Akce Katar – “A je to!” Aneb jak Donald Trump splnil další...

Akce Katar – “A je to!” Aneb jak Donald Trump splnil další úkol GP (a to možná dvěma mouchami jednou ranou)

Akce Katar – “A je to!” Aneb jak Donald Trump splnil další úkol GP (a to možná dvěma mouchami jednou ranou)

Jako blesk z čistého nebe přišla 5. června zpráva, že Saúdská Arábie, Egypt, Bahrajn, Spojené arabské emiráty, Jemen a Maledivy přerušují diplomatické vztahy s Katarem. Těchto šest zemí jako jeden muž obvinilo Katar z toho, že podporuje teroristické organizace, jako je Islámský stát a Al-Káida, ale také Muslimské bratrstvo či palestinský Hamas. Zároveň prý napomáhá šíitskému Íránu, který je hlavním regionálním rivalem sunnitské Saúdské Arábie. a destabilizuje tím bezpečnost v regionu.  Později se přidaly další země, jako Mauretánie či Jordánsko a situace je taková, že Katar 1) je v izolaci, která v zemi vyvolala paniku a 2) je v situaci, kdy ze sebe jen obtížně smyje nálepku největšího podporovatele terorismu. Přičemž o obojí se postaral D. Trump.  A ač událost vypadá jako spadlá z nebe, vše ukazuje, že byla dávno tomu připravována Globalisty (GP), a to za účelem dalšího snižování vlivu Spojených států ve světě – zde konkrétně na Blízkém východě, kde to přímo souvisí se snižováním vlivu Saúdské Arábie, kterou dle mého D. Trump “převezl” hned dvakrát, ale také se snižováním vlivu ISIL. Ale po pořádku.

Byla to první zahraniční cesta D. Trumpa, která vedla do Saudské Arábie – do Rijádu, kde ve dnech 20.-21. května probíhal summit 55 arabských a dalších muslimských zemí.  D. Trump v projevu vyzval vůdce k jednotnému postupu a převzetí vůdčí role v boji proti extremismu a terorismu v regionu a Trump i jeho hostitel, saúdský král Salmán, označili za jednoho z hlavních šiřitelů násilí v regionu íránský režim.  Když D. Trump po této výzvě k vytvoření něčeho jako “sunnitské NATO” zároveň uzavřel se SA dohodu o dodávce amerických zbraní za 110 mld. USD, Saúdové mu vděčně věnovali osobní dary ve výši 1,2 miliardy dolarů a svou blízkovýchodní vůdčí roli považovali za nadále stvrzenou.

A uplynuly nějaké dva týdny a přišla akce “Katar”.

“Celý ten podivný příběh započal už 23. května, tedy dva dny po summitu v Rijádu, kdy katarská agentura QNA zveřejnila slova „svého“ emíra šajcha Tamíma bin Hamáda al Sáního, podle něhož (mimo jiné) „Írán představuje regionální a islámskou mocnost, kterou nelze ignorovat, a není moudré stavět se proti ní nepřátelsky“. A vzápětí se na Twitteru katarského ministra zahraničí objevila informace, podle níž mají velvyslanci Bahrajnu, Egypta, Kuvajtu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie opustit Katar.

Šajch Tamím se sice už během několika hodin snažil omlouvat, že to vše je nedorozumění a že web agentury QNA napadli hackeři, ale to už Saúdové nebo Egypt začali blokovat vysílání Al Džazíry a dalších médií napojených na Katar.

Katarský emír poté 27. května ještě přilil olej do ohně, když si zatelefonoval s opětovně zvoleným íránským prezidentem Hasanem Roháním, přičemž se vyslovili pro zlepšení vztahů mezi Íránem a Perským zálivem. To už saúdská média běsnila, požadovala vyloučení Kataru z Rady pro spolupráci zemí Perského zálivu (GCC), zpochybňovala legitimitu katarské panovnické dynastie a vinila Katar z velezrady za ochotu zlepšovat vztahy s Íránem…”

Saúdové, kteří v návštěvě D.Trumpa viděli posílení sunnitského vlivu proti šíitům, vnímali kroky Kataru jako zradu svého spojence a po podobné krizi, která mezi SA a Katarem probíhala už v roce 2014, je tady nová a kromě Saúdské Arábie jsou ve hře i její vazalové z Bahrajnu a Spojených arabských emirátů, Egypt, jemenská exilová vláda sídlící v Saúdské Arábii, libyjská vláda, která vládou vlastně ani není, a navrch se ještě přidaly i „veledůležité“ rekreační Maledivy (zdroj a více T. Spencerová)

Katarští sokolníci jako rukojmí, jejich osvobozování a výkupné

Ale podle některých názorů se současná krize „připravovala“ od chvíle, kdy se letos na jaře provalil katarsko-íránský miliardový “handl” kolem osvobozování katarských královských rukojmí v Iráku.  Šlo o to, že před šestnácti měsíci se skupina šestadvaceti příslušníků katarské panovnické rodiny vydala na ilegální lov vzácných sokolů do irácké divočiny a byla zajata a uvězněna jako rukojmí. Kým, na to se názory různí, ale od začátku se spekuluje, že únos byl motivován politicky a to kvůli katarské podpoře sunnitských teroristů v Iráku a v Sýrii.

