Američané poslali do vzduchu letadlo Soudného dne! Ruská televize odvysílala instrukce pro...

Američané poslali do vzduchu letadlo Soudného dne! Ruská televize odvysílala instrukce pro obyvatelstvo se seznamem potravin pro případ evakuace do protiatomových krytů! GRU disponuje informacemi, že cílem spojeneckých úderů proti Bašáru Asadovi se stanou i ruské základny v Sýrii. Ruský uznávaný vojenský analytik varoval, že Rusko má na výběr dvě možnosti a jedna z nich končí jadernou válkou!

Američané poslali do vzduchu letadlo Soudného dne! Ruská televize odvysílala instrukce pro obyvatelstvo se seznamem potravin pro případ evakuace do protiatomových krytů! GRU disponuje informacemi, že cílem spojeneckých úderů proti Bašáru Asadovi se stanou i ruské základny v Sýrii. Ruský uznávaný vojenský analytik varoval, že Rusko má na výběr dvě možnosti a jedna z nich končí jadernou válkou!

Americký prezident včera varoval Rusko, aby se připravilo na úder v Sýrii. Donald Trump uvedl na svém Twitteru varování pro ruskou vládu, že americké ozbrojené síly provedou zásah v Sýrii, který bude mířený na vojenskou infrastrukturu syrské armády. Podle dostupných informací turecké agentury Yeni Safak, která je známa svým napojením na informační zdroje z okruhu NATO a americké armády, na seznamu Pentagonu pro útok v Sýrii se nachází celkem 22 cílů a mezi nimi jsou i ruské základny s přítomností ruského vojenského personálu, jedná se především o základny Tartus, Khmeimim a Latakía [1]. Situace eskaluje do takové míry, že americké vojenské letectvo USAF včera ráno vyslalo do vzduchu tzv. letoun Soudného dne, Boeing 747 E-4B, který slouží pro případ termonukleární války jako velitelství NORADu a tzv. CENTCOM hub, tedy hlavní komunikační uzel pro případ jaderné války.

The Doomsday Plane, Boeing 747 E-4B.

Letadlo je speciálně upravené a chráněné proti elektromagnetickému pulzu EMP, je vybaveno systémem tankování za letu a může ve vzduchu vydržet až týden za předpokladu tankování právě ze stratotankerů. Američané naposledy vyslali tento stroj k ostrému letu do vzduchu 11. září 2001. To, že tento stroj byl včera opět vyslán do vzduchu [2], to ukazuje na opravdovou vážnost situace a dokonce i pozorovatelé a vojenští analytici se už nezdráhají používat příměr s Karibskou krizí. Ruská televize odvysílala večer obyvatelstvu instrukce, jaké potraviny si mají nachystat pro situaci vyhlášení evakuace v důsledku jaderné výměny mezi Ruskem a NATO kvůli krizi v Sýrii. Video s českými titulky je v úvodu článku.

Ruský generální štáb včera uvedl v tiskovém prohlášení, že Rusko provede odvetu proti komukoliv, kdo zraní nebo zabije v Sýrii ruské vojáky a Moskva znovu vyjádřila naději a přesvědčení, že Američané nepřekročí červenou linii a nepokusí se v Sýrii vyvolat válku s Ruskou federací. Podle informací tureckých médií, které jsou v těchto ohledech velmi dobře informované, však americká armáda chce zničit letištní plochy i na těch základnách v Sýrii, kde působí ruský vojenský personál. Pozorovatelé upozorňují, že Donald Trump takto veřejně a dopředu varuje Rusko, aby stáhlo své vojáky a poradce z těch syrských základen, kde Rusové nemají hlavní operační zázemí.

Rusové poslali do Sýrie stíhačky s nejnovějšími protilodními raketami s plochou dráhou letu

Ruští vojáci a specialisté totiž nepůsobí jenom na zmíněných ruských domovských základnách v Sýrii, ale působí na mnoha dalších místech, takže teoreticky opravdu hrozí, že raketový útok proti syrským základnám může zabít i ruský vojenský personál. Pokud se tak stane, tisková mluvčí ministerstva zahraničí Ruské federace Maria Zacharova tlumočila postoj generálního štábu a rozkaz Vladimira Putina, že ruské ozbrojené síly v Sýrii mají rozkaz prezidenta v případě útoku proti ruským vojákům nebo proti ruské technice v Sýrii provést odvetu a útok na pachatele, nikoliv jen sestřelit letící rakety. Zde tudíž vidíme změnu ruské pozice, protože ještě donedávna Rusku stačilo sestřelovat Tomahawky nebo je za letu deaktivovat pomocí elektronického boje. A této změně odpovídají poslední informace ze Sýrie.

