A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že...

A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že kraj dlouhodobě usiluje o vybudování vojenské základny v Mošnově na Ostravsku! Potvrdil tak skutečnost, že na sjezdu ODS zdaleka nešlo jen o výkřik do tmy, když Saša Vondra vyzval k vybudování americké strategické letecké základny v Mošnově! Podle hejtmana už kraj pouze čeká na oficiální nabídku ze shora! Zdroje z USA potvrzují, že Bílý dům a Pentagon zvažují přesunutí americké armády z Německa do zemí dále na východ v Evropě, Pentagon už si tipuje nové lokality na přesun, Donald Trump argumentuje, že země na východě Evropy jsou ochotny za americké základny a jejich provoz platit, na rozdíl od Německa!

A je to venku! Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO potvrdil, že kraj dlouhodobě usiluje o vybudování vojenské základny v Mošnově na Ostravsku! Potvrdil tak skutečnost, že na sjezdu ODS zdaleka nešlo jen o výkřik do tmy, když Saša Vondra vyzval k vybudování americké strategické letecké základny v Mošnově! Podle hejtmana už kraj pouze čeká na oficiální nabídku ze shora! Zdroje z USA potvrzují, že Bílý dům a Pentagon zvažují přesunutí americké armády z Německa do zemí dále na východ v Evropě, Pentagon už si tipuje nové lokality na přesun, Donald Trump argumentuje, že země na východě Evropy jsou ochotny za americké základny a jejich provoz platit, na rozdíl od Německa!

Když předminulý víkend na volebním sjezdu ODS vystoupil Alexandr Vondra a prohlásil [1], že by se v Mošnově na Ostravsku měla vybudovat americká strategická letecká základna, tak to vyvolalo v českých médiích obrovský poprask a povyk, ovšem mnozí to považovali jenom ze výkřik na volebním sjezdu, který není nijak závazný a nic neznamená. Jak jsem ale v předminulém pořadu na SVCS poznamenal, takovéto výkřiky zdaleka nejsou náhodné a velmi často se naopak jedná o signály, které zaznívají ve chvíli, kdy je prakticky už všechno hotovo a připraveno. Uběhly dva týdny a včera to najednou celé prasklo a je to venku. Co se stalo? Regionální Deník.cz se totiž zeptal jednotlivých politiků, jaký mají názor na vybudování americké letecké základny a přišel šok, který vám vyrazí doslova dech.

Ivo Vondrák, hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO.

Hejtman Moravskoslezského kraje za Hnutí ANO, Ivo Vondrák, totiž pro zmíněný list uvedl šokující stanovisko, že kraj již dlouhodobě usiluje o umístění vojenské posádky na letišti [2]. Doslova uvedl následující slova: “O umístění vojenské posádky na našem letišti dlouhodobě usilujeme. Jsem přesvědčený, že vojenská posádka zvýší prestiž i sebevědomí našeho regionu a bude přínosem pro fungování mošnovského letiště. Dokud však nezazní oficiální nabídka, tak to považuji pouze za politické prohlášení pana europoslance Vondry.” A je to venku!

Pamatujete si, co jsem říkal před 2 týdny na SVCS? Není vyloučeno, že budoucí vláda Hnutí ANO a ODS si bude velice a moc dobře rozumět, a to především v otázkách obrany a zahraniční pro-americké politiky. Podívejte se, jak to všechno dokonale do sebe zapadá. Alexandr Vondra na sjezdu ODS vyzve k vybudování americké strategické letecké základny v Mošnově a na to margo hejtman kraje za Hnutí ANO potvrdí, že kraj dlouhodobě o takovou základnu s posádkou usiluje. Dokud ale nepřijde ze shora oficiální nabídka, tak do té doby je to prý jenom návrh Alexandra Vondry z ODS, uvedl pan hejtman.

Strategická letecká základna v Mošnově? Vědí vůbec místní lidé, co by to znamenalo?

