VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny...

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]

Vladimir Putin si v pořadu „Vesti“ na ruské státní televizi povídal s režisérem Vladimirem Solovjovem a probíralo se hlavní téma, americké sankce proti Rusku a následné ruské protisankce Moskvy proti USA. Vybral jsem krátký úsek videa, které shrnuje zásadní odlišnost pohledů Vladimira Putina na celou situaci, který se zjevně nechce nechat americkými elitami vyprovokovat k tvrdé reakci. Z vystupování Vladmira Putina je cítit smířlivost, snaha o dialog s americkou stranou, kterou však už dávno nereprezentuje Donald Trump, ale veskrze zfašizovaný kongres ve Washingtonu. Putinův přístup je trpělivou šachovou partií s brutálním nepřítelem, který za mořem nedodržuje pravidla hry. Pošlapání Vídeňské konvence a ukradení ruských pozemků a nemovitostí americkou vládou v USA je pouze malým odrazem toho, že americké elity a neokonzervativci se rozhodli Rusko zahnat do kouta a vyprovokovat ho k útoku. Je to vlastně stejná situace jako v roce 2014 s pučem v Kyjevě a po následné snaze vyprovokovat Rusko k vojenské intervenci na Ukrajině. Americký kongres tak znovu opakuje stejný scénář. Jsou tady však podstatné rozdíly, o kterých si musíme říct.

Vladimir Putin v rozhovoru s Vladimirem Solovjovem.

Vladimir Putin není samonosný vůdce a diktátor. Pohybuje se mezi skupinou mocných lidí v ruském průmyslu, ruských bankách ovládaných Židy a ruskou generalitou. Všechny tyto složky moci mají své zájmy a bylo by chybou si myslet, že sankce amerického kongresu jsou namířeny proti Rusku jako takovému. Tyto sankce mají jiný úkol, přivodit mocenský pád Vladimira Putina v Moskvě. Američtí neocons chtějí do pozice prezidenta dostat někoho, jako byl Boris Jelcin. Čím větší alkoholik, tím lépe. A protože Američany financovaný neziskový sektor v Rusku byl zcela eliminován k nevýznamnosti, mají Američané pouze jedinou možnost, jak ovlivňovat ruskou opozici, tzv. underground. A to jsou cesty řízení skrze americké diplomaty a pracovníky americké ambasády. Stejně jako v Praze, i v Moskvě zřídila tamní americká ambasáda tzv. Americké centrum, které poskytuje platformu opozici, tzv. Moskevské kavárně a až dosud to Vladimir Putin toleroval.

Americký agresor se přestal Ruska obávat, a to není dobrá zpráva!

Vypovězení 755 zaměstnanců a diplomatů z amerických konzulátů a ambasád v Rusku povede ke značnému oslabení funkčnosti ovlivňování ruské opozice. Washington sice musel počítat s odvetou, ale že bude tak mohutná a Rusko vyhostí 755 zaměstnanců a diplomatů z Ruska, to asi nikdo nečekal. Jenže jak už včera zaznělo ve videu k ukradeným ruským nemovitostem v USA, americká vláda si něco takového k Rusům nedovolila za celou dobu Studené války. Ale nyní si to dovolí. A v tom je ten problém. Američtí jestřábi se přestali Ruska bát. To považuji za nejhorší zprávu ze všech, která vysílá daleko hrozivější signál, než jsou celé sankce a protisankce dohromady. Obamova administrativa a nyní americký kongres se takto chovají k Rusku, protože v něm nespatřují hrozbu. A paradoxně je to do značné míry právě chyba Vladimira Putina, protože se snaží dělat tradiční ruskou kultivovanou diplomacii známou z dob carského Ruska. To není diplomacie typu Nikity Chruščova, který vztekem mlátil polobotkou do stolu v Radě bezpečnosti OSN v době Karibské krize a potom po návratu domů nechal odpálit zkušební jadernou pumu v Nové Zemi v Arktidě.

Kongres ve Washingtonu a neocons v bujaré náladě po odhlasování protiruských sankcí. Vlevo u stolku John McCain.

Tehdy to vyznívalo jako neotesané a hrubé chování Nikity Chruščova. Jenže na americké neocony nic jiného neplatilo a neplatí. Já se obávám, že Vladimir Putin touto mírnou diplomacií sice získává body za sympatie, ale američtí jestřábi si to přeloží do svého newspeaku jako ruskou slabost a strach. To mlácení Chruščova zutou polobotkou do stolu v OSN bylo jasným vzkazem, že se Sovětským svazem nikdo vyjebávat nebude. Ve chvíli, kdy americká vláda pošlapává Vídeňskou konvenci o diplomatických sborech, tak nemůže Vladimir Putin používat uhlazenou rétoriku. Tedy může, ale neměl by, protože se to může v budoucnu obrátit proti němu, že ruská generalita v něm začne spatřovat hrozbu, slabého vůdce, který se bojí rozhodnout k tvrdé odvetě. Zdaleka nejde jenom o to, že sankce byly uvaleny na Rusko navzdory americké vládě, navzdory Trumpovi a navzdory Rexu Tillersonovi jako ministru zahraničí. Kongres je totiž zcela obešel. Jde o něco jiného.

