Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD...

Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD nedostala do EU parlamentu žádného vlastního člena zezdola, uspěl jen bývalý vysoký kádr ČSSD a vlastenecky smýšlející generál z okruhu prezidenta Miloše Zemana a SPO! Co má společného tandemové řízení z Německa CDU/CSU s českým tandemem SPO/SPD? Tajemství o vzniku SPD exkluzivně a poprvé veřejně, pouze na Aeronetu! Kdo tvoří skupinu nedotknutelných ve hnutí Tomia Okamury?

Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD nedostala do EU parlamentu žádného vlastního člena zezdola, uspěl jen bývalý vysoký kádr ČSSD a vlastenecky smýšlející generál z okruhu prezidenta Miloše Zemana a SPO! Co má společného tandemové řízení z Německa CDU/CSU s českým tandemem SPO/SPD? Tajemství o vzniku SPD exkluzivně a poprvé veřejně, pouze na Aeronetu! Kdo tvoří skupinu nedotknutelných ve hnutí Tomia Okamury?

Je to hotové. Emoce pomalu ochládají, a je čas na to si v klidu sednout, zamyslet se, a nebát se provést jakousi průřezovou analýzu hnutím SPD. Nesmíme se toho bát, třebaže v redakci podporujeme Hynka Blaška, o čemž se dokonce rozepisuje i mainstreamový Seznam [1] a ihned se zlovolným plivancem přispěchal Jiří Kobza, kterému jsme zřejmě tak mocně šlápli na izraelský vínový business, že i po volbách pokračuje v antikampani proti Aeronetu tvrzením, že Aeronet prý chtěl svoji podporou Hynka Blaška zdiskreditovat a znevěrohodnit. Takové chucpe. Oni se ani nestydí, že dali jediného slušného kandidáta až na potupné 8. místo za obdivovatele mešit a islámu, my zařídíme reklamní kampaň pro pana Blaška a oni nám za to ještě začnou nadávat?

Chemické reakce v emočním centru mozku některých vzteklých politiků jsou nastavené tak, že pokud Aeronet prohlásí, že venku svítí sluníčko, Jiří Kobza bude oslepený slunečními paprsky při pohledu z okna tvrdit, že diskreditujeme Český meteorologický ústav. Ani po Eurovolbách si nedají pokoj. Inu, mentální rozpoložení některých politiků zůstane záhadou až do konce jejich mandátu. A pak, že kdo tu na koho bezdůvodně útočí, že, pane Kobzo?

Fakticky vzato, do EU parlamentu se nikdo z vnitřní SPD nedostal, pouze bývalý člen ČSSD a generál, který jako nestraník dříve kandidoval za SPO-Zemanovci

Ovšem situace je značně komplikovanější. Výsledek Eurovoleb totiž ukázal v celé své nahotě, jak SPD v Bruselu ošéfuje bývalý sociální demokrat Ivan David a bývalý kandidát a generál za podpory SPO Hynek Blaško. Žádný člen z jádra hnutí SPD, kdepak, ale lidé z vnějšku, kteří prorostli raketovým tempem na špici SPD, každý ale jinak. ČSSD sice nezískala europoslanecký mandát, ale zato instalovala svého bývalého překabátěného koně do vedení SPD. Úspěch nebo rozčarování?

Ivan David, zvolený europoslanec.

Čeští vlastenci rozjařeně jásají, jak mají v Europarlamentu dvě křesla, ovšem ve skutečnosti se tam dostal resuscitovaný sociální demokrat a vlastenecky naladěný exkandidát SPO. A čeští vlastenci bouchají francouzské šampíčko a italské vínečko, jak jsme to těm Eurofederalistům drsně natřeli. Víte, jaké slovo se teď nabízí? Chucpe. Je vtipné, kterak se mnozí vlastenci pohoršují nad překabátěnými politiky typu Jiřího Pospíšila – nejprve ODA, potom ODS, nakonec TOP 09, ale překabátění jiných politiků v SPD jim nevadí? Když dva dělají totéž, není to totéž. Nechť si každý sáhne do svědomí sám.

Okravatovaní politici mají mnoho tváří, které z blazeovaných úsměvů na kamery jen těžko postřehneme. V zákulisí to ale vře, a s veřejností se hraje ošklivé divadlo. Zdánlivě přirozené věci se díky studiu a analýze vazeb roztříští jako rodinné stříbro národních zájmů. Jsme velmi rádi, že čtenáři Aeronetu se většinou hloubavě soustředí na věci, které nejsou patrné na kamerách, na rozdíl od některých fiat alternativ, které skáčou na lep laciným pouťovým řečněním nebo finančním pobídkám různých hnutí pro zvýšení svého životního komfortu.

