Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí...

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!

Zapáchající realita 25 let po Sametu: Půl druhého miliónu Čechů pod hranicí chudoby, 2 milióny lidí bez práce, 100 tisíc Čechů bez domova, 2 milióny Čechů v exekuci, nájemné až 30x vyšší než tehdy… ale to nevadí, hlavně že jsou dnes levné banány!

Blíží se nám výročí Sametu, jak já říkám Velké Kabátové Revoluce a není tudíž divu, že mainstreamové české plátky chrlí jednu slátaninu a pamflet za druhým. To asi v úporné snaze přesvědčit ty mladé o tom, že dnes je líp, ANO… a že dobře už bude pořád, jak v předvečer svátku mimochodem pustil Agrofert do televizí novou reklamu na Kostelecké uzeniny [1] s natolik politickým podtextem a sloganem mezi řádky, až mne to samotného překvapilo, že někdo má na tohle žaludek (myšleno jak ty uzeniny, tak i tu propagandu). Při procházení dnešního tisku jsem narazil na vskutku výživný propagandistický článek [2] na serveru Lidovky (já říkám “Havlovky”) a ten mě dopálil natolik, že jsem se rozhodl jej namočit do kýble s realitou a nenechat na něm nit suchou.

[FOTO] Priory byly chloubou tehdejší doby, moderní nákupáky s širokým sortimentem zboží

V článku Marka Kerlese se tedy čtenář má dozvědět, že dnes je lépe, neboť kdyby žil člověk tehdy před 25 lety, měl by vzhledem k přepočtu průměrné mzdy dnes kilo banánů za 120 korun a máslo za 70 korun. K tomu autor přihodil pár grafů a článek o délce na 4 krátké odstavce a je to v cajku. Občan si buď takový výblitek okopíruje a jako přilepšení k dobrému jej rozešle svým kamarádům pro zasmání anebo vztekem rozmlátí klávesnici, píše-li se tam o něm. Lidé nemají rádi, když z nich někdo dělá debily. Aniž bych se chtěl vrtat v 25. výročí Listopadu 1989, což byl podle mého názoru začátek úpadku české státnosti a suverenity, resp. začátek zločinného vývoje v naší zemi, kdy původní ideály svobody vzaly za své již v první polovině roku 1990, povíme si něco o naší zemi dnes. A držte se něčeho, bude to fofr.

Bída není minulostí, bída je budoucností mnoha Čechů

Náš stát je 25 let poté v zajímavé bilanci. Půl druhého miliónu Čechů žije pod hranicí chudoby [3]. Ono to není přesné, ve skutečnosti se jedná o hranicí bídy, ale jelikož toto slovo zní natolik děsivě, bylo již od roku 1997 změněno ve všech dokumentech českých úřadů a vlády na “chudobu”. Proč a jaký byl důvod, to vám nemusím vysvětlovat. Být chudý je pro demokratický systém pořád přijatelné, být ale v bídě, to už nikoliv, to by se mohlo tohle slovíčko zvrhnout v nespokojenost a průvody ulicemi. S profesorem Pálkem jsem několikrát hovořil v 90. letech o nárůstu chudoby a on tvrdil, že jde o přirozený projev majetkové regrese. To zní odborně, ale v překladu do češtiny jde o “chudnutí”, úbytek majetku, úbytek aktiv, tedy přesun majetku od občanů naší země mimo území republiky do pryč.

Majetková regrese byla podmínkou integrace Česka do EU. V principu jde o to, že výdělky a zisky naší ekonomiky nezůstávají u nás, ale jdou do zahraničí. V určité fázi dojde k situaci, kdy přesuny majetku, tedy regrese, dosáhne svého vrcholu a občané začnou chudnout, protože majetek uvnitř společnosti už byl přesunut mimo republiku. Příkladem jsou supermarkety. Generují miliardové obraty, stamilionové zisky, ale výdělky odcházejí do zahraničí. Chvíli to nevadí. Ale v dlouhodobém horizontu začne vznikat ekonomická regrese. Pokud by zůstávaly výdělky zde a v českých bankách, mohly by české banky půjčovat více peněz na podnikání, mohly by firmy více zaměstnávat, stát by měl lepší výběr daní. Uzavřené a fungující kolečko. Jenže…

Jenže ani tyto banky nejsou dnes už české, i ony vyvádí svůj majetek ven svým matkám. Majetková regrese tak 25 let poté dosahuje vrcholu a projevuje se tzv. “jalovým růstem ekonomiky”, jak právě před měsícem uvedla média [4]. To je znak vyčerpání ekonomiky, kdy bude následovat nájezd na “měkké zdroje”, tedy úspory obyvatelstva. Nezaměstnanost se nedaří snižovat, neboť firmy nemají cash flow a investiční kapitál už vůbec ne. Snaha o zavedení Kurzarbeit, tedy sdílené práce a krácených úvazků, je toho důkazem. Měl český občan tyto problémy před rokem 1989? Neměl!

[FOTO] Důchodce má mnoho možností, jak ulehčit sobě i státní kase…

Důchody budou končit! 25 let poté už ekonomové připravují plány na “dekomisi” průběžného důchodového systému, přibližně okolo roku 2050, redakce AE News má materiály k dispozici, které ukazují, že důchodový státní pilíř nahradí eurodávka, o které Angela Merkel hovořila na jaře v Berlíně na ekonomickém fóru spolkových zemí. Slečna Merkel nerada používá výraz “nepodmíněný plat“, ale “eurodávka” by měla spočívat v pokrytí životních nákladů obyvatel, kteří nejsou v pracovním procesu. Dobře si všimněte té věty, “…kteří nejsou v pracovním procesu“. Už to samo o sobě naznačuje, že eurodávka nebude jenom pro důchodce, ale i pro nezaměstnané a nezaměstnatelné (lidé v post-produktivním věku, kteří ještě nemají důchodový věk, ale na trhu práce už nenajdou zájemce, kteří by je zaměstnali).

