Assange: Británie musí protestovat, vy můžete protestovat! Brexit se odkládá na Halloween...

Assange: Británie musí protestovat, vy můžete protestovat! Brexit se odkládá na Halloween koncem října, Londýn se bude muset zúčastnit voleb do Evropského parlamentu! Zatčení Juliana Assange bude v následujících týdnech sloužit jako maskírovka pro veřejnost na odvedení pozornosti od faktického konce Brexitu! Assange byl z ekvádorské ambasády vynesen jako biblický Lazar, zarostlý jako Lazar a pronesl slova jako Lazar!

Assange: Británie musí protestovat, vy můžete protestovat! Brexit se odkládá na Halloween koncem října, Londýn se bude muset zúčastnit voleb do Evropského parlamentu! Zatčení Juliana Assange bude v následujících týdnech sloužit jako maskírovka pro veřejnost na odvedení pozornosti od faktického konce Brexitu! Assange byl z ekvádorské ambasády vynesen jako biblický Lazar, zarostlý jako Lazar a pronesl slova jako Lazar!

Kdo si myslel, že celý dnešní den se ponese v duchu článků a rozborů o včerejším překvapení v Bruselu, kde Theresa May sklonila hlavu, souhlasila s účastí Velké Británie ve volbách do Evropského parlamentu koncem května a výměnou za to dostala odklad Brexitu až do svátku amerického Halloweenu na konec října tohoto roku, ten by se opravdu šeredně mýlil. Pokud si zapnete britská média, ocitnete se v úplně jiné časoprostorové iteraci. Všechna média jsou zahlcena zprávou o zatčení Juliana Assange přímo uvnitř ekvádorské ambasády v Londýně [1], kde pobýval od roku 2012 na základě politického azylu, který mu udělila předchozí ekvádorská vláda.

Julian Assange v policejním antonu se symbolem vítězství (Victory).

Po volbách v roce 2017 se v Ekvádoru dostala k moci pravicová pro-americká vláda v čele s prezidentem s nepravicovým jménem Lenín Moreno, který si dal za úkol zlepšit vztahy s USA. Nová ekvádorská vláda hledala cesty, jak Juliana Assange z ambasády v Londýně vystrnadit a nakonec se záminka našla. Assange prý porušoval mezinárodní zákony a opakovaně prý porušoval domovní řád ambasády. Pravým důvodem však je, že Julian Assange leaknul na ekvádorského prezidenta kompro, že jeho syn tuneluje peníze z Ekvádoru do daňových rájů a okrádá ekvádorský lid. To byla poslední kapka a pravý důvod toho, co se stalo dnes. Zdálo by se. Ale tak jednoduché to vůbec není.

Assange ve stejné situaci jako Jevgenij Nikulin, na jejich azylová práva **** pes!

Takže za prvé, Julian Assange nebyl z ambasády vystěhován, jak tvrdí mainstreamová média, ale byl zatčen britskou policií, kterou na půdu ambasády pozval přímo ekvádorský velvyslanec. Ekvádorský president Lenín Moreno v televizním vystoupením oznámil, že revokuje a odebírá Assangeovi uprchlický status. Jenže celé to mohlo proběhnout tak, že by Ekvádor vystěhoval Assange na ulici. Jenže, tak to neproběhlo. Ekvádorská ambasáda přímo zavolala britskou policii a pozvala ji do budovy ambasády.

Ekvádorský prezident Lénin Moreno oznamuje, že zbavuje Juliana Assange azylového statusu.

Nejedná se tak jenom o zrušení azylu, ale jedná se o aktivní spolupráci Ekvádoru při dopadení Juliana Assange. Je to takový drobný, ale přitom velmi podstatný rozdíl v diplomacii. Ekvádor tím vyslal signál, že je na straně USA se vším všudy, s veškerou servilitou a loajalitou podobně, jako když bývalý český ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) vydal vloni na Velký pátek o Velikonocích do USA Jevgenije Nikulina, ruského občana, který v té době v ČR žádal o politický azyl a ve věci stále jednal kasační soud. Před několika dny Ústavní soud v Brně rozhodl, že Robert Pelikán porušil zákon [2] a konal v rozporu se zákonem, když vydal do USA osobu k trestnímu stíhání ve chvíli, kdy osoba byla v ČR v ochranném režimu azylového řízení. Ekvádor nyní vydal do rukou Velké Británie pro změnu Juliana Assange.

