Apple Made in China: Šokující video pro čučkaře i Andreje Babiše, americký...

Apple Made in China: Šokující video pro čučkaře i Andreje Babiše, americký iPhone i čínský Huawei vyrábí v Číně jedna a tatáž čínská firma! Foxconn vyrábí telefony Apple, Huawei, čipsety Intel, počítače DELL a produkty dalších stovek západních firem! Pokud Babišova vláda nařídila zahodit telefony Huawei, potom by měla zahodit i telefony iPhone, notebooky Apple, počítače DELL a počítače s INTEL obvody!

Apple Made in China: Šokující video pro čučkaře i Andreje Babiše, americký iPhone i čínský Huawei vyrábí v Číně jedna a tatáž čínská firma! Foxconn vyrábí telefony Apple, Huawei, čipsety Intel, počítače DELL a produkty dalších stovek západních firem! Pokud Babišova vláda nařídila zahodit telefony Huawei, potom by měla zahodit i telefony iPhone, notebooky Apple, počítače DELL a počítače s INTEL obvody!

Kauza Huawei v České republice nekončí. Premiér Andrej Babiš se dostal znovu pod palbu novinářů [1], že prý jeho vystoupení a schůzka s čínským velvyslancem v Praze byla příliš servilní, protože čínská strana po schůzce oficiálně uvedla, že česká strana se zavázala, že přijme opatření k tomu, aby falešné a nepravdivé zprávy o Huawei se již v ČR dále nešířily. Čínský velvyslanec si stěžoval Andreji Babišovi na to, že český NÚKIB, který vyvolal celý povyk na objednávku amerických tajných služeb v Praze s odkazem na stanovisko skupiny Five Eyes, vyvolal podle čínské strany v ČR paniku a neopodstatněnou hysterii. Redakce AE News se dostala k podrobnějším informacím a námitkám, které na schůzce čínského velvyslance a Andreje Babiše prý zazněly a je to opravdu bomba a současně obrovská ostuda.

Apple vyráběný čínskou firmou Foxconn.

Čínský velvyslanec podle našich exkluzivních informací, kromě jiného a dalších argumentů na obhajobu Huawei uvedl s jízlivou poznámkou na premiéra, že společnost Huawei vyrábí telefony ve smluvních závodech s mezinárodními certifikacemi ISO a konkrétně telefony Huawei vyrábí v Číně závody a montážní fabriky společnosti Foxconn, která je výrobcem amerických telefonů a tabletů společnosti Apple, vyrábí základní desky pro PC, čipsetové sady pro americkou firmu Intel, pro americkou společnost DELL, a čínský velvyslanec proto chtěl vědět, jestli česká vláda hodlá přestat používat i americké telefony iPhone od Apple, počítače MacBook, DELL anebo PC počítače s procesory na americké platformě INTEL. Zjevně se ptal v ironické narážce.

O co jde? Všechny tyto produkty, společně s telefony Huawei, vyrábí totiž závody čínského gigantu Foxconn v Číně. Z hlediska bezpečnosti a logiky věci, pokud někdo označuje Huawei za nebezpečný telefon, protože je vyroben v Číně, by musel každý to samé říct i o telefonech Apple, které jsou také vyrobeny v Číně (v USA jsou pouze navrženy po stránce designu, nic víc) a de facto jedná se o čistě čínské telefony, které jsou poskládané ze součástek opět vyrobených v Číně a produkce probíhá od začátku do konce  v čínských továrnách.

Když někdo z čučkařů říká, aby byl zakázán Huawei, musí být zakázán i Apple. Oba dva totiž vyrábí své telefony u stejné firmy

A to není všechno, společnost Huawei dokonce staví s Foxconnem další společný závod na výrobu produkce Huawei [2], protože kapacity současných závodů Foxconnu již zkrátka nepostačují. Americká televize ABC přinesla už před 6 lety v roce 2012 unikátní video z továrny Foxconnu v Číně, kde společnost Apple vyrábí telefony iPhone a tablety iPad [3]. Video máte v úvodu tohoto článku, české titulky zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Společnost Foxconn zajišťuje výrobu pro Apple, pro americký DELL, pro americký INTEL, pro japonské NINTENDO a další desítky zahraničních západních partnerů. Je to právě Foxconn, který zodpovídá za kvalitu produkce a za výrobu, společnost Apple pouze provádí design produktů, jak mají vypadat, jaké mají mít parametry. Součástky do telefonů potom vyrábí čínské, korejské a taiwanské společnosti a stejně tak konečné sestavení a montáž produktů (assembly) probíhá právě v těchto zemích.

