Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Nikdo nám nedokázal...

Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Nikdo nám nedokázal odpovědět, na ministerstvu nám složili telefon! Aktivisté chtějí na silnice vysypat hnůj a stavět barikády

Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Nikdo nám nedokázal odpovědět, na ministerstvu nám složili telefon! Aktivisté chtějí na silnice vysypat hnůj a stavět barikády

Před dvěma dny přišel do naší redakční pošty dotaz od jednoho čtenáře AE News, zda-li nevíme, jestli musí mít americké transportéry, které pojedou Dragounskou jízdu na českém území po dálnicích, zakoupené dálniční známky. Tento poněkud vtipný dotaz mi ale začal vrtat hlavou, a tak jsem zavolal na Ministerstvo Dopravy ČR. Telefonní operátorka mi nejprve sdělila, že informaci získá od nadřízeného a zavolá mi zpět. A tak jsem čekal a těšil se na odpověď. Slečna volala za půl hodiny, ale nikoliv s odpovědí, ale s dotazem, že jaký subjekt prý zastupuji. Odpověděl jsem, že zpravodajský portál AE News. Slečna si něco poznamenala na papír, protože v telefonu jsem uslyšel ono charakteristické cvaknutí propisky, asi si potřebovala zapsat název.

Americké transportéry pojedou po českých dálnicích bez dálničních známek? Nikdo nám nedokázal odpovědět, na ministerstvu nám složili telefon! Aktivisté chtějí na silnice vyspypat hnůj a stavět barikády

[FOTO] Dálniční výpalné pro jízdu na českých tankodromech a jíných typech tzv. “dálnic”…

Netuším, jestli je tato informace o dálničních známkách tajná, povinnost pro účastníky běžného provozu na dálnici je mít dálniční známku, a to i pro vozidla americké armády, neboť jak je nám z médií stále předkládáno, bojové vozy US Army pojedou v běžném provozu v oddělených skupinách a využijí prý hlavně dálnice. Proto mne opravdu zajímalo, jestli jsou americké bojové vozy z této povinnosti vyjmuti, a pokud ano, na základě jakého paragrafu nebo předpisu.

Dálniční známky pro okupační vojsko?

Namísto odpovědi mi však slečna pouze oznámila, že tato věc není v kompetenci ministerstva dopravy a že mám zavolat na ministerstvo zahraničí. Tam jsem se dovolal, ale byl jsem velice rychle hotov, protože pán, který zvedl telefon a ani se nepředstavil, mi velmi slušně sdělil, že tohle je v kompetenci obrany. Namítl jsem: “Od kdy má obrana na starosti dálniční známky?”… a ticho. Myslel jsem, že pán se jen odmlčel, ale když jsem se podíval na mobil, vidím, že hovor je pryč. Pán, který se ani nepředstavil, mi složil telefon. Volal jsem ještě na obranu, ale tam jsem se dozvěděl, že dálniční známky jsou v kompetenci ministerstva dopravy (no to by jeden neřekl) a že Armáda ČR nepotřebuje dálniční známky. Ale jak je to s americkými transportéry, to nikdo netuší.

Odpověď jsem se tedy nedozvěděl. Mohou tedy 16-tunové americké kolosy válcovat naše už tak zubožené dálnice bez dálniční známky? Asi ano. Těžko si představit, že by někdo Američanům taktně naznačil, aby si koupili 10-denní dálniční flastr, aby nedostali pokutu. Co by se asi stalo, kdyby policista konvoj zastavil a začal známky kontrolovat? Může policista porušovat pravidla a přehlížet porušení předpisů a zákona, když nechá konvoj bez známek jet dál? Jaký postih mu bude hrozit? Nikdo neví.

[FOTO] Bude policejní Passat zastavovat Strykera kvůli chybějící dálniční známce?

