Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10....

Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku

Američtí žoldáci, nikdy nepochopíte, o čem je rok co rok květnová 10. hodina v Rusku

V květnu 2015 proběhla v Moskvě k 70. výročí konce 2. světové války vojenská přehlídka, před kterou smekli i ti největší odpůrci Ruska. Zmiňovat tuto událost v únoru 2016, kdy žádné výročí není aktuální, se může jevit jako nesmyslné. Ale jelikož všichni soudní vidí, jaký nátlak je na Rusko vyvíjen od doby tzv. anexe Krymu poté, co došlo k ukrajinskému Majdanu, dále od doby, kdy Rusko vstoupilo do bojů v Sýrii a obzvláště za situace, kdy je každý, kdo Rusku fandí proti expanzi NATO směrem až do Moskvy, považován za rusofila, stojí kus historie za připomenutí.

A to především v té souvislosti, že za dobu nějakých 200 let své existence Spojené státy nikdy nebyly postaveny před nutnost takové obrany své země, v jaké se nejednou ocitlo Rusko. Spojené státy proto nikdy nemohou pochopit rozdíl mezi žoldáckou a vlasteneckou armádou. A Spojené státy, stejně jako všichni amerikofilové, nikdy nemohou pochopit, co rok co rok v Rusku znamená ticho před hodinou desátou, jak to naposledy bylo k vidění za vojenské přehlídky v květnu 2015. Z května 2015 vkládám video, ale není nutné jej vidět celé, k pochopení dalších souvislostí stačí shlédnout úvod, resp. prvních 8, max. cca 30 minut :

Pro neznalé se to všechno může jevit jako ruská propaganda,  ale k pochopení je nutné se vrátit do let, ve kterých celá rok co rok se opakující přehlídka ruské “expanze” začala, tedy do 10. hodiny 22. června roku 1941, kdy z ampliónu zaznělo: “Pozor, pozor, hovoří Moskva. Občané a občanky Sovětského svazu, dnes 22. června 1941 německá vojska napadla naši zemi. Překročila naše hranice a začala bombardovat naše města…” Píseň “Vstavaj strana ogromnaja” , která poprvé zazněla hned 24. června, byla později označena za další ruskou zbraň:

Komu se každoroční ruská vojenská přehlídka na oslavu konce války pořád jeví jako pouhé gesto bez ohledu na obranné, a tedy zcela vlastenecké kořeny jejího původu, ten ať se podívá na nejpodstatnější video, a to video, které v rámci velkého cyklu odvysílala i česká TV na stanici čt2 a které nelze vložit a k vidění je pouze zde Velká vlastenecká válka – Bitva o Moskvu. První porážka Hitlera a opět u Moskvy, stejně jako za Napoleona! Co je podstatné – ruská expanze se opět rozšířila “až” do Moskvy, no co si to ti Rusové dovolují! Ale co je nepodstatnější – nad Hitlerem stejně jako nad Napoleonem nezvítězili žoldáci, ale vlastenci! Kdysi jsem četla analýzu, kterou po válce vypracovali Němci a ve které řešili, jak mohlo zaostalé Rusko porazit technologicky velmi vyspělé Německo a ve které Němci došli k závěru, že za vším stála ruská (slovanská) duše…

Já bych k tomu dodala, že duše vlastenecká. Což je něco, co američtí (a NATO) žoldáci nikdy nemohou pochopit, protože obzvláště ti američtí nikdy nepoznali, co znamená bránit vlast. Jsem samozřejmě laik přes vojenství, ale četla jsem, že každá armáda má plnit především obranný charakter. A kdy ve své historii takový charakter splňovala americká armáda? Jestli jsou tím myšleny rakve s americkými vojáky, dopravované z Vietnamu, Afgánistánu, Iráku, Libye, Sýrie a z jiných částí světa, tak jsme přesně u toho, že američtí vojáci jsou pouhými žoldáky, kteří skutečný boj za vlast nikdy nepoznali. A proto nikdy nemohou pochopit, o čem je každoroční květnové ticho před desátou hodinou v Moskvě.  Ze stejného důvodu nemohou pochopit, co znamená skutečné vlastenectví. A ze stejného důvodu nemohou pochopit sílu v očích těch, kteří hrdě pochodovali ve vojenské přehlídce v Moskvě 2015 a kteří pro současnost mají válečný song s textem: “Jsme klidní jako skála, ale nedrážděte nás – my jsme armáda své země a svého národa, jim jsme složili přísahu. A jako za Napoleona, i teď na Moskvu musíte přes nás.”  Laicky bych dodala, že každý ministr obrany může jen tiše závidět…