Čekali jsme, až bude po volbách. Je to tak v pořádku?

V dnešní investigaci jsme se ponořili do hlubokých vod SPO a SPD, abychom vám na konkrétních vazbách prokázali, jak se SPD stala nástupnickým projektem nevydařeného projektu SPO, jehož emisary a garanty jsou právě Hynek Blaško a Zdeněk Podal. Zatímco jeden je vlastenec, generál a nešťastný otec zavražděného syna Jakuba, druhý je obtěžkán zejména kauzou rozpuštěné královéhradecké organizace SPD. Ukážeme si také, že lídr kandidátky SPD Ivan David hlasoval ruku v ruce právě prezidentem Milošem Zemanem v jejich mateřské ČSSD pro exekutorský zákon, který uvrhl statisíce Čechů do bezvýchodných dluhových pastí.

SPD a SPO. Plakát z roku 2016. Všimněte si obou stranických log.

Historie se s nikým nemaže, pokud si historii nesmažete ze záznamu v hlavě. My to máme natvrdo s důkazy, sjetinami hlasování, jmény a daty. Aeronet se stal jako tradičně terčem agresivních útoků emocemi zmítaných labilních osob, které nám kladly za vinu oslabování SPD před volbami zveřejňováním informací, co tvrdili jejich vlastní poslanci či místopředsedové klubů.

Rozhodli jsme se provést pokus, kdy jsme následující informace v tomto článku před volbami zamlčeli a záměrně tuto investigaci zveřejňujeme až teď po Eurovolbách. Měli jsme ji sice připravenou už před volbami, ale chceme vyzkoušet, jak nás pochválíte při zjištění, že jsme vám tyto informace před volbami zamlčeli, a vy jste v dobré víře do Bruselu poslali člověka, který natvrdo hlasoval pro exekutorský zákon v roce 2001. Jste nyní spokojenější, když informace pouštíme ven až po volbách? Budeme rádi za vaše slova uznání v komentářích pod článkem.

Jak vznikala SPD a kdo jsou její kmotři a zákulisní hráči?

Pozastavme se u začátků spolupráce SPD a SPO. Jistě jsme zaznamenali, že podnikatel Antonín Charouz v dobách Úsvitu zapůjčil Tomio Okamurovi čtrnáct luxusních automobilů v rámci volební kampaně Úsvitu přímé demokracie. Antonín Charouz je podezříván českými zpravodajskými službami ze spolupráce s ruskými tajnými službami, takže skvělá kvalifikace pro Aeronet a alternativu, a je dáván do souvislosti s aktivitami bývalého vrcholného kriminalisty JUDr. Josefa Douchy, který později pracoval v advokacii, kde se zabýval obhajováním ruských a ukrajinských občanů. Josef Doucha pracoval v advokátní kanceláři Jiřího Teryngela, která obhajovala firmu, jež vlastnila pražskou restauraci U Holubů. Jednalo se o firmu FOCUS FIVE s.r.o., IČO: 25608339 Dobříč u Prahy 36.

Policie v květnu 1995 provedla v této restauraci U Holubů, ve které se scházeli příslušníci ruské mafie, razii, při které zadržela asi 200 lidí. A právě na tohoto Josefa Douchu má vazby Antonín Charouz, který půjčil Okamurovi luxusní automobily v dobách Úsvitu. Jenže v této bývalé firmě FOCUS FIVE s.r.o. vedle Jiřího Teryngela a JUDr. Josefa Douchy seděl i Petr Vladovič. Ten je bezpečnostním expertem, nejprve působil v ODS mezi lety 2004-2009 a poté v SPO mezi lety 2009 až 2011. Petr Vladovič je spoluzakladatelem Strany Práv Občanů Zemanovci, kterou spolu s ním zakládali podnikatelé Zdeněk Zbytek, Vratislav Mynář a Martin Nejedlý.

