Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD...

Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD nedostala do EU parlamentu žádného vlastního člena zezdola, uspěl jen bývalý vysoký kádr ČSSD a vlastenecky smýšlející generál z okruhu prezidenta Miloše Zemana a SPO! Co má společného tandemové řízení z Německa CDU/CSU s českým tandemem SPO/SPD? Tajemství o vzniku SPD exkluzivně a poprvé veřejně, pouze na Aeronetu! Kdo tvoří skupinu nedotknutelných ve hnutí Tomia Okamury?

Analýza: Poučení z krizového vývoje v SPD před a po volbách! SPD nedostala do EU parlamentu žádného vlastního člena zezdola, uspěl jen bývalý vysoký kádr ČSSD a vlastenecky smýšlející generál z okruhu prezidenta Miloše Zemana a SPO! Co má společného tandemové řízení z Německa CDU/CSU s českým tandemem SPO/SPD? Tajemství o vzniku SPD exkluzivně a poprvé veřejně, pouze na Aeronetu! Kdo tvoří skupinu nedotknutelných ve hnutí Tomia Okamury?

Je to hotové. Emoce pomalu ochládají, a je čas na to si v klidu sednout, zamyslet se, a nebát se provést jakousi průřezovou analýzu hnutím SPD. Nesmíme se toho bát, třebaže v redakci podporujeme Hynka Blaška, o čemž se dokonce rozepisuje i mainstreamový Seznam [1] a ihned se zlovolným plivancem přispěchal Jiří Kobza, kterému jsme zřejmě tak mocně šlápli na izraelský vínový business, že i po volbách pokračuje v antikampani proti Aeronetu tvrzením, že Aeronet prý chtěl svoji podporou Hynka Blaška zdiskreditovat a znevěrohodnit. Takové chucpe. Oni se ani nestydí, že dali jediného slušného kandidáta až na potupné 8. místo za obdivovatele mešit a islámu, my zařídíme reklamní kampaň pro pana Blaška a oni nám za to ještě začnou nadávat?

Chemické reakce v emočním centru mozku některých vzteklých politiků jsou nastavené tak, že pokud Aeronet prohlásí, že venku svítí sluníčko, Jiří Kobza bude oslepený slunečními paprsky při pohledu z okna tvrdit, že diskreditujeme Český meteorologický ústav. Ani po Eurovolbách si nedají pokoj. Inu, mentální rozpoložení některých politiků zůstane záhadou až do konce jejich mandátu. A pak, že kdo tu na koho bezdůvodně útočí, že, pane Kobzo?

Fakticky vzato, do EU parlamentu se nikdo z vnitřní SPD nedostal, pouze bývalý člen ČSSD a generál, který jako nestraník dříve kandidoval za SPO-Zemanovci

Ovšem situace je značně komplikovanější. Výsledek Eurovoleb totiž ukázal v celé své nahotě, jak SPD v Bruselu ošéfuje bývalý sociální demokrat Ivan David a bývalý kandidát a generál za podpory SPO Hynek Blaško. Žádný člen z jádra hnutí SPD, kdepak, ale lidé z vnějšku, kteří prorostli raketovým tempem na špici SPD, každý ale jinak. ČSSD sice nezískala europoslanecký mandát, ale zato instalovala svého bývalého překabátěného koně do vedení SPD. Úspěch nebo rozčarování?

Ivan David, zvolený europoslanec.

Čeští vlastenci rozjařeně jásají, jak mají v Europarlamentu dvě křesla, ovšem ve skutečnosti se tam dostal resuscitovaný sociální demokrat a vlastenecky naladěný exkandidát SPO. A čeští vlastenci bouchají francouzské šampíčko a italské vínečko, jak jsme to těm Eurofederalistům drsně natřeli. Víte, jaké slovo se teď nabízí? Chucpe. Je vtipné, kterak se mnozí vlastenci pohoršují nad překabátěnými politiky typu Jiřího Pospíšila – nejprve ODA, potom ODS, nakonec TOP 09, ale překabátění jiných politiků v SPD jim nevadí? Když dva dělají totéž, není to totéž. Nechť si každý sáhne do svědomí sám.

Okravatovaní politici mají mnoho tváří, které z blazeovaných úsměvů na kamery jen těžko postřehneme. V zákulisí to ale vře, a s veřejností se hraje ošklivé divadlo. Zdánlivě přirozené věci se díky studiu a analýze vazeb roztříští jako rodinné stříbro národních zájmů. Jsme velmi rádi, že čtenáři Aeronetu se většinou hloubavě soustředí na věci, které nejsou patrné na kamerách, na rozdíl od některých fiat alternativ, které skáčou na lep laciným pouťovým řečněním nebo finančním pobídkám různých hnutí pro zvýšení svého životního komfortu.

Čekali jsme, až bude po volbách. Je to tak v pořádku?

V dnešní investigaci jsme se ponořili do hlubokých vod SPO a SPD, abychom vám na konkrétních vazbách prokázali, jak se SPD stala nástupnickým projektem nevydařeného projektu SPO, jehož emisary a garanty jsou právě Hynek Blaško a Zdeněk Podal. Zatímco jeden je vlastenec, generál a nešťastný otec zavražděného syna Jakuba, druhý je obtěžkán zejména kauzou rozpuštěné královéhradecké organizace SPD. Ukážeme si také, že lídr kandidátky SPD Ivan David hlasoval ruku v ruce právě prezidentem Milošem Zemanem v jejich mateřské ČSSD pro exekutorský zákon, který uvrhl statisíce Čechů do bezvýchodných dluhových pastí.

SPD a SPO. Plakát z roku 2016. Všimněte si obou stranických log.

Historie se s nikým nemaže, pokud si historii nesmažete ze záznamu v hlavě. My to máme natvrdo s důkazy, sjetinami hlasování, jmény a daty. Aeronet se stal jako tradičně terčem agresivních útoků emocemi zmítaných labilních osob, které nám kladly za vinu oslabování SPD před volbami zveřejňováním informací, co tvrdili jejich vlastní poslanci či místopředsedové klubů.

Rozhodli jsme se provést pokus, kdy jsme následující informace v tomto článku před volbami zamlčeli a záměrně tuto investigaci zveřejňujeme až teď po Eurovolbách. Měli jsme ji sice připravenou už před volbami, ale chceme vyzkoušet, jak nás pochválíte při zjištění, že jsme vám tyto informace před volbami zamlčeli, a vy jste v dobré víře do Bruselu poslali člověka, který natvrdo hlasoval pro exekutorský zákon v roce 2001. Jste nyní spokojenější, když informace pouštíme ven až po volbách? Budeme rádi za vaše slova uznání v komentářích pod článkem.

Jak vznikala SPD a kdo jsou její kmotři a zákulisní hráči?

