Babišova vláda má problém! Buď v pondělí v ČR otevřou všechny obchody,...

Babišova vláda má problém! Buď v pondělí v ČR otevřou všechny obchody, hospody, živnosti a lidé se opět budou moci sdružovat, anebo bude muset vláda tato omezení vyhlásit podle Krizového zákona a čelit tak miliardovým požadavkům o náhrady a ušlý zisk všech živnostníků, firem a podnikatelů za celou dobu Nouzového stavu! Pražský soud pravomocně zrušil 4 nástroje současného Nouzového stavu v ČR řízeném ministerstvem zdravotnictví podle zákona o ochraně zdraví, vláda měla postupovat podle Krizového zákona, který garantuje náhrady všem osobám dotčeným omezením výkonu vlastnického či jiného práva!

Babišova vláda má problém! Buď v pondělí v ČR otevřou všechny obchody, hospody, živnosti a lidé se opět budou moci sdružovat, anebo bude muset vláda tato omezení vyhlásit podle Krizového zákona a čelit tak miliardovým požadavkům o náhrady a ušlý zisk všech živnostníků, firem a podnikatelů za celou dobu Nouzového stavu! Pražský soud pravomocně zrušil 4 nástroje současného Nouzového stavu v ČR řízeném ministerstvem zdravotnictví podle zákona o ochraně zdraví, vláda měla postupovat podle Krizového zákona, který garantuje náhrady všem osobám dotčeným omezením výkonu vlastnického či jiného práva!

Celá koronavirová zápletka v ČR se dnes opravdu řádně zamotala. Pražský městský soud s účinností od pondělí 27. dubna zrušil celkem 4 ustanovení současného Nouzového stavu v ČR, protože je shledal v rozporu s českými zákony. Soud zrušil [1] vládní zákaz provozu maloobchodů a služeb všech typů, živností a firem obecně, a rovněž zrušil zákaz shromažďování. Soud zrušil tyto zákazy z toho důvodu, že byly vyhlášeny nezákonným způsobem.

Ondřej Dostál, právník se specializací na zdravotní právo

Soud totiž vyhověl žalobě Ondřeje Dostála, odborníka na zdravotní právo, který podal na český stát a vládu žalobu za to, že vyhlásila tato omezení prostřednictvím ministerstva zdravotnictví na základě znění zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví, a nikoliv na základě Krizového zákona č. 240/2000 Sb. Rozsudek je pravomocný a česká vláda má velký, ale opravdu velký problém. Vláda totiž má před sebou jen dvě možné varianty řešení, a obě jsou opravdu pro vládu nežádoucí.

Proč vláda zavřela firmy a obchody skrze výnosy ministra zdravotnictví a ne jako vláda ČR?

Nejprve si musíme vysvětlit, v čem je zakopaný pes, protože v českých médiích se o tom moc nepíše, jako kdyby to snad ani novináři nevěděli, o co se tady hraje. Když vláda ČR vyhlásila v březnu Nouzový stav na území ČR a uzavřela prodejny, živnosti a firmy, s výjimkou potravinových a některých dalších obchodů, okamžitě nastoupili ekonomové NERVu a začali Babišovi a vládě počítat, kolik to bude stát peněz. Omezení občanských práv v době krize, kterou vyhlašuje česká vláda jako Nouzový stav, je možné realizovat pouze na základě Krizového zákona.

Jan Hamáček a Andrej Babiš na tiskovce vlády

Babišova vláda se ale rozhodla, že omezí výkony občanských a lidských práv na základě jiné směrnice, a to konkrétně podle zákona o ochraně veřejného zdraví. Vláda se úzkostlivě chtěla vyhnout použití Krizového zákona. A teď se dostáváme k tomu zásadnímu. Jaký je v tom proboha rozdíl? Omezení práv podle jednoho nebo druhého zákona vyjde nastejno, ne? No, a to právě nevyjde.  Zakopaný pes spočívá totiž v náhradách za ušlý zisk a za omezení vlastnických a jiných majetkových práv v době krize.

