Američané zahájili evakuaci své ambasády v Kábulu, zaměstnanci prchají v helikoptérách jako...

Američané zahájili evakuaci své ambasády v Kábulu, zaměstnanci prchají v helikoptérách jako na konci války ve Vietnamu, česká ambasáda dostala od Američanů echo k evakuaci již v pátek! Afghánský prezident uprchl do Tádžikistánu a v Kábulu se již nebojuje za Prahu, ale za holé životy? Proč Američané nechali v Afghánistánu veškerou vyspělou vojenskou techniku? A proč najednou podle smlouvy z Dauhá už není Taliban teroristickou organizací a nikdo se mu nesmí vměšovat do Afghánistánu? Celý cirkus s předáním moci Talibanu je americkým plánem na destabilizaci Číny skrze sousedící muslimskou provincii Xinjiang!

Američané zahájili evakuaci své ambasády v Kábulu, zaměstnanci prchají v helikoptérách jako na konci války ve Vietnamu, česká ambasáda dostala od Američanů echo k evakuaci již v pátek! Afghánský prezident uprchl do Tádžikistánu a v Kábulu se již nebojuje za Prahu, ale za holé životy? Proč Američané nechali v Afghánistánu veškerou vyspělou vojenskou techniku? A proč najednou podle smlouvy z Dauhá už není Taliban teroristickou organizací a nikdo se mu nesmí vměšovat do Afghánistánu? Celý cirkus s předáním moci Talibanu je americkým plánem na destabilizaci Číny skrze sousedící muslimskou provincii Xinjiang!

Američané v Kábulu právě v těchto hodinách zažívají doslova druhý Saigon. Legendární obrazové záběry z dob konce války ve Vietnamu, které zachycovaly zoufalý úprk jihovietnamských zaměstnanců ze střechy americké ambasády v tehdejším hlavním městě Jižního Vietnamu v přistavených helikoptérách, se znovu vracejí a ožívají v afghánském Kábulu. Americké velvyslanectví za použití helikoptér zahájilo urychlenou evakuaci zaměstnanců [1] a podle našich informací stejné echo již v pátek od Američanů obdržela česká ambasáda v Kábulu.

Vlevo evakuace zaměstnanců ze střechy americké ambasády v Saigonu v roce 1975, vpravo evakuace ze střechy ambasády v Kábulu v roce 2021

Americký ministr zahraničí Antony Blinken prohlásil, že toto prý není Saigon. Obrázky helikoptér evakuujících ambasádu v Kábulu však mluví o opaku. V sobotu večer v Praze kvůli tomu zasedala bezpečnostní rada státu a ministr zahraničí Jakub Kulhánek večer okolo 23. hodiny oznámil [2], že česká ambasáda v Kábulu bude v nejbližších hodinách evakuována. Tím definitivě končí české angažmá ve válce v Afghánistánu a tím končí i onen boj za Prahu, o kterém hovořil prezident Miloš Zeman.

VIDEO: Evakuace americké ambasády a úprk afghánského loutkového prezidenta

Afghánský prezident a americká loutka Ashraf Ghani uprchl [3] v soukromém tryskáči z kábulského letiště, které je dosud pod kontrolou přibližně 4 000 amerických vojáků, čímž ve své zemi spustil nekontrolovaný chaos. Prezident zamířili do exilu v Tádžikistánu a paralyzovaná afghánská vláda se nyní snaží vyjednávat s Talibanem. Dnes v neděli ráno dostaly jednotky Talibanu příkaz ke vstupu do Kábulu a je pouze otázkou několika málo hodin, než Taliban oznámí oficiální převzetí vlády nad celým Afghánistánem. Po celých 20 letech americké okupace tak je znovu Taliban u moci, ale tentokrát mnohem silnější než v roce 2001.

