A už je to tady! Policie vypnula první český web na základě...

A už je to tady! Policie vypnula první český web na základě nového drakonického paragrafu, podle hostingové firmy navíc prý nešlo na webu o nic závažného! Policie už nemusí nic dokazovat nebo prokazovat u soudů, nemusí sbírat důkazy, prostě vypne web a na celých 90 dnů je mimo provoz! Nikdo si ani nesmí a nemůže stěžovat, protože jde nově o legální způsob sběru důkazů o činnostech a provozovateli webové stránky! Efektivní způsob na likvidaci konkurence a nepohodlných webů!

A už je to tady! Policie vypnula první český web na základě nového drakonického paragrafu, podle hostingové firmy navíc prý nešlo na webu o nic závažného! Policie už nemusí nic dokazovat nebo prokazovat u soudů, nemusí sbírat důkazy, prostě vypne web a na celých 90 dnů je mimo provoz! Nikdo si ani nesmí a nemůže stěžovat, protože jde nově o legální způsob sběru důkazů o činnostech a provozovateli webové stránky! Efektivní způsob na likvidaci konkurence a nepohodlných webů!

V polovině února [1] jsme na Aeronetu informovali o novém paragrafu zákona č. 141/1961 Sb, který v České republice dává nově policii neuvěřitelnou pravomoc vypínat libovolné servery a weby, a to bez rozhodnutí soudu nebo státního zástupce, ale pouze na základě úvahy a posouzení řadového policisty, že věc nesnese odkladu a nevypnutím serveru nebo webu by došlo např. k dalším škodám. Jedná se o nový paragraf § 7b, který umožňuje policii vypnout jakýkoliv web, pokud policie usoudí, že by došlo k prodlení, pokud by policie postupovala běžnou cestou, tedy sběrem informací a vyšetřováním, na jehož základě by poté policie dostala souhlas soudu k zastavení provozu konkrétního webu, třeba ideově závadnému. Propaganda např. proti našemu serveru jede už dokonce i na základních školách, více najdete zde.

Přednáška o dezinformačních webech na ZŠ Maltézských rytířů v Kladně.

Nebavíme se přitom o webech jako jsou různé podvodné stránky, kde lidem je nabízeno např. fiktivní zboží s požadavkem platby dopředu, ale lidé za své peníze zboží nikdy neuvidí. Pokud probíhá taková činnost, tak není důvod k tomu, aby soud nevydal rozhodnutí pro obstavení takového webu, žádné prodlení by rozhodně nehrozilo. Jenže tento nový paragraf je tichým nástrojem na odstavování nepohodlných webů a serverů z provozu, a je úplně jedno, že je to pouze na 3 měsíce, resp. 90 dnů, protože když máte webový projekt jakéhokoliv druhu, ať už je to eshop, blog, stránka s nabídkou služeb, homeopatie, názorový server nebo diskusní fórum, tak když zmizíte z webu na 3 měsíce, tak jste skončili, protože když nejste na webu čtvrt roku, tak prostě končíte.

Vypnutí webu na 90 dní je rozsudkem smrti na internetu

Celé je to přitom neuvěřitelně jednoduché. Jak jste si všimli, náš Aeronet měl výpadek pouhých 5 dní, více o tomto výpadku pohovořím dnes večer na Svobodném vysílači CS, ale tato krátká doba stačila k tomu, že např. Google snížil ranking našeho webu, propadli jsme se o něco dolů ve vyhledávačích, redakce je zaplavena emaily od Googlu o selhání Google Search indexerů, a to jsme přitom nebyli v provozu jenom pouhých 5 dní. Pokud policie dostala do ruky pravomoc vypínat weby podle svého uvážení až na 90 dnů, tak v internetovém prostoru se jedná o rozsudek smrti. A jak ukazují první svědectví české hostingové firmy Wedos, tak policie rozhodně nevypíná nějaké brutálně závadné kriminální weby, ale obyčejné stránky, kde mohl být spáchán přečin nebo přestupek. A ptáte se jaký přečin nebo přestupek? No, zkuste hádat. No přece hanobení rasy, národa, popírání holokaustu, rasová nesnášenlivost a třeba pomluva.

