Až skandální dokument německé televize o Putinovi a Rusku. A ukrajinský dokument...

Až skandální dokument německé televize o Putinovi a Rusku. A ukrajinský dokument o Zemanovi a “českých přátelích Kremlu”. Kam až zajde antiruská propaganda? Videa

Až skandální dokument německé televize o Putinovi a Rusku. A ukrajinský dokument o Zemanovi a “českých přátelích Kremlu”. Kam až zajde antiruská propaganda? Videa

Před Vánoci se objevily dva dokumenty, které mají společného jmenovatele a tím je Rusko, resp. špatné a zlé Rusko, obzvláště pak Putin. O obou lze říct, že jsou součástí informační války, pro oba ale spíše platí, že jsou antiruskou propagandou, a to propagandou velmi trapnou. Jeden je ukrajinský a tam žádná trapnost nepřekvapuje, druhý je produktem německé televize ZDF a tam už by člověk očekával nějakou férovost a čestnost, ale dokument odsoudili i samotní němečtí diváci…

Začnu ukrajinským dokumentem, jehož prezentace proběhla 14. prosince, tedy o den dříve, než byl odvysílán německý, ale i proto, že německý má ještě zvláštní pointu, nechávám jej jako druhý.

Ukrajinský dokument

Na Ukrajině proběhla 14. prosince prezentace dokumentu s názvem “Čeští přátelé Kremlu”  a v hlavní roli v něm je český prezident Zeman, spolu s ním pak seznam proruských webů v Česku, tzn. i Aeronet. Autorkou dokumentu je ukrajinská scénáristka a režisérka Olga Malchevská, o které jsem dohledala jen tolik, že byla stipendistkou v Česku:  v Žurnalistice Fellowship Václava Havla, která vznikla v roce 2011. Ta byla založeno Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Radiem “Liberty” jako Charitativní Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 a Havlova Fund Praha Freedom Foundation. Olga Malchevská v Praze pobývala a Václavu Havlovi měla napsat i dopis – více.

Olga Malchevska

Svým čerstvým dokumentem chce poodhalit roušku ruské propagandy v Česku, prezentace dokumentu je zde:

K dokumentu říká, že nějakých 25-26 let byl Kreml nepřítelem a najednou se český prezident jako jediný ze zemí EU ke Kremlu obrací. Pro dokument si vybrala nejchoulostivější okamžiky prezidenta Zemana, na paškál si vzala i Zemanova přítele (?) Zdeňka Zbytka, který má v Rusku široké obchodní kontakty jako podnikatel, ač to před rokem 89. býval velitel tankové divize. Rozhovor se Zdeňkem Zbytkem, kde je i video, které Olga Malchevska v dokumentu použila a kde je řeč i tom, že Zdeněk Zbytek je v hledáčku BIS, to vše je v článku Sloužil jsem straně a vládě, teď Miloši Zemanovi.  Jak je v dokumentu vidět, Olga Malchevská se se Zdeňkem Zbytkem i osobně setkala. V čase cca 1:54 následuje seznam tzv. proruských webů. Ten samozřejmě autorce dokumentu, obdivovatelce Havla, ladí k názvu dokumentu “Čeští přátelé Kremlu”. 

Zmínka o tomto dokumentu proběhla i v českém tisku, cituji: “Dokument také souvisí s krizí na Ukrajině a upozorňuje, že Kreml buduje v Evropě svazky s řadou specifických skupin, například s krajně pravicovým hnutím Národní fronta, za nímž stojí Marine Le Penová. Režisérka Malchevska hodnotí Zemana jako bystrou a silnou osobnost. “Je prezidentem jedné evropské země, která veřejně podporuje politiku Kremlu. Proto jsem se ptala: Proč to dělá, že? A napadlo mě natočit dokument o něm. Chtěli jsme zjistit, co se tam opravdu děje,” uvedla pro UA Today.

