Americký Pentagon si nechá vyrábět vakcíny na Covid-19 v bývalém československém závodě...

Americký Pentagon si nechá vyrábět vakcíny na Covid-19 v bývalém československém závodě SEVAK v Bohumili u Prahy, americká farmaceutická společnost Novavax podepsala kontrakt s americkým ministerstvem obrany na 10 milionů dávek zkušební vakcíny NVX-CoV2373, veškerá produkce půjde výhradně do USA! Proč chce Andrej Babiš v ČR vybudovat státní síť testovacích laboratoří, když stát stejně nemá vlastní kapacity na výrobu testů, které dováží z Číny, ani vlastní kapacity na výrobu vakcín, které dováží pro změnu ze západu? Co se stane, když veškeré testy v ČR bude zajišťovat stát? Všechny státní laboratoře budou mít rázem jediného generálního dodavatele materiálu ze zahraničí! Stát bude nakupovat vakcíny vyrobené v Česku od Američanů z USA pro celou republiku? Tohle je plán?

Americký Pentagon si nechá vyrábět vakcíny na Covid-19 v bývalém československém závodě SEVAK v Bohumili u Prahy, americká farmaceutická společnost Novavax podepsala kontrakt s americkým ministerstvem obrany na 10 milionů dávek zkušební vakcíny NVX-CoV2373, veškerá produkce půjde výhradně do USA! Proč chce Andrej Babiš v ČR vybudovat státní síť testovacích laboratoří, když stát stejně nemá vlastní kapacity na výrobu testů, které dováží z Číny, ani vlastní kapacity na výrobu vakcín, které dováží pro změnu ze západu? Co se stane, když veškeré testy v ČR bude zajišťovat stát? Všechny státní laboratoře budou mít rázem jediného generálního dodavatele materiálu ze zahraničí! Stát bude nakupovat vakcíny vyrobené v Česku od Američanů z USA pro celou republiku? Tohle je plán?

Situace v České republice se začíná nebezpečně podobat ukrajinskému modelu bizarních operací a manipulací s vakcínami a výrobními kapacitami někdejších socialistických podniků, které byly špičkami ve svém oboru před rokem 1989, ale potom se dostaly podivnými cestami do rukou amerických farmaceutických firem, které jsou pupeční šňůrou napojené na americkou armádu, armádní výzkum bojových virů, látek a chemicko-biologických sloučenin.

Americké ministerstvo obrany, budova Pentagonu

Ministr zdravotnictví ČR dnes oznámil [1] opětovné zavedení antivirových opatření v ČR, včetně nošení roušek na vybraných místech, ale tohle není to zásadní, čeho bychom si měli všímat. Teď už se vůbec nehraje o nějaké hadry na obličejích, ale v ČR se rozpoutal zákulisní boj o generálního dodavatele vakcín, testů a dalšího materiálu pro potřeby státních testovacích laboratoří, kterými Andrej Babiš chce z trhu vytlačit soukromé laboratoře, jako je např. laboratoř Tilia Labs mediálně známé mikrobioložky MUDr. Soni Pekové.

Andrej Babiš si stěžuje, že soukromé laboratoře v ČR testují “na kšeft”

Andrej Babiš včera v médiích ostře kritizoval [2] ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, že plán na vybudování státních laboratoří na testování virů jde strašně pomalu, lidé prý jsou nespokojení, protože soukromé laboratoře v ČR testují velice pomalu, přičemž úmyslně prý proces zpomalují, aby cena za provedení testu na Covid-19 zůstala na vysoké úrovni, jinými slovy nepřímo obvinil soukromé laboratoře z pokřivování hospodářské soutěže a de facto ze spiknutí, z vytvoření kartelových dohod atd. Andrej Babiš uvedl, že považuje za nemorální, aby si z testování na Covid-19 dělaly soukromé společnosti business.