Indexování pomocí botů a crawlerů na Google Search je alfou a omegou pro webové projekty.

Právě společnost Wedos dostala ve středu od české policie vůbec první příkaz [2] k vypnutí jednoho konkrétního webu, který je hostován na serverech společnosti Wedos, a to právě na základě nového paragrafu 7b Trestního řádu. Stačí k tomu jedna jediná věc, že provozovatel daného webu pustí na svůj web nějaký závadný názor, nějaký výrok proti někomu, vyjádří svůj postoj např. ke kauze Lety na Písecku a toho, jak Romské muzeum kultury přišlo k téměř půl miliardě korun od českých daňových poplatníků za romský holokaust v Letech, kde přitom žádný vyhlazovací tábor nebyl, protože se jednalo o pracovní tábor, tzv. lágr. Pomník a pietní místo na památku nespravedlivě stíhaných a internovaných osob, to zcela jistě, pro4 ne, ale půl miliardy za prasečák je obyčejný tunel státních prostředků, které navíc nešly přímo společnosti AGPI za odprodej prasečáku, ale peníze nejprve šly obklikou na účet Romského muzea kultury. Česko snese fšecko.

Vypnutí webu může přijít na objednávku skrze úmyslně vložený nenávistný komentář do diskuse

Dalším příkladem, jak vám mohou obstavit web, je obyčejný komentář v diskusi s nenávistným obsahem, který tam uveřejní nějaký rozčílený člověk, ale nejen on, ale třeba i placený provokatér z neziskovky, který napíše do diskuse nenávistný příspěvek, samozřejmě tak, aby jeho skutečná IP adresa nešla dohledat, a jakmile zjistí, že jeho názor administrátor v diskusí nesmazal a úspěšně se ujal, ihned předá podnět policii, která vydá příkaz k vypnutí webu, aby provozovatel webu nemohl ex-post závadný příspěvek smazat z databáze. Policie si tak šetří práci, protože až dosud se musela obracet na provozovatele webů a žádat o poskytnutí IP adresy osoby, která nenávistný příspěvek publikovala. Jenže, znáte to, jak to dnes v takových případech chodí. Lidé navštěvují weby nejen z domova, ale i z práce, ze škol, z kaváren, z vlaků a policie nedokáže podle jedné IP adresy autora komentáře určit. Mají prostě za to, že když obstaví celý server, tak ho prolezou a posbírají informace o všech čtenářích webu, o všech diskutujících, o všech jejich přezdívkách!

Ukázka tzv. nenávistných komentářů na Facebooku.

Takto vytěžená data se poté zkompilují a použijí k dalšímu rozpracování proti danému webu nebo serveru, protože policie zjistí další desítky závadných komentářů od desítek osob a jakmile se to rozkřikne, že nějaký server byl vypnut a policie si teď prochází celý jeho obsah, dostanou lidé strach na takový server v budoucnu, i kdyby jeho provoz byl po 90 dnech obnoven, vůbec vracet. A k tomu prostě stačí jen jeden policista, který usoudí, že je potřeba vypnout nějaký web, protože hrozí prodlení. Nejde totiž vůbec jenom o to vypnutí jako takové, o kterém se pořád hovoří. Jde právě o to, že policie dostane do ruky celý obsah webu a v něm může tzv. zahájit další desítky a stovky osob, sympatizanty proruských webů po celé republice, sympatizanty neonacistických hnutí, příznivce mimoparlamentních stran atd. Celý systém vypnutí webu na 90 dnů má přitom jeden jediný účel, dát policii prostor a čas 3 měsíců na vytěžení dat a informací ze závadového serveru.