Nevím, jestli obyvatelé regionu vůbec o takovém plánu vědí, že vedení kraje usiluje o zřízení americké letecké základny v Mošnově. Nejde totiž jenom o americké vojáky, jejich základny a jejich letadla. Alexandr Vondra totiž na sjezdu ODS zcela jasně a přesně vyzval k tomu, aby v Mošnově byla vybudována “strategická” letecká základna. To slovo “strategická” českým občanům a laikům asi moc smyslu nedává, jenže v americké vojenské terminologii je tento přívlastek naprosto klíčový a odlišuje takové základny od všech ostatních tím, že na takové základně se nachází prostředky a zázemí pro činnost amerického velení v případě ozbrojeného konfliktu nebo vypuknutí války. Strategické letecké základny totiž hostí důstojníky strategického velení (US Strategic Command) amerických ozbrojených sil a tyto základny jsou vybaveny a připraveny pro uskladnění, vykládku, nakládku, montáž a demontáž jaderných zbraní na nosiče, letadla a rakety.

US Strategic Command, nejvyšší orgán americké armády s určením strategického velení na americkými ozbrojenými silami na všech kontinentech, ale i ve vesmíru.

Existuje jen úzký a přesně specifikovaný počet amerických strategických základen, v Evropě to je např. známá letecká základna Ramstein v Německu, nebo v Turecku základna Incirlik. A dosud ani v jedné jediné bývalé zemi Varšavské smlouvy žádná americká strategická základna nestojí. Nejde tak o nic jiného než o to, že Saša Vondra má ambice, že otevře v ČR první americkou strategickou leteckou základnu v zemích post-sovětského bloku.

A to by rovněž znamenalo, že na letišti by došlo k vybudování zázemí pro US Strategic Command personál, protiatomové bunkry pro US velení, podzemní komplex pro montáže hlavic na různé nosiče, jejich vybavení a především zázemí pro případný budoucí příjem, uskladnění a manipulovaní s jadernými hlavicemi. Znovu je třeba zdůraznit jednu zásadní věc, že strategická letecká základna americké armády nemusí automaticky mít uskladněné jaderné zbraně, ale musí být na jejich přijetí, logistiku a uskladnění připravena, protože strategické letecké základny mají v americké vojenské doktríně hlavní úlohu: z těchto základen budou startovat bombardéry a stíhačky se strategickými zbraněmi v případě vypuknutí války.

Není kouře bez ohně! Výkřik na sjezdu ODS o americké základně už má totiž reálně vyhlížející obrysy, vedení kraje čeká na nabídku ze shora. Strategická základna není strategickou jen tak pro nic za nic

Na manipulaci a uskladnění jaderných hlavic nelze používat jen tak jakékoliv letiště, a to z toho důvodu, že bojové hlavice mají radioaktivní vyzařování, které je bezpečné pro personál jen s krátkou dobou expozice, když se např. hlavice nakládají, vykládají, nebo montují na nosiče. Ovšem uskladnění těchto zbraní znamená permanentní záření v místě jejich uskladnění. Strategické základny tak mají vybudovány obvykle podzemní bunkry, kde jsou hlavice ponořeny do bazénů s bórovou vodou, anebo jsou uskladněny “nasucho” v kobkách, jejichž stěny, podlahy a stropy jsou obloženy buď olověnými deskami anebo natřeny několikavrstvým olovnatým nátěrem.

Suché uložení je obvykle používáno na kratší dobu uložení hlavic. Jinými slovy, pokud jakýkoliv politik začne vyzývat k vybudování americké strategické letecké základny, tak ve skutečnosti vyzývá k vybudování zařízení schopného v případě bezpečnostní krize v Evropě přijímat, uskladňovat a manipulovat se strategickými zbraněmi, mezi něž patří právě termonukleární zbraně, ale stejně tak i balistické rakety, rakety s plochou dráhou letu a veškeré stroje schopné nést a dopravovat do cíle určení jaderné zbraně.

Alexandr Vondra na sjezdu ODS.