Vynášení Lazara z říše mrtvých

Ruská televize RT zachytila okamžik, kdy byl Julian Assange doslova vynášen ze dveří ekvádorské ambasády. Docela šokem bylo pro diváky zjištění, že Julian Assange je zarostlý jako nějaká biblická postava. A to vůbec není náhodná myšlenková asociace. Právě odkazu na biblického Lazara se týká i známé přísloví, že mladý člověk může zemřít, ale starý musí. A právě Assange při vynášení sebe jako “Lazara” na nosítkách vykřikl ve dveřích k novinářům: “Británie musí protestovat, vy můžete protestovat!”

Tento výrok ve skutečnosti není výkřikem k novinářům před ambasádou, ale je to vzkaz a symbol vyslaný k britské premiérce Therese May. Julian Assange tím vyslal vzkaz, že Britové včera v Bruselu definitivně přišli o Brexit. Britové musí protestovat, ale vy (ve smyslu novinářů před ambasádou)  můžete protestovat. A tím je to dané, protože Velká Británie včera v Bruselu prohrála svůj boj o Brexit. Sionisté zvítězili. Prozatím.

Julian Assange je vynášen jako Lazar ze dveří ekvádorské ambasády.

Vynášení Lazara ze světa mrtvých do světa živých je biblickým spektáklem, který poutá pozornost všech lidí a odvádí pozornost od toho hlavního, co by mělo Brity především zajímat. Julian Assange odepisuje americké neocony a rovněž odepisuje současnou britskou vládu Theresy May, která se potácí na pokraji přežití. Celý dnešní den probíhá rozprava v britské dolní sněmovně a poslanci grilují premiérku za její totální a absolutní neschopnost vyvést Velkou Británii z EU tak, aby to vyhovovalo jak podporovatelům Brexitu, tak i odpůrcům Brexitu. Velká Británie chce být samostatná, ale nechce vystupovat z EU.

Toto zaznělo včera v Bruselu od více politických špiček EU, které najednou pochopily, že za neschopností Velké Británie vystoupit z EU je ve skutečnosti neochota opouštět EHS (volný pohyb zboží, služeb a kapitálu) a jediné, co Londýn nechce, je volný pohyb osob, což je zase nepřijatelné pro EU. Tato komedie nemá konce, protože právě včera se vedení Evropské komise dohodlo s britskou premiérkou na odkladu Brexitu až do 31. října.

Velká Británe se zúčastní voleb do Evropského parlamentu, Brexit je odložen do konce října

Jenže, to zdaleka není tak jednoduché. Podmínkou této dohody je, že Londýn vyšle koncem května do Evropských voleb své vlastní kandidáty do Evropského parlamentu. A tyto volby ve Velké Británii mohou znamenat de facto zemětřesení na politické scéně, které může zafungovat jako nepsané referendum o setrvání Velké Británie v EU. Pokud totiž Britové budou volit do EU parlamentu v hojném počtu, potom samotná účast znamená, že Britové uznávají Evropskou unii a chtějí v EU zůstat.

Velkým otazníkem a problémem se pro vládu Theresy May může stát účast u Evropských voleb. Pokud by účast Britů u voleb byla vysoká, více než 50% oprávněných voličů, byl by to obrovský problém, protože by to de facto bylo bráno jako referendum o setrvání v EU. Navíc, v britském tisku se už objevují právní rozbory, které varují, že mandát nově zvolených britských europoslanců na konci května nepůjde tak snadno zrušit a z Londýna už vůbec ne.

Theresa May a evropský prezident Donald Tusk se dohodli na podmínkách odsunu Brexitu.

Reálně tím hrozí, že po zvolení nových britských europoslanců se Brexit posune o celých 5 let, tedy až do skončení jejich mandátu v roce 2024. Existuje varianta, že by se britští europoslanci vzdali svých mandátů a současně nikdo z jejich náhradníků by nebyl ochotný je nahradit. Pokud totiž europoslanec rezignuje, jeho místo obsadí kandidát, který při volbách na kandidátce dané strany skončil za ním. A toto vzdání se mandátu by museli provést všichni zbývající kandidáti z kandidátek.