Přes veškerá utajovaná jednání se dlouho nic nedělo, až se do věci někdy před pěti měsíci vložily Katar a Írán a kdy se osvobození katarských feudálů proměnilo v komplexní “kulový blesk”-podle AP Katar vyplatil desítky milionů dolarů jak ŠÍITSKÝM skupinám, tak i jejich nepřátelům, SUNNITSKÝM syrským teroristům.  A když už všechny tyto dohody byly v chodu, přistál na bagdádském letišti katarský letoun s podivnými balíky, v nichž bylo objeveno 500 milionů dolarů. Podle The Independent je to možná největší výkupné v dějinách, které ale nyní (k nezměrnému katarskému údivu) zabavila IRÁCKÁ vláda, která – jistě společně s tou SYRSKOU – celému vyjednávání přihlížela (zdroj a více T. Spencerová).

Co plyne z dosud sděleného o akci “Katar”?

Podle všeho má tato akce kořeny již v události cca rok a půl staré, tzn. v zajetí a následném věznění katarských feudálů, které ve skutečnosti mělo mít politické pozadí. Když se na jejich osvobozování měly rukou společnou podílet Katar a Írán, ukazuje to, že mezi Katarem a Íránem existuje jiný vztah, než jaký si představuje Saúdská Arábie a s ní celá koalice sunnitských zemí. Událost z před pěti měsíců, kdy mělo být předáno údajně nejvyšší výkupné v dějinách, a to jak šíitským skupinám, tak sunnitským syrským teroristům, opět ukazuje na provázanost Kataru jak se šíity tak se sunnity. Že výkupné nakonec zabavila irácká vláda – a to za současného přihlížení syrské – to také o něčem svědčí: dle mého jde o země, které spojuje dosud trvající a nadále již nežádoucí americký vliv. A už tím mi přijde, že Katar je loutkou v nějaké “vyšší hře” a a že právě do té ve “správný čas a na správném místě” vstoupil D. Trump – ale nepředbíhejme.

V roce 2016 se stala taková věc, že Katar, který s Ruskem nikdy neměl dobré vztahy (a v jednu dobu velmi napjaté, to když po napadení ruského velvyslance pozastavilo s Katarem diplomatické vztahy) začal vztahy s Ruskem posilovat, když v říjnu došlo v Kremlu k setkání na nejvyšší úrovni. Byla projednána situace na Blízkém východě, dění v Sýrii a Katar se vyjádřil, že Rusko hraje klíčovou roli ve stabilizaci světové situace.

Čímž tady v době, kdy Katar měl spolupracovat s Íránem na osvobození rukojmí, máme něco, co bychom mohli nazvat jako obrat Kataru směrem k Rusku. A zde za pozornost stojí, že ve stejné době nastal také jiný obrat k Rusku, a to Turecka, přičemž současně bylo v běhu to nejvýznamnější: 1) jaderná dohoda s Íránem a konec jeho izolace spojený s ukončením antiíránských sankcí a 2) upevňování rusko-íránských vztahů (přes Sýrii). A když se podíváme, kdo dnes stojí na straně izolovaného Kataru a pomáhá mu, tak vidíme spojení, o kterém můžeme říct, že vznikalo už v roce 2016, tzn. za akce “sokolníků”.

Hned 5. června, tzn. v den, kdy došlo k prvnímu přerušení diplomatických styků s Katarem, proběhl telefonický rozhovor mezi ministry zahraničních věcí Ruska a Kataru, 6. června telefonický rozhovor mezi V. Putinem a emírem Kataru Tamim bin Hamad Al Thani, kde V. Putin řekl, že Rusko chce diplomatické řešení krize a byla dohodnuta schůzka, která původně byla oznámena na 10. června, ale proběhla už 9. června – Katar naléhavě hledá pomoc v Rusku. Mluvčí prezidentské kanceláře Peskov oznámil, že V. Putin nemá v plánu se setkání zúčastnit a setkání proběhlo na úrovni ministrů zahraničních věcí. S. Lavrov se v něm vyjádřil, že Rusko se nebude vměšovat do vnitřních záležitostí žádného státu, ale že vyostřováním napětí na Blízkém východě je znepokojeno, vyzval k jednání a k vyřešení krize diplomatickou cestou.

Šejk Muhammad bin Abdurrahman al-Thani a Sergej Lavrov v Moskvě 

Vzápětí na to Katar vyjádřil Rusku svou vděčnost za pomoc. Ale ať dokončíme spojence Kataru, podívejme se ještě na kroky Turecka. Turecko nejen že Kataru posílá potravinovou pomoc (stejně jako Írán), ale Erdogan schválil i zákon o posílení vojenské spolupráce s Katarem, který umožňuje rozmístění většího počtu tureckých vojáků na katarském území.

