Vláda padla! Sobotka zahrál proti Babišově gambitu rošádu. Kdo čte ve vládě...

Vláda padla! Sobotka zahrál proti Babišově gambitu rošádu. Kdo čte ve vládě AE News? Když alternativa radí premiérovi, aneb Zeman na koni a demonstrace pod koněm!

Vláda padla! Sobotka zahrál proti Babišově gambitu rošádu. Kdo čte ve vládě AE News? Když alternativa radí premiérovi, aneb Zeman na koni a demonstrace pod koněm!

Když jsem včera v podvečer psal předchozí článek o Andreji Babišovi a jeho mocenském gambitu, tak jsem opravdu netušil, že náš server čte pan premiér tak poctivě a svědomitě. V článku [1] jsem varoval před tím, že současné naivní manévry ČSSD v kauze korunových dluhopisů proti Babišovi ve skutečnosti posilují jeho pozici a že opravdu hrozí, že ČSSD udělá z Babiše mučedníka. Dnes mi zavolal admin a povídá mi: “Sobotka prohlásil, že nechce z Babiše udělat mučedníka, když by ho odvolal, a tak podá demisi za celou vládu. Takže už nás ve Strakovce nejenom čtou, ale i se řídí našimi radami. Takový vliv nemá ani ČT…” Otevřu iDnes.cz a tam článek [2] s nadpisem: “Vláda podá demisi. Sobotka nechce, aby se stal z Babiše mučedník…” Jak se ukazuje, ne nadarmo je AE News v tak ostrém hledáčku, protože se zdá, že občas na naší kritiku a rady slyší i premiér ČR.

Bohuslav Sobotka dnes oznámil, že vláda podává demisi jako celek. Kvůli Babišovi, kterého Sobotka nechce odvolat, protože by tím z něho udělal mučedníka.

Samozřejmě, že hned na nás opět vytáhnou obligátní nálepku, že nás platí Kreml a my rozbíjíme vládu a našimi články našeptáváme českému premiérovi, stejně jako Kreml prý v minulosti našeptával Trumpovi. Naopak, v současné chvíli lze říct, že Sobotka zahrál proti Babišovu gambitu vcelku nečekanou rošádu, která ovšem může skončit všelijak, může pomoci ČSSD, ale také skončit naprostou katastrofou pro ČSSD, kdy Babiš bude premiérem, Zeman podruhé zvolen prezidentem a ČSSD se propadne ve sněmovně až za ODS někam k jednocifernému procentnímu zisku ve volbách, které mohou být klidně i předčasné. Pojďme si rozebrat situaci a Bohuslav Sobotka se klidně může opět nechat mým článkem inspirovat, stejně tak i Babiš. Vyhraje ten, kdo pochopí dynamiku volebních nálad ve společnosti.

Vláda padla, protože nikdo nechce odvolat Babiše

Babiš je v této chvíli na mocenské šachovnice triumfálním vítězem ještě včera pro něho prekérní situace. Sobotka prokázal, že nemá odvahu odvolat Babiše, protože jak jsem už včera v analýze uvedl, mělo by to katastrofální efekt pro ČSSD, z Babiše by se stal mučedník. A protože je před volbami, Bohuslav Sobotka to nemohl nechat vyšumět, protože by tím ukázal slabost. Demise celé vlády zní jako zajímavé řešení, ale dá se přeložit newspeakem i tak, že Sobotka nestačil na funkci premiéra, neměl proti Babišovi důkazy, a aby neztratil tvář, raději potopil celou vládu. Přesně takto to bude Andrej Babiš od této chvíle prezentovat. A jako argument to bude mít svoji logiku. Sobotka opravdu kauzu korunových dluhopisů nezvládl a jak jsem včera také už napsal v článku, třaskavá munice proti Babišovi se stala ve skutečnosti v rukách ČSSD šrotem, o který se nyní strana dokonce sama pořezala. Demisi celé vlády jinak nazvat nelze.

Bohuslav Sobotka čte AE News opravdu poctivě.