Podle ní jsou lidé v Česku frustrováni demokracií, protože ta sama o sobě nemůže vyřešit všechny jejich problémy. “Ti lidé ale nechtějí pochopit, že demokracie nevyřeší jejich problémy, ale že si musí své problémy řešit sami. Samozřejmě je ale mnohem snazší věřit v někoho, jako je Putin, kdo říká, ‘mám řešení na vaše problémy a ukážu vám ho’,” dodala.”

Já bych už jen doplnila, že scénáristka a režisérka by udělala lépe, kdyby se zaměřila na návštěvu Bidena na Ukrajině (0:23 zde) a vyčetla z ní, že USA už na Ukrajinu zcela kašlou. A že její držení se vizí Václava Havla a jeho “pravdy a lásky” jí přinese jen stejné rozčarování a zklamání, jaké přineslo Česku. A že než se obouvat do českého prezidenta a do tzv. “české ruské propagandy”, raději by se měla zamyslet, kam ji dovede ta antiruská, jakou právě stvořila.

Německý dokument

Německý dokument byl na televizním kanálu ZDF odvysílán 15.12., přičemž mu předcházela velká reklamní kampaň. Dokument se věnuje postavě Putina a roli Ruska na Ukrajině a volně navazuje na dokument z února roku 2015, kde byl rozebírán psychologický profil Putina přes vztahy k ženám, k dcerám, jeho prožívání událostí roku 1989, jeho bydlení atd., video z února 2015 zde.  15.12. neměcká ZDF s velikým humbukem odvysílala navazující pokračování, ve kterém se zaměřuje na ruského prezidenta na pozadí událostí posledních let, obzvláště konfliktu na Ukrajině a ruského vojenského tažení v Sýrii.

Proti německému dokumentu se Rusko ohradilo s tím, že především úvodní část, týkající se Ukrajiny, vyvrátilo, a to svědeckým důkazem. K pochopení, o co jde, je důležitý čas od 5:19 a postava Igora, ale k udělání si obrázku o celkovém ladění dokumentu vkládám překlad celých úvodních sedmi minut:

Putin nemá ideologii, Putin se řídí principem “lhát a popírat”. Prezentuje se jako veliký stratég. Putin v hlavním štábu ozbrojených sil: Vysoké vojenské šarže informují o průběhu vojenských operací s Sýrii. Putin se předvádí jako bojovník proti terorismu číslo 1, ale Putinovi v Sýrii jde o něco mnohem většího. Za jeho zájmem se skrývá velmi mnoho. Myslím, že na jedné straně se považuje za reinkarnovaného Ivana Hrozného či Petra Prvního, na druhé straně chce na světové scéně působit jako rovný s Američany. Myslím, že má velmi dobrý instinkt, velmi dobře vycítí slabost druhých a umí vycítit slabosti Obamy. Putin je hráč, baví ho vítězit: “Teď to ukáži hlavnímu konkurentovi”. Jeho vystoupení mají všem opakovaně ukázat: “My jsme opět silní”

“Francouzské vojenské-námořní jednotky pod vedením vzdušných sil brzy vstoupí do naší zóny operací. Budete s Francouzi v přímém kontaktu a spolupracujte s nimi jako se spolubojovníky” – To, co zní jako vojenská rutina, to bylo donedávna nemyslitelné: Francie a Rusko jsou partnery ve válce v Sýrii! 

Čas 2:02 – Hned po teroristických útocích v Paříži hledal prezident Hollande partnery a Putin mu slíbil velkou pomoc v bojích proti ISIL. Od té doby kritika Západu k Putinovi utichla, a to bez ohledu na to, že v Sýrii vede válku ne pouze proti ISIL, ale především bojuje na straně diktátora Asada. Kdo chce nyní řešit konflikt v Sýrii,ten se už neobejde bez Putina a to bez ohledu na to, že ne všem na Západě se to líbí. Velmi mě udivuje, že reakcí na teroristický útok v Paříži se 130 oběťmi se stal obrat k tomu, kdo nese největší část odpovědnosti za 8 000 mrtvých na Ukrajině a obrat k tomu, kdo nese odpovědnost za zabití tisíců v Sýrii. Působí to dojmem, že ten, kdo v Sýrii po tři roky lil olej do ohně, se teď stal hasičem, na kterého je možné se spolehnout. To vypovídá o naivitě našich západních vůdců, kterou Putin umí velmi dobře využít.