Vrtění Lazarem na odvedení pozornosti od velké loupeže na britských občanech, Brexit bude potichu Britům “ukraden”

Pokud by totiž i Brexit v nějaké podobě v britském parlamentu prošel, nebude tím ošetřený status mandátů britských europoslanců zvolených v květnových volbách. V extrémním případě by věc skončila u evropského soudu ve Štrasburku a je celkem reálné, že soud by nařídil, že Londýn musí britským europoslancům umožnit výkon mandátu v EU. Právě proto se Theresa May tak moc snažila o to, aby Brexit proběhl před volbami do EU parlamentu na konci května, protože jakmile bude muset Londýn poslat do voleb v EU své kandidáty, bere tím na svůj krk závazek uznání jejich mandátů, a to po celé volební období.

Julian Assange v policejním antonu.

Jenže, díky Julianu Assangeovi teď budou britská média zahlcena jeho kauzou a pozornost od krádeže Brexitu britským občanům bude odváděna směrem k biblickému zpodobnění vousatého Lazara, který byl vynesen v mediálním spektáklu s knihou History of The National Security State z roku 2008 do autora Gorea Vidala. To byl samozřejmě symbol vyslaný do médií, protože Gore Vidal i po své smrti má nálepku antisemity, který ve svých knihách odhaloval procesy, jak se židé a Židé zmocnili Spojených států amerických. Právě ve zmíněné knize popisuje procesy, jak se z USA postupně v průběhu dekád stal policejní stát, který je řízen židovskou bankovní, průmyslovou a zbrojní mafií.

Zpátky do budoucnosti s Evropskými volbami?

Julian Assange čelí extradici z Velké Británie do USA, kde čelí obvinění ze spiknutí, když publikoval na stránce Wikileaks uniklé kabelogramy z amerických ambasád. Ovšem načasování jeho zatčení jasně ukazuje, že cílem celého divadelního představení je odvést pozornost od té hlavní a zásadní události ve Velké Británii, že Londýn potichu zahájil kroky, kterými postupně ukradne britským občanům Brexit.

Pokud by nebylo Juliana Assange, média by každý den řešila jenom a jenom Theresu May a její Ne-Brexit. Takto je ale odvedena pozornost jiným směrem. Britové přitom koncem května půjdou k volbám do EU parlamentu, britský parlament se bude do konce října hádat o tom, jestli vystoupit z EU jenom “jako”, nebo vystupovat bez dohody, což je každému jasné, že je neprůchodné hlavně pro britské City a židovské banky.

Julian Assange při vynášení z ambasády.

Britští poslanci potom v EU parlamentu budou torpédovat vlastní vládu Theresy Mayové a budou vyzývat k setrvání v EU. Tedy za předpokladu, že britský euroskeptický UKIP již nebude do EU kandidovat, jak prohlašoval Nigel Farage. Jenže, co bylo včera, to není dnes. Do Evropy se nasunuje americká armáda, na Slovensku se chystají dvě americké základny a sionisté staví rakety v Polsku proti ruským Židům v Chasidské Rusi. Německo a EU nesmí spolupracovat s Ruskem, to je hlavní úloha pro Dům Sion. Nejde přitom o Německo, hlavním cílem ne-Brexitu je zabránění posílení vlivu Německa v EU. Německo totiž bude okamžitě hledat Rusko jako klíčového spojence. Doslova instinktivně. Právě proto platí, že Británie musí protestovat, my ostatní můžeme protestovat!

Zdroj úvodního videa: Sputnik / Ruptly RT

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
raspberry
Návštěvník
raspberry

NWOO.ORG Okolo Juliana Assange: Vraždy a zase vraždy
http://www.nwoo.org/2019/04/15/okolo-juliana-assange-vrazdy-a-zase-vrazdy/

„Krátký“ seznam některých podivných úmrtí okolo Juliana Assange (doplněný odkazem na otevřené zdroje):

John Jones, právník, který zastupoval Juliana Assange, byl nalezený mrtvý 18. dubna 2016. Příčina – sražený vlakem.

Michael Ratner, právník, který zastupoval WikiLeaks a Juliana Assange, zemřel o pouhý měsíc později, tedy 11. května 2016. Příčina – rakovina.

John William Ashe, expředseda valného shromáždění zemřel o další měsíc později 22. června 2016. Týden předtím, než měl 27. června svědčit proti Hillary Clintonové ohledně přijetí úplatků od čínských investorů. Jeho informace se objevily na WikiLeaks. Příčina – udušení činkou, kterou doma posiloval.

Seth Rich, mladý demokrat a insider zemřel o další necelý měsíc později 10. července 2016, a to pouhý týden poté, co kdosi vynesl WikiLeaks kompromitující materiály o Hillary Clintonové. Příčina – zastřelený kulkou do zad.