Andrej Babiš, premiér ČR

Sorry jako, ale ty soukromé laboratoře neprovozují charitu, pane Babiši. Ty laboratoře jsou komerční projekty a jejich cílem je profit, ne dobročinnost, ani veřejná služba. Tento argument od Andreje Babiše zní nelogicky, musí přece vědět, že soukromé laboratoře jedou “na kšeft”, protože jsou to podnikatelské subjekty. Pokud jde o pomalost testování, tak to je způsobeno právě tím, že v ČR je málo laboratoří na testy, které by ten nápor zvládaly. Rozhodně se testování nezrychlí tím, že vzniknou státní laboratoře zřízené při jednotlivých státních nemocnicích v ČR, obvykle fakultních.

Státní laboratoře nezrychlí testování, naopak může vzniknout naprostý kolaps

Pokud státní laboratoře budou pro občany zdarma, testy např. budou hrazeny ze zdravotního pojištění, potom dojde k tzv. Gulliverovu efektu, tedy malá krize nedostatečné kapacity v soukromém sektoru malého počtu soukromých laboratoří přeroste do obří krize kolapsu státních laboratoří, do kterých se navalí stovky tisíc zájemců, mnozí ze zvědavosti, protože to bude platit stát, bude to ze zdravotního pojištění, takže státní laboratoře zkolabují. V komunistické Číně, kde mají tisíce státních nemocnic, drtivou většinu testů provádí soukromé čínské firmy a soukromé laboratoře, protože státní laboratoře by se zhroutily pod enormním návalem.

Testování v soukromé laboratoři

Jenže, Andrej Babiš není idiot, nemyslete si, že je naivní diletant, který neví, že státní laboratoře žádné urychlení testů nezařídí. Toto urychlení zařídí jediná věc, a tou je konkurence na trhu, tedy rozvoj co největšího počtu soukromých laboratoří, které se budou předhánět nízkou cenou za test a rychlostí provedení testu. To je jediný návod na zrychlení testů. Takže, proč Andrej Babiš ze sebe dělá naivku a plácá nesmysle o tom, že státní laboratoře budou testovat občany rychleji?

Záminka pro vznik státních laboratoří ve skutečně sleduje plán na vyhlášení tendru na generálního dodavatele vakcín pro českou vládu a státní pojištěnce

Ano, jedná se prostě o politické a mediální tance na téma vytvoření generálního dodavatele vakcín a materiálů se státní licencí v souvislosti s pandemií na území ČR pro všechny státní pojištěnce, ale dost možní i pro všechny občany. To je ten skutečný důvod těch řečí o tom, že je potřeba urychleně vytvořit a vybudovat státní laboratoře na testování, protože nemůžete vyhlašovat tendr na generálního dodavatele vakcín a dalšího materiálu pro státní laboratoře, když ty laboratoře ještě neexistují.

Adam Vojtěch tyhle nuance a souvislosti nechápe, on je mladý, nezkušený, nemá kádrové vyprofilování, neprošel podnikovými procesy řízení, nechápe konceptuální procesy. Právě proto se Andrej Babiš na něj včera rozčílil, že to nezvládá, že státní laboratoře vznikají pomalu, jak je to možné a dokonce se začalo proslýchat, že Adam Vojtěch to má nahnuté, protože na tyto věci opravdu nemá kádrové předpoklady. Andrej Babiš totiž nelení a maká.

Andrej Babiš měl totiž už 12. června tohoto roku jednání se zástupci americké farmaceutické firmy Novavax, která právě získala [3] kontrakt od Pentagonu, tedy amerického ministerstva obrany, na dodávku 10 milionů dávek kandidátní vakcíny NVX-CoV2373 proti viru Sars-Cov-2 a společnost Novavax bude tuto vakcínu vyrábět v České republice v bývalém československém závodě SEVAK v Bohumili u Prahy. Andrej Babiš na Twitteru uvedl, že čeští zástupci této americké firmy mu řekli, že firma plánuje vyrábět od 1. ledna 2021 až 1 miliardu vakcín ročně [4], a že by bylo dobré, kdyby česká vláda mohla odebírat vakcíny na Covid-19 právě z tohoto závodu v Bohumili [5]. Česká vláda však dosud žádnou smlouvu na vakcíny nemá [6].