Pozastavme se u začátků spolupráce SPD a SPO. Jistě jsme zaznamenali, že podnikatel Antonín Charouz v dobách Úsvitu zapůjčil Tomio Okamurovi čtrnáct luxusních automobilů v rámci volební kampaně Úsvitu přímé demokracie. Antonín Charouz je podezříván českými zpravodajskými službami ze spolupráce s ruskými tajnými službami, takže skvělá kvalifikace pro Aeronet a alternativu, a je dáván do souvislosti s aktivitami bývalého vrcholného kriminalisty JUDr. Josefa Douchy, který později pracoval v advokacii, kde se zabýval obhajováním ruských a ukrajinských občanů. Josef Doucha pracoval v advokátní kanceláři Jiřího Teryngela, která obhajovala firmu, jež vlastnila pražskou restauraci U Holubů. Jednalo se o firmu FOCUS FIVE s.r.o., IČO: 25608339 Dobříč u Prahy 36.

Policie v květnu 1995 provedla v této restauraci U Holubů, ve které se scházeli příslušníci ruské mafie, razii, při které zadržela asi 200 lidí. A právě na tohoto Josefa Douchu má vazby Antonín Charouz, který půjčil Okamurovi luxusní automobily v dobách Úsvitu. Jenže v této bývalé firmě FOCUS FIVE s.r.o. vedle Jiřího Teryngela a JUDr. Josefa Douchy seděl i Petr Vladovič. Ten je bezpečnostním expertem, nejprve působil v ODS mezi lety 2004-2009 a poté v SPO mezi lety 2009 až 2011. Petr Vladovič je spoluzakladatelem Strany Práv Občanů Zemanovci, kterou spolu s ním zakládali podnikatelé Zdeněk Zbytek, Vratislav Mynář a Martin Nejedlý.

Alexandr Novák

Soudce Ivan Novák v Chomutově už dříve předčasně propustil jednoho ze symbolů kmotrů v severních Čechách Alexandra Nováka. Obě osoby nepojí příbuzenský vztah, jde o shodu příjmení. Jenže o pár let později v roce 2016 si právě na tohoto soudce Ivana Nováka došlápla protikorupční policie, která ho zatkla spolu s naším Josefem Douchou napojeného na Antonína Charouze (zapůjčený automobilů Okamurovi na kampaň Úsvitu) a na Petra Vladoviče (spoluzakladatele SPOZ). Tedy soudce Ivan Novák, který byl velmi vstřícný k uvězněnému Alexandru Novákovi, kterého předčasně propustil, tak tento soudce má vazby na Josefa Douchu. Drobná rekapitulace, abychom se neztratili.

 • A: Josef Doucha má vazby na Antonína Charouze (půjčil Okamurovi automobily na kampaň Úsvitu) a na Petra Vladoviče (spoluzakladatele SPOZ).
 • B: Chomutovský soudce Ivan Novák předčasně propustil mafiánského kmotra Alexandra Nováka, který má vazby na Josefa Douchu.
 • C: Ovšem mafiánský kmotr Alexandr Novák je kromě soudce Ivana Nováka a Josefa Douchy kamarádem dalšího chomutovského kmotra Antonína Drbohlava.

Antonín Drbohlav byl kamarádem kmotra Alexandra Nováka (ODS), nebo zastřeleného Romana Housky (ČSSD). Antonín Drbohlav sponzoroval SPD během komunálních voleb 2018, poskytoval jim prostor na chomutovských budovách, které vlastní, dále sponzoroval hnutí pro zdraví a sport, ale také Patrioty Chomutov. Důvod, proč sponzoroval lokální strany byl, aby se dostal k pozemkům města, které chtěl za hlasy.

Na severu v Chomutově

Např. v komunálních volbách 2014 Antonín Drbohlav sponzoroval hnutí Pro Chomutov, ale když se hlasovalo na radnici o prodeji pozemků na ulici Partyzánská kousek před Prvním mlýnem, tak to hnutí Pro Chomutov zamítlo. To je politika bílých koňů. Dosadíte si lidi do různých stran, sponzorujete je a čekáte, kdo se tam dostane. Čím víc lidí tím lépe. Protože pak hlasují pro váš prospěch a v neprospěch města. Proč? Protože jsou zavázaní svému sponzorovi, nebo dokonce dostanou slušné provize.

Tedy opět rekapitulace, aby to nebylo příliš zašmodrchané.

 • A: Josef Doucha má vazby jak na Antonína Charouze (zapůjčil Okamurovi automobily na kampaň Úsvitu) tak na Petra Vladoviče (spoluzakladatel SPOZ) viz spolupráce pozdější SPD s SPO.
 • B: Josef Doucha má také vazby na chomutovského soudce Ivana Nováka, který předčasně propustil z vězení kmotra Alexandra Nováka.
 • C: Josef Doucha má podle této rovnice logicky vazby na předčasně propuštěného kmotra Alexandra Nováka (ODS).
 • D: Alexandr Novák (ODS) byl kamarádem zastřeleného Romana Housky (ČSSD), znají se také s Radimem Fialou, oba z mateřské ODS, ale Alexandr Novák (ODS) zná také chomutovského kmotra Antonína Drbohlava.
 • E: Antonín Drbohlav sponzoroval SPD poskytováním prostoru na plochách jím vlastněných budov pro plakáty v komunálních volbách 2018 spolu s dalšími hnutími.
 • F: Alexandr Novák zná ještě osobu jménem Zdeněk Fojtík (ODS) majitel CV Relaxu s vazbami na Alexandra Nováka a Ivanu Řabkovou. Díky ní začal tisknout noviny v Chomutově Jan Čížek (místopředseda pražského klubu SPD). Zdeněk Fojtík měl pronajaté kamencové jezero za jednu korunu na 50let. Byla z toho velká aféra.

Pokračujme ale dále. SPO sídlí v budově v Opletalově ulici, kterou spoluvlastní někdejší komunistický rozvědčík Peter Kmeť přes společnost Yarea. Další člen SPO zesnulý Eduard Zeman, seděl v představenstvu společnosti Intertrade. Tato společnost patří do impéria Jana Jezbery, jedné z klíčových postav kdysi vlivné finanční skupiny Interconex. Ta ovládala třeba vytunelované litoměřické investiční fondy. Jan Jezbera měl úzké kontakty s ruským oligarchou Olegem Bojkem, vlastníkem obří sítě kasin a heren Grand Prix v České republice, kterou potom prodal. Jan Jezbera byl také v úzkém kontaktu s Ukrajincem Jurijem Heřmánkem. Toho ÚOOZ označil za emisara solncevské mafie v České republice. K Janu Jezberovi se vrátíme, protože jeho příbuzná Michaela Jezberová seděla ve firmě Credit Management, kterou ovládá hradní kancléř Vratislav Mynář (spoluzakladatel SPO).

