AUKUS: Podrazili jsme Francii, protože NATO stejně nemá v Evropě už budoucnost...

AUKUS: Podrazili jsme Francii, protože NATO stejně nemá v Evropě už budoucnost a Paříž razí Evropskou armádu! Francie ztratila zakázku na ponorky pro Austrálii za 66 miliard dolarů a v ohrožení je čtvrt milionu pracovních míst ve Francii! Paříž odvolala své velvyslance z Washingtonu a Canberry! Ani nepřítel by neprovedl takový podraz, zaznívá z francouzského tisku! Američané začínají demontáž NATO, nejprve konec dobrých vztahů s Tureckem, teď s Francií! Budování Evropské armády se stane nezbytností, Pentagon vidí největší hrozbu v Číně a tam budou směřovat veškeré americké zbrojní výdaje!

AUKUS: Podrazili jsme Francii, protože NATO stejně nemá v Evropě už budoucnost a Paříž razí Evropskou armádu! Francie ztratila zakázku na ponorky pro Austrálii za 66 miliard dolarů a v ohrožení je čtvrt milionu pracovních míst ve Francii! Paříž odvolala své velvyslance z Washingtonu a Canberry! Ani nepřítel by neprovedl takový podraz, zaznívá z francouzského tisku! Američané začínají demontáž NATO, nejprve konec dobrých vztahů s Tureckem, teď s Francií! Budování Evropské armády se stane nezbytností, Pentagon vidí největší hrozbu v Číně a tam budou směřovat veškeré americké zbrojní výdaje!

V pátek došlo k naprosto neuvěřitelné události, která bude mít vliv na celou budoucnost Evropy. Americký (p)rezident Joe Biden, britský premiér Boris Johnson a australský premiér Scott Morrison v pátek ve společném tiskovém online prohlášení oznámili, že jejich 3 země vytvářejí novou bezpečnostní alianci AUKUS (AU, UK, US) a Spojené státy spolu s Velkou Británií dodají Austrálii moderní ponorky na jaderný pohon v úhrnné ceně za 90 miliard amerických dolarů [1]. Toto prohlášení by nebylo ničím zajímavé, kdyby Austrálie tím okamžikem nevypověděla smlouvu s Francií, kterou podepsala v roce 2016.

V této smlouvě získala Francie zakázku na dodání nových diesel-elektrických ponorek za bezmála 66 miliard amerických dolarů. Ještě před 14 dny dostal francouzský prezident Emmanuel Macron ujištění od australského premiéra, že dohoda platí a brzy začne její realizace a první platební tranše. Francouzská tajná služba už před 14 dny totiž varovala Elysejský palác, že dohoda je v ohrožení ze strany spojenců, kteří chtějí Francii odsunout stranou a již podepsanou dohodu mezi Paříží a Canberrou shodit ze stolu.

Online tisková konference v Bílém domě, Joe Biden s australským a britským premiérem oznamují vznik námořní aliance AUKUS

V pátek se stalo to nejhorší, co si Paříž ani nedokázala představit. Washington, Londýn a Canberra nejen Paříž podrazily, ale dokonce okradly, protože jinak se to nedá nazvat. Podle francouzského tisku je ve Francii v ohrožení přes čtvrt milionu pracovních míst v návaznosti na ponorkovou zakázku a jednotlivé subdodávky z francouzských podniků, firem a celého průmyslu.

Samotná zakázka za 66 miliard dolarů se týkala nejen ponorek, ale i výcviku australských námořníků, náhradních dílů a opravárenské techniky, včetně servisních smluv, takže v úhrnu by celý kontrakt vyšel na bezmála 90 miliard dolarů. A tuto zakázku Londýn a Washington Paříži ukradly. Karma je zdarma. V roce 2015 odmítla Francie dodat Rusku dvě lodě třídy Mistral, které již byly zaplaceny. Bylo to kvůli protiruským sankcím za Krym. Teď se to Francii vrací doslova i s obrovskými úroky, a navíc od spojenců, nikoliv od nepřítele. Takové chucpe!

