Banderovci mají na Ukrajině status bojovníků za nezávislost, kolaborace s nacismem se...

Banderovci mají na Ukrajině status bojovníků za nezávislost, kolaborace s nacismem se jim nakonec vyplatila. Dějiny se přepisují i v Česku!

Banderovci mají na Ukrajině status bojovníků za nezávislost, kolaborace s nacismem se jim nakonec vyplatila. Dějiny se přepisují i v Česku!

Jak se bude na Ukrajině slavit 9. května “Den vítězství nad nacismem”, když ukrajinský parlament z uplynulého týdne dal schváleným zákonem [1] do stejné roviny nacismus a komunismus a přiznal de facto banderovcům, kteří kolaborovali s nacismem, status “bojovníků za nezávislost“ a tím jim mimo jiné například zajistil i sociální záruky?

Jen pro připomenutí. Na vypracování tohoto zákona se podílel i syn vrchního velitele UPA Jurij Šuchevyč. Ukrajinská povstalecká armáda se podílela na masakrech Čechů na Volyni, Sovětů, Židů, Cikánů a Poláků!

[FOTO] Vojáci v dobových uniformách Ukrajinské povstalecké armády UPA

Ukrajina dává do stejné roviny nacismus a komunismus a tím pádem uráží nejen oběti z řad Rudé armády, ale i všechny ostatní oběti nacismu. Dále Ukrajina vzdává významnou poctu ukrajinským spolupracovníkům s nacismem a snaží se tím přepisovat historii. To je ta „demokracie“, kterou Západ na Ukrajině podporuje? Většině evropských států nevadí, že se pomalu začíná přepisovat historie? Jen podotýkám, že se nenápadné, avšak účelné přepisování historie sporadicky začíná objevovat i v České republice.

Co čeká veterány druhé světové války žijící na Ukrajině, kteří bojovali na straně Rudé armády? Budou se jim banderovci krutě mstít za to, že přispěli k porážce nacismu?

Jak dlouho ještě budeme zavírat oči nad tím, co se děje na Ukrajině? Ukrajina se bude ještě více radikálně vyvíjet a pokud Evropská unie nedá od Ukrajiny takzvaně ruce pryč, tak bude Evropa zcela jiná, než ji známe doposud.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
květák
Návštěvník
květák

Nevím,situace na Ukrajině je složitá….pravdou je,že Ukrajinci moc Rusko nemusí…za SSSR byli zřejmě hlavně Rusové u kormidla…možná měli i trochu prominentní roli…alespoň z doslechu….Myslím si ,že po rozpadu SSSR dali Rusové všem volnou ruku a Ukrajinci si mohou chodit po uších…jen nesmí do struktúr NATO…a to je snad hlavní problém..za demokracii převlečený kapitalismus s úderným ,agresivním NATEM…krok za krokem obsazuje celý svět…Rusko po rozpadu poznalo,že mají NATO už v pobaltí a schází jen Ukrajina,….Rusko si je vědomo kruté reality,že po obsazení Ukrajiny jsou na řadě oni…po zuby vyzbrojené Evropské státy…vlastně celá Evropa..pod taktovkou USA udeří na Rusko…kapitalismus je tak primitivní,překonaný a čitelný systém…viz.Hitler…potřebuje životní prostor,živou sílu,suroviny…vše expanzi kapitalismu chybí…umírá…potřebuje válku,která jeho další život prodlouží…nikdo si neuvědomuje, že jsme Češi, členy NATO…žádného nepřítele nemáme a trvale naší lidé bojují….za komárů nikdo nebojoval…nezabíjel občany daleké Afriky,Asie…dnes v agresivní alianci budeme stále bojovat,nastopupí branci ,aby bojovali jako Němci někde u Stalingradu….a chcípnou stejnou smrtí jako dobyvatelé Němci…vzbuďte se Rusi nám Stalingrad nedají, jen proto ,aby pár hamounů v USA a Evropě mělo bohatství o kterém se vám nezdálo…tady někdo píše Ruský zloděj…je to hluboký exkurz do historie..Rusové tam někde žili bojovali o území …spravedlivě i nespravedlivě…měli za SSSR asi 22 mil.kmm…amíci…spravedlivě i nespravedlivě…měli 0kmm a od r.1776…mají přes 9mil kmm…o zlodějích nemluvme….realitou je,že západ pod rouškou blahobytu viz.ČR..obsazuje politicky i vojensky..takticky..bez boje nová území…jsme vazalský stát EU a USA…sami jsme si to vybrali a musíme poslouchat jinak…bububu…nevidím velký rozdíl v tom jestli nám do všeho kecali 40let Rusáci nebo amíci a EU….