Na hrubý pytel patří hrubá záplata, cokoliv jiného bude spatřováno jako slabost

Mírná odezva Ruska může být v USA neocony a fake news MSM médii interpretována jako přiznání viny, jako přijetí trestu za ovlivňování voleb v USA, o čemž dodnes neexistuje žádný důkaz. Rusko by mohlo např. přijmout velmi tvrdé sankce proti americkým bankám v Rusku a proti půjčkovým společnostem. Stejně tak by mohlo Rusko omezit dolarové operace v Rusku, čímž by Moskva zlikvidovala financování ruského neziskového sektoru a opozice. Rusko by mohlo zrušit těžební licence americkým firmám na Sibiři, kde mají společné rusko-americké podniky založené v 90. letech za Borise Jelcina. Rusko by mohlo znárodnit americké podíly v těchto joint-venture firmách. Rusko by mohlo zastavit dodávky raketových motorů pro americký kosmický program. Rusko by mohlo zcela opustit americký dolar a své zdroje by prodávalo jen za jiné světové měny, bez účasti dolaru. Tyto kroky by zasáhly americký deep state přímo na komoru. Jenže k něčemu takovému se Vladimir Putin nechce odhodlat.

Vladimir Solovjov, moderátor pořadu Vesti s Vladimirem Putinem.

V rozhovoru sice na konci nevyloučil, že pokud škody z amerických sankcí dosáhnou určité úrovně, že Rusko své protisankce přehodnotí a posílí je, ale jedním dechem Vladimir Putin dodal, že toto není cesta, kterou by se chtěl vydat. A přesně tohle američtí neocons vědí, že oni mohou klidně Rusku na zádech štípat dříví, ale Rusko jako medvěd pouze zamručí a ani tlapou se neožene. Tohle vidím jako největší hrozbu pro Rusko, že aby americké elity začaly Rusko respektovat, musí jít v určité chvíli z Ruska strach. A toto nemá nic společného se zbraněmi, jejich počty nebo vyspělostí. To je o tom, že Američané vědí, že Vladimir Putin není ten, který by se choval jako gangster, jako se chovají Američané. Pindos mírným slovům diplomatů nerozumí. Na ně je třeba udeřit, tomu jedinému opravdu rozumí.

Jak dlouho lze hrát šachy podle pravidel, když nepřítel pravidla hry ignoruje?

A tento pocit, který z toho mám, může mít i mnoho ruských generálů a lidí, kteří v určité chvíli budou chtít na americkou agresi reagovat jinak, než jenom na diplomatické úrovni změnou figurek a jejich počtů na šachovnici. Vy přijmete proti Rusku nové sankce, my pošleme do kytek váš dolar. Vy nasunujete zbraně k našim hranicím, my je nasuneme k vašim. Takovéto myšlenkové pochody začnou dříve či později kolovat v hlavách ruských generálů. Vladimir Putin vidí stále v USA jakéhosi hypotetického spojence na ose definice západní civilizace. Ale co má společného s civilizací státní gangsterismus americké vlády, která krade za bílého dne diplomatickou půdu a budovy? Bohužel, tady mám pocit, že tu opravdu chybí Chruščovova polobotka a jaderný hřib v Nové Zemi v Arktidě, aby to američtí pindos v kongresu pochopili, aby dostali jasný vzkaz, kterému jako jedinému budou rozumět. Jinak hrozí, že ruská generalita v určité chvíli začne mít strach, že Vladimir Putin vystavuje Ruskou federaci ohrožení svým mírným přístupem k americké agresi. Protože kongres v USA bude agresi proti Rusku stupňovat. Proti agresorovi nelze donekonečna bojovat jen v diplomatických rukavicích.

*České titulky v úvodním videu zapnete tlačítkem „CC“ v liště videa.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email

Komentáře čtenářů

142 Komentářů o "VIDEO: Rozhovor s Vladimirem Putinem o tom, proč Rusko nevyčerpalo zatím všechny odvetné sankce proti USA. Šance na změnu stále žije, ale Rusko už počítá i s nejhorším! [CZ Titulky]"


Pravidla pro komentáře: Na AE News nikdy necenzurujeme žádný názor, je-li vyjádřen slušně, kultivovaně a nejedná-li se o zjevný trolling vedený v osobní rovině proti autorovi článku nebo diskreditační výroky proti redakci AE News. Máte právo vyjádřit jakýkoliv kritický komentář, avšak bez vulgarit a také bez sprostých formulací, výhrůžek nebo urážek, a to ani ve vztahu k autorovi (autorům) článku, ani vůči ostatním diskutujícím.

Hrubé vulgarismy, schvalování teroristických útoků, komentáře se znaky sadismu nebo bestiality, výzvy k činům proti lidskosti, výzvy k fyzické likvidaci kohokoliv nebo výhrůžky komukoliv nebudou tolerovány, a to ani vůči třetím osobám mimo náš web, např. vulgarismy v diskusi proti osobám zmiňovaným uvnitř kritického článku apod. V diskusích je povoleno vyjadřovat jen vlastní soukromé názory jako fyzická osoba, ne stanoviska firem, podniků, skupin osob, spolků, sdružení nebo organizací. Pro publikaci takových stanovisek kontaktujte nejprve naší redakci. Příspěvky nesplňující tyto základní podmínky slušné diskuse budou mazány, stejně tak komentáře se znaky trollingu, spamu, politické reklamy a nesouvisející diskuse pod články (offtopic příspěvky).

Komentáře jsou automaticky moderovány analytickým systémem Akismet a mohou být navíc dodatečně schvalovány administrátorem, případně dodatečně mazány, pokud Akismet nezachytil závadné příspěvky sám. V diskusi je povolena pouze rodilá čeština a slovenština, ne automatizované překlady do těchto dvou jazyků pomocí Google Translate nebo skrze jiné překladače. Vyjímečně budou tolerována poděkování v cizích jazycích, ne však komentáře nebo diskuse.


Váš vložený komentář se nemusí zobrazit ihned, je-li zadržen Akismetem. V takovém případě je diskusní příspěvek odeslán k ručnímu schválení administrátorem, což může zabrat nějaký čas. Neodesílejte příspěvek znovu, neurychlíte tím jeho schválení. Děkujeme.


