Americké bankovní drápy FATCA už mají první české oběti. Protektorátní banky v...

Americké bankovní drápy FATCA už mají první české oběti. Protektorátní banky v ČR oznamují klientům, že spadají pod jurisdikci americké IRS! Máme kopii dopisu klientovi!

Americké bankovní drápy FATCA už mají první české oběti. Protektorátní banky v ČR oznamují klientům, že spadají pod jurisdikci americké IRS! Máme kopii dopisu klientovi!

A je to tady. Když jsem v srpnu roku 2014 psal zde článek o novém drakonickém bankovním systému FATCA (než budete pokračovat ve čtení následujícího textu, nejprve si odkazovaný článek přečtěte), mnoho lidí si myslelo, že jako redakce AE News strašíme lidi a přeháníme. Dnes po zhruba roce a půl vám přinášíme otrávené ovoce tohoto drakonického systému, který nemá ve světě bankovnictví obdoby. Tedy až dosud.

FATCA-News.jpg
FATCA – Zákon na sledování toků peněz ve vazalských státech

Jak nás včera informoval do redakce jeden z našich čtenářů, přišel mu od ING banky dopis (viz. jeho kopie níže na obrázku, klikněte na něj pro vyšší rozlišení), ve kterém mu banka oznamuje, aby této české bance (tedy myšleno bance na území ČR, i když víme, že ING není česká banka) vysvětlil a doložil, jaké má vazby na USA. Česká republika totiž podepsala s USA zločinnou bilaterální dohodu, v tichosti a tajnosti, bez mediálního zájmu, která neznamená nic menšího, než souhlas českého vládního režimu s jurisdikční trans-autoritou amerického federálního daňového úřadu IRS v České republice na všechny fyzické a právnické subjekty, které mají jakýkoliv deklarovaný, skrytý, neprůkazný anebo dokonce jen domnělý vztah k USA.

FATCA_ING_CZ_COPY.jpg
Dopis ING Banky klientovi

Pán, který nám poskytl kopii svého dopisu tvrdí, že je zmaten, protože s USA nemá naprosto nic společného. Banka v dopise vyjmenovává situace a případy, které zavazují banku předat do USA federálnímu daňovému úřadu všechny informace o klientovi a jeho účtech. Jsou to tyto vztahy k USA:

  • Občanství USA
  • Držitel zelené karty (Green Card Program)
  • Kontaktní údaje směrované do USA (telefon, adresa, email)
  • Trvalý pobyt v USA (Permanent resident)
  • Dočasný pobyt v USA (Temporary resident)
  • Studium v USA
  • Služební pobyt v USA
  • Zastupovaní vaší osoby jinou osobou s jakýmkoliv vztahem k USA
  • Povinnost podávat přiznání k dani z příjmu nebo nemovitosti v USA

Banka ING klientovi v dopise oznamuje, že musí informace bance doložit do 30 dnů. A jako vrchol dystopického románu tvoří závěr dopisu, kde banka upozorňuje, že oznamovací povinnost do USA se vztahuje i na ty klienty, kteří na dopis nebudou reagovat a informace české bance o svých amerických vztazích neposkytnou. Pán ale žádné americké vztahy nemá, netuší, kde by se vzaly, je zmaten a neví, co si má o dopisu z banky myslet.

My jsme se v redakci po roce a půl opět podívali na novinky, které implementace smlouvy FATCA přináší v České republice. Na portálu Ministerstva financí ČR je celý seznam dokumentů k dohodě FATCA. Z dokumentů vyplývá, že pod rouškou jakéhosi blíže neupřesněného boje proti daňovým únikům několika desítek nadprůměrně bohatých Američanů v Evropě poskytuje česká vláda skrze ministerstvo financí a koncové bankovní subjekty v ČR důvěrné informace o občanech ČR cizí mocnosti, která tyto údaje shromažďuje, uchovává, zpracovává a kompiluje pro vlastní účely bez jakéhokoliv omezení, a to bez souhlasu majitele účtu a v rozporu s platnými zákony na ochranu informací a osobních údajů.