Joe Montano, exprezident Národního demokratického výboru (National Democratic Committee) zemřel den po uveřejněné zprávě na WikiLeaks o obřích volebních podvodech Clintonových 25. července 2016. Příčina – náhlá srdeční slabost ve 47 letech.

Victor Thorn, nejprodávanější autor knih známých nekompromisní investigací vůči Billu a Hillary Clintonových, zemřel o pouhý týden později, 1. srpna 2016, než Joe Montano. Příčina – zastřelený před vlastním domem.

Shawn Lucas, právník, který vedl velký případ o obřím volebním podvodu Clintonových s vyřazením ostatních kandidátů v primárkách, zemřel pouhý den po smrti Victora Thorna, tedy 2. srpna 2016 na toaletě. Příčina – předávkování drogami.

Yves Chan Delon, vysoce postavený expert NATO na financování terorismu byl nalezený mrtev 15. prosince 2016 v belgickém Andenne. Podle oficiálních pramenů však spáchal sebevraždu. Podle tureckého média Daily Sabah byl nalezen s pistolí v pravé ruce. Delon byl však levák. Chan Delon pracoval pro zadávání veřejných zakázek agentury NATO NSPA a zabýval se problematikou praní špinavých peněz a financování terorismu. Delon zemřel tři dny před smrtí ruských diplomatů Andreje Karlova v Ankaře a Petra Polšikova v Moskvě.

Štefan
Návštěvník
Štefan

Pjakin dávno povedal že Brexit bude vtedy keď bude vojna v Európe, Briti sa prerátali a vojna nie je vďaka Putinovi tak Briti hrajú špinavé divadlo

pražská vlaštovka
Návštěvník
pražská vlaštovka

Štefan(ale i ostatní Jánošíci 🙂
Jsem moc ráda, že sem píše tolik našich bratrů a sester ze Slovenska.Máme vás rádi a nikdo nás nerozloučí i kdyby nás tisíckrát
rozdělovali!!!!!

Jaris
Návštěvník
Jaris

Pjakin je falesny prorok.

JeBe
Návštěvník
JeBe

Proces brexitu v řízení Globalistů
aneb
Pachatel se vrací na místo činu!
comment image
Nigel Farage zahájil před volbami do europarlamentu kampaň své nové Strany pro brexit
https://www.lidovky.cz/svet/nigel-farage-zahajil-kampan-sve-nove-strany-pro-brexit.A190412_140542_ln_zahranici_ele#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_zahranici&utm_content=main

Jaris
Návštěvník
Jaris

JeBe
Ja Farageovi fandim. Jeho projevy v debilnim EU parlamentu byly vzdy brilantni . Kritika na to bucici stado v sale EU byla pravdiva. Pokud zahajil kampan sve nove strany, drzim mu palce.

Otir
Návštěvník
Otir

Trochu mimo tohle téma, ale taky aktuálně. Viděli jste už tenhle dokument? https://youtu.be/h5zOdwMgieY

r.m.
Návštěvník
r.m.

jo, je tu známej, židi kategorie D se chtějí svézt na podobné vlně jako Céčka z SPD

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

Takzv. Doba osvicenství kterou se suše biflujou maturanti aniž by používali mozek a přemýšleli o tom co se učí je obdobím vzrůstu světového židozednářského vlivu illumina (světla) illuminati jsou VIP vnitřní kruh svobodných zednářů a vznikl kde jinde než v Německu … Georg Wilhelm Friedrich Hegel Německý iluminát a filozof který vnukl zednářům zrůdnou myšlenku ORDO AB CHAO tvořte a organizujte chaos a předejdete náhodě … kontrolujte opozici a vládněte jako bozi … chcete financovat řešení? Stvořte problémy … protože neexistuje problém který by to řešení neměl … http://bit.ly/2VFfJGj

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

Nicméně Illuminati lidstvu žadné světlo nepřinesli … pouze ho pomocí zrcadel ukradli, pokřivili a nasměrovali tak jak sami potřebovali … satanisté to jinak neumí …

r.m.
Návštěvník
r.m.

to je zneužití Hegela, ne použití

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Globalisté už jedou

“Australský programátor získal celosvětovou slávu v roce 2010. Pak se i ti, kteří se nezajímali o politiku ani o hacking, dozvěděli o skandální politice amerických autorit na portálu WikiLeaks.
Například se svět dozvěděl, že americká vláda sledovala vysoce postavené úředníky OSN a že vlády některých států Blízkého východu požádaly Washington, aby udeřil na Írán.”

