Běloruská tajná služba zachytila telefonické hovory z České republiky, které měly organizovat...

Běloruská tajná služba zachytila telefonické hovory z České republiky, které měly organizovat protesty v běloruských ulicích po zvolení Alexandera Lukašenka! Podle zdrojů běloruské tiskové agentury BelTA mělo jít o zaměstnance “státního média” a pracovníky české mezinárodní neziskové organizace bez uvedení konkrétních jmen nebo názvů! Vedou stopy k českým veřejnoprávním médiím a k Člověku v tísni? V Bělorusku se schyluje k Majdanu, na ulicích v Minsku vyrůstají barikády, ale běloruský prezident varuje, že nepokoje v zemi organizují síly nejen ze Západu, ale i z Moskvy!

Běloruská tajná služba zachytila telefonické hovory z České republiky, které měly organizovat protesty v běloruských ulicích po zvolení Alexandera Lukašenka! Podle zdrojů běloruské tiskové agentury BelTA mělo jít o zaměstnance “státního média” a pracovníky české mezinárodní neziskové organizace bez uvedení konkrétních jmen nebo názvů! Vedou stopy k českým veřejnoprávním médiím a k Člověku v tísni? V Bělorusku se schyluje k Majdanu, na ulicích v Minsku vyrůstají barikády, ale běloruský prezident varuje, že nepokoje v zemi organizují síly nejen ze Západu, ale i z Moskvy!

Bělorusko se má stát další zastávkou globálního cirkusu George Sorose za asistence amerických neoconů, kteří spatřují v Bělorusku další platformu pro obkličování Ruska. Ukrajina totiž nestačila, nyní je snaha přesunout i Bělorusko na stranu západu a postavit do jeho čela nové vedení, které se obrátí proti Moskvě se stejnou vervou a nenávistí jako současná loutková vláda v Kyjevě. Alexander Lukašenko byl o víkendu v lidovém hlasování drtivou většinou hlasů zvolen po šesté běloruským prezidentem a jakmile byly výsledky ohlášeny, spustilo se peklo v ulicích Minsku. Tisíce lidí byly svolány mobilními telefony do ulic, organizátoři rozdělují ulice a úkoly demonstrujícím pomocí esemesek, protože internet přestal fungovat. Drtivou většinou protestujících představuje mládež, videa a fotografie ukazují, že jde převážně o mladé lidi ve věku do 30 let.

Protesty v ulicích Minsku

Moskva si nemůže dovolit ztratit spojenectví s Běloruskem, nemůže připustit, aby se Bělorusko majdanizovalo a stalo se vůči Rusku nepřátelským stejně, jako k tomu došlo v roce 2014 po pádu vlády Viktora Janukovyče. Pokud by Moskva dovolila pád Minsku, přivodilo by to pád i Vladimira Putina. Ruská generalita totiž považuje Bělorusko za součást obranné ruské doktríny pro pozemní přeskupování skupin armád v případě obrany Ruské federace.

V případě agrese ze západu je totiž Bělorusko předmostím týlové obrany Moskvy. Pokud by došlo k pádu Lukašenkovy vády a k instalaci liberální pro-evropské soldatesky, nepřítel by se dostal na dostřel Moskvy obyčejnými raketami krátkého doletu, protože od hranic Běloruska do Moskvy je to pouhých zhruba 250 km. Alexander Lukašenko si ale za situaci může sám. Začal totiž sedět na dvou židlích a nedávno prohlásil, že chce mít vřelé vztahy nejen s Moskvou, ale i s Evropskou unií, Bruselem a dokonce i s USA. Bože, takové chucpe! Takové macaté a vypasené!