Rozpuštěná organizace SPD v Hradci Králové a Zdeněk Podal

Pojďme se podívat do Hradce Králové, ve které působí poslanec SPD Zdeněk Podal. Ten je definovaný jako spojka na hrad, protože právě on dříve působil v SPO. V té rovněž působili Petr Vrzáň, Ota Janda a Miroslav Matějka. Ti v roce 2014 usilovali v SPO o zvolení Miroslava Matějky na post lídra SPO, ale hradní klika Vratislav Mynář a Martin Nejedlý (spoluzakladatelé SPO) prosadili senátora Jana Velebu. O rok později v roce 2015 se začala tvořit po zániku Úsvitu nová kapitola s názvem SPD. A tuto historii zřejmě většina z vás uslyší poprvé. Takže, ke startu připravit, pozor a jedeme!

Tehdy Miroslav Matějka domluvil schůzku s Radimem Fialou (místopředseda SPD, dříve ODS) v malostranské kavárně a trojice Ota Janda, Petr Vrzáň a Miroslav Matějka byla na podzim 2015 přijatá do SPD. Zdeněk Podal (členské číslo 43) a Ota Janda (44) byli do SPD přijatí 22. září 2015. Po dalším půl roce 19. dubna 2016 byl přijat i Petr Vrzáň (438).

Ota Janda byl tehdy zvolený za předsedu Královéhradeckého kraje, ale v květnu 2017 odstoupil. Další někdejší člen SPO Jan Vítek byl do SPD přijatý 15. července 2018. Přípravu kandidátních listin v Jičíně a Náchodě do komunálních voleb 2018 v SPD zajišťovali rovněž dřívější členové SPO Miroslav Matějka (Jičín) a Roman Florian (Náchod). Se Zdeňkem Podalem koluje po internetu výbušná fotografie, ve které kráčí v průvodu muslimských žen.

Neznáme datum této fotografie, ani autenticitu fotografie, ale vzhledem k jejímu původu a zdroji je pravděpodobné, že jde o pojistku někoho na Zdeňka Podala, tzv. olovo. Pokud jde o pravou fotografii, což nemůžeme ověřit, podtrhuje to další dno, do kterého se SPD prokopává. Robert Vašíček strávil 3 měsíce na cestách v roce 2017, které ho zavedly do mešity na Gibraltaru a halal štafetu teď od něj přebírá Zdeněk Podal, který mezitím stačil rozpustit regionální královéhradeckou organizaci SPD a zbavit se tak nepohodlných lidí.

Zdeněk Podal s muslimskými ženami. Nedatované foto.

Podívejme se nyní na jména v krajských volbách 7. a 8. října 2016 v Hradci Králové [2]:

 • Zdeněk Podal (SPO/později SPD)
 • Miroslav Matějka (SPO/později SPD)
 • Markéta Pakandlová (SPO/později SPD)
 • Jan Vítek (SPO/později SPD)
 • Luďka Tomešová (SPD/později vyloučená)
 • Alois Hájek (kandidoval za SPD/člen SPO)
 • Jindřich Halama (kandidoval za SPD jako nečlen/člen SPO)

a takto bychom mohli pokračovat dále i u řadových členů, kteří nekandidovali. Název SPD vůbec nepochází z hlavy Tomia Okamury. Cílem bylo vytvořit značku, která bude navazovat na předchozí SPO, a tak došlo ke změně jednoho jediného písmenka. Stejně jako v Německu ke štěstí stačí CDU a CSU. Když se podíváte, z koho byla složena buňka v Hradci Králové, tak vám tento oslí můstek CDU/CSU musí automaticky dojít.

Hlasoval pro zákon o exekucích, dnes byl v čele kandidátky strany, která proti exekucím bojuje

Dalším finálním krokem konceptu SPO/SPD je instalace Ivana Davida jako lídra kandidátky SPD do Europarlamentu. Jenže, to se musíme na skok vrátit do historie. Ivan David, aktuální lídr kandidátky SPD do Europarlamentu 2019, ještě jako poslanec ČSSD hlasoval v roce 2001 pro zločinecký exekutorský zákon. V poslanecké sněmovně hlasovali 26. ledna 2001 pro zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) zákon č. 120/2001 Sb. všichni poslanci ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Unie Svobody. Hlasovali pro tento devastující zákon. Jen poslanci KSČM se zdrželi hlasování. Jednalo se o 32. schůzi, 224. hlasování, 26. ledna 2001, 16:02.

Návrh zákona o soudních exekutorech [2]

 • Ivan David – pro
 • Miloš Zeman – pro

Povšimněme si i Miloše Zemana, který také hlasoval prokazatelně pro zákon o soudních exekutorech. Vláda Miloše Zemana poslanecký návrh exekutorského zákona projednala 16. října 2000, vyslovila s ním souhlas a doporučila jej přijmout [3]. Zvláště pikantní je skutečnost, že obě prezidentské kampaně Miloše Zemana měli sponzorovat někteří exekutoři a Zemanovým kancléřem je Vratislav Mynář (spoluzakladatel SPO). Vratislav Mynář ovládá firmy

 • Tessile ditta a.s., IČO: 27822117
 • Tessile ditta services a.s. IČO: 28329082
 • Credit management a.s. IČO: 26909910

V poslední Mynářově firmě seděla např. Markéta Jezberová s vazbami na Jana Jezberu. V Jezberově firmě Intertrade seděl zesnulý Eduard Zeman, exministr školství v Zemanově vládě. Impériu Jezberových firem jsme se věnovali výše. Tyto tři Mynářovy firmy jsou správci a druhotní vlastníci pohledávek Dopravního podniku hlavního města Prahy. Z cestujících, kteří dlužili bagatelní dluh, pokutu 200 Kč, vymáhal Vratislav Mynář 100,000 Kč. Charita hadr, že?

Muž, kterému nikdo nesmí říct ne, jinak se začnou dít věci

Propojení SPD a SPO má ještě další rozměr. Z kruhů uvnitř SPO jsme se dozvěděli informaci, že část financí putujících na účty SPD jde skrze českou pobočku mezinárodního ruského gigantu Lukoil, který v ČR ovládá poradce Miloše Zemana Martin Nejedlý. To otvírá další přímou linii z hradu na SPD coby nástupnický projekt SPO, který se nevydařil. Jakýmsi garantem těchto procesů je právě výše zmíněný Zdeněk Podal, muž, kterému nesmí nikdo v SPD říct “ne”, a to ani ve chvíli, kdy před několika měsíci zatelefonoval do Prahy na předsednictvo SPD, že chce rozpustit vlastní královéhradeckou regionální organizaci. Vedení SPD mu vyšlo obratem vstříc a učinili ho supervizorem pro vytvoření nové organizace v regionu a pro zpětné přijímání původních členů, ale podle selekce, s výjimkou nepohodlných členů rozpuštěné organizace. A proč tento cirkus vznikl?

