Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím...

Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády! V zemi probíhá mobilizace, rozdávají se zbraně na obou stranách, operátoři americké a ruské armády mají v zemi již své styčné důstojníky! Pouze Itálie měla dost rozumu, když odmítla Juana Guaida uznat prezidentem Venezuely!

Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády! V zemi probíhá mobilizace, rozdávají se zbraně na obou stranách, operátoři americké a ruské armády mají v zemi již své styčné důstojníky! Pouze Itálie měla dost rozumu, když odmítla Juana Guaida uznat prezidentem Venezuely!

Mohutný a ze zahraničí organizovaný státní převrat ve Venezuele se začíná přenášet i do Evropské unie a také do České republiky. Právě dnes vyplula na povrch převratná informace [1], že Itálie již 31. ledna vetovala výzvu Evropského parlamentu k uznání pučisty Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely poté, co venezuelský parlament pod jeho kontrolou prohlásil poslední prezidentské volby v zemi za nedemokratické a 23. ledna tento parlament jmenoval dočasným prezidentem Venezuely Juana Guaida. Stalo se tak poté, co v noci 22. ledna proběhl mezi Juanem Guaidem a americkým viceprezidentem Mikem Pencem dosud utajovaný telefonický rozhovor, kde Mike Pence dal povel Juanu Guaidovi k převzetí moci v zemi s tím, že jakmile to provede, americká vláda jeho puč uzná v televizním vystoupení za legitimní a americká vláda rovněž “klekne” na své evropské partnery, aby jeho prezidentství uznaly.

Tomáš Petříček, ministr zahraničí ČR.
Skandální odhalení: Mike Pence volal Guaidovi den předtím, než proběhl ve Venezuele puč v parlamentu! Americký viceprezident dal po telefonu Guaidovi zelenou k zahájení státního převratu!

Výbušnou informaci [2] přinesl americký list The Wall Street Journal s odvoláním na své tajné zdroje v Trumpově vládě. Mike Pence totiž volal Guaidovi noc předtím, než venezuelský parlament zahájil poziční válku proti prezidentu Nicolasi Madurovi a než byl Guaido jmenován dočasným prezidentem. Podle amerického listu dostal Guaido od Pence dopředu nejen ujištění o morální podpoře USA k jeho puči a převzetí moci v zemi v následující den, ale i příslib převodu peněz a získání plné disponibility nad zahraničními bankovními účty Venezuely a státních venezuelských podniků obchodujících v USA a v zemích amerických partnerů po celém světě.

Juan Guaido se tak dopustil vlastizrady, a pokud by opravdu trval na své pozici dočasného prezidenta, byla by to už rovnou velezrada, za kterou i ve Venezuele je trest smrti. Juan Guaido má nyní podle posledních informací ochranku složenou z amerických žoldáků, protože mezi sebou mluví anglicky s americkým přízvukem, jak o víkendu přinesla informaci venezuelská média. Naopak v okolí prezidenta Nicolase Madura se prý mluví rusky a jeho elitní gardu doplnili prý ruští žoldáci ze skupiny Wagner, která je známá svými operacemi v Sýrii.

Kvůli výsluhám Banderovců se do vnitřních záležitostí Ukrajiny český ministr zahraničí vměšovat nechce, ale v případě Venezuely vměšování přímo přinesl na jednání vlády!

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček je navíc obviňován v souvislosti s Venezuelou z pokrytectví. Právě se totiž vrátil z Ukrajiny, kde se nechtěl vměšovat do ukrajinského návrhu zákona, který uzná ukrajinské Banderovce jako národní hrdiny, kteří dostanou nárok na tučné státní výsluhy. Banderovci za války bojovali na straně německého Wehrmachtu a v oddílech SS-Galizien. Banderovci po skončení války zabíjeli i na území Československa, když se chtěli dostat do Západního Německa do americké okupační zóny. A tyto bývalé veterány SS a Wehrmachtu chce dnes Porošenkova junta v Kyjevě uznat zákonem jako národní hrdiny. A do tohoto skandálu se pan Petříček vměšovat nechce, i když by měl! Čeští občané umírali v Československu rukama Banderovců, pane Petříčku!

Ovšem vměšování do Venezuely, to je jiná věc. Právě Tomáš Petříček přinesl na vládu návrh na to, aby ČR uznala Juana Guaida za prezidenta Venezuely. Takové nehorázné vměšování Petříčkovi zjevně nevadí. Jde tedy o licoměrnost a pokrytectví. Na Ukrajině klidně zavře oči nad Banderovci a nechce se vměšovat, ale ohledně Venezuely aktivně letí na vládu s návrhem, aby byl za prezidenta uznán koník amerických neoconů.