Vláda omezila provozy firem a živností neoprávněně, s použitím jiného zákona, rozhodl soud

Zatímco Krizový zákon [2] č. 240/2000 Sb. určuje přiměřené náhrady všem subjektům za omezení výkonu vlastnických práv v době krizového stavu, to znamená náhrady za zavřené obchody, živnosti, hospody, provozovny, tedy obecně náhrady za ušlý zisk, tak naproti tomu zákon [3] č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví žádné takové náhrady a kompenzace vůbec nenabízí a nemá je nijak v zákoně zahrnuté. A to je celé tajemství, dámy a pánové. Babišova vláda tak vyhlásila zákazy shromažďování a zavření obchodů a živností na základě zákona o ochraně veřejného zdraví skrze výnosy ministra zdravotnictví.

Jan Hamáček v červeném svetříku.

A to všechno proto, aby česká vláda nemusela použít Krizový zákon k tomuto úkonu a tím pádem na sebe vzít závazek veškerých náhrad ušlých zisků firmám a živnostem v ČR, na které tyto subjekty mají nárok podle § 35 zákona č. 240/2000 Sb. Zákon garantuje přiměřenou náhradu za omezení vlastnického práva a jeho výkonu v době Krizového stavu. Náklady na kompenzace českým firmám, závodům a živnostníkům půjdou do stovek miliard korun. Pražský soud tak rozhodl, že vláda porušila zákon, když tato omezení pohybu a provozu obchodů a služeb vyhlásila podle jiného než Krizového zákona, a to s cílem vyhnout s placení náhrad podnikatelům, firmám a živnostníkům.

Strašák stamiliardových náhrad z titulu aplikace § 35 Krizového zákona

Jak jistě tušíte, tohle je úder proti Babišově vládě, který určitě nečekala. Vláda tak má v této chvíli jen dvě možnosti. Buď nejpozději do pondělí znovu vyhlásí tato omezení z pozice vlády ČR, ale tentokrát už na základě Krizového zákona jako rozhodnutí vlády ČR a nikoliv jako rozhodnutí ministerstva zdravotnictví, a bude tak od pondělí zodpovídat za všechny náhrady a ušlý zisk firem a živností, anebo Nouzový stav v pondělí v ČR definitivně skončí, protože vláda si spočítá, že by neměla peníze na vyplácení ušlých zisků.

Tisková konference na vládě ke koronavirové krizi.

Neměla by totiž na výplaty náhrad za zavřené obchody, živnosti, závody, restaurace, hotely, ubytovny, sportoviště, mamutí nákupní centra, kina, plavecké bazény atd. Jaké rozhodnutí vláda přijme, to je teď opravdu nejasné a ve hvězdách, protože jedno i druhé řešení je nepřijatelné. To první řešení si nemůže dovolit česká státní kasa, resp. ministerstvo financí, to druhé je zase nepřijatelné pro epidemiology a ministerstvo zdravotnictví. Celá problematika náhrad za Krizový stav se tak od dnešního dne překlápí do úplně nové roviny, kde hovoří a rozhodují dva protichůdné zájmy, zájem peněz a rozpočtu a zájem ochrany zdraví.

Záhada je vyřešena a je jasné, proč před 2 dny začal Andrej Babiš prohlašovat, že chce najednou konec Nouzového stavu

Žalobce Ondřej Dostál uvedl pro Info.cz následující: „V žalobě nepopírám pravomoc státu omezit svobody v epidemii. Brojím ale proti faulu na živnostníky přenesením těchto zákazů pod ministerstvo zdravotnictví z dřívějších usnesení vydaných vládou, čímž se ztížilo uplatnění náhrad škod.“ Dnešním výrokem pražského soudu se nově vysvětluje i podivný spor mezi Andrejem Babišem a Janem Hamáčkem, který vypukl už před dvěma dny. Andrej Babiš šokoval výrokem [4], že chce zrušit v ČR Nouzový stav, zatímco Jan Hamáček to nechce. Dnešní rozhodnutí soudu velmi zásadním způsobem ovlivní chystané zasedání vlády, na kterém se má o prodloužení nebo konci Nouzového stavu jednat.

Jan Hamáček s krizovým štábem v červených svetrech.

V této situaci je rozsudek soudu v podstatě obrovsky silný argument pro Andreje Babiše, aby Nouzový stav skončil, protože tím okamžikem nebude muset český stát živnostníkům a firmám platit žádné náhrady. Pokud by Nouzový stav měl pokračovat, musí být na základě rozhodnutí soudu nejpozději do neděle vyhlášen na území ČR oficiální stav krize podle Krizového zákona a od toho okamžiku a od té hodiny a minuty začnou naskakovat miliony korun v podobě náhrad pro firmy, závody a živnosti v celé ČR.