Demontáž NATO: Nejprve Turecko, teď je na nože s USA už i Francie

Dříve by k něčemu takovému nikdy nedošlo, jenže Pentagon již nepovažuje Evropu za důležitý region svých zájmů. Celá americká aktivita v Evropě se omezuje pouze na Prahu, Varšavu, Bratislavu, Budapešť a tu trojici sovětských států v prostoru Pobaltí. Pokud čtete Aeronet, tak už víte, proč došlo k této změně. Američané ztratili Evropu a jediné, o co teď usilují, je nedovolit spojení Berlína a Moskvy. Jenže po selhání snah o zablokování Nord Stream 2 už Američané rezignují na zbytky snah o udržení soudržnosti NATO, protože jediné, co je teď bude zajímat, je vytvoření projektu Trojmoří v Evropě. A k tomu nebude NATO zapotřebí. To bude projekt čistě americké armády.

Australská ponorka

Na Francii proto už není potřeba brát ohledy. Proto si to Američané a Britové mohli dovolit, protože na NATO již nezáleží. A to není spekulace, to je fakt podložený důkazy. Začalo to Tureckem, které za vlády Donalda Trumpa začalo proces odcházení z NATO. Zablokování dodávek stíhaček F-35 pro Ankaru pouze prohloubilo krizi a Turecko je po nákupu ruských protiletadlových komplexů jednou nohou z NATO venku. Před několika týdny přišla další rána pro NATO, porážka v Afghánistánu. Přestože nešlo o porážku vojenskou, nýbrž politickou, důsledky pro NATO budou katastrofální. A právě Paříž před 3 týdny začala otevřeně mluvit o potřebě vytvoření Evropské armády, která nebude hasit americké války ve světě, nebude bojovat za americké pruhy a hvězdy, ale pouze za evropskou bezpečnost.

Britonie odepsala Evropu a nově se zaměří na Čínu jako na největší hrozbu

A uběhlo pár týdnů a země bývalého Britského impéria bez skrupulí okrádají Paříž o mamutí zbrojní zakázku v Austrálii. Francie to logicky považuje za nepřátelský akt, podraz a odvolává z USA a Austrálie své velvyslance. Francie se právě připojila k Turecku na cestě z NATO. A jak se zdá, Američanům to nejen nevadí, oni s tím počítají. Svět Britonie, tedy anglosaský prostor bývalého Britského impéria, měl vždy největší obavy jen z toho nepřítele, který je největší. A v této chvíli je to Čína. Dodávka amerických a britských jaderných ponorek Austrálii je vedena snahou o vytvoření ponorkové dominance v Jihočínském moři a v celém prostoru západního Pacifiku s cílem blokování vojenské hegemonie Číny.

AUKUS – AU, UK, US

Ponorkové odstrašení se má stát především hrozbou pro Peking v případě úvah na námořní akci proti Taiwanu, ale rovněž proti ovládnutí ostrovů v Jihočínském moři. Čína disponuje zatím jen jedinou jadernou ponorkou, protože ponorky jsou čistě útočné zbraně a Čína dosud nevedla vojenskou politiku útočných válek. Jenže změna geopolitické situace tlačí Peking k proaktivním opatřením, a proto Čína staví letadlové lodě a po vzniku aliance AUKUS začne brzy stavět i ponorky. Doslova to vypadá, jako kdyby Britonové chtěli Čínu uzbrojit jako kdysi Sovětský svaz, jenže tohle je Čína. Je to právě Čína, která má takovou ekonomickou výkonnost, že by mohla uzbrojit USA, Velkou Británii i Austrálii dohromady. Pentagon proto přesunuje svůj zájem z Evropy k Číně.

Vystupování z NATO jako folklór před volbami, ale tentokrát to vystupování bude dirigovat přímo Brusel

Možná jste zaregistrovali o víkendu výrok [2] Tomia Okamury, že v případě vyjednávání o vládě s Hnutím ANO bude požadovat, aby programové prohlášení vlády obsahovalo slib o přijetí zákona o obecném referendu, jehož součástí by byla referenda nejen o vystoupení z EU, ale i z NATO. V roce 2017 po volbách přitom místopředseda SPD Radim Fiala na České televizi prohlašoval [3], že hnutí usiluje o referendum o vystoupení z EU, ale nikoliv z NATO. Po 4 letech a opět před volbami se tedy toto znovu mění a najednou to už není taková utopie. Ne ve chvíli, kdy NATO stále rozdýchává fiasko v Afghánistánu, a kdy Francie na protest odvolává z USA a Austrálie své velvyslance a vyzývá k myšlence vytvoření Evropské armády bez amerického vlivu.