TZ-20140804-Foto1-Podpis-Dohody-FATCA.jpg
Podpis smlouvy o podvolení se americkému zákonu FATCA na ministerstvu financí ČR

Jak nádherně ukazuje kauza našeho čtenáře, zločinná zvůle amerického bankovnictví postihuje už i v ČR obyčejné lidi, kteří nemají s USA naprosto nic společného a nemají k USA žádné vztahy a vazby. Dystopická rovina Orwellismu spočívá v tom, že pokud jedinec odmítne české bance informace poskytnout anebo uspokojivě vysvětlit, banka to považuje za přiznání vztahů k USA a okamžitě poskytne americkým úřadům veškeré informace o osobě.

Vláda ČR se dopustila podle našeho názoru zrady na obyvatelstvu, protože předávání soukromých bankovních informací cizí zemi, bez souhlasu majitele účtu nebo českého soudu, je protizákonné a lze takové jednání označit za neoprávněný zásah do cizích práv. Mezistátní dohoda totiž nesmí být v rozporu se zákony ČR. A to v tomto případě rozhodně neplatí. Naprosto v rozporu s českým právem je potom poskytování informací o českém občanovi “A” americkým úřadům jenom na základě domněnky, že tento občan má nějaký nespecifikovaný vztah k občanovi “B”, který může mít nějaký vztah k USA, i když samotný občan “A” žádný vztah k USA nemá a nikdy neměl. Stačí tedy mít vztah k člověku, který byl někdy v USA a už jste na seznamu lidí se vztahem k USA. A dokonce ani to ne, stačí domněnka ze strany banky, že někdo takový ve vašem okolí existuje.

Samozřejmě, že nejlepší je zavolat na banku a zeptat se, jaký konkrétní vztah má člověk k USA mít, když o žádném neví. A ještě lepší je po takovém dopisu okamžitě u banky uzavřít účet a jít jinam. FATCA totiž je implementována zevnitř, ze strany bank, a ty se musí rozhodnout, jak se budou ke klientům chovat. Jestli jako prasata, anebo slušně a nebudou klienty kvůli FATCA obtěžovat. Ono totiž stačí, když máte třeba PayPal účet a někdo vám na něj pošle z USA peníze. A v tom okamžiku máte vztah k USA. Nebo vaše dcera pracovala jako Au Pair v USA. A hned máte vztah k USA podle banky. Používáte pro komunikaci s českou bankou a jejím internet bankingem VPN s americkou IP adresou. A už máte vztah k USA. Používáte pro komunikaci s bankou Gmail a jako jméno v emailu máte nějaký nickname, který vypadá anglicky. Jelikož emaily Gmailu odcházejí z amerických serverů, banka může pojmout podezření, že se fyzicky nacházíte v USA.

ING-06_960x650.jpg
ING je nadnárodní kolos, který musí skákat podle notiček FEDu…

Je naprosto nepřijatelné, aby cizí země a cizí státní úřady kdesi za mořem prováděly sběr informací o bankovních klientech v České republice. Vrcholem nestoudnosti je ve výše uvedeném dokumentu věta o tom, že zákon FATCA byl přijat v USA s mezinárodní platností, což je mluvnický oxymoron. Zákon může být buď americký, anebo mezinárodní, kdy ale nejde o zákon, ale pouze o dohodu. Mezinárodní zákony neexistují. Zatím. Minimálně neexistuje zatím oficiální světová vláda a světový parlament, který by přijímal světově platné zákony. FATCA je čistě americký zákon a americké ministerstvo zahraničí za pomoci vydírání, výhrůžek a hrozeb donutilo politické špičky evropských zemí k podvolení se americkému zákonu a uplatnění jeho trans-autority, navzdory domácím zákonům v jednotlivých zemích. FATCA je v rozporu snad se všemi zákony na ochranu identity a soukromých údajů, bankovního tajemství a práva na ochranu majetku.

