Americký velvyslanec Schapiro se pomalu stává hrozbou demokracie v České republice. Hra...

Americký velvyslanec Schapiro se pomalu stává hrozbou demokracie v České republice. Hra na kytarový playback na tom nic nezmění a zpěv pana velvyslance už vůbec ne

Americký velvyslanec Schapiro se pomalu stává hrozbou demokracie v České republice. Hra na kytarový playback na tom nic nezmění a zpěv pana velvyslance už vůbec ne

Americký velvyslanec v České republice Andrew Schapiro zavítal do show moderátora a herce Jana Krause. Jak bývá zvykem u amerických velvyslanců v České republice, tak i Andrew Schapiro se ochotně rozpovídal o české politice. Což by jakožto velvyslanec v žádném případě dělat  neměl.

1126745_show-jana-krause-106-2015-obrazek-1_image_620x349.JPG
Andrew Schapiro v Show Jana Krause na Primě

Podle Andrewa Schapira prý česká veřejnost není naladěná protiamericky. Dle jeho názoru je česko-americké spojenectví velmi silné,  což prý dokazuje „průjezd“ amerického konvoje Českou republikou na přelomu března a dubna tohoto roku. „Předtím, než konvoj přijel, na sociálních sítích se říkalo, budeme protestovat, házet na ně rajčata, ale viděl jste, co stalo. Nakonec vylezli nějací čtyři lidi, kteří bydlí ve sklepě u maminky, ale vítat konvoj přišly desítky tisíc lidí, kteří tam čekali ve studeném dešti,“ popisoval Schapiro. Úroveň jeho vyjádření snad mluví za vše..

[VIDEO] Andrew Schapiro v pořadu Jana Krause

Abych řekl pravdu, tak doteď jsem netušil, že v popisu práce amerického velvyslance je zasměšňovat lidi, kteří přišli pokojně vyjádřit svůj názor na pobyt amerických vojsk v České republice. Záměrně nepíši průjezd konvoje, neboť se o žádný průjezd nejednalo! Bohužel musíme konstatovat, že než se v Česku objevil vyzbrojený americký konvoj, tak tuzemská média začala se zastrašováním těch občanů, kteří měli v ůmyslu vyjádřit nesouhlas s Dragoon Ride. Věřte, že stovky lidí protestovaly proti americkému ozbrojenému konvoji, jen média je neukázala. A není jisté, že americký konvoj vítaly desítky tisíc lidí. Existují různá fota a videa, která toto tvrzení zpochybňují.

[VIDEO] Pan Schapiro předvedl hru na nezapojenou kytaru (playback sync play), čehož si každý, kdo někdy hrál na kytaru, jistě všiml a přestože se pan Schapiro snažil pravou rukou trefit do rytmu a napodobit pohyb zápěstím ve stylu “shuffle” Keitha Richardse, moc mu to nešlo, stejně tak jako jeho lehce falešný zpěv (pozn. šéfredaktora VK)

Bohužel Andrew Schapiro si také nikdy nezapomene rýpnout do našeho prezidenta. Chápu, že Schapirovi pan prezident silně leží v žaludku. Není se čemu divit. Miloš Zeman není obyčejná loutka, která poslouchá amerického velvyslance. Ten se pomalu stává hrozbou demokracie v České republice! To jaké politické aktivity vykonává v Česku Andrew Schapiro, je bezpečnostním rizikem pro všechny naše občany.

Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
frank
Návštěvník
frank

Kytara byla samozřejmě zapojená, šéfredaktor je asi slepý a Shapiro na ni opravdu hrál , ale to nic nemění na tom že Shapiro je šmejd.

berezin
Návštěvník
berezin

něco mi na něm nesedí, nebude to dobrý člověk

Jan
Návštěvník
Jan

Šapiró, Šapiró, chtěl by vládnout, musel sáhnout hlouběji, hlouběji,
nekoupil si naději, musel táhnout, Šapiró, Šapiró………………

Vlado
Návštěvník
Vlado

Čo ho už bratia Česi nekopnú do tej časti tela, kde nohy strácajú svoje poctivé meno a nevyhostia ako nežiadúcu osobu!

