12 (22) důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu...

12 (22) důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu na jejich výsledek

12 (22) důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu na jejich výsledek

Americký magazín The American Conservative představil 12 důvodů, proč USA vedou války po celém světě bez ohledu na to, jaký mají války výsledek. Proč jsou pro USA důležitější konflikty a rozvracení cizích zemí než osudy vlastních vojáků? Proč je pro USA důležitější aktuální válka než válka vyhraná?

Důvod 1.

Vítězství nebo prohra má jen malé bezprostřední důsledky pro Spojené státy, protože války, které začínáme, nejsou v klíčovém národním zájmu; prohra neznamená, že dojde k invazi nebo že naše města budou zničena.

 • USA tedy za konflikty na celém světě nic nehrozí, nenesou žádnou zodpovědnost, z konfliktů sklízejí jen profit.
Důvod 2.

Války udržují v chodu (velmi) ziskové kontrakty na dodávky v klíčových kongresových obvodech, granty pro univerzitní fakulty na studium strategie a znamená nové finance na nové zbraně. Během válek se nikdo neodváží zpochybnit jakékoli náklady Pentagonu na „obranu Ameriky“.

 • Na válkách vydělává nejen zbrojní průmysl, ale i politici, kteří vedení válek prosazují. Pokud nejsou sami zbrojaři, získávají podíly od zbrojařů, kterým zaručují odbyt a zisk. Totéž platí pro ostatní rezorty, které z válečných konfliktů profitují a na ně navázané politiky.
komu slouží americké války.gif
Komu slouží americké války?
Důvod 3.

Zahajování nových a pokračování stávajících konfliktů znamená odklad tvrdých rozhodnutí o snížení nákladů na zbrojení, jako uzavření základen s přebytky, zrušení duplicitních systémů a zaměření se na plýtvání.

 • Sliby politiků před volbami, že sníží hrozby válek a náklady s nimi spojené, tím pozbývají na významu. Naopak zvýšené výdaje na zbrojení pro „nezbytné války“ umožňují získat veřejnost pro škrty např. ve zdravotnictví, školství a jiné sociální výdaje.
Důvod 4.

Další stranou, která vydělává na válkách, jsou soukromí kontraktoři, kteří „v době míru nejsou placeni jako normální vojáci, tudíž vydělávají na válce, nebo aspoň na tom, že Amerika má více nepřátel, proti kterým ji je třeba chránit“. Pokud není válka, jsou tito Američané placeni mnohem hůře, než pokud působí ve válce.

 • Žoldáci vydělávají několikanásobně více, jsou-li nasazeni v zemích konfliktů. Doma by vydělávali minimum, stejně tak, pokud by doma dělali nekvalifikovanou, špatně placenou práci.
Důvod 5.

Intelektuálové z mozkových trustů se často dostanou do televize a mají spoustu přednášek, nové financování přináší nová pracovní místa a vládní granty a cesty na povzbuzení lidí v boji, nebo aspoň výlet do centrály, kvůli studiu „nepřítele“.

 • Viz všechny možné politology a sociology, rusisty, ukrajinisty a další „experty“, které si zve do „veřejnoprávní“ TV i do mainstreamových médií jejich management. Čili zlatý důl např. pro pražskou kavárnu, odborníky všeho druhu a tzv. neziskové organizace.
Proč mají USA zájem o války na celém světě.jpg
Proč mají USA zájem o války na celém světě?
Důvod 6.

Kongresmani dostávají více času v televizi; kritici mohou být odsuzováni za maření válečných snah, či dokonce za napomáhání nepříteli. Všichni se cítí důležitě. Asistenti Heritage Foundation byli najati, aby pomáhali spravovat Irák, a zatímco ne každá válka vytváří pracovní místa, tady peníze tečou všude, dokonce i pro asistenty.

 • Totéž platí pro naše politiky, o jejich názory na případnou válku s Ruskem se perou novináři i moderátoři. Jinak by po některých z nich neštěkl pes a do dalších voleb by se na ně zapomnělo. Dále viz např. vyhrožování odpůrcům americké Dragounské jízdy až 12 lety vězení za sabotáž a propadnutí majetku.
Důvod 7.

Televizní stanice na válkách a konfliktech vydělávají také, protože „místo nekonečného nudného omílání starých událostí, např. opakované omílání CNN u zmizelého malajského letadla po týdny, jsou války vzrušující a získávají 24 hodinové pokrytí a diváky.

 • veřejnoprávní televize má téma, kterým může dokumentovat vlastní důležitost, případně obhájit svou existenci. Jinak by občané přišli na to, že nemají z veřejnoprávní TV vůbec žádný užitek, což navíc musí platit pod hrozbou exekuce. Udržováním občanů ve strachu z války dokládají média smysl své existence.
Důvod 8.

I důstojníci, zdá se, vydělávají, protože „dlouhé nekonečné války umožňují, aby mnozí z nich dostali „svoji trafiku“, protože „každý důstojník v USA má za sebou desítky dalších, kteří chtějí získat určité „válečné“ zkušenosti do svých životopisů.

 • Získají-li žoldáci do svého životopisu skalp ze zahraniční invaze, kde takovýto životopis nejlépe uplatní? Zase v další invazi. Jinak hrozí, že půjdou dělat přidavače na stavbu za minimální mzdu.
Důvod 9.