Eurodávka nahradí postupně důchody, podpory a sociální dávky

Eurodávka by měla být podle různých zemí různá, v Německu se hovoří o 730 až 1050 EURech měsíčně, v Česku by to mělo být okolo 250 – 450 EUR. Dokument, který máme v redakci od důvěrného zdroje z Bruselu k dispozici a který pečlivě studujeme a připravujeme k němu samostatný článek, vypočítává podmínky a definuje algoritmy pro výpočty eurodávky podle konkrétních parametrů té které členské země Eurozóny (nikoliv EU jako Unie). Česko je přitom v dokumentu označeno jako člen Eurozóny (země platící EURem) od roku 2019, tedy už za 5 let, což je více než zajímavé, protože čeští politici říkají zcela otevřeně, že dříve než v roce 2022 by to být nemělo, a to ještě je hodně prý optimistické. Že by v Bruselu bylo o vstupu ČR do Eurozóny už direktivně rozhodnuto dopředu? Každopádně, otázka stojí takto: Měli důvod občané před rokem 1989 se bát o své důchody, že jednoho dne už nebudou a že budou jenom na nějakých dávkách? Neměli!

Armáda lidí bez práce

Naše země má už 2 miliony reálně nezaměstnaných. Stát přitom přiznává jenom 530,000 registrovaných lidí bez práce. Jak je to tedy možné? No, to je jednoduché, je to taková hra s čísly a slovy, na jejichž konci je obyčejný člověk za vola. Do oficiální státní statistiky o nezaměstnaných se totiž uvádí pouze uchazeči o zaměstnání registrovaní na Úřadech Práce, nikoliv lidé, kteří nutně potřebují a chtějí práci. Týká se to především osob se sníženou pracovní schopností, kteří musí a chtějí pracovat, aby vyšli s penězi, lidí s částečnými invalidními důchody. Dále se to týká obrovské armády živnostníků, kteří jsou ze státní statistiky nezaměstnaných vyloučeni, nemají-li pozastavené či zrušené živnostenské oprávnění.

[FOTO] Registrovaní uchazeči Úřadů Práce představují paradoxně jen menšinu nezaměstnaných

Vyloučeni jsou taktéž dlouhodobě nezaměstnaní a především nezaměstnatelní. Vyloučeni jsou lidé v cizině na sociálních dávkách v jiné zemi. Vyloučeni jsou studenti, kteří potřebují práci a přivydělat si ke svému studiu, vyloučení jsou důchodci, kteří pobírají tak nízké důchody, že nedokáží vyžít a potřebují nutně práci. Všechny tyto dohromady jmenované skupiny dávají dohromady už armádu 2 milionů lidí bez práce (údaj pochází z konce roku 2013 z České Televize, odkaz najdu později), takže dnes už může být číslo ještě větší a toto číslo, kterému se říká míra plošné nezaměstnanosti (stát uvádí oficiálně pouze “strukturovanou nezaměstnanost“, tedy nižší číslo, které ukazuje jen některé strukturované vybrané skupiny nezaměstnaných), je tak největším alarmem polistopadové zločinného vývoje v naší zemi. Měli občané a stát před rokem 1989 tolik obyvatel bez práce, bez příjmu, bez jistot? Neměli!

Před 25 lety cinkali klíčemi od bytů, dnes nemají ani ty klíče

V Česku je podle odhadů po roce 1989 už 100,000 obyvatel bez domova nebo jim to bezprostředně hrozí [5], na ulici, tedy 1% populace. Dostat se na ulici je v dnešní době velmi jednoduché. Nepovede se vám podnikání, nepovede se vám rozvod s manželkou nebo manželem, zadlužíte se, protože vám nic jiného nezbylo, upadnete do exekuce, skončíte na ulici. V poslední době je možné v médiích vidět podivný a zvrhlý fašizační trend, kdy banky sponzorují natáčení televizních pořadů, které učí diváky, jak se “správně zadlužovat”.

Namísto toho, aby se ve společnosti postavila před občany otázka “Proč jsou lidé nuceni si v kapitalismu půjčovat na základní životní potřeby jako je strava nebo bydlení?“, tak se místo toho řeší v médiích principy dluhů a jak se zadlužovat rozumně. To má úzkou spojitost s výše uvedenou majetkovou regresí, že hodnota natištěných peněz klesá, inflace za 25 let zvedla ceny mnohonásobně, ale lidské potřeby zůstávají stejné jako před 25 lety. Lidé i dnes chtějí auto, chtějí byt nebo dům, chtějí starobní důchod, chtějí sociální jistoty, chtějí dobře zařízený kvartýr, chtějí poslední módní trendy v šatníku, chtějí poslední výstřelky techniky a elektroniky. Jak říká německý ekonom a poradce Frau Merkel, Dr. Herzinger: “Lidské potřeby nevykazují známku inflace, jejich růst je přirozený a odpovídá vývoji společnosti.” Slušelo by se dodat: “Amen!”

[FOTO] Bezdomovec je člověk, který propadl sociálním sítem až na dno a stát mu k tomu ještě dopomohl…

Potřeby lidí zůstávají, ale jejich faktická dostupnost, narozdíl od doby před rokem 1989, nejde zajistit hotovými penězi, dovozem nebo drobnou spekulací, ale pouze půjčkami a úvěry. To dříve nebylo. Pamatujeme si všichni, my starší, že rodinný dům se před rokem 1989 stavěl zcela běžně za hotové, za naspořené peníze, s podporou rodiny, babiček a dědečků. A co chybělo, v tom pomohl stát s novomanželskou půjčkou, zaměstnaneckou půjčkou, to vše bez úroků. Kdo si dnes může dovolit postavit dům nebo koupit byt za hotové? Pojem hypotéka dříve lidé neznali. Nebo jenom z filmů. Jaký podnik nebo firma dnes přidělí, zdarma a s nízkým měsíčním nájemným, rodině byt? V televizi se dnes kritizuje fenomén “mama hotelů”, ale proboha, kde má mladý kluk nebo holka vzít peníze na byt? Nebo i jenom na přijatelné nájemné? A i když mladý člověk ty peníze vydělá, už mu nezbude na založení rodiny.

A tak se roztáčí spirála tzv. kapitalizace priorit jedince, tzn. dává se přednost penězům a zajištění potřeb před rodinou a sňatkem, rodí se méně dětí, namísto toho se pořizují méně nákladní psi, klesá význam rodiny, lidé žijí bez závazků, bez závazků k dítěti i bez závazků ke státu a jeho budoucnosti. Být Čech, vlastenec, za kterého se považuji, znamená myslet na národ, na tuto zemi. Co bude s národem bez domova, bez dětí, bez rodiny? Bezdomovec, který propadne sociálním sítem, je člověk, který primárně neměl oporu rodiny, protože nefungovala anebo nebyla vůbec žádná. A stát, který nevytváří podmínky pro podporu rodiny, zároveň vytváří tím pádem prostor pro nárůst počtu bezdomovců. Rodina a bezdomovectví, to jsou spojité nádoby. Před rokem 1989 s bydlením neměl problém nikdo, až na výjimky typu kentusáků, kteří pendlovali mezi životem na ulici a kriminálem kvůli paragrafu 203 Tr. Z. (pojem příživnictví asi dnešním mladým lidem nic neříká). Samozřejmě, že část bezdomovců je bez domova, protože jsou tak spokojeni, ale to je sekundární patologický projev. Většina z nich vypadla ze společnosti kvůli desocializaci po několika měsících v bezdomoveckém světě. Zpátky už obvykle cesta nevede.