Do redakce přicházejí další a další výzvy k různým akcím proti průjezdu americké Dragounské jízdy. Skupina aktivistů z Brna chce vyjet s nákladním autem se sklápěcí korbou a vysypat do cesty americkému konvoji hromadu chlévské mrvy a na její vrchol zapíchnout americkou vlajku a fotografii amerického prezidenta Baracka Obamy. Další skupina aktivistů nás poprosila, abychom uveřejnili výzvu ke stavění barikád, ovšem bez upřesnění, jakým způsobem by je chtěli stavět. Jakkoliv některé nápady vypadají zajímavě, redakce AE News nechce rozhodně publikovat výzvy, které by ohrozily dopravní provoz nebo zdraví lidí. Původní nápad pana Pospíšila na blokádu hranic podle vzoru rakouských demonstrantů proti Temelínu se nám líbíl. Nenásilná forma zamezení vstupu cizí armády na naše území by byla dobrým gestem a projevem protiválečných postojů.

WARNING: Lethal Force Permitted!

Redakce AE News chce důrazně varovat české občany před vrháním jakýchkoliv předmětů na americké transportéry, protože vozidla budou vyzbrojena ostrou municí, jak naší redakci potvrdilo hned několik zdrojů z okruhu polských nezávislých novinářů, se kterými spolupracujeme. Americká pěchota má podle těchto informací podrobné znalosti o protiamerických náladách v Česku a vojáci jsou připraveni se bránit, a to i zahájením palby do případných nebo i jen domnělých útočníků. V 80. letech minulého století v Německé Spolkové Republice (NSR) bylo hned několik incidentů zastřelených německých civilistů, kteří házeli klacky a kamení na americké kasárny.

Americká vojska v Evropě mají dosud a stále status okupačních sil po II. sv. válce. Vojáci mají zákaz konzumovat cizí i německé nebalené potraviny, vozí si s sebou všechno, nevěří ani německým kuchařům. Mají povolení kupovat si zboží v obchodech, ale pouze to balené. Přísný zákaz platí pro nákup nebaleného pečiva a alkoholu. Pozor na přikládání mobilních telefonů k uchu během průjezdu konvoje. To je signál pro scouta (pozorovatele perimetru zajištění konvoje), že může jít o koordinaci bombového útoku na konvoj mezi více útočníky. Mezi vojáky konvoje můžou být veteráni z Iráku, kteří na toto reagují velmi hystericky. Pozor na to!

[FOTO] Americké transportéry Stryker na železničních vagónech… v Česku ale pojedou po dálnicích…

Tento přejezd konvoje odsouhlasila česká vlády. Terčem protestů by proto měla být hlavně ona. Vláda, která nechává producírovat po českém území cizí vojska tímto manifestačním způsobem, je vláda loutková. Vláda bez morálního imperativu. Vláda ohnutých hřbetů s jazykem vyplazeným až na zem a na ten jejich jazyk jim dupe americká vojenská bota. Copak bylo tak těžké říct Američanům, aby naložili své transportéry na vlaky ČD a zakryly je při transportu do Německa plachtami?

Co kdyby raději česká vláda v NATO pronesla iniciativu na reformu aliance, aby ukončila své expediční mise a války v cizích zemích pro zájmy USA a soustředila se raději na obranu členských států v Evropě, o které se pořád tak mluví? Možná by byla naše země potom opravdu bezpečnější a nemusely by se obnovovat vojenské odvody, natož u žen. Kdy konečně přijde politik, český vlastenec, který bouchne do stolu a řekne: “Buď bude NATO sloužit výhradně k obraně a ne k zahraničním misím, anebo odtud odcházíme!” Možná bychom tím jako stát a národ získali i respekt, který naší vládě tolik chybí, a nejen v centrále NATO.