Nebudu si tipovat, protože Česko snese fšecko, ale podle všeho se dá očekávat, že Nouzový stav v ČR to má spočítané a normální život se vrátí do kolejí velmi rychle, nejpozději k 1. květnu 2020. Vláda možná opravdu vyhlásí od neděle Nouzový stav podle Krizového zákona, ale bude to pouze na pár dní, a to do 30. dubna. Těch pár dnů, přesněji řečeno 4 dny do konce měsíce, česká státní kasa zvládne na výplatách náhrad.

Konec zavřených živnost, závodů a obchodů již od 1. května, celoplošně? Vláda prakticky jiné možnosti nemá, kromě “Nuke option” s hrozivými důsledky pro Hnutí ANO

Vláda se zjevně bude snažit od 1. května kontrolovat epidemii opatřeními, které nebudou zasahovat do výkonu majetkových práv, aby vláda nemusela platit náhrady, takže se dá očekávat, že budou pouze platit doporučení k nošení roušek, k používání dezinfekcí, k omezování počtů lidí v nákupních centrech, ale i to bude velmi na hraně a komplikované, protože omezení vstupu lidí do provozovny na základě Krizového zákona je opět omezením výkonu vlastnických práv a i v takové situaci budou moci firmy a živnosti uplatňovat nároky na náhrady, protože stát jim omezuje počet lidí v obchodech, v restauracích atd. A méně lidí znamená méně tržeb a omezení výkonu vlastnického práva.

Roman Prymula, Jan Hamáček a Andrej Babiš na tiskovce vlády.

Teoreticky připadá v úvahu ještě jedna možnost. Vláda by udělala ten podraz, že by narychlo iniciovala ve sněmovně projednání novely Krizového zákona, která by § 35 zákona č. 240/2000 Sb. o náhradách úplně z Krizového zákona vypustila. Zákon by musel být projednán narychlo, zřejmě v režimu legislativní nouze a kdokoliv by pro novelu zvedl ruku, stal by se veřejným nepřítelem podnikatelů, firem a živnostníků, protože by zvedl ruku pro odstranění náhrad za to, že stát omezí výkon vlastnického práva.

Zákon by muselo podpořit celé Hnutí ANO, celá ČSSD a ještě s podporou komunistů, anebo někoho jiného. Politicky by to byla sebevražda a nedovedu si představit, že v Hnutí ANO by se pro to našla většinová podpora. A protože volby se nezadržitelně blíží, Andrej Babiš do tohoto řešení nepůjde, a proto začal před 2 dny tlačit na ukončení Nouzového stavu. Musel mít na 100% signály a informace z okruhu pražského soudu, že tento dnešní rozsudek padne. Jenom Honza Hamáček to pořád nepochopil, že jakmile hrozí, že Nouzový stav nebude zadarmo a vláda by musela za něj platit, v tom okamžiku nebude v Hnutí ANO pro takový stav podpora.

-VK-

Šéfredaktor AE News

S námi čtete, s námi objevujete… a to i v době virové nákazy

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývá 7 dní a zatím jsme vybrali jen cca. 38% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s koronavirem. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
trtal
Návštěvník
trtal

protektorat cesko..zlati komanci s krytim SSSR…na bliti…

Ivan
Návštěvník
Ivan

https://www.youtube.com/watch?v=JW9zT5kESr8 video mluvi za vse kdyz uz tohle neotevre lidem oci tak uz nevim co by otevrelo:(

DastinDastin
Návštěvník
DastinDastin

Neotevre, svedci buresovi a nekteri diskutujici – dementi tady, se neprobudi…….

Rudý (euro)komisař
Návštěvník
Rudý (euro)komisař

A ty jsi svědek koho? Já začal u Okiho Můry a teď jsem u Konývky. Tebe vidím tak někde u Orgonetu či tý Janečkovy Lajly … “5 čaker už mám zmáklých a sedm mi jich ještě leze ven”. “A stejně to vše Pasteur zfalšoval a porušil, vědomě uvrhl miliony generací do područí temnoty..”