Mezitím Katar získává další potravinovou pomoc – přidalo se Maroko. A Maroko je jen jednou z dalších zemí, které se na stranu Saúdské Arábie nepřidaly – nepřidalo se Jordánsko, na stranu Kataru se postavil i “americký Irák”, a dále Alžírsko, Súdán nebo Tunisko, neutrálním zůstává také jaderný Pákistán a svou vůli Saúdové nedokázali vnutit ani vazalům v Kuvajtu a Ománu.

Ale zpět ke “čtyřce”: Katar + Rusko, Írán, Turecko

Když se vrátím k tomu, že Katar je loutkou v nějaké “vyšší hře”, tak tady – ať už to vyzní jakkoliv konspirativně – se Katar jeví ve dvou postaveních, resp. může plnit dvě role, a to obě v zájmech Globalistů (GP) .

Role první. Katar je zemí s bohatými zásobami ropy a plynu. Dlouho byl Katar zaostalou zemí rybolovu a negramotného zapadákova, kde jediným dopravním prostředkem byl osel. Radikální proměna přišla v 90. letech minulého století, kdy v Kataru propukl plynový boom – Katar je jediným „většinově plynovým“ členem GCC, a když se k tomu ještě přidalo přední světové místo v produkci zkapalněného plynu (LNG) a současně i vlna investic po celém světě, z Kataru se stala nejbohatší země světa. Z plynových miliard tak zničehonic vznikla i televize Al Džazíra, která najala přední světové novináře a obratem okouzlila Blízký východ, a to především kvůli „odvaze“, s níž si dovolila do té doby cosi nemyslitelného, tedy ostře tepat do zpátečnických Saúdů. Bohatství a životní úroveň Katařanů je srovnatelná se západní Evropou, místní občané mají zajištěnu bezplatnou zdravotní péči a školní vzdělání. V posledních letech byly péčí vlády přímo v Kataru zřízeny pobočky řady amerických vysokých škol, gramotnost dosahuje 82%

Co je ale významné, katarská plynová a ropná pole jsou geograficky provázána s íránskými. A spojíme-li tuto skutečnost s faktem, že Írán jakožto “kůň Globalistů (GP)” se má stát blízkovýchodní mocností číslo jedna především po energetické stránce, pak je logické připojit k němu i bohaté katarské zdroje.

Role druhá. Katar je naprosto stejným podporovatelem terorismu, jako Saúdská Arábie, ač v jeho případě jde o lavírování tu směrem k sunnitům, tu k šíitům. Situaci, kdy byl D. Trumpem označen za podporovatele terorismu nejvyššího stupně s tím, že Saúdská Arábie spolu s koalicí dalších států byla vyzvána k boji proti terorismu jakožto země s čistým štítem (ač to byla ona, kdo stojí za útokem z 11. září), lze pak označit jako volání “Zloděj křičí chyťte zloděje”.

Je to tak do očí bijící a průhledná lež, že nikdo nemůže pochybovat, že za tím je nějaký záměr – a jak jinak v případě D. Trumpa, než záměr/úkol  Globalistů (GP). A ten nabírá viditelnou podobu právě tím, kdo se za Katar, tzn. za tu “zemi vrcholného terorismu”, postavil. A vynecháme-li Turecko, které neví z které do které, aby se zachránilo, tak nám vyjde spojenectví: Rusko, Írán, Katar. A od něj už není daleko k tvrzení, že je-li Katar představitelem vrcholného terorismu, totéž platí o Íránu a totéž platí i o Rusku. A potvrzení tohoto účelu akce “Katar” na sebe nenechalo dlouho čekat – hned 6. června M. Pence prohlásil, že Rusko, Írán a jejich terorismus jsou největšími hrozbami současného světa.

Mike Pence, viceprezident USA

Tady se už můžeme posunout ještě k další informaci, která se v souvislosti s akcí “Katar” objevila, a to k tomu, že za katarským sdělením o nutnosti respektovat Írán, stáli ruští hackeři. Peskov zprávu ihned vyvrátil, přesto americkému ministrovi obrany J. Mattisovi posloužila k tomu, aby mohl prohlásit, že za ruským hackerským útokem na Katar je ruský zájem o destabilizaci situace na Blízkém východě.

James Mattis, ministr obrany USA

Dvě role Kataru, dva zájmy Globalistů (GP)

Jak už jsem popsala výše, prvním účelem akce “Katar” je přičlenit jej k Íránu, druhým pak učinit z Íránu a Ruska stejné teroristy, jakým je Katar. Tady si ale myslím, že pokud jde o tu druhou roli, na jedné straně skáčou na větvičku američtí antiíránští a antiruští neoconi, kteří vidí příležitost, jak zaútočit proti oběma (a tím potvrzují, že nic nechápou), zatímco Globalistům (GP) jde o to, aby jako coby spojenec teroristického Kataru z celého dění vyšlo pouze Rusko. A ještě jinak – aby se Rusko distancovalo od Íránu (případně Írán od Ruska) a Katar aby v tom posloužil jako horký brambor (nebo Černý Petr). Ovšem s tím rozdílem, že zůstane-li na straně Íránu, bude to v pořádku, zůstane-li však na straně Ruska, bude Rusko stejnou teroristickou zemí nb. 1, za jakou byl právě označen Katar.