Alexandr Novák

Soudce Ivan Novák v Chomutově už dříve předčasně propustil jednoho ze symbolů kmotrů v severních Čechách Alexandra Nováka. Obě osoby nepojí příbuzenský vztah, jde o shodu příjmení. Jenže o pár let později v roce 2016 si právě na tohoto soudce Ivana Nováka došlápla protikorupční policie, která ho zatkla spolu s naším Josefem Douchou napojeného na Antonína Charouze (zapůjčený automobilů Okamurovi na kampaň Úsvitu) a na Petra Vladoviče (spoluzakladatele SPOZ). Tedy soudce Ivan Novák, který byl velmi vstřícný k uvězněnému Alexandru Novákovi, kterého předčasně propustil, tak tento soudce má vazby na Josefa Douchu. Drobná rekapitulace, abychom se neztratili.

 • A: Josef Doucha má vazby na Antonína Charouze (půjčil Okamurovi automobily na kampaň Úsvitu) a na Petra Vladoviče (spoluzakladatele SPOZ).
 • B: Chomutovský soudce Ivan Novák předčasně propustil mafiánského kmotra Alexandra Nováka, který má vazby na Josefa Douchu.
 • C: Ovšem mafiánský kmotr Alexandr Novák je kromě soudce Ivana Nováka a Josefa Douchy kamarádem dalšího chomutovského kmotra Antonína Drbohlava.

Antonín Drbohlav byl kamarádem kmotra Alexandra Nováka (ODS), nebo zastřeleného Romana Housky (ČSSD). Antonín Drbohlav sponzoroval SPD během komunálních voleb 2018, poskytoval jim prostor na chomutovských budovách, které vlastní, dále sponzoroval hnutí pro zdraví a sport, ale také Patrioty Chomutov. Důvod, proč sponzoroval lokální strany byl, aby se dostal k pozemkům města, které chtěl za hlasy.

Na severu v Chomutově

Např. v komunálních volbách 2014 Antonín Drbohlav sponzoroval hnutí Pro Chomutov, ale když se hlasovalo na radnici o prodeji pozemků na ulici Partyzánská kousek před Prvním mlýnem, tak to hnutí Pro Chomutov zamítlo. To je politika bílých koňů. Dosadíte si lidi do různých stran, sponzorujete je a čekáte, kdo se tam dostane. Čím víc lidí tím lépe. Protože pak hlasují pro váš prospěch a v neprospěch města. Proč? Protože jsou zavázaní svému sponzorovi, nebo dokonce dostanou slušné provize.

Tedy opět rekapitulace, aby to nebylo příliš zašmodrchané.

 • A: Josef Doucha má vazby jak na Antonína Charouze (zapůjčil Okamurovi automobily na kampaň Úsvitu) tak na Petra Vladoviče (spoluzakladatel SPOZ) viz spolupráce pozdější SPD s SPO.
 • B: Josef Doucha má také vazby na chomutovského soudce Ivana Nováka, který předčasně propustil z vězení kmotra Alexandra Nováka.
 • C: Josef Doucha má podle této rovnice logicky vazby na předčasně propuštěného kmotra Alexandra Nováka (ODS).
 • D: Alexandr Novák (ODS) byl kamarádem zastřeleného Romana Housky (ČSSD), znají se také s Radimem Fialou, oba z mateřské ODS, ale Alexandr Novák (ODS) zná také chomutovského kmotra Antonína Drbohlava.
 • E: Antonín Drbohlav sponzoroval SPD poskytováním prostoru na plochách jím vlastněných budov pro plakáty v komunálních volbách 2018 spolu s dalšími hnutími.
 • F: Alexandr Novák zná ještě osobu jménem Zdeněk Fojtík (ODS) majitel CV Relaxu s vazbami na Alexandra Nováka a Ivanu Řabkovou. Díky ní začal tisknout noviny v Chomutově Jan Čížek (místopředseda pražského klubu SPD). Zdeněk Fojtík měl pronajaté kamencové jezero za jednu korunu na 50let. Byla z toho velká aféra.

Pokračujme ale dále. SPO sídlí v budově v Opletalově ulici, kterou spoluvlastní někdejší komunistický rozvědčík Peter Kmeť přes společnost Yarea. Další člen SPO zesnulý Eduard Zeman, seděl v představenstvu společnosti Intertrade. Tato společnost patří do impéria Jana Jezbery, jedné z klíčových postav kdysi vlivné finanční skupiny Interconex. Ta ovládala třeba vytunelované litoměřické investiční fondy. Jan Jezbera měl úzké kontakty s ruským oligarchou Olegem Bojkem, vlastníkem obří sítě kasin a heren Grand Prix v České republice, kterou potom prodal. Jan Jezbera byl také v úzkém kontaktu s Ukrajincem Jurijem Heřmánkem. Toho ÚOOZ označil za emisara solncevské mafie v České republice. K Janu Jezberovi se vrátíme, protože jeho příbuzná Michaela Jezberová seděla ve firmě Credit Management, kterou ovládá hradní kancléř Vratislav Mynář (spoluzakladatel SPO).

