Aeronet opět lhal! Těžký život disidentů. A ještě těžší život těch, co...

Aeronet opět lhal! Těžký život disidentů. A ještě těžší život těch, co disidentům věří v naději, že oni jsou hledači pravdy.Echo 24 a Free pub opět bijí na poplach – Nwoo, Korál, Zvědavec, Protiproud a mnozí další, Aeronet v první řadě, všichni lžou! Čert aby se v tom vyznal!

Aeronet opět lhal! Těžký život disidentů. A ještě těžší život těch, co disidentům věří v naději, že oni jsou hledači pravdy. Echo 24 a Free pub opět bijí na poplach – Nwoo, Korál, Zvědavec, Protiproud a mnozí další, Aeronet v první řadě, všichni lžou! Čert aby se v tom vyznal!

Člověk míní, život mění. Už nějaký čas mám v hlavě myšlenky na článek na zcela jiné téma, než kterému nyní, když mi konečně vyšla chvilka času k psaní, nakonec dávám přednost (kdyby mě někdo za články platil, takové prodlevy a změny bych si samozřejmě nemohla dovolit, to snad je každému jasné). Nějaký čas jsem dumala, jestli téma, které jsem nakonec upřednostnila, není obtěžováním návštěvníků zdejších stránek, protože ono to totiž může vyznít jako nějaká žabomyší válka mezi těmi médií, co se považují za antimainstreamová. Jinými slovy řečeno – novodobě tzv. opět disidentská. Ale když jsem nad tím podumala a k tomu si vybavila slova mého již nežijícího otce “mluvme lidem pravdu”, tak jsem si řekla, že právě kvůli čtenářům Aeronetu (a nejen Aeronetu) je správné upřednostnit toto téma a až pak můžu věnovat čas a invenci všem těm dalším, která nosím v hlavě. O co jde?

Jde o to, že nějakých pár měsíců, co tyto stránky existují, stačilo k tomu, aby některým sedly na žaludek a staly se obtížně stravitelnými. Jelikož počet zdejších autorů činil dlouhodobě 2 (slovy – dvě) osoby, než se nedávno přidala třetí (Jiří Baťa), tak se mě jako vcelku stálé autorky zdejších článků (beru, že mé vidění je v základu z pohledu astrologie a tudíž ne pro všechny přijatelné, proto jí do všech článků ani netlačím), ale prostě se mě dotýká, když mě někde jmenují a když dokonce jsou tyto stránky, na kterých se cítím skutečně svobodně (a opakuji, že naprosto jen z vnitřního přesvědčení a tedy naprosto zadarmo!!!) propírány v hlavní zpravodajské relaci – viz Televizní noviny tv Nova a můj článek:  “Aeronet v hlavních zprávách TV Nova! Proč Aeronet vadí médiím?”

Ke kterému opakuji a cituji: “V televizních novinách tv Nova 8.8.2014 se objevila zmínka o Aeronetu. Tedy ne přímo, ale jako informace o  článku, který zveřejnil týdeník Echo24, že prý zuří informační válka a na internetu se objevila nová hlásná trouba Kremlu, která publikuje články s perfektní češtinou. Echo24 uvedlo článek pod názvem: „Dokonale utajený server. Kdo vydává proruské zprávy v češtině?“. Reportáž je ke zhlédnutí v archívu TV Nova zde v čase přibližně 27:37″ a celý můj článek si můžete přečíst  zde [Aeronet v tv].

Tak to bylo moje první setkání se serverem Echo 24, které jsem jen lehce okomentovala. Druhé setkání s tímto serverem ke mě přišlo opravdu čirou náhodou (z mého soudku k tomu ovšem nemohu nedodat, že Vesmír nezná náhody…) a to bylo, když jsem v nějakou velmi pozdní noční hodinu narazila na ukrajinskou televizi, pro kterou právě redaktor serveru Echo 24 (přes skype a já se nemohu zbavit dojmu, že takhle iniciativní nebyl žádný český novinář) podával informace o demonstracích proti Zemanovi a jako hlavní argument doložil – světe div se! – červené antizemanovské karty. Tehdy jsem napsala článek, jak červené karty splnily účel a posloužily až na Ukrajině (to jsou vjeci, co??) a byl to tento článek [Český novinář pro ukrajinskou televizi] a že tomu tak bylo, můžete opětovně vidět ve videu zde: 

