Aeronet v hlavních zprávách TV Nova! Proč Aeronet vadí médiím?

Aeronet v hlavních zprávách TV Nova! Proč Aeronet vadí médiím?

Aeronet v hlavních zprávách TV Nova! Proč Aeronet vadí médiím?

V televizních novinách tv Nova 8.8.2014 se objevila zmínka o Aeronetu. Tedy ne přímo, ale jako informace o  článku, který zveřejnil týdeník Echo24, že prý zuří informační válka a na internetu se objevila nová hlásná trouba Kremlu, která publikuje články s perfektní češtinou. Echo24 uvedlo článek pod názvem: “Dokonale utajený server. Kdo vydává proruské zprávy v češtině?”. Reportáž je ke zhlédnutí v archívu TV Nova zde v čase přibližně 27:37.

Podle fotky v tv jsem hned poznala, že řeč je o Aeronetu a článek na Echo24 [1] mi potvrdil, že řeč je vlastně i o mně, protože Pozorovatelka jsem já a na Aeronet píšu články od března. A mám dva důvody, proč se potřebuji k článku vyjádřit.

Za prvé:
Autor v článku řeší, že Aeronet je utajený server, což jde mimo mě, protože jako uživatele mě zajímají jen přihlašovací podmínky a možnost vyjádřit svůj názor nejen v diskusi, ale i v článku. Co ale nejde mimo mě je, že autor kritizuje zachovávání anonymity. Kdybych chtěla psát články pod svým jménem, zaregistrovala bych se pod svým jménem. Ale jako většina – kdyby to po mě nějaký server požadoval, nezaregistrovala bych se vůbec. Totéž platí pro diskuse. Je všeobecně známo, že servery, které anonymitu zrušily (naštěstí jich zatím není mnoho) přišly o spoustu diskutujících. Můj názor je, že je úplně jedno, jestli se autor jmenuje Petr nebo Pavel, důležité je, co říká.

A autor článku mi právě potvrzuje, proč je anonymita důležitá – ukazuje se totiž, že když někdo neříká to, co se hodí, tak najednou je velmi důležité odhalit pseudonym. Proč asi? Jako úplný paradox mi přijde fakt, že týdeník Echo ve stejné chvíli zveřejnil článek: Kontrola internetu v Rusku: uživatelé Wifi se musí identifikovat [2]. A neapeluje snad autor článku na totéž, co je hned vedle kritizováno?

Za druhé:
Pseudonym Pozorovatelka jsem si dala proto, že se cítím být jen pozorovatelem našeho světa. Pokud si autor dal tolik práce s pátráním a přesto se dopracoval jen k tomu, že články na Aeronetu jsou pouze o cituji: “Zprávy z USA dávají vzpomenout na výběr Televizních novin normalizační Československé televize” , tak by v pátrání neměl opomenout i další články, v tomto případě články zmiňované Pozorovatelky, tedy moje. Jsou o tom, že náš současný svět pozoruji z opravdu široké perspektivy, jdoucí až k mayskému kalendáři, viz např. zde: http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7512

A že jsem se přes svá pozorování dostala sem:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7520
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7529

A odtamtud až k tomuto:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7568

A to vše mě dovedlo k tomu, že dnes je můj názor proruský, chcete-li to tak nazvat, ale já mluvím za sebe tak, jak to cítím, nepřejímám postoje a výroky Kremlu ani nikoho jiného.

V KSČ jsem nikdy nebyla a mít tehdy dnešní rozum, tak jsem zavřená, protože svoboda je mi nade vše. A právě proto dnes nemůžu nemlčet, jak se vlastně nic nezměnilo – kdysi jsme zavrhovali Ameriku, dnes zavrhujeme Rusko. A bohužel, opět jsou informace z  tzv. “nepřátelské” strany zkreslovány a pravda opět dostává na frak. A každý, kdo dnes netleská americkým zájmům, je označován za rusofila a komunistu a stává se nepřítelem. Pravdu ukáže až čas, tak jako jí ukázal v případě Vietnamu, Kosova a jinde – nic není jenom zlaté. Nesouhlasím s míněním, že současné Rusko je agresor, že Majdan nebyl stejně cílený jako všechny “barevné” revoluce a nehodlám tleskat tomu, co přichází ze Západu (aktuálně sankce). Je mi jedno, kde mají sídlo stránky, které mi umožňují o tom psát, ale není mi jedno, že takové stránky vadí a že dokonce vadí internetová anonymita.