Exekuce je forma záchrany soukromého zisku za pomoci státu, na jehož konci je bezdomovec

Podle posledních údajů jsou v Česku už 2 miliony osob v exekuci, 20% populace [6]. Co to znamená? Že 20% lidí hrozí bezdomovectví, bída (nebo-li chudoba) a život na dluh do konce života. Kolik bylo lidí v exekucích před rokem 1989? Pomineme-li fakt, že tehdy exekuce prováděly pouze soudy (nikoli soukromí exekutoři za odměnu výdělku na chudácích jako dnes), které braly primárně ohledy na sociální dopad nařízené exekuce na jedince a společnost, tak můžeme prohlásit, že minulý režim se s problematikou dluhů vypořádával mnohem lépe, šetrněji k dlužníkovi a spravedlivěji k věřitelovi.

Věřitel byl za minulého režimu rovným partnerem dlužníka, který nesl stejnou míru rizika jako dlužník. Soudy za komunismu považovaly dluh a úvěr za prostředky zisků, které v případě toho, že půjčka “nedopadla dobře” pro věřitele, nebyly věřitelovi vráceny z pozice dosažení maximálního vyrovnání, ale z pozice spravedlivé náhrady škody. Tedy exekuce nikdy za komunismu nebyla neomezená a absolutní, vždy se posuzovalo, aby úhrada dluhů nepřivedla dlužníka do sociálně obtížné situace. I v tomto ohledu byl tedy režim před rokem 1989 spravedlivější, než je dnes. Kdo půjčuje peníze, podniká. A kdo podniká, vystavuje se riziku neúspěchu. Věřitelé by dnes měli nést větší riziko za úvěry a měli by mít menší kompenzační práva na vrub dlužníka, než jaká jim dnes přiznává právní úprava o exekucích, která je nastavena jako likvidační pro dlužníky a tím pádem pro společnost, která ty lidi potom musí řešit.

[FOTO] Ke vzniku dluhu jsou zapotřebí vždy dvě strany, které by měly nést stejné riziko. Dnes tomu tak není, exekuce umožňuje jedné straně získat veškerý majetek druhé strany, takže v důsledku věřitel nese menší riziko ve smluvním vztahu než dlužník.

Výše nájemného za bydlení je kapitolou, která nejvíce demonstruje tragický vývoj v naší zemi po roce 1989. Pokud se vrátím k článku na Lidovkách, řeknu to slovy mé babičky: “V Rakousku mají banány za pár schilinků, ale lidi tam spí na ulici…“. V Česku od roku 1989 vzrostly ceny nájemného v průměru až 30x, v některých lokalitách v Praze a ve velkých městech ale až 50x i vícekrát. Vzrostla snad od roku 1989 průměrná mzda někomu z vás 30x nebo 50x? Vezmeme-li si tehdejší průměrnou čistou mzdu v roce 1989, která byla necelých 2500,- Kčs, tak dnes průměrná čistá mzda v ČR rozhodně 75,000,- Kč není a 125,000,- Kč už vůbec ne. A to nemluvím o tehdejší mediánové mzdě v ČSSR, která se v roce 1989 pohybovala dokonce ještě o tisícovku níže, než byla ta průměrná. Co je nám platné, že máme dnes lacinné banány, když nejsme opice a nebydlíme na stromech? Nebo snad redaktoři Lidovek jsou paviáni, kteří se houpají na větvích stromů a vřískají to své oblíbené: “ANO, bude líp! ANO, bude líp!” a pořád dokola? Člověk by řekl: “Kdy tedy bude líp?” A já bych mu odpověděl: “Líp už bylo, milý pane!”

Na Česko jsou namířeny strategické balistické nosiče, NATO se nerozpustilo, hrozí nám válka!

Bezpečnost naší země před rokem 1989 chránilo 200,000 vojáků, disponovali jsme stíhacím letectvem, bitevníky, vrtulníky, raketovými vojsky. Na naše města byly zamířené americké operačně taktické rakety z Německa s kilotunovými hlavicemi. A jaká je situace dnes? Naše armáda má 15,000 vojáků a 5,000 civilních zaměstnanců. V případě mobilizace neumí mladí chlapci vzít pušku nebo samopal do ruky, aby bránili vlast. Nemají výcvik. Prý už bude mír jenom, furt pryč. Říkali to pánové s odznáčky v televizi. Ale jak je potom možné, že NATO přesunuje k hranicím s Ruskem obrněné vojenské svazy? Proč Rusko obnovilo svoji vojenskou aktivitu? Bitevníky už nemáme. Stíhací bombardéry také ne.

Máme pár stíhaček, ale jsou jenom půjčené, do války s nimi nesmíme podle leasingové smlouvy se Švédy. Armáda nemá ve skladech zbraně a munici pro rezervisty v případě mobilizace. Čím je armáda vyzbrojí? Klacky? A nevybouchnou nám do té doby všechny vojenské sklady v rukách soukromých firem do té doby? A když tedy bude ten mír, proč na Českou Republiku zaměřila Ruská Federace strategické rakety SS-18 Satan v počtu 5 nosičů v souvislosti s ukrajinskou krizi a pokusem americké vlády o převzetí Krymu pro účely výstavby americké základny? Podle Komsomolské Pravdy bylo velení ruské armády donuceno změnit zaměření několika desítek balistických raket původně namířených na USA, a teď nově míří na Evropu, z nichž 5 nosičů SS-18 (každý může nést až 10 jaderných hlavic!) je namířeno i na Českou Republiku, především na Prahu, na centrálu navigačního systému Galileo, na vltavskou kaskádu a další stragicke cíle v mapách ruských strategických raketových vojsk.

Jak už dříve uvedla ruská státní televize, Česko by v případě války NATO s Ruskem představovalo v očích ruské generality území pro přeskupování pozemních vojsk NATO po rozvinutí frontové pozemní linie na polském území. Stalo by se tak cílem prvotního úderu proti komunikačním prvkům a operativnímu zázemí aliance v Praze a na území České kotliny, která by se přeměnila v radioaktivní kotel, který obklopený kopci a horami by byl zamořený radioaktivitou mnohem déle než zbytek Střední Evropy.