Zakrátko na to server Echo 24 ale vydal další článek, mířící opět proti Aeronetu, tentokrát na téma  volebních průzkumů. Jak už jsem zmínila v článku k Televizním novinám na Nově, které na popud Echa 24 odvysílaly reportáž, že Aeronet je Kremlem placený server, měla jsem nutkání ohradit se opětovně. Ať si Vedoucí kolotoče píše na jakékoliv téma, já si vždy jdu po své ose, kterou je astrologie v prvé řadě a veškeré dění ve světě si s astrologií jen konfrontuji. Že se to shoduje s názory VK, to je jiná věc, ale to nic nemění na faktu, že se mě další článek Echa 24 dotkl, když v něm opět byla řeč o Kremlem placených agentech, jak si to můžete přečíst zde: [Takové tvrzení se objevilo v textu serveru Aeronet, který v češtině šíří ruskou propagandu] . Tehdy jsem si článek i přečetla, ale když jsem slyšela názory toho pana odborníka, kterého si Echo 24 pozvalo k rozhovoru a  který VK vlastně dává za pravdu, a obzvláště když jsem četla názory v diskusi pod článkem,  tak jsem se jen pousmála s tím, že mi to nestojí za reakci, protože snaha Echa 24 je opět marná.

Ale mezitím se stala další věc. Většinou se na internetu dívám na zahraniční stránky, ale občas se stane, že nahlédnu na stránky http://www.nwoo.org/. To jsou stránky, které dávají slušný antimainstreamový přehled nejen o všem aktuálním ve světě, ale úplně dole odkazují i na média, která to vidí podobně. Jsou to stránky, které vcelku uznávám a práce pana Miroslava Pavlíčka a Jana Korála (mimochodem – astrologa) si cením. Uvítala jsem, když Jan Korál dostal prostor (sice malý, ale přece jen) v Hyde parku čt na téma 11. září – můžete ho vidět jen v krátkých vstupech (jak jinak, že ano…), například v čase od 0:05 a různě i později zde:

a stránek nwoo jsem si vážila i proto, že tam tak často přispívá právě takový člověk. Jinak stránky pravidelně uveřejňují i odkazy na články, které vycházejí na Protiproudu, na Zvědavci a podobných jiných, čímž se dostávám k pointě mého psaní: žila jsem v přesvědčení, že hledači pravdy, klidně jim říkejme “novodobí disidenti” (čímž mám na mysli skutečné disidenty typu Dolejšího, Kryla a jiné podobné, nikoliv “disidenty” typu Havla a jemu podobných, s jejichž “pravdou a láskou” dnes musíme tak těžce bojovat), prostě táhnou za jeden provaz. Dokonce jsem se radovala, jak jich přibývá!

Ale nějak jsem z toho snu vystřízlivěla a pointa, dokonce bych tomu řekla služba, mého dnešního psaní je o tom, aby vystřízlivěli i jiní. Na stránkách http://www.nwoo.org/ už drahný čas vychází i odkaz na články zveřejňované na serveru Free Pub. Jistě, takových serverů je tolik, že jeden nestíhá. Já jsem tento server poprvé zaregistrovala, když 19.11. zveřejnil článek

HOAX v podání Aeronetu

a celý si ho můžete přečíst [zde]. Článek se týkal červených protizemanovských karet na oslavách Listopadu 89. V něm autor článku (zamapamatujte si, že se jmenuje Jiří Schmied), m.j. píše:

“Včera 18. listopadu 2014 se začal po internetu a sociální síti Facebook šířit článek v podání webu Aeronet poukazující na to, kdo údajně organizoval rozdávání červených karet proti Zemanovi. Svou roli podle tohoto webu mělo sehrát i americké velvyslanectví v ČR vměšující se do vnitřních záležitostí našeho státu. Obviněna z napomáhání tomuto velvyslanectví byla konkrétní žena. Po společném pátrání několika lidí, pro které evidentně slovo pravda ještě něco znamená, přišlo zajímavé rozuzlení. Aeronet s velkou pravděpodobností lhal, nebo přinejmenším nevědomky šířil nepravdu, dezinformaci”.