Zatímco policie v ČR vypíná weby pomocí nového paragrafu, na Pražském hradě se sešli neoconi v čele s Krvavou Madlou

Zůstávám v naprostém šoku, kolik českých alternativních webů stále jede na serverech a hostingových platformách v České republice. Podívejte se přitom na vládní establishment, který bez mrknutí oka tento nový paragraf schválil a prezident Miloš Zeman bez mrknutí oka novelu podepsal. Počátkem týdne navíc na Pražském hradě proběhly oslavy 20 let členství ČR v NATO, ale byl to spíš sjezd neoconů, konkrétně skupiny V4 a Madly Albright a sídlo českých prezidentů se proměnilo na sionistický kongres dokonalého amerického střihu. Miloš Zeman zešílel, napsali nám čtenáři do redakce na emaily, které nám jako jediné fungovaly i při výpadku našeho webu, protože naše redakční emailové schránky domény aeronet.cz provozujeme ve Švýcarsku na infrastruktuře společnosti Protonmail. Já však říkám, že Miloš Zeman rozhodně nezešílel, pouze se široce rozkročil mez Ž a ž, kdy na jedné straně přijal v Jeruzalémě Halachu, a na straně druhé v poslední době od doby kauzy Juana Guaida a Venezuely sbírá sympatie i u neoconů.

Madeleine Albright dostala od ministra zahraničí Tomáše Petříčka medaili, více zde.

Pamatujete si, jak jsem varoval před několika týdny, že Miloš Zeman svým skandálním postojem k Venezuele neřekl své poslední slovo, a že nás ještě překvapí. No a vidíte, překvapil, vlastně mnoho lidí už ne, když uvítal na Pražské hradě Krvavou Madlu [3], i když na druhé straně Miloš Zeman přiznal, že jeho souhlas k bombardování Jugoslávie v roce 1999 nebylo dobré rozhodnutí, když se na to dívá zpětně [4].

Na konferenci V4 přitom Miloš Zeman obrušoval hrany neoconů tím, že Rusko nepředstavuje hrozbu a strach z něj je pouze projevem slabosti. Jenže pozvání neoconů přímo do Vladislavského sálu však připomnělo éru Václava Havla a pouze to ukazuje, že Miloš Zeman má jako kádr novou a nebezpečnou roli mediátora a vyjednavače ve válce mezi Židy a židy. Také jste si toho všimli? Nově jeho kroky jsou jak pro-chasidské, tak i pro-neoconské, což je klasická pozice kádra v roli mediátora. Jenže konceptuální mediátoři ve válce mezi Ž a ž končí nakonec v bizarních pózách groteskních figur. Jestli toto čeká Miloše Zemana, potom Pánbůh s námi a zlé pryč.

Miloš Zeman je v roli mediátora ve válce mezi Židy a židy, ale Pražský hrad počátkem týdne spíš vypadal jako hlavní stan neoconů

Mluví se neustále o tom, že Václav Havel zavedl pojem humanitární bombardování, ale úplně se zapomíná na to, že to byla právě vláda Miloše Zemana, která vyslovila souhlas s alianční akcí NATO v Jugoslávii jen pár dnů poté, co ČR vstoupila do NATO. Je sice pěkné, že pan prezident má sebereflexi, ale to nic nemění na tom, jaké kroky dělá v posledních týdnech, které jsou celou plejádou úliteb americkým neoconům. A ten sjezd neoconů na Pražském hradě pouze potvrdil, že český národ nemá ochranu a oporu nikde, přežití národa v Nové Evropě je pouze v rukách těch, kteří nasadili čepce a/nebo zástěry.

Prezident Miloš Zeman na oslavách 20 let NATO.

Nejen o vypnutí prvního českého webu budeme hovořit dnes večer od 19:00 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme všechny politické události z domova i ze světa, o kterých jsem nemohl tento týden nic napsat v důsledku výpadku našeho serveru, ale především probereme dnešní 80. výročí okupace nacistickým Německem. Celý týden jsem strávil restaurováním a obnovou článků od data 1. února 2019, které jsem ručně znovu poskládal a vložil na náš server, protože zálohu našeho serveru jsem měli jenom k datu 1. února. Z tohoto důvodu nejsou pod těmito obnovenými články žádné diskuse, abyste se nedivili, kam zmizely. Děkujeme, že jste s námi a že to čekání na zprovoznění Aeronetu jste vydrželi.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
Vinchenzo Macalluzo
Návštěvník
Vinchenzo Macalluzo