Američané totiž při odchodu z Afghánistánu za uplynulý rok za sebou zanechali naprosto veškerou vojenskou techniku, kterou předali afghánské armádě, která ale během několika týdnů ze svých pozic uprchla a zanechala tuto techniku k dispozici Talibanu. A právě Taliban se tak stane od této chvíle po zuby ozbrojenou islámskou organizací, která ještě před rokem a půl byla na americkém seznamu teroristických organizací, ale už na něm není. Co se stalo?

Američané podepsali s Talibanem a se zeměmi NATO podivnou smlouvu

Spojené státy a jejich spojenci opouštějí totiž Afghánistán v souladu s podivnou dohodou [4] mezi USA a Talibanem z loňského 29. února podepsanou oběma stranami v Dauhá, hlavním městě Kataru. V rámci této dohody USA a jejich spojenci, včetně České republiky a Slovenska, vyškrtli Taliban ze seznamu teroristických organizací a zavázali se nevměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu. Ano, slyšíte správně.

Po dlouhých 20 letech se zdá, že Američané a spojenci přišli k rozumu a nebudou se vměšovat do záležitostí Afghánistánu. Jenže, co tedy Američané a spojenci těch 20 let v Afghánistánu dělali? No, celých 20 let se díky válce v Afghánistánu naplno a bez přestávky točila kola amerického vojensko-průmyslového komplexu a akcionáři, lobbisté, kontraktoři, zbrojovky a banky se pořádně napakovaly na úkor amerického státního dluhu. Jednalo se o největší tunel amerických veřejných rozpočtů od dob války ve Vietnamu. A pro CIA v tom byla přidaná hodnota v tom, že získala kontrolu nad celosvětovým obchodem s opiem.

Zaměstnanci americké ambasády při evakuaci na kábulském letišti

Jenže na rozdíl od amerického odchodu z Vietnamu v 70. letech se tentokrát odchod Američanů z Afghánistánu v něčem liší. Američané za sebou nechali naprosto veškerý hardware, veškerou vojenskou techniku a výzbroj. Oficiálním zdůvodněním bylo, že technika poslouží k výzbroji afghánské armády.

To byla ovšem záminka, protože všem bylo jasné, že afghánská armáda nemá žádné bojové zkušenosti, ale především ani odhodlání nasazovat život proti nepříteli, který do značné míry nepřítelem vůbec není, protože to jsou členové afghánských kmenů, přičemž válčení mezi muslimy je v Afghánistánu považováno za činnost proti vůli Alláha. Stejně tak chybí motivace Afghánců k boji, protože demokracie obrovské části afghánské populace nevyhovuje. Import demokracie do islámské země se prostě nepovedl, protože historicky je dané, že demokracie je s islámem neslučitelná.

Dohoda zajišťuje Talibanu navrácení kontroly nad celým Afghánistánem jako tomu bylo naposledy v roce 2001, ale zadarmo to nebude. Američané potřebují od Talibanu destabilizaci Xinjiangu v Číně!

Taliban tak již nyní disponuje americkou těžkou vojenskou technikou, ale i lehkými zbraněmi, obrněnými transportéry a další výzbrojí americké výroby, ale nezdá se, že by z toho Američané byli překvapení. Přesně s tímto vývojem totiž Pentagon počítal. Proč tedy Američané nechali na místě svoji výzbroj, když museli vědět, že za pár měsíců padne do rukou Talibanu?

Jedinou odpovědí je to, že to od samého počátku byl plán Američanů na vyzbrojení Talibanu nepřímou cestou, aby Washington nemohl být obviněn z vyzbrojování islámského Talibanu napřímo, chápete? Jak je možné vyzbrojit Taliban americkými zbraněmi, aby to nezablokoval americký Kongres, anebo aby to nekritizovali novináři? No, tak právě teď máte odpověď přímo před očima v těchto hodinách. Jenže, proč by Pentagon chtěl vyzbrojovat Taliban? No, tak pokud máte konceptuální gramotnost, tak první co uděláte, tak se podíváte na mapu Asie a co spatříte?