[FOTO] Pokud necháme věci dojít daleko, tak jednoho dne takto odstartují ruské rakety směrem na Česko

Jsme tedy teď 25 let poté na tom bezpečnostně lépe než tehdy? Zatímco dříve na nás mířily operačně taktické rakety s malým kilotunovým výkonem, dnes na nás míří strategické rakety z druhé strany, a to s megatunovými výkony na každé hlavici. Proč nezaniklo NATO společně s Varšavskou Smlouvou, ptá se občan? Čím nás Rusko ohrožuje posledních 25 let, že proti němu vystupujeme spolu s kumpány z NATO? Proč jsme rozpoutali Majdan v Kyjevě, destabilizovali jsme Ukrajinu a donutili jsme tak ruského medvěda k tomu, aby vylezl z brlohu a začal se stavět na zadní a začal kácet les? Bez Majdanu by nebyl Krym ani krize na východě Ukrajiny. S každou další sankcí proti Rusku se dostáváme do většího a většího nebezpečí, že si znepřátelíme Rusko na straně jedné a v případě války nám bude spojenectví s lumpama z NATO stejně k ničemu na straně druhé.

Náš národ musí dělat politiku pro sebe. Naše země je naše vlast. Nic než národ! Nevěřte politikům, kteří vám lžou ohledně naší bezpečnosti. Jsme na tom nejhůře od roku 1938. Ještě nikdy nebyla naše vlast tak zplundrovaná a bezpečnostně vystavena napospas nepřátelům, jako je dnes. Ještě nikdy nebyly na naší zemi namířené strategické nosiče nukleárních zbraní, jak jsou dnes. Ještě nikdy jsme neměli tak malou a slabou armádu, jakou máme dnes. Ještě nikdy jsme nebyli tak málo samostatní a soběstační, jako jsme dnes. Ještě nikdy předtím jsme neprodávali naši budoucnost výměnou za dluhy a úvěry cizím bankám, které půjčují naší zemi na provoz státních rozpočtů a rozpočtových deficitů rok co rok. Dámy a pánové, naše země nevzkvétá. Pošlete, prosím, tento článek svým poslancům a zastupitelům, ať zachrání mír v naší zemi, ať začnou naplňovat odkaz 17. Listopadu ve své původní podobě, ať je naše země hrdá, suverénní, bezpečná a spojnicí ekonomik, průmyslu a kultur mezi východem a západem, bez stavění se na jednu nebo druhou stranu cizích zájmů.

-VK-

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
kulata krychle
Návštěvník

Před VKR (velká kabatová revoluce) bylo české pivo ještě v českých rukách. Dnes se musí sladci z Plzně nebo Prahy v hrobě točit jako vrtule. České pivo vlastní brazilsko-anglicko-americký koncern. Ví někdo proč?

Stejně jako nechápu proč například pražané odebírají vodu z českých přehrad, voda jim teče do domáctností přes české vodovody, odchází z bytů přes sto let staré české kanály do českých čističek a následně celý koloběh znova a znova a za tento koloběh se platí Francouzům. Mluvím o společnosti Veolia.

A podobných příkladů jsou stovky… jak za něco co nepotřebuje zahraniční kapitál ani změnu technologií platíme cizím státům a nepříjde nám to divné..ale potom se skládame na operace vlastních dětí a sbíráme víčka z balení obyč. vody která jen jen asi 1000x dražší než ta stejná z kohoutku.

Pavka
Návštěvník

Víš příteli, kdyby to bylo Francouzům – Veolia je ve Francii registrovaná akciová společnost, ale stejně jako u Aqualia Czech s.a. – ve Španělsku (která obhospodařuje vodu a kanalizace na Severní Moravě) – obě tyto společnosti vlastní víceméně ze 100 % Rotschildové. Tož asi tak. Je už jasněji? A zákon o privatizaci (rozuměj “krádeži”) nejen vody byl přijat v poslanecké sněmovně už někdy v roce 1991 – 1992. Privatizace (rozuměj “krádež”) všech našich dříve národních podniků byla připravována už za komunistů (někdy od roku 1987-1988) převáděním dříve národních podniků na akciové společnosti. Protože národní podnik by nebylo lze tak snadno prodat – důkazem je to, že dosud existuje Budwar v českých rukách – protože je to stále ještě národní podnik. Toto je zřetelný důkaz, že aktivní pátá kolona v naší společnosti byla zejména v řadách komunistické strany – tímto se vážení dopustili trestného činu vlastizrady – pod písmenem “rozvracení republiky”. Zcela jistě to bylo prováděno ve spolupráci s cizí mocností (ač jí byl jakýkoliv cizí stát – na tom nezáleží). Byl by nejvyšší čas začít hledat nitky, které ještě dnes žijící pamětníci toho všeho mohou poskytnout. Najít ty, kteří se aktivně podíleli na té krádeži veškerého národního majetku a na základě toho, že ki privatizaci došlo na základě nezákonného jednání, tuto privatizaci prohlásit za nezákonnou a ukradený majetek opět vrátit do rukou českého a potažmo slovenského státu. Bylo by žádoucí ustavit parlamentní vyšetřovací komici vybavenou takovými pravomocemi, že by museli vypovídat i lidé, kteří se dnes nemusí nikomu zpovídat. Je nejvyšší čas, protože za pár let už ti lidé nebudou a nebude nikdo, kdo by mohl vypovídat.

