Zdeněk Bakala přenechal svůj podíl v NWR americkým elitám, které stály v...

Zdeněk Bakala přenechal svůj podíl v NWR americkým elitám, které stály v čele Lehman Brothers. V Česku se rozjíždí proces NWO jako na Ukrajině!

Zdeněk Bakala přenechal svůj podíl v NWR americkým elitám, které stály v čele Lehman Brothers. V Česku se rozjíždí proces NWO jako na Ukrajině!

Včera proběhla ekonomickými médii v ČR informace, že Zdeněk Bakala provedl exit ze společnosti NWR, která je majitelem OKD [1]. Zoufale zadlužený těžař NWR, který je nyní ve ztrátě 6 miliard korun, se blíží k insolvenci v půlce roku a Zdeněk Bakala tak usoudil, že je lepší zavčas opustit potápějící se loď. Tato informace by nebyla nijak překvapující, kdyby se v ní neobjevili představitelé amerického FEDu a osoby, které mají blízko k americkým národním elitám a do nejvyšších center americké korporátní moci. Zdeněk Bakala totiž přenechal své akcie v NWR bezúplatně americko-britskému holdingu AHG (Ad Hoc Group), který se skládá ze tří investičních skupin.

  • Ashmore Investment Management Limited
  • Gramercy Funds Management LLC
  • M&G Investment Management Limited

Tyto společnosti jsou totiž všude tam, kde se chystají revoluce, mocenské převraty, a kde probíhá proces dolování zisků a peněz ze státních zdrojů, z privatizace a ze sociálního inženýrství. Všechny tři společnosti se zaměřují na skupování akvizic s desítkami tisíc zaměstnanců ve firmách, které mají existenční problémy. Pojďme se podívat na rozbor, komu pan Bakala přenechal nejen své akcie, ale úplnou kontrolu nad NWR a jedním z největších zaměstnavatelů v celé republice.

KIT5187a3_minermachinery_11.jpg
Těžba uhlí v OKD je možná definitivně u konce
Ashmore Investment Management Limited

Jedná se o americkou dceřinku britské Ashmore Group, což je britský koloniální kapitál rodiny Rothschild a struktury NYLON (bankovní mocenské centrum na ose New York – London, představitel vyhrazeného procesu řízení NWO sionistické větve NWO) [2]. Společnost se aktivně snaží na Ukrajině zajistit financování kyjevské junty a její armády. Ashmore je jedním z největších investorů ukrajinského Majdanu [3]. Společnost si zavazuje dluhem kyjevskou vládu, a ta musí tancovat, jak Ashmore a ostatní kreditoři pískají [4]. Strategie firmy, která se zaměřuje na rozvíjející se trhy, je poskytování úvěrů vládám a organizačním strukturám zemí na překonání sociálního dopadu restrukturalizačních a transformačních opatření.

size_550x415_Ashmore_%20jpg..png

Firma se zaměřuje na dolarové dluhy ve spolupráci s IMF (Mezinárodní měnový fond), kde Ashmore funguje jako kreditor a IMF jako garant úvěrových rámců, speciální formy financování a poradenství. Firma skupuje krachující akvizice a používá je následně jako nátlakový mechanismus na vládu země, aby podepsala s fondem úvěrové rámce na krytí provozních nákladů státu. Stát v konečném důsledku, aby zabránil demonstracím, musí přistoupit na úvěrové rámce rodiny Rothschild, kterou zastupuje právě Ashmore Group a zadlužit stát ve prospěch amerického a potažmo britského kapitálu této rodiny. V rámci systému řízení NYLON už nelze kapitál rozlišovat na britský a americký, protože to není ani jedno, je to kapitál FEDu. Je už tedy naprosto logické, jaká hra se chystá s NWR a OKD ve vztahu k českému státu. Hrozba sociálních nepokojů donutí stát půjčit si od Ashmore a dalších fondů.

Gramercy Funds Management LLC

Pokud se podíváme na firmu Gramercy Funds Management, narazíme na velmi známou postavu. Hlavním představitelem tohoto hedgeového fondu je bývalý viceprezident banky FEDu Lehman Brothers Robert Koenigsberger [5].  Byl také viceprezidentem auditní skupiny další banky FEDu J. P. Morgan.  Gramercy se specializuje na ovládání dluhů zemí Latinské Ameriky. Firma ovládá argentinský státní dluh a poskytuje veškeré poradenství vládě v boji s ostatními věřiteli [6]. Od vlády Peru požaduje fond přes 5 miliard dolarů za pozemkové bondy, což je specialita latinskoamerických zemí, které garantují své půjčky americkým kreditorům územím vlastního státu a jeho pozemky [7].

