Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s...

Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s Bakalou je cestou do pekel. Babiš může na podzim sahat i po ústavní většině v parlamentu!

Babišův mocenský gambit? Bohuslav Sobotka páchá politickou i stranickou sebevraždu. Spojenectví s Bakalou je cestou do pekel. Babiš může na podzim sahat i po ústavní většině v parlamentu!

V české vládě se naplno rozjela koaliční krize [1] a můžeme ji nazvat vládním pučem proti Babišovi. Za celou akcí přitom stojí spojenectví lidí, kteří sami mají na hlavě másla tolik, že by se s ním dal namazat všechen chleba v republice. Kauza korunových dluhopisů, které Andrej Babiš nakoupil od svého Agrofertu a nějak se nedostalo na jejich zdanění, je přímo důsledkem reorganizace policie, kterou nyní plně ovládla ČSSD v čele s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Kauza skandálního odchodu Roberta Šlachty z ÚOOZ a následné sloučení elitních útvarů byla předehrou k tomu, co se právě teď odehrává ve vládě pár měsíců před volbami.

O tom, proč vypukl tak obrovský boj o reorganizaci policie, o tom jsme už dříve psali ve článku zde. A tento boj Andrej Babiš prohrál. Už tehdy jsem upozorňoval, že tato porážka povede ke snaze zlikvidovat Babiše. Jenže ČSSD neumí s takto třaskavou municí vůbec zacházet a hrozí, že celá kauza korunových dluhopisů vybuchne Bohuslavu Sobotkovi a Milanu Chovancovi v rukách, zatímco Babiš se stane národním mučedníkem a na podzim bude atakovat ve volbách ústavní většinu. Celá akce je stejně amatérsky připravená, jako byla připravená restrukturalizace ÚOOZ.

Babišovi stačí rozdávat koblihy a mluvit o tom, že všeci kradnů. Je stále na vrcholu popularity.

Kauza korunových dluhopisů je po Čapím hnízdě druhá a zdánlivě závažná kauza. Hlavní stránky médií plní již od začátku roku, ale pokud se podíváme na volební preference ANO, nebo dokonce na popularitu osobností, tak hnutí ANO suverénně vede [2] a Andrej Babiš si stále drží první místo v oblibě mezi politiky [3]. A teď pozor. Nemůžeme průzkumům přikládat bůhví jakou kredibilitu, ale faktem je, že Bohuslav Sobotka, i Milan Chovanec, jsou v oblibě někde na 38 až 39 procentních bodech, zatímco Babiš suverénně vede s více než 56 procentními body.

Babišovi skandály neubližují, naopak mu posilují preference

Když se podíváme na grafy v odkazech průzkumů výše, Babišovi kauza nijak v oblibě neuškodila a vzhledem k tomu, že o korunových dluhopisech se mluví už tak dlouho, tak toto je velmi alarmující signál, kterého by si měla ČSSD všimnout a zjistit, čím je to způsobené. Vzpomínáte na rok 1997 a na Sarajevský atentát? Tehdy se provalilo, že ODS má velmi zvláštní netransparentní financování od podivných dárců a vedlo to k demisi Klausovy vlády a popularita Václava Klause silně poklesla, ale tady v případě Andreje Babiše k ničemu takovému nedochází. Ani v kauze Čapí hnízdo, ani teď v kauze korunových dluhopisů. Co to znamená?

Korunové dluhopisy pro Babiše nic neznamenají. Jeho kritici mají totiž sami máslo na hlavě.

Andrej Babiš podle mého názoru získal v očích veřejnosti status “otloukánka”, který je v defenzivě a pořád na něho někdo útočí. U voličů v Česku tohle funguje. Doslova se dá říct, že v očích veřejnosti vzniká z Andreje Babiše mučedník a ten to umí obratně využít. Není to ani těžké, protože proti Babišovi stojí zoufalá galérka lidí, které si Babiš kdykoliv může namazat na chleba. Kauzu korunových dluhopisů nejvíce rozvířil časopis Respekt, jehož vydavatelem je Zdeněk Bakala. Ten za podivných okolností nakoupil od českého státu OKD v době, kdy ministrem financí byl dnešní premiér Bohuslav Sobotka. Není proto divu, že Respekt a ČSSD teď společně a v jednom šiku střílí do Babiše a na vnitru to operačně kryje Chovanec, pro změnu turbostudent z Právnické fakulty z Plzně. Nikdo z nich tak nemá z pohledu voličů morální kredit k tomu, aby mohli vyvrátit Babišovu nadčasovou mantru “Všici kradnů, iba ja makám…”.