Ruská protilodní křídlatá raketa Kn-35E.

Tam se totiž před dvěma dny objevily ruské stroje Suchoj Su-35 zpozorované nad syrským městem Tartus s namontovanými novými protilodními raketami Kn-35 pod křídly, což potvrzují některé amatérské fotografie [3], které se dostaly na internet. Rusko se tak podle všeho připravuje na odvetu proti útočné skupině lodí USS Harry Truman, která je na cestě do Středozemí k pobřeží Sýrie, kam celá skupina dorazí počátkem května [4]. U syrských břehů však už operuje torpédoborec USS Donald Cook s raketami Tomahawk na palubě a další americké lodě. Donald Trump navíc zrušil cestu po Latinské Americe a chce se věnovat situaci v Sýrii.

Ruská televize pozvala do svého pořadu 60 Minut skupinu hostů, mezi nimi i uznávaného vojenského analytika Michaila Chodarjenoka (viz. video níže), který vyložil situaci, v jaké se nachází Rusko v Sýrii. Podle jeho názoru je situace ve stavu, že Rusko stojí na křižovatce a období kličkování Vladimira Putina je u konce, protože nepřátelé Ruska chtějí za každou cenu konfrontaci a vojenský střet, o nic jiného jim nejde. A Rusko má na výběr de facto jenom dvě možnosti, pokud jde o úder USA a zřejmě i spojenců USA v Sýrii.

V Sýrii už Američané zabili více jako stovku ruských dobrovolníků ze skupiny Vagner a v Rusku málem vypukly nepokoje proti Putinovi, že prezident Američany vojensky nepotrestal. Podruhé už by tato zdrženlivost ruské vládě u občanů neprošla

Rusko může podle Chodarjenoka na masivní úder USA a spojenců v Sýrii nereagovat, omezí se pouze na diplomatické odsouzení takové akce. Tím sice Rusko zabrání rozpoutání války, ale Moskva tím ukáže celému světu, že když dojde na lámání chleba, Rusko nemá zuby. Ukáže tím světu, že pokud se vojenská konfrontace dostane do stavu hrozby vypuknutí rozsáhlé války mezi Ruskem a NATO, potom se Moskva pokaždé stáhne, pokud není útok mířen na ruské vojáky a jejich techniku.

Jenže tenhle rubikon už ruská vláda jednou překročila, když Američané zabili v únoru tohoto roku v Deir Ez-Zor desítky ruských žoldáků ze skupiny Vagner [5]. Moskva tehdy vyslala jen protest, ale jinak se nic nestalo. Tahle situace vyvolala v Rusku obrovský hněv proti Vladimiru Putinovi a nakonec i ruský generální štáb musel situaci uklidnit, když prohlásil, že podruhé se to již nestane a Rusko potrestá útočníky, pokud zaútočí na ruské občany v Sýrii.

Vladimir Putin během projevu k uctění památky ruských dobrovolníků zabitých Američany v Sýrii.

Jenže, to už bylo pozdě a signál a symbol byl vyslán. Varoval jsem předtím už dříve v jednom z pořadů na rádiu, že pokud Moskva ukáže slabost, neoconi chytí slinu a zjistí, že Rusko nemá zuby a Vladimir Putin není blázen, který bude riskovat nukleární válku s USA. Současná agrese západu proti Rusku je výsledkem ruské zdrženlivosti, protože neoconi si nevysvětlují diplomacii Vladmira Putina jako moudrost, ale jako slabost a bojácnost třísknout americké grázly přes ruce ostrými zbraněmi. Skandál okolo stovky zabitých Rusů ze skupiny Vagner v Deir Ez-Zor byl výstražným varováním, že Moskva musí přitvrdit.