Andrej Babiš již jednal s českými zástupci amerického Novavaxu v Jevanech u Prahy

A je to venku. Ano, tušíte správně, kam vedou mediální tance Andreje Babiše na téma pomalého testování soukromými laboratořemi a nutností přesunutí testů do státních laboratoří. V plánu totiž není nic jiného než myšlenka na obrovský business, tedy generálního dodavatele vakcín pro český stát, pro českou armádu, českou policii, státní úředníky, důchodce a v neposlední řadě pro všechny české občany, přičemž vakcína by jistě byla hrazena pojišťovnami, ale pouze u smluvních zdravotnických zařízení a státních laboratoří, nikoliv u soukromých virologických laboratoří.

Závod Novavax – Praha Vaccines v Bohumili u Prahy

Tento generální dodavatel by nakoupil v cizině, tedy u americké firmy Novavax vakcíny, platba by proběhla v amerických dolarech a dodávka amerických vakcín by probíhala přímo z továrny z Bohumile u Prahy. Jenže, to by bylo příliš laciné. Takže se dá očekávat, že výrobce ty vakcíny nejprve odveze lodí do USA a potom, po zaplacení ze strany české vlády, je generální dodavatel přiveze zpátky do ČR.

Náklady generálního dodavatele tak nebudou místní a lokální, ale bude fungovat de facto jako náklady importéra z USA, i když půjde o vakcíny vyrobené v Bohumili u Prahy, nedaleko Jevan. No, jak myslíte, že probíhal nákup roušek a zdravotního materiálu proti Covidu-19 v březnu v Číně? Opět to probíhalo přes prostředníka, přes skupiny dodavatelů, kteří exkluzivně dodali z Číny české vládě antivirové produkty.

Generální dodavatel vakcín pro Covid-19 pro potřeby ČR bude dodávat vakcíny a materiál všem státním nemocnicím a státním laboratořím

Pamatujte si prosím jednu věc, že kdykoliv nějaký úspěšný podnikatel a miliardář začne plkat nesmysle o tom, že něco jde někde pomalu, protože to není v dikci státního subjektu, tak vám prostě lže a věší bulíky na nos. Ty státní laboratoře prostě musí vzniknout kvůli tomu, aby bylo možné udělat a vyhlásit tendry na vakcíny a na “správné” generální dodavatele těchto vakcín, kteří dodají miliony vakcín pro potřeby státních zdravotních pojištěnců, tedy včetně důchodců. A to bude pro generálního dodavatele takový neskutečný vývar, jaký si vůbec nedovedete ani představit

Závod Novavax v Bohumili u Prahy

V porovnání s tím bude ta březnová jednorázovka v podobě roušek a testovacích kitů z Číny jen bezvýznamná epizoda a takový malý kšeftík bokem pro zprostředkovatele okolo Jaroslava Tvrdíka. Česká vláda se po roce 1989 zbavila všech podniků na výrobu léčiv, vakcín a sér, firmy jako SPOFA, SEVAK a další postupně zanikly a byly pohlceny zahraničním kapitálem, a tak dnes musí český premiér jezdit do Jevan u Prahy a tam jednat s českými zástupci americké farmaceutické firmy, kteří vlastní v Bohumili bývalou fabriku SEVAK, kde se vyráběly vakcíny pro ČSLA, pro Varšavskou smlouvu, pro pediatrii, kde pracovaly špičky československé virologie a mikrobiologie.