A zde za pozornost stojí opět text T. Spencerové: “Írán mezitím zachovává klid. Nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Chameneí konstatoval, že teroristické útoky „jen zvýší nenávist vůči vládám USA a jejich loutek, jako jsou například Saúdové“, obvinil Spojené státy z destabilizace regionu i z vytvoření Daeše, k čemuž vrchní velení íránských ozbrojených sil oznámilo, že má „dokumenty a informace o přímé podpoře amerického imperialismu tomuto vrcholně nechutnému proudu (Islámskému státu) v regionu“…

A k tomu bych dodala, že Spojené státy – v tomto případě ovšem D. Trump a americké globální elity, nikoliv neoconi – se staly spouštěčem dění, ale že v dalším jasno nemají. A že to je hlavní důvod, proč byl D. Trump při cestě do Saúdské Arábie stejně vstřícný i ke Kataru, proč tam USA nemají jasno, co s jejich vojenskou, v případě Kataru největší blízkovýchodní, základnou, ale že také je to důvod, proč ke Kataru právě dorazily americké vojenské lodě, kde se budou účastnit společného katarsko-amerického cvičení, či proč Spojené státy právě uzavřely s Katarem smlouvu o prodeji vojenských stíhaček.

Konec ISIL, nová aliance a Donald Trump v hlavní roli

Iniciátorem katarské krize byl člověk Globalistů (GP) D. Trump. Některým to možná uniklo, ale hned po zahájení akce “Katar” světem obíhaly dvě zásadní sdělení D. Trumpa: První, že svět se konečně zbaví terorismu:  “Přináším ze Spojených států poselství naděje a lásky. Proto jsem si vybral ke své první zahraniční cestě ve funkci prezidenta Saúdskou Arábii,” řekl Trump na úvod svého vystoupení. Vize USA je podle něj vizí “míru, bezpečnosti a prosperity na Blízkém východě a v celém světě”. Na svém tweetu to oznámil jako konec terorismu.

Akce Katar -

A pak je tady druhá zpráva, kterou se D. Trump chlubí, že izolace Kataru je jeho dílem. “Je skvělé vidět, že návštěva Saúdské Arábie a (summitu) 50 (muslimských) zemí začíná přinášet ovoce. Jejich představitelé řekli, že zaujmou tvrdší přístup k financování extremismu, vše ukazuje na Katar. Možná je to začátek konce hororu jménem terorismus,” napsal Trump.

Akce Katar -

Ale co (nejen) v Trumpově pojetí představuje “konec terorismu” ? Vybavila se mi informace opět z článku T. Spencerové, tentokrát ovšem už z 1. května, tzn. z doby před “Katarem”, kde píše: “– Daeš je sice na Západě obecně deklarován jako hlavní strašák ve „válce proti terorismu“, ale bez Daeše bude třeba vymyslet/vykonstruovat dalšího „nepřítele“, proti němuž bude možné vést nekonečnou válku…“. Ale současně se mi vybavil V. Pjakin, který už hodný čas tvrdí, že až ISIL dokončí svou blízkovýchodní roli, bude zrušen…

A co udělal D. Trump tím, když Katar nahnal do náruče Íránu (a když pomineme další efekt, který akce Katar má mít v souvislosti s Ruskem), nezapočal tím konec ISIL? Hlavním sponzorem ISIL přece byla Saúdská Arábie spolu s Tureckem (role Izraele je o něčem ještě jiném) a co se nyní děje? Akcí “Katar” se sunnitská koalice pod vedením SA rozpadá, když mnohé sunnitské země se přidaly na stranu Kataru. Co je nejdůležitější – na stranu Kataru se přidalo i Turecko, země NATO, což lze vnímat jako nejzásadnější oslabení role USA na Blízkém východě. A v podstatě k tomu Turecku a tím i k Íránu Trump nahnal zdrojově nejbohatší blízkovýchodní zemi – Katar, čímž SA, která se začíná topit v existenčních problémech, zbavil nad Katarem vlivu. A aby nebylo málo, v USA jsou v běhu žaloby proti SA za její podíl na 11/9.

A v souhrnu tak můžeme říct, že návštěva D. Trumpa byla koncem dominance SA na Blízkém východě a tím i koncem dominance USA v této oblasti. A to přesně v souladu se zájmem Globalistů (GP) o ukončování vlivu USA ve světě.  V jiné rovině D. Trump současně posílil vliv šiítů na úkor sunnitů – spojení Kataru s Íránem učiní z šíitského Íránu bezkonkurenční energetickou mocnost.