To, co teď musí Vladimir Putin ukázat, to je ochota ruské armády použít zbraně proti americkým cílům a ochota potrestat Američany, i když to povede k obrovské eskalaci a zřejmě k novému kolu horečného zbrojení. Protože pokud Moskva bude jenom sedět a dívat se, jak USA a NATO bombardují a likvidují infrastrukturu ruského spojence, tzn. letiště a základny syrské armády, potom i ostatní spojenci Ruska zjistí, že na ruskou pomoc proti USA nebo NATO se nedá nijak spolehnout, protože když neoconi zadupají, Rusko se stáhne a drží se zpátky, aby nemuselo do konfrontace s americkými ozbrojenými silami. Takže to je možnost A, kterou Rusko disponuje a je to sebevražedná možnost pro Rusko.

V syrských vodách bude hlavním aktérem útočná skupina letadlové lodě USS Harry S. Truman

A potom je zde varianta B. Rusko na případný úder Američanů proti Sýrii odpoví aktivně, zaútočí proti pachatelům a lodím, ze kterých došlo k útoku. Tomu odpovídá i výzbroj ruských letadel v posledních dnech v Sýrii. Protilodní střely Kh-35 nejnovější generace vypálené proti americký plavidlům by znamenaly trestnou odvetu, kterou by šlo ale stejně tak interpretovat jako vyhlášení války.

Systém odvet ve vojenské terminologii nemá přesnou specifikaci a ta červená linie nemá přesné vymezení. Pokud jedna strana zaútočí na druhou zemi, ale během útoku jsou zabiti vojáci třetí země, potom není jasné ani z vojenského hlediska, jestli takový útok je aktem války, nebo jenom vedlejšími ztrátami. Stejně tak odveta třetí strany proti straně první není z principu aktem války, pokud jde o odvetu na útok, který nemířil primárně proti třetí straně. Jenže tyto teoretické úvahy berou za své ve chvíli, kdy jedna strana chce použít druhou stranu k vyprovokování války se stranou třetí, která dosud se nechtěla nechat k válce vyprovokovat.

Útočná skupina letadlové lodě USS Harry S. Truman.

A to je přesně případ Ruska a dosavadní doktríny Vladimira Putina. Neoconi tak v této situaci dostali Rusko v Sýrii do situace, kde se dosavadní politika Vladimira Putina dostala do pasti. Protože neodpovědět na zabití stovky ruských dobrovolníků v Deir Ez-Zor, které provedly americké stíhačky a drony, bylo už před několika měsíci neudržitelné s ohledem na veřejné mínění v Rusku.

Pokud by Rusko neodpovědělo ani nyní na případné oběti mezi ruským personálem v Sýrii po útoku USA a NATO, potom by se jednalo o katastrofální selhání ruské obranné doktríny, za jejíž nejslabší článek by byl označen právě Vladimir Putin. A zřejmě právě o to americkým neoconům jde. Zásadní otázkou teď je Donald Trump, jestli se rozhodne udeřit jenom na čistě syrské základny, anebo jestli podlehne neoconům a dá rozkaz i k útoku na základny, kde s vysokou pravděpodobností může být ruský vojenský personál.

Sýrie se může stát roznětkou pro III. sv. válku, pokud Donald Trump podlehne tlaku neoconů, který na něho vyvíjejí ve Washingtonu, mj. i kvůli Jevgeniji Nikulinovi. Robert Pelikán je spolutvůrcem syrské krize!

Podle toho se potom dá usuzovat, jestli Donald Trump pouze manévruje před neocony, aby se nažrali a vztahy s Ruskem zůstaly naživu, když už tedy nejsou “skvělé”, anebo jestli podlehl tlaku neoconů a dá povel k sypání raket na hlavy ruských vojáků v Sýrii. Výroky Donalda Trumpa z poslední doby jsou opravdu podivné, výroky o tom, že Bašár Asad zaplatí, ale i Vladimir Putin že zaplatí, za údajný chemický útok v Dúmá, nedávají příliš jasno, jaké myšlenkové pochody probíhají v hlavě Donalda Trumpa.