No, světe div se, Globalisté naplno prosazují Írán, H. Clintonová hlásala, že bude-li zvolená, jako první věc provede úder na Írán
comment image¨

A pak tady máme dva dny před americkými volbami pseudoskandál Clintonové s uniklými emalily, které přinesl server WikiLieks:
https://aeronet.cz/news/pseudo-skandal-hillary-clintonove-dva-dny-pred-prezidentskym-volebnim-soubojem/

A on si ten equadorský podpindosnický proneoconský prezident myslel, že proces, popojetý směrem od USA k Íránu a Číně mu jen tak projde ???
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/human-rights-watch-situace-s-assangem-je-pro-zurnalistiku-nebezpecna/
……
Opakuji úvodní citaci:
““Australský programátor získal celosvětovou slávu v roce 2010. Pak se i ti, kteří se nezajímali o politiku ani o hacking, dozvěděli o skandální politice amerických autorit na portálu WikiLeaks.
Například se svět dozvěděl, že americká vláda sledovala vysoce postavené úředníky OSN a že vlády některých států Blízkého východu požádaly Washington, aby udeřil na Írán.”

A doplňuji: To si nějaký equadorský podpindosník myslel, že zastaví odpis USA (a dolaru)????

Phoneeazy
Návštěvník
Phoneeazy

Hmmm … tak to že Nosatí globální “predátoři” plánují už od 14 století. přesun nadnarodního řízení z Evropy do Číny a z Fashingtonu a Britanie do Iranu víme od Valeria Pjakina už hezkých par desitek let … takže vše jde podle plánu …

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Phoneeazy
Vůbec nic jste nepochopil…. Podívejte se na dnešní zprávy o Ukrajině či na dnešní zprávy o Řecku – tam máte tak obrovské odpovědi, že naprosto nechápu, co tady chcete řešit tím Vaším žet a Žet…

Jenže to by chtělo více skutečných faktů a méně projevů ala “slohovka ala úvaha”. Díky bohu za Pjakina a za jeho týden co týden se opakující nálož FAKTŮ, navíc faktů se zdůrazněním všech zásadních událostí!

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Phoneeazy
Hmmm,… a v tom případě byste se měl zamyslet nad tím, proč pan VK kritizuje Putina za to, že tomu nejde na ruku…

Luděk
Návštěvník
Luděk

Pozorovatelka
hlupačko, vždyť vy ani nevíte kdo to jsou globalisté, hlavně, že to slůvko tak často používáte a přitom jste cítit česnekem.. Poslechněte si dnes p. VK, ten vám to vysvětlí.

EvaM.
Návštěvník
EvaM.

Vážený Luďku, myslet si můžete, co chcete, ale chovat se v diskuzi jako hulváti snad nemusíme.
Tím spíš, že vy nemáte tušení, kdo jsou nebo nejsou globalisté, kteří konkrétní lidé a rodiny se za tím označením skrývají, a proto se kasat v anonymní diskuzi a urážet někoho s jiným názorem je od vás velmi hloupé, tím spíš, když stejně přebíráte názor někoho dalšího a nemáte svůj vlastní. Já to nevím rovněž, nepopírám. Ale věřit někomu není ostuda ani špatnost, ale začít agresivně útočit na ty s jiným názorem ostuda je.

Sonic
Návštěvník
Sonic

Áno dá sa to nazvať ako odpis, takto to má vnímať verejnosť. V skutočnosti to pre ľudí ktorý si chcú presťahovať veliteľský stan na iné miesto na Zemi,odpis nieje,slúži len ako zastierací manéver toho,čo v skutočnosti robia (konšpirácia).
Útok USA na Irán,by bol fakticky útokom na druhé krídlo GP….Európu,hlavne tú západnú.
Zdá sa,ako by nevedeli čo majú robiť ďalej. A hlavne ako to majú robiť.
Smutné,asi stratili zo zreteľa svoj ciel…Transhumanizmus.

bobesh
Návštěvník
bobesh

… tak rekord, na fuckbooku za sdílení obrázku se židem do 30 vteřin blok 30 dní…

Hadimrskaobecna
Návštěvník
Hadimrskaobecna
konzerva
Návštěvník
konzerva

Banánová republika equador dostala půjčku na reformy….a za assangeho… a co dostalo česko za nikulina metál od cia šéfovi cihelny/původní profese/… https://www.enca.com/business/imf-approves-42bn-loan-ecuador

r.m.
Návštěvník
r.m.

to budou mrkat na reformu, to je smrt Ekvádoru, prodlužen na věky

Jaris
Návštěvník
Jaris

r,m.
Co mrkat! Budou z reformy valit oci az jim vypadnou z dulku!