Párkrát jsem se na ten článek podívala, opět mě potěšila diskuse pod ním (zcela na straně autora VK z Aeronetu) a tím to pro mě skončilo. Co mě ale nepřestávalo zarážet byl fakt, že na stránkách nwoo nadpis článku visel pořád po dlouhé dny. Divné, ne? Kdykoliv nahlédnu, tak se tam nadpisy článků z jiných serverů obměňují a tento pořád visí a visí. No, budiž, třeba Free Pub nic nového nestvořil. A ejhle – Free Pub novinku stvořil! Datum: 13.12.2014. Nadpis:

Aeronet lhal a lhal vědomě

Tak to už mi přišlo divné. Podívala jsem se hlouběji na Free Pub a objevila podtitul jejich serveru. Ten zní: DISIDENTI.ORG. Rozklikla jsem článek. Autor: Jiří Schmied. Úvod článku: “Když jsem ve svém článku HOAX v podání Aeoronetu odhalil lži, které v jednom ze svých článků prezentuje web Aeronet, nečekal jsem reakce, které poté následovaly. A těmi reakcemi myslím jak komentáře čtenářů (např. přímo pod článkem), tak především reakci samotného webu Aeronet. Byl jsem negativně překvapen”. Celý článek, včetně nových reakcí (!), si můžete přečíst [zde]. Odhlédnu-li od toho, že autor ze všeho nejvíce má problém s tím, jestli krabice s červenými kartami byla vyfocena v Brně nebo v Praze, tak mě mnohem více zaujalo všechno to další, co jsem na stránkách Free Pub objevila. Například takové 11. září. K tomu Free Pub vydal článek: “Proč NWOO mystifikuje ohledně 9/11? Se znepokojením lze již řadu let pozorovat dezinformace, kterých se opakovaně dopouští Jan Korál a NWOO” [více].

Dále mě zaujal článek: “Co to je „nový světový řád“ ? A článek pokračuje: “S tímto významem operuje řada lidí, včetně některých aktivistů a publicistů, kteří inklinují ke konspiračním teoriím. Z českého prostředí má přímo tuto frázi v názvu organizace NWOO (New World Order Opposition), tedy opozice proti novému světovému řádu. Dále u nás proti NWO aktivně brojí weby Protiproud, AC24, Freeglobe, Zvědavec, OSUD.cz, Reformy.cz, Matrix-2001 a další. V zahraničí například Alex Jones”. Opět [více] Nestačí?

Co mě ale úplně dostalo, to bylo rozkliknutí čtyř obrázkových log, která mají stránky Freepub hned v úvodu. Když pominu odkaz na jejich fb a na nějaké arabské či jaké to stránky, tak “nejzajímavější” je logo s tím rohatým kozlem, pod kterým se skrývá odkaz: “Hlídáme média”. Ale ono veškeré hlídání médií je zhuštěno na jeden server. A ten server se jmenuje ——- Echo 24, přesvědčte se sami a klikněte na obrázek toho satanistického kozla přímo na stránkách: http://www.freepub.cz/

Tak hlídáme nebo děláme reklamu??? Sorry, jestli křivdím, ale žádný jiný dojem to na mě prostě nedělá. Obzvláště, když k tomu přičtu kritiku NWOO, Korála, Protiproudu, Zvědavce, Reforem a dalších, no a samozřejmě Aeronetu!

Nějak teda nechápu, proč NWOO se svým Janem Korálem dělá těmto stránkám reklamu, to za prvé. A za druhé, a to už se dostávám k pointě svého psaní: o čem jsou tihle DISIDENTI.ORG ?

Jestli jejich repre vzorkem je tento človíček, pak by mě zajímalo, kdo ho platí a jestli mu ta pozice “bílého koně”  stojí za to. Osobně mu nevěřím ani dobrý den a rozhodně je pro mě věrohodnější “nějaký” Vedoucí kolotoče, než “disidenti” Václav Bláha IV. a Jiří Schmied II.