To bylo tak: Podalova přítelkyně Andrea Pajgerová kandidovala do komunálu i senátu ve volbách 2018. Tu chtěl Zdeněk Podal dosadit po komunálních volbách 2018 do pozice předsedkyně kraje, což se ale setkalo s prudkým odporem části členů SPD Hradce Králové. Celkem 54 členů SPD podepsalo žádost o svolání konference s cílem vyřešení stavu po prohraných komunálkách 2018 (podle stanov SPD stačilo 20).

Zdeněk Podal

Vedení SPD tuto žádost v rozporu se stanovami ignorovalo a následně zásluhou pouhého jednotlivce (na osobní žádost Zdeňka Podala) došlo ke zrušení celé krajské organizace. Tím se odfiltrovali nepohodlní členové z buňky a následně se přijali zpětně do nové buňky jen ti loajální. Když jsem pověřil administrátora, aby na Facebooku dohodl a požádal Tomia Okamuru, že bychom se o tomto pobavili na Svobodném vysílači CS v duelu, tak administrátor mi sdělil, že po odeslání dotazu byl na Facebooku SPD zabanován. O panu Podalovi se nikdo z SPD s námi nechce bavit.

Čistka v Hradci Králové nezůstala osamocená. Tatáž situace se o několik měsíců později odehrála v Moravskoslezském kraji, kde ovšem Lubomír Volný, Marian Bojko a Ivana Nevludová byli vyloučeni. Skutečnost, že ze stejného důvodu Zdeněk Podal vyloučený nebyl svědčí o jisté privilegované pozici, které se vybraní poslanci SPD těší více než ostatní řadoví. Tuto skupinu ve zpravodajské svodce mapujeme pod přezdívkou “Kmotři” a jde o zákulisní hráče, kteří mají status nedotknutelnosti.

Plzeňské reálie, turbozelinář a Berdychův gang

Podobnému privilegovanému zacházení se těší např. plzeňská poslankyně Jana Levová, která je známá z chronických nepřítomností nebo pozdních příchodů na schůze výborů poslanecké sněmovny nebo kraje. Třebaže jako svého favorita Jana Levová delegovala z Plzně Roberta Vašíčka, partnera její kamarádky Adély Dvořákové, po Eurovolbách začala najednou tvrdit, že jejím favoritem přece ale byl vedle Ivana Davida také Hynek Blaško. Poražený Vašíček zapomenutý, je třeba se rychle vlichotit do přízně vítězů [4].

Jana Levová má díky bezpečnostním agenturám IVA rodiny Levových kontakty na část plzeňské skupiny ČSSD, např. plzeňského kmotra Petra Dajbycha, prodejce automobilů Toyota, se kterým byl Milan Chovanec (ČSSD) na rybolovu v Norsku. Chovancova rodina si od Petra Dajbycha také zakoupila byt. Firma Petra Dajbycha dodává automobily na různé úřady státní správy. Tedy vedle Ivana Davida (dříve ČSSD) a nominace Roberta Vašíčka poslankyní Levovou (také dříve ČSSD) tu mapujeme další přímé kontakty SPD (Jany Levové) na kruhy kolem Milana Chovance (ČSSD).

Jana Levová a Karla Šlechtová.

Poslankyně Levová zná ale i další kontroverzní osoby jako Jiří Zofčín, bývalý policista ze Sokolovska, který byl podezřelý z účasti v Berdychově gangu. Toho vedle Jany Levové zná také Oldřich Černý, místopředseda středočeské SPD, který si měl několika členům SPD postěžovat na aktivity Levové uvnitř hnutí. Jiří Zofčín měl být úkolovaný vyhotovováním profilů za účelem prověřování bezúhonnosti několika poslanců SPD.

Dále má poslankyně Levová kontakty na elitního protikorupčního policistu Vacíka. Proto při prvním setkání v Plzni na soutěži Souboj titánů Tomio Okamura zjistil, že by mohl kontakty, se kterými se mu Levová pochlubila, efektivně zúročit. Proto vedle Zdeňka Podala i Jana Levová požívá jisté formy privilegovaného postavení mezi poslanci SPD a jsou jí tolerované časté pozdní příchody na úterní kluby, krajské schůze či dokonce nepřítomnost. To se přirozeně odráží v četných antipatiích a nepopularitě mnoha poslanců vůči její osobě.

Nyní si složme tuto mozaiku dohromady:

 • A: Miloš Zeman a Ivan David, coby bývalí Sociální demokraté hlasovali 26. ledna 2001 pro exekutorský zákon. Ivan David nyní figuruje jako lídr SPD – jedna linie z okruhu hradu/ČSSD/SPO.
 • B: Zemanův kancléř Vratislav Mynář provozuje tři exekutorské firmy, které spravují pohledávky dluhů Dopravního podniku Praha.
 • C: Zemanův poradce Martin Nejedlý má zajišťovat část financování SPD skrze českou pobočku Lukoilu – druhá linie z okruhu hradu/SPO.
 • D: Poslanec SPD Zdeněk Podal dříve působil v SPO – třetí linie z okruhu hradu/SPO.
 • E: Od roku 2015 probíhala fluktuace části SPO do nástupnického projektu SPD: Miroslav Matějka, Petr Vrzáň, Ota Janda, Jan Vítek, Roman Florian, Markéta Pakandlová, Alois Hájek, Jindřich Halama a další – čtvrtá linie z okruhu SPO.
 • F: Robert Vašíček 7. pozice kandidátky do EP kandidoval za ČSSD r. 2006 [5]
  a byl také asistentem Zdeňka Škromacha. Škromach nyní radí ministryni MPSV Janě Maláčové za 350 KČ za hodinu [6].
 • G: Jana Levová má kontakty na část plzeňské ČSSD kolem Milana Chovance.
 • H: Josef Doucha má vazby jak na Antonína Charouze (zapůjčil Okamurovi automobily na kampaň Úsvitu) tak na Petra Vladoviče (spoluzakladatel SPOZ) – pátá linie z okruhu SPO.
 • I: Alexandr Novák (Fialova mateřská ODS) zná také chomutovského kmotra Antonína Drbohlava.
 • J: Antonín Drbohlav sponzoroval SPD poskytováním prostoru na plochách jím vlastněných budov pro plakáty v komunálních volbách 2018 spolu s dalšími hnutími.

Takže, Ivan David, kamarád Miloše Zemana (oba dříve ČSSD), byl podle nás instalovaný coby lídr SPD do Eurovoleb 2019 z jedné strany se spřízněnou skupinou kolem Vratislava Mynáře (exekutorské firmy), a zároveň Martinem Nejedlým (částečné financování SPD skrze českou pobočku Lukoilu) ze strany druhé. A nad těmito vztahy bdí dva emisaři a garanti z dřívější SPO, poslanec SPD Zdeněk Podal a europoslanec Hynek Blaško, taktéž dříve kandidoval za SPO, takže představují spojky SPD přímo na hrad.