Covid-19 je příležitost pro farmaceutické firmy, která přichází jednou za život, protože strach a hysterie prodává

Včera jsme tady na Aeronetu psali [7] o tom, jak Američané na Ukrajině financují a budují virové laboratoře a testují na Ukrajincích vakcíny, ale v Česku tomu není jinak, špičkový závod na výrobu vakcín nedaleko Prahy je v rukách Američanů. A ti využívají bývalé předlistopadové vědecké kapacity, které zastřešují výrobu v rekonstruovaných závodech, které ovšem již našemu lidu nepatří. A premiér potom v médiích kritizuje pomalost testování na viry a slibuje to zlepšit státními laboratořemi, které to budou testovat laciněji, protože ty soukromé prý na to mají kšeft.

Právě proto musí přijít i v ČR druhá vlna Covidu-19, protože business plány na velké vývary jsou již připravené. Jenom gój bude civět do blba, bude valit oči, zírat, ovšem se zakrytou hubou s hadrem a bude si říkat, jak je tohle všechno možné? Ano, je to možné, protože občan nechce chápat procesy řízení a nechce jim rozumět. Chce totiž žít v nevědomosti a cucat modrou tabletku.

Tohle brzy přijde, covidový pas jako doklad o očkování a testování

Občanská společnost už nehledá pravdu, nestojí o fakta, zajímají ji pouze názory celebrit a osobností, zajímá je víc osoba, která názor pronáší, než samotný obsah prohlášení. Tupá generace závislých lidí na předžvýkaném výkladu světa mainstreamu, kterému nikdo nechce doopravdy rozumět. Politická reprezentace je věrným odrazem společnosti, protože ta společnost tu reprezentací volí, svobodně a nikdo ji nenutí. Nelze tak degeneraci vnímat jako odchylku od normálu, ale jako rekalibraci normálu, kdy se degenerace stává sama novým normálem.

Jakmile se tedy jedinec začne projevovat logicky, rozumně, chytře, tedy normálně, je označený za fašistu, rasistu, xenofoba, homofoba a je vyloučen ze společnosti, protože se odchyluje od nové překalibrované normality, tedy od degenerace. Vidíte to na vlastní oči v USA, kde zdegenerovaná bílá sójová mládež útočí na vlastní bílou kulturu. Přidávají se k nim bílí politici z radnic, představitelé politických stran. Připojují se k degeneraci a tím okamžikem definují pomalu a postupně novou normalitu, rekalibrují to, co je považováno za normální. A když vidíte, že národ mlčí i ve chvíli, kdy se zjevně chystají nákupy vakcín pro státní pojištěnce pod záminkou pomalosti soukromých laboratoří, tak už víte, že je hotovo.

S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, do konce měsíce zbývá 7 dní a zatím jsme vybrali jen cca. 26% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, který závisí výhradně na Vaší podpoře, i když chápeme současnou situaci s hysterií okolo Covidu-19. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články, videa a pravidelné páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Lynn
Návštěvník
Lynn

To z nás dělají debily, my vyrobíme vakcínu, povezeme jí do USA a od Američanů si koupíme to, co jsme si vyrobili. To je vrchol. Nejsem tupci, jen se mnozí z nás utápění v existenčních starostech, žijí v ustavičném stresu a strachu o přežití, Nechybí ani pocit vlastní bezmocnosti. Z lidského hlediska jsme ztraceni, Zbývá nám jediná možnost, jak z toho ven a nedělat debila, otroka a pokusného králíka – vrátit se ke svým kořenům, obrátit se k Bohu. Na politiky se nemůžeme spolehnout, je smutné, že nemáme výběr u voleb, tedy máme výběr mezi menším a větším zlem. Jediná cesta, jak z toho ven a neživořit v bídě, zoufalství, nedřít za pár korun, nemít jen strach a starosti, prostě nežít jako otrok, je obrátit se k Bohu, navázat, upevnit s Ním osobní vztah, poslouchat Ho, nechat se Jím vést, důvěřovat Mu a vykašlat se na přirozený běh okolností a řešení věcí lidskými prostředky, pokud nemáme možnosti řešení. Držet hubu a krok, lhát sám sobě, nechtít nic vědět, strčit hlavu do písku jako pštros, nechtít ničemu rozumět s tím, že stejně proti tomu nelze nic dělat a že se musíme podvolit, je poraženecký postoj otroka. To není řešení, To je jistá cesta do otroctví. Přimknutí se k Bohu má obrovskou výhodu, že nezáleží na tom, kdo a kolik lidí se k nám přidá, i jedinec může s pomocí Boží tomu všemu uniknout, Bůh je totiž všemocný, vševědoucí a všemohoucí, jedině On má klíče ode vše, dokonce í od smrti. Nikdo se Mu nemůže rovnat v síle, moci, moudrosti, slávě. Naštěstí pro nás Bůh je také nekonečně milosrdný a záleží mu na nás, má nás rád.