Jsou věci, které žádné peníze nenahradí – tak asi tak. Rusko má historii a Rusko má zkušenosti, o jakých se Spojeným státům ani nesnilo. Ani páru o tom nemají američtí (či jiní NATO) žoldáci, ale když už to nedělají jejich vůdcové, tak alespoň oni by měli mít na paměti, že na ruském vlastenectví už pohořeli Napoleon i Hitler… V neposlední řadě by si to konečně už měla uvědomit Evropa…

A úplně v neposlední řadě – opravdu nevidím důvod, proč by země, která jako první zastavila Napoleona i Hitlera, která dále je zdrojově soběstačná a která navíc oplývá velikým duchovním bohatstvím, měla “tančit tak, jak někdo – ať už je za oceánem či co by vládce všech moří – píská”.

A protože na rusofilském označení už stejně nic nezměním, tak na závěr ještě “ruské mosty”, jinak řečeno -ruská představa globalizace, která je k vidění v závěru videa:

Jak se v minulosti nejednou potvrdilo a jak se v budoucnu nejspíš opět potvrdí, je dobře, že existuje Rusko a že se nedá pokořit (čímž rozhodně nemám na mysli obhajobu komunismu). A budu věřit, že ani Čína nezapomněla, kdo ji osvobodil.

Rudá armáda v čínském městě Dalian (video „Velká vlastenecká válka – Válka s Japonskem“ nelze vložit, je pouze k  přehrání ZDE)

 

-Pozorovatelka-  21.2.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Pavel
Návštěvník
Pavel

V úplně té nejposlednější z nejposlednějších řad bych rád dodal, že americká vláda dodávala bezplatně desítky letadel, stovky tanků, tisíce nákladních vozů, miliony tun železné rudy, statisíce hektolitrů pohonných hmot a nepřeberné množství zbraní a munice Sovětskému svazu. Stejně tak by měli Rusové děkovat bohu, že Japonci začali bojovat s Američany, protože to umožnilo přesunout velké množství jednotek z východu na západ. Bez této pomoci by Moskva pravděpodobně padla, protože nebyly dokončeny přesuny fabrik na dálný východ. Evakuace civilního obyvatelstva neprobíhala prakticky vůbec a sovětské velení se zmohlo maximálně na taktiku spálené země. Ostatně sám Džugašvili už nevěřil, že Moskva vydrží. Mimochodem tu obrovskou obětavost slovanských duší tak trochu způsobovali i kulomety ve 2. liniích, které znemožňovali ústup. Proto bych si vyprošoval, aby někdo snižoval zásluhy běžných vojáků jakékoliv strany. O žoldácích můžeme mluvit od vzniku profesionální armády. Co se týče té Číny, tak osvobozováním uplně nevím jak to bylo, ale vím, že v roce 1969 se tak tak podařilo zastavit válku mezi Čínou a Ruskem. Soudruh Mao se oficiálně na válku s Ruskem připravoval a možná i těšil. Takže bych brzdil ty naděje.

Rád bych dodal, že mi nevadí tyhle alternativní weby, které píší o ponižování Ruska, byť nevím, co přesně tím je myšleno a místo nekonkrétního blábolení bych očekával konkrétní příklady. Rád si přečtu o odlišných názorech různých lidí. Bývá to inspirativní a pomáhá to s pochopením konfliktů. Ovšem nesmějí být tak pitomé jako tento výše, respektive tak pitomé jako jejich autorka. Jednostranná glorifikace jakékoliv strany je vždycky nedůvěryhodná.