SPD vznikla jako náhrada za neúspěšnou SPO, logo se změnilo jen lehce, název strany taktéž, lidé prakticky vůbec, ti jsou v zákulisí stejní
Logo SPO

Toto tvoří naprosto logickou konstrukci, která definuje SPD jako nástupnický projekt po nevydařené SPO. Strana totiž nebyla dostatečně průraznou a průbojnou, zatímco SPD v parlamentních volbách 2017 měla skvělý tah na branku. Proto byl projekt SPO upozaděn a místo něj proběhla fluktuace a slučování do SPD. Vcelku logicky potom představuje další krok instalace Ivana Davida coby lídra SPD, kamaráda Miloše Zemana, se kterým oba hlasovali pro exekutorský zákon v roce 2001.

Musíme tyto kroky a souvislosti číst bez emocí, chronologicky a analyticky jako šachovou partii pohybujících se figurek z políčka na políčko. Jedině tak můžeme vypozorovat krásně nasvícené vazby souvislosti a napojení těchto osob a jejich následné kroky, které mohou sice putovat po zdánlivě odlišných trasách, ale jen proto, aby se ve finále všichni setkali. Zde tito lidé putovali z ČSSD, poté část z nich přešla do SPO, aby se všichni ve finále setkali u jednoho stolu v SPD na vedoucích pozicích, předsedech klubů a lídrů kandidátek a lídrů SPD v regionech. Geniální tahy na šachovnici. Nikdo z voličů SPD dosud o tomto pozadí vzniku SPD nevěděl, u nás to máte z první ruky.

Propojení Hradu, SPO, TV Barrandov a SPD

Tomio Okamura nesmí zasahovat do procesů v regionech, je vedený na dlouhé oprati hradní klikou “přátel” Miloše Zemana, jako je třeba bývalý spolustraník Ivan David jako lídr kandidátky SPD do EP 2019, se kterým Miloš Zeman hlasoval pro exekutorský zákon. Takové ošklivé vzpomínky je pojí. Zemanův kancléř Vratislav Mynář, který si na vymáhání exekucí založil živnost. Zemanův poradce Martin Nejedlý, který částečně financuje SPD díky české pobočce Lukoilu, kterou sám vede. Tyto vazby se nám rýsují nebývale ostře a je jasné, že SPD je bývalá SPO. Vazby a spojení můžeme rýsovat dále, např. zmíněný Zemanův hlavní poradce

Logo SPD

Martin Nejedlý má sestřenici Kateřinu Brožovou. Kateřina Brožová je manželkou Jaromíra Soukupa, vlastníka TV Barrandov, ve které sám sebe zaměstnal jako moderátora. Zemanův kancléř Vratislav Mynář má zase vztah s bývalou moderátorkou ČT Alexandrou Noskovou. Alexandra Nosková od roku 2016 uváděla pořad Vlivní rovněž na TV Barrandov Jaromíra Soukupa [7].

Odtamtud potom pochází zastřešení čtvrtečního pokecu s prezidentem Jaromíra Soukupa. Rodinkaření a vztahová propojení každým coulem z Hradu přes Lidový dům, kolem Rytířské, až na Barrandov. Odtud se rýsují i privilegovaná postavení jistých politiků v Soukupově televizi. Od prezidenta Miloše Zemana s jeho našeptávači a rádci, až po Tomia Okamuru, kterého tato hradní klika manažuje formou propojení osob na vlivových pozicích hnutí SPD. To jsme si představili na projektovém plátně rýsování jednoznačných napojení. Vrůstání struktur zpravodajských služeb nebo důstojníků bývalé SNB se koná ve všech politických stranách, a tyto procesy se samozřejmě nevyhýbají ani stranám tzv. alternativním.

Jen několik příkladů závěrem článku:

 • 1. ODS – někdejší ministr dopravy Aleš Řebíček z Topolánkovy vlády je známým bývalého komunistického špiona Igora Střelce. Ten byl agentem rozvědky do listopadu 1989. Igor Střelec měl krycí jméno Tomeček a pracoval na odboru nelegální rozvědky.
 • 2. ČSSD – ČSSD poslal celkem 13 milionů v roce 2009 a 2010 Tomáš Malich, který je ve spisech STB vedený jako pomocník při mezinárodních obchodech se zbraněmi. Autentičnost spisu zaštítil Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR).
 • 3. Piráti – S Piráty spolupracoval elitní důstojník Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) na finance Jan Šmíd.
 • 4. Realisté a VV – U vzniku Realistů figuroval Michal Moroz, bývalý 1. náměstek ministra vnitra Radka Johna (VV) a bývalý poradce Víta Bárty. Michal Moroz pochází ze staré, osvědčené STBácké rodiny. Dědeček Ivan Moroz byl vysokým důstojníkem STB s krycím jménem ZUNT, otec Ivan Moroz, absolvent moskevské zpravodajské školy, měl krycí jméno ROOS.
 • 5. SPD – asistentem poslankyně Lucie Šafránkové je Vlastibor Čermák, který také kandidoval na č. 18 do EP. Ten s krycím jménem Ekonom fungoval ve 3. správě SNB v oddělení vojenské kontrarozvědky Brno, konkr. Vojenské akademie Antonína Zápotockého (VAAZ). Také dříve fungoval v tzv. Holešovské výzvě.

To jen dokresluje skutečnosti, že všechny mainstreamové, ale také úspěšnější alternativní politické projekty, začnou být dříve či později infiltrované operativci či zpravodajci tajných rozvědek a podchycovat tak procesy přímo uvnitř. A myslí si, že se zamaskují a odvedou pozornost jinam tím, že začnou křičet, že Aeronet je projektem BIS. Když o nás tuto pomluvu roznesou a budou ji rozšiřovat usilovně, hodně lidí tomu uvěří. Je to jako s mafií ve 30. letech v USA. Když se mafie chtěla někoho zbavit, roznesla o něm lživou dezinformaci, že pracuje pro policii a je práskač. Dotyčný byl na ulici vyřízen, protože i když to nebyla pravda, informace si žila vlastním životem a dotyčný nakonec skončil v řece s prostřelenou hlavou. Case closed. Dnes se tyto dezinformace šíří z rádií od zatrpklých lidí, kteří rezignovali na investigativní práci a hledání pravdy, ale stali se hlasateli stranické agitace.