A že se opravdu nejedná o výkřik do tmy, to potvrzují i americká tisková média. Donald Trump minulý rok v červnu uvedl, že zvažuje vyslat do Polska na novou základnu Fort Trump celkem 2 000 amerických vojáků, a to právě ze základen z Německa [3]. O dva měsíce později americká vláda vyhrožuje [4] Berlínu úplným stažením amerických vojsk z Německa a jejich přesunutím do jiných, blíže neurčených, zemí v Evropě. Výhrůžka přišla přímo od amerického velvyslance v Berlíně Richarda Grenella. Donaldu Trumpovi se nelíbí, že Německo jako nejbohatší země Evropy neplatí USA za svoji obranu a ochranu, a dokonce se prý Berlín paktuje s Rusy ohledně plynovodu Nord Stream 2. Takové chování prý Donald Trump nebude tolerovat. A protože od té doby ke změně politiky Berlína nedošlo, a už ani nedojde, tak je jasné, že Američané hledají novou hostitelskou zemi pro své vojáky momentálně umístěné v Německu.

Americká vláda už pracuje na plánu přesunu amerických základen ze západní Evropy do zemí bývalého Východního bloku, všechno do sebe postupně zapadá

A protože v Německu tím pádem skončí i strategická letecká základna Ramstein, je naprosto logické, že Američané už začali hledat náhradu v zemích bývalého sovětského bloku. Kam asi tak umístit americkou strategickou leteckou základnu odsunutou z Ramsteinu? Která země ochotně leze americké armádě do pozadí a je ochotna za americké základny platit, která země má příhodné letiště a hlavně prostor pro jeho další rozšiřování? Která země je tak příhodně umístěna přímo uprostřed Evropy? Dobře si pamatujte to staré přísloví o tom, že není kouře bez ohně. Jestliže Saša Vondra mluví specificky o strategické letecké základně v Mošnově, jestliže Babišův hejtman za Hnutí ANO tvrdí, že kraj usiluje o vojenskou posádku na letišti v Mošnově, a jestliže americká strana vyhrožuje odsunem amerických vojsk z Německa, a jestliže Německo pokračuje v paktování s Ruskem na výstavbě Nord Stream 2 navzdory Američanům, potom je jasné, že jsme svědky tanečků.

B-52 přistává na letišti v Mošnově.

Tohle všechno jsou přípravné tanečky pro veřejnost, kterými je pouze taktně naznačováno něco, co je v podstatě už dopředu možná dohodnuté. V Mošnově, kde umírá civilní letecká doprava a provoz padá skoro k nule, se provádí všude kolem dokola stavební úpravy silnic, mostů, mostků a právě ve chvíli, kdy probíhá největší krize mezi Německem a USA, tak na sjezdu ODS zaznívá výzva k vybudování strategické letecké základny v Mošnově. Problém je v tom, že lidé vůbec netuší, co by to znamenalo, kdyby opravdu byla Američanům nabídnuta tato možnost, protože vybudování strategické letecké základny by znamenalo obrovské a miliardové investice na rozšíření letiště, a to všechno s cílem připravit celou základnu pro příjem a logistiku strategických zbraní.

Zdaleka by nemuselo jít jen o možnost budoucího uskladnění jaderných hlavic, ale tyto základny strategického určení budou s vysokou pravděpodobností v budoucnu hostit nové americké rakety středního doletu poté, co USA potopily smlouvu INF na zákaz vývoje a rozmisťování raket středního doletu. A když Hnutí ANO a ODS společně toto prosadí, tak bude vymalováno. Hlasy ve sněmovně na to totiž mají jak dnes, tak i budou mít po příštích volbách. Pokud čerstvý místopředseda ODS vysílá tyto kouřové signály, tak vám garantují, že někde jinde už dávno hoří a vše je nachystáno.

Čerstvá aktualizace a reakce hejtmana

Hejtman Ivo Vondrák na svém Facebooku [5] změnil svůj původní výrok pro Deník.cz a nově se již od Alexandra Vondry distancuje. Pan hejtman prý měl na mysli jen českou vojenskou posádku na letišti. Proč se ale předtím, o pouhý den dříve, v rozhovoru pro Deník.cz odkazoval na europoslance Alexandra Vondru, který na kongresu ODS naopak prosazoval a mluvil o americké strategické letecké základně, to již hejtman nevysvětluje.