Mapa ujgurské čínské autonomní oblasti Xinjiang

Afghánistán totiž přímo sousedí s čínskou provincií Xinjiang, ve které žijí miliony čínských muslimů Ujgurů. A právě Ujgurská otázka je hlavním kanónem americké zahraniční politiky na vnitřní destabilizaci Číny. Pokud nežijete zahrabáni pod kamenem a sledujete konceptuální procesy okolo sebe, tak vám nemohlo v posledních dnech uniknout, že se začíná mluvit o bojkotu zimní Olympiády v Pekingu příští rok.

Američané a jejich spojenci, včetně těch v Praze, už nyní a dopředu hovoří o bojkotu Olympiády v Číně kvůli pošlapávání lidských práv muslimských Ujgurů v provincii Xinjiang, která právě sousedí s Afghánistánem. A teď se zamyslete v konceptuální rovině, co je dnes prioritou č. 1 pro americkou zahraniční politiku? Vojenské operace v Afghánistánu, anebo politická a bezpečnostní destabilizace Číny jako amerického nepřítele č. 1 v dnešní době? Pokud vám to nedochází, tak si to ještě více probereme.

Ujgurská otázka se má stát nejen hlavní záminkou bojkotu zimní Olympiády v Číně, ale i bezpečnostní destabilizací celé komunistické Číny

Američané nemohou do Číny dodávat zbraně, munici a operační vybavení muslimským Ujgurům, aby začali provádět povstání a partizánský odboj na území Číny. To by bylo de facto přímé vyhlášení války Číně a do toho Pentagon nepůjde. Jenže, když ty zbraně budou do provincie Xinjiang proudit z Talibanem ovládnutého Afghánistánu, a bude se jednat o Talibanem “ukořistěné” americké zbraně, tak už Peking nebude moci Washington obviňovat z přímého vyzbrojování Ujgurů. Američané tak podle názoru naší redakce právě v této chvíli provedli konceptuální majstrštyk a bezpečnostní tah na globální šachovnici proti Číně.

Prezident Afghánistánu Ashraf Ghání uprchl do exilu v Tádžikistánu

Taliban v Afghánistánu u moci se teď stane černou noční můrou pro Peking, protože bezpečnostní otázka v Xinjiangu je zajišťována čínskou armádou jen díky tomu, že místní muslimští Ujgurové až dosud neměli žádné zbraně. Nikdo nebyl ochotný jim je do čínské provincie dodat. Zbraně se sice nacházejí na černém čínském trhu, ale nejde o vojenskou výzbroj, kterou Ujgurové potřebují pro partizánský boj s čínskou armádou. A to není zdaleka všechno.

Nikdo s konceptuální gramotností nemůže být tak naivní, aby si myslel, že Američané předali a de facto vrátili kontrolu nad Afghánistánem po 20 letech Talibanu zadarmo. Znovu si připomeňme a zopakujme, k čemu se ve smlouvě z Dauhá v Kataru zavázali USA a jejich spojenci. Ten závazek hovoří o tom, že USA a ani NATO se nebudou vměšovat do vnitřních záležitostí Afghánistánu. K čemu se asi musel Taliban zavázat Američanům, aby dostal zpátky kontrolu nad Afghánistánem? Je to tak těžké si domyslet? Ano, Taliban dostane nejen americké zbraně a výzbroj, kterou si prostě převezme od nefunkční afghánské armády, ale ta hladkost přebírání kontroly Talibanem nad zemí dává tušit, že celé je to přichystané a Taliban má zajištěny prostředky od americké vlády způsobem, který nepůjde odhalit.

Co se nepovedlo Američanům v Hong Kongu, může se povést za pomoci Talibanu v muslimském Xinjiangu

Taliban nechá Paštuny nadále produkovat opium pro západní trhy a Američané budou produkci odebírat a platit Talibanu v dolarech. Jenže, o obchod s opiem nejde. To je pouze způsob, jakým bude Taliban financován. Ovšem Američané budou po Talibanu chtít protislužbu za to, že Taliban již není na seznamu teroristických organizací, že má znovu kontrolu nad Afghánistánem, a že bude moci znovu za dolary prodávat bezvěrcům na západě opium, i když už ne napřímo, ale přes americkou asistenci.