Gramercy_logo.png

Firma uvádí, že se zaměřuje pouze na strategii dlouhodobých úvěrů [8]. V získání majority NWR lze tuto strategii vidět zcela jednoznačně. Cílem bude přivést stát k jednacímu stolu, aby přistoupil na úvěrování sociálního smíru v Ostravsko-karvinském regionu. Podobná dohoda se totiž teď rodí na Ukrajině, kde nerentabilní doly, které nemají pod kontrolou povstalci na východě země, se v rámci privatizace ošetří tak, že propuštění horníci budou brát sociální dávky, na které si za vysoký úrok půjčí ukrajinská vláda od Gramercy, Ashmore a dalších soukromých amerických a britských fondů. Jde o dlouhodobé investice z toho důvodu, že kapitálem bude obrovský vliv na celou zemi a její politiky.

M&G Investment Management Limited

Tento britský hedgeový fond je dceřinkou britské pojišťovny Prudential [9]. Firma se specializuje na investice do státních bondů, zejména pak v Asii. Společnost je v poslední době ve velkých problémech, protože investoři s nástupem čínské recese, která se nezadržitelně blíží, začali vybírat z fondu své prostředky [10].

mg_logo.jpg

Dne 1. února 2016 se do vedení firmy dostala krizová manažerka Anne Richards, která má celý fond restrukturalizovat. Je těžké říct, jaký úkol vidí M&G v těžebním průmyslu v ČR, protože toto není úplně tak typický obor pro tento fond. Může jít o nový směr, který Anne Richards chce firmě udat a zaměřit se na hru, kterou umí americké fondy na východních trzích bravůrně. Vydělávat ze zadlužení rozvojových a rozvíjejících se států, které si musí půjčovat na udržení sociálního smíru ve vlastní zemi.

Žádné komodity, žádné zkušenosti s restrukturalizacemi, jenom státní bondy!

Všechny tři společnosti pracují v oblasti státních bondů a nemají v podstatě s komoditami, jako je uhlí, nic společného. Nemají ani zkušenosti s restrukturalizacemi v pravém slova smyslu. Z tohoto lze usuzovat, že firmu NWR čeká úpadek zhruba v polovině roku, následovat bude kvazi-restrukturalizace a snaha o donucení vlády ČR, aby zajistila sociální smír, na který si půjčí vláda právě u těchto 3 hedgeových fondů. Nejde tak vůbec o zachování těžby uhlí, nebo o revitalizaci NWR, jde naopak o stejný proces, který nyní probíhá na Ukrajině v západní oblasti Donbasu pod kontrolou ukrajinských oligarchů, kteří ve spolupráci s americkými fondy nutí kyjevskou vládu podepisovat úvěry na financování sociálních dávek, důchodů, výplat mezd státním zaměstnancům a vojákům. Nátlakovým mechanismem tohoto procesu jsou zkrachovalé doly a desítky, resp. stovky tisíc lidí bez práce, kterým je třeba místo mezd vyplácet podporu.

Proces chudnutí tak byl nastartován už i v ČR ve velkém stylu, protože NWR je na konci své cesty a bez úvěrů a dávek horníkům čeká region rozvrat sociálního smíru, nepokoje a demonstrace. Žádná vláda si nemůže dovolit nechat pád jednoho z největších zaměstnavatelů v zemi na samovolném procesu přirozené absorpce pracovního trhu. A tato situace přitahuje hedgeové dolarové fondy, které tím získávají nástroj na ovládání a manipulaci s politickou mocí v zemi. Zdeněk Bakala věděl, proč přenechává akcie zadarmo AHG. V budoucnu, až bude mít vláda dluhový závazek k fondům, budou jeho služby ještě hodně ceněny. Vidíme to na Ukrajině, kde hedgeové fondy komunikují s loutkovou vládou v Kyjevě jen skrze ukrajinské oligarchy. Doufejme, že tohle samé nečeká ČR.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
.B.
Návštěvník

Vždyť se už před lety říkalo, že Bakala (Kabala…?) je kurvičkou Rotschilda. Ale vsadím boty, že naše vláda udělá vše, co po ní budou chtít. Obzvláště pak Bohoušek Sobotků, kluk jeden ušatá.

Shimi
Návštěvník

Tak ono se stačí podívat na veřejný profil tohoto pána. Kdy odešel do zahraničí, co tam studoval za školy, kdy se vrátil, atd. Z toho musí být každému průměrně inteligentnímu jasné, co je tento “podnikatel” zač. No nicméně budu tuto kauzu sledovat, páč v sázce je osud hodně lidí na to, aby se to zametlo pod koberec.

kurvos
Návštěvník

Rád bych tu kurvu osobně oběsil.