Hejtman Ivo Vondrák a jeho korekce předchozího výroku pro Deník.cz
S námi čtete, s námi objevujete

Vážení čtenáři Aeronetu, situace je horší, než kdykoliv předtím. Snaží se nás už nejen nálepkovat, ale dokonce nás i umlčet, aby se nemohlo mluvit a psát svobodně a bez cenzury. Nadávají nám, uráží nás, plivou na nás, protože nechtějí slyšet fakta a znát skutečnosti. O to více potřebujeme Vaši pomoc. Do konce měsíce zbývají 3 dny a zatím jsme vybrali jen cca. 77% z cílové sumy potřebné na zachování provozu našeho projektu na příští měsíc, což je opravdu kritický stav. Pokud se vám líbí naše práce, kterou pro Vás děláme, pokud se vám líbí naše články a i banované páteční pořady na SVCS, přispějte prosím v závěru tohoto měsíce na naší obvyklé darovací stránce zde, ale pouze v případě, že si to můžete dovolit, tedy podle svých možností. Každý příspěvek má smysl, každý se počítá, malý i velký. Přispět můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem a poštovní složenkou na účet. Naše práce může pokračovat jedině s Vaší podporou, jinak to není možné a nemělo by to ani smysl, protože podpora musí být oboustranná. Náš server je tu pro vás. Za Vaši podporu a pomoc předem děkujeme!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
trtal
Návštěvník
trtal

Kam se na tyto vlastizradce hrabe nejaky Zvaci dopis v ’68 v pozvani spojeneckych vojsk Varsavske smlouvy….
Neni u nas zadny odpor a naopak se oslavuje postupna totalni likvidace zeme a naroda….
Kolaborantska havloidni satanisticko-fasisticka pakaz je rozlezla uplne vsude, ve vsech stranach a vedeni statu…
Nasi zem, presneji protektorat spravuji evidentne agenti ve sluzbach cizich velmoci a bohuzel “vsichni maji v pici na lehatku”…
ZA TOTO DRAZE ZAPLATIME A HISTORIE NAM TO NIKDY NEODPUSTI….

anonymka
Návštěvník
anonymka

Dneska to osobně popřel Zeman, že prý žádná základna v Mošnově nebude.
zato tu máme jinou zprávičku: To co musí ohledně čínského viru dělat Evropa, samozřejmě rozvojové země dělat nemusí. WHO vyhlásila stav globální nouze, pozdě ale přece, ovšem opatření se vztahují zvláště na Evropu a USA. Rozvojové země nikdo uzavírat nebude, mohli by tak chudáčci pomřít hlady. Jestli se to rozmnoží v Africe, tak ač nejsem věřící, říkám pán Bůh s námi a zlý pryč. Dovozem migrantů zamoří celou Evropu dřív než Čína. Psala jsem tu nedávno, že i s odkazem, že OSN zaznamenalo v Africe vzestup krvácivé horečky a to mnohem horší nemoc než čínský virus. Bohužel příspěvek nejspíše stopil akismet. Krvácivá horečka stoupá zejména v centrální Africe, odkud sem lezou černí migranti. Nikdo to nekontroluje, pokud vím, v Evropě již nakažení byli v loni. Zatím to zdravotní organizace včas odchytly, ale nikdo nezaručí, že se to povede vždy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/who-vyhlasila-globalni-stav-zdravotni-nouze-40311790

Barel
Návštěvník
Barel

Rozdíl mezi civilním letištěm a americkou strategickou leteckou základnou, potenciálně s jadernými zbraněmi, je pod rozlišovací úrovní hejtmana moravskoslezského kraje(!)… panebože… koukám právě, že na svém facebooku hejtman reaguje na námitky proti základně, že “letiště je vždycky cíl, tak jako tak” …to je docela neuvěřitelný diletantismus, jako toto mi hlava opravdu nebere…

jan
Návštěvník
jan

Zasraná ODS tady bude škodit do nekonečna.Nejlíp je vyházet z toho chlíva zmrdy!