Upozornit na
avatar
5000
Třídit podle:   nejnovější | nejstarší | nejvíce hlasů
JanDrda
Návštěvník

Rozhodnutí V. V. Putina ve věci sankcí není žádné náhlé hnutí mysli a už vůbec ne zbabělost. Podpis prezidenta US pod zákon vydaný kongresem (zákon je protiústavní, zákonodárná moc uzurpuje moc výkonnou) je také v pořádku. Oba si nechali otevřená zadní vrátka. Jsem zvědav na další vývoj. Je zřejmé, že elita USA vede zemi tam, kam zcela jistě nechce. Konec Pax Americana, rozpad USA. Jen jim přeji, aby to pro normálního občana nebylo moc divoké.

Milan
Návštěvník

Prezident Putin se rozhodl velmi správně, vždy jedná podle – kdo si počká, ten se dočká . Viz např. Turecko, místo aby tehdy zbrkle a tvrdě reagoval, tak si počkal a dneska má Turecko víceméně na své straně. A snížit se na úroveň těch USA psychopatů, to prezident Putin nikdy neudělá, i proto je jeho oblíbenost velká nejen v Rusku, ale jeho obliba stoupá i ve světě. Ostatně před časem v USA Kongresu lamentovali, že je to hrozné, že se čím dál víc lidí přiklání k Rusku a Putinovi.

miki
Návštěvník

Asi si to zlíznem, ale nedá mi a ako divák a ostatní diváci mi dajú určite za pravdu, nakoľko v duchu fráze : víra je krásná věc zvlášť když se často mění jako láska a v duchu ponaučenia z francúzskej revolúcie pozerať sa na svet z nadhľadu a okuliarmi s čistými sklami. Je mi jasné, že ľudia hľadajú autoritu, vodcu a najlepšie ak mu hádžu polená pod nohy. Tou je určite Putin. Zamyslel sa niekto nad tým a my, ktorý sa hrabeme denne v archívoch a rozpytvávame politické hry atóm po atóme kto je Putin? Kto bol jeho otec a dokonca kto bol a čo robil jeho dedo? Pamätá si ešte niekto zábery z jeho inaugorácie? Aké prívlastky už dostal ako pokračovateľ cárského Ruska?Bol uvedený ako produkt. Dlho pestovaný a pripravovaný. Pamätá si ešte niekto celý sled politických udalostí až do dnešných dní? Všimol si niekto prečo v Rusku úplne zmizol pojem Stalin? Nie je potrebné sa trošičku zastaviť a pouvažovať a nie slepo ísť davom? Raz prosto musí Putin stáť na tribúne mauzólea a to bude signál. Raz bude musieť robiť aj to zlé aké robí teraz USA. Neviem prečo dostáva také prívlastky že on je sám GP. Nemyslíte si že pozemský bohovia sa dívajú ako im tu niekto rastie. Omyl. Takú chybu už nikdy neurobia. Deľba informácii a práce je rozdelená tak že každy jedinec v politickej pyramíde vie tak asi 0,01percenta. Putin nevie viac ako Merkel alebo Trump. Nie je vidieť na videách tá symbolika? Áno symbolika. Pravda je vždy každému na očich. Po celú dobu. Len pár jedincov ich vidí a číta. Už dávno to nie je to rusko čo bolo. To Rusko je pripravené robiť väčšie veci a preto v blízkej budúcnosti nebuďme prekvapení.

sinuhet
Návštěvník

Vážený pane návštěvníku , tak nám povězte kdo je Putin, nestyďte se. Ani Stalin v Rusku nezmizel. Rusko je největší neobydlené území s velkým nerostným bohatstvím. To nejvíce ovlivńuje budoucnost Ruska.

miki
Návštěvník

To je na celý článok. Bod po bode, ale ja nie som oprávnený a ani sa mi nesluší písať tu ako diskutér články a už vôbec nie kritizovať tie čo sú tu.

brutopýr
Návštěvník

Dóbro dóšli…

Kazatel
Návštěvník

V Pákistánu je v politice islámska opozice Haram a Pakistanci nemaj co do huby protože neumí pracovat splodina a sou závislí na pomoci zemi aby jim dovazeli potřebné věci jináč k stát k zahubě

Pozorovatelka
Autor

Kreml vydal k sankcím naprosto klidné prohlášení, že nové sankce vůbec nic nemění, že de facto jde jen o rozšíření stávajících a že Rusko recipročně reagovalo pouze tím, že počet velvyslanců bude na obou stranách stejný.
https://ria.ru/politics/20170802/1499643976.html

To jen podpindosník Medvěděv dělá paniku výkřiky, že jde o plnohodnotnou ekonomickou válku proti Rusku – proč asi? Asi mu dcohází, že jeho páničkové končí
https://ria.ru/politics/20170802/1499650356.html?relap=1

PS: Teď čtu komentář s odkazem, který jinam vložila „jaris“ a to je přesné doplnění:
http://russia-insider.com/en/politics/dmitry-medvedev-trump-cuck-any-hope-better-relations-gone/ri20565

Jaris
Návštěvník

Ten odkaz jsem tam dala proto, Pozorovatelko, abych poukazala hlavne na bezpaterniho a bezcharakterniho Trumpa, ktereho se zde zastava jako bezmocneho chudaka, vetsina komentujicich. Zatim jsem, bohuzel, nikde nevidela zadnou reakci Putina, coz je skoda. Medvedev v kritice vztahu mezi USA a Ruske federace ma naprostou pravdu. Trump, pokud by byl primy chlapik by na podepsani sankci nepristoupil. Pokoutne a bez protestu to podepsal. Ted uz neni naprosto zadny rozdil mezi Trumpem a Klintonkou. Ted uz se mezi sebou rvou jak psi pouze dve kliky chazaru. Ti kteri se k moci a penezum dostali volbami a ti kteri tu moc ztratili. Trump klidne muze odejit stredem a nikdo ho nepostrada.