A že to došlo tak daleko, že na takový článek upozornila dokonce jedna z hlavních zpravodajských televizních relací. Ale ať tv Nova nekřivdím – uvedla to jako součást bloku o informační válce a lze to tedy vnímat i jako dávku objektivity, která je dnes stále vzácnější.

A ještě jeden paradox na závěr: Týdeník Echo ve stejné době zveřejnil i článek, kritizující Euro [3] slovy Vladka Mečiara: “Tak čo chcú?”

-Pozorovatelka-

Print Friendly, PDF & Email

PODOBNÉ ČLÁNKY

od nových od starých od palců
Upozornit na
Lucie Fifernová
Návštěvník
Lucie Fifernová

Demokracie je slovo, jenž si umí málokdo v dnešním světě skutečně plnohodnotně vysvětlit a žít /pokud to vůbec lze/. Co přichází ze Západu či Východu si raději nepřipouštět a pokud už to někdo vnímá senzitivněji jako naši pozorovatelé nejen na této stránce, tak je zřejmé, že se něco děje a nějak nám obyčejným smrtelníkům to uniká a protéká mezi prsty na rukou či nezajímá. Ráda bych podotkla, že rozum to nepobere a jeden člověk s tím nic stejně neudělá. A tak jak mocně mocní dokáží vytvořit svět bezmocných, až jsou z toho sami nemocní kolikráte na těle i na duchu, tak “mocně” bezmocní se přestávají divit a nesnaží se o žádné racionální již myšlení. Podotýkám, že odvolání Bašára al-Asada – člověka zodpovědného za veškeré traumatické záležitosti v zemi zvané Sýrie je neodkladné, ale nějak si to představují mocně mocní asi jinak. To není hra na ´Škatulata, hejbejte se´…To je faktem, co bude zítra a další dny…Myslet si, jak se jeden z jednoho ponaučil a poučil, je v tomto případě naivní. Co to stálo úsilí ostatních států postavit se a “vymýtit” myšlenky, skutky a činy plné zvěrstvech tzv. IS, co to stálo životů a stále se umírá… /Kurdové si zaslouží svoje místo na Zemi/.
A ještě jedna myšlenka, pan Vladimir Putin by byl skutečně s odpuštěním blázen, kdyby vařil vtipnou kaši s Recepem Tayyipem Erdoganem a neuvědomoval si, že vtipnou kaší se svět ještě nikdy nepřejedl a nepřejí, ale slepý naštěstí není… A jak vidíme dnes a denně u nás předvolebním čase, blbne se všude, – A já se nebojím a neobávám ani vlivu Ameriky či Ruska, atd.
Lucie Fifernová

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Lucie Fifernová, hezké slohové cvičení 😉
Díky, že jste svojí aktivní prací ( zřejmě to berete hezky od počátku) vrátila zpět 3 roky stará témata Aeronetu. Je dobré si občas občerstvit starší názory, které pouze zdůrazňují, kolik lidí v naší zemi vůbec nevnímá, že jim jde o krk, a o děti ( budoucí generace)… Ještě jednou: Díky.
Máme před sebou, s tou osvětou, ještě hóóódně práce…

lojzo
Návštěvník
lojzo

Píšete to dobře!I já jsem byl mladý a blbý,nedovedli jsme porovnat dva režimy!Bohužel tento režim který zde zavedli zaprodanci fašistů a podvodníků,Kalousci,Schwarcenbergové,Langšádlová nebo Němcová je jenom pro podvraťáky a zbabělce!Nic zde není české a celá EU je kolonií USA!Jestliže je pravda že Merkelová na nátlak německých podnikatelů ustoupí sankcím proti Rusku a Německo vstoupí do BRIKSU který budou tvořit ČÍNA,RUSKO,INDIE A JIŽNÍ AMERIKA,potom tam doufejme vstoupí i česko,Slovensko a Maďarsko!Fašista TUSK i s Polskem se můžou spojit s rovným kolegou vrahem a zabijákem USA!Přirovnal bych je buď k církvi nebo k islámskému státu!Chtějí jenom válku a nadvládu!