Taliban totiž bude muset s Američany spolupracovat na destabilizaci muslimské provincie Xinjiang. Americká CIA tak bude používat islámské kontakty na pašování zbraní z Afghánistánu do čínské provincie Xinjiang. Ten plán je naprosto dokonalý a přitom do očí bijící a zcela jednoduchý. Američanům se nepodařilo destabilizovat Čínu skrze protesty v Hong Kongu minulý rok, ten plán selhal. Takže přichází pro změnu Ujgurská otázka s čínskými muslimy v provincii Xinjiang, která sousedí na severozápadě Číny s Afghánistánem. Kruh se uzavřel.

Taliban se v roce 2020 v Pákistánu sjednotil s odnoží Al-Kajdy ovládanou americkou CIA. Po sjednocení se ihned oddíly Talibanu začaly přesunovat k čínské provincii Xinjiang, varoval Financial Times

Už minulý rok přinesl americký list Financial Times informaci [5], že sjednocený Taliban v Pákistánu se začal přesunovat k provincii Xinjiang a začíná ohrožovat čínský plán na Hedvábnou stezku 2.0, která mezitím dostala nový název jako “Belt and Road” projekt, tedy Projekt pásu a cesty. Taliban je podle informací nově infiltrován jednou z odnoží Al-Kajdy, která je plně pod kontrolou americké CIA od počátku svého vzniku, takže Taliban bude plnit americkou zakázku proti Číně stejně, jako Al-Kajda plnila úkoly pro Američany v Sýrii. O tom svědčí i nedělní útěk afghánského prezidenta z Kábulu, který byl hlavním zastáncem čínských investic v Afghánistánu, což se Američanům nelíbilo.

Výhodou Talibanu je fakt, že kontroluje pohraniční čáru s Čínou v Afghánistánu i v Pákistánu současně a má pod palcem mnohé soutěsky mezi hřebeny Pamiru, které znají jen místní Paštunové a Čína nad nimi nemá kontrolu, stejně jako je nekontroluje ani pákistánská vláda. Jedním úkolem Talibanu sjednoceného s Al-Kajdou bude blokování čínského vlivu a současně destabilizace Xinjiangu. Pákistán je jaderná velmoc a Čína se k Pákistánu chová velmi opatrně. Taliban i Al-Kajda toho zdatně využívají, takže se dá očekávat, že Afghánistán se stane pouze oficiální a zbrojní základnou Talibanu, ale operace proti Číně budou probíhat primárně z pohraničí Pákistánu.

Taliban v ulicích Kábulu

Talibanem ovládaný Afghánistán se tak stane největší bezpečnostní hrozbou pro Peking. A pozor, nejde jen o Čínu. Taliban může začít dodávat zbraně muslimům i v Tádžikistánu a Uzbekistánu. Moskva si je toho vědoma a není divu, že právě teď probíhá na hranicích s Afghánistánem mohutné společné vojenské cvičení ruské, tádžické a uzbecké armády [6]. To riziko je opravdu reálné, ale v tomto případě nejde Američanům o dvě země bývalého SSSR. Nasunutí Talibanu k moci v Afghánistánu je konceptuálním procesem na zahájení bezpečnostní destabilizace v Číně skrze muslimskou ujgurskou provincii Xinjiang. A to je celé.

