Americké volby – další skandál Clintonové a skandální vyšetřování skandálu

Americké volby – další skandál Clintonové a skandální vyšetřování skandálu

Americké volby – další skandál Clintonové a skandální vyšetřování skandálu

Týden do prezidentských voleb v USA a emailová aféra Clintonové se rozrůstá do rozměrů, které Trump označil za “horší než Watergate”. FBI v pátek necelé dva týdny před prezidentskými volbami oznámil Kongresu, že prozkoumá další nově objevené e-maily odeslané ze soukromého účtu Clintonové, zda neobsahují tajné informace.

O vyšetřování informoval v dopise šéfy obou komor Kongresu ředitel FBI James Comey, který ale nebyl s to sdělit, jak dlouho zkoumání potrvá. Nejmenovaný vládní zdroj upřesnil, že e-maily byly nalezeny v jiném elektronickém zařízení v rámci nesouvisejícího jiného vyšetřování.

Zařízení patřilo poradkyni Clintonové – Humě Abedinové a jejímu manželovi Anthonymu Weinerovi. Weiner je vyšetřován kvůli obscénní komunikaci s 15letou dívkou. Abedinová již v srpnu oznámila, že se s ním rozchází i kvůli jiným jeho sexuálním skandálům.

Huma Abedin, Hillary Clintonová a Anthony Weiner

Podle amerických médií se ředitel FBI Comey rozhodl o zahájení nového vyšetřování elektronické pošty Clintonové informovat Kongres i přes to, že jeho představená, ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová, byla proti. Členka administrativy prezidenta Baracka Obamy údajně nepovažovala za vhodné informovat o vyšetřování jednoho z prezidentských kandidátů méně než dva týdny před volbami.

A. Weiner na gay-pride

Lynchová prý Comeyho vyzvala, aby se držel dlouholeté praxe a nezveřejňoval nic, co by mohlo jakkoli ovlivnit průběh voleb. Ředitel FBI podle médií, která se odvolávají na vládní zdroj, ale ministryni řekl, že cítí povinnost o vyšetřování informovat. Comey v předchozích volbách podporoval republikánské kandidáty Johna McCaina a Mitta Romneyho.

Republikánský rival Clintonové Donald Trump uzavření předchozího vyšetřování e-mailů Clintonové znovu označil za chybu. „Chovám velký respekt vůči federálním orgánům kvůli tomu, že FBI a ministerstvo spravedlnosti teď mají odvahu napravit tu hroznou chybu, kterou udělaly,“ prohlásil.

Fakt, že FBI 11 dní před volbami otevírá další vyšetřování, podle něj naznačuje, že jde o „největší politický skandál od Watergate“. Odkázal tím na aféru, která stála prezidentskou funkci Richarda Nixona. FBI by podle Trumpa v tak citlivou dobu nezahájila vyšetřování, pokud by se nejednalo o ten „nejneslýchanější“ trestný čin.

Použitý zdroj zde

Vyšetřování skandálu se stává skandálem

Zpráva, že FBI se vyšetřováním emailové korespondence přece jen bude zabývat, se nakonec stává stejným skandálem, jako vyšetřovaný skandál samotný, neboť taková událost těsně před volbami může výrazně vychýlit “jazýček na váhách” . “Je velmi zvláštní, že se něco zveřejní s tak málo informacemi těsně před volbami” – vyjádřila se Clintonová. FBI narazila na maily už před několika týdny, její šéf se o tom dozvěděl ve čtvrtek a v pátek informoval kogres. Poslední bouře ve Washingtonu se tak odehrává v tomto trojúhelníku: Ministerstvo spravedlnosti se snažilo přesvědčit ředitele FBI, de jure svého podřízeného, aby nové šetření nezveřejňoval, protože by tím údajně porušil předpisy.

James Comey, ředitel FBI

Nicméně, on tak přesto učinil a za to ho kritizovali někteří zákonodárci. Śéf demokratických senátorů dokonce ředitele FBI obvinil, že záměrně sedí na jiných zjištěních, týkajících se pro změnu Donalda Trumpa: “Z mé komunikace s vámi a s dalšími vysoce postavenými představiteli v oblasti národní bezpečnosti vyplývá, že disponujete výbušnými informacemi o blízkých vazbách a koordinaci mezi Donaldem Trumpem, jeho blízkými poradci a ruskou vládou” – uvedl H. Reid v dopise řediteli FBI J. Comeymu. Trump podle průzkumů získává další nové voliče. – zdroj a více UK čt24 od min. 51.00 zde.

