AE News server se přestěhoval

AE News server se přestěhoval

AE News server se přestěhoval

Během včerejšího dne a večera jsme dokončili přesun našeho serveru AE News sem k nám do Holandska, protože situace v Bratislavě již byla neudržitelná. Nejprve nám zhruba před měsícem “někdo” (dosud se nevyšetřilo kdo) přepsal databázi skoro 3 týdny starou zálohou. Potom začaly zcela bezdůvodné problémy s odezvami serveru a nakonec před pár dny se místo webu zobrazovaly bílé stránky, a to i v nočních hodinách při provozu webu v režimu údržby, tedy bez návštěvníků.

Přesun serveru jsme neoznamovali dopředu, chtěli jsme mít jistotu, že všechno bude probíhat v klidu a diskrétně.  Díky přesunu na nový hardware a do nového datacentra tady v Holandsku dojde navíc k posílení anonymity a bezpečnosti čtenářů AE News, protože holandský mediální zákon zaručuje zpravodajským serverům maximální ochranu soukromí, a to včetně návštěvníků na internetových diskusích pod články.

Máme nový server a i když je výkonnější, tak vzhledem k rostoucím návštěvám a větší vzdálenosti umístění serveru od ČR a Slovenska, bude rychlost webu slušná, ale neočekávejte žádnou raketu. Statický obsah budeme nadále kešovat na předřazeném CDN od Cloudflaru, takže průměrná rychlost webu by měla dostačovat na zhruba příštích 12 až 16 měsíců, podle toho, jak rychle porosteme.

Doufám, že server poběží stabilně a budete dál rádi chodit na náš portál.

Poznámka: Přesun programové části serveru probíhal ze zálohy provedené po půlnoci 24. června, takže v diskusích chybí všechny komentáře, které byly na starý server vloženy až po provedení této zálohy. Co se týče článků, žádný nebyl publikován po poslední záloze, takže ani jeden článek nechybí.

– Administrator –

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
filip
Návštěvník
filip

dobra praca. Velke slovenske ci ceske webhost firmy su slapkami systemu.

George
Návštěvník
George

Zdravím pro-kremelský dezinformační web, ještě pořád si troufáte nazývat se “svobodným webem..”? Nebo budete neustále mazat každý příspěvek, který nekorensponduje s ruským viděním světa..? A co se konečně přestěhovat rovnou do Moskvy, nebylo by to pro vás tak nějak všechno jednodušší..?

Juan RodriGo
Návštěvník
Juan RodriGo

To vás na idnesu nenaučili něco originálnějšího? Tyhle slinty jsou fakt už dost nudný a ohraný … sorry, trochu víc invence pro příště .-)

bantustan
Návštěvník
bantustan

on ten OSEL V ATHOSU větří,co je PUTIN ZAČ,což politickému smetí NEDOCHÁZÍ http://uloz.to/xEErNykr/prezident-film-vladimira-solovjova-cz-titulky-avi

Manicka
Návštěvník
Manicka

Gratulace. Snad to chvili vydrzi. Ja jen doufam, ze to neni o moc drazsi nez ten slovensky hosting.

Luboš
Návštěvník
Luboš

Jenom je zajímavé, že IP adresa je z juesej http://prntscr.com/7l4c7g

m
Návštěvník
m

Technická pripomienka mimo tému:

Mohol by niekto z vašich adminov zvážiť úpravu CSS formátovania progresbaru u finančých príspevkov?

Tá CSS animácia totiž hrozne žerie výkon procesora, čo je dosť nepríjemné na slabých počítačoch a notebookoch bežiacich z batérie. Testované na dvojjadrovom notebooku: Firefox (spotreba 50% výkonu procesora), Opera (spotreba 25% výkonu procesora), Google Chrome netestované. Po odstránení html elementu s progresbarom výkon klesá k norme, takže je to evidentne spôsobené týmto prvkom.

Rýchle testovanie ukazuje, že stačí z elementu:

div id=”me” class=”progress striped mg_pulse active animated-striped mg_percentage” style=”box-shadow: 1px 1px 1px 1px #969899 inset !imp……

vyhodiť atribúty “mg_pulse” a “active”

ten
Návštěvník
ten

Něco na tom je. Jsem také bez akcelerace, protože ATI už nepodporuje Radeon 3×00 pro linux. Jestli to musí počítat CPU nebo GPU stejně to spálí zbytečně výkon.

Herbst
Návštěvník
Herbst

Jeden článek přece jen zmizel a to článek týkajíci se Madeleine Albrightové. Přestože se lze dočíst, že se jednalo o zprávu nepravdivou, moc bych zato nedal že natom něco pravdy je. Možná to byl jeden z důvodů přemístit Aeronet. Každopádně stáhnutí článku asi předcházela nějaká “intervence” z venčí. Inu nedivil bych se, dnes je možné téměř vše, podívejte se jak se dojí státní rozpočet pomocí grantů a projektů. Pár milionů se ztratí a poplatníci to zatáhnou. Jojo, na lidi se kašle.

bantustan
Návštěvník
bantustan

Blahopřeji k přesunu,,,Mimochodem v červenci bude setkání ČECHU s EBE tady v kráteru…Bude se konat telepatickou formou a řešit definitivní likvidace Iluminátu a neocons…

romgator
Návštěvník
romgator

Nepochopil jsem ani slovo.

MIlos
Návštěvník
MIlos

Paranoja škodí, …

Micro
Návštěvník
Micro

nevim proc paranoia problemy měli s hostimgem tak změnili provera

Micro
Návštěvník
Micro

mimochodem dobra volba konečně mohu diskutovat když žiju v bulharsku u websupportu měli blokaci na zahraniční IP a šlo tak komentovat jedině přes zapnuté VPN

filip
Návštěvník
filip

Jednou zo zapredanych kuriev pre system je aj WS.

filip
Návštěvník
filip

sabotaz skodi viac. Byvaly hostitel stranky si koledoval o nedoveru. Pre niekoho su peniaze a priazen “mocnych” vsetkym, naopak hrdost a dobre meno nicim.