Přestaňte lhát, že to nejsou žoldáci pro destabilizaci Běloruska, vzkázal Lukašenko Rusům

Před volbami dokonce Lukašenko obvinil [1] Kreml, že do Běloruska byli vysláni ruští žoldáci, kteří měli destabilizovat Bělorusko a vyprovokovat nepokoje. Běloruský prezident možná opravdu neslyší trávu růst a jeho obavy možná mají reálný základ. Situace je opravdu vážná. Destabilizace Běloruska vyhovuje těm silám v Rusku a v Kremlu, které chtějí odchod běloruského vůdce, který se nebezpečně sbližuje s EU, a to znamená s Domem Sion. Po 7 letech se v Bělorusku hraje ta samá hra, jaká se hrála o Ukrajinu. A může se stát, že Moskva a tím pádem ruští Židé znovu prohrají.

Před ruskými generály, ale ani před občany, by to Vladimir Putin už neustál. V případě Ukrajiny se ztráta spojenectví s Kyjevem dala kompenzovat tzv. vyřešením Krymské otázky. Toto řešení bylo přijato, bylo s chirurgickou přesností provedeno a návrat Krymu k Rusku zcela zahladil mega-průser ztráty spojenectví Ukrajiny, na které se už dnes rozmisťují potají americké zbraně. Jenže ztrátu Běloruska by už Vladimir Putin ničím v očích ruských voličů a generálů kompenzovat nedokázal.

Alexander Lukašenko, prezident Běloruska

Dalším problémem je nová Gerasimova vojenská a obranná doktrína, která designuje prostor Běloruska a Ukrajiny jako manévrovací prostory pro přeskupování křídel ruské skupiny armád severního a jižního okruhu v rámci rozvinutí obranných postavení před pozemním postupem nepřítele. Gerasimova nová doktrína z roku 2019 ztrátu Ukrajiny modifikovala do plánů a část obranných vojsk a jižní voj ruských obranných sil bude veden přes jihovýchod Ukrajiny, tedy přes Doněckou a Luhanskou lidovou republiku a také z Krymu. Severní voj zůstal beze změny s plánem rozvinutí obrany proti Pobaltským zemím v týlu ze západu, kde se očekává severní křídlo útoku NATO z polského území.

Ztráta spojenectví Běloruska by ohrozila obrannou doktrínu a bezpečnost Ruské federace

Pokud by Moskva přišla i o spojenectví s Běloruskem, tak by Gerasimova obranná doktrína v tom okamžiku spadla pod stůl, protože Moskva by zůstala odkrytá a bez možnosti rozvinutí dostatečně hluboké obrany. Muselo by dojít nejen k mohutnému posílení linie obrany na ose Minsk – Smolensk – Moskva na hranici s Běloruskem, ale muselo by se úplně překopat celé rozmístění západní obrany Ruské federace spolu se změnou časových harmonogramů pro přesuny vojsk, které v Gerasimově doktríně počítají s tím, že nepřítel bude muset nejprve zdolat obranné linie Běloruska a Ukrajiny, což zabere čas a dá tím pádem prostor pro přesuny ruské obrany z týlu na frontu. Se ztrátou Běloruska tato časová okna prostě zmizí a výsledkem bude, že ruská armáda by musela natrvalo držet v pohotovosti minimálně o půl milionu mužů ve zbrani více než v této chvíli. Na to ruská ekonomika nemá prostředky.

Demonstrace v Minsku

Destabilizace Minsku je tak naprosté šílenství a opravdu můžete Lukašenkovi věřit, že si nevymýšlí. Minulý týden Lukašenko obvinil [2] Moskvu, že poslala do Běloruska žoldáky na vyprovokování demonstrací proti Lukašenkovi. Je to dosud největší roztržka mezi Minskem a Moskvou za celou éru Putinovy vlády. Někdo v Kremlu nebo v jeho okolí se opravdu snaží Lukašenka odstranit v Minsku od moci, ale pokud ten někdo k tomu bude přistupovat tak tupě jako v roce 2013 v Kyjevě, tak to bude další průser.

Moskvě se v roce 2013 nelíbilo jednání Viktora Janukovyče s Evropskou unií o tzv. Asociační dohodě, takže nakonec Moskva neudělala nic a v podstatě protesty na Majdanu některým lidem v Moskvě vyhovovaly, protože si někdo tupě myslel, že místo Janukovče, který se moc lísá a sbližuje s Bruselem, přijde někdo více proruský místo něho. To byla opravdu tupost, protože místo Janukovyče přišli poskoci amerických neoconů. A pokud padne Lukašenko v Minsku, přijdou místo něho neoconi a poskoci i do Minsku.