Pozorovatelka
Návštěvník

“Jsme na tom nejhůře od roku 1938. Ještě nikdy nebyla naše vlast tak zplundrovaná a bezpečnostně vystavena napospas nepřátelům, jako je dnes. Ještě nikdy nebyly na naší zemi namířené strategické nosiče nukleárních zbraní, jak jsou dnes”.
Válka v Evropě byla pro USA vždy daleko a vždy jim ekonomicky pomohla. Tohle uvažování jim, bohužel, zůstalo dodnes. A slepé evropské národy to třetice nevidí, čemu opět pod vedením Německa slouží. A Eurostat pod německým vedením si z lidí ještě dělá takové srandičky, jako je tato o nejrychleji evropské ekonomice :
http://www.reformy.cz/zpravy/a-nejrychleji-rostouci-ekonomikou-eurozony-s-259-nezamestnanosti-je/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=a-nejrychleji-rostouci-ekonomikou-eurozony-s-259-nezamestnanosti-je

Administrator
Admin

To je logické, to není vtip. To je modelový vzor výsledku “globálního chudnutí”. Řecko zkrachovalo, zchudlo, padlo na dno. Nyní zcela logicky roste, protože chudé země rostou vždy nejrychleji, protože Eurozóna (včetně Slováků) nasypala do Řecka tolik peněz, že by to ekonomicky nastartovalo i mrtvolu deset let uleženou pod zemí. Zchudlá ekonomika, kterou Řecko je, roste rychle, protože díky částečnému oddlužení a balíčkům mamutích peněžních injekcí od EU si můžou Řekové a jejich banky opět půjčovat, což stimuluje ekonomiku, zaměstnávání, spotřebu, znovu ekonomiku, zaměstnanost, spotřebu, a tak pořád dokola, a to mnohem intenzivněji a rychleji, než v ostatních zemích, které tohle musí Řecku financovat a ještě si hlídat vlastní národní deficity. O tomhle mluvil Jirka Paroubek, když říkal, že dluhy se neplatí, protože Řecko je zářným důkazem tohoto tvrzení.

MoUdrostrak
Návštěvník

Vazeny pane kolego, bohuzel v jinak excellentnim clanku mate propravicujici chybku: V samem finishi Zleho Bolseviiika byla prumerna hruba btto mzda 3.170 Kcs. Vy udáváte netto čistou jen pouhych 1.500 Kcs! A to by znamenalo Zlé skandinávské socialnestatni zdaneni a přerozdělování. I podle ceskych soufobych pravicujicich ekonomu stouply mzdy jen cca 8x. A tehdejsi koeficient mezi btto a netto byl imho cca 0,8 tzn. cca 20% z btto mzdy slo Zlemu socialistickemu statu. Sacoval bych tedy tehdejsi netto prumernou mzdu az na 2.500 Kcs a vice. Mozna jste se jen preklepl v jednicce namisto svojky.

Ten odvedle
Návštěvník

jestli je tohle excelentní článek, tak to si snad děláte prdel :mrgreen:

TSq
Návštěvník

Smát se jedině vlastní neznalosti,
nájemné jsem platil 130Kčs, dnes za dtto ca x70 :mrgreen:

Nezaměstnanost, máte krátkou paměť, ze den na den se změnila z hrozivých ca 10% na únosných 7,6%, jen tak přes noc, proč asi? Žádný politik si nevezme na triko, že za jeho působení vzrostla na magickou hranice, tak se vzala ostrá tužka a bylo vystaráno :mrgreen:
Tak se škrtá a škrtá až vyjde rozumné, politicky přijatelné číslo.

“když práci hledá aktivně, vždy najde.”, v tom máte pravdu, ale jakou? O průměrné mzdě si můžete nechat jenom zdát, i s vysokou školou a bohatou praxí :mrgreen:
Zřejmě nechodíte moc mezi lidi, když toto tvrdíte, práce se získává zásadně přes známé, ale musíte “poněkud” slevit ze svých nároků, pořád stejné, ber anebo nech být, vezme jiný, ostatně venku jich čeká celý zástup. Speciální práce je na politickou objednávku.
Kategorizace “schopný a flákač” jste tutově viděla v bedně, realita je trochu jiná

ja
Návštěvník

pravděpodobně totálně vymytej mozek pětadvacetiletou neoliberální propagandou 😎

ja
Návštěvník

myslim mitu pochopitelně..

TSq
Návštěvník

Propaganda dělá divy, všechno je to o vzdělání, dneska je cool argumenty uřvat, jak předložíte fakta i jejich samotná, tak jste okamžitě označen za “rudou putinohu”, prostě kdo neskáče není Čech 😎
Kolaborace s režimem je dnes prostě cool. Už nám meldují, jak se máme skvěle 25let po hadráku a Havel je geroj, hlavně, že ve svém legendární projevu tvrdil, občané nebojte se nezaměstnanosti a krize, to jsou jenom komunistický strašáci, chceme občanskou společnost, zapomněl jenom dodat, že společnost žebráků, bez domova, bez vlasti ..
Nemám rád ryšavé lidi, vždycky hrají levou, zkušenost, ostatně i ve Svatých Knihách je “střez se hrbáče”

Dub
Návštěvník

Autor ale nepředkládá fakta!!! Podloženým faktem je těch 7,5% nezaměstnaných, autor se odkazuje na odhady, které jsou (a můžou být) vyšší. Celý článek je demagogie na druhou.

TSq
Návštěvník

Dohady jsou samozřejmě i údaje ČSÚ :mrgreen:
Pak tady někdo lže, že 😉

Zajímavě se vyřešila nezaměstnanost ze dne na den,
z 10% najednou byla nějakých 7 něco ..stačila ostrá tužka a bylo :mrgreen:

juda
Návštěvník

mita: ….ty budeš určitě zase nějaká židovská pravdolásková protinárodní zaplacená kunda s kebulí plnou židovskoamerických demagogických sraček

ja
Návštěvník

kunda se neříká, říkali to na ČT a i prezident bude mít kurva problém to ustát 😉 :mrgreen: :mrgreen: jo a prej pussy je kočička.. :mrgreen: :mrgreen:

TSq
Návštěvník

Co říkali na ČT mne fakt nezajímá, “kunda” je zákazník ev.zpráva 😉
Takže germanismus s přeneseným významem, Češi byli vždycky vynalézaví :mrgreen:
Ostatně i ve světě se používají přesné protipóly významu, zákazník ->ten, který přijímá zákazníky, pak se přidá kurva (křivka) a hned máme křiváka, podrazáka ..a jsme doma, všichni podvědomě známe termín “kurva chlap”, stejně jako výkřik “áá kurva”, ve smyslu, je to jinak 😉 Čeština je jazyk velmi ohebný.

ja
Návštěvník

to byla samozřejmě ironie.. 😉

Mita
Návštěvník

Přesně tak! Pravdoláskař je člověk, který podporuje diskuzi a rozum, podle jedné z definic. A už logicky, kdo nemá rád pravdu, má rád lež? A ještě jeden argument, který bych potřeboval vysvetlit. Za první republiky jsme byli 6. nejvyspělejší země světa. Po 40 letech totality jsme někde kolem 25. místa. Proč země jako Neměcko, Rakousko, Švýcarsko, tedy země které jsou celou dobu demokratické obsazují první místa? Je dost pravděpodobné, že nebýt komunismu, patříme na ta první místa taky.
Jo a placený bohužel nejsem.
Poslední věc, prosím všimněte si, že nemám potřebu psát urážlivá slova, ba dokonce ani sprostá slova hodna prezidenta.