Rozpuštěná organizace SPD v Hradci Králové a Zdeněk Podal

Pojďme se podívat do Hradce Králové, ve které působí poslanec SPD Zdeněk Podal. Ten je definovaný jako spojka na hrad, protože právě on dříve působil v SPO. V té rovněž působili Petr Vrzáň, Ota Janda a Miroslav Matějka. Ti v roce 2014 usilovali v SPO o zvolení Miroslava Matějky na post lídra SPO, ale hradní klika Vratislav Mynář a Martin Nejedlý (spoluzakladatelé SPO) prosadili senátora Jana Velebu. O rok později v roce 2015 se začala tvořit po zániku Úsvitu nová kapitola s názvem SPD. A tuto historii zřejmě většina z vás uslyší poprvé. Takže, ke startu připravit, pozor a jedeme!

Tehdy Miroslav Matějka domluvil schůzku s Radimem Fialou (místopředseda SPD, dříve ODS) v malostranské kavárně a trojice Ota Janda, Petr Vrzáň a Miroslav Matějka byla na podzim 2015 přijatá do SPD. Zdeněk Podal (členské číslo 43) a Ota Janda (44) byli do SPD přijatí 22. září 2015. Po dalším půl roce 19. dubna 2016 byl přijat i Petr Vrzáň (438).

Ota Janda byl tehdy zvolený za předsedu Královéhradeckého kraje, ale v květnu 2017 odstoupil. Další někdejší člen SPO Jan Vítek byl do SPD přijatý 15. července 2018. Přípravu kandidátních listin v Jičíně a Náchodě do komunálních voleb 2018 v SPD zajišťovali rovněž dřívější členové SPO Miroslav Matějka (Jičín) a Roman Florian (Náchod). Se Zdeňkem Podalem koluje po internetu výbušná fotografie, ve které kráčí v průvodu muslimských žen.

Neznáme datum této fotografie, ani autenticitu fotografie, ale vzhledem k jejímu původu a zdroji je pravděpodobné, že jde o pojistku někoho na Zdeňka Podala, tzv. olovo. Pokud jde o pravou fotografii, což nemůžeme ověřit, podtrhuje to další dno, do kterého se SPD prokopává. Robert Vašíček strávil 3 měsíce na cestách v roce 2017, které ho zavedly do mešity na Gibraltaru a halal štafetu teď od něj přebírá Zdeněk Podal, který mezitím stačil rozpustit regionální královéhradeckou organizaci SPD a zbavit se tak nepohodlných lidí.

Zdeněk Podal s muslimskými ženami. Nedatované foto.

Podívejme se nyní na jména v krajských volbách 7. a 8. října 2016 v Hradci Králové [2]:

 • Zdeněk Podal (SPO/později SPD)
 • Miroslav Matějka (SPO/později SPD)
 • Markéta Pakandlová (SPO/později SPD)
 • Jan Vítek (SPO/později SPD)
 • Luďka Tomešová (SPD/později vyloučená)
 • Alois Hájek (kandidoval za SPD/člen SPO)
 • Jindřich Halama (kandidoval za SPD jako nečlen/člen SPO)

a takto bychom mohli pokračovat dále i u řadových členů, kteří nekandidovali. Název SPD vůbec nepochází z hlavy Tomia Okamury. Cílem bylo vytvořit značku, která bude navazovat na předchozí SPO, a tak došlo ke změně jednoho jediného písmenka. Stejně jako v Německu ke štěstí stačí CDU a CSU. Když se podíváte, z koho byla složena buňka v Hradci Králové, tak vám tento oslí můstek CDU/CSU musí automaticky dojít.

Hlasoval pro zákon o exekucích, dnes byl v čele kandidátky strany, která proti exekucím bojuje

Dalším finálním krokem konceptu SPO/SPD je instalace Ivana Davida jako lídra kandidátky SPD do Europarlamentu. Jenže, to se musíme na skok vrátit do historie. Ivan David, aktuální lídr kandidátky SPD do Europarlamentu 2019, ještě jako poslanec ČSSD hlasoval v roce 2001 pro zločinecký exekutorský zákon. V poslanecké sněmovně hlasovali 26. ledna 2001 pro zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) zákon č. 120/2001 Sb. všichni poslanci ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Unie Svobody. Hlasovali pro tento devastující zákon. Jen poslanci KSČM se zdrželi hlasování. Jednalo se o 32. schůzi, 224. hlasování, 26. ledna 2001, 16:02.