Dobrý den. Děkuji za nasycení. Váš článek je dnes zatím to nejlepší z aprílové produkce internetu. Musel jsem si vzít ne jednu, ale tři červené tabletky, protože opravdu hrozilo, že procitnu a uvěřím.

kruh_v_obili
Návštěvník
kruh_v_obili

V Rusku nedávno Putin podepsal zákon, který postihuje šíření fake news a zpráv neuctivých vůči společnosti, státu, státním symbolům, ústavě nebo vládním institucím – pokuta až 23 000$ (horní hranice je pro velké média), možnost zablokování stránek, při opakovém prohřešku pobyt ve vězení. u nás zatím dobré, ne?

Aleš K.
Návštěvník
Aleš K.

Pel-mel, třebas ke svátku Josefů: Někdy před 30 lety jsem seděl se svým přítelem, tehdy VŠ kantorem, v kavárně, popíjeli starou mysliveckou a rozebírali zákon negace negace. Opakuji, bylo to před 30 lety. Kdo neví, o čem je řeč, prosím, ať dál nečte a hlavně, ať se nevyjadřuje plusy či mínusy.
Hlavním bodem jednání však byla moje další pracovní budoucnost.
30 let je časový úsek pro jednu generaci.
Před lety jsem se ptal téhož pána (historik, psycholog a právník), kde se zde vzala ta neuvěřitelná zloba a zášť? Nevzala, byla v nás, pouze se po onom převratu v XI.89 uvolnila…
Tuším, že 2. den po 14. narozeninách nynějšího policejního prezidenta se v Brně také střílelo, do policistů. Údajně o tom psaly New York Times, zatímco Rudé právo informovalo, že po zemi běhá kdosi schopný a ochotný kohokoliv zastřelit asi tak týden po události, někde na 2. straně. Titulní strana patřila asi novému hnojivu pro zemědělce…
Pan Babiš vs. StB… Pokud jsem dobře poslouchal, tak na pana Babiše StB tlačila, aby nakupoval české fosfáty… Rozumím tomu tak, že StB chránila českou (československou) ekonomiku… Jak jinak tomu mám rozumět.
Český člověk je prolhaný jak mariáš, takže malý český zlodějíček ve vězení po hospodách říkal, že někde řekl politický vtip… Tak se šíří bludy od nepaměti…
Střelba na N. Zélandě byla zjevně režírovaná béčkovým řejžou kýčů…
Závěrem poznámku: Komu je dneska 60 znamená, že mu bylo před 30 lety 30. Komu je dneska 30 ještě neznamená, že mu bude 60…
Být pro obchodní spolupráci s Ruskem neznamená býti komunistou. Ostatně KS Ruska je v Dumě asi na 3. místě. Být prozápadně orientován ještě neznamená souhlasit se současnou břečkou vanoucí od Z. Ostatně komunismus přišel do Ruska právě ze Západu. Komunismus se líhnul po pařížských a londýnských kavárnách, zatímco česká verze demos kratos po kotelnách a bufetech, u lahváše…
Prostě je nutné nechat si zlomit páteř a vygumovat mozek jenom proto, že se to jiným patolízalům hodí do momentálního krámu?
jak jsem už někde psal, necítím se tu ani svobodně a už vůbec ne bezpečně. Spíše se těším na kremaci. Za použití ruského plynu koupeného od Němců a ještě na tom vydělaj čeští šejdíři z RWE…
Ad absurdum, přicházel jsem často do pracovního kontaktu s “komunisty z povolání”, nejčastěji z KV KSČ… Zvláštní, když jim oponujete jejich vlastními argumenty, naslouchali… Ono srkat lahváče v kotelně a činit odboji, to mohl jenom tupec a blb. Nyní to jsou gerojové…

Josefům všechno nejlepší ke svátku!