Scott Morrison a Emmanuel Macron na schůzce, kde bylo potvrzeno, že Francie dodá Austrálii ponorky

Čína totiž představuje pro Britonii naprosto nestravitelný konceptuální problém. Jak je možné, že komunistická země se stala ekonomicky nejvyspělejší zemí na světě? Nebylo snad neustále na západě zdůrazňováno, že pouze demokracie zajišťuje blahobyt a pokrok? Čína totiž ukázala, že kapitalismus a komunismus vzájemně profitují v neuvěřitelné symbióze. Na jedné straně volný trh a tvrdý kapitalismus, na straně druhé pevné komunistické a ideologické řízení s totální kontrolou obyvatelstva. Tento hybrid tak vytvořil nejvýkonnější ekonomiku na světě a brzy i největší armádu. A s tím západ nepočítal. A nejen, že nepočítal. Západ se snaží poučit ze svého krizového vývoje a usiluje o zkopírování komunisticko-kapitalistického modelu do západního světa. A to není nic jiného než import neomarxismu.

Seznamte se, prosím: Kapitálkomunismus! Anebo Komunokapitalismus, jak chcete!

Lidé pod totální kontrolou, s omezeným pohybem, s omezenými příjmy, v prostoru sociálního kreditu, rozdělovaní podle klíče na poslušné a na potížisty. Brusel nařizuje a organizuje každý detail lidského životu. Svoboda se postupně vytrácí ve jménu ochrany, a to je jedno, jestli klimatu, zdraví, přírody, planety, to vůbec nehraje roli. Ve jménu něčeho jsou lidé kdysi svobodných západních zemí zbavováni svobod, naprosto veškerých forem svobod a vyjadřování. Pokud se ptáte, proč USA a Velká Británie podrazily Francii a ohrozily tím NATO, tak je to kvůli tomu, že Čína se stala světovou velmocí č. 1 a představuje nástupce kdysi mocného Britského impéria, po kterém dnes zůstal jenom jeden jediný relikt, a to je anglický jazyk. Pouze ten zůstal po kdysi slavném Britském impériu, nad kterým Slunce nikdy nezapadalo, vzhledem k počtu kolonií po celé planetě.

Boris Johnson, Scott Morrison a Joe Biden na schůzce G7 v Cornwallu

Toto impérium se sice zdánlivě po I. sv. válce začalo rozpadat, ale přesto mohutně dál fungovalo na bázi globalismu a globálních procesů řízení. Jenže Čína ukázala, že existuje výkonnější a silnější model moci, který nepotřebuje demokracii. Kapitálkomunismus, resp. Komunokapitalismus je totiž hybrid, který nejen funguje, ale poráží západní svět ve všech parametrech. Celá virová krize se tak stala katalyzátorem pro procesy, které by dříve trvaly desítky let. Jenže pod záminkou krize a nebezpečí lze nasunovat kapitálkomunismus do celého západního světa.

Lidé už zase budou muset držet jazyk za zuby, budou muset poslouchat, nebudou smět cestovat, budou sledováni na každém kroku, zkrátka se jedná o Velký Reset a návrat od svobody k totalismu, a to ve jménu zdraví a bezpečnosti. Buď bezpečný, občane, nech se znovu očkovat! Tvá poslední vakcína ti byla podána před 5 měsíci, brzy budeš opět infekční. Brzy ti propadne covidový pas, nevpustí tě do autobusu, do tramvaje, ani do vlaku nebo do metra, nech se očkovat ještě dnes!