Česká vláda zešílela, ohrozila na bezpečnosti české občany v zemi, kde se schyluje k vypuknutí občanské války

V této výbušné situaci vyzval minulý týden Evropský parlament k uznání Juana Guaida všechny členské země EU. Zatím to tak udělalo podle informací 7 členských zemí EU. A dnes se k nim připojila i Česká republika. Na návrh českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka přijala Babišova vláda dnes usnesení, kterým Vláda ČR, bez mandátu poslanecké sněmovny, svévolně a na základě diplomatického nátlaku z Bruselu a amerického velvyslanectví v Praze, uznala Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely [3].

Česká vláda se tím nejen rozhodla vměšovat do vnitřních věci Venezuely, ale dokonce tímto krokem může ohrozit bezpečnost českých občanů ve Venezuele, protože tam se schyluje k občanské válce. A kterákoliv země EU, která nezůstane neutrální a rozhodne se připojit na stranu pučistů a americké hry ve Venezuele, riskuje tím bezpečnost a životy českých občanů v zemi. Jak je možné, že došlo k tomuto kroku bez souhlasu sněmovny? Co je to za neskutečný bordel? Proč Babišova vláda ohrožuje české občany ve Venezuele na životě, když se tam schyluje k občanské válce a dost možná i k americké vojenské intervenci?

Juan Guaido, pučista a samozvaný prezident Venezuely.

Dnes pronikla na veřejnost informace, kterou někdo držel v tajnosti už od 31. ledna. Teprve dnes se dostala ven informace o tom, že italská diplomacie již 31. ledna informovala Evropskou komisi, že Itálie vetuje návrh Evropského parlamentu a neuzná Juana Guaida venezuelským prezidentem. Itálie to zdůvodňuje tím, že Evropa nemá právo vměšovat se do vnitřních záležitostí Venezuely a dalším důvodem jsou obavy o bezpečnosti italských občanů v zemi.

Česko zjevně na bezpečnost svých občanů ve Venezuele (kde je podle našich současných informací přes 2 tisíce českých občanů) úplně kašle. Podle italské diplomacie a italské vojenské rozvědky existuje vysoké riziko vypuknutí občanské války v zemi v nejbližších týdnech a pokud by Itálie porušila mezinárodní právo a přidala se v tomto vnitřním mocenském sporu ve Venezuele na jednu stranu, ohrozila by tím bezpečnost italských občanů v zemi. Těch je ve Venezuele více jak 8 tisíc v této chvíli, jde především o pracovníky v ropném průmyslu, obchodníky, učitele italštiny a diplomatický sbor.

Američané klekli na Strakovu akademii, ta musela poslušně uznat Juana Guaida venezuelským prezidentem, i když tím vláda ohrozí vlastní občany, kteří tam žijí a pracují

V celé EU se otázkou uznání prezidentství zabývalo jen několik zemí a Juana Guaida uznaly v EU zatím jen Španělsko, Velká Británie, Německo, Francie, Švédsko a Rakousko a Dánsko. Všechny tyto země jsou tak v oblasti zahraniční politiky plně pod kontrolou americké imperiální lobby, tedy pod vlivem neoconů. Znovu se tak ukazuje, že odtržení Evropy od americké moci Pax Americana bude velmi těžké, protože právě u zemí, kde byste to nejvíce očekávali, že budou probíhat protiamerické procesy, jako je Francie a Německo, tak sami vidíte, že jakmile Američané (sionisté z USA) zadupou, tak hned se ukáže, které země EU mají stažené půlky před americkými (sionistickými) partnery a poslušně se postaví do pozoru a schválí cokoliv, co si americký (sionistický) nosatý pán přeje. Jak už jsem předpovídal na SVCS na rádiu, že Babišova vláda zřejmě uzná Juana Guaida, tak sami vidíte, že k tomu nakonec opravdu došlo. Nosaté právo opět zvítězilo. Teď už jenom čekáme na pana prezidenta, aby Babišův krok ostře odsoudil.

Mike Pence na setkání s Židovskou republikánskou koalicí.

Mezitím ve Venezuele situace nebezpečně eskaluje a převrací se do chaosu a intenzivních příprav na válku. Prezident Nicolas Maduro nařídil armádě přípravu na invazi americké armády, v zemi začala venezuelská armáda obsazovat strategické silnice a mosty, v Caracasu vyrůstají vojenská stanoviště, na hranicích s Kolumbií jsou hlášena vojenská auta a ženijní oddíly, které rozmisťují zátarasy na vytipovaných místech, kde by mohla proběhnout pozemní invaze.