Teodor
Návštěvník
Teodor

Nejaka vakcina proti Coronaviru nemuze byt ucinna, nebot Coronavirus mutuje a to pry 270-krat rychleji nez chripkovy virus. Ten je v podstate “jen” kazdy rok jiny. A ani proti chripce neni ucinna vakcina. Jen lzi a podvody. Zasnu ale, co vsechno se vytunelovalo a “prodalo” novym americkym bratrum. Nemel jsem socializmus rad, komunisti me odsoudili na 4 roky zostreneho vezeni, ale mel jsem drzet hubu. Po dnesnich zkusenostech bych ale sel do KSC. Mohu dnes jen rici, zlaty socialismus, komunisti vratte se.

Zvědavá matka
Návštěvník
Zvědavá matka

Corona mutuje tak rychle, jak rychle meni Soudruzi frequence 😉
Mutace/muzika podle toho, kterej kanal zrovna ladi a hraji… 🙂

josef
Návštěvník
Jana
Návštěvník
Jana

Z jednoho mého květnového mailu:
“Ted jak Amíci koupili tu firmu v Bohumili u Kolína, tak by se mohlo upozornit, že právě tam onemocněly/byly utraceny ty fretky na ptačí chřipku z vakcín Baxter.

http://www.nwoo.org/2020/03/31/podame-jako-obcane-cr-trestni-oznameni-na-baxter-a-who/

Ještě se tehdy stalo něco dalšího, co mohlo vypadat jako úmysl prasečí chřipku rozšířit do Evropy. Ve Švýcarsku v době dopravní špičky ve vlaku explodovala zásilka z WHO a mexické pobočky Baxter do Národní chřipkové laboratoře v Ženevě. Zasáhl – mohl kontaminovat – 61 osob. Důvod? Údajně byl suchý led umístěn ve špatné části kontejneru, a roztavil se.

“In July 2009, a container with vials of swine flu virus exploded on a Swiss Intercity train during a peak passenger time, exposic 61 people to a potentially lethal virus. The container was sent from a WHO and Baxter Corporation – affiliated laboratory in Mexico City and was destined for the National Influenza Laboratory of Switzerland in Geneva. The container may have been imporperly packaged, the dry ice meant to cool the vials was packed in the wrong part of the container and melted, resulting in an explosion in the train compartment.”/p. 95 Merrill Singer, Pamela I. Ericson Global Heatth: An AthropologicalPerpective/

Marie1942
Návštěvník
Marie1942

Tenhle email jsem nedostala, ale naprosto souhlasím s tím co píšete!!!

Jana
Návštěvník
Jana

Tak pokud tam nyní uhynou fretky, jako tam uhynuly před 11 roky po vakcíně z Baxter/WHO, tak se to možná lépe ututlá. Jestlipak ty nové vakcíny budou na fretkách vůbec testovat…

raspberry
Návštěvník
raspberry

“Adam Vojtěch vyhrál Superstar 2030, stal se zároveň ministrem zpěvu.”
EETerminátor: Den vyúčtování
https://www.youtube.com/watch?v=4ojIw3khTHw

samiv
Návštěvník
samiv

V čem je problém ? Ty prachy co do toho půjdou by stejně nikdo neviděl.. u nás se to bude vyrábět, úkáčka poslouží jako bílé myšky a třeba si vyslouží další domácí sušenku zn. Hop-Hop..

