Andrej Babiš vyzval EU k podpoře státního převratu v Bělorusku podle modelu...

Andrej Babiš vyzval EU k podpoře státního převratu v Bělorusku podle modelu z Československa v roce 1989, běloruský prezident na to zareagoval hrozbou aktivace článku smlouvy o kolektivní bezpečnosti s Ruskou federací, Vladimir Putin potvrdil, že vyšle ruskou armádu do Běloruska po přijetí žádosti z Minsku! Na polské straně hranice se formují a hromadí tanky a vojska NATO v rámci cvičení Defender 2020, ale jako cvičení to nevypadá, běloruská vojenská rozvědka má obavy, že by mohlo dojít k pozvání vojsk do Běloruska ze strany běloruské opozice, kterou by předtím Brusel uznal za legitimní vládu v čele se samozvanou prezidentkou! Stejný model jako ve Venezuele nebo v Libyi!

Andrej Babiš vyzval EU k podpoře státního převratu v Bělorusku podle modelu z Československa v roce 1989, běloruský prezident na to zareagoval hrozbou aktivace článku smlouvy o kolektivní bezpečnosti s Ruskou federací, Vladimir Putin potvrdil, že vyšle ruskou armádu do Běloruska po přijetí žádosti z Minsku! Na polské straně hranice se formují a hromadí tanky a vojska NATO v rámci cvičení Defender 2020, ale jako cvičení to nevypadá, běloruská vojenská rozvědka má obavy, že by mohlo dojít k pozvání vojsk do Běloruska ze strany běloruské opozice, kterou by předtím Brusel uznal za legitimní vládu v čele se samozvanou prezidentkou! Stejný model jako ve Venezuele nebo v Libyi!


Blesková zpráva 21:58 – Aktualizace tohoto článku:

Polský list Rzeczpospolita právě exkluzivně jako první na svém webu informoval [zde], že běloruská kandidátka Svetlana Tichanovská se v nejbližších hodinách prohlásí za prezidentku Běloruské republiky. Právě teď prý připravuje tiskovou konferenci a prohlášení. Dochází tak k potvrzení informací redakce Aeronetu ze sobotního rána, že západ připravuje v Bělorusku dvojvládí a stejný model dvou vlád jako v Libyi a ve Venezuele.

“Očekáváme, že Západ přijme volbu běloruského lidu a uzná vítězství Tichanovské,” řekla Anna Krasulina, tisková mluvčí volebního štábu Svetlany Tichanovské.


Situace v Bělorusku a také v České republice po odletu amerického ministra zahraničí Mikea Pompea naprosto neuvěřitelně eskaluje do jednoho z největších bezpečnostních konfliktů v Evropě od II. sv. války a v čele tohoto nebezpečného procesu stojí český premiér Andrej Babiš. To není vtip, to je stanovisko a posouzení běloruské vlády ze včerejšího večera, po kterém dnes následovala již druhá telefonická konference mezi běloruským prezidentem Alexanderem Lukašenkem a ruským prezidentem Vladimirem Putinem [1].

Ve vstřícném a přátelském rozhovoru slíbil Vladimir Putin svůj závazek naplnit znění obou bilaterálních bezpečnostních smluv mezi Ruskem a Běloruskem, ve kterých se Moskva zavazuje k vojenské pomoci Minsku v případě ohrožení běloruské bezpečnosti zvenku. Jedná se o Smlouvu o vytvoření Svazového státu a o smlouvu s názvem Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnostiA co je důležité, oba dva prezidenti se podle ruské tiskové agentury TASS shodli na tom [2], že současné protesty v Bělorusku jsou agresí řízenou ze zahraničí, a to skrze prostředníky v Evropě, kteří zastupují americkou zahraniční politiku. Několikrát v telefonickém rozhovoru, podle našich zdrojů, mezi oběma prezidenty zaznělo i jméno českého premiéra Andreje Babiše jako jednoho z čelních “emisarů” USA v této agresi, a rovněž jméno Mikea Pompea.

Václav Moravec a Andrej Babiš ve studiu OVM

Vladimir Putin slíbil Alexanderu Lukašenkovi, že Moskva rozmístí na území Běloruské republiky zatím neupřesněné oddíly vojsk Ruské federace poté, co Moskva obdrží písemnou žádost o vojenskou pomoc od běloruského prezidenta Alexandera Lukašenka. Jak ovšem upozornil běloruský prezident, k tomu by došlo až ve chvíli, kdy ohrožení vnitřní bezpečnosti Běloruska by dosáhlo takové bezpečnostní krize, kdy by hrozil rozpad státní moci v důsledku působení cizích mocností, jejich tajných služeb a organizací, které řídí ze zahraničí protesty v běloruských ulicích.