Čas 3:19 – Tyto kádry jsou ani ne z před dvou let. Armáda Putina obsazuje Krym. Putin porušil Mezinárodní právo, silou zrušil hranice. Západ nesouhlasí, ale je slabý. Ruští vojáci očividně bojují ve východní Ukrajině, Putin to popírá -“Na východní Ukrajině nejsou ruští vojáci, vše jsou obyvatelé, civilisté v bojích o Ukrajinu”. Ale kdo tam bojuje proti komu? Regulérní armáda proti proruským separatistům, ale opravdu jsou to pouze Ukrajinci, kteří vzali du ruky zbraň anebo zde skutečně bojují ruští vojáci? Putin stále odmítá, že jeho vojáci bojují na Ukrajině pod cizí vlajkou, dokonce i když mu na Západě nikdo nevěří. 

Generál Gridlav, hlavní velitel NATO, předkládá vážná obvinění: “Ve všem, co probíhá na východě Ukrajiny, se angažuje Rusko, počínaje velením až k nejnižším stupňům. Kreml vše popírá, oficiální verze zní: Rusové, kteří bojují na východě Ukrajiny, to dělají dobrovolně, prostě jde o osobní věc.”

Igor, říkejme mu tak, je jeden takový dobrovolník. Bojuje na straně separatistů a je na to pyšný. Vůbec by se s námi neměl setkat a aby mu kvůli setkání s námi (pozn.: tvůrci dokumentu) nehrozilo nebezpečí, zamaskovali jsme jeho tvář.

Čas 5:19 – “Dobrovolně jsem se dal na vojenskou službu na východě Ukrajiny. Tam velmi špatně zacházejí s ruskou částí obyvatelstva. Já jsem vlastenec, miluji Rusko, Rusové nesmí být ponižováni. Jestli je nepůjdu zachraňovat já, pak kdo? Poslechl jsem hlas srdce.”

V Kaliningradu jde Igor na jednu z vojenských správ pro dobrovolníky, které oficiálně údajně v Rusku neexistují. Spolu se slávou a ctí pro matku Rus je lákán i 25 000 rubly za měsíc (asi 350 eur). Není to moc, ale pro Igora je to dost, aby mohl zanechat ženu i s dítětem a vydal se do války. Po krátké vojenské přípravě se ocitá na východní Ukrajině ve smíšeném oddílu s regulérními vojáky. Doprovázíme ho k místu separatistů, kde provádí kontrolu automobilů.

Čas 6:21 – “V našem batalionu je kolem 400-500 lidí, když to všechno sečteme, dohromady se na frontě nachází asi 20-30 tisíc bojovníků. Nevím to přesně, ale kolem 60-65 % jsou to občané Ruska.” 

Čas 6:41 – Je očividné, že ne všichni jsou dobrovolníci jako Igor. Západní tajné služby jsou přesvědčeny, že mezi nimi je velký počet regulérních ruských vojáků i celých vojenských jednotek.

Rusko na dokument reagovalo nejen dopisem německé ZDF, ale i odhalením postavy “Igora”, čas od 1:40:

“Dámy a pánové, TV kanál Rusko-1 pracuje na zprávě k dokumentárnímu filmu, který vysílal televizní kanál ZDF a rádi bychom se v rozhovoru s filmaři zeptali na několik obecných otázek: “Jak dlouho trvá, než se nastudují fakta a připraví se film? Jaká byla reakce publika? Můžete nazývat Váš film úspěšným novinářským produktem?”