ANONIM
Návštěvník
ANONIM

Nesouhlasíme p.Vondrou a p. Vondrákem aby v nasem severomoravskem kraji byla vybudovana vojenska zakladna pro amer. armadu. Cesky lid a narod.

Blackhorse
Návštěvník
Blackhorse

Mluvte laskavě za sebe a ne za ostatní,já s tím třeba souhlasím abychom měli na našem území základnu našeho blízkého spojence.Rozumím tomu,že někdo na to má třeba jiný názor ale já v tom vidím pozitiva jak pro ten kraj,tak i pro ČR.Klidně by se o tom mohlo rozhodnout jen na úrovni vlády ale pokud to někoho uklidní,klidně by mohlo proběhnout i referendum,vůbec nepochybuji o tom,že by to hladce prošlo,většina lidí totiž tu situaci vidí úplně jinak než vy.

Vaclav
Návštěvník
Vaclav

Blackhorse
jedine logicke vysvetleni – jste zradce, uplaceny nebo jinak zainteresovany Jidas. Evidentne ze toho neco mate nebo doufate ze budete mit, tak to tu prosazujete a stavite se za to. nema cenu s vama vubec zacit diskutovat, protoze nikdo nemuze byt tak hloupy aby si myslel ze mit americkou zakladnu v cr muze byt dobre pro cr. ale dobre pro neci kapsy a zajmy samozrejme ano, urcite i vase. mozna jste i jeden z uvedenych “funkcionaru”.

Lančár
Návštěvník
Lančár

Blackhorse, Odjeď na svojim černým koňu do ameriky. Nekvakej mezi opravdu slušnými lidmi. Tam budeš se svými anglosaskými geny mezi svými a nemusíš se rozčilovat se slovany.

Blackhorse
Návštěvník
Blackhorse

Možná to bude pro vás novinka ale Češi jsou Slovany tak z jedné třetiny,jinak také Germáni,Keltové,Vikingové,Židé atd..Prostě jsme namíchaní,vždy jsme patřily civilizačně na západ,to jen někteří ,,vlastenci” tady zkouší hrát na ,,panslavanskou” notu,na slušného a vzdělaného člověka tohle neplatí a to je přesně ten důvod proč nikdy nevystoupíme z NATO.

Dáša
Návštěvník
Dáša

Nevystoupíme protože se rozpadne. Co budete dělat?

Petr
Návštěvník
Petr

Tak to jsme tam klidně měli nechat naše předchozí “blízké spojence”.
Já naopak doufám, že většina dospělých Čechů má rozum a v případném referendu by tyto vlastizrádné pokusy odmítla.

Petr
Návštěvník
Petr

Ty nejsi Black horse. Ty jsi White horse, Bílý kůň nastrčený protičeskými šmejdy.

VeaZwest
Návštěvník
VeaZwest

Raději bych tu měl zase ruského vojáka než amerického. Nejraději však jen naše.

Chrchel
Návštěvník
Chrchel

Mily soudruhu, Cesi opravdu geneticky nepatri na Zapad. Pouze Rakousko ma s nami podobny geneticky kod. Jinak jsme jasne Vychodoevropani. Mrkni na google na The Genetic Map of Europe.
Budes bohuzel zklamany se svym genofondem.
Treba se ti ale v tve vymyte hlavicce rozsviti.