Co je však opravdu děsivé, to je ochota Francie a Emanuela Macrona zaútočit spolu s USA na Sýrii. Londýn se po blamáži s Novičokem nijak nedrží zpátky a Theresa May oznámila, že podpoří úder na Bašára Asada, ale tohle nakonec nemusí být její vliv, protože britská armáda není pod kontrolou Theresy May, armádu kontrolují američtí neoconi v Londýně. Zároveň se ale úderů možná zúčastní Bundeswehr, a to už by opravdu bylo alarmující, že Američané se rozhodli vyvolat konflikt na úrovni mezi tzv. mezinárodní koalicí a Ruskem na syrském území.

Robert Pelikán, architekt předání Jevgenije Nikulina, hlavní munice neoconů, který má svědčit proti zájmům Donalda Trumpa.

Donald Trump je v USA v defenzivě, FBI provedla razii u jeho právníka, nejvyšší neocon a šéf kongresu Paul Ryan si přivezl proti Trumpovi Jevgenije Nikulina z Prahy, aby dosvědčil, že americké volby prezidenta ovlivnili ruští hackeři, americký prezident tak čelí dalšímu útoku neoconů a existuje obava, že jeho současné bombardovací angažmá proti Sýrii je motivováno snahou uspokojit neocony, aby mu doma přestali jít po krku.

Robert Pelikán netuší, že vydáním Jevgenije Nikulina do USA způsobil, že neoconi teď mají páku na Donalda Trumpa, který dost možná bude muset rozpoutat v Sýrii konfrontaci s Ruskou federací. Neoconi totiž tentokrát nechtějí jenom nějakou propagační akci na Tomahawky, ale chtějí z toho udělat akci pod hlavičkou mezinárodní koalice. A to už opravdu není žádná legrace. Úder proti Sýrii se očekává v noci ze středy na čtvrtek, nejpozději ze čtvrtka na pátek. Situaci budeme sledovat.

*České titulky v obou videích zapnete tlačítkem “CC” v liště pod videi.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Len
Návštěvník
Len

Potřebovala jsem to jen přeložit díky

Jana
Návštěvník
Jana

Pokud by toto svědectví viděli diváci ČT, měli by asi o dost jasněji o současné situaci. A možná i politici by se možná chovali trochu jinak. Možná by byly války NATO ostřeji odsuzovány, ne obhajovány. Možná by i „kavárna“ pochopila, proč lidé podepisovali petici za vystoupení.

Ale je i dost takových, kteří se „raději budou mýlit s USA než by“ měli pravdu s alternativou, (americkým) disentem. Informaci, kterou publikoval P.C.Roberts – že už jen 6% Američanů věří mainstreamu, bych dnes ještě nevěřila, ale i tam mainstream ztráci sledovanost a alternativě rychle roste.

Experta na „dezinformace“ – „fake news“ Juraje Smatanu před časem evidentně zaskočil dotaz Tibora Rostase na Projekt pro Nové Americké století.
https://www.youtube.com/watch?v=ONr6uHAD-hM.
Ani jeden redaktor CNN, BBC a dalších mnoha masmédií, ČT nevyjímaje, se pravděpodobně za více než 10 let od zveřejnění neodvážil generálu Clarkovi k tématu položit dotaz A pokud ano, tak se to na obrazovky nedostalo. A to něco vypovídá o celém systému.

V roce 2013 se Luke Rudkowski z “We Are Change” W. Clarka zeptal, jak si vysvětluje, že se ten plán na Blízkém východě uskutečňuje. Clark se zjevným pohnutím jen odmítavě zakroutil hlavou a odešel.

https://www.youtube.com/watch?v=_pGkFMho6Co

To, že takový plán opravdu existoval, prozradila ve své knize Čekání na válku i bývalá velvyslankyně v Kuvajtu Jana Hybášková. Plně se ztotožnila s americkým postojem, ze tvrdě násilně musí být diktátorské režimy v Iráku, Lybiil, Sýrii, Egyptě (ale i Iránu a SA !) odstraněny. Prý se arabisté, kteří místní situaci znali, shodli, že toto přinese lidu těchto zemí dobro, demokracii, rovnost, svobodu.
Proto přijala Hybášková funkci velvyslankyně v Kuvajtu, aby tam mohla s českou protichemickou jednotkou čekat na válku. Divila se, že když začaly ječet sirény běhala s maskou do krytu jen ona , ale Britové a Američané byli v klídku.