Věra
Návštěvník

Dobrý den vážení.Jsem tu poprvé a těší mě,že jsem nenarazila na vulgarity.Chodívala jsem i na jiné diskuse,ale postupně se to celkem zvrhávalo.Slušní odešli a zůstali jen vulgaristi,kteří se napadají mezi sebou.K p.Putinovi a jeho reakci na usa sankce,tady bylo řečeno vše. Jak se říká pomáhej mu pánbůh.

ondrej
Návštěvník

Práve že teraz nie je doba na nejaké neuvážené akcie a reakcie. Práve toto chcú neocons. Chcú za každú cenu vyprovokovať vojnu a tomu je potrebné zabrániť.
Jednú vec si autor článku neuvedomuje. Sankcie dopadli aj na EÚ a toto musí Rusko využiť. Neviem či ste si všimli, ale časť významných európskych politikov mení svoje názory. Migranti sú toho najlepším dôkazom. Rusko musí svoje odvetné akcie robiť tak, aby spolu s odvetnými akciami EÚ (ak sa na to politici odhodlajú) dopadli na USA ako úder atómovej bomby.

Jaris
Návštěvník

Vyprovokovat valku je dnes to nejjednodussi. K valce na BV stacilo shodit dva obycejne vezaky a debilni amici rvali a povzbuzovali americke vojaky odjizdejici do Iraku „give them hell!“ A to jeste nebylo jasne, kdo to udelal a uz se jelo do valky za zidovske zajmy. Ani nechci vedet, kolik artefaktu skoncilo na zidovskych aukcich z kolebky civilizace.

Administrator
Admin

Od EU politiků moc samostatné politiky neočekávejte. O tom bude rozhodovat postoj Německa. Nikdo jiný. Pokud Německo řekne, že Nord Stream 2 bude, tak prostě bude. Jenže USA mají mocné páky na Berlín. Co myslíte, že jak vznikl skandál Dieselgate? Američané uvalili na koncern miliardové pokuty a teď se ukazuje, že problémy mají i Mercedes a BMW. A opět v tom hrají roli USA, které používají sankce proti VW a dalším německým automobilkám jako páky na vládu Merkelové. V Německu se nelobuje jenom za Nord Stream 2, ale lobuje se silně i proti němu. Neoconi v této chvíli chtějí zabránit vzniku petroeura v Evropě, protože přesně k tomu se schyluje. O nějaké koalici proti USA ale nemá cenu hovořit, protože evropští podpinodsové jsou na jejich výplatních páskách, viz. Bělobrádek minulý týden v USA. Rozhodovat bude německý průmysl, protože ten je hlavní oporou Merkelové. Sama Merkelová je úplně mimo, kdyby jí řekli, že plyn je vhodné dovážet z Marsu, kývne na to. Takže o Nord Stream 2 rozhodne (a už se zdá, že rozhodl) německý průmysl a tím je to dané.

JanDrda
Návštěvník

Vážený admine, „viz. Bělobrádek“ má být správně „viz (vizme, vizte) Bělobrádka. Děkuji. A prosím nemazat, nejste jediný, kdo to neví. Omlouvám se za vstup mimo téma.

brutopýr
Návštěvník

„Takže o Nord Stream 2 rozhodne (a už se zdá, že rozhodl) německý průmysl a tím je to dané.“
—-
Důležité ovšem je, kdo vlastní německý průmysl na té soukromé korporátní parcele zvané BRD zajišťované US základnami. Dokonce jsou tam vojensky přítomní pořád i Britové a Francouci, vše podle výsledných poválečných reglementů z r. 45. Kdy bude ta okupace Německa zrušena, německá státnost obnovena, kancléřský vázací akt zrušen, abychom mohli říkat, že „Německo v Evropě rozhoduje“?
A co vlastně bude s Německem? Myslím s Němci. Nyní jim tkalcovský stav dle básně „Tkalci“ (Chaim Buckberg alias Heinrich Heine) tká poslední nitky pohřebního roucha, jež jim Chazar Buckberg vybásnil již v polovině devatenáctého století.

Jaris
Návštěvník

Brutopyre, to je skutecne pohrebni humor. Libi se mi Tvuj styl psani. Takovy jemny a povzbuzujici a hlavne s nadeji do budoucna. 🙂

Navrátil
Návštěvník

A už je rozhodnuto,jaderná elektrárna,nevím název,může být znova spuštěna.

ondrej
Návštěvník

to áno, ale situácia sa už pomaly mení o čom svedčia aj vyjadrenia Nemecka. Z globálneho hľadiska je snaha o to, aby sa situácia v Európe stabilizovala. O vzniku koalície proti USA je zbytočne hovoriť, lebo tá ani nie je na programe dňa. Hlavným bodom na programe dňa je zaistenie usporiadaného sťahovania USA zo svojich pozícii. Tento proces už začal, svedčí o tom aj kvílenie európskych politikov a novinárov, a zatiaľ pokračuje tak ako má. Hlavní politici Európy o tom vedia a podľa toho aj konajú. Lenže a tu je to lenže. Správanie štátnej elity USA – neocons je stále chaotickejšie a militantnejšie. Vedia, že prehrávajú, tak sa to snažia zvrátiť na svoju stranu. Lenže ich snaha má presne opačný efekt. Sankciami si pohnevali aj svojich „spojencov“, ktorých budú potrebovať, ale riadne zavarili aj svojej ekonomike. Situácia v USA je extrémne nestabilná a procesy sa rýchlili. Ako si to uvedomuje Európa je otázne, avšak Rusko si to uvedomuje veľmi dobre. Je extrémne dôležité, aby sa opatrenia prijímali s chladnou hlavou, lebo jeden chybný krok a máme tu vojnu. Hoci sa jej aj tak nevyhneme, je nutné aby doba a udalosti na to boli pripravené.