Demonstrace v Minsku organizují lidé České republiky, Polska a Velké Británie, ale i žoldáci z Ruska, které prý vyslal někdo z okolí Kremlu

Je to stejná situace, vůdce Běloruska se chce sbližovat s EU, nabízí otevřenou náruč Bruselu, v Moskvě se to jarmulkám nelíbí a najednou vypukají demonstrace v Bělorusku, které prý organizuje jak Moskva, tak i Západ. Chápete, čeho jste svědky? Je to válka mezi židy a Židy. Zase a znovu to máte před očima v přímém přenosu. Alexander Lukašenko je otec svého lidu, i když podle všeho 50% Žid po neznámém otci [3], chce mít dobré vztahy s Moskvou (ruskými Židy) i s Bruselem (se sionisty, tedy s židy). A právě na to možná dojede, to se oběma stranám židů opravdu nelíbí. A tak obě strany podněcují v Bělorusku nepokoje. To je šok, že? To je pecka do hlavy! A je tu někdo tak tupý, že by se ptal, proč proti tomu Vladimir Putin nezasáhne? Doufám, že tu nikdo takový ze čtenářů není. Kdo není v obraze, musí nastudovat článek zde a hned potom zde.

Mohutná demonstrace v Minsku na protest proti výsledku voleb

Toto, co máte nyní v Minsku a v jeho ulicích před očima, je znovu učebnicová ukázka přetahované, ve které se nosatí přetahuji o Bělorusko dnes stejně, jako se v roce 2013 přetahovali o Ukrajinu. Ty samé procesy. A tak nikoho nepřekvapí, že za sionisty demonstrace v Minsku koordinují Sórošovi přátelé v ČR na telefonu, Rothschildové z Londýna a neoconské podržtašky z Varšavy. Alexander Lukašenko totiž oznámil [4], že běloruská tajná služba zachytila telefonáty z ČR a pro běloruská média dodal, že to byli lidé ze “státního média” a z české mezinárodní neziskovky, kteří prý instruují běloruské aktivisty, co mají dělat, co mají požadovat v ulicích, že prý mají po Lukašenkovi požadovat předání moci atd.

Lukašenko odhalil situaci, kdy čelí pokusům o Majdan z ulice ze strany západních sil, ale i ze strany Kremlu

V Česku nejsou státní média, to je asi nepochopení běloruských tajných služeb, ale jedná se jistě o veřejnoprávní média, asi to měly běloruské tajné služby na mysli, takže možná šlo o redaktory České televize nebo Českého rozhlasu. A ta mezinárodní česká neziskovka, to nemůže být nikdo jiný než Člověk v tísni, který jako jediná česká neziskovka působí na mezinárodní úrovni a věnuje se politice a lidským právům. Alexander Lukašenko pro TASS uvedl [5] následující informace.

MINSK, 10. srpna / TASS /. Běloruský prezident Alexander Lukašenko v pondělí uvedl, že protesty v neděli večer byly organizovány prostřednictvím telefonních hovorů z Polska, Velké Británie a České republiky.

“Sledovali jsme volání ze zahraničí a jako bývalý zpravodajský důstojník to víte. Hovory přicházely z Polska, Velké Británie a České republiky, aby ovládly, promiňte ten výraz, “ovce”. Nerozumí tomu, co dělají a jsou snadno ovladatelní,“ uvedla agentura BelTA na schůzce s předsedou výkonného sekretariátu CIS Sergejem Lebeděvem, který vedl pozorovatelskou misi CIS v nedělních prezidentských volbách.

Podle Lukašenka se ruští, polští a ukrajinští občané pokusili účastnit masových protestů, které se konaly v Bělorusku.