Babišovi nejvíce vyčítají nezdanění dluhopisů ti, kteří sami jsou namočeni v kauze OKD

Kdykoliv dojde na lámaní chleba, Andrej Babiš vytáhne na Sobotku munici a požadavek na vyšetřovací komisi k prodeji OKD. Dodnes je nade vše jasné, že ten prodej nebyl v pořádku, smlouvy nebyly v pořádku, cena nebyla v pořádku a pokud jde o byty OKD, které Zdeněk Bakala převedl na firmu RPG namísto odprodejů nájemníkům, tak to je kauza sama o sobě takového rozsahu, že někdo by za ní měl nést zodpovědnost. Zatímco OKD krachovalo, Zdeněk Bakala z peněz horníků financoval (a financuje dodnes) ztrátové vydavatelství Economia, které vydává časopisy jako Respekt nebo Hospodářské noviny, které potom píšou proti Babišovi, že nezdanil korunové dluhopisy.

Economia jen za rok 2015 hospodařila se ztrátou přes tři čtvrtě miliardy korun [4]. Z čeho asi tak Zdeněk Bakala financuje ty ztrátové rozpočty Economie? Horníci OKD asi sami netuší, kdo všechno za jejich peníze píše v různých Bakalovo časopisech, Respektech a novinách. Dámy a pánové, kdo z vás to má? A právě tato Bakalova periodika píší proti Babišovi. Proboha, to je jako kdyby zloděj křičel: “Chyťte zloděje!” Divoká privatizace OKD a tehdejší role Bohuslava Sobotky je daleko větší kalibr, než dluhopisy. A podle mého názoru tohle Babiš ví moc dobře.

Babiše vyšetřují útvary, kterým šéfuje ministr s turbodiplomem z Plzně

Úplným vrcholem absurdity je potom situace, kdy ministrem vnitra je člověk, který v Plzni vystudoval práva za 6 měsíců [5] a nyní dohlíží na činnost policie a řídí ministerstvo. Je tohle normální? Česko snese opravdu fšecko? Kromě toho, Chovanec dokonce i opsal úvod své bakalářské práce. A tohle všechno je zkrátka nejen Babišova munice, ale tohle všechno vědí i voliči. To je právě důvod, proč kauza korunových dluhopisů nemá vliv na Babišovy preference, proč neovlivňuje volební preference ANO.

Opsaný úvod bakalářské práce Milana Chovance.

Korunové dluhopisy jsou sice závažná kauza, ale v rukách lidí, kteří sami nemají čisté štíty, představuje taková munice jenom nebezpečný šrot, o který se dokonce sami mohou pořezat. Dnes je naprosto jisté, že Andrej Babiš využije útoků ČSSD na sebe k posílení svých preferencí. Babišovi stačí opakovat jeho mantru o kradnutí, nic jiného v této chvíli ani dělat nemusí. Sobotka má na krku privatizaci OKD a Babiš mu jí kdykoliv hodí před nos, články Respektu bez problému potom Babiš zdiskredituje (a zcela oprávněně) Bakalou, jakýkoliv nález policie zpochybní účelovou restrukturalizací policie a zaujatým ministrem vnitra s turbotitulem z Plzně (a to také dozajista oprávněně).

Sobotka, ani turbostudent z Plzně, nemají proti Babišovi šanci

Andrej Babiš by rezignací na funkci ministra financí přiznal vinu, a to Babiš neudělá. Bohuslav Sobotka ho vyzval k odchodu, aby se k tomu postavil jako chlap. Už tady je vidět, že Bohuslav Sobotka nemá ani na to, aby Babiše odvolal z funkce, na což jako premiér má právo a nemusí nikoho k ničemu vyzývat, aby rezignoval. Prostě ho odvolá. Jenže to by bylo vyhlášení války a konec této vlády, protože ANO by opustilo koalici. Voliči Babiše by si to přeložili jako potvrzení toho, že Andrej je správný chlap, kterého se ČSSD bála, a tak ho vyhodili před volbami. Největším problémem s Babišem je, že proti němu nestojí nikdo na politické scéně, kdo by měl čistý kredit a na koho by Babiš nemohl nic vytáhnout. Andrejovi stačí, aby to dělal jako Donald Trump. Vystupuje proti establishmentu, mluví o tom, že všici kradnú, jenom on čerpá dotace, a když se nad tím jeho zblbnutí koblihoví voliči zamyslí, tak si řeknou, že Babiš vlastně nic tak fatálně špatného (na rozdíl od Sobotky a OKD) ve vztahu k voličům přece neudělal.