Jak je možné, že americký ambasador dohlížel na volební sjezd hnutí ANO? Co tam pohledával? Kdo si ho tam pozval? Jak může český občan věřit své vládě, když loutkáři z americké ambasády už dozorují i volební sjezdy českých stran? Kde je česká hrdost? Státnost? Nezávislost? To není ruská propaganda, co tady uvádím. To je apel. Apel na české občany, aby vzali rozum do hrsti a uvědomili si, kdo jim tu vlastně doopravdy vládne.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
slávek
Návštěvník
slávek

Už dlouho jsem se tak nezasmál 🙂

roxor
Návštěvník
roxor

řezal jsem se smíchy na nápad kravské mrvy s americkou vlajkou a barakem ohavou :´)

Petr Mikuláš
Návštěvník
Petr Mikuláš

Platit by měli. Problém je v tom a udivuje mě, že redaktor neví, že dálniční známky se týkají pouze vozidel, jejichž hmotnost je do 3500 kg. Potom se platí mýtné. Tedy správně by si měli Američané pořídit ty krabičky(palubní jednotky), co musí mít každé vozidlo nad 3500 kg při jízdě po zpoplatněné silnici a zaplatit. Jenomže ono se to nějak okecá a nezaplatí nic.

Martin
Návštěvník
Martin

Dlouho jsem přemýšlel nad všemi nápady jak protestovat proti americké koloně a napadl mne velmi jednoduchý způsob. Pokud by se dostatečně velká skupina demonstrantů stojících kolem cesty v okamžiku průjezdu otočila ke koloně zády, byl by to jasný signál co si o průjezdu myslíme a bylo by to tak jednoduché.

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

—————————————————————————————————————–
Pokud spatříte nepřítele, hlaste to, aby bylo možné monitorovat přesuny nežádoucích vojsk v naší zemi a případně jej blokovat. I tyto věty nalezneme v manuálu uskupení Ne základnám, které mobilizuje občany proti údajným americkým okupantům. Desetibodový manuál rad sdílel na sociální síti Facebook i analytik Štěpán Kotrba
.Celé desatero vypadá následovně:
1) Mediální příprava a informování veřejnosti
– Organizátoři žádají všechny občany, ochotné bránit naši zemi, aby sdíleli tuto zprávu po sociálních sítích, e-mailech a navzájem se informovali o probíhajícím plánu.
– Informujte nezávislá média (ta závislá nám nepomohou), a zejména informujte pomocí rádia Svobodný vysílač o případných vlastních aktivitách a hlavně poskytujte informace o pohybu kolony. Svobodný vysílač bude zastupovat úlohu novodobého Československého rozhlasu.
2) Výroba transparentů a poutačů, vyvěšení praporů
– Prapor vyvěšený na půl žerdi je mezinárodně uznávaný symbol pro nesouhlas se vstupem cizích vojsk na území suverénního státu.
– Vyrobte si černé stuhy na klopy, ozdobte svoje automobily černými stuhami a vyvěste černé prapory z oken na půl žerdi – možno doplnit trikolórou.
3) Demonstrace v úterý 24. března ve 20:00 před srbskou ambasádou
– Budou se připomínat zločiny NATO z války v Jugoslávii.
– Připomeneme Srbům, že Kosovo je pro nás Čechy stále Srbsko.
4) Demonstrace v sobotu 28. března na Václavském náměstí v Praze (původní místo protestu byla americká ambasáda – bylo však pro velký zájem přesunuto na Václavské náměstí)
– Jde o generální protest proti vpádu vojsk a proti krvavé politice Spojených států.
– Budou sepisovány petice, výzvy, trestní oznámení, otevřené dopisy, pod které se můžete podepsat
5) Organizace občanských hlídek na hranicích, které budou hlásit polohu kolony
– Přesné místo překročení hranic se může kdykoliv změnit.
– Pakliže spatříte nepřítele, informujte přes rádio Svobodný vysílač.
6) 29. března: Den D – obrana republiky před vstupem cizích vojsk na území státu
– organizace blokády na hranicích, na dalších určených místech
7) Lokální protesty a přesuny na předem připravené pozice dle trasy průjezdu kolony
– zejména v místech, kde budou vojáci přespávat
– vítání “osvoboditelské“ armády na každém rohu patřičnými transparenty a hesly
– doprovázení kolony vlastními vozy s černými prapory a s troubením klaksonů
8) Protest v Praze na Ruzyni u kasáren
– zde chystáme speciální překvapení
9) Protest v Plzni spojený s osvětou
– Plzeň bude samozřejmě vítat “osvoboditele“ v domnění, že jde o osvoboditele z druhé světové války, diskutujte s občany a snažte se jim vysvětlit soudobou historii
– “vítání“ americké armády pomocí transparentů a hesel
10) Doprovodná kolona na hranice s Německem
– náležitě ozdobte své vozy černými stuhami a pomocí klaksonů dejte hlasitě najevo, co si o tom myslí SVOBODNÝ ČESKÝ NÁROD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