Než jsem se po nějakém týdnu dostala k sepsání tohoto článku, aktuálně se objevil nový článek T. Spencerové s názvem Krize kolem Kataru pomalu končí, Saúdové prohráli, ve kterém m.j. píše, že D. Trump tím, že vsadil na SA, vsadil na nesprávného koně. Já bych si k tomu dovolila doplnit, že D. Trump vsadil na nesprávného koně zcela záměrně a s tím, že věděl, co činí. A že tím, že SA zdánlivě podporoval, vzápětí jí zasadil hned dvě rány – první přes Katar a druhou s vědomím toho, že v USA se proti ní chystají žaloby za 11/9. A vším v souhrnu odepsal i ISIL.

Na závěr ještě dodatek – Británie, Francie a Katar

Saúdská Arábie nikdy nebyla kolonií Evropy, kromě malé zainteresovanosti Británie v pomoci SA proti Osmanům na začátku 20. století, to vždy byla doména USA. Ne tak tomu ovšem je v případě Kataru, který se v roce 1916 stal britským protektorátem a z něj až v roce 1971 se stal nezávislou zemí. Britsko-katarské vazby jsou však dosud velmi silné a mě velmi zaujaly informace (a opět od T. Spencerové), cituji:

“Například v Londýně se už roky vtipkuje, že jediné, na co Katar v Británii ještě nedal finanční nabídku, je Buckinghamský palác, zatímco ve Francii spolu s vrcholnými politiky typu Nicolase Sarkozyho založil fond o 100 miliardách eur, který využívá jejich konexí k investicím do „evropské konstrukce“, což kromě peněz do kapes evropských politiků předjímá hlavně „osázení“ Evropy mešitami a islámskými centry… Výčet by byl dlouhý a není ani jasné, v jakém stadiu všechny ty projekty jsou.”  A dále: “Přitom není bez zajímavosti, že jen letos Katar ve Velké Británii, která zažila už tři teroristické útoky během tří měsíců, slíbil investovat dalších pět miliard liber…” – je to katarský nejdůležitější spojenec, brexit ne-brexit…

K této informaci mám dvě poznámky: 1) Je nyní pochopitelnější, proč obzvláště Británii vadí Slované, zatímco muslimští přistěhovalci nikoliv? a 2) Spojené státy Blízký východ opouštějí (pomineme-li zájmy neoconů), ale co Británie a její věrné spojenectví s Katarem? A nepřenechávají Spojené státy blízkovýchodní lídrovství svému anglosasskému spojenci, Británii, zatímco samy se stáhnou do izolace/”izolace” po vzoru Roosevelta “America the first”?

A když se touto optikou podíváme na data 20.-21. květen, tzn. datum sunnitského summitu v Rijádu a hned na to na datum 22. květen, kdy došlo v Británii k velmi symbolickému teroristickému útoku po koncertě Ariany Grande, neměl to být vzkaz Británii, ať se také z Blízkovýchodního dění stáhne? Anebo – nemá to být nakonec Británie, kdo přes Katar zahájí nové tažení proti Rusku resp. tažení, aby došlo k rozkolu mezi Íránem a Ruskem? (něco v tom smyslu říká i V. Pjakin, když 5. června hovořil o teroristických útocích v Británii s tím, že všechny blízkovýchodní monarchie jsou řízeny z Londýna – hned v úvodu zde). A v neposlední řadě ještě maličkost: Nesouvisí akce “SA vs. Katar” i s tím, že fotbalisté SA odmítli uctít oběti londýnského teroristického útoku? Ale to už jen tak na okraj.

PS: Ještě trocha konspirace úplně na závěr – nebude hořící mrakodrap v Londýně, který se nezřítil, vodou na mlýn “konspiračním” teoriím o zřícení mrakodrapů v New Yorku a tedy vodou na mlýn proti SA?