TSq
Návštěvník

Tady se střílí ostrými 😎
Kdo definoval pravdoláskaře :mrgreen:
Pojem vznikl podle chování lidí tohohle směru
“člověk, který podporuje diskuzi a rozum”, dobrá sranda, zapomínáte, že propagátorem byl Havel a prokazatelně lhal, sám se usvědčil svým vlastním projevem,
jó lež má krátké nohy, jeho pohrobci pravdoláskaři “pravdivě” s láskou propagují veřejně fašismus, leda že by “Drank nach Osten!!” byla pozvánka na pivo :mrgreen:
Ostatně jenom následují nastolené idee “humanitárního” bombardování a statut, že 500.000 zavražděných dětí je přijatelná cena za pravdoláskařskou demokracii,
odkaz, http://www.thegatewaypundit.com/2008/03/madeleine-albright-500000-dead-iraqi-children-was-worth-it/

Takový je dnešní význam “Pravda a láska vítězí”, dostal nádech hnědé či černé uniformy Sieg hei!!

Mokoš
Návštěvník

na to 25. místo jsme se dostali i vlivem druhé světové války, západních sankcí, a rozvojem dálněvýchodních ekonomik a ropných království. jmenované země obsazují první místa, protože svou ekonomiku neprodaly do zahraničí, ale naopak využily rozsáhlých privatizací aby za babku nakoupily ve východní evropě kvalitní podniky. spíš mi ty vysvětli, proč se přes tu naši slavnou “svobodu” stále propadáme?

Montisan
Návštěvník

Je to lež jako věž! Nebyli jsme 6. ani v Evropě, natož na světě, ale na 17. a to bylo ytěch států polovic proti dnešku! Je to jedna z židozednáři šířených legend. I platy jsme měli menší než v Německu či Rakousku – http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html

NHLxxyz
Návštěvník

průměrná mzda…já mám nadprůměrnou mzdu…26-27k hrubého….pracuju v Ostravě ( kde je lokální průměr na CCA 22k hrubého, jsem VŠ a praxi mám cca 1,75 roku….první zaměstnání…kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody….

Jana
Návštěvník

Tak to ti držím pěsti, ať ti to dlouho vydrží. Vidím, že ti plat dokonce od minulého příspěvku vzrostl. Inu, kdo umí, umí.

MM
Návštěvník

Vy mluvíte jako reklama na SPORTKU, vsaď si a můžeš i vyhrát milion…
Bohužel tak jednoduché to není a že je skutečně obrovská část obyvatelstva na kraji propasti nebo v ní už je, je naprostá pravda. Sytý hladovému nevěří. A pokud mluvíte o nefachačenkách – no jistě jsou, řada z nich ani žádné dávky nepobírá – takže stát zatěžují minimálně. Ale jsou to LIDÉ – rozumíte LIDÉ a ne věci, ke kterým se chováte jako k odpadkům. Vy a vám podobní – chápu, že byste takové občany asi nejraději likvidovali – máte možnot, tedy zabíjejte, ale vlastní rukou a nenechávejte to na ostatních, kteří mají jiný názor. Lidé se tu narodili a mají v této zemi právo i nárok na důstojný život a ne na bezdomovetví, exekuce a vězení.

ja
Návštěvník

“Dneska se to má tak, že pro (asi má být kdo) je schopný” já: asi myslíte “schopný všeho” a tento všehoschopný se může urozvíjet třeba až k nádherným 12 miliardám ročně a to samozřejmě poctivou prací jak jinak ;-D i tak “schopné” lidi tu máme. Bohužel díky vám neoliberálům, kteří si nevidi na špičku svého milionářského nosánku, kdy ego křičí “já jsem schopný heč, najdu práci, vydělám milion a všichni ostatní jsou neschopní blbci a flákači” jsme taky tam kde jsme a s takovou bude pravděpodobně ještě hůř 🙄

MM
Návštěvník

V ekonomice se to má ještě tak, že když někdo vydělává “svojí schopností – ale raději používejme srozumitelnější termíny: bezskrupulózností, hladovostí, sobectvím, podlostí, podvodem či zlodějnou” pak nemůže na ty ostatní, co pracují od nevidím do nevidím za 12-15 brutto zbýt žádné miliony či miliardy.
Tedy rovnost příležitostí neexistuje – leda že bychom všichni všude a vůči nám všem byli zloději. Ti poctiví (chce se říci hloupí ) zákonitě nemohou nikdy na jiný příjem ani pomyslet – protože se již okamžitě dostanou právě do té kategorie všeho schopných individuí. Bohužel je to tak – kdo je největší svině, ten většinou bere vše. Takže o žádné demkracii, či rovnosti příležitostí nemůže být ani řeč. Naprostá většina lidí, si toto uvědomuje a i přsto upřednostní skromnost, čistotu, děti a rodinu, poctivost a současně s tím i nouzi, bídu a často i hlad.

ja
Návštěvník

jj, přesně..

ja
Návštěvník

pro milionáře to jednoduché je, oni k tomu leckteří přišli jak slepí k houslim, nebo si to nakradli. pak samozřejmě žijou v uplně jiné realitě než ostatní

ja
Návštěvník

reakce na MM
Lis 15, 2014 at 17:27

Pozorovatelka
Návštěvník

“Poslední obrat krize kapitalismu přinesla druhá světová válka” (čeká se stejný efekt od třetí?) “Dnešní ekonomika může šlapat a potřebuje k tomu stále méně lidí. Co z toho plyne? Že současný systém vás nepotřebuje, lidé jsou doslova a do písmene zbyteční – v tomhle systému. Překážejí a proto se jich zbavíte. Samozřejmě už nebudeme stavět koncentrační tábory, protože ono to jde levněji a elegantněji – prostě je odříznete od sociálních služeb: Nemáš na to, byl jsi línej, nevydělal sis, dobře ti tak! Takže uděláme z obětí viníky, což je naprosto geniální. A takhle přesně to probíhá.” – ekonomka Ilona Švihlíková, doporučuji celé video, komu se nechce, tak citace jsou z času od 19: 10 zde :
http://www.youtube.com/watch?v=cTvJHis2U0Qr
A přesně tomu systému jsme v roce 1989 cinkali.