Ladislav
Návštěvník
Ladislav

Pane “Blackhorse”, nezlobte se, ale vám asi přeskočilo

hirameki
Návštěvník
hirameki

špravně. pseudonim.

anonymka
Návštěvník
anonymka

Zde na tomto odkaze je zajímavý hlavně ten poslední odstavec. Vypadá to,
nejen že Evropská armáda bude, ale už se pro ní vyvíjení i nejnovější zbraně, a dokonce v našem výzkumném středisku. Pochopitelně, že za peníze našich daňových poplatníků. Jak jinak, věda a výzkum se musí podporovat, byť by sloužila i k zabíjení.
Co si pak myslet o letecké základně v Mošnově, no nevím, trochu mi to připadá, jak když se dva psy rvou o jednu kost. Že by k té ohlodané kosti přiběhl ještě nějaký třetí pes, to si nemyslím.

https://www.studenta.cz/life/fun-chill/laserova-zare-nad-ceskem-svetlo-proti-rakovine-pro-gretu-za/r~cfeff6ea41c711eaac760cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsfeed&utm_content=default&utm_term=position-6&utm_campaign=Studenta

jorg
Návštěvník
jorg

anonymka
to ze budem platit usa za vojenskou ochranu si skarohlidove (jako ja) jednoduse vysvetlujou tak,ze je budem zivit. armada je draha vec, penize se nedaj tisknout donekonecna, alespon cast jejich hodnoty musi “kryt” aktiva. nikde zadna poradna valka, nemci je uz krmit nechtej…v us pro ne prace neni, jeste ze maj us v evrope “strategickeho partnera”, kterej navic jako jedinej da do nato 2% dph a uplne dobrovolne!

evropskou obranu ma na starosti eda (evropska defens. agentura). ta za 16 let fungovani vydala nespocet newsletteru, komunike, vydefinovala si nekolik dechberoucich vizi…ale skutek utek.
nedavno vymenili vedeni, ale na nejaky procitnuti z narkolepsie to nevypada. proto taky univerzitni vyzkumaky, mensi firmy atd. delaj vyzkum treba pro usa, nato,izrael…zbrane.
treba izrael potrebuje laserovy zbrane jako sul.
kdyz jejich slovutny system protivzdusne obrany zafunguje,tak tecou statisice dolaru. pak vznikaj kuriozni situace, kdy jedna sestrelena raketa hezbolahu vyrobena za par stovek dolaru z pvc odpadni trubky stoji izraelce klidne i 200.000 usd.
naproti tomu funkcni laser sestreli tutez raketu za 1 usd. ma to jeden hacek,podobne jako uhlikova neutralita – aby to fungovalo,musi byt dobry pocasi….
https://www.timesofisrael.com/defense-ministry-announces-breakthrough-in-anti-missile-laser-development/

Jaris
Návštěvník
Jaris

Vondrak vas bud povazuje za blbce nebo si z vas dela srandu. Muzete si vybrat.
Na zakladne maji pry byt cesti vojaci. OK. Kazdy vi ze cesti vojaci spadaji pod NATO. A kdoze veli teto sparchantele vrazedne organizaci? USA.
Vondraku, ze ty sis opet nadelal do kabelky!

Vaclav
Návštěvník
Vaclav

Mozne je i to, ze je v planu tam ty amiky dostat tak postupne a skoro nenapadne. Jako napred ceska zakladna, pak se tam zacnou cim dal vic vyskytovat ruzni amici, jakoze na spolupraci, na porady, na spolecne cviceni, na spolecne to a ono, atd. toto bude vic a vic, bude jich tam vic zustavat, pomalicku polehoucku az jeden den zjistite ze jsou tam nasackovani vsichni a je to americka, nebo na oko cesko-americka zakladna. Naprosto standardni model – tak jak s “uprchlikama”, tak jak se vsim.

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

Já jen čekám, kdy si tady všichni diskutéři přečtou konečně tu NAŠI Ústavu, KONKRÉTNĚ JEJÍ ČL. 10., aby pochopili, že když se NATO ROZHODNE, tak tady JEJICH základna bude -i v každém okresním městě…
Za aktuálního zněnní ÚZ není, co řešit NÁRODNĚ.
(Možná tak leda místní vyhlášky o výši pokuty za znečištění veřejného prostranství psími exkrementy…)

hanns
Návštěvník
hanns

zvědavá matko, já Vás zdravím
jenom bych si dovolil podotknout, že tahle zem je naše a ne nata nebo nato
a rozhodnout se můžeme jenom my a nato za nás nemá co rozhodovat
proč? protože vlastizrada

J.K.
Návštěvník
J.K.