Leník
Návštěvník
Leník

“Banderovci” neboli Ukrajinská povstalecká armáda, která byla jistý čas na straně Němců, přece později bojovala naopak proti nim a Bandera sám skončil v německém koncentráku. V letech 1939 – 1941 i Stalin Opěvoval Hitlera se slovy, že jsou Němci jejich jediní spojenci v Evropě. Rozdělovali si spolu východní Evropu. Když Němci obsadili Polsko, Sovětský svaz dostal Halič a Pobaltí. Hitler nechal vyklidit Kaliningrad, tamními Němci dosidlovali Polsko. A vůbec si šli na ruku. Rusové však poznali o něco dřív než Ukrajinci, že se Hitlerovi nedá věřit.Po hladomoru na Ukrajině, který způsobili Stalinisté, se nemůžeme divit, že se Ukrajinci chtěli odtrhnout od Ruska. Při onom hladomoru zemřeli miliony Ukrajinců jen proto, že se Stalin chtěl tvářit jak je Sovětský svaz úspěšný a vyvážel ukrajinské obilí. Přebytečné obilí, které nevyvezli, naházeli do řeky. Ukrajincům nenechali ani obilí na osev v příští sezóně. Já se ani trochu nedivím, že Ukrajinci nemají rádi Rusy. Trpěli už pod ruským carem.
PS: Fašizmus je na Ukrajině zakázaný, stejně tak jako komunistické symboly Sovětského svazu, jako jsou rudé hvězdy nebo srpy s kladivem. To, že odstraňují sochy Lenina se stejně stalo i u nás. Také už nemáme srpy s kladivem a rudé hvězdy.

Jan
Návštěvník
Jan

O tom hladomoru v Rusku mezi válkami jsem to slyšel trochu jinak. Stalin chtěl Rusko rychle industrializovat ( na rozdíl od Lenina, který byl dosazen v podstatě k ekonomickému rozbití Ruska a k rozprodeji – známý NEP – totéž udělal Jelcin). Ovšem to se nehodilo Západu a když chtěl Stalin nakoupit na západě stroje a byl ochoten platit i zlatem – Západ nechtěl a naopak požadovali po Rusku obilí – a tím Rusko jako celek přibrzdit a vyhladovět. Takže to nebyl primárně útok Stalina na Ukrajinu, ale útok Západu na celé Rusko.

kozák
Návštěvník
kozák

uniformy na obrázku sú prevzaté od wehrmachtu, vľavo štvrtý v rade má na hlave kozácku čiapku, podľa farby príslušnú kubáňskému kozáckemu vojsku.

Jan
Návštěvník
Jan

Ja vim ze nemusime ritit hned do 3 svetove valki proc mrhat zdrojmi na te to prelidnene planete a Finove si to docela dobre uvedomuji

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Problém na teritoriu, které má nyní název Ukrajina sahá snad více jak tisíc let zpátky. Má to co do činění s vlivem rozmachu a expanze katolicismu a jeho nesnášenlivosti s pravoslavím. Jde o hranici dvou pohledů na lidstvo a jeho poslání. Katolicizmus svou ideologií a nesnášenlivostí propagovaný anglosasy se vyznačoval na “ukrajině” doslova šílenými pogromy a plošným vyvražďováním obyvatelstva. Můžeme začít rokem 1204 a papežem Innocentem III a jeho křížovými výpravami, přes papeže Řehoře IX v roce 1242. V r. 1453 pád východního Říma, Konstantinopole, znamenal konec „druhého Říma“ a konec římské civilizace, která přežila pád Říma o celý tisíc let (západní Římská říše padla v r. 476; východní Římská říše padla v r. 1453).
Římané se pokusili podrobit si ortodoxní svět pečlivou směsicí hrozeb a slibů, že pomohou Konstantinopoli proti Osmanům, v tak zvané Falešné dohodě z Florance, ale neučinili tak a Konstantinopol nakonec dobyla armáda Mehmeta Dobyvatele. Takže Moskva se stala „třetím Římem“, posledním svobodným ortodoxním křesťanským královstvím, civilizačním dědicem římské civilizace. Moskva se nyní stala ústředním bodem nenávisti papeženců k ortodoxnímu křesťanství. Další útok západu přišel v r. 1595 a byl opravdu zničující. Tak by se dalo dlouho pokračovat. Ale zmíním jeden z posledních bodů zkázy a tím je V r. 1453 pád východního Říma, Konstantinopole, znamenal konec „druhého Říma“ a konec římské civilizace, která přežila pád Říma o celý tisíc let (západní Římská říše padla v r. 476; východní Římská říše padla v r. 1453).
Římané se pokusili podrobit si ortodoxní svět pečlivou směsicí hrozeb a slibů, že pomohou Konstantinopoli proti Osmanům, v tak zvané Falešné dohodě z Florance, ale neučinili tak a Konstantinopol nakonec dobyla armáda Mehmeta Dobyvatele. Takže Moskva se stala „třetím Římem“, posledním svobodným ortodoxním křesťanským královstvím, civilizačním dědicem římské civilizace. Moskva se nyní stala ústředním bodem nenávisti papeženců k ortodoxnímu křesťanství. Další útok západu přišel v r. 1595 a byl opravdu zničující. Poslední tzv. korunu tomu všemu nasadil druhý vatikánský koncil, který svolal papež Jan XXIII. (1958–1963) a jež zasedalo v letech 1962–1965. Cílem koncilu bylo reagovat na potřeby doby, nevině podáno, s důsledky katastrofálními, které ostatně vidíme všude okolo nás. Lví podíl na současném zmatku v církvi i mimo ni mají jezuité, jejichž spáry sahají do všech složek života celé společnosti.