Touto rošádou ale vstupuje do hry nový prvek a nový hráč. Prezident Zeman. Ten bude pověřovat buď sestavením nové vlády někoho, koho bude on chtít, anebo na základě dohod stran v parlamentu se uspořádají předčasné volby, paradoxně by mohly vyjít opět na měsíc červen, jako tomu bylo až do roku 2013, kdy padla Nečasova vláda na jaře a volby se posunuly na podzim. Přes prázdniny volby nebudou, takže potom by připadalo v úvahu až září, ale protože řádné volby mají být na konci 2. dekády v říjnu, nemělo by smysl dělat předčasné volby. Politické strany navíc budou chtít dostat čas na volební kampaň a i kdyby teď byla rychlá dohoda v parlamentu a došlo k rozpuštění sněmovny přijetím ústavního zákona o zkráceném mandátu, tak by strany měly na kampaň jen cca. 1 měsíc. To by normálně nikomu nevyhovovalo. Jenže, jsou zde určité věci, které naopak tomuto řešení hrají do karet.

Předčasné volby nebo dočasná vláda odborníků?

Sociální demokraté budou chtít volby co nejdříve, a to ze dvou důvodů. Chtějí z kauzy Babišových dluhopisů vytřískat maximální mediální potenciál, než přes prázdniny téma vyšumí a zapadne do ztracena. A za druhé, ČSSD by přes prázdniny dále mohly klesat preference, situace s poklesem podpory voličů ČSSD je alarmující. Andrej Babiš bude také chtít rychlé volby, ale z opačného důvodu. Preference ANO jsou vysoko jako nikdy předtím a protože kauza korunových dluhopisů opravdu padla na hlavičku a mohla by Babišovi teoreticky uškodit, i když pravděpodobnost není moc vysoká, tak právě kvůli tomu bude Babiš chtít rychlou volbu.

Čekání na podzim nemá smysl ani pro Babiše. Pokud jde o ODS, ta má podle posledních průzkumů po dlouhé době dvouciferné preference a mohla  by přeskočit KSČM. Otázkou jsou Lidovci a STAN, kteří do voleb jdou ve dvojkoalici a musí získat alespoň 10% ke vstupu do sněmovny. Podle posledního průzkumu by se do sněmovny těsně dostali, ale Lidovci a STAN potřebují rozjet kampaň a do poloviny června by bylo času málo. TOP09 je po odchodu Karla Schwarzenberga z čela strany de facto nevolitelná a Kalouskovi půjde jen o to, aby se dostal do sněmovny, což by měl, takže z jeho strany odpor proti předčasným volbám by být nemusel.

Rozhodovat teď bude Miloš Zeman.

Rozhodovat ovšem bude Miloš Zeman, a ten bude rozhodovat strategicky s ohledem na posílení svých šancí na zvolení do druhého volebního období prezidenta. Andrej Babiš je Zemanův kůň, to je naprosto zjevné a pokud Babiš bude chtít volby v červnu, Miloši Zemanovi to bude vyhovovat. V současné konstelaci je Babiš de facto jistým příštím premiérem a pokud Babiš jako premiér vlády by koncem roku řekl, že podporuje Zemana pro kandidaturu na druhé volební období, Miloš Zeman by měl jeden velký kámen z krku, protože voliči Babiše by ocenili Zemanovo souručenství s Andrejem.

Teoreticky se může Zeman pokusit zahrát kartu s dočasnou vládou “odborníků”, ale to je tak nepopulární řešení, které nechce nikdo a pochybuji, že by Babiš chtěl, aby nějaký dočasný ministr vnitra nebo spravedlnosti doopravdy začal zkoumat Babišova Čapí hnízda nebo korunové dluhopisy. Sice by za těch pár měsíců nic nevyzkoumal, ale k poškození Babiše by to mohlo stačit. Pokud by toto Miloš Zeman udělal, tak by se z Babiše stal nepřítel, a to by Zemana poškodilo.

Nejhorší variantou pro Bohuslava Sobotku by bylo, pokud by ho Zeman pověřil dočasným vedením země z pozice premiéra v demisi, a to až do řádných voleb koncem října. Pokud by na tuto roli Sobotka přistoupil, stal by se z něho na 6 měsíců solitérní terč k ostřelování. Pálili by po něm úplně všichni, nejvíce politici z Hnutí ANO a spolu s nimi i celá parlamentní opozice. Byla by to role premiéra, který už nic nemůže a je všem jenom k smíchu. Před tímto musím Bohuslava Sobotku varovat. Pokud na toto přistoupí, bude to konec jeho politické kariéry a dost možná i konec šancí ČSSD na uhrání dobrého výsledku ve volbách.