Diskutér
Návštěvník
Diskutér

Milý Pavle. Dovolím si diskuzi. Americká vláda dodávala auta, letadla, hliník, tanky, ale myslím, že pohonné hmoty a železnou rudu Sajůz nepotřeboval. To, že se nezapojilo Japonsko je fakt. Ale. Za prvé. Evakuace průmyslu nešla na Dálný východ. Za druhé. Pomoc z USA jen částečně kompenzovala to, že německá armáda měla podporu průmyslu okupovaných nebo spojeneckých zemí prakticky celé Evropy. Za třetí. V mnoha případech byli vojáci zabiti z vlastních řad, ale to je vedlejší v porovnání s tím, že lidé opravdu bojovali za vlast.

Pravdoláskař Skalní
Návštěvník
Pravdoláskař Skalní

Nádherní a pravdivý článek! Rusko a Rusové jsou už holt tací…a to právě EU ani USA (nesnáším slovo Západ) nemohou pochopit – Rus je vlastenec- nezničil ho ani Mongol, ani Švéd, Turek, či Polák, ani Napoleon, ani bolševik, ani Hitler…a nezničí ho ani Američan. Jak říkal V. Zaznobin – na světonázorové úrovni již Rusko vyhrálo proti otrokářskému anglosaskému systému. Nezávislým, svobodným a suverénním Rusům lze jen tiše závidět.
Podělím se o zážitek: moje kolegyně vidí příčinu dnešní nestability světa v tom, že nás opustil před 4 lety V. Havel a Rusko se poté přestalo bát. Jak říká: “Kdyby žil pan prezident Havel, lidem na celém světě by se žilo dobře a nebyly by války”. Moudrá to duchovní ségra “pepka” 🙂

Pepek
Návštěvník
Pepek

Žasnu, kolik tuposti, nenávisti, stupidního velikáští a patologického vlezdop@delizmu se může vyskytnout pohromadě v jednom článku a v reakcích na ně. Stále víc se utvrzuji v tom, že Putinizmus je smrtelné nebezpečí pro celý svět. Štěstí je že jejich hospodářství, díky stupidnímu řízení, zaměření na rozprodej a drancování vlastní země a bezhlavému zbrojení je v takovém stavu, že jim nedovolí vytáhnout do války, hájit ruské “zájmy”, jak hrozil ten zrzavý skřet. Ani ti poš@uci z těch kýčovitých fotografií z 50.let jim nepomohou. Američanům mohou jen nadávat, stejně, jako střevo, které vymenstruovalo teto pamflet.

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Pepo. Dole je sčítání čtenářů AE News prostřednictvím videa na Youtube. Nezapomeň se podívat. https://www.youtube.com/watch?v=1AFgjpxGVnI ať víme, kolik nás vlastně je. 1017 shlédnutí tam už bylo.

A nenadávej Pozorovatelce. Ona jen dělá špatně svou práci a vzhledem ke stížnostem, které jsem už odeslal na příslušná místa. Co nevidět bude odvolána zpět. Potom osobně navštívím Lomonosovu univerzitu a před všemi studenty na uroke Češskovo jazyka, ji obdaruji dvěma sáčky želových марсиан (ufonků) od naší čokoládové hvězdy Orion. Jeden sáček pro ni a ten druhý pro manžela na večeři. On už to pak vyřídí za nás. 😉

kurvos
Návštěvník
kurvos

To by se ti líbilo šmíráku jeden!

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

Jaký šmírák? Moje přítomnost zde je za zásluhy na Národní aerokosmické univerzitě Žukovského v Charkově!
https://www.youtube.com/watch?v=sdWnIlPYj6U

😀 😀 😀

Přerovské Strojírny
Návštěvník
Přerovské Strojírny

gif 500? Máte smazaný obrázek na serveru.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Nejsem rusofil a článek jsem nečet, ale ty jsi Pepku každopádně pěkný zmrd. A jdi si onanovat ke svým na iDnes, iHned atd.