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Ty bejt blbej?

Jan Roman
Návštěvník
Jan Roman

ne, on meposlouchá ČT.

kacíř
Návštěvník
kacíř

Mimo téma-
jen trochu info o svobodných zednářích. Jsou všichni potentáti vlastně jedna rodina.
https://blog.infovojna.sk/slobodomurari-a-symboly/?fbclid=IwAR1C6B4kZTvJGoqYcY3T-Pz6gxhC3uCtpC4lDXjRKWyIvawzLKpUORTM59U

anan
Návštěvník
anan

Vakcina, kterou je nemožné vyrobit. Vtipné. Vše je úplně jinak.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Norma:
Úroveň CO2 ve vzduchu se měří pomocí jednotky ppm (parts per million).
• 350 – 450 ppm hodnota totožná s běžným vnějším prostředím
• do 1000 ppm doporučená úroveň CO2 ve vnitřních prostorách
• 1200 až 1500 ppm doporučená MAXIMÁLNÍ úroveň CO2 ve vnitřních prostorách
• nad 1500 ppm nastávají příznaky únavy, snižování koncentrace, bolest hlavy
• do 5000 ppm maximální bezpečná koncentrace bez zdravotních rizik
• nad 5000 ppm nevolnost a zvýšený tep
• nad 15000 ppm dýchací potíže
• nad 40000 ppm možná ztráta vědomí

Maximální bezpečná koncentrace bez zdravotních rizik je 5 000 ppm.

Skutečnost:
Pod “profesionální maskou”: přes 10 000 ppm, dále měřič již nedokáže změřit – výrazně toxická hodnota.
Pod běžnou maskou z lékárny: přes 8 000 ppm. – toxická hodnota
Pod plastovým štítem: přes 1 500 ppm. – dle normy přijatelná hodnota.
Pod látkovým šátkem: přes 9 000 ppm. – toxická hodnota.

Co na to zblblý Hamáček? Chce nás tady vyhubit? Ať si to dá dobrovolně sám a vůbec to nesundává. Proč ten chytrolín z ČT nemá reportáž o tomto problému?

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

PPM není měřicí jednotka čehokoliv, čili ani obsahu CO2. Je to pouze dekadické posunutí desetinné čárky. Třeba jako jsou procenta nebo promile.

Měřicí jednotka má vždy fyzikální rozměr.

Alanis
Návštěvník
Alanis

Nesouhlas – viz:

V sobotu 18. května se dostalo průměrné množství CO2 v atmosféře na hodnotu 409,73 PPM (počet částic z milionu), což je nejvyšší naměřená úroveň od doby, kdy jsme schopni tento jev měřit.

https://www.meteocentrum.cz/aktuality/meteorologie-klima/19052000/mnozstvi-co2-ve-vzduchu-je-v-techto-dnech-na-historickych-rekordech

nebo

https://vetrani.tzb-info.cz/vnitrni-prostredi/5827-pracujete-ve-zdravem-prostredi

brutopýr
Návštěvník
brutopýr

Přečti si to znovu, ty “metrologu”.

Alanis
Návštěvník
Alanis

OK, už mi to došlo 🙂 Ale trvalo to.

anan
Návštěvník
anan

Protože jedou všichni podle plánu. Ne nadlouho.

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Alanis
Hamáček ví akorát jedno a to je, že už dávno zkrachovalí socani končí s koncem volebního období a to nejen ve vládě,ale i v parlamentu. Veškerá činnost toho vrcholného křiváka socanů je řízena silami Aspenu nepřátelskými naší zemi a on poslušně plní úkoly proti občanům česka v naději že jeho páníčcí ho ochrání před následným hněvěm národa.

Dáša
Návštěvník
Dáša

Jenže se spojují s Paroubkem, posledním úspěšným premiérem za ČSD, kterého vyštvali. A to nevěstí nic dobrého. Paroubek má jistě zájem znovu být na výsluní a kdoví, za jakou cenu.