Rychlé volby jsou nejlepší varianta pro ČSSD i pro hnutí ANO

Už minulý pátek jsem na Svobodném rádiu říkal, že ČSSD je vyprázdněná programově  a nemá co nového nabídnout, stejně tak jako nemá čím přitáhnout nové voliče. Jediné, co mohla ČSSD dělat, bylo odhánění Babišovo voličů, ale to dopadlo tak katastrofálně, že po mém článku včera podal Sobotka raději demisi celé vlády, protože ani jiné řešení s nějakou nadějí pro ČSSD neexistovalo. Pokud by Miloš Zeman ustavil dočasnou vládu s dočasným premiérem, šel by tím proti ČSSD, i proti ANO.

Vzhledem k tomu, že Zeman je stratég, bude preferovat předčasné volby, ale může to ztroskotat na nedostatku času stran pro volební kampaň. Poslední týden v červnu nepřipadají volby v úvahu, protože lidé jedou na prázdniny a dovolené. Takže v úvahu připadá předposlední týden v červnu, od 19. do 23. června, což by vycházelo na 23. v pátek a 24. v sobotu. Teoreticky se to zvládnout dá. Jsou to od dnešního dne, bez jednoho týdne, rovné dva měsíce, ale odečtěte dobu na jednání parlamentu a mimořádnou schůzi k přijetí ústavního zákona o zkrácení mandátu sněmovny.

Andrej Babiš triumfuje nad Sobotkou. Politický kapitál z toho půjde vytřískat opravdu značný.

Každopádně, Babiš ukázal, jak se hraje vysoká liga politiky. Ačkoliv má máslo na hlavě a Čapí hnízda i korunové dluhopisy by jiného politika poslali do politického důchodu, Babiš je dokázal využít jako důkaz pro voliče, že ti zlí politici, čo kradnů, mu jdou po krku takovým způsobem, že ho chtějí vyštípat z vlády. A on přitom nic neudělal, nekradne, jenom čerpá dotace a maká. S touto dynamikou volebních nálad se nedá mnoho udělat. Opět bych poradil panu Sobotkovi, aby se podíval do USA.

Trumpova slova: “Dělejte to jako já!”

Trump měl problémy s daněmi, dokonce neuveřejnil daňové přiznání, vybalili na něho nahrávky z autobusu, kde mluvil sprostě, ale na voliče to fungovalo tak, že Trumpa to posilovalo a posilovalo, protože on prohlašoval, že ve Washingtonu je korupce (rozuměj všichni tam kradnů) a on že jde tu bažinu vysušit. No, a co říká Babiš? Říká a dělá to samé, co Trump. Všichni politici kradnů, Kalousek kradne, ODS kradla, ČSSD namočená v OKD kradla, prostě musel přijít Babiš a musel začít dělat pořádky. A na tohle voliči Babiše slyší. Bohuslav Sobotka jen těžko přijde s novou politikou, resp. přijít může, ale voliči mu to neuvěří.

Korunové dluhopisy demisí vlády de facto končí jako kauza, která úplně zanikne, pokud se Babiš stane premiérem.

Pokud se stane Andrej Babiš premiérem, naplní se globalistická teze NWO o dosazování manažerů do čela států namísto politiků. Babiš tak půjde ve stopách Porošenka na Ukrajině, Kisky na Slovensku a Trumpa v USA. Globalisté preferují manažery a oligarchy v čelech států, protože řídí státy jako firmy, bez ohledu na sociální a kulturní potřeby národa. Donald Trump měl být jiný, protože se k moci dostal za pomoci americké alternativy, ale nyní je ovládán poradci z okruhu Goldman Sachs a Pentagonu, přičemž hlavní pákou na Trumpa je jeho afektovaná dcera Ivanka a její vskutku vypečený manžel Jared Kushner.

Uchopení moci Babišem v ČR je tak zase o něco blíž, a to není dobrá zpráva, protože Babiš bude usilovat o zařazení ČR do Nové Evropy, o což usiluje i Miloš Zeman. Špatná zpráva je, že ČSSD na tom není nijak jinak. Tam je to rozhodnutí úplně stejné. Ukazuje se však, že rok 2017 je rokem revolučním a plným nenadálých změn. Během volební kampaně uvidíme v Praze pod koněm na Václaváku mnoho stran. Na koni ovšem bude sedět Miloš Zeman, který demisí Sobotkova kabinetu teď drží v ruce klíč k vlastnímu znovuzvolení v roce 2018. Gambit i rošádu už tedy máme před sebou na stole, teď jen musíme počkat, jak prezident zahraje svým koněm, Babišem.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Třídit podle:   nejnovějších | nejstarších | nejvíce hlasů
kari
Návštěvník

https://m.novinky.cz/articleDetails?aId=396431&sId=&mId=
podivejte se na tu fotku Capiho hnizda. Pry ekofarma chacha. Miliardar a vystavuje na obdiv takovouhle chysi , chybi tomu uz jen kuri nozky 😀. Ze on ten Babis je namonec cernoprdelnik 😀😀.