Výrobní linka Foxconnu na výroby Apple iPhone.

Rozčílení Huawei se nelze divit, protože je jasné, že jde ze strany USA o nekalý konkurenční boj s cílem pošpinit důvěru v čínskou firmu na světových trzích a jmenovitě v ČR, protože kdyby šlo opravdu o obavy z bezpečnosti, potom by americké firmy okamžitě ukončily spolupráci s čínskými firmami a přesunuly by výrobu amerických značek někam jinam. Jenže ve chvíli, kdy Foxconn vyrábí telefony firem Apple, Huawei, Sony, Lenovo a vyrábí i produkci pro DELL a INTEL, což jsou američtí giganti počítačového trhu, tak není možné přijít a začít tvrdit, že Huawei představuje hrozbu v Evropě a v USA, když ty telefony vyrábí ten samý Foxconn v Číně, který vyrábí telefony Apple. Copak jsme u blbejch?

Česká republika by se měla Číně omluvit a měla by zaslat do USA žádost o předložení důkazů a informací o tom, v čem jsou telefony Huawei nebezpečnější, než jiné telefony. Není bez zajímavosti, že telefony Apple dodnes porušují GDPR a uchovávají data evropských uživatelů na amerických serverech, ke kterým mají přístup americké tajné služby, ale třeba i soukromé firmy s prověrkami. Jak je to možné? Proč se o to nezajímá NÚKIB? To máme dělat za něj v redakci Aeronetu?

Huawei se stala první čínskou obětí Trumpovy obchodní války s Čínou

Vláda je plná technických diletantů, to chápu, nejsou kádry a ty technické už vůbec ne. Jenže papouškovat po amerických partnerech nepodložená obvinění proti Huawei, která jsou evidentně založena na jiných důvodech, nikoliv bezpečnostních, ale čistě obchodních, je skutečně trapné. USA jsou v obchodní válce s Čínou a Huawei představuje pro americký Apple obrovské ohrožení v pozici prodejů ve světě, které katastrofálně propadají, především po smrti Stevea Jobse, kdy Apple začíná upadat do stereotypu, prudce se zhoršuje kvalitu produktů Applu, což je vidět především ve svědectvích od lidí z celého světa na YouTube, ať už to jsou podivná zkracování životností baterií, umírání telefonů, zpomalování telefonů po updatu firmwarů, předražený servis, vysoké přehřívání a umírání laptopů řady MacBook Pro, zaostávající inovace atd. Naproti tomu čínský Huawei přináší vysokou kvalitu a za dostupnou cenu, která v dnešní době opravdu rozhoduje. A nejde ani tak o telefony, ale o síťovou infrastrukturu pro 5G sítě. Psali jsme o tom v článku zde.

Výrobní linka Foxconnu, manufakturní pásová výroba.

Daleko horší skutečností je, že potřebnými odborníky nedisponuje ani NÚKIB, protože takové elementární poznatky, jako že Huawei vyrábí ve skutečnosti Foxconn, a že na telefonech Huawei běží americký operační systém Google Android, by snad měli operativci v NÚKIB vědět, protože svojí zprávou vyvolávají potom poplach i u uživatelů telefonů Apple nebo Sony, které se také vyrábí v Číně v továrnách Foxconnu.