Čiže netlačiť na pílu a už keď má nastúpiť pád doláru, tak to urobiť poriadne, lebo na chyby nie je čas.

Jaris
Návštěvník

Gauner Trump schvalil protiruske sankce. Jak jinak, ze? Jeste si snad nekdo o nem dela iluze?K dnesnimu dni neni vubec zadny rozdil mezi babiznou Klintonkou a krivakem Trumpem. Oba pochazeji ze stejne lihne degeneratu boobus americanus.

zvědavá matka
Návštěvník

Jaris, mozna Vam uniklo, ze jestrabi Kongresss vzal Trumpovi pravo Veta…

Jaris
Návštěvník

…ale neuniklo, Zvedava. Ja razim takovou teorii, ze pokud by Trump mel rovnou pater, tak nejenze by s gaunery nespolupracoval, ale odstoupil by z pozice prezidenta USA. Jednoduse receno – je prezidovano, a to nejen v Americe. To je to zlo, ktere hybe dnesnim svetem. Trump jen skace, jak panicek piska misto aby rekl, ze s tou bandou zidovskou nema nic spolecneho a odstoupil. Ono ani hur byt nemuze. Jen si vzpomen jak v jedne z plamennych reci rikal: „Izrael ma velke stesti, ze jsem se stal prezidentem USA. Drahy Izrael nepodporuji na pouhych 100%, ale rovnou na 1000%.“ Da se rici, ze je vsechno v haji, protoze i Putin je jimi ovladan.

Majka371
Návštěvník

Autor článku akože prahne po vojne?! Provokuje? Divím sa, že ešte nedostal na držku! Pánovi Putinovi celá US-kreaturovláda nesiaha ani po členky! Jedine on drží ešte svet ako-tak pohromade. Vďaka mu. Keby bol každý politik takým komediantom ako tí za veľkou mláčkou, noooo, ďakujem pekne. Naozaj vydarený článok. Hodný honoráru 🙂

zvědavá matka
Návštěvník

Z clanku to skoro vypada, ze Autor pracuje ve zbrojnim prumyslu…

antiNWO
Návštěvník

Obcas sa kazdy necha uniest a aj pan VK. Putin spravil to najlepsie co mohol. Ucme sa od neho. To, ze vyhnal americkych diplomatov- spionov je to najlepsie co mohol spravit. Rus a teda Putin si nemoze dovolit ziadne ekonomicke sankcie voci zapadu. Rus musi budovat armadu a realnu ekonomiku so zdravim narodom. Na to potrebuje kazde euro, ci dolar. Kazdy jeden. Rus vie, ze vzdy v podstate islo o jeho vyhladenie a zabratie jeho nerastnymi surovinami bohateho uzemia. Preto napr. stale dodava americanom raketove motory.
Buchanie topankov v sidle OSN po stole je presne to co chce zapad docielit aby Putin spravil. Chcu ho vyprovokovat k neuvazenemu kroku. O to viac je Putin kludnejsi vid. video na zaciatku clanku.
Rus musi vydrzat hoc aj za cenu ustupkov. Musi opat vybudovat armadu a ekonomiku vlastneho statu. Rus vie, ze zase ho budu chciet vyhladit. Nie je tomu davno co sa Putim vyjadril, ze uz nikdy viac sa nebude bojovat na Ruskom uzemi. Je snad Putin paranoik s utkvelou predstavou, ze zapad chce Rusko opat napadnut, alebo dobre vie, ze zapad opat skor ci neskor napadne Rusko.
Putin hra o cas!

děda77
Návštěvník

Vidím situaci právě tak. Po Majdanu jsem s údivem a těžko nesl to, že Rusko nechalo na ukrajině vraždit tisíce v podstatě Rusů, ačkoliv před tím se Putin vyjadřoval ve smyslu, že by něco podobného nedopustil. Později jsem došel k názoru, že pro Putina byly na jedné misce vah tisíce mrtvých ukrajinců, na druhé možná i řádově víc jiných mrtvých a nebezpečně změněná celková situace v případě že se nechá vyprovokovat. Západ chtěl vyprovokovat, Putin mu nevyhověl, z pro mě již pochopitelných důvodů. Dnes se situace v tomto pohledu přesně opakuje.

Administrator
Admin

Putin už hraje jen o zbytek času. On i Trump jsou ve stejné situaci. Jdou jim po krku vlastní lidi. Putin bude muset reagovat, pokud nebude, v Kremlu se ho zbaví. Má čas do konce tohoto roku. Problém spočívá v tom, že už bylo rozhodnuto urychlit rozdělování ruských zdrojů. A na G20 mezi Angelou a Macronem zaznělo jasně: Buď s Putinem, anebo bez něj. Proto Rusko potřebuje Nord Stream 2, aby své zdroje mohlo začít rozdávat (za natisknutá EURa, viz. petroeuro, o kterém už psal VK) a tím snížilo hrozbu války o ruské zdroje. Neoconům v USA se to nelíbí, a proto sankce dopadly kromě Ruska i na evropské firmy jako trest. Pokud se podaří neoconům Nord Stream 2 zhatit, Evropě nezbude nic jiného, než brát LNG od Američanů a podvolit se jim, a to by znamenalo podvolit se jim v jejich snaze vyvolat válku s Ruskem o jeho zdroje.