Návrh zákona o soudních exekutorech [2]

 • Ivan David – pro
 • Miloš Zeman – pro

Povšimněme si i Miloše Zemana, který také hlasoval prokazatelně pro zákon o soudních exekutorech. Vláda Miloše Zemana poslanecký návrh exekutorského zákona projednala 16. října 2000, vyslovila s ním souhlas a doporučila jej přijmout [3]. Zvláště pikantní je skutečnost, že obě prezidentské kampaně Miloše Zemana měli sponzorovat někteří exekutoři a Zemanovým kancléřem je Vratislav Mynář (spoluzakladatel SPO). Vratislav Mynář ovládá firmy

 • Tessile ditta a.s., IČO: 27822117
 • Tessile ditta services a.s. IČO: 28329082
 • Credit management a.s. IČO: 26909910

V poslední Mynářově firmě seděla např. Markéta Jezberová s vazbami na Jana Jezberu. V Jezberově firmě Intertrade seděl zesnulý Eduard Zeman, exministr školství v Zemanově vládě. Impériu Jezberových firem jsme se věnovali výše. Tyto tři Mynářovy firmy jsou správci a druhotní vlastníci pohledávek Dopravního podniku hlavního města Prahy. Z cestujících, kteří dlužili bagatelní dluh, pokutu 200 Kč, vymáhal Vratislav Mynář 100,000 Kč. Charita hadr, že?

Muž, kterému nikdo nesmí říct ne, jinak se začnou dít věci

Propojení SPD a SPO má ještě další rozměr. Z kruhů uvnitř SPO jsme se dozvěděli informaci, že část financí putujících na účty SPD jde skrze českou pobočku mezinárodního ruského gigantu Lukoil, který v ČR ovládá poradce Miloše Zemana Martin Nejedlý. To otvírá další přímou linii z hradu na SPD coby nástupnický projekt SPO, který se nevydařil. Jakýmsi garantem těchto procesů je právě výše zmíněný Zdeněk Podal, muž, kterému nesmí nikdo v SPD říct “ne”, a to ani ve chvíli, kdy před několika měsíci zatelefonoval do Prahy na předsednictvo SPD, že chce rozpustit vlastní královéhradeckou regionální organizaci. Vedení SPD mu vyšlo obratem vstříc a učinili ho supervizorem pro vytvoření nové organizace v regionu a pro zpětné přijímání původních členů, ale podle selekce, s výjimkou nepohodlných členů rozpuštěné organizace. A proč tento cirkus vznikl?

To bylo tak: Podalova přítelkyně Andrea Pajgerová kandidovala do komunálu i senátu ve volbách 2018. Tu chtěl Zdeněk Podal dosadit po komunálních volbách 2018 do pozice předsedkyně kraje, což se ale setkalo s prudkým odporem části členů SPD Hradce Králové. Celkem 54 členů SPD podepsalo žádost o svolání konference s cílem vyřešení stavu po prohraných komunálkách 2018 (podle stanov SPD stačilo 20).

Zdeněk Podal

Vedení SPD tuto žádost v rozporu se stanovami ignorovalo a následně zásluhou pouhého jednotlivce (na osobní žádost Zdeňka Podala) došlo ke zrušení celé krajské organizace. Tím se odfiltrovali nepohodlní členové z buňky a následně se přijali zpětně do nové buňky jen ti loajální. Když jsem pověřil administrátora, aby na Facebooku dohodl a požádal Tomia Okamuru, že bychom se o tomto pobavili na Svobodném vysílači CS v duelu, tak administrátor mi sdělil, že po odeslání dotazu byl na Facebooku SPD zabanován. O panu Podalovi se nikdo z SPD s námi nechce bavit.

Čistka v Hradci Králové nezůstala osamocená. Tatáž situace se o několik měsíců později odehrála v Moravskoslezském kraji, kde ovšem Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová byli vyloučeni. Skutečnost, že ze stejného důvodu Zdeněk Podal vyloučený nebyl svědčí o jisté privilegované pozici, které se vybraní poslanci SPD těší více než ostatní řadoví. Tuto skupinu ve zpravodajské svodce mapujeme pod přezdívkou “Kmotři” a jde o zákulisní hráče, kteří mají status nedotknute