Monika Ikema
Návštěvník
Monika Ikema

Svoboda slova a tisku jen pronést pravdu a krovky vám zastřihnou ! Assange a hlavně jeho dokumenty a zprávy o Clintonové rozhodli vítězství Trumpa ve volbách ! Bohužel již včera Trump prohlásil že mu WikiLeaks nic neříká ! Jaká ironie že by opět na jeho dveře zatůkali Sionisté ? Ale pozor dnes i samotný Assange je připraven svědčit ve věci manipulace Amerických voleb ! A copak vy Britové kdy konečně přiznáte celému světu kam jste zašantročili mrtvolky Skřipalových nebo to již vaše slavná Britská tajná služba již také zapomněla ???

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Monika Ikema,
ale nezapoměli, na takovou ostudu se zapomenout nedá,oni si jen myslí,že zapomene svět.
Na tuto trapnou zpackanou “aféru” v režiji packalů z CIA a MI6, patřící do celého seriálu zpackaných fejků, spolu s falešným chemickým útokem “pílých přileb” v Syrii a všemi dalšími
které ti blbci stále “vyrábí” v marných pokusech ovlivnit svět a maskovat svá svinstva která
proti němu činí.

Zbíratel
Návštěvník
Zbíratel

Turci a Saúdové, spolu s jejich nacistickými spojenci na Ukrajině shromáždili armádu více než jednoho milionu vojáků, až 3500 tanků, více než 3000 vysoce výkonných letadel (3+) a pokročilých systémů řízených střel.

http://www.veteranstoday.com/2016/02/21/neo-erdogans-plan-islamic-empire-or-armageddon/

Mají také nejméně 200 jaderných zbraní dodaných Izraelem nebo ukradených z arzenálů NATO v Turecku. Tato armáda byla sestaven pro vytvoření super islámského státu nebo chalífátu. V tomto stavu mají v úmyslu zahrnout do svých akcí také severní Afriku, Střední východ a hodně z centrální Asie. Vlny muslimských uprchlíků, která se nalije do Evropy se téměř jistě použijí jako tlak na evropský souhlas s tímto plánem.

hanns
Návštěvník
hanns

snad se vedení neurazí, ale k Chalífu Haftarovi bych rád uvedl i tento pohled:

” …. před pěti měsíci už tiskem obcházely nejen pověsti, ale také stále častěji rozmazané fotografie jednotek moderních zbraní zpozorovaných v Libyi, mezi nimiž nebyly výjimkou repasované sovětské protiletadlové systémy.
Přibližně ve stejné době poskytl Haftar rozhovor mezinárodnímu kanálu RT, kde výslovně řekl, že jen jedna země v současném světě drží dané slovo, a to Rusko. V kontextu událostí, které předcházely rozhovoru a přicházely z Libye, se ukázalo, že Haftarova slova jsou víc než pouhou zdvořilostí.
O něco později v anglosaských sdělovacích prostředcích explodovala „senzace“ na základě informace, že místní „svědci“ hlásí přítomnost zástupců ruských speciálních sil v řadách libyjské národní armády. Souběžně s těmito událostmi začal maršál Haftar vykazovat vojenské úspěchy. …
Navíc lidé, kteří jsou obeznámeni s biografií Haftara, mohou mít logickou otázku, zda stojí za to věřit jeho slibům? Na čí straně libyjský maršál skutečně bojuje, pokud vezmeme v úvahu, že navzdory protizápadnímu postoji se bez problémů léčil ve Francii, má americké občanství a žil po dvě desetiletí ve státě Virginie? Je možné, že při tom všem Haftar dodrží své slovo dané Moskvě? …”

http://www.protiproud.cz/politika/4369-nove-drama-v-libyi-co-stoji-v-pozadi-haftarova-utoku-na-tripolis-bude-z-neho-druhy-asad-ruske-specialni-jednotky-v-africe-historie-plna-dobrodruzstvi-je-cas-znovu-sjednotit-zemi-zacina-to-byt-opet-zajimave.htm

Andrew
Návštěvník
Andrew

Maršál ví, že Kaddáfí věřil Západu a Asad věřil Putinovi a kde je první a kde je ten druhý? Myslím, že se maršál orientuje jasně.