Pepek
Návštěvník
Pepek

Díky, KURVOSi, dokazuješ, že skutečně patříš mezi ty “lidi”, jejihž vlastnosti pranýřuji v prvních větách komentáře. Plný hlouposti, nenávisti a neznalosti. Prosím piš co nejvíce, ať hodně lidí pochopí o koho jde a kam takové kreatury zařadit.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Zajeď zpátky do své špinavé havloidní nory kavárenský provokatére a jen tak pokračuj dál se svým urážením auotrů až se dopracuješ k trvalému banu. Kdyby jsi něco takhle sprostého proti rekdakci napsal na iDnes, okamžitě ti bez jakékoli diskuze zruší účet.

albatros
Návštěvník
albatros

Po tom co západní civilizace přinesla do českých zemí křesťanství ohněm a mečem a zapříčinila několik stovek let náboženského násilí, válek a diktátu, kdy jen v českých zemích bylo vyhlazeno v dobách husitů a 30-ti leté války zhruba 50% populace, což by na dnešní čísla znamenalo zhruba 5 milionů lidí, tak se není co divit, že rozumný člověk preferuje Rusko nad hyenistickými způsoby západního světa, postaveného na kolonialismu a finančním banditismu nesplatitelných úvěrů.
To, že západní svět, konkrétně chazarští židé vymysleli komunismus, který pak německý agent Uljanov alias Lenin přinesl do Ruska za účelem jeho zničení byl další hloupý experiment psychopatických zrůd, které už nikdo ani nepočítá.
http://goo.gl/voKBcH
Takže ano, určitě máme radši Rusko a ty Pepeku ty ZRŮDO, ty se di těšit na nějaké další bombardování nevinných civilistů. Podle Wesleyho Clarka vám ještě pár zemiček chybí.
https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Asi jste opravdu zabloudil….určitě by pro vás bylo lepší vráti se do vaší “intelektuální a demokratické” společnosti, abyste se mohl plně realizovat. Tady vás možná berou přinejmenším jako málo informovaného.
Zkuste si třeba ohledně toho ” rozprodeje a drancování” zjistit, kterého amerického Bidena je dnes všech 35 ukrajinských uhelných dolů ( samozřejmě demokraticky a s láskou k Ukrajině), a dnes aktuálně – čí jsou nakonec naše uhelné doly, které Sorosovým američanům připravil, a na zlatém podnosu předal další lidumil – američan Bakala ( desetitisíce bytů i s nájemným si nechal jako provizi – no neberte to!) Čím budeme topit?
A zjistěte si, proč musíme komzumovat geneticky modifikované potraviny, které Babiš sází ze semen Shapirova Monsanta, a zalévá Roundupem, tak, že polovina naší demokraticko-kapitalistické půdy je nepoužitelná pro naše původní zrní. Chápu, že kapitalisticky to nese, ale co budeme jíst? A vy taky !
A voda je hezky kapitalisticky francouzů.
A elektrika je, jak jinak, hezky kapitalisticky němců.
A náš průmysl je zlikvidovaný, aby nekonkuroval…….mám pokračovat?
Aby vám bylo jasno, čí je “naše” demokratická vláda, přečtěte si Ústavu, čl. 10.
Možná právě toto “demokratické” drancování nechce Putin dopustit……
Moje babička říkala: PRO OČI NEVIDÍ.
Zkuste je, Pepku, otevřít, a možná budete žasnout ještě víc!

Carmelo
Návštěvník
Carmelo

Pepíku,Obamizmus to je větší riziko.Sleduj trošku celosvětove dění. Větší nesmysl jsi nemohl napsat.Hlupák zůstanete hlupákem.