Mezinárodní smlouvu s USA je potřeba okamžitě revokovat a za tímto účelem je třeba kontaktovat české poslance a politiky, aby se zasadili o zrušení této naprosto skandální dohody s USA, která nemá v dějinách českých zemí, od dob Protektorátu Čechy a Morava, obdoby. Americká ambasáda v ČR se vměšuje do vnitřních záležitostí země, americké úřady si udělaly z Česka hadrového panáka, se kterým mlátí hlava nehlava, jak se jim zachce. Slabá politická reprezentace, neschopná sebereflexe a schopnosti vybudovat si autoritu ve světě, je nástrojem plánů na prosazování cizích cílů a zájmů v ČR.

Nasunování uprchlíků do ČR je doprovázeno provokacemi policejních složek při demonstracích proti migraci, banky předávají soukromé informace o klientech a jejich účtech do USA a jako vrchol ironie je tady i snaha několika vlastizrádců z TOP09, kteří chtějí občanům odvolat jimi zvoleného prezidenta. Dá se ještě žít v takové zemi? Ano, dá se. Jako člověk v nesvobodné zemi, kde jednoho dne budou místo kostelů stát mešity a kde státní rozpočet bude jednoho dne podepisovat ke kontrasignaci americký velvyslanec.

Opřete se do svých politiků, ať se zasadí o zrušení smlouvy s USA ohledně FATCA, i kdyby si kvůli tomu měl americký velvyslanec sbalit své saky paky a vrátit se domů za moře. Rozvracení republiky je už daleko, ale aby stát dobrovolně předával cizí zemi informace o svých občanech a jejich bankovních kontech, to je vrchol. Pokud se neozvete a necháte to být, brzy bude česká vláda posílat do USA i rodné listy českých občanů, oddací listy, kupní a prodejní smlouvy a vaše česká daňová přiznání. Jako by nestačilo, že data o vás sbírají Windows 10, teď už v tom Američanům pomáhá i FATCA a samotný český stát!

Pokud s námi bude pán, který nám kopii dopisu poslal, komunikovat, přineseme další doplňující podrobnosti, protože tato kauza bude určitě zajímat desítky tisíc lidí v ČR i na Slovensku, kteří někdy byli v USA, někdy přijali na PayPal platbu z USA, anebo někdo z jejich blízkých byl v USA nebo přijal platbu z USA. Zatímco Andrej Babiš řve pořád dokola o EET, podpis FATCA tutlal víc, než gumové rohlíky z Penamu. A zde vidíme důkaz toho, co z toho vzešlo. Šikanování občanů a drobných klientů bank v ČR.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Jan
Návštěvník
Jan

Bože můj, pan šéfredaktor by se měl léčit ze stihomamu.Neříkám, že je to vše ok, a že si USA nedělá se zbytkem světa co chce,nicméně v dnešním světě je výměna informací o daňových plátcích určitě potřebná. Když vazbu na USA nemám, prostě to bance sdělím a neřeším to. Jsou jiné důležitější věci k řešení…

Alkid
Návštěvník
Alkid

Tohle nutí IKS KB vyplnit klienty, kteří mají investici v investičních fondech:
http://www.iks-kb.cz/web/FATCA

Okolo jdoucí
Návštěvník
Okolo jdoucí

Prodávala jsem loni akcie české Zivnobanky a také tam byla napsána věta ze souhlasím s předáním osobních údajů vládě USA !
Byl to sok. Protestovala jsem ze nemám nic společného s USA ale marně. Kdybych tím nesouhlasila tak by mi akcie neodkoupili takže jsem to musela podepsat.

USPerzon
Návštěvník
USPerzon

Klidek. Autor clanku ma v podstate pravdu o rozpinajici se americke chobotnici, ale v tomto pripade jde o boj proti ulitym penezum. Smlouva, kdyz by nekdo mel vazne cas ji cist, definuje, na narodni urovni to, co uz ted ty pobocky, co maji v cesku a soucasne v americe operace delaji – projedou si seznam klientu a kdo splnuje definici US person tak ho nahlasi na IRS. No a IRS si sparuje, jestli ta US person nezapomnela uvest, ze maji u te banky ucet, coz oni (US Persons) musi (proto je US totalita…)… A US Person je dost specificky termin, musis tam bydlet vic nez 180dni, nebo byt obcan (mit pas nebo se tam narodit), nebo… proste byt US danovy poplatnik podle US tax code…