Televize Raptor-TV, která podporovala generála Blaška, je rovněž napojena na lidi okolo SPO

Vazby na SPO můžeme rozplétat dále. Hynka Blaška mohutně podporoval bývalý podnikatel Žarko Jovanovič stojící za Raptor-TV.cz. Žarko Jovanovič kandidoval v komunálních volbách 2018 a hádejte za koho, no přece také za SPO. Televizi RaptorTV Hynek Blaško dokonce poděkoval ve vysílání ČRo Plus a Radiožurnálu v neděli 26. května ve vysílání po 23:00, tedy jejich součinnost je nezpochybnitelná. Žarko Jovanovič naposledy odjel do Francie točit v různých městech tzv. no-go zóny, kde pobýval zhruba měsíc. Na to si nechává od lidí posílat peníze na transparentní účet [8] spolku Hej, občané!, z.s. spolu s dalším aktivistou Robertem Žákem. Suma příjmů od počátku roku 2019 je však zanedbatelná a činí necelých 20,000 korun. To je jistě záslužná činnost, na jedné straně je spousta neziskovek napojených na podporu migrace a multikulti, takže je třeba podporovat i ty projekty, které naopak na migraci upozorňují a varují před ní.

Ovšem určitou kaňkou na profilu jsou určité podivné majetkové operace s cílem ochrany majetku před věřiteli. Mnohé by jistě překvapila informace, že Žarko Jovanovič dluží už od r. 2010 v insolvenci částku 5 mil. Kč, kterou dodnes nesplatil. Podívejte se do rejstříku [9]. Na začátku insolvence dlužil Jovanovič částku přes 12 milionů korun, konkr. 12,160,417.94 Kč. Část dluhu byla umořena prodejem bytu, který byl ohodnocen na 4 miliony korun. Žarko Jovanovič ale uzavřel těsně před insolvencí 20. března 2007 kupní smlouvu se společností JB PROPERTY, s.r.o., IČO: 27864839 jeho matky Jany Bulínové s převodem vlastnického práva k bytové jednotce v budově 2537/3 na ul. Ruská. Jednoduše převedl část svého majetku na svou matku a přímo se tím nabízí i motiv takového jednání, tedy ochránění majetku před insolvenčními věřiteli.

Část společnosti JB PROPERTY, s.r.o ovšem spoluvlastní mateřská akciovka JB Property holding, a.s. IČO: 28495713, ve které od 5. prosince 2008 do 12. února 2015 seděl v dozorčí radě náš známý Žarko Jovanovič. Žarko Jovanovič tedy převedl budovu realitce své matky, se kterou byl vlastnicky propojený skrze další akciovku. Zajímavé je, že JB Property holding, a.s., kde donedávna seděl Žarko Jovanovič, je vlastnicky napojená na další realitku FINAR spol. s r.o. IČO: 48029700, ve které se vystřídala řada bílých koňů v podobě spoluvlastníků např. Vietnamec Ni Yi Hong, nebo Ukrajinka TETYANA DEMCHUK.

Většina firem, na kterých se Žarko Jovanovič nějak vlastnicky podílel, skončila v likvidaci. Namátkou OPTIPHARMA s.r.o., T & J Optical, Prague, s.r.o., Agentura GIN, s.r.o., Alfred servis, s.r.o., AAA Graphic Aliance,s.r.o. a řada dalších. Opět podívejte se do rejstříku, ať zase kdosi neroztrubuje, jak Aeronet štěpí vlastenecké síly. Proto se přesvědčte sami [10].

Logo RaptorTV

Podíváme-li se na poslední zprávu jeho insolvenčního správce Ing. Františka Červenky, zjistíme, že se Žarko Jovanovič zdržuje na neznámé adrese a vůbec se nesnaží kontaktovat insolvenčního správce Ing. Františka Červenku ve snaze začít splácet pětimilionové insolvence [11]. Zajímavé je, že na Žarka Jovanoviče vystavila přihlášku pohledávky ve výši 1 500 000 Kč příbuzná osoba stejného jména, tedy Žarko Jovanovič, narozen r. 1928 s bydlištěm na Praze 3. Na této adrese bydlí i jeho matka Jana Bulínová. Lze se domnívat, že jde buď o jejího o 11 let staršího manžela či příbuzného. Příbuzný téhož jména částku po Jovanovičovi požaduje zpět včetně úroků. Vypadá to, že to u Jovanovičových skřípe i v příbuzenských svazcích [12].

A teď se podržte, konečně se dostáváme k hlavní pointě. Dne 5. a 6. října 2018 Žarko Jovanovič kandidoval na 11. místě za stranu SPO ve snaze dostat se na pražské zastupitelstvo. Obdržel 462 hlasů, tedy 1,72% z celkového počtu ostatních stran a hnutí. Zde má bydliště uvedeno v pražské Velké Chuchli, třebaže oficiální bydliště má v ul. Ruská v pražských Vinohradech [13]. Musíme se sami sebe ptát, jak je možné, že člověk, který je zadlužený až po střechu, by chtěl mít vliv na směrování veřejných finančních toků v Praze?

Na jedné straně nadáváme na polistopadové politiky, kteří kradou jako straky, ale na druhé straně nám nevadí, když někdo odklání majetky a nemovitosti před věřiteli? V čem se takové chování liší od současných bezskrupulózních partajníků? Opět, když dva dělají totéž, není to totéž? Tento typ lidí se snaží o vytvoření příznivého PR v kruzích vlastenců, aby se vyšvihli na nějakou politickou pozici a zalepili své dluhy z veřejné funkce a veřejných peněz? A to není všechno. Jeho matka Jana Bulínová, majitelka společnosti JB PROPERTY, s.r.o., kandidovala v jejích 78 letech rovněž za stejnou stranu SPO jako její syn, ale na 25. místě. Obdržela 370 hlasů, tedy 1,38%.

Za SPO kandidoval na 33. pozici rovněž do komunálních voleb Michal Hrubý, který stojí za facebookovou stránkou Welcome to Reality. Ten získal 380 hlasů, tedy 1,42%. Michal Hrubý je od r. 1998 ženatý s Pavlínou Hrubou a jejich dcera, dvacetiletá studentka Tereza Hrubá, rovněž kandidovala za SPO na 43. místě. Získala 381 hlasů, 1,42%. Tito lidé z bývalé SPO nyní intenzivně a mohutně podporují SPD a jmenovitě Hynka Blaška, dřívějšího nezávislého kandidáta za SPO. Je to další důkaz toho, že do EU parlamentu se nedostal pan generál ani tak za espéďáky jako spíš za bývalou stranu SPO. My jako redakce Aeronetu to nekritizujeme, pouze konstatujeme, že procesy v SPD vychází z řad a kádrů bývalé SPO.

Kandidatura na magistrát zadluženému Jovanovičovi nevyšla, ovšem i tak sehnal peníze na účast na demonstracích ve světě, naposledy ve Francii. Dále např.