Znovu se ukazuje, že česká vláda je velmi slabá a podléhá hoaxům a dezinformačním kampaním amerických tajných služeb a zpravodajským hrám namířeným proti čínské mobilní jedničce, proti Huawei. Pane Babiši, podívejte se na krabičku od telefonu Apple, najdete tam inskript “Designed by Apple in California” a “Manufactured in China”. Najdete tam i kód Foxconnu, v sériovém čísle je to první písmeno “D” na začátku v kódu, které ukazuje, že zařízení bylo vyrobeno v Číně v jedné z továren Foxconnu. Více informací o dekódování sériového čísla, v jakém závodě Foxconnu v Číně a v jakém čínském městě byl vyroben váš iPhone, najdete zde.

Odstraňte z Úřadu vlády nejen Huaweie, ale i telefony Apple iPhone, pane Babiši! Jistota je jistota! Anebo stačí ignorovat hoaxy amerických partnerů…

Rozšiřování dezinformací o nebezpečnosti Huawei se tak doslova rovná duševnímu postižení, demenci a idiocii v pokročilé fázi, protože v tom případě, pokud tomu uvěříte, musíte ihned otevřít okno a vyhodit všechno od Apple, od Intelu, od DELLu a nic z toho vám nesmí zůstat doma. Protože pokud je strach z Huaweie odvozen od toho, že je vyroben v Číně, potom vás musí vyděsit i iPhone, protože ho vyrábí stejný Foxconn, který vyrábí telefony pro Huawei.

V jaké fabrice Foxconnu v Číně je vyroben váš iPhone?

A pokud si myslíte, že je to problém toho, jaký software běží na Huawei, tak musíte pro změnu vyhodit všechny telefony s americkým operačním systémem Google Android. Tak či onak, česká vláda dělá sama sobě ostudu, když Američané dělají z Babišovy vlády a českých čučkařů naprosté debily a diletanty. Nedivil bych se, že se nám Američané potom smějí, jak mají čeští občané naivní vládu, která uvěří kdejakému proti-čínskému hoaxu vypuštěného z amerických zpravodajských služeb. Huawei je totiž Made in China by Foxconn, pane Babiši. Stejně jako Apple.

Nenechávejte si tento článek pro sebe a šiřte ho, ať se lidé dozví, kdo vyrábí pro Huawei telefony. Je totiž potřeba upozorňovat na diletanty v českých zpravodajských službách, na lidi, kteří plní jakési americké zakázky v rámci obchodní války proti Číně ve prospěch USA a následně to škodí komu? No přece českým firmám, které usilují o vstup na čínské trhy. Celá akce proti Huawei potom škodí hlavně česko-čínským vztahům, o což vlastně ve skutečnosti někomu jde v NÚKIB a na americkém velvyslanectví v Praze primárně. Už zase chce někdo z USA škodit českému exportu a českému průmyslu v navazování kontaktů s Čínou.

Zdroj úvodního videa: ABC [4]

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Franta Zlesa
Návštěvník
Franta Zlesa

Největší nebezpečí pro ČR byla a je komunistická propaganda. Ta tu 41 let přicházela z Východu . Až po roce 89 se obrátila, šla dále na Východ obešla Zemi a nyní přichází překvapivě ze Západu .

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Na nekterych vyrobcich je dokonce psano: “Made in Taiwan – P.R.C. ”
To neni nic sprosteho, jen potvrzeni toho co rika Admin. No a pokud obratite treba Apple MacBook vzhuru nohama, doctete se ze “Navrzeno v Apple California – sestaveno v Cine” (pokud to neni zrovna “Hackintosh”).
No a pokud budu opravdu sarkasticky (jako ze obcas jsem) tak bych to prepsal na “Designed by Chinese in California – Assembled in China”.
Jo, a sklo na track padu Maca je – z Ruska. To jen pro pripad, ze by treba chlapce z Hagiboru omrzely Windows 🙂

Elivano
Návštěvník
Elivano

Foxconn je Taiwanská firma, která namé nic co dělat s vládou Lidové Číny. I když mají na pevnině továrny, tak spadají pod Taiwan. Nehledě na to, že výrobce hardwaru nemá jak získat data z mobilů. Data získávají majitelé softwaru, který si např. Huawei sami napíší a poté z něho také dostávají data.