Ostatně: Podívejte se sami na fb stránky tohoto “disidentského” serveru – všude se to jen hemží větami: “Co si o tom myslíte?” https://www.facebook.com/FreePub.cz  

A teď si, milý čtenáři( a nejen čtenáři!), vyhodnoť sám, co chceš číst a co ne a čemu chceš věřit a čemu ne. Protože není disident jako disident. Čert aby se v tom vyznal, ale kdo opravdu hledá pravdu, ten si jistě závěr udělá. A tímto zdravím všechny poctivé novodobé disidenty, kam pro mě ovšem DISIDENTI.ORG rozhodně nespadají. K těm můžu dodat jediné – na tuhle mediální manipulaci už musí být jóó silné žaludky….

– Pozorovatelka –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
gugga
Návštěvník
gugga

web hlidamemedia.cz vlastni Viktor Horký a ten nemá nic společného s Echo24. Ten je naopak na druhe straně barikády…

Josef
Návštěvník
Josef

Zvláštní jak se ti ubožáci snaží a snaží aby oblbovali lidi, ale nějako jim nedochází, proč to vlastně dělají? Jaký oni z toho budou mít užitek? To, že těch pár nejbohatších z toho užitek má je celkem jasné, ale co ta spodina, která pro ně slouží aniž vlastně vědí proč, tak tomu opravdu nerozumím. A nejsmutnější na tom je to, že by to měli být lidé inteligentní a měli by vědět něco víc o životě jako takovém. Ale opak je pravdou. Za pár směšných dukátů zaprodávají svůj národ, své kamarády a své nejbližší. Copak jim nedochází, co oni vlastně konají? Pro pár smradlavejch a ubohejch dukátů? Nebo jsou to všichni ti chazaři, kteří si neváží života, ale vše podřizují jen jednomu? Nerozumím tomu a nechápu to. Vždyť jak by mohl být ten život na téhle planetě nádherný, kdyby nebylo té zvrácenosti a pokřivenosti, toho zaprodanectví a lokajství, té ubohé patolízatelské a podvraťácké úslužnosti, které je u nás až hrůza? A nebýt téhle naší ubohé vlastnosti, svět by byl úplně jinde. Ale hold co je naplat si zde stěžovat. Asi to mají tihle ti zaprodanci v genech a znemožňuje jim to vidět svět ve správném vidění a světě a tak poklonkují těm nejhorším z nejhorších aniž vlastně vědí proč. Jak říkám. Hrají si na velikány a přitom ubožáky jsou. A zajímavé je když se podíváme zpětně na to, kde bylo nejvíce soustředěno tzv. komunistů, zvíme, že nejvíce jich bylo v Praze a středočeském kraji. A když se podíváme, kde je největší soustředění těch tzv. pravdoláskařů a dalších to pomahačů těm vyvoleným, tak zvíme, že je to právě tak na tomhle území. Zvláštní, že? O čem to vypovídá? A proč se tak děje? Opět je to jednoduché. Hrají si na velké inteligenty, ale nějako jim nedochází, že jsou de-facto jen ubohými podvraťáky se kterými si pak ti vyvolení jen vytřou zadek. A to je mi k smíchu. Že si připadají náramně velikášky a přitom dopadnou stejně jako my ostatní, tedy budeme jen obyčejnou lůzou, která bude dřít na těch pár vyvolených. To, že si tito myslí, že je s nimi počítáno a že se oni budou mít lépe? No tak to jsou pěkní naivkové. Proč by to pak asi ti nadlidé pachtící se po světovládě dělali? Oni potřebují aby se společnost stala lehce zvladatelnou, kdy jim na tu lůzu bude stačit pár tisícovek drábů a zbytek bude živořit a dřít na ty nadlidi. To si jako myslí tito zaprodanci, že se s nimi počítá při rozdělování bohatství? Tak to se přepočítali milánkové. A kdyby byli trochu víc inteligentnější, tak na to snadno přijdou a pak by se začali i jinak chovat a jinak vidět svět. Jenže tihle jsou takoví zabedněnci, co si myslí že oni spolkli všechen rozum a druzí jsou pitomci, ale už nevidí, že je to právě naopak. V dnešní době hrozí těm nadlidem, že padnou. Toho se obávají a proti tomu bojují seč jim síly stačí. No a tito zaprodanci, kteří jim v tom pomáhají již nějako nevidí, co vlastně sami sobě a svým potomkům připravují. Jak říkám, kdyby byli víc inteligentnější jasně by viděli co se ve světě vlastně děje a co by měli všichni dělat aby svět šel ku předu a ne abychom se vraceli do středověku. Takže vážení pravdoláskaři havloiďáci a další to pokřivenci, vězte, že vy budete stejně jako my, jen ubohými vazaly, kteří budou jen těm nahoře sloužit a o nějaké svobodě pak marně bude moci snít. Jestli si myslíte, že tohle není naše budoucnost, tak jste omezenci kteří nepoužívají mozku a zpívaje si vesele, na svou vlastní porážku kráčíte. Ale vaše děti si už moc vesele výskat nebudou. Sundejte z očí ty růžové brýle a začněte se dívat očima a naslouchat srdcem. Pak uvidíte a uslyšíte úplně něco jiného, než vidíte nyní. To že vy žijete v nějakém bludu a klamu, to my za to nemůžeme, ale až se z toho probudíte, tak bude už moc pozdě. A opakuji zatím to jde zvrátit. Zatím….