Ten odvedle
Návštěvník

Lepší než Haló noviny :mrgreen: , jen tak dále, ještě bych přidal něco o zaprodancích západu, vzkvétajícím Československu směřujícím ke komunismu, k tomu něco o nerozborné jednotě lidu a KSČ, aktivitách Svazu československo-sovětského přátelství, táboru míru a socialismu, něco o věčných časech se Sovětským svazem, remodulovaném mase, o špetka Vatikánu apod.

ja
Návštěvník

proboha vždyť tady nejde o návrat ke komunismu. jde o to že současný systém je neudržitelný v rozkladu a vyžaduje řešení, nebo snad chcete agumentovat pořád těmahle “anti-kom” frázema do té doby než budete makat za jídlo pro pána od nevidim do nevidim (to v lepším případě) v tom horším vám budou lítat rakety na hlavou, jenže vy pořád pojedete tu svou o těch “zlých komunistech” proberte se ze sna, budíčééék!

Ten odvedle
Návštěvník

vážená, podobné (neo)bolševické sračky u nás pravidelně produkuje haló noviny, obsah a struktura textu publikovaného na tomto webu jsou podobné, před rokem 89 se měli všichni více méně fajn, práce byla, mléko bylo, i smetana byla :mrgreen: , všechny obchody vypadaly jako v ženě za pultem, i demogracie byla, ale pouze na pozicích a platformě socialismu, pouze zde bylo pár zrádců a zaprodanců západu, v čele s jakýmsi milionářským synkem Havlem, po roce 89 nastalo temno – naprostá hrůza a zmar, děs, katastrofa apokalyptických rozměrů, postatomová pustina (doplňky si přidejte sama), vždyť ten socík je správná myšlenka, pouze ti lidi ho nepochopili…
vy chce budovat brave new world, ale co uděláte s těmi, kteří jej nebudou chtít? půjdeme na převýchovu, abychom se prací zocelili? nebo budete spolupracovat se Severní Koreou, kde budete brát inspiraci – budeme muset vám vzdávat holt co když nedostatky vašeho skvělé představy budeme kritizovat, budeme to moci dělat pouze v rámci vašeho myšlenkového neobolševického konstruktu?

ja
Návštěvník

bohužel jen demagogie.. další diskuse nemá smysl. spěte dál.. 😎

Ten odvedle
Návštěvník

no jasně, když docházejí argumenty, tak je to demagogie.. od bolševiků a jejich variací nelze nic jiného očekávat, asi jsem nekritizoval článek a jeho obsah z pozic neobolševismu, škoda

TSq
Návštěvník

Neobolševismus a centrální plánování nám předvádí EU, ale pravdu pěkně. Kdo ochutnal RVHP vidí neskutečně přesnou kopii v Bruselu jenom pod jinou třepetalkou, žádné úderné kladivo, ale romantické hvězdičky na blankytném podkladu (tenhle příměr znaků jsem našel na jednom webu, přeci nádhera, romantické, blankytné.. )

Karel
Návštěvník

lol, tak na tohle skutečně nemá cenu odpovídat., bavíme se tu s pětiletým dítětem, nebo aspoň tomu odpovídající vyzrálosti….

Rodogon86
Návštěvník

A co dělá současná moc s těmi, kteří nechtěj pomáhat budovat jejich moc a bohatství a svou bídu a bezmoc? Platí jim malé držhubné tam kde je to možné a zabíjí je tam kde je to nemožné! Tdy tam kde je nespokojenců moc. Jenže prachy docházej, ani papíru pro tiskárny zas není tolik a přijde Den, kdy dojde a rotačky se zastaví .. co potom? 😀

Julie Š
Návštěvník

Ačkoliv já sama jsem si nezažila komunismus, jsem za to ráda. To, co se dneska děje na trhu práce ale není dán systémem. Je to lidmi a přistěhovalci na sociálních dávkách. Někde ze začátku zkráceně píšete, že náš trh práce upadá díky vyvážení výdělků mimo republiku. Ale daně přeci musí státu platit tak jako tak. A i kdyby ne, na přistěhovalcích na sociálních dávkách stát rozhodně prodělává. Co se lidí bez domova týče, zeptejte se někdy některého, za jakých okolností se ocitl bez domova. Většina se dostala na ulici díky gemblerství, alkoholu, či drogám. ne díky nedostatku pracovních míst. Než začnete propagovat neofašistické názory, bylo by možná dobré zkusit zvážit i jiné možnosti, díky kterým náš stát upadá. Mimochodem se vsadím, že člověk, který toto napsal volil do presidentského křesla našeho milovaného pana Zemana. myslíte si, že jeho sprosté nadávky a neustálý vliv alkoholu je našemu státu přínosem?

Karel
Návštěvník

Vážená paní Julie Š., poukazovat z celého projevu pana Zemana pouze na několik sprostých slov, a přitom vědomě ignorovat hlavní poslání celého projevu (pokud jste ho vůbec slyšela) je buďto projevem vrcholného cynismu, anebo idiotství. Vyberte si sama.
Házet problémy systému na jednotlivce lze jen do té doby, pokud se skutečně jedná jen o jednotlivce. V situaci kdy se ale početl jednotlivců slévá do rostoucích procenutálních zastoupení poměrně velké části populace, musíme začít hovořit o chybě systému. Chybě, která takto chybně jednajcící lidi – vytváří.
Chcete mi snad říct, že pokud firma na určitých pozicích točí lidi, každý tam vydrží dva týdny, tak že všichni ti, co to nezvládli jsou jen “špatně nastavení” a že chyba je u nich? Přece pokud na stejnou situaci, stav, reagují různí lidé stejně, pak se zákonitě musí jednat o chybu v systému.
Chápu, že mainstreamu vyhovuje fakt, kdy si stále naivně myslíme, že jsou to naše osobní chyby a nedostatky. zůstáváme tak sapoň klidní, neteční a dál si necháme všechno líbit. Ostatně lidi si v této víře i kupují knížky o sosobním růstu a o tom, jak konečně začít úspěšně podnikat. Jistě, nastavení mysli hraje primární roli, ale o tom, jak je ta mysl v kolektivu nastavena nerozhoduje jedinec, ale právě systém.