Nobody
Návštěvník

Na druhou stranu, by to hezky a rychle hořelo.

smith
Návštěvník

Někdy se divím, že se tak ještě nestalo….

uchvat
Návštěvník

On je cokoliv kde teče

Svarog
Návštěvník

Ale no tak. Sobotka je učebnicový velezrádce a zaprodanec, nikoliv však idiot. Mějte trochu soudnosti, kterou neustále neprojevujete, když tvrdíte – neví, netuší, neznají, nechápou, nepřemýšlí atd. Jistěže chápou, jen jsou to Jidášové. Jak prosté, milý Watsone! Heureka!
Nepodceňujte je a mějte na paměti, že pýcha předchází (Váš – váš) pád. Není to osobní, jen nechtějte senzaci za každou cenu. Jeden Blesk tu již máme, že.

kari
Návštěvník

ne, Babis je vlastizradce☺. Jen vlastizradce dokaze obsadit post ministra vnitra komediantem. To svedci o profesionalite, ze. ☺Sobotka neni idealni, ale vice vyhovujici nez manager provazeny kauzami a jednajici proti zajmu CR (komediant ministrem). Ja se za sve nazory nestydim.

Svarog
Návštěvník

Ještě jinak, celá vláda je téměř vlastizrádná. Nezastávám se odporného oligarchy Babiše a jeho hnusného projektu ANO-NE. Kromě šaška Stropnického, tam má ještě muslima Pelikána a Bildeberga Teličku, a jiné. Asi tak. Hrrr na ně! Nikoho neživte!

kari
Návštěvník

😀

Svarog
Návštěvník

Takže Babiško, co zde lobuješ – troluješ za bráchu, běž si s ním střihnout další incest.

Jajka
Návštěvník

Než názory, máte spíš hysterický záchvat. Jo a dluhy, co nasekali socani, tady nevzpomenete?

kari
Návštěvník

ale prosim vas. Dluhy? Podivejte se na Ameriku☺. Ty maj 20 bilionovy dluh (minimalne) a jak se jim dari ☺.Jenom zkvetaj. I Kim , ten z nich ma strachy sevrene pulky 😀

tana
Návštěvník

Když měli v USA komedianta, tak Vám to nevadilo?
Sobotka je na zbavení svéprávnosti , a bohužel do toho zatahuje celou zem.
Kdyby se raději věnoval splácení dluhu za Lidový dům.

Jaris
Návštěvník

Kari, Babis nemuze byt vlastizradce, jelikoz neni Cech ale kocovny zidak, ktery pritahl nedavno ze Slovenska, protoze to v Cechach lepe sypalo. Je to podvodnik a jde mu jen o vlastni kapsu. A ze by mu slo o blahobyt Ceske republiky? Tak to spise uvidim zida se zednickou lzici.

kari
Návštěvník

Andrej Babis privedl do funkce ministra obrany CR Stropnickeho, jehoz odborna profese je herec. A nehral snad ani ve valecnem filmu :- ). Zda se vam to normalni? Vzpomente si na americke dragounske jizdy prohanejici se po ceskych silnicich. Vzpomente si na prelety americkych bombarderu B12, jasne demonstrace sily nad ceskymi vojaky. To se delo v CR za Babisem umyslne dosazeneho ministra-amatera na dulezity vladni post. Volit Babise =volit USA. Ne, ne a jeste jednou ne.☺. Vzñomente si, jak pratele USA dopadaji, s kudlou v zadech.

nesehnutý
Návštěvník

To není jen o Stropnickym, to máte Teličku, Jourovou, Pelikána …. Kdo chce opravdu systémovou změnu, nemůže volit Bureše. Bohužel, moc lidí tak dalece nevidí. Bureš nás naservíruje Berlínu na stříbrném podnose, sobě tím zajistí profit a než se lidi nadějou, začneme plnit kvóty a přijímat africké a blízkovýchodní muslimské obohacovače tak, jak bude EU žádat.
Budoucnost rozhodně nevidím v růžových barvách.