„Nebudu se zmiňovat o Polsku: už se tam usadili a snaží se tahat za nitky. Nebudu mluvit o Ukrajině: lidé odtamtud přišli. Jsem si jist, že to není státní politika. „Je tu však mnoho„ bláznivých “majdanů, o nichž jsem se již zmínil. Bohužel někteří lidé přišli také z Ruska,“ uvedl Lukašenko, citovala tisková agentura BelTA.

Lukašenko se zavázal zabránit událostem podobným Majdanu a náležitě reagovat na pokusy o rozvrat země.

„Řekl jsem, že se tu nebudou konat žádné události podobné majdanům, bez ohledu na to, jak moc by si to někteří mohli přát. Takže se musí všichni uklidnit,“ řekl Lukašenko.

Hlava státu se zavázala přiměřeně reagovat na pokusy o destabilizaci situace v Bělorusku. „Nenecháme nikoho rozvrátit zemi,“ dodal.

Bělorusko je dalším milníkem na cestě k obkličování Ruska, ale Západ není jediný, který v tom má prsty

Jak tedy vidíte, do Běloruska proudí profesionální demonstranti nejen z Ukrajiny a z Polska, ale dokonce i z Ruska. A když si k tomu připočtete Lukašenkovo varování z počátku minulého týdne, že do země přijeli ruští agenti, aby vyvolali demonstrace a nepokoje proti Lukašenkovi, tak najednou už nemáte před sebou černobílou politiku, kterou si možná někdo pořád maluje v tom smyslu, že tady na jedné straně stojí ti zlí, to jsou ti černí, a na straně druhé stojí ti dobří, to jsou ti bílí. Hurá, pojďme pomáhat těm dobrým bílým? Doufám, že takovéto tupé uvažování kulíšků tady nikdo z našich čtenářů neprovozuje.

Speciální kordony běloruského ministerstva vnitra na zablokování průchodu demonstrantů

Tohle, co vidíte v Bělorusku, je brutální přetahovaná mezi ruskými Chasidy, rozuměje ruskými Židy, a mezi sionisty ze západu. A obě dvě strany používají na odstranění napůl gójského a napůl židovského prezidenta Lukašenka stejnou metodu, profesionální revolucionáře z ulice. To prostě nevymyslíš, pokud jsi kulíšek. Ti na straně ruských Židů přijeli rozvracet Bělorusko už před volbami minulý týden, ti na straně sionistů dostali noty z Londýna od Rothschilda, z Varšavy a z Prahy až po volbách o víkendu. To je síla! To je jediný rozdíl v této přetahované o Bělorusko mezi oběma domy ž a Ž, které jedou stejné karty a stejné nástroje. Jinými slovy, válka mezi ž a Ž má další válčiště, tentokrát o předmostí Moskvy.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Rudolf Kavan
Návštěvník
Rudolf Kavan

Dnesni utok proti Rusku vedou zejmena americti neoconi – zakukleni trockiste. Jsou to pohrobci bolseviku, kteri se snazili Rusko znicit v roce 1917.
https://www.keepandshare.com/doc9/22901/neoconi-trockij-pdf-40k?da=y

Rusofobie je v dnesnim Cesku to nejodpornejsi. Jsou Cesi ochotni vyvolat atomovou valku, jenom aby se mohli podbizet mocnym?

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/

Xanidil
Návštěvník
Xanidil

Hnusáci rozvrtali ukrouše, teď vrtají do bělouše. A pořád se víc a víc blíží k haranicím Ruska. Nevěřím v nějaké telefonáty z ČR, které by se podílely na organizaci demonstrací. Včera byly v TV záběry z protestů a demonstranti dostávali přímo z beden jídlo a pití. Kdo to platí? No ČR určitě ne. Ale západ určitě ano. Velmi podezřelé je vyjádření Bureše, že volby v Bělorusku by se měly opakovat. Co je mu potom? Chápu, zalezl do amerikánské a germánské řiti. To je smrad.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Dokud tady budeme mít frñákovníkovou parazitickou vlastizrádnou vládu análního typu ,je nutné přejmenovat Prágl na SSérreš city .Tuhle škodnou podpindos cházku chazarskou nám byl čert dlužen Tfuj tajbl!