Takze vsichni s paypalem, netflixem etc klidek, sikana se vas netyka 🙂

Bohuzel nikdo nechrani nevinneho obcana od otravovani horliveho 20-something idiota z banky, ktery chce byt papezstejsi nez papez a otravuje klienty aby neco ‘nezanedbal’.

vierona
Návštěvník
vierona

vybrat z tej banky peniaze -apropo ako mozu bez vedomia klientov??

ijn
Návštěvník
ijn

kolik “Putzi” Hansftaenglů má USA v ČR??? Minimálně vydíratelné chudáky Babiše=Čapí hnízdo, Sralbotku=OKD, Špidlu=povodeň 2002 sněm tisk 282/2003, Brabce=litoměřické fondy, Ťoka=Skanska+Kapsch a řadu dalších…..!!! Udělejme hitparádu českých zločinců a bude zajímavé kam až dosáhneme – nejúčinněji se vládne s vydíratelnými pacholky…….!!!!!!!!!!!! jak se jich zbavit????????? Zatím jedině ULICE, když policie nešetří zločiny našich politiků, ti mají své Škůrky a Kůty=bílé koně, organizovaný zločin politiků v ČR zatím netrestán!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Carlos IV
Návštěvník
Carlos IV

“zákon FATCA byl přijat v USA s mezinárodní platností” – Toto je ponekud neohrabane vyjadreni faktu, ze smlouva FATCA (Jinak slangem “FATCAT”) skutecne szira cely svet, a chapu a podporuji admina v tom, ze by se mely proti smlouve ohradit vlady zemi v zajmu svych vlastnich obcanu. US obcan ma globalni danovou povinnost a nezaplaceni dani lze od nej vymahat zpetne. Proto se nemalo Americanu nyni zbavuje jejich pasu. Mam z toho pocit, ze pokud se k temto krokum a buzeraci (nejen) svych obcanu uchyluje vlada ktera na druhe strane rozhazuje miliardy za naprosto nesmyslne “projekty” na udrzeni sveho statutu hegemona tak s ni asi opravdu neni neco v poradku.

KAZATEL-MT24-ZJ13-12
Návštěvník
KAZATEL-MT24-ZJ13-12

Protesty a spory-http://conspiracy-watch.org/bohemian-grove-conspiracy-of-illuminati/
Se svou kombinací bohatství a moci, Bohemian Grove své tajemství byla terčem protestů po mnoho let. Český Grove Action Network of Occidental, Kalifornie organizuje protesty a pomáhal novináře, kteří chtějí proniknout do tajemství obklopující tábor. V průběhu let, jednotlivci mají infiltroval Grove později publikoval videa a tvrdil účty aktivit v Bohemian Grove.

infiltrace

V létě roku 1989, Spy časopis spisovatel Philip Weiss strávil několik sedm dnů v táboře vystupují jako host, který vedl k jeho listopadu 1989 článek “Uvnitř Bohemian Grove”. Psal o nespoutané chování byl svědkem: “Víš, že jsou uvnitř Bohemian Grove, když sestoupí stopu v lese a slyšet klavírní hudbou ze uprostřed skupiny stanů a poté zatáčkou vidět muž s pivem v jednom rukou a jeho penis v jiný, močení do křoví. To je nejvíce vyžíval-in rituálu ležení, svoboda silným mužům čůrat všude tam, kde se jim líbí … “Weiss všiml,” stovky doutníků, jejichž kuřáci zapálil je v rozporu s Kalifornie Forest Service je vyslán varování. “

Přemek
Návštěvník
Přemek

Ohledně znění FATCA:
http://www.mfcr.cz/cs/legislativa/mezinarodni-vymena-info-v-danove-oblasti/fatca-cr-usa/2014/podepsane-zneni-dohody-fatca-a-doprovodn-18853
Dále, nikde, tedy ani ve FATCA není omezeno právo obhajoby práv českých občanů před českými soudy, jež jsou v tomto k věci příslušné. Nerozporuji však, že samotné soudní řízení automaticky neznamená ochranu práv českých občanů před možnými nespravedlnostmi ze strany zahraničních subjektů (zde IRS).