Zdeněk Bakala, bývalý majitel OKD.

Samozřejmě, že způsob, jakým Babiš přišel v 90. letech k majetkům, to byl Divoký Západ. Ale voliči Babiše nefungují na principu vrtání se v minulosti byznysmena, když v politice se chová jako svatoušek, kterému všichni ubližují. Jen se podívejte do USA na Donalda Trumpa, jak mu to pomáhalo ve volbách, když na něho všichni z establishmentu a z mainstreamu útočili. Američané to vycítili a z Trumpa si udělali ve volbách svého favorita a vítěze, který přinese změnu, protože je jiný člověk a všichni provaření politici proti němu útočí.

Pokud ČSSD nešlápne na brzdu a nezačne dělat sociální politiku, a ne ten neoliberalismus okopírovaný z Bruselu, tak přijde o další a další své voliče. Útočením na Babiše z něho udělají mučedníka, kterému stačí jenom rozdávat koblihy a připomínat lidem, jak proti němu ve vládě stojí lidé napojení na Bakalu, vytunelované OKD a turbostudenti z Plzně. A že on po volbách s tím udělá rychlý konec. Účelovost útoků ČSSD na Babiše je zoufalým pokusem, jak oslabit preference ANO, které stojí a padají s Babišem. Kdokoliv jiný by kauzu Čapí hnízdo i korunové dluhopisy bravurně využil k politické likvidaci Babiše, ale ta parta z ČSSD a kámoši z Bakalovy Economie to opravdu nevytrhnou. Naopak, pokud útoky na Babiše tohoto amatérského střihu budou pokračovat, na podzim Andrej sestaví pohodlně jednobarevnou vládu. A to potom Pánbůh s námi a zlé pryč.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Kmet
Návštěvník
Kmet

Řekl bych, že přinejmenším od opoziční smlouvy ví mnohý občan co je ČSSD a ODS zač. Konečně, volební preference to dokládají. Pokud by chtěl někdo v této socialistické oligarchii udělat pořádek a neměl k tomu prostředky, byl by zlikvidován již dávno. Aby přežil, musel by být nutně alespoň Andrejem Babišem.
Pokud jde o střet zájmů, je třeba říci, že ve střetu zájmu je každý poslanec, který vstoupil do politiky proto, aby se zejména obohatil a ne proto, aby byl prospěšný této zemi. Pokud se rozpomeneme na to, kolik za dobu parlamentu bylo přijato zákonů škodících této zemi, jejím občanům právu a spravedlnosti, znamená to, že rozhodná většina poslanců musela být ve střetu zájmu! Nikoli podle majetku poznáme člověka. Ale podle jeho skutků.
Na počátku své politické kariéry A. Babiš m.j. řekl: Chci aby v této zemi mohly žít mé děti. Já si to přeji také. A přesvědčil mě, že se o to snaží. Zatímco oligarchové a šíbři čssd okrádají stát a platí daně v daňových rájích a nakupují domy v zahraničí kam se uchýlí až už nebude co ukrást, státu kromě škody nepřinášejí nic. Babiš daně platí a nemalé, a navíc dává práci tisícům lidem. A nejen to. Ale závist je slepá.
Kauza dluhopisů je vykonstruovaná těmi, kteří ji vymysleli a odmítli zdaňovat. Například i tolik kritizovaná odsuzovaná EET nemohla být upravena v případech, kde ji bylo třeba upravit, tomu zabránila přece ČSSD. Každý nový systém ať se dotýká čehokoli vyžaduje doladění. Domnívat se že nikoli, to může jen člověk s nedostatkem životních zkušeností. A je zbytečné lhát, mlžit, a dělat z myslících lidí pitomce. Skutečnost, že všechny silové složky ve státě si obsadila rovněž ČSSD, je pro tuto zemi, spravedlnost a pravdu za této situace přinejmenším velmi nešťastné. Samozřejmě, i v této straně se najdou také i skvělí lidé. Například paní Marie Benešová. Jistě by byla skvělou náhradou za B. Sobotku. Je dobré přečíst si :
http://www.lidovky.cz/koncim-cssd-jde-jen-o-mazliky-dic-/zpravy-domov.aspx?c=A170405_215459_ln_domov_ELE
a také http://www.lidovky.cz/rozhovor-s-poslankyni-benesovou-o-podani-demise-vlady-p1n-/zpravy-domov.aspx?c=A170502_173727_ln_domov_rsa
Pokud jde o premiéra, není schopen ani dodržet slovo, které dal všem občanům. Už nyní kličkuje s podáním demise vlády prezidentu republiky. Že by, jak se říká v Čechách, to nejraději nechal vyhnít zároveň i s Českem? Myslím si, že občané si pamatují víc, než si lídři partají, ale také stále mlžící sdělovací prostředky myslí, a podle toho se zachovají u voleb.
Pokud musíme před odesláním svého komentáře zaškrtnout, zda nejsme roboti, byl bych se raději rozhodoval mezi tím, zda jsme či nejsme ovce.