Honza
Návštěvník
Honza

Jsem rád, že zde máme zpátky paní Pozorovatelku. Váš článek mě opět nadchl..Je z Vás i cítit silné vlastenectví.I ty songy poslouchám. Армия Страны poslouchám snad od mala,ale nejvíc mě zaulaj až loni v květnu,když se blížila ke konci vojenská přehlídka a celý sbor při zpěvu tohoto songu napochodoval v podstatě před Vladimíra Vladimíroviče Putina. Z toho mi šla husí kůže a to nejsem Rus..Pro Rusy to je samozřejmě něco, co se velmi,velmi prožívá! A máte naprostou pravdu už přímo v nadpise článku.
Vítejte z5 :))

Ilona
Návštěvník
Ilona

ВЕЛИКАЯ ОТЕЧЕСТВЕННАЯ ВОЙНА ФИЛЬМ. Война с Японией .

http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/2.-svetova-valka/

Pepek
Návštěvník
Pepek

V diskuzi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština ne…
Došlo k flagrantnímu porušení pravidel. Rusofilní cenzor “demokraticky” nereaguje. Můj příspěvek z 23.12 hod., neporušující nic, je stále ještě (23,30) “posuzován”. Vypadá to, že bude posuzován na věčné časy a nikdy jinak.

Kajmik
Návštěvník
Kajmik

Částečně máte pravdu, ale některé věci bych rád upravil 😉
Hitlera si tak nějak “vypěstovali” všichni. Německo drtily poválečné relaxace a později krize, což umožnilo Hitlerovi vzestup. Anglie a Francie nezasáhly dokud byl čas (obsazení Porýní, anšlus Rakouska…) a umožnily obsazení Sudet schválením Mnichovské dohody. No a spousta lidí Německo obdivovali za řešení krize a pořádek který fašisté nastolili.
SSSR zase umožnilo testovat nové německé zbraně a budoucí jádro Wehrmachtu a Luftwaffe (výcvikové střediska Lipeck, Kazaň, Tomka). Stejně tak SSSR dodávalo suroviny pro německé hospodářství. A nesmíme zapomenout na vražení dýky do zad bojujícímu Polsku.
Stejně tak morálka na začátku války byla špatná. Stalinův teror (vůči obyvatelstvu, církvi a armádnímu vedení) způsobil, že se vojáci hromadně vzdávali a obyvatelstvo Wehrmacht na mnoha místech Běloruska, Ukrajiny a Pobaltí vítalo. Výjimkou byla např hrdinská obrana pevnosti Brest.
Ale německý teror vůči zajatcům a obyvatelstvu na obsazených územích způsobil, že se lidé semknuli na obranu národa a domovů. Bojovali ne za Stalina, ale právě o přežití své rodiny a národa. Tito lidé dokázali svým přesvědčením, hrdinstvím a svými počty zastavit postup Wehrmachtu a zatlačit jej zpět. Jim patří dík.
Vojáci ostatních zemí protihitlerovské koalice bojovali za poražení zla, ale ne o životy svých rodin. Proto se i za cenu pomalejšího postupu snažili eliminovat ztráty na životech vojáků.
Ale z tohoto boje bychom si ještě měli vzít jedno: Hitler padl i díky spolupráci jindy ne moc spolupracujících zemí. Bez toho by jeho porážka trvala podstatně déle.

albatros
Návštěvník
albatros

Tak trochu ste zapomněl na kolaboraci Polska s Německem, když nám ukradli Těšínsko. Taky Německu nabízeli spojenectví proti Rusku. Ale kdo s čím zachází, tím také schází a Polsko dostalo to co si zasloužilo.
http://outsidermedia.cz/polsko-hitler%C5%AFv-spojenec/

Pepek
Návštěvník
Pepek

Po napadení Polska Rudou armádou ve dvacátých letech se Polsko chtělo zaštítit Němci. Protože se Polákům povedlo Rusům natrhnout kachle a s ostudou je vyhnat, s paktu sešlo. Poláci koketovali s tenkrát fašizmem a stejně jako Němci a Rusové snažili se získat cizí území. Nakonec se to povedlo Rusům. Teď o tyto zotročené země přišlo, vlastní neschopností a Putin z toho má pupínky. Chtěl by znovu vybudovat ruské, dobyvačné, impérium a znovu žít na cizí účet. Naštěstí na to nemá, výkonost ruské ekonomiky je na úrovni Holandska.

albatros
Návštěvník
albatros

Pepeku, ty hlupáku, víš kolik základen má NATO po celém světě? Stovky, minimálně 800, číslo se pořád mění. A víš kolik Rusko? 3 slovi tři.
Vojenský rozpočet SSa je cca 550 miliard dolarů, Ruska 50 miliard. Kdo je tady agresivní a kdo se roztahuje po celym světě ty BLBE.

kurvos
Návštěvník
kurvos

Nňupe, táhni zpátky na hatefree!