Bez ohledu na to, jestli americká armáda provede nebo neprovede intervenci však reálně hrozí, že země se propadne do stavu občanské války neblahé paměti jako v Nikaragui v 80. letech, kde probíhala občanská válka mezi levicovou vládní Sandinovskou osvobozeneckou frontou Daniela Ortegy a tzv. Contras povstalci generála a diktátora Anastasio Somozy, kteří byli tajně podporováni americkou vládou skrze CIA a její nelegální finanční operace v Íránu. Skandál Iran-Contras za Reaganovy vlády se týkal nelegálního financování Contras v Nikaragui z peněz CIA, které vydělávala na prodejích embargovaných amerických součástek a náhradních dílů pro íránské stíhačky F-14 z dob Šáhovy vlády, které íránští ajatolláhové ukořistili na letištích v roce 1979 při Íránské revoluci a po útěku Šáha Rézy Pahlavího ze země do USA.

Sandinovci v roce 1979 svrhli v Nikaragui Somozův pro-americký loutkový režim, jenže v reakci na to vypukla v zemi občanské válka iniciovaná CIA a placená právě z Washingtonu. Americká vláda se snažila dostat znovu k moci lidi napojené na svrženého diktátora Anastasio Somozu Debayla, který ovšem byl mezitím v roce 1980 zavražděn při pobytu v exilu v Paraguayi. Nikaragua se poté ocitla v občanské válce, která trvala s krátkými přestávkami prakticky 10 let. Reálně tak hrozí, že Venezuela zopakuje nikaraguiský scénář z 80. let a je skandál, že česká vláda se k tomu připojuje.

Uznání pučisty ve Venezuele prezidentem ohrozí nejen zájmy ČR v Jižní Americe, ale především životy českých občanů, kteří ve Venezuele žijí

Kde bere vláda české republiky mandát k vměšování se do vnitřních procesů v cizí zemi? Kde bere mandát k uznávání prezidentů, kteří nikdy nebyli zvoleni ve volbách a ani žádné volby nikdy nevyhráli? Kde bere Babišova vláda a jmenovitě Tomáš Petříček právo k tomu, aby svými politickými kroky a vměšováním do záležitostí cizích zemí ohrožovali na životě a bezpečnosti občany ČR, kteří pobývají ve Venezuele ve chvíli, kdy tam hrozí vypuknutí občanské války?

Poslanecká sněmovna neudělila mandát vládě Andreje Babiše k tomu, aby se vláda vměšovala do záležitostí třetí země a uznávala za prezidenta někoho, kdo nevzešel z voleb. Těmito kroky vláda ČR ohrožuje na bezpečnosti všechny občany ČR, kteří se nyní nachází na území Venezuely a tímto krokem vlády jim hrozí nebezpečí, protože občané všech zemí, jejichž vlády se připojí k americkému puči ve Venezuele, mohou být terčem nenávisti a odvet od lidí ve Venezuele, kteří se proti americké intervenci a puči chtějí bránit.

Nicolas Maduro s předáky venezuelské armády.

Prezident Miloš Zeman by měl svolat mimořádnou tiskovou konferenci a jménem Hradu odmítnout toto rozhodnutí vlády, aby tím byly minimalizovány škody a hrozby českým občanům ve Venezuele, které vznikly na základě dnešního rozhodnutí Babišovy vlády uznat americkou loutku a pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely. Stejně tak by měl někdo interpelovat ve sněmovně premiéra a ministra zahraničí, aby vysvětlili, jak je možné, že česká vláda intervenuje do vnitřních záležitostí cizí země a uznává za prezidenta samozvance, který nikdy žádné volby nevyhrál. Tímto ohrožuje česká vláda nejen české zájmy ve Venezuele, ale především životy českých občanů! Pane prezidente, zachraňte, co se ještě dá!

Sdílejte a šiřte prosím tento článek, ať se lidé dozví, jaká nebezpečná rozhodnutí přijímá česká vláda ve vztahu k cizím zemím, která naprosto flagrantně pošlapávají mezinárodní právo a uznávají samozvance, kteří nikdy nezískali mandát ve volbách, za prezidenty cizích zemí.

Aktualizace 22:45 – Vláda ČR projednala a uznala Juana Guaida venezuelským prezidentem v utajeném režimu?

Redakce AE News byla večer upozorněna, že v oficiálním zápisu z jednání vlády se téma Venezuely vůbec nenachází. Vláda po skončení svého zasedání uvolnila pouze tiskové prohlášení o uznání Juana Guaida venezuelským prezidentem [4], ale v zápisu z jednání vlády [5] není ani uvedeno, že by o Venezuele vláda vůbec jednala. Zdroj nás upozornil na to, že projednání na vládě proběhlo buď tak narychlo a akutně na nátlak amerických partnerů, že se to vůbec ani nedostalo na web (ani do dodatku programu schůze), anebo bod jednání o Venezuele proběhl v režimu přísně tajné, a v takovém případě se bod v programu schůze vlády vůbec nezveřejňuje. Sami se podívejte zde, že v dokumentech nikde není o Venezuele ani zmínka. Tady něco smrdí. Uvidíme, jestli později v průběhu tohoto týdne se tam dodatečně hlasování o uznání Juana Guaida venezuelským prezidentem objeví.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email