Když už jsme u těch ústavních paragrafů, tak pro všechny český potentáty platí doposud todle:

“…Vlastizrádce je zločinec, který se dopustí trestného činu vlastizrady, tj. jedná se záměrem poškodit svou zemi tím, že se spojí s někým, kdo má vliv na politiku a moc. Vlastizradou se rozumí rozvracení republiky, sabotáž nebo teroristický útok. Vlastizrada je chápána jako velmi závažný trestný čin, za nějž jinak poměrně liberální české zákony (co se týká výše trestů) udávají trest odnětí svobody v rozpětí 15 – 20 let….”

Tož si to dobře političtí kolaboranti přečtite, abyste věděli do čeho jste si ty svoje brka namočili…
A nepočitéte s promlčecí lhůtó!

Dáša
Návštěvník
Dáša

A ve prospěch které “vlasti” bude soudit lžid soudce?

hanns
Návštěvník
hanns

vzhledem ke stávajícím 220 komentářům si dovoluji přidat jeden jakoby OT:

Městská část Brno – Bystrc dokázala zastavit činnost Lékařů bez hranic a dalších neziskovek na tamní základní škole. Patří za to obrovský dík Hynku Charousovi a jeho skupině Rodiče proti indoktrinaci školáků, které tam působí již několik let. Snad se příští rok přidají i další,” upozorňuje Petr Hampl na pozitivní události.

hanns
Návštěvník
hanns

ještě bych si dovolil nezištně přidat:
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Je-to-zlo-varujeme-vas-Reditele-skol-dnes-od-rodicu-dostanou-vystrahu-pred-neziskovkami-ktere-chteji-ucit-deti-multikulturalismu-489096
24.05.2017 12:35
Kamenování žen, svatby s nezletilými, ženské obřízky i zabíjení nevěřících. O takových věcech se podle aktivisty Hynka Charouse děti ve školách kvůli jednostranné multikulturní výchově nedozví. A rozhodl se zakročit. Školám rozesílá dopis, který varuje před nevyvážeností. Právě nevyváženost informací podle něj vymývá mozky potomkům a potlačuje ostražitost i pud sebezáchovy. …….

Ondřej
Návštěvník
Ondřej
J.K.
Návštěvník
J.K.