“A stejně žádnej Ňijorg není” .. 🙂

trtal
Návštěvník
trtal

on si snad mysli, ze poskoci Zapadu havloidni satanisticko-fasisticka svoloc Pirati, Top09, Lidovci, STAN CSSD, ODS, by to dokazala lepe…

Ivan
Návštěvník
Ivan
Rudý (euro)komisař
Návštěvník
Rudý (euro)komisař

dej k tomu český titulky a můžeme se o tom bavit.. ty automatické české/přes automatickou angl.. mě často nějak nadávaly smysl.. Tady nejde o nějaký “helou helou” – když máš hlídat každý slovo.. víš jak přece je: “stačí jedno slovo, a zasmrádne celá kniha”.

Přišlo že mluví o Švédsku.. OK.. tam je to OK.. bo “řídká populace” .. – ale v tom Štokovým Holmu je to prej masakr .. – no sem slyšel/čet ..
Hele, borcům co jsou zalezlí někde ve Švédsku v kampusu taky nevysvětlíš N.G. zony v M .. – prostě ti nebudou věřit .. bo “u nich nic není.. všichni hepy a alles guttes” ..Přes to u nich prostě nejede vlak .. Já bych taky nevěřil, kdybych neměl v mládí “Chánov za rohem” .. (teda, je fakt, že tehdy by mě asi o “jeho” existenci asi nenapadlo někoho přesvědčovat ..) Prostě “nezkušíš – nepoznáš” 🙂

Švejk
Návštěvník
Švejk

Optimismus pana VK nesdílím, myslím, že je jim to ABSOLUTNĚ JEDNO nakolik zadluží stát, , klidně vyhlásí krizový stav, Agrofert první zažádá o náhradu škody, Tvrdík s Hamáčkem přitvrdí a prázdný Ruslany budou lítat 3x tejdně a Schlllerová prohlásí, že sekyra 300 milijard nestačí. Zadluží stát klidně bilionem a pak zmizí,po nás potopa. A jak říká pan VK, ovce beee,beee, bojíme.se.koronaviru, chceme všichni testovat. Mám pocit, že to plošné testovàní je spíš plošné infikování, aby Hamáčkovi ta epidemie nevyhnila… A kšeft mohl pokračovat. Čím více zadluží, tím větší pochvala od šéfa Zdeňka Kabaly…

Rudý (euro)komisař
Návštěvník
Rudý (euro)komisař

Kšeft mast gou on … !!

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Plošné testování (dobrovolné!) není ničím jiným, než nezákonná “klinická studie” páchaná na živých lidech, chráněná “informovaným souhlasem” dobrovolného účastníka, se současným sběrem všech osobních informací (bez GDPR)…;-)
V oficiálních klinických studiích jsou pokusy na živých lidech zakázány, pokud jim nepředcházejí ověřené a schválené pokusy laboratorní, a na lab. zvířatech.
Jak vidíte – kolonka “1000 důchodců” byla rázem splněna, a další zájemci o plošné “testování zdarma” Z “RIZIKOVÉ SKUPINY” už si neškrtnou …

CML
Návštěvník
CML

Možná to trochu souvisí… Musk nelenil a vypustil další várku hlídacích psů na oběžnou dráhu, zatímco na Zemi.. Stálo by to za samostatný článek. Co všechno budou satelity umět ví jen on… https://www.youtube.com/watch?v=h-S67Y7gEeY

Rudý (euro)komisař
Návštěvník
Rudý (euro)komisař

Je to parchant… Je fakt, že v případě “Maskula” má zde VK nejspíš pravdu a jako jeden z mála před ním “alarmize”. Jen tomu, že chce elita prchnou do kosmu moc nevěřím.. , neboť to do té doby než se “bude antihmota těžit normálně někde v lomu” bude opravdu jen fikce .. A nebo – no tak jo.. – ať si jdou!! – když si od toho tak slibujou.. třeba na ten “Rudej” (jako Mars..). Ale pochybuju, že tam najdou “infrastrukturu” jako nakonec “Arnold” (v závěru..)

Možná “Maska” vábí to, že tam Tesla bude mít méně kolizí s potenciálními chodci.. no ale ten sluneční svit tam asi nic moc.. – teda, jestli Tesla dobíjí i “Solární baron jsem já ..”