Dříve Čína kopírovala západní svět, dnes západní svět horečně kopíruje Čínu a její procesy řízení

Svobodu nelze lidem odebírat domluvou, na to by nepřistoupili. Svoboda se vždy odebírá na základě vyvolání strachu mezi populací, aby sama veřejnost chtěla vyměnit své svobody za bezpečnost. A vlády potom ochotně toto přání vyplní. Jako po 11. září se lidé báli cestovat letadly, požadovali vyšší bezpečnost, a tak byli lidé připraveni o svobodu a soukromí, museli všichni začít odevzdávat otisky prstů pro biometrické cestovní pasy. Dnes je vyměňována svoboda za iluzi zdravotní bezpečnosti. Čím více dávek Pfizeru, občane, tím více zdraví! A tím více kontroly lidí díky zavedení covidových pasů.

Emmanuel Macron ve francouzské loděnici při křtu nové ponorky

AUKUS pouze odhalil, že zemím Britského impéria už nezáleží na Evropě a evropských spojencích. Útok proti Paříži znamená, že pro Londýn a Washington je otázka blokace Číny v Pacifiku tak klíčová a důležitá, že jsou Američané a Britové ochotni obětovat celé NATO a jeho integritu, protože NATO se sice může obejít bez trucujícího Turecka, ale bez Francie fakticky NATO končí. A tím spíše ve chvíli, kdy Američanům se nepodařilo zablokovat dostavbu Nord Stream 2 a tím pádem zarazit Berlín ve slučování s Moskvou.

Američané si spočítali, kde teď mají své priority. A v Evropě to není. Prioritou je Jihovýchodní Asie a Čína. Tento útok proti Paříži je hlavně signálem do Berlína, že Američané po odchodu z Afghánistánu a po kapitulaci před Nord Stream 2 vyklízejí své pozice z Evropy, s výjimkou těch zemí okolo Prahy a V4. Referendum o vystoupení z NATO tak možná brzy bude nošením dříví do lesa. Bude to sám Brusel, který zatroubí ke konci aliance a k vytvoření vlastní Evropské armády.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Martin23
Návštěvník
Martin23

Ale vždyť tohle bylo jasné od chvíle, co Velká Británie odešla z EU, že USA a VB chystají nějaký nový společný projekt.

STANISLAV
Návštěvník
STANISLAV

Anglosaxové rozehrávají Velkou hru v tradičním prostoru. Ve své hloupé snaze oddělit Německo od Ruska se těm idiotům povedlo udělat spojence z Číny a Ruska. Proto teď kašlou na Evropu i Rusko a pokusí se zničit toho silnějšího , Čínu. Hru ale hrají dvě strany. Založil bych taky obranné společenství. CHINRUN – CHIna, IraN , RUssiaN. No a Čína by Íránu a Rusku mohla poskytnout území na Chaj -Nanu na , prozatím jen radarovou , základnu , Rusko Číně třeba na Kurilách (ta potupa pro Japonce), Íránu třeba na Krymu, no a Írán by mohl Číně a Rusku poskytnout základny v PERSKÉM ZÁLIVU. To by byl šrumec !!!!!! To by byla sranda!!! A Velká hra by pokračovala novou partií. Jak říkal Kipling “Velká hra bude pokračovat , dokud všichni nezemřou…..”

Ahoj
Návštěvník
Ahoj

USA a UK se nedá věřit. Jen si můžete být jisti, že jsou spojeni pupeční šňůrou na věčné časy a nikdy jinak.

martin
Návštěvník
martin

VK super..mám nejradši články o politice a globálních posunech…nikdo do toho nedá tento vhled..a zárověn se ztrácím když jdete na věc vývoji Země a mimozemštanech a metafyzice:-(..tohle vše spojit asi dá práci

konzerva
Návštěvník
konzerva

Jeden za všechny všichni proti sobě.comment image

konzerva
Návštěvník
konzerva

Už i žabožhrouti nadávají na Rusko . Chtějí naše zlato co pro Francii zde těží Francouský Rotchild a doly hlídají naši žoldnéři z Nato z Česka. https://www.hlavnespravy.sk/francuzsko-varovalo-mali-pred-najimanim-ruskej-bezpecnostnej-firmy-vagner/2685724comment image

Franta
Návštěvník
Franta

Kampak zmizel muj komentar?

