Američané právě evakuovali svojí ambasádu v Tripolisu, import demokracie do Libye definitivně...

Američané právě evakuovali svojí ambasádu v Tripolisu, import demokracie do Libye definitivně selhal, země následuje somálský model!

Američané právě evakuovali svojí ambasádu v Tripolisu, import demokracie do Libye definitivně selhal, země následuje somálský model!

Téměř 160 Američanů, diplomatických pracovníků a příslušníků námořní pěchoty, dnes nad ránem opustilo ambasádu v libyjském Tripolisu a za doprovodu americké obrněné techniky uprchli do sousedního Tuniska. K evakuaci došlo jen 24 hodin poté, co ministr zahraničí John Kerry v sousedním Egyptě ujišťoval, že demokracie a stabilita v regionu je doslova za rohem. Útěk Američanů z Tripolisu zajišťovaly dvě válečné fregaty ve Středozemním moři, samotný přesun do Tuniska potom ze vzduchu kryly dvě stíhačky F-16 a bezpilotní drony [1][2].

[FOTO] Evakuace většiny Ameriřčanů z Libye proběhla již v květnu, ambasáda ale fungovala až dosud…

Je konec, americký experiment a pokus o krádež libyjské ropy nevyšel. Útěk a evakuace Američanů nastala v reflexi na zhoršující se bezpečnostní situaci a skutečnost, že pofiderní a západem dosazená vláda v Tripolisu už neovládá ani Tripolis a skupiny ozbrojených kmenových milicí, kterých po zavraždění plukovníka Kaddáfího jsou v zemi stovky a blíží se k Tripolisu, donutila Američany k útěku, tedy pardon, k dočasnému odchodu. Země je bez vlády. Jednotlivá území ovládají kmenové skupiny, podle původního Kaddáfího modelu “Džamahírije”. Sektářské násilí je na denním pořádku, protože v zemi není u moci silný vůdce, persóna typu Kaddáfího, která by měla autoritu a vliv na kmenové vůdce. Import demokracie do Libye tedy selhal na celé čáře, neboť západ netušil, že rodinné klany nikdy nepřijmou centrální správu země z Tripolisu, direktorát od politiků, kteří nepocházejí z jejich kmenů. Není bez zajímavosti, že útěk Američanů z Libye jsem předpovídal už na diskusích iDnesu před 3 lety. Tehdy jsem jim dával klasický “rok, maximálně dva”, ale zase až tak o mnoho jsem se nespletl.

Americké ministerstvo zahraničí k celé věci vydalo jen strohé prohlášení pro plebs, že dochází jen k dočasnému přemístění personálu ambasády ze země [3]. Ano, k dočasnému, na dalších pár desítek let. Země zůstane napospas kmenovým vůdcům, kteří se každých pár měsíců budou přetahovat o ropné terminály a těžební zdroje. Narozdíl od Somálska tu ale rozdíl je, díky bohatství země nezůstane tenhle kus země ladem příliš dlouho, minimálně Čína si ve východních provinciích Libye zajistila skrze úplatky klid na práci, a to tak, že kmenovým vůdcům dodává zbraně a ti je používají proti ostatním kmenovým rodinám na západě. No, hotové Somálsko.

[VIDEO] Před 2 lety skupina ozbrojenců vtrhla na konzulát USA v Benghází a podřezala tam amerického velvyslance…

V českých médiích o evakuaci ambasády USA v Tripolisu ani slovo. Pochopitelně, o tomhle se mlčí jako hrob. Ticho po pěšině. Jak je vidět, se zavražděním plukovníka přišla občanská válka na zem, ale minimálně se ukazuje, že boží mlýny melou, neboť Sarkozy už je taky pod zámkem [4]. Kdo by to ještě před 3 roky řekl, že? Holt je to tak, že kdo seje vítr, sklízí bouři…

-VK-

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Taz
Návštěvník
Taz

Tak to se dalo čekat, zas krásná ukázka jak USA svým vývozem ” demokracie” totálně rozbila fungující a bohatý stát. Nojo Libyjská ropa byla velice lákavé sousto. 😉
Pozdrav pro pozoravatelku a vedoucího 😉