Administrator
Admin

Továrny Foxconn v Číně jsou čistě čínské firmy podle zákona “O jednotnosti a nedělitelnosti Číny”. Taiwan je čínský ostrov a čínská provincie podle tohoto zákona a Peking považuje Taiwan za integrální součást Číny. Argumentování, že jde o taiwanskou firmu, jsou stejně absurdní, jako kdybyste se vztekal a říkal, že Tibet není Čína, protože to říkal Havel. Tibet je Čína stejně jako Taiwan nebo jako Hong Kong. Nebo je to stejně hloupé, jako kdybyste o brněnském Zetoru říkal, že to není česká firma, ale moravská. Dokud Praha neuzná samostatnost Brna a Moravy, bude se prostě říkat “Česko” ve smyslu celého státu, včetně Moravy a Slezska. A to si představte, že moravské firmy mají v Praze své továrny. Také o nich budete tvrdit, že nemají s Českem nic společného? I když jsou z Moravy, musí podnikat a dodržovat české zákony a pravidla stejně, jako je musí akceptovat firmy z různých provincií Číny, pokud chtějí podnikat v kontinentální Číně.

Foxconn je jednou z největších čínských firem z provincie Taiwan. Pokud byste to řekl takto, bylo by to v pořádku. Pokud do toho ale taháte havlismus a ideologii ála Tibet, potom je jasné, že jste identifikován jako troll a elf. To se nemůžete divit.

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

Peking může považovat Taiwan za co chce,fakticky je Taiwan nezávislou zemí se všemi atributy a vláda na pevnině má pramalou moc tuhle ,,provinciji” spravovat a nebo mít na ni jakýkoliv vliv.Dnešní mladá generace tchajwanců ani už nestojí o to,být jakoukoliv součástí komunistické Číny,u jejich rodičů tomu bylo jinak,ti počítali s tím,že jednou padne vláda komunistických vzbouřenců a celá Čína vč, Taiwanu se vrátí pod správu Koumintangu ale pro tuhle mladou generaci je již Čína jen sousední země,tento stav se někomu může líbit někomu ne ale takhle se věci mají,já si osobně myslím,že sjednocení je možné jen v případě pádu komunistického režimu v Číně,jenže to na blízkou budoucnost nevypadá takže spíše se tyhle dvě krajiny budou od sebe ještě více vzdalovat.

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

za mínusy díky ale místo toho raději napište co není pravdy na tom,že Čína nemá Taiwan pod svou faktickou kontrolou,Taiwan má vlastní parlament,prezidenta,armádu,vlajku,měnu,za reakci díky.,

gugga
Návštěvník
gugga

To, že má jakousi autonomii ještě neznamená, že se neřídí pokyny v Pekingu. Protože kdyby to nedělali, tak by si na ně Peking vyšlápl

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

,,jakousi” ? na Čínu je to tedy autonomie nevídaná a to se nebavím o tom,že koncem 90. let měli na Taiwanu základny ,,cizí” ozbrojené síly.Máte pravdu že svět momentálně uznává tu ,,komunistickou” Čínu ale jak mě vysvětlíte,že západ dodává na ostrov zbraně a vojenské vybavení,vč. stíhaček a helikoptér když to tam má pod palcem Čína proč tohle dovolí,jo počkejte já vím ,,jakási autonomie”.To je takový problém si přiznat,že byť Taiwan Čína považuje za vzbouřeneckou provinciji,tak si Taiwan žije svým vlastním životem,minimálně do doby,kdy nad ním bude držet ochranou ruku USA a i poté by bylo velmi velkým soustem provést invazi na ostrov,který se připravuje na možnost invaze téměř 70 let.

Riko Nakiki
Návštěvník
Riko Nakiki

Jako pokus o trolling dobrý, až na to, že Taiwan je čínská provincie podle politiky jednotné Číny (一个中国的政策) a žádná firma z Taiwanu nepostaví v Číně ani lavičku, natož továrnu, pokud nepodepíše s čínskou vládou vázací pakt o uznání Taiwanu jako integrální součást Číny. Podmínkou je i to, že v čele taiwanských firem v Číně jsou zástupci čínské vlády, obvykle na pozici lidí v dozorčí radě společnosti, kde drží majoritu hlasů.