Pan VK vidí dál, než si myslíte. Minimálně má přístup k informacím z německého svazu průmyslu, který dosadil bývalého kancléře Gerharda Schrodera do čela představenstva projektu Nord Stream 2. A tam jsou informace úplně někde jinde. Putin podle informací svojí hlavou garantuje ruské zdroje pro Německo výměnou za mír (a za Euro). Pokud je nezagarantuje, Německo zůstane pod vlivem US neoconů. A to bude znamenat konec putinovské politiky diplomacie a nastoupí vnitřní ruský prediktor, který se nikdy nevzdal myšlenky na Velkorusko od Pacifiku ke kanálu La Manche. Putin s těmi 755 expulzovanými diplomaty získal čas, ruský prediktor mu dá šanci na další manévrování, ale to už je velmi těsné.

Putin byl na oslavách námořnictva a tam ty pohledy generálů a admirálů na Putina byly doslova vražedné, obrovská změna oproti minulému roku. Jsem zvědavý, jak to ohodnotí Pjakin v příští analýze. Naprosto souhlasím s tím, co pan VK napsal tu větu, že jak dlouho lze hrát šachy, když nepřítel pravidla hry ignoruje. Tohle dochází nejenom ruské generalitě, ale i ruskému prediktoru. Putinova pozice je ta samá jako u Stalina. Opírá se o lid, který ho miluje a chrání. Jenže slabost obyčejní Rusové netolerují. A Stalin to věděl moc dobře. Mohli bychom říct, že je jiná doba, ale ruská mentalita se nezměnila. Putin se chová jako západní distingovaný politik, diplomat ustrojeného střihu a Putin to proto musí kompenzovat v Rusku těmi scénkami s medvědy, s potápěním, s jízdama na motorkách s tvrdými chlapy, aby kompenzoval v mediální rovině svoji mírnou (a z pohledu Rusů skoro slabošskou) politiku vůči agresivnímu západu.

Tohle mediální zakrývání sice fungovalo, ale v USA se něco stalo. Neoconům nikdo už nevládne, úplně se vzbouřili, prezident Trump je odstavený, celá jeho administrativa. Vlastně zjistili, že mohou v kongresu Trumpa zavřít v Bílém domě a kongres si bude vládnout sám. A sám rozpoutá válku s Ruskem. Navíc to nejsou poslední sankce proti Rusku. V kongresu už se chystají další sankce kvůli údajné ruské agresi v Sýrii. Celé to vede do stavu, aby Rusko muselo začít zbrojit na úkor ekonomické stability země. Když zbrojí USA, západ bohatne. Když zbrojí Rusko, země chudne. Tahle rovnice bohužel nepřestala platit. Rusko potřebuje mír a zbrojení pod kontrolou, aby mohlo růst a bohatnout. Američané potřebují přesný opak, aby bohatli, potřebují co nejvíce válek po světě.

Vladimir Putin je pomalu zaháněn do kouta. V určité chvíli bude muset jít cestou Stalina a Rusko bude muset ukázat zuby, aby získalo respekt a zabránilo invazi západu do Ruska. Zbrojit musí Putin i Trump. Putin zbrojí pro obranu, Trump pro útok. Ve výsledku ty zbraně ale jednou budou mířit proti sobě, pokud Trump nezíská kontrolu nad armádou a zahraniční politikou a pokud ruská generalita získá pocit, že těch US zbraní je okolo ruských hranic už více, než lze diplomaticky a šachově tolerovat. Proto Putin hraje o zbytek času.

Dobrá zpráva je, že Trump i Tillerson chtějí spolupracovat s Ruskem i navzdory kongresu. Ale to je chabé utěšení z hlediska dlouhodobé perspektivy, kdy zahraniční politiku, jak se zdá, bude kontrolovat kongres.

Jaris
Návštěvník

Trump a Tillerson, ze chteji spolupracovat s Ruskem? Tak prave proto podepisuji proti nemu sankce? Tak to je mi povedena spoluprace!

Administrator
Admin

Trump a Tillerson jsou v defenzivě, jde jim o vlastní krky, Trump musel podepsat. Kongres vládne a Trumpova vláda je zahnána do kouta. VK k tomu má připravený článek a video na pátek. Tam je to vysvětleno, je tam i zdrcené vyjádření Tillersona, že se nedá nic dělat, že Trump musel podpesat. Slovo „musel“ je klíčové.

Jaris
Návštěvník

Tezko rict, admine. Ja si myslim, ze s tim podpisem nemusel tak pospichat. Samozrejme neni mozno nahlednout do detailu, co podpisu sankci predchazelo. Trump vsak ma na sve strane take lidi. Mel se poradit treba s pravnikem, mel bojovat a ne rovnou hodit flintu do zita. Mel promluvit k lidem, informovat je o situaci, ze ho kongres svevolne odsunul a zacal hlasat „We the Congress“ misto „We the People“. Mel jim ve zvlastnim projevu rici, ze je proti ruskym sankcim, ale ze pokud sankce poskodi US ekonomiku a mezinarodni vztahy, tak to nebude jeho vinou, ale kongresu a senatu. VZDYCKY je nejake vychodisko, ale je treba se o to alespon pokusit.

Pozorovatelka
Autor

Administrátore,mým pohledem má Vaše úvaha jednu velkou vadu – v podstatě totiž říkáte, že Trump i Putin budou odstraněni ve prospěch neoconů, tzn. představitelů Pax Americana, u kterých GP nemá jiné přání, než je zrušit. To si myslíte, že staříček Kissinger lítal mezi Kremlem a Bílým domem (a Čínou) jen proto, aby pak neoconi Trumpa i Putina zrušili a rozebrali si ruské zdroje?