AlešK
Návštěvník
AlešK

Stačilo, aby dopravák (dopravní policista) pod okny “Kohosi” pokutoval řidiče např. za stání na chodníku či tak něco a hle, je dnes z něho těžký disident, šmírovaný, šikanovaný. Adolf Kohos, Česko, kotelna.
Jak si Cimrmani “vyráběli” cenzory: Komedianti od úřadů stále něco chtějí, nejč. peníze. Proto s sebou přinášejí i vstupenky, jako pozornost. Pečlivě však mají poznačenou řadu a číslo sedadla. Protože do vašeho města přijelo divadlo Járy Cimrmana i se svým obecenstvem (obdobně to bylo u B. Polívky), úředníci byli šťastni, že mohou sebe, či své ratolesti přivést za kulturou…
Při představení vystoupí na podium Velký Zdeněk Svěrák s hereckým kolegou, culí se do obecenstva (ne, není to úsměv, je to nacvičený škleb) a mezi zuby svému kolegovi cedí otázku “Kde sedí?” A herecký kolega kyne hlavou k nám… V průběhu představení jakákoliv pichlavá průpovídka je směrována aktéry na ona místa v hledišti…
Páč z větší části odezírám ze rtů a nonverbální komunikace, toť moje hobby, mě neoblafnou, ale na představení mne už také nikdo nedostane. Konec Cimrmanů, alespoň u mne…

Milos Stavros
Návštěvník
Milos Stavros

Když jsem na Echo 24 narazil, působil jako další alternativní médium a potenciálně zajímavý zdroj informací, po přečtení pár článků jsem ale zjistil, že je to mainstream jako řemen, oblečený do alternativního kabátku. Spin doktoři asi usoudili, že jim ujíždí vlak a zakládají “alternativní média”. Sponzoři toho echa také hned zadotovali tištěnou verzi, která je dostupná na každé benzínce, dokonce jsem už viděl i velký billboard – asi nějaký Bakala otevřel prkenici. Napsal jsem jim hned jeden komentář, který ovšem nezveřejnili – cenzurní zvyky z našeho mainstreamu se nazapřou. Tak ten komentář pro echo 24 uvedu alespoň zde:

No, nemyslím, že jste objevili díru na trhu
Po přečtení pár článků mám dojem, že jste se rozhodli být další z webů, které si vetkly do štítu šířit protiruskou propagandu a sisyfofsky se tak pustili do nošení dříví do lesa. Trávit čas čtením webu, který mi přináší ty samé informace jako ČT, Nova, Novinky, MFD, LN nebo obskurní HN nepřináší žádný dodatečný užitek, jen náklady v podobě ztraceného času – trh je již beznadějně plný. Pokud chcete být alternativa „oligarchizovaným“ médiím, musíte se tak i chovat, ne si jen nasadit paruku a tvářit se alternativně. Netvrdím, že ruská strana šíří jen objektivní a pravdivé informace a není na ní co kritizovat, ale pouštět se na české mediální scéně do demaskování „ruské propagandy“, se kterou se běžný mediální konzument nikdy nesetká, protože tu zkrátka není žádné mainstreamové médium, které by mu jí přineslo, je poněkud zvláštní (ale své důvody asi máte). Jednostranným zaměřením se na jednu stranu pak navíc vytváříte dost deformovaný obrázek skutečnosti. Pokud chcete skutečně přinést něco navíc, zkuste se kriticky podívat na informace, která jsou nám médii denně, samozřejmě zcela objektivně a nestranně, podstrkována – na kýč v podobě pohádky o demonstrantech na Majdanu, kteří jen mírumilovně využili svých demokratických práv na stavění barikád, obsazování veřejných budov a házení molotovů a zlém Janukovičovi, který se tento spontánní výstřik poptávky po uplatnění lidských práv rozhodl diktátorsky potlačit policajty s obušky (což by se u nás na Západě stát nemohlo, neb mírumilovného obsazování veřejných budov si tu za potlesku policie užíváme celkem často, že?), za což byl po právu násilně svržen, volby nevolby. Mohli byste psát o dalším kýči s hodně tragickým nádechem, jak ukrajinská armáda bojuje proti proruským separatistům, a při tom jí občas ujede ruka a zavraždí i nějakého toho proruského civilistu (už jich bude na 500), načež nikdy nezapomene dodat, že všechny škody si proruští způsobují sami.
Myslím, že zde se skýtá mnohem větší pole působnosti.
PS – napadlo mě, zda se upadající a nevěrohodný mainstream nesnaží vytvořit si svojí „cool alternativu“, která bude lidem servírovat tu samou mediální kejdu, ale v „alternativním“ kabátě… co vy na to?

Jack Reem
Návštěvník
Jack Reem

Paní Pozorovatelko,
Vaše články mi vždy o něco víc pootevřou oči a děkuji Vám za ně.
K tomuto článku si ovšem nemohu odpustit výtku. Mluvíte o serveru http://www.hlidamemedia.cz jako o webu dělajícím reklamu Echu 24. Opravdu jste narazila na články, ve kterých autor souhlasí s čímkoliv uveřejněném na Echu? Hned na úvodní stránce vidím dva články spojené s Echem. Ani jedne z nich není psán v pozitivním slova smyslu (http://hlidamemedia.cz/content/echo24-vypousti-jeden-proti-rusky-clanek-za-druhym-z-propagandy-vsak-obvinuje-jine a http://hlidamemedia.cz/content/vsechny-reportaze-zalozene-na-ocitem-svedectvi-jsou-lez-hlasa-echo-nebo-vlastne-jen-ty-ruske), tak jakápak reklama?
Abych Váš názor nevyvracel bez regulérních základů, zběžně jsem pročetl většinu článků na daném serveru, nenalezl jsem jediný, který by s názory Echa byť jen souhlasil, natož dělal reklamu.

TSq
Návštěvník
TSq

Pozorovatelko : Kdo je Zdenda a kam patří a komu slouží, snad už ví každý, dnes ve výročí jsem si prošel archiv pohřbu a Zdenda je jasný zástěrář

TSq
Návštěvník
TSq

“JazzBoo : Řízená diskreditace probíhá na všech frontách”, naprosto s jistotou, vždycky byli prodejní lidé úplně v každé lidské činnosti, ale jak mi trefně pravil jeden náhodný človíček, který čekal před nákupním centrem na svoji, nákupy v akční slevě, posedlou manželku :
“Před tím byly svině taky, ale dneska je jich na tak malou zemičku nějak moc, s každým vydrbat, okrást a začínají se žrát mezi sebou, nezdráhají se použít ale vůbec ničeho.”

JazzBoo
Návštěvník
JazzBoo

Řízená diskreditace probíhá na všech frontách, ne jenom v “alternativních” médiích. Stačí otevřít oči a pustit k tomu srdce… Objevíte ďáblem vyvolené a jejich přisluhovače v cirkvích, ezoterice, astrologii, kultuře, důležitých oborech společnosti, na vysokých řídících postech…
Ale za lopatou nejspíš ani jednoho;)
Mamon je mor. Mor našeho světa, který na něj zákonitě pojde.

sibolet
Návštěvník
sibolet

to nestojí za rozvláčné komentáře….ztrácet energii,myšlenkové pochody..https://www.youtube.com/watch?v=7sL-8-5EZrE

franz
Návštěvník
franz

ja echo používám.i jinéweby.radil bych to všem.mají rychlý zdroj (Asi jsou u zdroje)a já pak vím co mám hledat.takové to judo s informacema.Jsou za to placení mají na to čas.prostě vím většinou dřív co bude na nezávislých webech.