Použitý zdroj informací: Tereza Spencerová

– Pozorovatelka –  15.06.2017

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
kari
Návštěvník
kari

http://zpravy.idnes.cz/berlin-nova-mesita-pro-zeny-i-muze-dr7-/zahranicni.aspx?c=A170617_094340_zahranicni_zt
mimo tema. V Berline se otevrela mesita, snad v kostele, modli se tam i zeny , a jsou tam vysostne vitani i homosexualove. No, neni to nejak divne?Papez Franta migrantum klidne meje nohy, aniz by o jejich konkretnim zivote cokoliv vedel, (kolik hlav kde urezali, a podobne), a v kostele se zrizuji mesity pro homouse? Zni to blaznive, ale dela to na me dojem, ze tady bude pokus o vytvoreni noveho nabozenstvi, ktere prevezme neco z islamu. Prvky krestanstvi tam asi moc nebudou, a urcite to bude neco zvrhleho a amoralniho. Vemte si, co se deje. Islam je nasouvan do Evropy, a podpora homo, ruzne zvrhle pruvody podporovany medii i vysoce postavenymi papalasi uplne verejne. Jeste pred 15 lety by tohle nebylo vubec mozne.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Milá paní Pozorovatelko, se vším respektem k Vám, i paní Spencerové, vidím situaci kolem Quataru odlišně:
1. Jestli jako jediný důkaz “financování terorismu” je toto :
https://cz.sputniknews.com/svet/201706065417873-FT-Katar-teroriste-miliarda-vykupne/
tak by spojencem terorismu byla i Česká republika, která, jestli se nemýlím, také vyplatila nějaké unesence ….( i když u nás to nebyli ” členové prezidentské, ani premiérské rodiny”, ale “obyčejní” zpravodajci – schéma je stejné)
Takže z mého pohledu účelová fake zpráva – formování informačního pole.
2. Ta platba “proběhla už v dubnu”, ale informace o “financování terorismu” ze strany Quataru byla vypuštěna až po nějaké jiné zprávě – údajně z Quataru proti Saudům?, kterou Quatar ihned dementoval jako nepravdivou a hackerský útok třetí strany, ale toto dementi už bylo přehlušeno bleskovým embargem šesti států proti Quataru, a obviněním z “podpory a financování terorismu”.
Každopádně ta informace se rozšířila až PO “veleúspěšné cestě prezidenta Trumpa po BV a dalších zemích…
3. Kdo zakládal, používal, financoval a vyzbrojoval RŮZNÉ teroristické organizace – od Al-Kajdy, hammasu, Hizballahu, až po “Islámský Stát”, je všeobecně známo a prokázáno ( pro nováčky: Od Bushe seniora, přes Clintona, Bushe jun., až po Obamu/ po boku Clintonů, Madly Olrajtové , Kazimíra, Soroše, Bidena, McCaina a dalších PedoGate vyšetřovaných,, za logistické a strukturní pomoci NSA, CIA, Mossadu a dalších podobných, a prostřednictvím svých koupených lokajů – Saudů, a jim podobných)
viz např. zde:https://cz.sputniknews.com/svet/201611044069658-assange-clintonova-dopis-financivani-is/
Za jakým účelem pak – je velmi výstižně popsáno ve Vašem článku “7 zemí do 5ti let” (nebo tak nějak – teď nenalézám – pokud můžete vložit odkaz, budu ráda 😉

Takže závěrem – můj skromný pohled zdálky na situaci okolo Quataru je asi následující:
– Izrael, přes “svoje” USA odepisuje Saudy a všem “šejkům” a jim podobným figurkám z oblasti BV dává jasně najevo, že léta přepychu a hojnosti pro ně končí, a že si “svoje” vrty berou zpět….
Legalizace (oficiální) vývozu ropy pojede “bartry” za různé “bojové vybavení” , které Saudové nejen nevyužijí (protože to ani neumějí), ale ani neuvidí – protože jde přímo do výzbroje US proxy Islámské armády….
Ale ouha! Ne všichni jsou zřejmě tak samolibí a naivní, jako Saudové, a možná pochopili, že:
1. Quatar je oficiálně jejich vlastní území
2. To, že tam někdo instaloval vrty a trubky, ještě neznamená, že je jeho i to co je v území státu,
navíc – když si to výhodně mnoho let odvážel pod cenou, a prodával draho = už vycucal dost.
3. Se vzdělanými členy ve vedení Státu (rodiny) si možná uvědomili, že těžit pomocí najatých firem by mohli zvládnout i sami…
4. Vzali si příklad z minulosti, kdy ti, kteří se vzpěčovali Dollaru, špatně skončili – a nechtějí skončit stejně, takže :
5. Zatím hrají na dvě strany, ale již velmi dobře vědí, že jedinou nadějí na záchranu (před likvidací viz. Iraq, Lybie) je spolupráce s těmi, kteří kamarádí s Ruskem ( Rusko se přímo angažovat nebude, dokud je tam NATO).
A Syrie, Írán, jsou historičtí kamarádi Ruska, a z mého pohledu i Turecko už procitlo, ale je v podobné situaci, jako Quatar ( base NATO), ale díky velikosti a výbavě armády je ve výhodnější pozici. Všichni tito ale dobře vědí, že Rusko, na rozdíl od druhé strany, se nebude snažit je zničit.

Svět se přeuspořádává, a ruské kyvadlo začíná pomalu a bez velké pompy, ale jistě, udávat nový rytmus.

weissbach
Návštěvník
weissbach

Souhlas.
Stručně řečeno: Čas pokročil a oponou trhl. Už ty loutkové režimy nebudou potřebovat, stejně jim jenom dělaly křoví a užíraly z koláče. Ještě jim prodají vercajk na vzájemné podřezání krků /což dělali vždycky/ a pak přijde barevná revoluce, co bude překážet začistí “teroristi” a jede se nanovo, akorát bez nepotřebných a drahých poskoků. Jestli si Saudové, Bahrajn, Katar a emiráty mysleli, že tam staví infrastrukturu, obchodní centra a letiště pro sebe, tak se hluboce mýlili…
Ostatně to samé je naplánováno pro Evropu, což zatím poskoci v roli křoví s olistěním politických partají zatím nechápou.
Jeden prsten vládne všem…