Elivano
Návštěvník
Elivano

Podle všech informací, které jsem se pokusil najít, tak jsem nenašel ani náznak někoho z čínské vlády ve vedení foxconnu. Jestli máte nějaké lepší zdroje, tak mi je prosím pošlete. Rád bych si je přečetl.

gugga
Návštěvník
gugga

Foxconn je Tchaj-wanská firma, ale Tchaj-wan patří pod Čínu. I česká vláda uznává politiku jedné Číny, čili včetně Tchaj-wanu.
Závody má ale Foxconn mimo Tchaj-wan…

blackhorse
Návštěvník
blackhorse

Česká vláda momentálně uznává,v devadesátých letech jsme s Taiwanem udržovali velmi čilé diplomatické styky,které byly nesčetněkrát kritizovány ze strany úřadů komunistické Číny.Může se změnit vedení naší politické reprezentace a klidně můžeme uznat Taiwan i s Tibetem jako samostatné státy,to je prostě život,věci se můžou změnit v jednom okamžiku.

Jelínek Jiří
Návštěvník
Jelínek Jiří

V EU i USA všem Čína vadí, neví jaké sankce by na ní uvalili, kritizují porušování lidských práv a přitom drtivá většina světových korporací vyrábí v Číně. Levná pracovní síla a zisky z ní plynoucí jim nevadí. Prachy nesmrdí!! Tak když jsou tak pokrytečtí, tak ať přesunou výrobu zpět do svých domovských zemí a uvidíme jak to bude s tím jejich přesvědčením a charakterem. Jsem přesvědčen že obyvatelé dotčených zemí by určitě přivítaly tisíce pracovních míst a odvod daní v domovské zemi.

Jiří Topka
Návštěvník
Jiří Topka

Pane VK, kde jste přišel na to, že problém je v tom, že jsou telefony vyráběné v Číně? Problém je přeci v tom, že Číňan do své technologie může propašovat špionská zadní vrátka. A vzhledem k tomu, že Číňan je strategický soupeř/nepřítel, je potřeba si na něj dávat pozor. Vím, že tento příspěvek neprojde Vaší cenzurou. Jen jsem si chtěl ověřit demokratičnost Vaší diskuze zde. Slušný, věčný příspěvek, přesto BAN od pana VK, který se snaží tvářit že podporuje svobodné a nezávislé myšlení. So funny ?

Administrator
Admin

Soupeř a strategický nepřítel? To jistě, ale koho nepřítel? České republiky určitě ne, ale USA ano. Takže ČR pouze servilně plní americkou objednávku, což poškodí české investice v Číně, zatímco Američani vesele budou dál v Číně vyrábět všechno, od plastových nočníků, až po součástky do amerických raket a Boeingů. Taková je realita. Nikdo vám ban nedal, stačí diskutovat a neprovádět trolling a elfing.

Jiří Topka
Návštěvník
Jiří Topka

Svůj komentář jsem připojoval několikrát, vždy slušně a věčně. Teprve s lehce provokativní zmínkou o banu jsem prošel, vždy předtím cenzura. Nicméně k tématu, Čína pro nás jednoznačné soupeř/nepřítel je a sama se tak vnímá. Pořád by mě ale zajímalo to hlavní. Proč si autor článku myslí, že problém je v tom, že se obě značky telefonu vyrábí v Číně a dokonce (zřejmě) u jednoho výrobce? Jde o něco úplně jiného a to autorovi uteklo. A ještě z toho zase udělal (pseudo)kauzu jako Brno.

Čistič kaváren
Návštěvník
Čistič kaváren

To by mně zajímalo, v čem by mohla ČR s Čínou soupeřit, aby to vedlo k tomu, že Peking začne ČR považovat za soupeře. Jmenujte mi jednu jedinou věc. Co by mohlo Čínu asi tak zajímat v ČR? České pomalo-vlaky? Nebo super-předražené opravy a výstavby dálnic? Vždyť ČR je zajímavá jen v jedné věci, že je centrem světového židovstva. A to nemusí Čína ani hnout prstem, protože čínskou ekonomiku ovládají nosatí tak jako tak.

malostranska
Návštěvník
malostranska

Nevím jak Čína, ale EU je pro USA nepřítel. Prezident USA to jasně řekl před pár měsíci.
https://www.theguardian.com/us-news/2018/jul/15/donald-trump-vladimir-putin-helsinki-russia-indictments

Donald Trump described the European Union one of his greatest “foes”

Odposlechy partnerů, rozeštvávání s Ruskem, dieselgate, Deutsche Bank,..

gugga
Návštěvník
gugga

A už někdo ty zadní vrátka našel?