No a pro uklidnění, pan bývalý rozvědčík Kubizňák sdělil pár důležitých věcí, kterou naši významní politici asi ještě nezaznamenali (když si národní rozvědku rozpustili a mají jen pobočku ve službách CIA):
Americké rozvědné společenství je vždy aktivní a pracuje na vysoké profesionální úrovni. CIA měla velké žně především v devadesátých létech, kdy v bývalém SSSR pro ně nastala příhodná situace. Zřejmě tehdy zverbovali natolik potřebnou a perspektivní agenturu, která dělá i dnes vrásky na čele vedení tamní země.
Oproti 80. letům minulého století tu ale dnes máme strategické partnerství mezi Ruskou federací a Čínou. Doufejme, že bude domluvena bez střelby celosvětová forma nového „Vestfálského míru“, kdy po třicetileté válce bylo jako východisko k míru nutné uznat zájmy každého. Ve vnitropolitickém americkém dění můžeme sledovat tragikomedii impeachmentu. Začíná doutnat obchodní válka mezi USA a EU. Amerika si pod vedením svého prezidenta vede vnitroekonomicky dobře, rostou mzdy, snižuje se nezaměstnanost, a navíc je připravováno snížení daní pro střední třídu.
Cílem Ameriky je rozbít Evropskou unii a pracovat s každou unijní zemí individuálně. Chtějí z Unie vytrhnout Francii, a když se to nepovede, tak bude na řadě Itálie. Německu vyhlásili svatou obchodní válku. I ve vojenské oblasti jsou americké raketové základny v Polsku a Rumunsku založené napřímo a nikoliv na bázi společné obrany v rámci NATO. Ostatně snem Američanů je mít vojenskou základnu i v Bělorusku. Nebudeme se moci divit, když se jednoho krásného dne Čína vylodí na Tchaj-wanu. Když tak neučiní, bude i tam americká vojenská základna.
Na Ameriku, kterou jsem ještě zažil, bych nedal dopustit. Byl to vliv prospěšný, který nastavoval zrcadlo tehdejšímu systému u nás, ve kterém rozhodně ne vše bylo v pořádku a bylo co vylepšovat. Tři desítky let po ukončení studené války se ale ze Západu přes Atlantik valí vlna duchovní destrukce ohrožující v podstatě naši existenci.
Na Západě se totiž zakazuje samostatné myšlení a přikazuje názorová jednolitost. Zvláště plodným inkubátorem myšlenkových úletů všeho druhu jsou Spojené státy. Kdo je silnější, ten má pravdu, což nedávno ukázala akce se zamordováním íránského generála. Česká společnost je prý ke své škodě názorově rozštěpená. Proto je tu snaha národ spojit, samozřejmě správnými názory. Ale názorově sjednocená společnost to už není demokracie, ale diktatura. Když si omylem pustíte na ČT souhrn zpráv, tak tam vám říkají: to je to, co my chceme, abyste si mysleli, a ještě jste za to povinen platit televizní poplatek. Další ďáblovo dílo je nechat si vzít hotovost a platit zcela bankovními převody, což je dle mého cestou do otroctví. K tomu si přiřadíme technologii rozpoznávání obličeje, tzv. Clearview AI, (úspěšně používá americká FBI) kdokoliv, kdo si vás rychle legálně vyfotí na veřejném místě (třeba i v bance u přepážky při transferu) a nahraje fotografii do aplikace ve svém mobilu, tak mu za chvilku vyjedou vaše profily v sociálních médiích, vaše adresa a vaše celé jméno a příjmení. A jak říkal vožď, „každá chyba má své jméno a příjmení“. A tady už někde destrukčně končí naše soukromí a tzv. metody z bývalé totality jsou úplná selanka. Bohužel, na profilu se neobjeví, propojení na termokameru zatím nemá, jaká je teplota těla jako prvního příznaku, zda je daná osoba nakažena koronavirem 2019-nCoV.
Na domácí scéně počátkem roku 1990 rozhodl nový federální ministr vnitra Richard Sacher o vyjmutí stovek svazků z tajné evidence osobních svazků, které kontrarozvědné služby za 45 let vytvořily. Některé zdroje mluví až o 15 tisících agenturních svazků, které se týkaly jistých osob převedených do takzvaného fondu Z. Toto Sacherovo mimořádné opatření zřejmě proběhlo i se souhlasem prezidenta a nového politického vedení. Zajímavé je, že v roce 2007 Vojenské zpravodajství oznámilo, že Sacher byl před rokem 1989 evidován jako spolupracovník vojenské kontrarozvědky VKR. V zájmu údajného „zajištění stability politického vývoje“ nařídil Sacher s okamžitou platností 2. dubna 1990 vyjmout z ústřední evidence SEO VOS FMV evidenční karty, které se týkají prezidenta republiky, členů federální vlády, vlády České republiky a vlády Slovenské republiky, poslanců Federálního shromáždění, poslanců České národní rady, Slovenské národní rady a předáků politických stran. Dále pak vyjmout archivní materiály uložené v operativním archivu SEO VOS FMV, které se vztahují k výše uvedeným osobám, uložit registrační protokoly do plechových obalů a tyto zapečetit, evidenční karty, archivní materiály a registrační protokoly uložit do zvláštního fondu a okamžitě signalizovat ministru vnitra ČSFR všechny případy, kdy lustrace směřují do okruhu osob uvedených ve výčtu výše.

Velké množství lidí bylo uklizeno a jsou v pohodě. Mohou si dát dlouhej kouř a užívat v klidu plody sametové revoluce…

zvědavá matka
Návštěvník
zvědavá matka

J.K.
“… uložit registrační protokoly do plechových obalů a tyto zapečetit,..”
Kde ty plachovky skončily?? 😉