Franta
Návštěvník
Franta

Nejaky rozpad NATO neni na poradu dne. Pri soucasne konstelaci, jake maji evropske staty politickou reprezentaci a elity, bude vetsina statu NATO branit. Holandsko, Dansko, Belgie, Norsko, ani Nemecko nepozada o zruseni sve okupace, o vychodnich satelitech pocinaje Ceskem, pres Polsko ci Rumunsko po Estonsko ani nemluvim. Staci se podivat na posledni “vyzvu” EP ohledne vztahu k Rusku,..a na narodnich urovnich to neni vetsinou o moc lepsi. Ti lide jsou uz tak zblbli, ze kdyz vecer zavrou oci, vidi ruske tanky valici se Evropou ke kanalu la Manche. To spis poleti rychle do Washingtonu a na kolenou budou prosit, aby nas Amerika neopoustela a nenechala napospas agresivnimu Rusku a z aktovek budou tahat objednavky na americke tanky, vrtulniky, letadla, lode, rakety,… a slibovat, ze ne 2%, ale nejmene 3. Macron bude chvili, hlavne doma, hrat na nacionalni notecku, hlavne aby vyfoukl nejake volice Le Pen … a za rok ci jen o malo pozdeji jiste CIA ci nejaka ta britska MI vyrobi novy rusky zlocin, aby se zase vsichni mohli postavit solidarne bok po boku v boji za nase euroatlanticke uzasne hodnoty proti agresi a despocii Putinova rezimu.
P.S.: A ti co z tech tanku strach nemaji pochopili, ze loutkovodici Zapadu meli dve moznosti, mit mensi zisk z obchodu a spolupraci nebo mit vetsi zisk z kradeze, i kdyby to trvalo dele a bolelo to (tedy je ne). Rozhodli se pro tu druhou moznost, ktera uz za Jelcina zacala fungovat. Jenze za Putina padla kosa na kamen, a to je ta hlavni pricina zloby a nenavisti.

Martin
Návštěvník
Martin

Bolo by celkom zábavné, keby Číňania navrhli žabožrútom, že od nich tie ponorky kúpia…

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Martin
jako sranda dobrý, ale proč by to dělali když m,ají svoje a lepší.

VašekX
Návštěvník
VašekX

Pro nás to není dobrá zpráva, protože nás to vhání hlouběji do německo-bruselského zadku. Pokud dají Američani od Evropy ruce pryč úplně, Němci si s námi budou dělat, co budou chtít. Německo se bude čím dál víc emancipovat a my budeme úměrně tomu přicházet o zbytky naší suverenity. Tento vývoj může pro nás nakonec skončit podobně jako v 16. a 17. století.
Už teď je situace hrozivá. V našem městě jsou germánské fabriky umístěny symbolicky na kopci (na nejbonitnější zemědělské půdě), podobně jako kdysi hrady cizí šlechty, pod nima jsou germánské supermarkety, do kterých chodí utrácet bakšiš robotující český plebs, který žije v údolí nejníž.

Lightsaber
Návštěvník
Lightsaber

Tak ať tam nerobotuje nebo si zařídí vyšší mzdy, ale to by to chtělo trochu odvahy, ale u nejpo*ranejsiho národa světa to asi nepůjde, takže jenom stěžovat. S takovým materiálem bylo, je a bude Česko jen protektorát.

RTX
Návštěvník
RTX

A kam mají čeští dělníci chodit vydělávat na živobytí, když jim kolaborant Havel české fabriky zlikvidoval, nebo za pár korun prodal právě těm germánům? Tady se stala fatální chyba hned na začátku. Ale souhlasím s tím, že dělníci jsou v Česku pasivní.

Janka
Návštěvník
Janka

aj ten neposraty odvazny podnikatel tu podnika vdaka peniazom, ktore moze u neho minat ten plebs ci dodavatelia/odberatelia, ktorych ten plebs zivi alebo vdaka vyvozu…..a staci trochu sankcii alebo problemov pri financovani v banke a zrazu zisti aky je skutocne odvazny…..staci si spomenut na 90.roky