Fuj, ale je odporný ten žid na tom obrázku. Stelesnenie zákernosti a nenávisti. Hnus !

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

—————————————————————————————————————–
Pokud spatříte nepřítele, hlaste to, aby bylo možné monitorovat přesuny nežádoucích vojsk v naší zemi a případně jej blokovat. I tyto věty nalezneme v manuálu uskupení Ne základnám, které mobilizuje občany proti údajným americkým okupantům. Desetibodový manuál rad sdílel na sociální síti Facebook i analytik Štěpán Kotrba
.Celé desatero vypadá následovně:
1) Mediální příprava a informování veřejnosti
– Organizátoři žádají všechny občany, ochotné bránit naši zemi, aby sdíleli tuto zprávu po sociálních sítích, e-mailech a navzájem se informovali o probíhajícím plánu.
– Informujte nezávislá média (ta závislá nám nepomohou), a zejména informujte pomocí rádia Svobodný vysílač o případných vlastních aktivitách a hlavně poskytujte informace o pohybu kolony. Svobodný vysílač bude zastupovat úlohu novodobého Československého rozhlasu.
2) Výroba transparentů a poutačů, vyvěšení praporů
– Prapor vyvěšený na půl žerdi je mezinárodně uznávaný symbol pro nesouhlas se vstupem cizích vojsk na území suverénního státu.
– Vyrobte si černé stuhy na klopy, ozdobte svoje automobily černými stuhami a vyvěste černé prapory z oken na půl žerdi – možno doplnit trikolórou.
3) Demonstrace v úterý 24. března ve 20:00 před srbskou ambasádou
– Budou se připomínat zločiny NATO z války v Jugoslávii.
– Připomeneme Srbům, že Kosovo je pro nás Čechy stále Srbsko.
4) Demonstrace v sobotu 28. března na Václavském náměstí v Praze (původní místo protestu byla americká ambasáda – bylo však pro velký zájem přesunuto na Václavské náměstí)
– Jde o generální protest proti vpádu vojsk a proti krvavé politice Spojených států.
– Budou sepisovány petice, výzvy, trestní oznámení, otevřené dopisy, pod které se můžete podepsat
5) Organizace občanských hlídek na hranicích, které budou hlásit polohu kolony
– Přesné místo překročení hranic se může kdykoliv změnit.
– Pakliže spatříte nepřítele, informujte přes rádio Svobodný vysílač.
6) 29. března: Den D – obrana republiky před vstupem cizích vojsk na území státu
– organizace blokády na hranicích, na dalších určených místech
7) Lokální protesty a přesuny na předem připravené pozice dle trasy průjezdu kolony
– zejména v místech, kde budou vojáci přespávat
– vítání “osvoboditelské“ armády na každém rohu patřičnými transparenty a hesly
– doprovázení kolony vlastními vozy s černými prapory a s troubením klaksonů
8) Protest v Praze na Ruzyni u kasáren
– zde chystáme speciální překvapení
9) Protest v Plzni spojený s osvětou
– Plzeň bude samozřejmě vítat “osvoboditele“ v domnění, že jde o osvoboditele z druhé světové války, diskutujte s občany a snažte se jim vysvětlit soudobou historii
– “vítání“ americké armády pomocí transparentů a hesel
10) Doprovodná kolona na hranice s Německem
– náležitě ozdobte své vozy černými stuhami a pomocí klaksonů dejte hlasitě najevo, co si o americké armádě všichni myslíme

nakomoušeskladivem
Návštěvník
nakomoušeskladivem

Vážená redakce,doporučuji prostudovat následující:
zákon o pozemních komunikacích 13/1997 Sb.