 • 1. demonstrace ve Varšavě (listopad 2017)
 • 2. demonstrace berlínské odnože Pegidy v Berlíně (prosinec 2017)
 • 3. pietní akt ve Volgogradu (3. února 2018)
 • 4. demonstrace v Chotěbuzi
 • 5. demonstrace Za slušné Slovensko (březen 2018)
 • 6. demonstrace v Berlíně (červen 2018)
 • 7. demonstrace v Chemnitzu
 • 8. demonstrace v Zwickau
 • 9. pochod Ukrajinských nacionalistů v Kyjevě
 • 10. demonstrace žlutých vest v Paříži a no-go zóny ve Francii

Zkusme si představit situaci, kdy bychom dlužili 5 milionů korun, neměli žádný oficiální příjem a zároveň bychom takto výletovali po celé Evropě. V situaci, kdy máme problémy pokrýt základní chod domácnosti a i obyčejné lístky MHD jsou pro nás drahé. Je to vůbec možné? Zkusme si na to odpovědět sami. Jeho spolupracovníky jsou např. Jan Dolenský, dále Petr Hlaváč (dříve BPI), nebo Dominik Bastl.

SPO po faceliftu razí alternativu, ale jakmile se objeví moc velký vlastenec, je rozpuštěn v regionu anebo odsunut na nevolitelné místo kandidátky

Těch vazeb bychom samozřejmě našli daleko více, ale tématicky by přesahovaly poselství tohoto článku. Snažím se vám jen vysvětlit jednoduchou skutečnost. SPD představuje nástupnický projekt nevydařené SPO, kterou na delší oprati ovládají kruhy kolem Miloše Zemana, kancléř Vratislav Mynář, poradce Martin Nejedlý, ale i kamarád Ivan David z dávných dob ČSSD. Hynek Blaško k tomu přišel jako slepý k houslím, protože jako voják není politik a chce sloužit vlasti. A proto má naši podporu a je úplně jedno, že kandidoval jako nestraník za SPO v minulosti. Z toho, co nabízela kandidátka SPD, je jedinou přijatelnou volbou.

Tiskovka [14] po skončení evropských voleb, namísto oslav, radosti, úsměvů a veselých výrazů jen kamenné tváře a poněkud nucený keep-smiling předsedy SPD. Signál, který mluví úplně za vše. Něco je špatně.

Lidé z okolí bývalé SPO si jako mediálního pomocníka vydržují Jaromíra Soukupa nejen přes rodinné a vztahové vazby, ale hlavně díky skupině kolem Jaroslava Tvrdíka (ČSSD) a čínským investicím. Zeman i David hlasovali pro exekutorský zákon a nyní Ivan David vedl kandidátku hnutí, které proti exekucím vystupuje. To prostě nevymyslíš. To už ani raději nebudeme zkoumat firmu Sevendesign s.r.o. IČO: 27791394 přerovského exekutora Roberta Runtáka, který zajišťoval výtisk části novin SPD “Na vlastní oči”.

Ano, bolí to, ukrutně to bolí. Jsou to ale tvrdá fakta, která musíme i přes skřípot zubů a emočně odmítavé signály našeho mozku přijímat, abychom se posunuli na vyšší vnímání řídících procesů. Aby s námi příště nemohli orat. Abychom opět neskočili na řečnění, jak skutečné vlastenecké frakce prý odebírají hlasy tomu jedinému, správnému hnutí, které samo sebe pasuje na to jediné vlastenecké.

Motto redakce Aeronetu.

Úlohou článku není ničit projekt SPD, k tomu nás nepotřebují, to zvládají sami, a my beztak takto primitivně neuvažujeme. Úlohou článku je chladně a bez emocí zkoumat a analyzovat vyšší procesy systémového řízení. Abychom nahlíželi do kuchyňských špajzů stranických, zpravodajských a mediálních kuchtíků a nenechávali se strhnout davem požíračů pokrmů, které nám tito kuchtíci sešmucrují z ingrediencí, které neznáme. Dav vždy sleduje osvětlenou scénu, my však musíme o to usilovněji nahlížet do tmavých koutů za oponu. Toto je přece tím základním posláním skutečné alternativy. Plivání do mikrofonu a nadávky na adresu pošťáka, který tyto informace přináší, tou alternativou rozhodně nejsou.

Podpora rodiny čtenářů Aeronetu rozhoduje

Vážení čtenáři, děkujeme Vám za přízeň, kterou nám nadále a trvale projevujete. Doufáme, že články na Aeronetu, titulkovaná videa a páteční rozhlasové pořady se Vám líbí, i když naše zprávy a informace nejsou často veselé, s výjimkou volebního výsledku pana generála, a že skutečně obohacujeme váš znalostní a informační rozhled ve světě dnešních politických procesů a událostí. Děkujeme za Vaši finanční i morální podporu, kterou nám projevujete, bez Vás a Vaší pomoci bychom tu dnes již nebyli, protože za námi stojíte jen Vy a nikdo jiný.

Nemáme fondy, nečerpáme dotace, neplatí nás oligarchové, ani ministerstva skrze státní rozpočet. Do konce měsíce zbývají 3 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 73% z cílové částky potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc. Zvažte prosím jakýkoliv příspěvek, pokud si to můžete dovolit, moc nám tím pomůžete. Přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem anebo poštovní poukázkou, všechny informace najdete na naší darovací stránce zde. Píšeme pro Vás a jen díky Vám. A jak vidíte, stále bojujeme o přežití, neustále se nás snaží umlčet, všemi cestami. Děkujeme vám, že jste v tom boji s námi a že nám pomáháte!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

189
Komentářů k článku


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling, pomluvu, diskreditaci serveru AE News nebo dehonestaci autora článku. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, nadávky, schvalování teroristických útoků, komentáře, fotografie nebo videa se znaky sadismu, brutality, sexuality, porna nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy nebo obrázky s tématikou fyzické likvidace kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. V komentářích není dovoleno používat "shouting", tzn. křičení vyjádřené psaním celých vět pouze velkými znaky. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky). V diskusích je zakázána impersonace, vystupování pod jmény cizích žijících osob.

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


avatar
5000
  Zasílat  
od nových od starých od palců
Upozornit na
Hruška
Návštěvník
Hruška

Sdiskreditování SPD předchozí fázy v boji proti pravici nevyšel, jak pak by proto že na Aenews téměř nikdo nejde a ti skuteční pravičáci jsou zde blokovány, pokus ultra levice dále v tomto trendu úpokračovat jeví se mně jako směšný díl Hurvínek a jeho představy o válce.

tehu
Návštěvník
tehu

Tak trochu mi to připomíná hledání jehly v kupce sena – a spasitel ne a ne přijít… Dle mého nízoru tu něco dlouhodobě nefunguje. V první řadě je to ČR….. – A žádný Europoslanec (který se tam samostatně a nezávisle, dle vůle “lidu” vylslal…) to nezmění.
Takže restartovat nebo resetovat ???