pavel pavel
Návštěvník
pavel pavel

no pokud bude trochu chytrej bude mít v programu zrušení zbytečného senátu tak tu parlamentní většinu má

kari
Návštěvník
pavel pavel
Návštěvník
pavel pavel

ten článek je opravdu perfektní hlavně ta blbka co ho napsala je vidět že tam vůbec nebyla ten popis cesty od domorodkyně je dobrej ani se nekoukla na mapu jak to v okolí vypadá no prostě blesk a banda blbů co jim to žere

Jajka
Návštěvník
Jajka

Ostudou je, že premiérem vlády ČR se stal předseda strany, která se topí v dluzích v řádu milionů.
Kdo to nechce vidět, ať si nevidí, ale rozkladný efekt, který to má důvěru obyvatelstva v politiku, to nezastaví.
Kvituji, že tito “hospodáři národa” sami skočili do kupky hnoje.

M.C.
Návštěvník
M.C.

ČSSD už dávno ztratila cokoliv sociálně demokratického. Zlomilo se to po Špidlovi.
Gross a po něm Paroubek z ní udělali oranžovou ODS. Proto je řada lidí přestala volit.

Babišovy skandály na jeho preference nemají vliv jednak proto, že takových skandálů už bylo a většina vyšuměla do ztracena, viz např. Nečas, Topolánek a mnoho dalších před nimi.
Dalším důvodem je, že lidi v ANO jsou vesměs přeběhlíci a odpadlíci z ODS, přičemž tam přelezli z KSČ (soudě podle těch které znám). Voliči jsou z části podobná sorta, čili takovým lidem nevadí, když slyší jak Babiš šikovně krade, oni to obdivují a přemýšlejí jak by se taky dostali někam kde je možno si odsypat pro sebe. A doufají že se tam dostanou když budou podporovat Babiše.
No a druhá půlka jeho voličů jsou kobliháři, kteří věří tomu, že je Babiš úspěšný podnikatel a že bude řídit stát jako firmu. Tato skupina teď utrpěla značný otřes, neboť mnoho z těchto lidí postihlo zavedení EET.
Vzhledem k tomu, že obě strany, jak Sobotka, tak Babiš, mají tolik příslovečného másla na hlavě, že kdyby se zhmotnilo, tak by se pod ním udusili jak pod lavinou, tak musí dávat pozor co budou dělat a říkat. Protože opozice, zejména další výtečník stejného ražení Kalousek, nespí. A když se dva perou, znáte to.
Pobavilo mě Babišovo prohlášení, že by Sobotka měl odejít sám a nekazit práci schopným ministrům. To má na mysli které? Nemluvě o tom, že to naše ústava neumožňuje.

Sobotka by měl podat nejenom demisi jako premiér, ale měl by i odejít z čela strany. Nejpozději ihned. Právě proto, že je pár měsíců před volbami.
Před lety podobným tahem zachránil ODS před katastrofálním propadem ve volbách Topolánek.
Když už byl profláklý víc než bylo únosné, tak se pod banální záminkou vytratil a minimalizoval škody – vypadalo to, že ODS se sebou něco dělá. Paroubek to nedokázal a podle toho socdem taky dopadla.
Necháme se překvapit.
Nezbývá než doufat, že z této tahanice rozkrádačů státního rozpočtu vyjde pro národ něco pozitivního.
Například jejich vzájemné oslabení ve prospěch někoho schopnějšího a odpovědnějšího.