Psát ZDF se musí delikátně a zdálky. Kolegové chtějí něco odhalovat, ale jen slepují vývěsní štítky a když může být zpochybněna jejich reputace a pověst, obklopili se brněním ticha.

Autoři filmu o “Všemohoucím Putinovi” nevymysleli nic nového štědrým opakováním informací o ruské přítomnosti na ukrajinském Donbasu zbraněmi, bojovými vozidly a dobrovolníky. “Bojů se účastní velké množství profesionálních vojáků ruské armády. Igor, říkejme mu tak, je dobrovolník, bojuje na straně separatistů a je na to hrdý..” – uvádí dokument televizního kanálu ZDF.

Tento “říkejme mu Igor” je vlastně Jurij O. Labyskin – 27letý nezaměstnaný z Kaliningradu. Jeho byt je ucpaný prázdnými lahvemi, náš speciální korespondent Anton Lyadov odhalil jeho pravdivý příběh.

Čas 1:30  opakuje obrázky německého dokumentu, v čase od 1:40  do 4:10 je obraz “Igora”, O.Labyskina, který uvádí svou verzi:

“Přijel německý novinář a filmový štáb z Německa. Řekl, že mě budou natáčet a že se mnou udělají reportáž, jako že jsem přijel z Kaliningradu bojovat do Doněcka. Všechno mi diktoval a vyjasňoval, musel jsem si to zapisovat , říkal, že to je scénář. Vysvětlil mi, že jsem byl údajně zraněn, přitom zraněný jsem nikdy nebyl. Nejprve jsem musel do Moskvy, dvě hodiny jsem čekal na letišti, pak jsem jel do Rostova, kde na mě čekal člověk, představil se jako Bob a řekl: “Za týdenní práci ti zaplatím 50 tisíc rublů”. Rusky mluvící člověk mě vedl, jak co mám dělat a říkat, připravoval mě asi 3-4 dny, dva-třikrát denně mi diktoval zápisky, podle kterých jsem měl hrát. Role byla přesně předepsána, ještě mi ukazoval, jak mám chodit se zbraní sem a tam a scéna s kontrolou automobilů byla natočena na třetí pokus. Měl jsem říct, že budu dostávat 25 000 rublů. Také mi našel slečnu, zaplatil jí asi 3000 rublů, aby hrála mojí ženu. Já děti nemám a slečnu jsem viděl poprvé v životě, ale řekl, že je dobré natočit i dítě, že to bude vypadat více dramaticky.”     

Dietmar – je Dietmar Schumann, politický komentátor pro ZDF.  Bob je ruský producent kanálu, Valery Bobkov, který našel herce a vyvezl jej na Donbass.

V Německu měl dokument nízkou sledovanost a u diváků vyvolal spíše opačné reakce – více

Další použitý zdroj – zde

Tak to je ten “čestný a morální” Západ, který se údajně brání ruské propagandě a ruské agresivitě… A který se pro americké zájmy sníží k jakékoliv špinavosti.

-Pozorovatelka- 27.12.2015

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Farář
Návštěvník
Farář

Myslím si, že dokument o tom, jak USA více jak 200 let terorizují svět, jednoznačně a nezpochybnitelně ukazuje na USA, jako na největší zlo na světě a páchá zločiny, které nelze tolerovat a je nezbytné připravovat v rámci OSN soudní tribunál k odsouzsení zločinců, jakými jsou Obama, Bush, a jejich lokaji z EU. Ten dokument je nutné šířit: http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx a propagovat.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Dokument probírají soudruzi na parlamentních štěcích a ta diskuze pod tím tak to je horší jak na novinkách…

pavjan
Návštěvník
pavjan

Kdo delší dobu sleduje, co se děje ve světě, zůstane v rovnováze. Nemá problém se vyznat, nepotřebuje propadat hysterii, či se stát stoupencem kdejaké propagandy, či manipulace. K tomu se nedopracujete za týden, ale námaha se vyplatí.