Tak jo Draci… tak zase někdy “na ploché zemi” 🙂

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

CML
No každopádně je to dobrej kšeft pro Rusko, protože KAŽDÝ motor, který něco(cokoliv vynáší “na oběžnou dráhu” je ruský … 😉

4info
Návštěvník
4info

Sunlight and humidity kill coronavirus the fastest: US scientists
https://www.aljazeera.com/news/2020/04/sunlight-humidity-kill-coronavirus-fastest-scientists-200424065853466.html

Nejrychleji zabíjí koronavirus vysoká vlhkost a sluníčko
Poločas rozpadu 2 minuty 🙂

Rudý (euro)komisař
Návštěvník
Rudý (euro)komisař

jo, tomu bych docela věřil.. ale asi to úplně nestačí, nebo “maj v záloze ještě jiné kmeny ..” – když to bylo i ve Vietnamu, Thajsku .. či Austr.. (vím, u Austr odpadá ta vlhkost). Jinak jasně, UV by měl vájruz “sterilizovat”, vyšší teplota a vlhkost přispět k “denaturaci”.
jen kuriozita – v tom “potravinářským fake-news” jak jsem tu postl uváděli, že existuje i vajrus.. (ne korona, jasně.. nějakej nejmenovanej jinej..) co prý přežije i 110 st.C .. ty jo.. no jinak – ještě níž než vájrus – “neexistující fiktivní” priony .. – ty prej přežijou “i 200” , ale to asi trochu přeháním.. ale var asi ano.. Tak doufám, “že nám příště neufachčijou nějaké betelnější škopek” takový “Wu-chan/Fort Derick” “strong ležák”, kterej už “tak nevorouškujeme” … 🙂

kvakin
Návštěvník
kvakin

Zdravím. Za vším hledej peníze:)

AntiSion
Návštěvník
AntiSion

A ŽIDOVSKOU BESTII!

comment image

Ulrich Fleischhauer; PRAVÉ PROTOKOLY SIONSKÝCH MUDRCŮ – Znalecký posudek, vypracovaný z pověření soudního dvora č. V v Bernu
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Prave_Protokoly_sionskych_mudrcu.pdf

Vyd. Alexej Fjodorovič Pavlov; ŽIDOVSKÁ NEVYHLÁŠENÁ VÁLKA LIDSTVU
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

Johannes Rothkranz; 666 ČÍSLO ŠELMY
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/666_cislo_selmy.pdf

Johannes Rothkranz; K ČEMU VLASTNĚ SLOUŽÍ “VÁLKA PROTI TERORISMU”?
http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/K_cemu_vlastne_slouzi_valka_proti_terorismu.pdf

Bill Eugenic Gates
Návštěvník
Bill Eugenic Gates

Zakázané video (údajně)

EUGENICS – Bill Gates’ Depopulation Agenda
https://www.youtube.com/watch?v=A-CTlS0j0ME

Stručné shrnutí celé “Eugenic agendy”

Olomoucký Tvarůžek
Návštěvník
Olomoucký Tvarůžek

Česká republika osvobozuje Tibet
https://www.youtube.com/watch?v=NK8QgQltviI

hirameki
Návštěvník
hirameki

tak, Kalousek, šup! voholit palicu, a nástup na žluklý přesolený jačí máslo a mlíko! a už mazej, hovado!

WatchDog
Návštěvník
WatchDog

Babišova vláda nevěděla jak to trapné divadélko pomalu ukončit, tak se dohodla s justicí, aby ji pomohla.

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Tahle komedie, jako všechno kolem toho bacilu je předem připravené, jen se operativně přizpůsobují varianty.

Účel je dán – převexlovat krachující neoliberální bankovně-korporátní systém při udržení moci kabaly, která ho vytvořila. Jenže ve hře je tolik vlivů a faktorů, že budeme sledovat jedno překvapení a průser za druhým.

radle mc murphy
Návštěvník
radle mc murphy

Nezlobte se pokud hraje babisova vlada divadlo co predvadi tzv opozice muzete nam to nejak slušně popsat ja zcela tezko hledam vyraz z cestiny co je tohle cenzura cenzura .TIM babise zcela neobhahuji tahle bude mit ve volbach uz pres 50 % jestli jeste vubec probehnou svobodne dalsi propadak si uz nemuze eu a ussa a nasi kavarnici dovolit – zkusim si vsadit kolikrat zase vypadne proud.