Ruský zloděj
Návštěvník
Ruský zloděj

přehled území uloupených a dosud nevrácených SSSR (Ruskem)
1) Krym (Ukrajina)
2) Karélie, Salla, Suursari, Tytarsaari, Hanko, Rybarsky p-ov (Finsko)
3) Královec (Německo)
4) Podkarpatská Rus (Československo)
5) Podnětstří (Rumunsko/Moldávie)
6) Abcházie (Gruzie)
7) South Osetia (Gruzie)
8) Kurily a Sachalin (Japonsko)

romgator
Návštěvník
romgator

Jak chcete proboha vracet Podkarpatskou Rus Československu, které právně neexistuje. Dále Podněsterská republika je součásti Moldavska, ne SSSR. Pořád je Podněstří součásti tohoto státu. Nicméně se snaží o samostatnost nebo připojení k Rusku. Takže SSSR Moldavsku nic nedluží.

aeronative
Návštěvník
aeronative

máš v hlavě vybrakováno viď ? uvedená území jsou historickou součástí, případně byla přičleněna na základě výsledků II sv. války (mezinárodní a mezistátní dohody ti asi nic neříkají) Jediné sporné je připojení Krymu (které je nicméně historickou součástí) – jde však o území o osudu kterého vlastně rozhodlo samo obyvatelstvo/ a ani se mu nedivím/. Podkarpatskou Rus “ukradl” Rus ? nebo spíš Ukrajinec ty šašku 🙂 ? napiš pomočenkovi ať ji vrátí… česku… nebo slovensku ? sakra komu vlastně….

Jan
Návštěvník
Jan

Nejsem historik, ale pokud jde o Krym – mám jasno : Krym je ruské území od r. 1783. A nebýt Majdanu a šíleného řádění fašistů a nacionalistů za finanční pomoci 5 miliard dolarů od “hlavního mírotvorce” – tak by ani nedošlo k referendu – a teď pozor : Krymského parlamentu autonomní republiky Krym. Byla to obava občanů Krymu, že je potká totéž, co Rusy v Oděse ( 48 upálených), že zažijí něco jako Korsuňský masakr, atd, atd. O připojení k Rusku rozhodli občané a můžete strašit jak chcete, že to bylo “pod hlavněmi samopalů”. Jak vzniklo Kosovo ? Tady nemuselo být žádné referendum ? A Amíkům to nevadilo… Navíc platí Charta OSN z r. 1945, par.1, odst.2 – právo národů na sebeurčení – a podepsaly to i USA.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Varování Valerije Pjakina ze dne 13. dubna. Banderovci připravují na 9. května pogrom na válečné veterány z druhé světové války. Zároveň připravují rozšíření válečného konfliktu na celou Ukrajinu. Na oslavách osvobození Oděsy bylo hlavním heslem banderovců ze západu UA, že upálili málo moskalů. Další provokace a snaha vtáhnout Rusko do války. Informace o připravovaném pogromu sledujte na videu v čase od asi 13. do 16. minuty. S cz titulky. https://www.youtube.com/watch?v=6FkEVdQTJno

marmaris
Návštěvník
marmaris

Oleg Kalašnikov na stránkách Mírotvorce zde:
https://psb4ukr.org/criminal/kalashnikov-oleg-ivanovich/

Změna je život
Návštěvník
Změna je život

Marmarisi, Vaše informace mám potvrzené i ze zahraničí. Psali o tom ve dvou rakouských novinách.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Dík za info zase z jiné strany.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Buzina Oles Alexejevič na stránkách Mírotvorce. ZDE: https://psb4ukr.org/criminal/buzina-oles-alekseevich/

marmaris
Návštěvník
marmaris

Matka Olesa Buzina na místě jeho vraždy a zavražděný

http://vk.com/strelkov_info?z=photo-57424472_362964004%2Fwall-57424472_55596
Ukropové v okupovaných městech na Donbase vybírají se zbraní v ruce výpalné.

Domobranec s přezdívkou “Liman”, bojovník brigády Vostok prvního arménského sboru Národní domobrany DNR vypráví o tom, že Ozbrojené síly Ukrajiny zavedly obchod s vybíráním daní v okupovaných městech.

http://vk.com/strelkov_info?z=video-57424472_171338469%2Fc7ca55b7e8e7116acb

V opevněních kolem Charkova ukropové provádějí další opevňovací práce. Budováním se zaobírá celkem 50 dělníků. Už je dokončen jeden zákop, který je určen pro obrněnou techniku. Podobná zařízení se chystají ukropové postavit v Zoločivském (vesnice Zoločiv sv. od Charkova) a Volčanském (Voločaivskaja ulice, Charkov, víc jsem nenašel) směru.

Celkem 6 fotek http://vk.com/strelkov_info?z=photo-57424472_362980685%2Fwall-57424472_55617