Voloďa Iljič
Návštěvník
Voloďa Iljič

Mám trošku technickou připomínku. O.K. v ČR je Orwelismus-banánismus. Ale rozhodnutí udatné PČR (která má pomáhat a chránit….) je vymahatelné v ČR a EU, hůře kdekoliv jinde. Co takhle tedy založit doménu rovnou na Tokelau (bezplatně) a hosting udělat někde v Rusku nebo Číně (téměř bezplatně). Místo webu jebunavas.cz budete mít jebunavas.tk a hosting mimo EU. A data na svůj web budete vkládat VÝHRADNĚ pomocí apky TOR (https://www.torproject.org/), kde si jako IP adresu zvolíte nějakou vhodnou asijskou zemi, aby se Vám udatná PČR těžko vlamovala do dveří, kdyby chtěli vyšetřit alespoň toho, kdo tam data na web dal. Protože s webem zřízeným dle výše uvedeného na Vás PČR, alespoň dle mých poznatků, NEMŮŽE. Doufám, že se ve svých poznatcích nemýlím…

Bořivoj Holínek
Návštěvník
Bořivoj Holínek
vaclav štoček
Návštěvník
vaclav štoček

jde to od 9 ku 5!!!kapitál je banda drzých gaunerů,zastavit ho může jen člověk ,takový,co zemřel v Rusku v r. 1953,škoda. že neměl o 3Olet mladšího bratra

jara
Návštěvník
jara

Šaman křivá huba byl vyloučen ze strany a myslím si, že po zásluze. Vyrypoval všude. Straník s velkým S drží se stranou (v žádném případě nemyslím křivácké podrazy a zlodějny) “basu”. Takových štěkajících hoven, jako Šaman křivá huba, je zde tisíce. Byl spláchnut do hajzlu a doufám, že definitivně i se starým Šlomo Pružinským… O hajzlech je lepší, když se nepíše. Pro všechny.

Aby bylo jasno
Návštěvník
Aby bylo jasno

Prosím redakci, aby zvážila odstranění jedovatého a sprostého výblitku dfskutujícího JARA nade mnou. Ke zviditelnění si může vybrat jakýkoliv plátek, kde ho příjmou s otevřenou náručí. Podotýkám, že nejsem volič ODS.

konzerva
Návštěvník
konzerva

Ano mlátička na minsterstvu připravuje svazarm… další špiclování obyvatel… https://www.novinky.cz/domaci/498947-ministerstvo-obrany-chce-lidi-pripravovat-na-valku-nebo-krizi.html

Jaryn
Návštěvník
Jaryn

Socanským šmejdům už v žádných volbách ani hlásek! Oni nám budou diktovat jaké máme mít názory? Taková banda křiváků? A ještě na popud největšího šmejda české politiky Kalouse? Definitivně přesvědčili ,že pro jakékoliv volby v ČR zbyly jen dvě strany, SPD a KSČM , to ostatní je jen odpad a zrádci českého národa.

co na tom zalezi
Návštěvník
co na tom zalezi

“Já však říkám, že Miloš Zeman rozhodně nezešílel, pouze se široce rozkročil mez Ž a ž, kdy na jedné straně přijal v Jeruzalémě Halachu, a na straně druhé v poslední době od doby kauzy Juana Guaida a Venezuely sbírá sympatie i u neoconů.”

Pardon. Ale s tim Vasim “Ž vs. ž” zbytecne svoji stranku diskredidujete.
Neb zid je zid, a jestli velke ci male — co na tom zalezi?
(napr. Jan 8:44, ci posledni vyrazy v Zjeveni 2:9 a aby to i tem natvrdlym to doslo tak hned vzapeti v Zjeveni 3:9 — ale jak je videt, ono to nepomaha ..).

A pokladat ruske, polske, ukrajinske, lotysske “havrany” / chazary, tj. chasidy, za ty “prave”, s “Ž “?
Mno, na to neni ani treba argumentu ..
Jinak Vase clanky a komentare par zucastnenych na Vasi strance jsou casto zajimave.
Pochvalen bud Pan Jezis Kristus, az na veky veku amen.