi

Nezvyknem písať do komentárov ale ten, kto napísal tento článok je totálny kkt, že “obohjatiť kultúru”…

Jan Hofírek
Návštěvník
Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

StBák Kund(r)a chce, aby policie odhalovala “propagandistické weby” (které prý šíří štvavou náladu a nepravdivé informace) a taky, aby policie vyvinula “nějakou aktivitu” i vůči drobným dárcům, kteří posílají daným webům příspěvky..

20 minut šílených keců..

http://bit.ly/1rS0v1L

.B.
Návštěvník
.B.

Tohle je zmrd nonplusultra.
“Na účtech Aeronetu se skládají drobné částky. Je otázka, jestli takové příspěvky jsou zákonné“

Už to vidím: 5 hodin ráno, zvonek u dveří, policisté v kožených kabátech rovnou spustí: Jste XY? Tak to půjdete s náma, poslal jste 2 stovky dezinformačnímu webu.
Mohl byste jít k soudu, ale v naší pokrokové společnosti je to už zbytečné, obvinění totiž používají zákeřné triky, jako angažmá advokáta, takže Vám dáváme 3 roky natvrdo v našem evropském převýchovném zařízení, kde Vás budeme detailně seznamovat s evropskými hodnotami.
Takže si zabalte kartáček a půjdete s námi.

*C*
Návštěvník
*C*

Aha takže pan Kundra se domnívá, že je někdo agent a že je nebezpečný pro Čeko a proto ho začne sledovat. Potom má ještě tu drzost ohánět se západními hodnotami, a sám před tím argumentuje proti svobodě slovat? Asi by si to měl v hlavě srovnat, na jednu stranu chce žít ve svobodné společnosti na druhou chce, aby tajné služby a policie špehovali každého, jestli náhodou nešíří negativní protizápadní vlny. To že naše média považuje značná část společnosti za propagandistickou troubu poplatnou režimu je výsledkem práce novinářů a tedy i jeho práce a skutečnost, že se s tím nedokáže srovnat je jeho problém, který za něj policie opravdu nevyřeší.

Mimochodem těmi digitálními informacemi nejspíš myslel toto:
http://www.evropsky-rozhled.eu/identity-tvurcu-desinformacniho-portalu-aeronet-odhaleny/

.B.
Návštěvník
.B.

Tak jsem to doposlouchal celý a musím to jít ven vydejchat….. to je šílený, náběh dystopie.. nemám slov.

Jebatec
Návštěvník
Jebatec

Taky jsem si to poslechnul a je to opravdu chudák.

Jebatec
Návštěvník
Jebatec

Pan Ondřej Kundra je zaměstanec AirBanky, nebo BIS? Že tak přesně ví informace o drobných dárcích na účtu Aeronetu. To co udělal je kriminální aktivita, porušení bankovního tajemství a pan Rohály by měl, když ne rovnou trestní oznámení na p. Kundru (rád mu přispěji penězi na právníka), podat minimálně na AirBanku podmět k šetření úniku dat na Úřad na ochranu osobních údajů https://www.uoou.cz/. To co si ten drzý havloidní preestiut, Bakalův mopsík dovoluje, už přesáhlo všechny meze! Tím neustálým přiléváním oleje do ohně dosáhnou akorát něčeho, co se v historii naší země doposud nikdy nestalo.

Jebatec
Návštěvník
Jebatec

Na tento odkaz na radiožurnál raději neklikejte, nefunguje u něj anonymizér a Kund-r-a s Tachecí přes něj můžou odchytávat logy návštěvníků Aeronetu.

Jebatec
Návštěvník
Jebatec

Tak teď už anonymizér jde, ale před chvílí byl vypnutý.

*C*
Návštěvník
*C*

Lidé jako pan Kundra jsou symptomem rozkladu západních hodnot, který lze pozorovat v posledních něklika desetiletích. Shrňme si alespoň některé hodnoty, za které bojovali i naši předkové. Např. vláda zákona aprávní stát dostává v poslední době na zadek protože je pohodlnější právo pro vyvolené ohnout. Právo na svobodu projevu a tisku, které zjevně lidi jako je pan Kundra děsí. Právo na ochranu soukromí před zbytečnými prohlídkami a sledováním bez nichž údajně tajné služby nemohou pracovat. Svobodný trh je díky regulacím EU skutečně už jen učebnicovým pojmem. Tyto a mnohé další základní principy západní civilizace jsou systematicky ničeny autoritami, které je mají chránit.

Jsou to právě pitomci jako je pan Kundra, kdo se vehementně snaží přiblížit naši civilizaci co nejblíže totalitě.

“Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí!” – Benjamin Franklin

Jiří Fencl
Návštěvník
Jiří Fencl

Co je to “západní hodnota”? ☺

*C*
Návštěvník
*C*

Idea natolik významná, že výrazně ovlivnila vznik a případně vývoj práva, koncepce ekonomiky, nebo morálního postoje společnosti. Tedy kdysi, protože hodnotový systém na, kterém byla založena např. koncepce lidských práv se rozpadl do stavu ,který připomíná Orwelův román 1984.