Dle mého jsou ty sankce tím nejlepším, co se mohlo stát – pominu-li, že Rusko dostalo možnost vyhostit americké diplomaty, tak USA si proti sobě právě poštvaly celý svět: Čína, Írán, Evropa, Rusko. A je-li od začátku cílem GP izolace USA, tak právě spějí do takové, jakou si dosud vůbec neuměly představit. V podstatě se USA samy právě naplno odepisují a to dokonce tak, že Trump v tom bude z obliga (možnost sankce vetovat mu neoconi vzali) a Putin, který moudře přihlíží tomuto GLOBÁLNÍMU dění, protože ono nejde o USA/neoconi vs. Rusko ale o USA/neoconi vs. Svět, by podle Vás měl jít do skutečné války s neocony? Ale vždyť ti si nic jiného ani nepřejí a Putin by jim na to měl skočit zrovna teď, když melou z posledního? A k tomu že snad GP si přeje válku, když ten naopak sází na Putina především v tom, že jako jediný před ní dokáže svět zachránit ?

JInak ty sankce postihují i další americké investice v Rusku – pro neocony další omezení přístupu k ruským zdrojům. K tomu Evropa je poprvé v situaci, kdy se chce/může naplno vzbouřit proti USA (další plánovaný krok k izolaci USA) a dle mého je všechno tak, jak má být a s článkem pana VK, obzvláště pak s názorem o nějakém atomovém hřibu na Aljašce, tak ani s Vaším komentářem velmi nesouhlasím. Situace sice je vyhrocena, ale bez takové zásadní konfrontace, jaká právě probíhá, by se věci nepohnuly. Na žádnou paniku to ale nevidím, spíše naopak. A tleskejme Putinovi, že dál hraje šachy a nepřechází na Člověče nezlob se…

A Putin hraje už jen o zbytek času? To máte tak vysoké mínění o neoconech a tak nízké o Putinovi a Rusku nebo jak tomu rozumět?

sinuhet
Návštěvník

Pozorovatelko mám dotaz, proč myslíte že se pan VK tak utrhl?

Pozorovatelka
Autor

Administrátore, ještě jsem chtěla napsat k této části:
„Pokud se podaří neoconům Nord Stream 2 zhatit, Evropě nezbude nic jiného, než brát LNG od Američanů a podvolit se jim..“
Proti Nord Stream 2 jsou Polsko, Slovensko a Česku je to jedno
https://zpravy.tiscali.cz/sankcemi-vuci-rusku-muze-amerika-vytrestat-i-cesko-301083
A pokud by se podařilo „Malorusko“ , tak žádný Nord Stream 2 ani nebude nutný a nebude to tedy tak, že Evropě nezbude nic jiného, než brát LNG od Američanů.
Obzvláště, když cena za ruský plyn je 167 dolarů za tisíc kubíků, zatímco americký zkapalněný plyn by stál 256 dolarů za tisíc kubíků – viz komentář zde
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/217411058330803
nebo něco o tom zde
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2192116-dolni-komora-kongresu-odsouhlasila-nove-sankce-proti-rusku-trumpovi-navzdory

sinuhet
Návštěvník

Pozorovatelko Malorusko je podle mě na dlouhé lokte. Musí se ještě moc Ukrajinců vystřílet aby na to šli.

GrandTour
Návštěvník

MaloRusko sa určite podarý! Ak si chce niekto staviť,doporučujem začať. česi ani Slováci sa v tomto prípade nemajú čoho obávať. Keď celý tento proces kvasenia bude na konci,budú prekvapený a možno ani nebudú najprv chciet uverit tomu,ako sa celá situácia nakoniec vykrištalizuje,hlavne tí skôr narodený. Len taká malá poznámka…bolo by múdre nakreslit si na mape Európy rovnú čiaru skrze českú Republiku,Slovensko až na Ukrajinu. O pár rokov sa po tejto línii udeje nová civilizácia. Ono to tak už býva že kde je tých záujmov veľa končí to väčšinou tak ako to nevyhovuje nikomu,ale všetkým!

antiNWO
Návštěvník

Vsak v podstate sme v zaklade rovnakeho nazoru. Rusko a Putin hra o cas. Ja za seba pisem len to, ze Putin presne vie co robi. Na Americku provokacih odpoveda asymetricky. Tym padom USA musi z casti reagovat na jeho kroky a nie naopak. To mu dava z casti stale moznost ovladat dianie vo svete.
Video z dna namornictva som nevidel a ani tie pohlady. Kazdopadne ak by ti generalovia mali aspon kusok rozumu tak by si uvedomili, ze len vdaka Putinovi ma Ruska armada moderne zbrane a uz nie je na smiech ako bola za Jelcina a Gorbacova. Toto vsak zeleny mozog asi nie je schopny pochopit.
Ano, jedine ako sa neoconi mozu udrzat je velka vojna a nie ziadne lokalne konflikty a vojna jedine s Ruskom.
Putin si vytvara aj obraz na zapade. Vie, ze vojna je nevyhnutelna. Popularita Putina vzrasta aj na zapade hlavne medzi obycajnymi ludmi. Aj preto ta tvar distinguovaneho politika. To ma zapad rad a nie barbarov. Rata s tym, ze ked USA na Rusko zautocia neprida sa k USA zapadna Europa co mu da vacsiu sancu vyhrat vojnu. Predsa len ked obyvatelstvo zapadnej Europy uvidi dlhodobo, ze Rusko s nimi jedna korektne. Ekonomicke projekty su vyhodne pre obe strany, nepojde do boja s niekym takym. Naopak na zapade vedia, ze USA ich che ekonomicky zotrocit, odpocuva ich a sprava sa k nim ako ku koloniam. To neznamena, ze zapadna Europa sa pocat vojny prida na stranu Ruska. To je nerealne, ale je realne, ze ostane neutralna.
Putin vie, ze situacia sa vyostruje. Taktiez vie, ze staci vydrzat par rokov a USA ekonomicky skolabuju. Pred tym ale k nejakemu vojnovemu konfliktu dojde. Zalezi uz len na jeho rozsahu. Ci ten konflikt vyhladi skoro cele ludstvo alebo pojde len o vacsiu lokalnu vojnu.