“Saddámův režim jako svorník drží cementový most totalitních režimů na Blízkém východě. Rozbít totalitu na Blízkém východě není možné bez svržení Saddáma, nemožné bez konce Baas, pak přijde Sýrie, …potom Peršani a pak Saúdové, potom klidné změny v Egyptě. K nim je třeba přivést Blízký východ dřív, než v Egyptě vypukne islámská revoluce a Evropa bude opravdu ohrožena a Spojené státy také. Nepřipustit islamizaci Egypta je jedním z hlavních strategických cílů oblasti. Ale to jde jeho postupnou demokratizací, přibližováním se Evropě. To však nejde s post-sovětskými režimy stále ještě u moci. Proto se nejprve musí sundat Saddám, uklidit irácký režim. To všichni vědí.”
( Čekání na válku, str. 215 ) … „Netrvalo dlouho a Američané se ozvali:Půjdeme do toho…prostě operace Trvalá svoboda, dvacet dva zemí, uprostřed leží Kuvajt”

Další, kdo prozradil plán na válku v Zálivu je Carol Rosin Projednával se již v r. 1977. V květnu 2001 o tom promluvila na konferenci DISCLOSURE, a později při dalších rozhovorech. Řekla tehdy:.

„ .“V té místnosti bylo na stěnách hodně tabulí s identifikovanými nepřáteli. Byla tam různá obskurní jména, jako Saddám Husajn a Muamar Kaddáfí. Bavili jsme se tam o teroristech, o potenciálních teroristech.
Ostatní pak pokračovali v rozhovoru o tom, jak se chystají znepřátelit si tyto potenciální nepřátele, a že v určitém okamžiku vznikne válka v Perském zálivu. Teď se psal rok 1977. A oni mluvili o vytvoření války v zálivu, když už bylo investováno 25 miliard dolarů do vesmírného zbrojního programu, který měl být ještě upřesněn….

Najednou jsem stála v místnosti a řekla: „Ráda bych věděla, proč se bavíme o zbraních založených na vesmírných technologiích proti těmto nepřátelům. Chtěla bych se dozvědět o tom více. Mohl by mi prosím někdo říct, o co jde?“ Nikdo mi však neodpověděl. Prostě toto setkání pokračovalo, jako kdyby nebylo řečeno nic o vesmírných zbraních.

Zvažovala jsem svou rezignaci. Znovu už mě neuslyšíte! Nikdo na to neřekl ani slovo, protože plánovali válku v zálivu, a stalo se to přesně tak, jak si to v té době naplánovali.“

Dr. Carol Rosin – první žena, která byla ve vedení Fairchild Industries, byla mluvčí Wernhera Von Brauna v posledních letech jeho života. Založila Institute for Security and Cooperation in Outer Space in Washington DC. Byla přítomna na schůzkách v 70. Letech, kdy byl plánován scénář pro Válku v zálivu, která se uskutečnila počátkem 90. let.
https://www.youtube.com/watch?v=gP8ftWzFYI4&t=61s
Stěžovala jsem si přes Radu ČT na jaře 2012 nejen na cenzuru svědectví W. Clarka o útočných válkách USA a NATO, ale i na to, že během vysílání záběrů k 10.výročí útoků z 11. září byli na ČT2 v komentáři pětkrát za sebou členové hnutí Za pravdu o 11. září nazváni výrazem „spiklenci“. Tedy mnozí z pozůstalých, záchranářů, několik tisíc odborníků, kteří podepsali petici za nové vyšetřování.

Odpověď generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, zaslané Radě byla neuvěřitelná – prý je to mediální zkratka. Snad „newspeak“ dle Orwella?

babuskajaguska
Návštěvník
babuskajaguska

Mimo jine kdyz se clovek diva na svazy lodi americkeho namornictva na sirem mori tak v dnesni dobe v tom nejsem schopen videt nic jineho nez nadherny a mohutny cil nad kterym se po par minutach zavre hladina.
Tohle muze fungovat na zeme, ktere se nemaji cim branit ovsem na Rusko se me to zda spise jako spatny vtip, vzdyt jim to musi byt jasne, ze je bez vetsich obtizi poslou okmazite ke dnu kdyz o neco opravdu pujde a ty lode jsou samozrejme v tomto prozatim lokalnim konfliktu prvni na rade. To je normalne k smichu.
Nemyslim si, ze americti vojaci jsou statecni a hloupi do te miry, ze si mysli, ze pokud k necemu dojde tak se vrati domu ke svym rodinam, to si muze myslet jen blazen, zajimalo by me jaka v tech posadkach vladne atmosfera, nadseni z sanci stat se hrdinou to asi nebude.