Naprosto absurdně tak ve zpětném pohledu vyznívá výrok prezidenta Miloše Zemana, že čeští vojáci na misích v Afghánistánu bojovali za Prahu. Nikoliv. Bojovali za roztáčení kol amerického vojensko-průmyslového komplexu v boji s imaginárním teroristickým nepřítelem, který podle dohody v Dauhá už vlastně teroristou dnes ani není. Takové chucpe! A současně taková hrozba pro Čínu!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
xaver
Návštěvník
xaver

Americká pořadová pro afghánskou armádu: Naučíme se cvik ODEVZDAT ZBRAŇ, RUCE VZHŮRU!! Cvik se provádí na 2 doby… Byl jsi Johny američan, a to něco znamená, hnal tě Vietkong od Saigonu, zas nadešla chvíle tvá. Doma pláče stará máma, byls její jedinej syn, na poslední cestě tvojí provází tě HoČiMin…

esvo
Návštěvník
esvo

Výstižné

Hello - Adele
Návštěvník
Hello - Adele

Jeste doplnim clanek a nastupu dalsi loutky jak provadet kontrolu obyvatelstva az COVID prestane byt aktualni. Tim bude hrozba terorismus, substitut misto COVIDU.
Mozna, ze na seznamu teroristickych organizaci je CIA na 1. miste, ktera je nebezpecnejsi nez cely covid a taliban dohromady.

Lada Vondra
Návštěvník
Lada Vondra

Nyní je třeba pochválit Aeronet za to, že konečně jednoznačně odhaluje viníka zhoršení americko-čínských vztahů. Nyní můžeme pouze doufat, že se Američané přepočítali, jelikož finanční možnosti Číny přeplatit Talibán ke spolupráci jsou zajisté mnohem větší, než co mohou nabídnout upadající Spojené státy. Navíc ekonomická prosperita sousedního Pákistánu vybudovaná čínskými penězi může Tálibán rovněž přesvědčit, že orientace na Čínu je mnohem perspektivnější.

zajímavé
Návštěvník
zajímavé

Nemějte obavy
všechno je dávno naplánované a ve správný čas realizované. My sledujeme už jen výsledek, zatímco děje už jsou zase nějakou dobu před námi.
To naše zaujetí pro jejich hru je fantastické. Přesto, že se mě to také týká, musím se už dnes smát /zoufalstvím/.

To, co snad každý ví a co se NAS bezprostředně týká, ovšem bez zájmu.

Spojené státy evropské vznikají stejně
jako Spojené státy americké.
Vyhlazením původního obyvatelstva!!!!!!!

Zatím jen 3mil. utečenců z Afgánistánu čeká na záchranu.
A, že nám všechny ty mužské mladé a zdravím kypící chudáky potřebující záchranu dobře na náš účet zachranují.
Nečechů je stále víc, udivuje už mnohé, lidi to ovšem vůbec nezajímá, nevnímají to.
Tak si vzpomínám jak nás postupně připravoval ten režim minulý, dnes některými tak obdivovaný.

A co naše děti, co vy všichni vědátoři a poradci kde komu? Co poradí jim?

Dáša
Návštěvník
Dáša

Děti jsou po prázdninách nakažené. Asi je budeme muset vyhodit, nebo naovcovat protože nemají příznaky nemoci, tak jsou zákeřné.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/navrat-deti-z-tabora-skokove-zvysil-pocty-nakazenych-v-libereckem-kraji-40369196

amand
Návštěvník
amand

nevím proč tu litujete čínu podle nejnovějších poznatku tu vakcínu dělají s pomocí čínských komponent a v nich je oxid grafenu , čínani to svinstvo dělají pro zločince gatese a pfizer , každý kdo protestuje proti vakcíně a podporuje čínu si nevidí na špičku nosu .rusáci nikomu nepomohou z ruska uteklo kvuli putinovi cca 20 mil rusů a mnoho desítek či možná ke 100 tisíc je u nás . rusáci všechno vyhráli pomocí početní převahy ale v afganistánu prohráli a ted mají jistě nahnáno pokud by se dostal taliban do uzbekistánu .proti rusům je čína , pakistán což je možná 1,7 miliardy lidí co proti nim udělá 120 -110 mil rusáků vubec nic. viděl jsem mnoho videjí na yotube kde se rusové na východě své země bojí číny a ne usa .putin svou diktaturou vyštval asi 15% obyvatel címž rusko oslabil. jedině co je pro nás dobře že čína je od nás velmi daleko.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Ať žijí novinky a soroš seznam, babiš iděs… https://pbs.twimg.com/media/E81p99IWEAIUyUx?format=jpg

alzax
Návštěvník
alzax

Konceptuálně to vypadá spíš na začátek superdžihádu prosřednictvím armády vycvičených machometánů převlečených za humanitární uprchlíky, Cilem je Evropa a USA. Vládní vojsko před Taliby neutíká, ale prostě odmítá bojovat se souvěrci (machometány-sunity). Zdegenerovaní nevěřící na tzv Západě, to je teprve ten správný terč.