Kaspri
Návštěvník
Kaspri

Nezlobte se na mě, nejsem ani v nejmenším proAmericky naladěný, ani fanouškem pana Shapira. Nicméně kytara, na kterou hraje, je zapojená a jeho hra a zpěv je odpovídající neprofesionálnímu zpěváku. Kdo z vás umí tak zazpívat?
Když už chce redakce kritizovat, tak by měla o hudbě a studiových podmínkách něco vědět.
Tohle ve mě budí dojem, že jak Mainstream hledá vše co by použila jako propagandu, tak bohužel toto vyznívá obdobně a dle mého názoru toho snad není Aeronetu zapotřebí ne?

Aksal
Návštěvník
Aksal

Myslím, že toto je to poslední, co bych kritizovala. Ale důležitější je to, jak se nám snaží do podvědomí zanést obraz Shapira, jako žoviálního chlapíka, který je tak neškodný, že si sem tam s Čechy i zahraje na kytaru a něco zazpívá. Nechybí u toho široký “signální” úsměv a žvatlání něco o tom, jak kolem sebe vidí, jak máme Američany rádi. Někteří na tuto manipulaci reagují doslova okouzleně a panu Shapirovi by nejraději vlezli někam…
To, že za oponou organizuje “majdany”, na to se rázem zapomíná… V Amerických akčních filmech vidíme, jak takoví žoviální chlapíci s bělostním úsměvem bez mrknutí oka stisknutím jednoho tlačítka posílají tisíce lidí na smrt, a řekla bych, že se u toho baví, podobně, jak pan Shapiro…

Voodoo
Návštěvník
Voodoo

Kytara zapojená možná byla, ale volume na zesilovači bylo jaksi na nule… 🙂 Jak jinak si vysvětlit ty nesmyslné pohyby jeho ruky, když z reproduktorů zněly šestnáctinové shuffly (1:02 až 1:06) a Schapiro tam přitom sekal na kameru rukou tříčtvrťová kila a navíc se ani netrefil do fráze, což by znělo příšerně, kdyby měl zesík jenom trochu nahlas. Na elektriku hraju 20 let, takže poznám, když někdo jede na kytaru bez šťávy v kabelu. Na studiové podmínky to nesvádějte. Poznám, když kytarista jede rukou jinak, než co mu právě leze za zvuk ze zesilovače.

Podívejte se v tom videu i na mezihru té skladby, jak je pan Schapiro s rukou úplně mimo rytmus při přechodu na chorus, ale zvuk jde úplně jinak a přesně frázovaný druhým kytaristou, který hraje celou skladbu, protože v celé skladbě je jenom jedna lead guitar a ne dvě, což musí slyšet i posluchač začátečník. To si lze vysvětlit jen tak, že Schapiro má kytaru ztlumenou na nulu na zesilovači.

Nemám nic proti panu Schapirovi, ale tohle byla hodně blbá inscenace ze strany Primy, asi aby byl pan Schapiro před diváky za velkého frajera. Ale já bych ocenil, kdyby záhrál sólo, třeba i nedokonale, to bych řekl, klobouk dolu. Ale hrát na kytaru naprázdno, to je prostě fake pro hloupé publikum.

Dunsun
Návštěvník
Dunsun

Naprosty souhlas ! Na kytaru hraji + na spousty dalsich nastroju. Tak snad mohu trochu soudit. Je jasne, ze ho po par uvodnich rytmech ztlumili nicmene svuj partik si tam mydli. Zpev je falesny, ale neni to zas az takova hruza a hlavne se to tak trochu do vybraneho zanru i hodi.
Ale k veci. Tez si myslim, ze timto Aeronet dela vlastne sluzbu mainstreamu a sam sebe zbytecne dehonestuje. Pouziva totiz podobne zpusoby jako mainstreamove srackomety …
Rekl bych tedy v tomto pripade: Mene je vice.
Tak ci onak. Na porad jsem se dival pac se divala i pritelkyne a skoro jsem to nedodival jak mi z toho bylo blivno. Americke vlezdoprdelstvi nejvyssiho kalibru …