konzerva
Návštěvník
alek
Návštěvník

Ruský prediktor ? Ruským slouhům amerických neoconů říkáte prediktor ? :-))

Navrátil
Návštěvník

Pro Administrátor.
Velmi dobře pojato.
Jistě,nějak se to USA vymyká z ruky,proto jdou na to čím dál tvrději
Podařilo se jim zastavit stavbu jižního proudu,pak do Turecka a chtěli domluvou z Německem zastaviti N.S.2,Němci na to nechtějí přistoupit,tak se jde na to až takhle tvrdě.
Turecko se nepodřídilo,puč se nepovedl,tak si staví plynovod bez svolení USA.Jak dopadne výstavba N.S.2 se ukáže brzy,ale když se Německo nepodvolí,tak to může špatně dopadnout,USA může až vojensky zasáhnout.Proto Putinovi tvrdnou rysi a generálům pěsti.
Jinak můžu říci,on by to nemusel ani být plyn z USA,proto i ti vzrůšo s Katarem tam se také zkapalňuje plyn.

Majka371
Návštěvník

A tento komentár mi dal naozaj viac ako článok VK, ktorý som skritizovala pod čiernu zem. Aj toto je pohľad na situáciu vo svete, ale mám dojem, že táto nie je jednoznačne beznádejná. Pán Putin je politik ktorý miluje svoju krajinu a ľudí, a to je zbraň ktorú amíci nemajú. Nakoniec auroázijská „strana“ svetovlády zvíťazí. Možno to bude trošku bolieť, ale ľudia si musia uvedomiť o čom život je, že nie je zadarmo a v žiadnom prípade sa s ním nehandluje.

děda77
Návštěvník

Velmi zajímavý náhled, nemám námitek, jen bych rád přidal ještě dvě myšlenky.

– Vedení USA je rozpolceno, jak ukázaly volby, na křídlo pod vlivem globalistů a křídlo pod vlivem neoconů. Antagonizmus mezi nimi také vrcholí. Poměr jejich sil kolísal a v principu může i nadále.
Jsou to síly výrazně odlišné – administrativa řídí operativně, okamžitě, globalisté nepřímo, tedy s časovou konstantou dlouhou. A Putin není zbrklý.
Mám podezření, že prakticky jednohlasné rozhodnutí o sankcích by mohlo být kuriozitou, danou tím, že ve věci Nord Stream 2 jde o přímé ohrožení petrodolaru. A to se příčí i zájmům globalistů (tzv. atlantického křídla). Jimž se jinak příčí snaha neoconů vyvolat velkou válku.
Pokud to i Putin takto vnímá, pak snad sází na možnost pokračovat ve hře v šachy i bez pravidel. Hlavně bez použití zbraní, jako lepší variantu, viz Váš text o potřebě času.
(Rusko má vyvinuté vysoce účinné zbraně, ale ne vyrobené v potřebném množství.)

– Jiná úvaha. Nejde jen o konflikt neoconi – Rusko. Zásadně se rozhoupal celý svět a Putin nepochybně uvažuje v tomto širším kontextu. Pro šanci Ruska ubránit se obrovské vojenské přesile USA a NATO jsou kličové vztahy Ruska s jeho právě se rodícími (vojenskými!) spojenci (Čína, Irán, … později snad i Turecko). Stejně důležité je postupující „odpadávání“ spojenců USA (Turecko, Evropa, rozpad NATO….). To jsou procesy pomalé, ale pro šance Ruska tak důležité, že i každý den i hodina má cenu zlata.
Skutečná jaderná válka by asi měla 2 etapy. První hodinu, a pak dlouhé pokračování. Nikdo neví, co by bylo výsledkem první hodiny. Pokud by to nebylo totální zničení všech obyvatel alespoň jedné strany, pak v té druhé etapě je Rusko pod obrovskou přesilou a zdroji rozmístěnými (krajně výhodně) po celé zeměkouli. Myslím že to Putin vnímá podobně.

sinuhet
Návštěvník

Výsledkem první hodiny by bylo zničení Evropy. Nejde neokonům třeba o to?

Bigo2
Návštěvník

Pokud jde o nukleární zbraně, Rusko je má určitě výhodně a neviditelně rozmístěné na svých ponorkách po celé zeměkoupli…

děda77
Návštěvník

Ano, bezpochyby. Ale nebylo by to záležitostí té první hodiny? Pak nastupuje proces obsazování území poraženého. A srovnejme si (USA+NATO-Rusko) počty vojáků, počty obyvatel, zdroje všeho druhu. Tak jsem tu přesilu v druhé fázi myslel. Pak je podstatné co udělá Čína atd. Koneckonců i co udělají v té první hodině. Na to už mi ani fantazie nestačí.

Bigo2
Návštěvník

Já to tak nevidím. Po první nukleární hodince z Evropy už nikdo nepřijde. Ani ostatní sousedé, jako Kazaši atd., Mongolové, Číňani, nebo snad ze severu Kanaďané, na Rusko nepůjdou.

wpDiscuz