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

… která se topí v dluzích v řádu stovek milionů.

kari
Návštěvník
kari

za me osobne, stacilo mi videt americkou dragonskou jizdu v CR 2x po sobe, komediant ministr obrany, me ten Babis prijde takovy nejaky “amerycky”a to uz je minus. Kde vzal sve miliony a miliardy? Sobotka je alespon vice cesky. Nema to jednoduche, a nevedl si zas tak nejhur. Babisovo pohyb a gestikulace mi pred volbama pripadaly jak nacvicene v americkem studiu, jeho capi hnizdo pripominalo chatrc baby jagy v Mrazikovi a Babisovo udajna popularita? Ten si klidne muze polibit preference ☺ . I se svym radoby ministrem obrany. A prirovnavat Babise k Trumpovi? No to mate uplnou pravdu ?

albatros
Návštěvník
albatros

Buďte v klidu, Sobotka už má dávno zajištěnej flek v Bruseli. Navíc vidět různé havloidy a kalouskovce jak jim z Babiše prdá cévka a nefunguje močící trubice je prima zábava 😀

kari
Návštěvník
kari

Babis je cernoprdelnik s saskem na ministerstvu obrany, a nikdo z nej neomdleva.☺. Sobotka je lepsi a Havlova nejsem .

Jajka
Návštěvník
Jajka

Kari, běžně máte ve svých tapetových komentech fatální pravopisné chyby, jako např. minystr atd. Dnes ne, copak to? Jste to vy? Nebo vzal šichtu někdo jiný?

CML
Návštěvník
CML

Věděl jsem , že je Kudrnáč zoufalec a zbabělec, taky se tady psalo že už to v podstatě zabalil, ale že to bude hned druhý den, to jsem nečekal… Teď je na tahu Miloš Zeman a ten si to vychutná jaksepatří:))) Howgh

ladar
Návštěvník
ladar

Jsem hodně zvědavý na další kroky Zemana – koho pověří sestavením vlády, může to být třeba i Veleba:-))

xmarek
Návštěvník
xmarek

Může nemůže. Kdyby se mně někdo zeptal zda budu premiérovi psát znovu: https://goo.gl/CDEHll tak mu odpovím: ……. (Cenzor doplní). 😀

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Vyústění včerejšího komentáře “….Taktika mrtvého brouka je pro něj z řady důvodů výhodná. Buď skončí jako dvojitý agent, nebo jako spasitel. A nepochybuji o tom, že by se náš milý ujko na tu roli už nepřipravoval. A moc iluzí, že by mu to volič nesežral si nedělám. Zkušenost s ujkem jako premiérem je nutné v rámci výchovného nabíjení držky národa prostě udělat. Řekl bych, že bude dost krátká, ale jak se říká, co tě nezabije…

Výňatek z dnešní citace předsedy Vlády ČR Bohuslava Sobotky v rámci podání demise “Pokud bych navrhl odvolání ministra financí Andreje Babiše, mohl bych z něj v těch následujících měsících, které předchází volbám do poslanecké sněmovny, učinit mučedníka. Andrej Babiš už se několik dnů na tuto roli mučedníka velmi intezivně připravuje, je připraven se jí ujmout v okamžiku, kdy bude předložen návrh na jeho odvolání z vlády. Tato diskuze by zcela odvedla pozornost od toho, co je podstatné….”

Tím se Sobotka fakticky zříká zodpovědnosti za současnou situaci a páchá politické harakiri, protože to byl právě on, kdo Andreje Babiše do pozice ministra financí navrhoval. Jedna z možností, která se v tuto chvíli rýsuje, je možnost jmenování půlroční vlády pod vedením Andreje Babiše, současného “majitele státního rozpočtu”. A jelikož je Vítězství ANO ve volbách podle předběžných průzkumů velmi pravděpodobné, předseda hnutí by se tak stal premiérem nečekaně s předstihem.

elko
Návštěvník
elko

pěkná novinka. Sobotka se neodváží odvolat Babiše, tak to řeší takhle
https://www.novinky.cz/domaci/436645-konci-cela-vlada-oznamil-sobotka.html