Pozor !!!
Návštěvník
Pozor !!!

na AC24 jsem dal do diskuse příspěvek jestli by mi mohli vysvětlit jak se k Policii dostal výpis mých komentářů včetně datumu a času . Po 5ti minutách byl příspěvek smazán a diskuse jsou od té doby moderovany tak že se vlastně žádný příspěvek neukáže, jen pár provokaci tamnejsich fizlu

Úsudek ať si udělá každý sám

AC24.cz je vládou dotovany projekt kterého úkol je odradit zájemce o nezávislé zpravodajství. Vydržována je asi stovka diskutérů kteří diskutují jako někdo postižený mimořádnou debilitou. Tím jsou slušní lidé od alternativních “svobodných” médií odrazování a další proto nemji potenciál ke vzniku. AC 24 se povedlo vytvořit mínění že čtenář nezávislých médií = neskutečný debil. 🙂

Pozor!!!!
Návštěvník
Pozor!!!!

nejvíce o Ukrajině ale i jinde.

Bylo mi naznačeno že někteří diskutéři jsou od nich a slušný člověk by se neměl nechávat vyprovokovat aby sdílel ty nejhorší názory s nimi.

Takže pozor na kecy o Židech, NATO vrazích, a vyvolávání protidemokratických nálad. Celé AC24 je režimní cílená provokace k rozbití nesouhlasící skupiny obyvatelstva které už ulhany mainstream sere.

Pozorovatelka
Návštěvník
Pozorovatelka

Myslím, že už jednou jste zde psal příspěvek v podobném duchu (omluva, jestli jste to nebyl Vy) a tehdy jsem reagovala, ať doložíte důkazy. Znám spoustu lidí, kteří na AC24 vkládají komentáře naprosto bez problémů a diskuse tam bývá všeobecně bohatá. Bavíme se o něčem, co není k tématu článku, ale já považuji AC24 za nezávislé medium, které beru a když někdo napadá nezávislé médium, tak bych ráda viděla důkaz, proč. Na AC24 se kdysi objevilo i video Jana Korála v HP čt k tématu 11. září, kam se mu po dlouhém snažení podařilo dostat v krátkých vstupech:
http://www.youtube.com/watch?v=sMiKSug8DY4
A Jan Korál publikuje na stejných stránkách, jako Mir. Pavlíček z AC24.
Takže doložte důkaz, jinak cítím něco nefér…

Pozor!!!!
Návštěvník
Pozor!!!!

cítit něco nefér JE – stačí se podívat na AC24 PROC se moderují ( omezují ) diskuze ihned poté co tam příspěvek o fizlovani byl – a omezení trvá dodnes.

noname
Návštěvník
noname

Možná se Vám něco nezdá, ale zase na druhé straně někteří diskutéři i cenzoři mají prefabrikovaný názor udržovaný mainstreamem a Vám to pak s jiným názorem může jen připadat že je to cílené na Vás. Ale nemusí to tak být. Mohou to být jen notičky, které aktivuje způsob Vašeho vyjadřování.
Takový “uvědomělý” člověk může být ve výsledku horší než opravdový fízl. Kdybych byl fízl, tak bych Vás naopak nechal vypovídat, co hrdlo ráčí a až by jste naplnil skutkovou podstatuy nějakého trestného činu, tak bych vás bez varování přišel zabásnout.

LK
Návštěvník
LK

“V českých médiích o evakuaci ambasády USA v Tripolisu ani slovo. Pochopitelně, o tomhle se mlčí jako hrob. Ticho po pěšině.”

To není tak úplně pravda. Píšou o tom na Novinkách:

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/343339-americane-kvuli-bojum-evakuovali-ambasadu-v-tripolisu.html

To jen pro pořádek 🙂

Koudy72
Návštěvník
Koudy72

Ale copak? Že by to našim mírostrůjcům nějak nevycházelo. Tahle americká sebranka jsou dárečci jak má vypadat.