§ 20a – Osvobození od zpoplatnění

(1) Zpoplatnění nepodléhá užití zpoplatněné pozemní komunikace silničním motorovým vozidlem

c) ozbrojených sil České republiky, včetně vozidel používaných Vojenskou policií a opatřených nápisem “VOJENSKÁ POLICIE” a vozidel ozbrojených sil jiného státu na základě vzájemnosti

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

nakomoušekladivem, a nažidyplynem. Čo ty na to, židoboľševik?

Tomas
Návštěvník
Tomas

Mylí pane redaktore, samotná tatra nenaložená má 15t, tedy nemůže být řeč o likvidaci našich silnic 🙂

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

No jistěéééé, “mylí”. Máš aspoň ukončenú základnú školu ty analfabet židovský?

Novak
Návštěvník
Novak

Když u nás byla za komunismu ruská armáda tzv. na “věčné časy” , tak nikdo nikam nepsal…..a že devastovali životní prostředí 40 let to nikdo v tisku neřešil, jinak by ho zavřeli…
A házet hnůj či jinak vyjadřovat své postoje, komu to prospěje ?

h.kralova
Návštěvník
h.kralova

Bohužel polovina národa vůbec nechápe, o co tu jde a tím,že tu chce a USA, podporuje rozpoutání války s Ruskem. Všichni jste se zbláznili? Vy nemáte děti a vnoiučataM? Co jim tu chcete zanechat? Amíci patří do USA a ne do Evropy!
Ať si válčí doma a nás nechají na pokoji. Rusko nás neohrožuje, je to náš osvoboditel, jestli jste na to zapomněli! Nebýt Ruska,tak tu dnes nejsme!
V 68 taky přišlo jen 5 spřátelených armád Varšavské smlouvy, ale armáda,Policie i LM byly s lidem! Nikdo je nepustil do kasáren a nedostaly ani vodu! Naše vláda se za nás bila v Kremlu a ustoupila až pod pohrůžkou násilí!
Dnes? Agresora si pozve celá vláda, armáda jim přichystá ubytování ve svých objektech a zábavu v nočních podnicích! Média nám vyhrožují, že nesmíme ani pípnout, ani dát mobil k uchu, hned střílejí! S nimi může diskutovat jen blázen!
Proč nevidíte,jakou politiku USA dělají všude ve světě? Kdo chce válku-chce USA!

boreavec071
Návštěvník
boreavec071

Pani, my to chápeme, ale nechápe to generácia -nácti a -ceti letých, Generácia bez názoru, s vygumovanýými hlavami, kde je natlačená sračka v podobe amerického snu, agresívnej americkej hudby a ktorá neuznáva základné morálne hodnoty a pravidla slušnej koexistencie.Táto generácia podľahla falošným zákerným sľubom židov v Čechách a na Slovensku a nechala sa obalamutiť. Verte mi, dokiaľ bude v Čechách a na Slovensku jediný ťid, nebude v našich krajinách pokoj. Sme vo fáze, kedy už pomôže len konečné riešenie.

vaclav
Návštěvník
vaclav

Váš příspěvek by správně měl bý smazán. Je to nebezbečný, fašizující a nenávistný postoj. Chybí vám přehle, nevíte co je úcta ani láska. Jste i naivní a jiste i neznaboh, pane, bohužel, nevíte nic o stavu světa a společnosti; čtěte více.

vaclav
Návštěvník
vaclav

Jste asi velmi naivní, paní králová, bohužel, nevíte opravdu nic o stavu světa a společnosti; čtěte více.

Mlaskac Josef
Návštěvník
Mlaskac Josef

“novináři” a neumí základní práci s textem (ZoPPK)