Takže ano, to co se dnes děje na trhu práce je dáno systémem. Změňte systém a změní se i chování jednotlivců a tedy výsledky celé společnosti i jejich osobních životů. Zcela nehodící se, do kontextu i významem, poznámka o neofašismu jen poukazuje na vaší hrubou neznaost významu onoho slova a tím jste si sama na sebe strhla pozornost nálepky, která vás značí jako placeného trolla, majícího za cíl jen poškodit a narušit důvěryhodnost tohoto serveru. Upřímně bych se i dost divil, zda vůběc nějaká paní Julia eš, existuje. S pozdravem Ing. Karel

Julie Š
Návštěvník

Podle mého názoru kupovat si psychologické publikace ohledně úspěšného podnikání není nic špatného. Pár lidí by se taková kniha možná i hodila. A co víc, možná i pomohla. Samotné podnikání je strategie, kterou ne každý ovládá. Vím to díky příbuzným. Někteří podnikají úspěšně, někteří zase ne.
Jaký systém? za komunismu byli lidé utlačováni, nebylo s nimi jednáno jako s lidmi. Nic nebylo možné. Povolení jste museli mít i na svatbu. Copak tohle je nějaký systém? To je pouze útlak vnitřní společnosti státu.
Máte pravdu, žádná paní Julie Š neexistuje. Protože jsem slečna Julie Š. Nejsem sice znalá všeho, ale z čeho vyšla myšlenka komunismu? Pokud vím, tak z právě z fašismu.
A poukazovat na vaše inženýrství jen značí vaší egocentričnost a neustálou tohu být chytřejší než-li jsou ostatní lidé okolo vás.

Zdraví, slečna Julie Š, příliš mladá na to, aby měla nějaký titul

Honza
Návštěvník

Slečna Julie se umí prát,ale komunismus nevznikl z fašismu.Pokud se podíváte do historie a na Velkou francouzskou revoluci,zahlédnete v pozdějších fázích tohoto období i následujícího,rodící se kořeny režimu,který se k tomuto velmi přiklání,ale to nejen ve Francii,ale i v jinných státech a monarchiích.Rozhodně ale není komunismus výplod fašismu.Byla to souběžná cesta.

Julie Š
Návštěvník

Fašismus ale minimálně komunismu dal rozkvět, to nemůžete popřít. Nebýt fašismu, dneska se nezaobíráme témat komunismu.

Rodogon86
Návštěvník

To je pravda! Fašismus, tedy de facto otevřená diktatura monopolistického kapitálu definovaná jako imperialismus – nejvyšší stadium kapitalismu opravdu vyvolalo vzestup svého protikladu – komunismu. To je zásadní dialektika dějin – souboj protikladů. Nakonec to pochopil i Hutka. Po návratu z emigrace mektal v televizi jak přepasená koza! Na námitku že Západ je ovládán nadnárodními koncerny začal ze široka rozprávět, jaký že tam maj “antimonopolní zákony” a jiný naivní žblebty. Nedávno, asi pět let to je, tak na podobnou otázku řekl: “To kvůli čemu komunismus vzniknul tu máme zpět”

Pravdoláskař skalní
Návštěvník

Oficiální definice, přijatá Kominternou roku 1935, líčí fašismus jako „otevřenou teroristickou diktaturu nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu“. S tímto komunistickým hodnocením zajisté nemohou neoliberálové typu “Julie Š” (a obdivovatelé generála Pinocheta, jako třeba jsou otec a syn Bendovi) nikdy souhlasit, ba musí tvrdit opak, tedy, že „fašismus je otevřená bohabojná demokracie nejprogresívnějších, nejvlastenečtějších a nejmírumilovnějších složek bohumilého finančního bankovního kapitálu.“
No je to jejich samozřejmě logická definice.

Julie Š
Návštěvník

Promiňte, ale vy máte pocit, že jsem prokomunistická, či dokonce profašistická? Minimálně to z vašeho poznatku tak vyplynulo. To že říkám, že komunismu dal rozkvět fašismu rozhodně nemyslím v dobrém.

Miloslav Jurka
Návštěvník

Podle způsobu vyjadřování,jste stará bába s nějakými negativními zkušenostmi z mládí…asi vás někdo špatně ojel…

Pravdoláskař skalní
Návštěvník

Velice výstižné, dneska mladí chodí studovat, ne proto aby něco uměli, ale proto, aby mohli začít pracovat co možná nejpozději. Bodejť by nemakačenkům nesmrděl Zeman a komunisti….

NHLxxyz
Návštěvník

a ty seš takovej vůl že tobě to umožněno nebylo, viď…

Julie Š
Návštěvník

Promiňte, ale vzhledem k tomu, kolik mi je tak mám docela představu o tom, proč mladí chodí studovat. Chodí studovat za účelem něčeho v životě dosáhnout. Najít si práci, která je bude bavit a zároveň vydělají peníze na uživení nejen sebe samých, ale jednou i jejich rodin. Pokud se nepletu, tak čím více peněz vydělají jednou díky vzdělání dnešní mladí lidé, tím více se bude odvádět daní. Nepodceňujte vzdělání. Je to jediná věc, která vám, kromě názorů, nemůže být odebrána. A to že většina dnešního obyvatelstva ČR není vysokoškolsky vzdělaná má na svědomí co? To je jednoduché. Komunismus. Proč většina bank v ČR má zázemí v zahraničí? Protože lidé po revoluci nebyli natolik vzdělaní, aby si někdo byl schopný založit banku. Proto máme málo podnikatelů. Protože dříve se vzdělání nestavělo na první místo. Dnes je tomu díkybohu jinak. Naše země bude vzkvétat a třeba se jednou dostane zpět na svojí pozici, Třeba jednou bude opravdu jedna z nejvyspělejších zemí Evropy. Zkuste o tom přemýšlet. Budoucnost státu leží pouze na vzdělání dnešní mládeže.

Miloslav Jurka
Návštěvník

Na založení banky musí být kapitál,taktéž i na odkoupení nějakého obchodu nebo závodu.A na to neměla převážná část obyvatel ČSSR LOVE.Myslím ty kteří neměli nahrabáno – veksláci a kádry kteří dodnes nezaplatili za nakoupené majetky v rámci privatizace a za půjčené Love u bank které následně zkrachovaly nebo do kterých bylo následně nalito mnoho milionů našich LOVE,jinak by zanikly.Osobně si myslím že byla chyba držet takové banky nad hladinou,ale někdo se na tom určitě dobře nažral,tak jak se to tehdy provádělo všude a někde i dnes.Proto máme tolik miliardářů kteří jsou dnes vysmátí a mnoho zakuklených o kterých se ani neví kolik LOVE nebo majetku mají ulito v zahraničí…

wpDiscuz