Clintonová je nežádoucí

Tento další skandál Clintonové, navíc týden před volbami, kdy lhůta na možnou obranu je minimální, mi potvrzuje názor už z ledna, že celá kauza emailů Clintonové byla vytvořena uměle (“Pseudo skandál Hillary Clintonové”) a že skandál bude gradovat tak, nakolik se ukáže za nutné volební preference Clintonové snižovat. V současnosti údajně Trump v průzkumech vede o 1% (nakolik se průzkumům dá věřit), ale už fakt, že média tuto skutečnost přiznávají, je posunem.

Prohrou Clintonové (a obzvláště, stane-li se tak, pak  vítězstvím Trumpa) se role USA ve světě velmi změní. Změní se vztah USA k Rusku a změní se i situace na Blízkém východě – obzvláště v Sýrii, kterou chce Clintonová a spol obětovat ve prospěch Izraele a Saúdské Arábie za cenu jakékoliv války.  A v tomto směru je třeba považovat za veliký úspěch, že Asad se až do amerických voleb udržel a neskončil jako vůdcové jiných blízkovýchodních zemí (a Sýrie s Íránem, potažmo Čína a globalisté, za to vděčí Rusku).  A nebudou to jen Izrael a Saúdská Arábie, které z výsledku amerických voleb budou smutné – aktuálně další na řadě bude Ukrajina a také Pražská kavárna…

Do voleb zbývá týden a nic není jasné – z českého mainstreamu stále zaznívají zprávy, že i přes skandály je pozice Clintonové silná, dále že spousta lidí už odvolila a na jejich hlasy už nový skandál nemá vliv, dále že ve hře je ještě zvláštní americký systém sčítání hlasů, ba dokonce že o výsledku voleb nakonec může rozhodovat soud, jako v případě Bushe ml. v roce 2000 (více).

Pohledem z mého soudku mi vychází, že Clintonová skutečně může volby vyhrát, ale ať se dívám, jak se dívám, jako prezidentku ji nevidím – ať už to bude z důvodu nemoci či případného soudu či podobných okolností, hned v prosinci a v lednu kolem ní bude v těchto směrech rušno. Ač při pohledu na fakt, že skandálem se právě stává už vyšetřování skandálu Clintonové, není potřeba ani pohledu na hvězdy, aby bylo jasné, že Clintonová je nežádoucí – globalisté si totiž přejí Spojené státy ve zcela jiné roli, než tomu bylo doposud a než si přeje Clintonová.

-Pozorovatelka-  1.11.2016

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Emitor
Návštěvník
Emitor

Ta Hulma měla mít ve svém mailboxu cca 650 000 emailů od ježibaby Clintonové. Je to vůbec možné tolik? Není divu že je svět v takovém srabu, když pohlaváři celé dny nic nedělaj a jen si do vyčerpání mailujou!

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

D = Dialogue
C = Confrontation

Zighartice
Návštěvník
Zighartice

Před nedávnem to byla jen prohlášení “šílených konspirátorů”. Agenda pokračuje. Pray for peace.

https://conservativedailypost.com/breaking-democratic-leaders-now-asking-hillary-to-step-down/

Nihil novi sub sole.

Likan 1975
Návštěvník
Likan 1975

Já to říkám pořád.Mažte ty e-maily z PC. Teď vidíte co to dokáže za paseku.
Jak se říká: ,,na každé prase se vaří voda”. No a tady se bod varu již blíží. Možná se všichni pleteme a stane se zázrak v SSa a bude zvolena, i když důkazy ukazují, že nemá krev za nehty, ale krvavé celé ruce. Má co chtěla, možná pouhá figurka a vydělá, možná ji platí sám protivník. Nikdo neví kde je pravda. Nedávno byl uveřejněn seznam lidí co pro Clintony umřely, nehodu, úrazem apod. Pracovali pro lidi co nosí smůlu. Ještě štěstí, že si ta Monika Levinská aspoň užila.
Tak aby ta špatná aura nedopadla na celí svět.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

FBI has just told Congress that it is reopening the Clinton email case
comment image:large

konzerva
Návštěvník
konzerva

Seznam… pracují pro clintonovou …a prý se provalili, že clintonová věděla otázky vždy dopředu.. http://82.221.129.208/basepages4.html

konzerva
Návštěvník
konzerva