perun
Návštěvník
perun

Tak ještě jednou !

Akizmetek, ani admin to nestrávili, i když jsem nahrazoval vulgární části napodobeninami.

Proč tady sakra furt řešíme a ztrácíme drahocenný čas s nějakým Afgánem ???

Nemáme snad dost problémů v našem Protektorátu ???

Dáša
Návštěvník
Dáša

Máme. Ty překladatele sestřiček, které sem Turek vozí po veletuctech a v noci je honí po Praze policie, aby jim nasadila roušky.

Láďa
Návštěvník
Láďa

Přesně tak, protektorát 3 roztahuje chapadla,a tady se řeší jestli afgánky budou moct po večerce ven.kde jsou ty davy týraných a ponižovaných dívek a žen?afg.jsou vychcani, když tam byly love od amiku,tak jim tleskali,a byli v armádě,teď jsou prachy pryč tak jsou talib.je to teď výhodné.i sem to jdou jen vyžrat,jsou to čistí pobirači davek.buďte si jistí, že si sem jdou prací vydělat.tomu snad věří jen v bruseli.proč má celý skvělý a báječný muslimský svět zachraňovat 1000ce kilometrů vzdálená,hnusná,bezverna Evropa?

Anonym
Návštěvník
Anonym

https://www.infowars.com/posts/street-reporter-exposes-medias-failed-jan-6th-narrative/
Mark Dice zase perlí 🙂 Snaží se zjistit, jestli ten volební průser vůbec dostatečně “zatroubil na poplach”.
Ptá se lidí, jestli ví, co se v USA stalo 6. ledna 2021. Až po pěti lidech to vědl jeden, pak další trapas, další kdo ví o tom, další trapas … Lidi jsou jak smrkáči u tabule, zkouší, provokuji aby dostali nápovědu atd. Další, kdo ví, další trapas a poslední to konečně, jasně a po pravdě řekl. Je to sice sestříhané, ale i tak. Průser. Katastrofa. Nezájem. Nepoučitelní jako u nás.

defector
Návštěvník
defector

celá tahle záležitost mne jenom zajímá ze dvou důvodů a že to politikům nikdo z lidí nevpálí do ksichtu.Zdar ksichte Metnare,armádo spásy …:-) dvacet let tahle republika krmí lidi žvásty o vznešenosti našich zájmech Kolik lidí má nějaký zájmy v Afgánistánu a a leckde po světě,danoví poplatníci jen cálovali miliardy tolik let a pak ve finále se všichní domluvili a ještě jako dáreček českým občanům přitáhnete afgánskou bezcharakterní chátru pátou kolonu,která vám dělala špinavou práci.Asi je možné,že si budou dobře lebedit s tou pomatenou lingvistkou od pirátů s tou Richterovou.:-)Komunistí to vždycky věděli,poukazovali na to,hlasovali proti vyhazování peněz a proti intervenci.Tenhle stát,jmenovitě Babiš Hamáček,ten exot koktavej na zamini,tuším Kulhánek,serou se do všeho a podbízejí se kdekoliv a na potkání.I na Olympijskejch hrách.To jsou lidi s Koudelkou co mají hroznou povahu a díky politice i moc.Dofám,že za osm neděl skončí Out on the Tile,řečeno slovy anglického klasika.

vese
Návštěvník
vese

Ač pacifista, teď napíši něco moc nehezkého. Ale USA by měly jednou zažít válku na svém území.