Přírodní zdroje, jako „ropa a plyn v celém Perském zálivu“, jsou dalším cílem.

 • Viz zásoby uhlí, břidlicového plynu a nerostů na Donbase a rozparcelování celého území americkými „investory“ před konfliktem, aniž by se kdokoli ptal obyvatel.
americké války ve světě.jpg
Americké války ve světě
Důvod 10.

Dalším důvodem pro udržování válek v běhu je, že pokračující konflikt zachraňuje USA, aby se nemusely vypořádávat s mnoha oběťmi, a aby nemusely vstoupit do dané země, aby tam „zpacifikovali dobyté (osvobozené) národy“.

 • Viz konflikt na Ukrajině, který trvá už více než rok a nikde se nerýsuje šance na jeho ukončení. Nový oděský guvernér Saakašvili vyjádřil, že návrat Ukrajiny na ekonomickou úroveň vlády Janukovyče, bude trvat dvacet let. Jakmile by válka skončila, občané by se začali ptát, kdo absolutní krach země způsobil, a volali by odpovědnosti politiků.
Důvod 11.

Domácí bezpečnostní struktura USA, stojící stovky miliard, potřebuje hrozby.

 • Mediální hrozba Ruska je nám tlačena do hlav dnes a denně. Propaganda pražské kavárny u nás funguje už několik let a je možné, že pro své destruktivní cíle nějakou část obyvatelstva už získala.
Důvod 12.

Amerika neprohrává války, jen ztrácí zájem a stahuje se z nich.

 • kromě výše uvedených „pozitivních“ důvodů pro kapsy všech zúčastněných, nemají americké války relativně žádný negativní vliv na tamní občany. Resp. si důvody proti, mnoho vystrašených a zfanatizovaných občanů neuvědomuje.
Závěrečné shrnutí:

K důvodům bych ještě doplnil dalších deset:

 • Likvidace případné konkurence v jakémkoli odvětví.
 • Likvidace případných spojenců zemí, na které chtějí USA zaútočit následně.
 • Likvidace potenciálních hrozeb pro spojence USA (Izrael, Saudská Arábie apod.).
 • Výstavba nových amerických základen na dobytém území.
 • Proamerická pacifikace místních politiků a obyvatel. Dosazení vlastních politiků a expertů do vlád, parlamentů, vedení klíčových firem, bank apod.
 • Získávání nových odbytišť pro zboží, zejména pochybných kvalit či zdraví škodlivého, které se na domácím trhu neuplatní. S tím souvisí likvidace, případně privatizace (rozkradení) stávajícího průmyslu v zemi.
 • Získávání nových působišť pro testování farmaceutik a dalších amerických produktů.
 • Získávání nové, levné pracovní síly např. pro výrobu zdraví škodlivých produktů.
 • Produkce a distribuce drog (ve válečném konfliktu = pěkně za oponou, nikdo to nesleduje), týká se zejména blízkovýchodních oblastí známých pěstováním máku a konopí.
 • Snadná výroba „teroristů“ a tím šíření konfliktů do celého světa a zajištění dalších potenciálních válek v budoucnu.

– Valerij X –

Zdroje:

Print Friendly, PDF & Email
od nových od starých od palců
Upozornit na
zombie
Návštěvník
zombie

S článkem 100% souhlasím-člověk nemusí být zrovna rusofil,aby mu toto bylo jasné,pokud má oči,uši a alespoň trochu používá mozek..

kajmik01
Návštěvník
kajmik01

Originál se jmenuje trochu jinak: “12 Reasons America Doesn’t Win Its Wars”. Přišlo by mi rozumnější zveřejňovat odkaz na originál místo několika předžvýkaných verzí.
http://www.theamericanconservative.com/articles/12-reasons-america-doesnt-win-its-wars/
—-
Ale co se týká článku (myslím originál) tak mi to připomíná senzaci za každou cenu ve smyslu hromady “hloupých” časopisů a jejich článků, kde se dočtete něco jako: “12 pilířů mužské ješitnosti a jak je zbořit”, “10 důvodů proč mít sex denně”… prostě bulvár.

Valerij
Návštěvník
Valerij

Zdá se, že v USA je mnohem větší svoboda slova než u nás. Tady by podobný článek nevyšel (nemám tím na mysli nezávislá média). Čtenáři jsou nuceni strkat hlavu do písku, přestože tuší, že pískem za chvíli projede buldozer.

Článkem jsem chtěl podpořit čtenáře, aby se nad danými věcmi zamysleli. Někteří lidé se ptali, proč USA rozvrací celý svět a žádný viditelný výsledek (kromě zničených zemí) v tom není patrný (Libye, Sýrie, Irák, Afghánistán atd.). Článek to osvětluje, a myslím si, že docela logicky. Děkuji za odkaz na originál. Zapomněl jsem ho uvést. Klidně zůstaňte u bulváru a 10 důvodů pro každodenní sex, pokud jim dáváte přednost. To právo vám nikdo nebere.

Aksal
Návštěvník
Aksal

Pro administrátora. Dnes se nedalo dostat na Váš web. Byla tato hláška:

Služba Nedostupná

Server je dočasně schopen obsluhovat váš požadavek z důvodu prostoje údržby nebo kapacitní problémy. Prosím zkuste to znovu později.

B.U.H. sro.
Návštěvník
B.U.H. sro.

Lež. Naučte se anglicky. Nebo číst protože to je trapes.