P. C. Roberts také není zrovna moc pozitivní.
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3107-silenstvi-bazin-nezna-mezi-pripravuji-usa-preventivni-jaderny-uder-dve-varianty-zkazy-verejnost-radeji-resi-transgender-zachody-idioti-vsech-zemi-spojte-se-bude-rusko-a-cina-necinne-prihlizet.htm

Svarog
Návštěvník

Jinak, co vlastenec Okamura? Pokud tedy radíte premiérům, domníváte se, že nemá Tomio šanci??? ???

.B.
Návštěvník

Už vidím ten povolební kabinet.

Premiér: Babiš
Finance: Singer či Tůma
Zemědělství: Faltýnek
Vnitro: Šlachta
Spravedlnost: Bradáčová
Doprava: (osvědčený) Ťok
Průmysl: Dlouhý (haha, Vladimíre, dobře jsem to sehrál s tou nahrávkou)
Zahraničí: Telička
Migrace (nové): kolektiv Kliniky
Lidská práva: Pavel Novotný (po zachrastění měšcem ANO)
Kultura: Matěj Hollan (nově Žít ANO)
Školství: někdo z Člověka v tísni či jiné NGO
Zdravotnictví: Tomáš Chrenek
Místní rozvoj: Radovan Vítek
Obrana: Petr Kolář nebo Klvaňa
Práce a sociální věci: Pavel Tykač

Nobody
Návštěvník

Hezké, až na toho Singera. Myslím, že pro něj by to bylo ponížení, alespoň finančně zajisté. Mám takový dojem, že po úspěšném devalvování naši koruny, dostal nějaké teplé místečko v nějaké zahraniční finanční instituci. Nepamatuji se kde přesně, ale určitě to není za plat ministra vlády ČR.

.B.
Návštěvník

To je nadsázka, byť směr povolebního vývoje souhlasí.
A co se toho zmrda Singera týče, tak ten je teď “ředitel institucionálních vztahů a hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding”

Brutopýr
Návštěvník

Takhle vyjmenovávat je hnusnej antisemitismus.

zvědavá matka
Návštěvník

Brutopýr: souhlasím. Zvláště od toho Ministerstva Migrace dolů je to totální noční můra!
A navíc by to soudruzi v této sestavě neměli ošetřeno “genderově”, takže z Pruselu by mohly přijít SANKCE!!!
Pokusím se to ještě zachránit: ´když jinak nedáte, tak já to MinFin vezmu….”někdo to dělat musí..” 😉
Singrovi by to stejně bylo pod úroveň…

.B.
Návštěvník

No…noční můra by to byla i nahoře 🙂
A ten gender….to se vyřeší…třeba školství by vzala Šabatová a zemědělství by se mohla ujmout samotná Monika Babišová. A už by byly tři 😉

zvědavá matka
Návštěvník

Ano, tak to tedy Bůh spas naše děti – to je opravdu “výkvět demokracie”…
Jen, Bohu žel, vypadá spíše jako choroš 😉

raspberry
Návštěvník

😀

zunaza
Návštěvník

Fuj,to je ale odporná představa.Obávám se,že nyní budu mít hororové sny.:-)

jan grohman
Návštěvník

Premiér bureš, fujtajbl hnusná ta představa, bude přece dílo pana Sobotku! On se s ním dal do spolku do kterého navíc přibral tu nejhorší verbež co v dějinách politiky se okotila – lidovce! Ať mi někdo neříká, že netušil do čeho šlápl! Vždyť ty lejna musel vidět a citit i slepý! Ale vidina premiérského křesla mu zastřela zbytky soudnosti a dnes sklízí co zasel! Ani trošku mi ho není líto, a přeji mu a jeho partaji zasloužených 4,9% ve volbách!

Jajka
Návštěvník

Bohouš je holt takovej pracant.

smrdutá mrtvola Václava Havla
Návštěvník
smrdutá mrtvola Václava Havla

Bohouškovi dlouhodobě neúčinkovala Kachní mast®, tak to prostě vzdal.
A zas někdo musí vymýšlet konspirační teorie… 😀

kari
Návštěvník

nejlepsi ucitelkou je vlastni zkusenost. Mozna, ze lide potrebuji zazit zkusenost s managerem a miliardarem Babisem, jako premierem stejne tak, jako Americane s Trumpem. Pak uvidi, ze je ten clovek vlastne jiny, nez si predstavovali. Miliardar nebude blizko obycejnym lidem, to je naprosta jistota.

Frenky
Návštěvník

Boze moj to vam ten babis vsetkym tak dobre plati????

gabreta
Návštěvník

Kudrnáč pujde do brusele..

wpDiscuz