Pijack
Návštěvník
Pijack

Tady je ten opis z diskuze na ČR, o kterém jsem psal. David – palec nahoru. Kolaja je proti němu idiotek z páté obecné…

http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=223715

Hruška
Návštěvník
Hruška

Resetovat. Pryč s Rudým dobytkem ODS či TUPKa09.

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

nejsem skodoliby, ale toto info se melo dostat ven jeste pred volbami do brusle a to i za predpokladu, ze okamuzka bude vyhrozovat trestnim oznamenim (klasika, to je snad uz jedine, co mu jde) a domovnikovi z pudniho radia beta praskne pri vysilani cevka a vsichni si spolecne zanotuji se zaoceanskym p.dolezalem, ktery dokola vypravi stejne story a aby uz nenudil, presaltuje na dalsi “rejdiou”…

Pijack
Návštěvník
Pijack

SPD nedostala do EU parlamentu žádného vlastního člena zezdola…? A která strana či hnutí posílá ty ze zdola do nejvyšších funkcí? Může mi je autor článku prozradit? Podle mne je to podpásovka a nechápu ji. Reálná politika si vynucuje kroky, které jsou pro naivní voliče mnohdy nepochopitelné. Ale k SPD. Vyslechl jsem několik debat s Ivanem Davidem. naposledy na ČR, kde proti němu seděl jakýsi pirát Kolaja či jak se jmenoval. Pirát vytruboval smělé pokrokové floskule a David ho vždy perfekteně uzemnil zjkevnými argumenty. I moderátor cítil, že je pirát ve věci obyčejným hurvínkem. Jsem za Davida rád. Pamatuji se, jak ho vyhnali z ČSSD a to je dobrá kvalifikace. A to ještě SPD vůbec neexistovala a její ideály už vůbec ne. Ta socanská partaj nemá ráda myslící lidi. BTW a když jsou dnes někteří členové SPD bývalí “kádři”? No a co. Za první republiky, ani za Husáka, ani za Klause a Havla některá témata vůbec neexistovala. Svět se vyvýjí a myšlení lidí také. To autorovi vadí?

sršen
Návštěvník
sršen

největší životní moudrostí je včas rozeznat ,na koho se vysrat ,a před kym se posrat

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Ještě v tom Ojroparlamentu chybí naši cigáni… třeba takovej Judr. Ščuka 😉
Kdo ví, do jaké “frakce” by se zařadili?
…mezitím jsme si ani nevšimli, že založili MRNO (kdo to asi platí ? ),
a taky jsme si nevšimli, že NAŠE NÁRODNÍ OBROZENÍ bylo cigánské, a cigáni vedli v 2ww odboj!
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/vzniklo-muzeum-romskeho-narodniho-obrozeni-pripravuje-vystavu-100-let-romove-v-ceskoslovensku

Máme i MY, původní bílí Čechoslováci, Muzeum Československého/Českého NÁRODNÍHO OBROZENÍ?? 😉

konzerva
Návštěvník
konzerva
Dáša
Návštěvník
Dáša

Na neformální večeře se normálně lítá speciálem s ozbrojenou ochrankou? Na kolik taková legrace daňového poplatníka vlastně přijde?

tana
Návštěvník
tana

Jaký je rozdíl mezi formální a neformální večeří? Tedy, kromě dres kodu?
Letadla jsou od toho, aby létala a piloti měli nalétané hodiny.
Otázkou spíš je, jak se ochrance dostala kulka do hlavně a proč střílel uvnitř letadla a ne třeba na schůdcích před vstupem do letadla a nemířil na letištní plochu? Nejsou na to předpisy?

Dáša
Návštěvník
Dáša

Letadla jsou od létání, to je sice pravda, ale když vaše rodina hodlá povečeřet, vezme si aerotaxi do Paříže či jiné destinace a nebo se vypraví do nejbližší restaurace se solidní kuchyní? Létat na večeři mohou jen ti, co na to mají soukromé letadlo s vlastním pilotem.
Jakési “neformální večeře” a jiné atrakce, na které se používá dopravní prostředek s největší uhlíkovou stopou, jsou výsměchem v době, když tu demonstrují najaté Gréty a celé školy za lepší klima a lidem se zakazují automobily se spalovacím motorem.
Rozmařilost politiků je katastrofální a to, že si to dosud neuvědomují svědčí o tom, že tento stav již nemůže dlouho trvat bez patřičné odezvy daňových poplatníků.

hledac pravdy
Návštěvník
hledac pravdy

sorry damy, ac se vam babis treba zajida, musite si uvedomit, ze je 1.muz ceske vlady a s tim jsou spojena ruzna narizeni, povinnosti i ceremonialy, a tudiz si nemuze z chlivku na capaku vyvest oslika karla, zaprahnout karku a vydat se cestovat na statni navstevy….joj!!! vasa flasa byl jiny kabrnak s pouzivanim specialu, kdy po odtazeni do hangaru probihalo tydenni gruntovani, vcetne odstraneni zvratku a psich vykalu…

lancar
Návštěvník
lancar

“Jovanovič částku přes 12 milionů korun, konkr. 12,160,417.94 Kč”. Vážený pane autore zřejmě pocházite z bankovních kruhů, neboť normálně se u nás piše 12 160 417,94. Vy používáte bankovní format, mimochodem už ho nepoužívá ani Air banka.

Jura
Návštěvník
Jura

Volného, Bojka a Nevludovou SPD nevyloučila. Vystoupili poté, co na se na schůzi rozpuštěné SPD MSK, pod novým, z Prahy dosazeným vedením, objevil Milan Kuchár, dřive vyloučený za rasistické a Hitlerovský nacismus obhajující příspěvky na sociálních sítích.
Schůze jsou, dle stanov, pro členy a čekatele SPD.

hirameki
Návštěvník
hirameki

no, Podal je od pohledu odporný ksicht, kyselé držky na fotce povolebních potentátů ze SPD jsou, ano, výmluvné. nicméně, hlasování pro exekuční zákon je dle mne poněkud vytržené ze souvislostí, ačkoliv David je velmi sebestředný a nesnášenlivý člověk, což je věc jiná. slyšel jsem ho v několika diskusích na alternativních serverech, ale je jisté, že se bere strašně vážně, mj. nemá sebemenší smysl pro humor a vždy potřebuje mít poslední slovo, ačkoliv si velice hlídá, aby nebyl v diskusi agresivní jako je jemu v podstatě povahově podobný ale primitivněji strukturovaný Kapal. co se týče slavného Blaško-generála, jeho handicapem je poměrně simplexní slovník na úrovni předsedy menšího JZD, což taky nesvědčí o právě brilantním intelektu. no v EP půjde stejně hlavně o hlasování a vzhledem k minimálnímu počtu politicky přijatelných ( pro alternativně smýšlející lidi ) českých europoslanců v podstatě nejde vůbec o nic. takže nevím, nevím, k čemu celá ta analýza. možná pro pobavení amatérských historiků.