Největší hrozba je v této chvíli spatřována na západní hranici Běloruska s Polskem. V Polsku a v Litvě totiž probíhají přípravy a nasunování amerických a dalších aliančních vojáků na běloruské hranici pod záminkou zmenšeného cvičení NATO pod názvem Defender 2020, což je zmenšená varianta mamutího a původně plánovaného cvičení Defender Europe 2020, které bylo nakonec zrušeno kvůli koronavirové krizi. Toto menší cvičení Defender 2020 zahrnuje pouze území Polska a Litvy.

Na polské straně hranice se hromadí tanky a letadla NATO, je to příprava na vznik paralelní běloruské vlády pod vedením poražené kandidátky na prezidentku, která uprchla do Litvy pod ochranu NATO

Jak ovšem zjistila běloruská vojenská rozvědka, toto původně deklarované logistické cvičení NATO, které mělo testovat rychlost přesunu amerických vojsk z USA do Evropy a zpátky, se ve skutečnosti změnilo na něco úplně jiného. Podle běloruské rozvědky [3] cvičení Defender 2020 vůbec neodpovídá nácviku transportů a rychlosti přesunů vojsk, ale dochází k masivnímu nasunování a shromažďování vojenské techniky NATO na vybraných místech v těsné blízkosti běloruské hranice, pozorovatelé hlásí práci vojenské výkopové techniky.

Těžká technika hloubí okopy pro americké tanky, dochází k pozičním zákopovým pracím, zakopávají tanky do země, polní houfnice, protipěchotní raketomety, bagry pracují ve dne i v noci, vůbec to nevypadá na transportní a logistické cvičení, ale jako výstavba frontové linie a opěrného týlu před zahájením pozemní invaze do Běloruska. Naše redakce Aeronetu v sobotu ráno získala z Minsku od našeho ruského kolegy a novináře unikátní informace o zákulisní situaci v běloruských bezpečnostních službách.

Vladimir Putin a Alexander Lukašenko během pietního aktu uctění památky obětí Velké vlastenecké války.

Podle těchto informací získala běloruská rozvědka ve spolupráci s jednou nejmenovanou zahraniční tajnou službou důvěryhodnou informaci, že uvnitř NATO existuje plán americké administrativy na implementaci modelu změny politického režimu v Bělorusku na bázi zkušeností z Libye a Venezuely. Podle tohoto plánu má dojít v nejbližších dnech a hodinách k politickému procesu v EU, v jehož čele, naprosto neuvěřitelně, stojí český premiér Andrej Babiš.

Ten se v této věci maximálně angažuje po právě skončené bleskové návštěvě amerického ministra zahraničí Mikea Pompea v Praze. Podle tohoto plánu v nejbližších dnech bude v Evropské unii vytvořena iniciativa, na jejímž konci bude usnesení Evropské komise a posléze i Evropského parlamentu, že legitimním prezidentem Běloruské republiky je Svetlana Tichanovská, běloruská kandidátka na prezidentku, která po volbách uprchla ze země a momentálně se nachází pod ochranou stráže Severoatlantické aliance ve Vilniusu v hotelu Marriott v centru města. NATO uzavřelo v hotelu celé jedno patro pro tuto běloruskou kandidátku.

Běloruský prezident Alexander Lukašenko se zděsil z toho, co mu sdělila běloruská vojenská rozvědka: Evropská unie a NATO mají v plánu na západě Běloruska zřídit paralelní loutkovou vládu jako v Libyi a jako ve Venezuele

V tom okamžiku by z pohledu mezinárodního práva došlo k opakování situace z Libye, kde zahraniční intervence v roce 2011 vedla ke vzniku dvou vlád, jedné v Tripolisu a druhé v Benghází. A stejně tak by došlo k opakování modelu Venezuely, kde úplně stejně funguje dvojvládí a celkem 2 různí prezidenti. Jedním z nich je legitimně zvolený Nicolas Maduro, druhým je Juan Guaido, kterého oficiálně uznaly Spojené státy americké za legitimního prezidenta, a následně poté i všechny vazalské státy USA v Evropě. Jenže, ve Venezuele nastal jeden zásadní problém, a to právě s logistikou amerických vojsk pro invazi do Venezuely.