to je jedno
Návštěvník
to je jedno

Inu, žijeme ve světě lží! Já zde dám odkaz na článek se zajímavými daty: http://lukassluka.blog.idnes.cz/c/452129/grover-furr-hovori-o-sve-knize-chruscov-lhal.html

xerox
Návštěvník
xerox

po dlouholeté protiruské anabázi jenž vyvrcholila minulej rok tvrzením , že rus svévolně sestřelil malajské civilní éro s haldou lidí na palubě si pokládat řečnickou otázku – kam až propaganda zajde , je už kapánek mimo mističku … kamkoliv … dokud nezajdou demofanatici jako sluníčko případně jako pejsci …

LCZ
Návštěvník
LCZ

PF 2016 aneb Pohřební hostina svobodného myšlení – Václav Klaus ml.
(dnešní Seznam.cz)
– velmi jasné a výstižné.

A toto je jen pro pobavení (tamtéž):
Unie se naprosto změní, i bez migrantů :
“Podle nejnovější projekce Eurostatu, statistické agentury Evropské komise, bude Unie do roku 2080 v mnohém ohledu z gruntu jiná. Nejlidnatější zemí EU by se měla během příštích pětašedesáti let stát Británie, zatímco nejhlubší populační propad čeká Německo.”

Je jasné, že svůj PROJEKT vzdát neuvažují – ani nepochybují.
Naši bývalí komanči také plánovali PĚTILETKY….ale TOTO ? 🙂 :-))
ŠEDESÁTIPĚTILETKA ??? :-)))

Historie ukazuje, že za takovou dobu se v klidu stihnou 2 ww, takže pokud i ty nejsou součástí plánu, je naděje, že to může dopadnout jinak.

Třeba někdy k té opravdové Svobodě, opravdové Pravdě a opravdové Lásce vyspějeme
(i bez EU, Sorosových, norských a jiných fondů pro ´neziskové´ vnucovače plánu někoho jiného).

bantustan
Návštěvník
bantustan

Informační válka fungovala vždy …Omlouvám se předem,že se ZASE opakuji,pro mladší by to mohlo být zajímavé…V roce 1957 jsem byl povinně se školou v divadle Jiřího Wolkra,kde byla hra o Leninovi..O přestávce se na jevišti objevil tehdy mladistvě bujarý televizní redakturek LADISLAV DANEŠ a zavolal,abychom hooodně tleskali.Večer v TV zprávách byla tato lež odvysíláná s komentářem,že hra o Leninovi sklidila OBROVSKÝ USPĚCH. Jak šel čas,tak třeba uvaha Erazima Koháka o demokracii byla tehdy zajímavá,ačkoliv rušička Zuzana na Petříně se snažila ze všech sil..http://www.ulozto.cz/xJd16Rv/erazim-kohak-1978-mp3 Valerij Pjakin lehce naznačil opětné spravedlivé sjednocení Československa,tak přikládám takovou ZNĚLKU,třeba se šikne do mobilu..http://www.ulozto.cz/xWtqQuX/rfe-domov-mp3 Ovšem tuto proklamaci pana KOHNA bych těm novým borcum naproti vinohradskému hřbitovu OMLÁTIL O HLAVU http://www.ulozto.cz/xaEzTSu/svobodne-sireni-kopie-mp3 Shrnuji,MATRIX plíživého neomarxismu a prachy udělai ze současných zpravodajcu VYPATLANÉ IDIOTY..

LCZ
Návštěvník
LCZ

Výstižné shrnutí – doplním ” prostitující se”….
Příklad za všechny: viz Obchodní Rejstřík: Nadace OpenSocietyFund Praha:
Správní rada……….