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Pepku, nedáváte pozor! To už tady bylo:
“Absence elemantární logiky…… 🙁
Překlad pro WynstonaČurčyla ( mimochodem ani Y po Č neexistuje….) :
= úvaha na úrovni mateřské školy.
Vysvětlete, prosím, jak někdo může ZAČÍT DRUHÝ….? viz Vaše :
“ZSSR 2. svetovu vojnu ZACAL, 17 dni PO Nemecku,……..“ ???
Sám si odpovídáte, jak to bylo.”

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

22ÚNOR
Přednáška Kult Hada od pravěku do současnosti, jeho ideologie, metody a praxe.
Veřejná · Pořádá NE Bruselu – Národní demokracie
https://www.facebook.com/narodnidemokracie/photos/gm.895806803869525/524217301083091/?type=3

LCZ
Návštěvník
LCZ

Paní Pozorovatelko díky za výborný článek ( a videa).
Když v té písni přestala hrát hudba, a vojáci pokračovali ve zpěvu “a capella”, naskakovala mi husí kůže….a přitom je cítit, jak jsou ti kluci HRDÍ!
Takový opravdový, přesvědčený MUŽE, odhodlaný nás bránit, bychom tady potřebovaly!
Vítejte zpět! 🙂

Pepek
Návštěvník
Pepek

Před kým si přejete být bráněn, navíc takovými plakátovými “hrdiny”? Podle Vašeho příspěvku soudím, že jste ještě neukončil základní školu. Zatím byste měl trochu studovat a pak si znovu přečíst, co jste napsal. Budete se stydět a nějaký čas chodit kanálama.

KAZATEL-MT24-ZJ13,12
Návštěvník
KAZATEL-MT24-ZJ13,12

Další lži od ČT h…. až je to hnus a aji holedně Demonstrace v Praze zase nic jen lži
Témata: Policejní zásah při migračních demonstracích (živě brífink); Mění se strategie boje proti IS?; Vládní krize na Ukrajině; JAR: výše trestu pro Krejčíře; Policejní zásah při migračních demonstracích; Protest pracovníků České pošty; Začíná festival Mene tekelhttp://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/216411058060222/

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Vtipné je (člověk se tomu musí smát, aby se z toho nezbláznil), že náš současný ministr obrany (profesí herec (!) – není možné, aby to bylo z Babišovy hlavy, někdo ho tam musel nastrčit), který slouží NATO a Washingtonu a momentálně se vyjadřuje dost protirusky, životopis zde..

http://www.celebritynet.cz/osobnost/Martin%20Stropnick%C3%BD#biografie
(Během dětství pobýval s rodiči v Itálii a Turecku, kde navštěvoval francouzské lyceum v Ankaře. Střední školu zakončil maturitou na Gymnáziu Jana Nerudy na Malé Straně v Praze. Poté vystudoval Divadelní fakultu AMU (1976–1980), aby následně nastoupil do angažmá v Městských divadlech pražských. V roce 1986 se stal členem činohry Divadla na Vinohradech v Praze, kde setrval až do sametové revoluce. …)

si v roce 1985 zahrál sovětského poručíka ve štábu Rudé armády ve filmu Boj o Moskvu (min. 51:10)..
http://cinema.mosfilm.ru/films/film/Bitva-za-Moskvu/bitva-za-moskvu-agressiya-1/

česky zde..
https://www.youtube.com/watch?v=uYjBLmHo0ns