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Pozor při návštěvě Papeže Františka manželka Trumpa byla oblékla jako nevěsta a s ní ještě nějaká Blondska jsem zvědav čím doktrína IS Satana bude nahrazena

kari
Návštěvník
kari

nebyla by z te navstevy Trumpovo “padlych” holek u papeze fotecka? ?. At si kazdy udela obrazek . Ty dve Trumpetovo holky u papeze totiz vypadali doslovne, jak cernoprdelnikuv ucen. ?. Ja jsem si nevsimla, ze by Melanie mela az tak spatny vkus a neschopnost se dobre oblect. Byly to umyslne zvolene temne habity, jak na svatbu upiru, nebo tak neco.Prosre hnus.

Administrator
Admin

Na tohle pozor, to je vatikánský protokol:

Melania Trump:comment image

Michelle Obama:comment image

Hillary Clinton:comment image

Jde o protokolární předpis ve Vatikánu, kde ženy musí být v černé na znamení, že nejsou nevěstami a jsou pod ochranou Svaté Trojice a závoje jsou ochranou žen před vstupem démona do jejich hlavy (Petrův kodex). Pokrývky hlavy nevznikly z praktických důvodů, ale z okultních. Démon vstupuje do hlavy temenem hlavy, přes šešulku. Proto židé si toto místo chrání jarmulkou, ortodoxní kloboukem, Turci fezem, ženy šátky, závoji atd. Ve vatikánu jsou povoleny jen 4 protokolární barvy: bílá, černá, rudá a purpurová + barva zlata (žlutá). Základní 4 barvy jsou signální barvy z tohoto světa, zlatá barva je boží světlo zhora. Obvykle barvu zlata nahrazuje žlutá.

weissbach
Návštěvník
weissbach

Satanistická reality show

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Pro zajímavost dodám, že 7 žen na světě v černé být nemusí. Jsou to katolické šlechtičny.

weissbach
Návštěvník
weissbach

Ničím. Satanismus je základem mocenské doktríny globálního ghetta. Pro jejich další vládnutí je zcela nenahraditelný. Jakmile by přestal být udržován, končí i vládci. Jak by mohli fungovat bez vydražďování primitivních pudů, strachu, chtíče a kultu smrti? Na tom to stojí a padá.
Vtip je v tom, že kolem toho celou dobu visel závoj křesťanské civilizace, který je nyní už značně potrhaný a prosvítá z něj luciferiánství na sto honů. Kromě toho překáží v další fázi zdeformování lidstva do bezduchých biorobotů-konzumentů. Proto bude definitivně odstraněn islámem, což je mnohem čistější a přímočařejší forma luciferiánství. Islámofašismus je rychloschnoucí tmel. S čím by se jinak museli babrat obezličkama 100 let, to s pomocí této doktríny zvládnou za 10. Pak je sice vyhubí a znovu osejou novým pokolením, ale to už z Evropy zůstanou jen trosky a pár izolovaných komunit, které by zázrakem všechny nadcházející hrůzy snad přežily. Věru jich ale moc nebude. Zničení bílého člověka, Slovanů /fáze 2/ zvlášť je momentálně jejich priorita číslo jedna. A snaží se. Švédové, Němci, Britové, Francouzi to už mají de facto za sebou, ale ještě o tom neví a žijí v obluzení multikulturním rájem a zrodem nové globální éry. Ta sice přijde, ale bez nich. Tady se bude klást odpor. Ovšem pokud tu budeme hýčkat pátou kolonu a lidi si budou volit vlastizrádce místo aby je hnali odevšad, bude to katastrofa. Dostat se do tvrdého jádra EU /Berlínského chalífátu/ znamená fakticky být další spolkovou zemí a následovat osud lužických Srbů a polabských Slovanů se vším všudy. To znamená etnické, jazykové a kulturní čištění pomocí islamizace a trvalého dovozu nových plemeníků a rychlé ztráty půdy a životně důležitých zdrojů. Čechům a Moravanům tu nebude patřit vůbec nic. A pokud si někdo myslí, že nezačala další fáze likvidace dekretů prezidenta Beneše, je na omylu. Bělobrádek, Herman a předtím “církevní restituce” jsou jen první vlaštovky. Vzpomeňte si za rok, dva, tři… pokud nezvednete zadky a nezačnete tlačit.
To je asi tak vše.

Kazatel
Návštěvník
Kazatel

Británie jedno velké divadlo herců 😀
Cože tá Británie 😀 😀 teroristé policie
London Bridge Fake teroris Fake Policie//
https://youtu.be/VCiX6dE4jPw
London attack IS Fake
https://youtu.be/T85oQtwKu1o
CNN Fake protest film scéna attack teroris Fake
https://youtu.be/q9AEy_xoxYE
Charlie Hebdo Fake teroris
https://youtu.be/Yv0JAnk_gWg
Charlie Hebdo Fake attack dts
https://youtu.be/E696msVSOEc
Belgium Terror Attack Hoax Part 2 (Reusable Actors, Training Drills Explained, Bad Acting Busted)
https://www.youtube.com/watch?v=QO_kgYfp0sU

tezar
Návštěvník
tezar

Neni clanek nejak prekombinovany? Nejde nahodou jen o to, ze Trump Kataru pohrozil a nasledne mu prodal americke zbrane? Ted ma americka statni elita zakazku a jako bonus Katar, coby strvrzeneho americkeho spojence. Proc to delat slozitejsi?