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Neměl jste mi to dělat před Silvestrem s tou “správní radou” 🙂 – je to sice výkvět lidského odpadu, zato ale s “nadačním” kapitálem 101.743.649,- Kč!
Já se osobně plně ztotožňuji s p. Johannem Beckmannem: “Mezi západními liberály a neonacisty už není žádný rozdíl…”
Klasický liberalismus je dnes zmizelou historickou etapou vývoje průmyslových společností Evropy , USA a Austrálie . Nešlo u něj mnohdy o nic povznášejícího, byl to společenský systém provádějící kolonialismus , jeho příjemné stránky byly k mání jen v zemích kolonizátorů a to zpravidla jen v jejich vyšší, zejména rentiérské třídě. Šlo o morálku peněz, hodnota člověka se odvozovala od jeho roční renty. Neoliberalismus je podle mne umocněný liberalismus akcentující zisky nejbohatších nade všechny dosavadní myslitelné zisky, čímž přechází pozvolna do fáze, ve které mu již vypovídají službu jeho atrofované finanční nástroje. Společensky jde o dynamiku návratu ke vztahům blížícím se neofeudalismu a neootrokářství. Jen formy znásilňování jsou jiné, takové „demokratické“, zato postihující miliardy lidí na celé planetě.
Je třeba jednou provždy skoncovat s neoliberalismem. Veškerá havloidní rétorika o „občanské společnosti,“ „toleranci,“ a „lidských právech“ je propagandistická příprava pro občanskou válku. Evropu to už přišlo draho a přijde ještě dráže….

Jarek*
Návštěvník
Jarek*

Prosím, dovolte mi částečně Vám oponovat. Zbytečné něco té ubohé nešťastnici vysvětlovat, či cokoliv komentovat. Není třeba sypat perly sviním. Ona dobře ví, co za úplatu dělá. A že nemá svědomí, čest, morálku? Podívejte se, co za ní je, sama to píšete. Jsou za ní havloidní sračky – sorosovy nadačky. Z tama leze odpad, zrůdy, nepřátelé společnosti. A že Němci udělali co udělali, to je rovněž pochopitelné. Je snad normální, aby v současné politicko -společenské situaci měla kravka z Donbasu ve své partaji takovou podporu? Společnost řízená penězi je všeho schopna a to je zářný příklad. Finanční částka říká jasně co je správné a co není. To je konec společnosti. Oni si to ještě neuvědomují a až jim to plně dojde , bude pozdě. Zvykli si na blahobyt a to se jim stalo osudným.

ZVĚDAVÁ MATKA
Návštěvník
ZVĚDAVÁ MATKA

Moje babička říkávala, že lež má krátké nohy.
A jedno Italské přísloví říká, že i když Bůh nestihne do neděle dát všechno do pořádku , můžeš si být jistý, že v pondělí bude vyrovnáno.
Myslím že Putin se snaží souznět s touto optikou.

Někteří jinostranní brzy procitnou z přednastavené “pravdy, lásky a demokracie” – bez svobody a práva ve vlastní zemi, pod totální kontrolou, se zamořeným vzduchem ( a nemyslím tím CO2), “modifikovanými” potravinami a vodou, odcizenými vlastními dětmi.
Bez výroby čehokoliv k exportu, se zlikvidovanými výrobními závody ( těžký průmysl, lehký průmysl, textilní, strojírenský), se “zprivatizovanými” zdroji ( kdo jsou asi koneční majitelé…), konzumujeme importované vše. (Jediný náš hodnocený exportní artikl jsou mozky.)
Se státním dluhem, který už nesplatí ani naše děti ( st. dluhopisy pro EU za půjčky min.fin.na “roztočení” dluhové ekonomiky). Cesta do Řecka.
To je dnes výsledek Havlovy “pravdy a lásky” k EU a US “demokracie”.
Jasně,ale máme přece hambáče a shoping. A svět bez hranic.

A ukrajinské scénáristce a režisérce Olze Malchevské bych doporučila, aby si honorář za své dílo šetřila, až Rusko – v reakci na EU a Ukrajinské sankce – v lednu vypne nezaplacený plyn, aby mohli koupit přímotopy. Všech cca 35 uhelných dolů Ukrajiny již “zprivatizovali” kamarádi ministryně zahraničí za půjčky na zbrojení…..