Administrator
Admin

Dovolím si s vámi nesouhlasit. Pan Schapiro musel vědět, do čeho jde, že se před určitou částí veřejnosti ztrapní ohledně své hry na kytaru naprázdno a média nejsou od toho, aby o takové věci mlčela, ale aby o ní napsala. Na pana Schapira nikdo nic nemetá, pouze se v článku konstatují fakta, že hrál naprázdno a že zpíval lehce falešně. Obojí je fakt. Je to velký rozdíl, když v Redutě v Praze hrál V. Havlovi prezident Bill Clinton naživo na saxofon, a opravdu skvěle: https://www.youtube.com/watch?v=Z9DLFi85B34

Pan Schapiro mohl do toho jít naplno, bez playbacku, bez doprovodné kapely pana Krause juniora a mohl vyseknout nějaký americký a ne britský song. Bruce Springsteen, legenda v USA. To ho nenapadlo zahrát “Born in the USA”? To by byla stylová věc. Jenže ta skladba je o frustraci amerického dělníka, co byl draftovaný do Vietnamu a po návratu z vietnamské války je úplně na dně. Nadčasový song, který platí i pro dnešní americké veterány z Iráku a Afghánistánu. https://www.youtube.com/watch?v=OuJUq58VQXQ

Pokud se pan velvyslanec chce pouštět do kumštu (což zpěv a hraní na kytaru bezesporu je), tak musí počítat i s diváckou a mediální kritikou a s tím, že se o tom bude psát.

Nejsem ovce
Návštěvník
Nejsem ovce

Taky si myslím, že hodně lidí zastrašili a dalším důvodem byl projev prezidenta, který tvrdil, že o nic nejde.. Tak se na to lidi vybodli a radši zůstali doma.

marmaris
Návštěvník
marmaris

Jééé a bude mít šapitó vlastní televarieté? A kde má zaparkovanou maringotku? U velvyslanectví? :DDD

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

Trapný, arogantní a prorežimní pravdoláskař Kraus – kdo se na ty jeho slinty jako ještě dneska dívá?

Změna je život
Návštěvník
Změna je život

Co dívá, ale že zaplatí vstupenku a jde tam fyzicky! 😀 Ze začátku mě jeho šou i bavila, ale to už dlouho neplatí. Vždy se snaží být strašně vtipný za cenu, že shazuje hosty či další lidi a přitom sám potřebuje být za ústřední hvězdu celého vystoupení. Dávno se to už okoukalo a oposlouchalo a spoustě lidí je to nepříjemné.
Jeho protizemanovské a proamerické vystupování není třeba komentovat. To je známá věc a není mezi “celebriatami” jediný.

Jan z Boudova
Návštěvník
Jan z Boudova

Já už se na Krause nedívám. Nyní jsem udělal výjimku, abych viděl pana ambasadora live.Krausovo kecy o tom, že lidé zde volili za 30 kaček, to byla ostuda jeho charakteru, když to samé doporučil USA, myslím, že Shapiro odpověděl, že by to nebylo inteligentní, zřejmě nepochopil, že může Kraus takhle shazovat vlastní národ.Shapiro by chtěl věnovat mládeži. Moc hezký večer a po té drbně, jsem to vypnul a dlouho nezapnu

milda
Návštěvník
milda

Poslední dobou se stejně začíná předvádět i Šíp. Snad už neni díl, ve kterém by nenašel příležitost, kopnout si do prezidenta. Je mi to divný, měl jsem Šípa za slušnýho člověka, nemá on to nařízený, aby ho to ČT nechala dělat? Tomu bych se nedivil, Šípovi se divim i když…….komedianti byli vždycky děvky prodejný, takže vlastně ani ne!

vendel
Návštěvník
vendel

Tak to dopadá.když sem obama pošle své nekompetentní sponzory!S.šapiro,dle mého názoru,moc rozumu nepobral!Jeho předchůdce na tom byl zhruba stejně!

Karel Holý
Návštěvník
Karel Holý

Jenom jako, fake jak wrestling. Poženeme toho krpatýho Židáka z Malý strany sviňským krokem!