Jana
Návštěvník
Jana

Měla jsem připraven jeden dotaz pro prezidentské kandidáty: „Cenzuruje Česká televize pravdu o válkách NATO? Znáte svědectví bývalého šéfa NATO o příkazu rozvrátit 7 zemí do 5 let?“

Bývalý šéf NATO, americký generál Wesley Clark prozradil, kdo naplánoval již před 20 lety rozvrat Blízkého východu. Rozvrat, který přinesl miliony mrtvých, uřezané hlavy, zničená města, desetimiliony uprchlíků.

V roce 2007 generál Clark veřejnosti sdělil, jaký dostal Pentagon příkaz v září 2001. Byl to příkaz napadnout Irák a rozvrátit „7 zemí do 5 let“. Mají zpoždění, k útoku na Írán zatím nedošlo.

https://www.youtube.com/watch?v=LXrnprlMyB8

O jeho svědectví dnes ví díky altermédiím miliony lidí na celém světě. Ví o něm ale i generální ředitel České televize Petr Dvořák a radní, kteří v roce 2012 zastávali funkci v Radě ČT. Každému z nich jsem totiž předala během schůze na Kavčích horách text nejdůležitějších částí jeho projevu, který byl součástí mé stížnosti na cenzuru.
—————————————————————————–
Wesley Clark ( US 4 Star General ) US will attack 7 countries in 5 years.

http://www.youtube.com/watch?v=Ha1rEhovONU&feature=related

Wesley Clark (bývalý velitel sil NATO v Evropě) 3. října 2007, Commonwelth Club of California, San Francisco – Kalifornie
… Deset dnů po 11.9. jsem procházel Pentagonem.

Důstojník ze štábu (Joint Staff) si mne zavolal do své kanceláře a řekl mi: „Pane, chtěl bych, abyste věděl, že chceme zaútočit na Irák.“
Zeptal jsem se: „Proč?“ Odpověděl: „To my nevíme.“
Řekl jsem: „Spojují Saddáma s 11.9.?“ Odpověděl: „Ne.“
__________________
Pak jsem zašel do Pentagonu o asi 6 týdnů později a navštívil jsem tu samou kancelář.
Řekl jsem: „Proč chceme zaútočit na Irák?“ On mi řekl: „Bohužel, je to ještě horší.“
Sebral kus papíru ze stolu a řekl: „Právě jsem dostal tohle memorandum od Ministra obrany. Píše se tam, že máme zaútočit a zničit vládu v sedmi zemích během pěti let.“
„Začneme Irákem a pak se přesuneme do Sýrie, Libanonu, Libye, Somálska, Súdánu a Iránu”.
___________________
(Clark také zmiňuje rozhovor s Paulem Wofowitzem z roku 1991)
Řekl mi: „Ale jednu věc jsme se naučili. Zjistili jsme, že můžeme v této oblasti – na Středním východě – použít svá vojska, a Sověti nás nezastaví.“
Tvrdil: „Máme tak pět až deset let, abychom vyčistili tuto oblast od starých sovětských klientských režimů – Sýrie, Iráku, Iránu – než povstane nová velká supervelmoc, co nám bude moci být rivalem.“
__________________
“Víte, účelem vojsk je najednou začínat války a měnit vlády. To není odstrašování od konfliktů. Budete provádět invaze do zemí … Víte, v mysli se mi všecko převracelo. Když jsem se na to podíval, bylo to jako popření všeho, co jsme vyznávali.
Tuto zemi převzala skupinka lidí, a to politickým pučem. Wolfowitz a Chenney a Rumsfeld a můžete si vzpomenou ještě na půl tuctu dalších kolaborantů z projektu Nového amerického století. Tito chtějí, abychom destabilizovali Střední východ. Převrátit ho vzhůru nohama. Uchvátit ho pod naši kontrolu.”