Původní plán byl takový, že Juan Guaido pozve do Venezuely americká vojska, jenže z tohoto plánu sešlo ve chvíli, kdy Rusko do Venezuely vyslalo ruské vojáky a také žoldnéře ze skupiny Wagner, kteří byli nasazeni na ochranu Caracasu a všech opěrných bodů venezuelské vlády pod kontrolou Nicolase Madura. Vyslání americké armády do Venezuely by tak vedlo k vojenskému střetu s Ruskou federací. A právě proto k vyslání amerických vojsk nakonec nedošlo, a namísto toho se Bílý dům obrátil na americkou žoldáckou agenturu z Floridy, která měla provést atentát na Nicolase Madura. Operace skončila naprostým fiaskem a američtí žoldáci byli na hranicích Venezuely pochytání. Psali jsme o tom zde.

Svetlana Tichanovská

Úplně stejná situace se nyní rýsuje v Bělorusku. Podle našeho zdroje běloruská vojenská rozvědka disponuje důvěryhodnými informacemi, že Svetlana Tichanovská bude v nejbližších dnech nebo dokonce hodinách označena vysokými představiteli EU za legitimní prezidentku Běloruska, která následně sestaví svoji vlastní vládu, jenž se následně přemístí do západního Běloruska, kde vznikne centrum nové běloruské vlády, která bude uznávána Evropskou unií a Spojenými státy.

A tato nová a samozvaná vláda požádá Evropskou unii o bezpečnostní garance, které následně poskytnou vojska NATO připravená na hranicích s Běloruskem v Polsku. Alexander Lukašenko po obdržení těchto informací od své rozvědky se zděsil a nařídil [4] urychlené přesunutí paragánů, resp. výsadkářů do města Grodno, které se nachází pouhých 5 km od polských hranic. Právě v tomto městě by podle běloruské tajné služby měla vzniknout opoziční a západem uznaná běloruská vláda v čele se samozvanou prezidentkou Svetlanou Tichanovskou. V podstatě by vzniklo takové běloruské Benghází.

V centru organizace a podněcování státního převratu v Bělorusku je český premiér, a to jen pár dní po návštěvě Mikea Pompea v Praze

Situace ovšem eskaluje i v České republice, když Andrej Babiš v neděli v pořadu OVM na České televizi naprosto šokujícím způsobem jako premiér jedné ze 27 zemí EU a také NATO v živém přenosu vyzval [5] Evropskou unii, aby se nebála podpořit státní převrat v Bělorusku podle modelu Listopadu 1989 v Československu. Šokující výrok okamžitě převzala a odvysílala běloruská televize, v této chvíli kvůli tomuto výroku zasedá v Minsku bezpečnostní rada státu a Alexander Lukašenko zvažuje, že na základě této agrese Evropské unie, jejíž členové a premiéři vyzývají k provádění revolucí a státních převratů v Bělorusku, aktivuje článek Smlouvy o kolektivní bezpečnosti s Ruskou federací a požádá Moskvu o vojenskou pomoc, kterou mu včera a znovu i dnes při telefonickém rozhovoru přislíbil Vladimir Putin.

Alexander Lukašenko po vyhlášení výsledků voleb

„V Bělorusku se nesmí stát to, co u nás v roce 1968. Evropská unie musí být akční. Musí Bělorusy povzbudit, aby se nebáli realizovat sametovou revoluci model listopad 1989. Proto se v tom angažuju, a proto v tom také V4 s pobaltskými zeměmi musí hrát svoji roli. Víc v hlášení,“ uvedl Babiš v OVM na České televizi a více prý uvede na svém video blogu Čau lidi. Česká republika se tak skrze premiéra Andreje Babiše stává úderným nástrojem amerického ministerstva zahraničí a otevřeně útočí proti svrchovanosti Běloruské republiky natolik bezprecedentním způsobem, až se z toho tají dech. Václav Havel tak se svým humanitárním bombardováním Srbska byl v porovnání s Babišem vlastně jenom amatér.

Návštěva Mikea Pompea v ČR počátkem týdne tak udělala z Andreje Babiše doslova největšího bojovníka za lidská práva v cizích zemích, až by Mikuláš Minář z toho musel hanbou zavřít své milionové “chvilky” a najednou to vypadá, jako kdyby to byla hlavní priorita české vlády, aby v Bělorusku proběhla další Sametová revoluce, i když jde o revoluci “barevnou” a stejně jako ta sametová v roce 1989 je řízena ze zahraničí. Pouze se změnily řídící světové strany. Doufám, že teď už všichni chápete, co je to americká proxy-politika v praxi.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Malbohán
Návštěvník
Malbohán

Už je na čase aby nastal nějaký ten vítězný únor bez sametového podvodu!