Roman
Návštěvník
Roman

Tak mne napadá, že ta Pompeova cesta k nám a do Polska zrovna teď, v době voleb v Bělorusku, taky asi nebyla tak úplně náhodná.

WannabeeP
Návštěvník
WannabeeP

USA majú svoje vlastné obrovské problémy. Nech sa do Bieloruska neserú.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Dle mého to je sehraná komedie na gojim tupou ovci. Lukašenko bude taky zednář s podobnou rolí jako byl Fidel Castro.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Tak Lukašenko požádal Putina o poslání do Minska speciálních letadla pro poslech mobilních sítí atd. Běloruský Omon už na základě pokynů z těchto letadel zadržuje řídící protestů v autech domech atd. Krysy už vytahují z brlohů. Pokud by se opakovaly volby tak už v nich může být volen i Putin?
A další letadla z vybavením přilítají do Minska z Moskvy.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Prágl frňákovníci by chtěli za prezidenta protektorátu frau Merkel ,že by si ji zvolil Český národ .Už nás považují za totální idioty ,i když jich tady je opravdu dost.Kdyby volilo pouze SSéreš city tak by se jim to povidlo😀

WOnt
Návštěvník
WOnt

Bělorusko je konzervativní slovanský stát. Jako takový nedovoluje tunelování své ekonomiky západními korporacemi. A to ani způsobem nákupu a následně zavření firem, které na trhu konkurují zapadním firmám. Běloruský maloobchodní trh je přednostně využívaný běloruskými firmami. Např nejlepší prodejní prostory v Minsku u metra jsou vyhrazené pro prodej zboží domání produkce. Ne jako tady v Česku kde zboží domácí výroby musíte doslova hledat lupou.

Bělorusko ani není členem WTO, protože podmínky jak známo jsou nastavené ve prospěch asijských a musimských zemí, následně pak nadnárodních korporací. Evropské země které jsou členy WTO ztrácí jednu domácí firmu za druhou. Těžko odolávat indické konkurenci. Těžko odolávat tomu že kontejnerové lodě z Asie ani neplatí spotřební daň na mazut. Nebo Dph na letecké palivo. Proto v Bělorusku nadále existují průmyslové a textilní výrobní podniky, což je pro nás malý zázrak.
Bělorusko si např naprogramovalo systém vlastních platebních karet, což americké VISA a Mastercard rozčiluje k nepříčetnosti.
Proto Západ tuto zemi pomlouvá a uplatnuje vůči ní sankce, ačkoliv různé totalitní režimy v Africe a Arábii liberálům vůbec nevadí a naopak mají s nimi bezcelní dohody.

Česko se dlouhodobě podílí na poškozování Běloruska. Např tím že tady živí běloruskou “opozici”,
pobočka brněnské Charity se před lety chlubila tím tady školí a následně v BY vysazuje nejaké agenty “občanské společnosti”.
A tím to samozřejmě nekončí. Dnes se Česko aktivně podílí na organizování demonstrací v Minsku.

kapitalista
Návštěvník
kapitalista

On někdo tomu Lukašenkovi věří, že z Česka, Polska a VB nějaké telefony?? A vypnutí internetu má na svědomí taky zahraničí co. Je zajímavé, čím více na Východ, tím méně svobody a demokracie pro obyčejné lidi, to platilo v minulosti, tak jako dnes!! Zoufalý režim dělá zoufalé činy.

WOnt
Návštěvník
WOnt

BIS se dlohodobě podílí na školení agentů vysílaných do BY.
Polsko minulý rok oficiálně deklarovalo, že bude nadále Bělorusku škodit a připravovat opoziční Majdan.
Bělorusko totiž leží na bývalém území Rezcpolity a Poláci je považují za svoji kolonii.