Willy
Návštěvník
Willy

Vůbec není třeba řešit vztahy přítel-nepřítel.
1. Ta „špiónská“ zadní vrátka, jak jste je nazval, jsou již na úrovni instrukční sady čipu, takže nezávislé na použitém OS. Intel jejich existenci již opatrně připustil, takže je jasné, kdo k těm dvířkům má klíček. Není jediný důvod si myslet, že Apple má čipy bez zadních vrátek.
2. Huawei svá koncová zařízení (MT) osazuje jinými čipovými sadami než iPhone (i v nich nejspíš budou vrátka, která umějí tajné služby USA otevřít).
3. Poslední řady svých MT ale Huawei osazuje čipy ryze čínské provenience (např. Kirin 980) a zde by mohl být ten zádrhel: ten „klíček“ mají jen Číňané.
4. Větší problém než MT a tablety představuje „vyšší level“ síťových prvků, kde Huawei dominuje. A protože jsou mnohonásobně dražší, byl by to pro konkurenci, které by se podařilo Huawei znevěrohodnit, dobrý kšeft.
5. (nejlepší nakonec) Bojuje se i to, kdo bude dominovat na poli 5G sítí a bude mít nejvíc šancí být tím vševidoucím okem a Velkým bratrem.

t1t
Návštěvník
t1t

Platit daně je nebezpečné, protože by se tyto finanční prostředky mohli dostat do rukou ČUČKAŘŮ, a větší idioti tu nejsou….

Nuny
Návštěvník
Nuny

Na tato videa by měl kouknout pan Miloš Zeman aby věděl o čem byl vlastně ten jeho novoroční a vánoční projev , když tak mudroval , už by se měl konečně chtit sam sebe za nos .

r.m.
Návštěvník
r.m.

ČRo Plus Názory a argumenty dneska opět dvě zuřivě důležité zprávy z Izraele na “českém” rozhlase. Antinovinka o stíhání Bibi Mileikowského a rozsáhlý nekrolog jakéhosi izraelského spisovatele.
http://www.rozhlas.cz/plus/nazory/_archiv

Pavel Lepenka
Návštěvník
Pavel Lepenka

Tak tento měsíc dopadl dobře. Podpořili jsme Aeronet o 41.21% více než potřebuje. Pan VK by si měl zajet někam odpočinout. Zaslouží si to, aby nabral další síly do nového roku. Jeho práce má obrovský přínos. Bez Aeronetu bychom spoustu věcí nevěděli.

Šťastný nový rok.

Blondyna z Londyna
Návštěvník
Blondyna z Londyna

A proc vubec ČR nevyrabi telefony a pocitace sama a nepouziva je pro svou spotrebu? Za komoušu jsme vyrabeli nejlepsi vojenske radary na svete a dneska uz nesvedem.vyrobit mobil? Kdyz v takovem Turecku muzou každou tridu ve skole a skolce vybavovat televizi Vestel kterou si vyrobej sami doma, a ve tridach montovat klimatizaci Vestel (na kterou se tam do trid bezne skladaj rodice deti, proc to neda ČR?

.lak
Návštěvník
.lak

Rozvojovka kde nemá 100 000 dětí na obědy jo?

Josef
Návštěvník
Josef

Továrník Dědek (Jablotron Jablonec nad Nisou) pálí tlačítkové mobily taky v Číně.

https://www.jabloshop.cz/maximobil

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

Blondyno dopadli jsme jako u Vas v Londyne. Popsal jsem to v soubeznem clanku o projevu pana prezidenta.