Přerovské Strojírny
Návštěvník

Like

Martin B
Návštěvník

Bakala je zmetek. Je dobra zprava, ze to neprenechal Rusakum. Ty jsou schopni obhospodarovat jen armadu a vojenskou techniku.

dolly
Návštěvník

Ty jsi Martine ale opravdu osel… 😀

frank
Návštěvník

Bože, ty jsi ale skutečně čurák!

kruton
Návštěvník

Mne bolo hned podozrive, ako vsetky ceske prestitutky naraz vycapili na hlavnu stranku fotku Bakaly, pricom ide o osud tisicov ludi. Tento krok ma velky vyznam pre cudziu moc v Cechach.

Tia
Návštěvník
xzden
Návštěvník

Najdi 13 rozdílů:
comment image
comment image

Len
Návštěvník

Nejsou, je to jeden rypák!

frank
Návštěvník

Všude tam, kde vstoupí noha amerického grázla, 100 let tráva neroste.

Krakatit
Návštěvník

Úpadek země poznáte i podle její vlastnické struktury. Cizí investiční skupiny si rozparcelovali zemi. Dluhy domácností jsou rekordní. Důsledkem toho je, že český národ žije ve své zemi v podnájmu a na dluh. Zahraniční investoři vlastní i rozvodné sítě, bude to znít hrozně, ale patrně budu znít jako realista, když řeknu, že v naší zemi není žádná šance na změnu, leda by došlo opět k Vítěznému únoru (Jaké to čerstvé výročí, že ano?). Noví vlastníci země totiž nebudou tak vstřícní jako lidé v 90.letech a svůj majetek si budou bránit (vlastně to dělají i teď – myslíte že by byl problém vypnout takovou rozvodnou síť v nějaké vzdálené vzbouřené gubernii?) Prostě, pokud nebudeme my češi nic vlastnit, nemůžeme dělat takové základní věci jako zahraniční, zaměstnanecká politika (uplácení zahraničních montoven a hrazení jejího zboží k tomu opravdu nepatří), prorodinná politika aj. aj. Ale to jsou bohužel fakta, i za Protektorátu Čechy a Morava vlastnili v okupované zemi češi větší část ekonomiky, než za dnešní svobodné Republiky.
MVČR chystá že případní příchozí Národní hosté (uprchlíci) půjdou do RPG bytů. Myslíte že to někdo změní? Domnívám se že nikoli.

Krakatit
Návštěvník

Ostatně, takovým příkladem by mohla být Venezuela, ta se doteď nevzpamatovala z toho co tam američané vyváděli. Ani za tu dobu co byl u moci Hugo Chávez se nepodařilo úplně zbavit zahraničních vlastníků. A jak to tam vypadá dnes? Země je na pokraji občanské války! A poučení? Asi nebyl dostatečně tvrdý, patrně si ve Venezuele mysleli, že s USA se dá hovořit i jinak než z pozice síly.

Carlos IV
Návštěvník

Dobry rozbor. V podstate dalsi akce americkeho ekonomickeho hitmana, cimz je CR dano jasne najevo ze je pro ne pouze rozvojovou zemi. A o tom panakovi s doutnikem? Zidak se nezapre, at si prekrucuje jmeno jak chce. Vycucat jsko citron a zahodit. Jako vzdy a vsude.
A to se jeste najdou blbeckove kteri budou tvrdit “ze je to lidumil protoze dava lidem praci”.
A dokonce i takovi co budou tvrdit ze “chrani krestany pred islamem” Brrrrrrrrrrr!

Carlos IV
Návštěvník

Krakatit – no on ten “a-la Unor’48” bude muset prijit hlavne v americe. Jinak se toho hnoje nezbavi a brecka bude padat i na vsechny kolem vcetne nas. S 50ti miliony lidi na food stamps je na to asi docela naslapnuto a pochybuju ze podobne “vykoupeni” jak popisuje clanek bude u nich proveditelne kdyz pomalu kazdy treti ma doma pod posteli kulovnici.

Len
Návštěvník

Takže supi se slétají……
A ti naši VLASTIZRÁDCI to podepíšou. Doufám že za to budou jednou viset!!!

Petr
Návštěvník

Tohle je spíš židovina . .

myšák
Návštěvník

Přesně tak,za vší falší,lží,destrukcí a propagací úchylností a dekadence hledej a vždy najdeš smradlavého židáka.

wpDiscuz