V Bělorusku houstne atmosféra. Šla jsem jen s přáteli na pivo, tvrdí Češka zadržená v Minsku
…Pracuje jako lektorka českého jazyka v Minsku ve spolupráci s Českým centrem. V Bělorusku žije rok a půl. Před tím absolvovala stáže na Českém velvyslanectví ve Washingtonu D.C. v USA, na Britském velvyslanectví v Praze a pracovala pro Mezinárodní organizaci pro migraci. https://www.lidovky.cz/svet/manzel-si-myslel-ze-o-zatceni-zertuji-sla-jsem-jen-s-prateli-na-pivo-tvrdi-ceska-zatcena-v-minsku.A200623_112005_ln_zahranici_ele?zdroj=vybava_recombee

Amarant
Návštěvník
Amarant

A víte o tom, že když půjdete hodně, ale opravdu hodně daleko na východ, že nakonec dojdete na západ? XD Někteří ale holt pro svůj fosilní boj s dávno neexistujícím východním bolševikem nepostřehli, že se jim do rajónu kvartýruje bolševik nový, tentokrát ale ze západu.

pm
Návštěvník
pm

Jo ? A odkud to víte ?

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Ze skautskýho oddílu zřejmě

mora
Návštěvník
mora

vubec bych se nedivil,co je nam do nejakeho osla kdesi v belorusku???jenze hyeny uz citi mrsinu.je potreba postupne osekat zeme okolo ruska,ukrajinu,belorusko a dostat je pod kontrolu, importovat skvelou demokraci,rozsirit panstvu kolonie,privest nove otroky,rozsirit trhy,skvele privatizovat.takova mala sametovka by bodla:)))a casem padne,a bude nejvetsi a hlavni korist-rusko

MXM
Návštěvník
MXM

možné to je, ale zase věřit že tomu starému kořenovi dalo hlas přes 80% obyvatel? Kdyby to udělal méně okatě, ale tohle muselo nadzvednout nejednoho občana. Samochvála smrdí – a tohle je teda puch, to už si tam mohl dát sovětských 99%. Kdyby dejme tomu si nechal náskok nějakých 10%, bylo by to pro všechny uvěřitelnější, akorát pro svoji samochválu riskuje že dopadne jako Maduro jehož osud stále není vůbec jistý.
Na druhou stranu, pokud by to bylo tak horké tak stačí aktivní občanská neposlušnost a generální stávka. Velmi brzy by se mu začlaly rozplývat finanční rezervy a bez těch by mu většina nohsledů zdrhla.

WOnt
Návštěvník
WOnt

Merkelová, nejvíc nenáviděná osoba v historii Německa, a její suita, vyhrává volby opakovaně, čistě a zcela bez problémů. žeano
Němcům se to líbit nemusí , ale není jim to nic platné.

pm
Návštěvník
pm

Vy si musíte uvědomit, že všechny ty majdany někdo organizuje a řídí a že 98 % účastníků demonstraci jsou giganti od tak 17 do přes 20 let. Většinou to jsou hoši a hochyně celí potetovaní a za binec co udělají se platí v dolarech. Já nehodnotím, zda všechny ty demonstrace jsou takové či onaké. Ale kdyzž pár hodin po volbách je náměstí plno mladých gigantů, ti v batužcích různé předměty, včetně vzduchových pistoli a flašek s benzínem, nemluvím o heslech k hulákání a stejné plakáty a pod, tak to není jenom tak.

Bezejmenný
Návštěvník
Bezejmenný

Lukašenko bude vždy lepší volba pro Bělorusy než séreš marionety .Nejsou kádry pouze Séreš vyrezáva lůtky ako na běžiacom páse viz Čepůtka atd.

Jája
Návštěvník
Jája

No, když jsem vyděl tu ludru, co kandidovala proti Lukašenkovi, a také jejího manžílka, tak já se zase divím, že dostal jen 80%. A ty u nás neuvěřitelně těsné volby, kdy se rozhoduje až po sečtení volebních lístků z Prahy Vám ujeté nepřipadají?! Navíc sám tím, že říkáte, že si měl dát jen 10% navíc, tak asi na férovost voleb nevěříte, že …..