babuskajaguska
Návštěvník
babuskajaguska

No mohu posuzovat jen z toho co se dozvim z ruznorodych medii a pak si o tom udelam svuj soukromy laicky obrazek ze, ktereho se snazim vyjit bez toho aniz bych do toho tahal logiku.
Zda se me, ze american je totalne v koncich a hodla se uz jen historicky znemoznovat az do chvile kdy se sam utopi ve svem vlastnim hnusu.
Jestli je neco vzorem skutecne zbalbelosti a proradnosti tak je to politika tech kteri tuto ukradenou zemi ovladaji.
Me z toho vseho spise vychazi obcanska valka v americe nezli otevreny valecny konflikt s Ruskem a proc? Protoze americane na boj proti ruske armade proste nemaji a dobre to vedi.
O to vetsi cirkus z toho vseho delaji, je to jako kdyz ratlik za plotem statecne steka na velkeho psa, ktery prochazi kolem.
Kdysi jsem mel vlcaka, ktery pred tim slouzil 6 let u policie, bylo to oddane zvire s obrovskou disciplinou.
Jednou na prochazce k nemu pribehl jezevcik a hystericky na nej dorazel asi tak z deseti centimetru. Muj pes si ho vubec nevsimal, to jezevcika motivovalo k tomu, aby se mu zakousl do zadni nohy a tahal mu za ni.
Ani po te si muj pes jezevcika nevsimal jen trhal nohou aby ho setrasl a pritom dal zral travu aby si procistil zaludek.
No a mily jezevcik pravdepodobne uznal za vhodne, ze bude potrebne pridat a tak se mu pokusil zakosunout do kouli a to nemel delat, protoze tim trpelivost a pochopeni meho psa pro jezvcikovi komplexy skoncili…………………..
Tato drobna scenka z psiho zivota me v mnohem pripomina to co se deje nyni na politikce scene nyni jiz schyzofreniji ovladanych us.

Pozorovatelka
Autor

Pompeo: Proti Rusku vyzbrojíme odvážné kluky v Gruzii a na Ukrajině
https://eadaily.com/ru/news/2018/04/12/pompeo-budem-vooruzhat-smelyh-parney-v-gruzii-i-na-ukraine-protiv-rossii?utm_source=smi2&utm_term=6e347eb2-c97d-4543-a0dc-29ea371a24aa&utm_content=86354

Před chvílí jsem obsáhle odpověděla na komentář Hestie a Zvědavé matky pod svým článkem, ve kterém m.j. píšu:
“Tak sázejí opět na Evropu, kde vybírají mezi Francií a Německem (taková klasika) a proto sjednotili Německo, ale mezitím sázejí i na menšiny v Rusku, z nichž dominantní jsou Ukrajinci, turkotataři a Čečenci. A v této fázi právě jsme: Německo má vytvořit Evropskou armádu, do které bude přijímat i UKRAJINCE (banderovce), GRUZÍNCE (tataři) a také další jiné uprchlíky” .

A hned na to čtu toho Pompea – no, to mi hlava nebere, ale jinak mi to pouze potvrzuje, jak se neoconi pletou do zájmů Globalistů a že se nelze divit, že je Globalisté tak moc potřebují zrušit.

M.C.
Návštěvník
M.C.

Pane VK, nestrašte lidi. Takových analytiků jako je ten citovaný nas.ru za hodinu kýbl.
Obě strany si honí triko a vy jim to žerete.
Pamatujete na plavbu tří letadlových lodí k Severní Koreji?
Tehdy se taky tvrdilo, že jaderný útok je na spadnutí.
Oni neví kudy kam a cítí, že je Rusové přechcali na všech frontách, tak ženou situaci na hranu a doufají, že ,,moudřejší ustoupí”.
Nebude to pravdou, moudřejší asymetricky odpoví.
Celý cirkus je nutný, aby naprosto demaskoval před běžnými lidmi přisluhovače neokonzerv jako lháře a válečné štváče.
Nebudu to více rozpitvávat, za a) musím jít spát, za b) bych nerad zbytečně napovídal protistraně.