Forever Slav
Návštěvník
Forever Slav

Při náletu jsme zabili lídra Islámského státu Bagdádího, tvrdí Moskva
http://zpravy.idnes.cz/nalet-rusko-islamsky-stat-smrt-bagdadi-dy6-/zahranicni.aspx?c=A170616_092917_zahranicni_ert

Jestli je to pravda, jen tak dál! Páníčkové ISIS (tj. USA-SA-KATAR-Izrael-Turecko) pak zřejmě moc nadšení nebudou.

Na kongresmany střílel frustrovaný „rapl“ a vášnivý fanoušek Sanderse
http://zpravy.idnes.cz/strelec-alexandria-baseball-kongresman-scalise-hodgkinson-pav-/zahranicni.aspx?c=A170615_150621_zahranicni_ale

Povšimněte si, že pachatel nebyl označen slovy levicový extremista či terorista, pouze se mu dostalo označení “levicový aktivista”. K tomuto netřeba nijak zvlášť rozvíjet. Řada z diskutujících v diskuzi pod článkem to vystihla přesně:

“Nebyl zlý. Myslím, že byl jen znavený současnou politikou,“ (pozn.: citace z článku)

To když je někdo znavený současnou politikou EU, tak je pravicový protievropský extremista, xenofob a pod.”

“Na to, aby z vás byl pravicový extremista stačí likenout něco na facebooku. Ale když jste levičák, tak se z vás extremista prostě nestane, ani když střílíte do lidí. Jen aktivista.”

“Levicový aktivista? V tom případě je Breivik pravicový aktivista ne?”

„Nebyl zlý. Myslím, že byl jen znavený současnou politikou,“

No já kdybych tohle dělal pokaždé, když jsem znavený současnou politikou…”

“Proč je to levicový aktivista? Proč ne extrémista nebo terorista? Vždyť zaútočil puškou na kongresmany a jednoho těžce zranil – to má podle vás být levicový aktivismus?”

“Dovedu si predstavit tu hysterii, kdyby fanousek Trumpu strilel po demokratech. Takhle to odbude jeden clanek o hodnem cloveku unavenem politikou…”

“Prostě pravý levicový demokrat. Hlásají lásku a mír a konají se zbraní, když není po jejich.”

přezdívka
Návštěvník
přezdívka

Tahle saúdská akce – ukázat na Katar, jako na původce zla v této části světa – souvisí s tím, že Saúdi potřebují změnit mocenské poměry. V posledních letech se jim nedaří – vnitřní problémy v monarchii, špatné odhady u cen ropy a války v Jemenu, komplikace při oceňování hodnoty Saudi Aramco, … a hlavně vzrůstající vliv Íránu v oblasti. Takže čím dál více nezávislejší bohatší Katar na 1/2 cesty od něj, se nabízel jako snadný terč a povzbuzeni Trumpem, šli do toho … Jenomže na to, aby se operace povedla, je těch ambicí a aktérů státních (kteří mají také vnitřní problémy) i nestátních mnoho a potkávají se zde na relativně malém území.

Charon
Návštěvník
Charon

http://www.hlavnespravy.sk/nemecke-lietadlo-stratilo-nad-uzemim-slovenska-spojenie-stihacie-lietadla-mig-29-ho-sprevadzali-az-ceskej-republiky/1039914
Matricna udalost. Nemecko bude vyprevadene z tohto priestoru Ruskom. Z V4 uz len SK ma Migy. Ked sa nemylim.

tana
Návštěvník
tana

Anglický vyzvědač “Lawrence z Arábie” nasliboval Arabům , pomohou -li v boji proti Turkům , /spojenci Německa/ jednotný muslimský stát. Sliboval i přes to, že věděl o dohodách VB a Francie o rozdrobení tohoto území tak, aby v oblasti bylo co nejvíce konfliktů.
Anglické heslo ROZDĚL A PANUJ nese 100 let své kyselé ovoce, a tzv. 2. světová válka se všemi svými oběťmi je epizodou již 100 let trvajícího konfliktu, který se právě nanovo rozhořel.

P.Stoupal
Návštěvník
P.Stoupal

technická: pokud se autor článku rozhodl označovat Saudskou Arbábii zkratkou, měl by volit mezinárodní formát. Tedy KSA ( Kingdom of Saudi Arabia ).

Brutopýr
Návštěvník
Brutopýr

Prdlačky, SA je u nás zavedené a jasné, stejně jako třeba SRN, dříve NSR.