Martin
Návštěvník
Martin

Také děkuji za práci pozorovatelky 🙂

zhnuseny
Návštěvník
zhnuseny

Musíš nosit hodně tmavé a silné brýle kapitáne , nebo jsi placen za tohle kritizování . Rozumím tomu , že když někdo pojmenovává věci pravými jmény , stavá se nepohodlným, dehonestován, zesměšňován. Někdo to dělá z vlastní hlouposti někdo jiný z finančních zájmů.Odporná propagada valící se z médií je pro kapitána pravda. To jak doufá , že pozorovatelku brzy zavřou někam do blázince mluví za vše.

WIKINGER Petr
Návštěvník
WIKINGER Petr

JAKÝ NÁZOR MÁ AERONET KE KONCENTRAČNÍM TÁBORŮM FEMA A MANUÁLU JAK BUDE ZACHÁZENO S JEJICH OBSAHEM?

http://info.publicintelligence.net/USArmy-InternmentResettlement.pdf

WIKINGER PETR
Návštěvník
WIKINGER PETR

POZOROVATELKO,NWO PRO VÁS DEMOKRATY PŘIPRAVILA KONCENTRAČNÍ TÁBORY POD NÁZVEM FEMA.ARMÁDA USA UŽ DOSTALA MANUÁL CO TAM BUDOU S VÁMI DĚLAT

tak napište jak se vám to bude líbit.Originál pokynů pro US-Army má přes třista stran a měl by být tajný. http://www.czechfreepress.cz/amerika/manual-pro-zpracovavani-zadrzenych-v-internacnich-taborech.html

inkvizitor
Návštěvník
inkvizitor

Pokud máte pocit, že žijete v demokracii, je mi Vás upřímně líto. Hlavní je se držet židle 😆

Jiří
Návštěvník
Jiří

Děkuji za lidi jako je pozorovatelka. Prolhaná média patřící soukromým osobám nikdy neřeknou pravdu, pouze to, co se jim hodí (především tomu jednomu procentu mocných)

Tomáš
Návštěvník
Tomáš

No zdá se,že “kapitán” je tak velký demokrat,že by některé názory nejraději zakázal 😀 …Bože lidská blbost fakt bolí…..
To ovšem neznamená,že s názory “Pozorovatelky” souhlasím….Souhlasím s tím,že je odporné jak jsme po 40-ti letech vylezli ze zadku Rusku a pod vedením Havla jsme s rozeběhem skočili do zadku Americe…Absolutně Čechům chybí národní hrdost…
Ovšem označovat Rusko za dobro a Ameriku za zlo je hloupost…Copak máte paní Pozorovatelko tak krátkou paměť???Nepoučila nás snad historie??Potom jsme odsouzeni k tomu své chyby opakovat….Myslím,že to jak nás tu 40let dusili bohatě stačilo…Co nedávné výročí obsazení naší republiky vojáky pod vedením Sovětského svazu??? Nic vám to neříká???Nejspíš ne….Pravda v tomto směru se Rusko posunulo o něco blíže demokracii,protože to na Ukrajině po odvolání Janukovyčova režimu nezopakoval….Ale to je spíš změnou evropského uspořádání než změnou myšlení Ruských vůdců…

Uznávám,že současná Ruská zahraniční politika je mírotvorná v porovnání s Amerikou,ale agresivní dokáže být stejně pokud se to týká jejích zájmů….

Bohužel nevidím možnost jak se vymanit z vlivu jednoho nebo druhého poté co Havlové,Klausové a ostatní naši porevoluční politici rozprodali republiku….

gemars
Návštěvník
gemars

Já varuji před tím, aby se v budoucnu neobjevila totalitní říše na Západě. tento fakt opomíjíme často jen proto, že s tím v historii nejsou zkušenosti. bylo by rovněž zlé označit USA za dobré. je to říše jako každá jiná a snaží se prosazovat svoje zájmy. nedopustme, aby nás spoutala svými totalitními choutkami, tak jako se to podařilo Rusku a Německu.

Ирина
Návštěvník
Ирина

Спасибо, что есть такой сайт и такие авторы. Это вселяет надежду, что ещё как-то можно противостоять США. А по поводу “угроз” России. Россия никому не угрожает. Россия впервые за 20 лет позволила себе “огрызнуться” на угрозы НАТО и США, которые, без преувеличения, взяли уже нас в кольцо. И этим оказались виноваты. Россия – не СССР. Поверьте мне, я здесь живу. И при СССР жила, есть с чем сравнивать. А истерию раздувают с подачи США. И выгодно это только США. Ну а страдает Европа.