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

PNAC – americký Mein Kampf neoconů pro 21. století sepsaný americkou neziskovkou v 1997 se sídlem ve Washingtonu. Cílem je americká dominance nad světem: opanování globálních zásob, dominance v oblasti vojenské, ekonomické, opanování prostoru a kyberprostoru. http://outsidermedia.cz/3-svetova-valka/
má tyto hlavní čtyři teze:
1. Americké vůdcovstí je dobré pro obě Ameriky i celý svět
2. vůdčí role vyžaduje vojenskou sílu, diplomatickou energii a angažovanost pro morální zásady
3. není mnoho politických lídrů, kteří by podporovali globální vůdcovství
4. vláda USA musí mít prospěch z voj. a ekon. nadřazenosti a usilovat o absolutní nadřazenost všemi možnými způsoby, včetně vojenských
https://pl.wikipedia.org/wiki/Project_for_the_New_American_Century

raspberry
Návštěvník
raspberry

Trump si třeba myslí, že to je pro něj scénář win – win:

Předvede v Sýrii válku s ruskou armádou, takže obvinění a vyšetřování, že Rusko ovlivňovalo prezidentské volby ve prospěch Trumpa, tím úplně ztratí smysl a stanou se passé.

Cílem je “zvíře” Asad (vládní čtvrť v Damašku), nikoliv dvě letiště a údajné zařízení na výrobu chemických zbraní. Smrtí “zvířete” Asada USA nakonec zvrátí válku v Sýrii a rozhodnou. Vítězství USA se zapíše do dějin a Trumpova domácí popularita poletí k výšinám.

Rusko jaderné zbraně kvůli Sýrii nevytáhne.

jediné slabé místo je, jestli Rusové deaktivují většinu tomahawků jako loni, navíc rozstřílejí na cimprcampr USS Harry S. Truman + britské ponorky a Asad zrovna nebude doma…

Ale i pak by případnou vojenskou porážku mohl Trump využít ve svůj prospěch, třeba k nějakým čistkám, jako když se CIA nepovedla invaze v Zátoce sviní (Kuba) 17. – 19. dubna 1961 a Kennedy pak řekl řediteli a zakladateli CIA Dullesovi: “You’re fired.” Máte padáka byl Trumpův pořad v televizi.

Jeho voliči, kteří ho dostali do Bílého domu, sice mají protiválečné názory, chtěli ukončit války a vysoušet washingtonské bažiny, ale to je Trumpovi už evidentně fuk.

DuchyXP
Návštěvník
DuchyXP
Jaris
Návštěvník
Jaris

Zeman stale opakuje stejnou chybu, ze stale protezuje chazarskeho zmetka Babise. Uz davno s nim mel vyrazit dvere a dat tam nekoho jineho. Tato protekce STBabise se mu vymsti. Copak Zeman nevidi, ze Babise nikdo nechce a presto ho vsemozne protlacuje a neustale toleruje jeho skandaly. Hnus!

Bubla
Návštěvník
Bubla

Zeman pomáhá socanům, to že babiše nikdo nechce je pro ně zlatej důl. Díky tomu dostanou voliči čssd asi tak desetkrát větší moc než by měli mít. A to je od Babiše nejhorší zrada svejch voličů. Babiš a hlavně jeho pakáž jako Ťok a spol. pracujou jednoznačně PRO socany. Pokud dojde k předčasným volbám dostane Babiš tak 20 procent… prostě socani ho dostali. Je konec.

Bubla
Návštěvník
Bubla

No to si piš že jo. Je to totální zrada.

Pozorovatelka
Autor

Dnešní UKčt24 –
čas od 22:22 – napětí mezi Izraelem a Íránem graduje
čas od 22:26 – Kmoníček: Spojeným státům jde v Sýrii o Írán
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1096898594-udalosti-komentare

No, to jsou mi novinky..

A ještě krátká související zpráva:
“Írán je schopen zničit Tel Aviv a Haifu, pokud k tomu bude vyprovokován. Podle polooficiální íránské agentury Fars takto Izraelce dnes varoval Alí Šírází, který je poradcem íránského duchovního vůdce ajatolláha Alího Chameneího”

Jaris
Návštěvník
Jaris

Jak muze, Pozorovatelko, Iran znicit Izrael? Vzdyt se zrekl svych jadernych zbrani a zustal temer bezzuby. Oproti tomukrvavy Izraele atomovky ma a nikdo nevi kolik.