Teodor
Návštěvník
Teodor

Vyzval bych EU k podpore statniho prevratu v CS, aby StB-ak Hrabis nebyl premierem a vratil statu vsechny penize co nakradl. A stejne by se melo zachazet se vsemi zlodeji a tunelari jako Kellner, Rittig, Bakala, Kalousek, Havel (je sice uz v pekle, ale nakradeny majetek je mozne zkonfiskovat), Klaus., Jnousek a dalsi desitky zlodeju.

vlk samotář
Návštěvník
vlk samotář

Měli by obklíčit demonstranty armádou, a kdo při kontrole dokladů nemá Běloruské občanství a nežije v Bělorusku, ale je najatý z ciziny, okamžitě k soudu, a za protistátní teroristickou činnost minimálně šest let vězení.

Oni by si to ti Sorosovi “Janičáři” rychle rozmysleli, jestli budou štěkat na náměstích Běloruska s rizikem basy, nebo za hranicemi před jejich ambasádou.

Dvigatěl
Návštěvník
Dvigatěl

Američtí sionisté společně se západoevropskými Židy chtěji vyvolat válku ve východní Evropě stůj co stůj.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Dvigatěl
no a to právě dokazuje jak jsou blbí. Rusko nejen , že okamžitě zbaví evropu těch hníz amerických sionistů všude v evropě kde hlopí politici s hlavou zastrčenou v sionistickém zadku povolili ty “základny”, a kde mají hovno codělat. Zlikvidují při tom likvidují i ten “klacek sionismu” kterým jsou v rukou židů USA a bude ve světě zase na spoustu let pokoj. A sionisti kteří zbudou budou zase jen léta předstírat, že oni nejsou paraziti lidstva, nejsou vřed na těle lidského společenství , nechtěli zblblí Talmudem a těmi jejich zvrácenými knihami zblblí jako “vyvolení ovládat”, oni jsou břece jen ubozí lichváři. A budou skuhrat , jak jim svět ubližuje.

Rodogon
Návštěvník
Rodogon

A co je na tom?
Kdokoliv komu se podařilo stáhout si a shlédnout nejnovější film Václava Marhoula Nabarvené ptáče nemůže již pochybovat o potřebnosti realizace Fall Ost, tedy že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy za kvalitnější genofond, aby i tam nastala prosperita! Koneckonců o tom přeci hovořili a psali všichni významní vizionáři včetně Marxe, a radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

Len
Návštěvník
Len

Přání a chování lidí předurčuje budoucnost.
Přejme si, aby Agrofert byl znárodněn, za škody, které vznikly jednáním jejího majitele ( žádný svěřenecký fond – to je jen komedie). To, jak se Babiš chová vůči Merkelici a EU je jen kvůli jeho chemičce v Německu.
Pokud Babiše necháme, prodá nás úplně všechny.
Ať si Němci nechají chemičku, Česká republika si nechá Škodovku. ( Ono se zaplacením za ní není údajně také vše OK – psala alternativa)

White Media
Návštěvník
White Media

V ČR držíme všechny naše palce Lukašenkovi.

Armica
Návštěvník
Armica

Je to sice příjemný pocit, že Putin slíbil Lukašenkovi vojenskou podporu, ale stále se nemohu zbavit dojmu, že celé je to zase divadlo pro plebs. A zase se vytváří zednářký duel ála černobílá šachovnicová partie, černé figurky proti bílým, kde těmi figurkami ve hře máme být my, tedy západ proti východu. A postrkovat nás do krvavé války mají zase ti samí.
Je nás mnogo, že ano, vydechujeme moc CO2 a mají s námi moc práce. Ne, nemám z těch manévrů kolem Běloruska dobrý pocit.

Slovanská jednota
Návštěvník
Slovanská jednota

Słowiańska Wspólnota

Poláci serou na Američany, stejně jako Ukrajinci a Bělorusové.

https://www.youtube.com/watch?v=OMpCaAlOt_4

Radek
Návštěvník
Radek
Jaris
Návštěvník
Jaris

Radek
Kupte si karnevalove masky vseho druhu.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Radek
bohužel ano. Přes všechna vyjádření skutečných odborníků, kteří jasně říkají k rouškám , že toto opatření je spíše kontraproduktivní. A těch které koronavirus prokazatelně rozšiřují, jako testování a snaha o vakcinace nevyzkoušenými a kontaminovanými sračkami se drží,
jako “hovno košile”.

Slováci Bělorusům
Návštěvník
Slováci Bělorusům